fllkmaarsclte Courant Spoct Buitenland Binnenland Honderd Zes en Dertigste Jaargang. VRIJDAG 18 HEI. HET A.S. WERELDKAM PIOENSCHAP. Oostenrijk wapent zich voor den wedstrijd tegen Frankrijk. DE LAATSTE TRAINING VOOR DE REI3 NAAR MILAAN. Het elftal vol goeden moed. In de V.U. J.-cantine werd het daarna weer verzamelen. Ook dr. Prooje, de voor zitter van den K.N.V.B., was daar aanwe zig en hij werd er door den heer Lotsy har telijk welkom geheeten. Stil zaten de kerels achter het welverdiende kopje thee, toen hun voorman het woord nam. Maatregelen tegen te groote nieuwsgierigheid. ZEIL- EN WATERSPORTVER- EENIGING „UITGEEST". DE A.S. T. T.-RACES TE ASSEN. WEDSTRIJDEN DAMCLUB „WIE DENKT OVERWINT". KOLFVEREENIGING NOORD HOLLAND. KI\C-pepermunf Js het beste dagelijksche middel ter opwekking en verkwikking. WAPENSMOKKELARIJ NAAR FRANKRIJK? Onthullingen van de „Jour". AARDSCHOKKEN IN ZUID FRANKRIJK. Bevolking zeer angstig. EEN PIJNLIJK INTERMEZZO. Bij Fransche radiorede. HET BERLIJNSCHE HANDGRANAAT-PROCES. Nieuwe sensatie. DE „STURMER" IN BESLAG GENOMEN. Wegens aanval op het Christelijk Avondmaal. Op bevel van den rijkskanselier is het extra Meinummer van den „Stürmer" te Neurenberg, getiteld „Ritualmordnummer", wegens een aanval op het Christelijke Heilig Avondmaal in beslag genomen. GENERALE REPETITIE TE OBERAMMERGAU. WAAR IS TROTZKI? Hij zit niet in Duitschland. TURKIJE GAAT ZICH BEWAPENEN. Gevolg: belastingverhooging. DOOR ZIJN HOND GERED. HET SPOORWEGONGELUK BIJ PFORZHEIM. In het geheel zes dooden. NIEUWE TUNNEL ONDER DE HUDSON. Begin van den bouw. GROOTE BRAND IN LETLAND. NIEUWE SPELLING IN ZOELOELAND! En zelfs een nieuw alphabet. PARAGUAY GAAT WEER VECHTEN. Ook Bolivia versterkt zich. WOEDENDE MENIGTE HEEFT LYNCHPLANNEN. Voor de ontvoerders van een meisje. No. 116 1934 m Voetbal. Naar het heet, is men in Weenen sterk onder den indruk gekomen van de over winning, die de Franschen in Nederland behaald hebben. En men is er dus op uit, om tegen Frankrijk een elftal samen te stellen, dat zoo sterk mogelijk zal zijn. Platzer, de keeper van Admira, zal tusschen de palen staan; Sestra en Cisar zullen achter spelen. Voor de midden linie komen Wagner en Smistik van Rapid in actie; en de voorlijn zal er al dus uitzien: Cisek, Bican, Sindelar, Schall en Viertl. Theoretisch zal zulk een elftal in staat zijn de Franschen in bedwang te houden; maar „op het papier" had Ne derland ook moeten winnen, terwijl het tegendeel gebeurde, aldus het „Hld." Vandaar, dat men in Fransche voetbal kringen welgemoed naar Italië zal trek ken. Mocht men van Oostenrijk verlie zen, dan zal dat zeker niet onverwachts komen; en indien men zou winnen maar dat zullen we toch liever eerst af wachten! We lezen het volgende in de Tel.: Voor de laatste maal is het V.U.C.-terrein op dezen guren Mei-avond aantreden gebla zen voor het „neusje" van de Nederland- sehe voetballers, en niemand van de twee-en- twintig spelers had verstek laten gaan. Bui ten het hek scholden de Hagenaars in drom men bijeen en elke jonge kerel, die uit de verte gezien wel eens in aanmerking zou kunnen komen om Vente of van Heel te hee- ten, werd nauwkeurig bespied en zoodra bleek, dat het maar een onbekende meneer was, die misschien maar Jansen of Pieter- sen heette en hoogstens een voetbalenthou siast was, die ook eens kwam kijken, ging een minachtend gebrom op uit het handje vol oranje-supporters. Komt Van der Meulen ook, en is Mijn- ders al weer beter? Dat was de vraag, die een ieder zich stel de. Van der Meulen komt en Mijnders komt ook. Alleen moet die met het trainen nog even wachten, vertelt de heer Lotsy den vragers daarbinnen in de cantine van V. U. C. Stuk voor stuk komen zij binnen: Ande- riesen, zonder pleister en met een geheeld voorhoofd, Smit blozend als een tulpenveld, van Heel met zijn voetbalschoenen, Halle, stevig en breed, Wels, Vrauwdeunt, van Nel len en al die andere jonge kerels, die straks in Milaan gaan probeeren de kroon te zetten op het werk van vier lange jaren. Bakhuys is de laatste en hij kan evenals Mijnders en Vente het burgerpakje aanhouden. Bakhuys' knie en Vente's enkel zijn nog niet geheel in orde, en daarom is het beter, dat zij rustig achter het kopje thee blijven zitten. Bob Glendenning popelt om de jongens voor de laatste maal in Holland onder han den te nemen, en als de heer Lotsy het sein voor opbreken gegeven heeft, dan zet hij er spoed achter en jaagt hij de jongens in looppas naar de kleedkamer. Het is een bont gezelschap, dat er uit terugkomt. Zoo op het eerste gezicht afkomstig uit een circus, maar als dan Glendenning's stem begint te schallen om de eerste loopoefeningen aan te kondigen, dan blijkt toch dat hier een twin tigtal getrainde jonge kerels op het veld staan, die niet bang zijn voor drie rondjes hardloopen rond het terrein, die kunnen bokspringen, zig-zag-loopen, buitelen en sprinten, dat het een lust is. Het is een heel programma, dat er moet woiden afgewerkt, en als dan eindelijk het slotsprintje met als finish de douchekamer geloopen is, dan staan daar toch twintig nijgende voetballers bijeen, die snakken naar hun kopje thee. Scheidsrechter Van Moorsel, de eenige Nederlandsche arbiter, die uitver koren is voor het wereldcup-tournooi in Italië, heeft op hoog gezag mee moeten oefe nen en hoewel hij wel een paar maal pro beerde te spijbelen, door een praatje te ma ken met Van der Meulen, heeft hij toch dapper meegedraafd. Jongens, zei hij, ik weet, dat onze oud captain, die nu weer in ons midden zit, niet houdt van uiterlijk vertoon, daarom wil ik maar twee, drie woorden tot hem richten. Ik wil hem danken, hartelijk danken voor de opoffering, die hij zich getroost met ons de reis naar Milaan mee te maken. Hij weet wat ik met die paar sobere woorden bedoel. Ook Vente kreeg een extra woordje. Vente heeft zich kortelings verloofd en dat is ook wel een extra felicitatie waard. En toen kwamen al de andere kerels aan de beurt en de heer Lotsy hield hen ernstig voor eensge zind te blijven, zooals zij dat vier jaar zijn geweest, de orde te bewaren, zooals zij dat vier jaar lang hebben gedaan, in Italië geen vruchten en ijs te nuttigen of iets te drinken buiten het toezicht van de officials en Dins dag a.s. de voetbalschoenen stipt in orde te hebben. Dat waren zoo de technische raadgevin gen, maar hierna zette Karei Lotsy nog even de stem uit. Er ging iets meetrillen, toen hij begon te spreken over de taak, waar voor de jongens zich gesteld zouden zien. Hebt zelfvertrouwen, de Zwitsers zijn te verslaan, en reden tot pessimisme is er zeker niet. En denkt er aan, mijn jongens: nog een paar dagen, dan zitten wij allen in den trein. Van dat oogenblik af aan, mag slechts een gedachte ons nog bezielen Milaan- Zundag. Vier uur. Concentreer je op dat groote oogenblik. Bedenk, dat wij de wereld hebben te laten zien, dat Holland nog waf kan, ook op voetbalgebied. Buiten begon het al te schemeren toen er afscheid was genomen. De Hagenaars hok ten nog te zamen bij het hek en spiedend keken zij onder ieder hoedrandje of zij er niet den neus van Lager.daal, of de kin van Weber onder konden ontdekken. Omtrent de reis van het Nederlandsch elftal naar Italië verneemt de Tel. nog het volgende: Het gezelschap komt op den tweeden Pinksterdag te Arnhem in hotel Bristol van den heer Dommering, den bekenden biljarter en vader van den middenvoor van Vitesse, bijeen, brengt daar den nacht door en aan vaardt Dinsdagmorgen de reis per Rhein- gold. Alle maatregelen zijn of zullen wor den genomen om het gezelschap aaneenge sloten te houden en in ieder geval verwij derd van alle mogelijke nieuwsgierige op dringerigheid. Behalve de spelers bestaat het gezelschap uit de heeren O. de Vries, gedelegeerde van het bondsbestuur, H. Her- berts voorzitter en F. C. Triebei, lid der Keuze-commissie, C. H. Poen, lid der Tech nische commissie, dr. v. Dam, lid der Medi sche commissie, L. Boeljon, hoofdconsul van den K.N.V.B. en den trainer Bob Glenden ning. De heer Lotsy zal zich pas in Italië bij 't gezel schap kunnen voegen. De heer van Emmenes gaat mee voor de persaangelegenheden, ter wijl een filmoperateur de reis eveneens mede- maakt, zoodat we straks in de bioscoop kun nen zien hoe de reis is verloopen. De eerste halteplaats op den weg naar Italië Is Bazel, waar eenigen tijd vertoefd wordt. In dezen trein wcrdt een extra slaap wagen opgenomen, welke in Chiasso,. op de Zwitsersch—Italiaansche grens wordt af gehaakt, zoodat het gezelschap rustig kan doorslapen tot den volgenden morgen, wan neer bussen gereed staan om het groepje Nederlanders naar Corno te brengen. Watersport. Bovengenoemde vereeniging houdt op Maandag 21 Mei a s. (2e Pinksterdag) een zeilwedstrijd voor hare leden. Ge start zal worden vanaf dijk Hemme en wel: aanvang 2 uur voor 3.M klasje; id. 2.15 uur voor gemengde klasse; id. 2.30 uur voor 6 meter B.M. klasse. Bij voldoende windsterkte zullen 2 ronden worden gezeild en in het andere geval één ronde. De prijzen bestaan uit verschillende artikelen. Tevens is daarenboven voor iedere klasse een seizoenprijs uitgeloofd. Motorsport. Voor de T.T.-Races op 23 Juni a.s. te Assen heeft thans Norton, zoowel in de morgen- als in de middagrace inge schreven, met Handley en Guthrie ter wijl het niet onwaarschijnlijk is, dat ook Simpson de Norton-kleuren zal verdedi gen. Voorts zond New Imperial haar in schrijvingen in de 250 ccm. klasse met D dson en Manders. Timmer zal in de 350 ccm. klasse starten inplaats van in de 250 ccm. klasse, terwijl New Imperial met de nieuwe 500 ccm. machine ook des middags met den kiemen taaien Dodson hier partij geven zal. Verder kwam nog de inschrijving bin nen van Paddy Johnston in de 250 ccm. klasse op Cotton. Dammen. De Alkmaarsche damclub „Wie Denkt Overwint" hield gisteravond in haar clublo kaal café „Ceres" haar derden wedstrijd van de door haar uitgeschreven resultatenwed- strijden; ditmaal tegen de Heldersche dam club. De Alkmaarders wisten het echter on danks hun „denken" niet tot een overwin ning te brengen. De Heldersche gasten ble ken over een nog grooter denkvermogen te beschikken en wonnen hierdoor dezen geani- meerden wedstrijd. De gedetailleerde uitslag is als volgt Alkmaar Den Helder A. Burgert—J. Stoll 0—2 C. Dammer—D. C. W. Rab 0—2 G. SmitD. Dissel 11 J. Amelsbeek—J. C. Kossen 0—2 H. LindersP. J. Smolenaars 11 K. Madderom—P. Kwast 11 J. Dik Jr.P. Groenmeijer 11 C. BooyO. Ottevanger 02 P. NoomH. G. Fonteyn 20 Joh. Kramer—G. Heldt 20 D. Da velaar—B. de Best 20 J. Kaal—P. J. Arends 20 A. List—A. Bosman O2 C. FokA. J. Bezemer 20 A. SlagtP. Sloot 0—2 14—16 Totaal-uitslag dus 1614 in het voordeel van Den Helder. Kolven. Het verslag over het afgeloopen half jaar van bovengenoemde vereeniging ver meldt, dat zij bij den aanvang van het jaar 126 leden telde, dat 11 leden werden afge schreven en 3 toetraden. De ontvangsten hadden 166.75 bedra gen, de uitgaven 172.40, zoodat het batig saldo ad 65.76 terugliep tot 60.11. De penningmeester, de heer J. Goet te Alkmaar, werd gedechargeerd van zijn gehouden be heer. Wordt aan het gedane verzoek gevolg ge- geven dan zullen de tweedaagsche 45e wed strijden het volgend jaar aan den Langendijk worden gehouden. De „Jour", welke reeds eenigen tijd geleden onthullingen heeft gepubliceerd over wapensmokkelarij van België naar Frankrijk en daarbij als haar meening uitsprak, dat deze wapens bestemd wa ren voor de socialistische organisaties in Frankrijk, verklaart heden daar een groot gedeelte van deze gesmokkelde wapens in theekisten naar Frankrijk is gekomen. Ongeveer 2 maanden geleden heeft een groote Belgische exportfirma 130 kisten thee naar Parijs gezonden, waarvan achter slechts 90 kisten werke lijk thee bevatten, terwijl de andere 40 gevuld waren met gedemonteerde ma chinegeweren. De aardschokken, welke van tijd tot tijd voorkomen in het departement Dröme in Zuid-Frankrijk en welke een steeds feller karakter hebben aangeno men, hebben onder de bevolking aldaar groote ongerustheid doen ontstaan. Na dat eenige bekende Fransche deskundi gen echter geruststellende verklaringen hadden afgelegd, waren de bewoners van een aantal plaatsen, die voor een deel in tenten hadden overnacht weer naar hun woningen teruggekeerd. In den nacht op Donderdag hebben zij thuis ge slapen. Even over 2 uu deed zich echter een heftige onderaardsche ontploffing voor, welke begeleid ging van een lang durig beven. Minder krachtige schokken volgden tegen .30, 5.00 en 6.00 uur. De militaire overheid heeft 100 nieuwe ten ten ter beschikking gesteld, omdat de bevolking niet meer naar de huizen te rug wil keeren. Ter gelegenheid van de herdenking van den honderdsten sterfdag van Lafayette heeft de Fransche minister van buitenland- sche zaken Barthou te Parijs een radio-rede gehouden, die over Amerika werd uitgezon den. De officieele persoonlijkheden, die te New- York bijeen waren in een zaal, waar men ter gelegenheid van deze rede groote luidspre kers had opgesteld, hoorden tot hun verba zing plotseling eenige fragmenten uit een Fransche operette. De Fransche minister van P.T.T. heeft onmiddellijk een streng onderzoek naar de oorzaken van dit incident ingesteld. Geble ken is, dat in het Fransche ministerie van koloniën, waar de uitzending zou geschieden, een koellamip was gesprongen. Daardoor werd tegelijkertijd een operette gehoord. In het proces in verband met den handgra naat-aanslag Unter den Linden heeft de officier van het bijzondere gerechtshof te Berlijn aan het einde van zijn requisitoir tegen den be klaagde een straf geëischt van 10 jaar tuchthuis en 5 jaar eerverlies. In den aanvang van de zitting van heden werd sensatie verwekt door het feit, dat Schultze, die in den loop van het proces hard nekkig had ontkend, de handgranaat te hebben geworpen, nadat hij op den eersten dag een ondubbelzinnige bekentenis had afgelegd, ver klaarde de dader te zijn geweest. Gistermiddag is de generale repetitie van het tweede deel de Passionsspiele te Ober- ammergau gehouden, die werd bijgewoond o.a. door den Beierschen minister Esser. De verblijfplaats van Trotzki blijft voorloopig een onoplosbaar mysterie. De meest tegenstrij dig- berichten worden ontvangen. Deze komen alle uit Fransche bron en hebben geen enkel officieel karakter. Van Zwitsersche zijde wordt inmiddels het onderzoek, dat tot dusverre nog geen enkel po sitief resultaat heeft opgeleverd, voortgezet. Uit een in de grensstreek van het Waliser land ingesteld onderzoek is intusschen geble ken, dat geen enkele auto met de nummerplaat 8910 JB (dit was het autonummer van Trotzki, waarmee hij 13 Mei uit Chamonix zou zijn ver trokken), in Zwitserland is binnengekomen. Men is dan ook meer en meer geneigd te ge- looven, dat al deze geruchten, waaraan men in Zwitsersche kring in van den aanvang af al weinig geloof heeft geslagen, verspreid zijn met de bedoeling de werkelijke plannen van den oud-commissaris van Rusland te verhullen. De Turksche regeering heeft besloten een buitengewoon crediet van 49 millioen Turksche ponden voor bewapening te gebruiken. Deze uitgaven zullen worden verdeeld over 7 jaar en zullen gedekt worden door een verhooging van belastingen, voornamelijk te heffen van tabak, meel, openbare vermakelijkheden en alcohol. Door toedoen van een herdershond zijn te Subotitza, in Joego-Slavië drie dieven van een kudde schapen gearresteerd. De bandieten hadden den herder bewuste loos geslagen en de kudde weggedreven. De hond ging naar het dorp en trachtte de aan dacht van den veldwachter te trekken, doch deze joeg hem weg. De hond ging toen den hoed van zijn baas halen, welke met bloed was bevlekt, en legde deze voor den veld wachter neer. Deze begreep nu, dat er iets gebeurd was en ging met den hond mee. Hij kwam nog tijdig bij den herder aan, zoodat diens leven gered is. Vervolgens leidde de hond de politie naar de plaats, waar de dieven zich met den buit verborgen hadden. Twee reizigers, die bij het spoorwegonge luk bij Pforzheim in Duitschland ernstig ge wond waren, zijn aan de gevolgen overleden, zoodat in het geheel zes dooden te betreuren zijn. Gisteren is op feestelijke wijze een begin gemaakt met het graven van den nieuwen dubbelen tunnel voor het autoverkeer onder de Hudson. De plechtigheid van het graven van de eerste spade werd bijgewoond zoowel door federale regeerings-autoriteiten als door vertegenwoordigers van den staat New Jer sey en van de stad en staat New York. De tunnel verbindt de 38ste Straat van Manhattan met Weehawken in New Jersey. De kosten van den bouw worden op 75 mil lioen dollar geraamd, waarvan de helft ver strekt zal worden uit de voor werkverschaf fing bestemde middelen. Ongeveer acht duizend arbeiders zullen bij den tunnelbouw ongeveer vier jaar te werk gesteld kunnen worden. Later hoopt men een parallel-tunnel te kunnen aanleggen, zoodat men dan in beide tunnels met één-richtingverkeer zal kunnen volstaan. De stad Windau in Letland is door een ontzettenden brand geteisterd. Alle hout zaagmolens, welke gevestigd zijn aan den linkeroever van de Windau, staan sedert den nacht op Donderdag in lichterlaaie. Het vuur grijpt steeds verder om zich heen. De oorzaak van den brand is onbekend. Een ge heel stadsdeel dreigt een prooi der vlammen te zullen worden. In Zoeloeland zijn een nieuw alphabet en een nieuwe spelling ingevoerd, waardoor voortaan alle Zoeloes dezelfde spelling zul len gebruiken en niet meer vier- of vijfletter- systemen, zooals tot dusver. Het oude systeem was geheel gebaseerd op het Engelsche alphabet, maar voldeed niet wegens het ontbreken van letters, die de ver schillende klanken van de Bantoetalen kon den weergeven. Het nieuwe alphabet is het resultaat van den jarenlangen arbeid eener speciale com missie en is reeds officieel goedgekeurd. Gemeld wordt, dat een groot offensief van Paraguay op het front waar van het cen trum wordt gevormd door het fort Ballivan heden aan zal vangen. Deze berichten wor den officieel van het Boliviaansche oorlogs front gezonden, waar Paraguaysche desser- teurs de desbetreffende mededeelingen heb ben verstrekt. Bolivia heeft inmiddels groote versterkingen naar het bedreigde front ge zonden. Een opgewonden menigte van meer dan 1000 personen drong gisteren teza men rondom de gevangen's te Tuc«on (Am.), waar twee mannen werden ver hoord in verband met de ontvoering van John Robbels. Het 6-jarig meisje werd gehaald om geconfronteerd te worden met de gearresteerden, teneinde zoo mo gelijk vast te stellen of zij inderdaad de ontvoerders waren. De autoriteiten ach ten bij een eventueele herkenning het begon te hoop te loopen, zoodra het eer gevaar van lynchen groot. De menigte ste bericht bekend werd, dat verdachten gearresteerd waren. Een der drie oor spronkelijk gearresteerden is echter in middels weer op vrije voeten gesteld Hoewel tot dusverre echter nog geen ongeregeldheden hebben plaats gevon den, is het duidelijk, dat de fanatieke opgewondenheid der menigte toeneemt Comboys gaan rustig rond en kiezen manen uit, met wie zijn hun lynchplan- nen willen uitvoeren. Een hunner ver klaarde: „Zoodra vastgesteld is dat de Kidnappers bekend zijn. zullen we ze krijgen." RHEUMATIEK WERD STEEDS ERGER Begon in de knie, later in arm, nek en rug. Verbaasd over verbetering. Het verraderlijke van rheumatiek is, dat, evenals bij oud worden, het onge merkt komt, totdat ge U opeens in de macht vindt van den gevreesden vijand: het urinezuur. Zoo geschiedde het ook met deze dame. „Het zal nu ongeveer tien jaar geleden zijn", schrijft zij, „dat ik aan rheumatiek begon te lijden. Het eerst in mijn linker knie en enkel, die opzwelden. Plotselinge pijn deed mij dikwijls struikelen, terwijl ik het soms uitschreeuwde van pijn. Later begon het in mijn rechterarm, zoo erg dat het me slapelooze nachten be zorgde. Het werd steeds erger, plotseling begon het in mijn nek, schouders en rug; de aanvallen duurden gewoonlijk 3 a dagen. De rheumatiek nam toe, ik kon mijn arm niet meer opbeuren of achter mijn rug brengen, zonder te steu nen. Ik kocht toen een flacon Kruschen SUts, nam het in en was verbaasd over het resultaat. De pijn verdween, mijn energie kwam terug en ik kan nu loopen en werken als de beste. Ik vreesde door rheumatiek kreupel te worden en oud te zijn voor mijn tijd, maar het is niet zoo gnloopen. Ik ben nu flink en levenslustig en volkomen tegen mijn dagelijksch werk opgewassen. Dat ik mijn man en drie jongens in ieder opzicht kan verzor gen,, dank ik zonder eenigen twijfel aan de wonderbaarlijke werking van Kru schen Salts." Mevr. E. M. G. De werking van Kruschen Salts berust op het feit, dat door de „dagelijksche kleine dosis" ook de laatste resten van afvalstoffen langs de natuurlijke wegen uit het lichaam worden verwijderd. Zoo doende kunnen gevaarlijke stoffen als urinezuur, die de oorzaak zijn van uw rheumatische pijnen, zich niet meer op- hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. i i RUMOER IN ZAANDAM. Te Zaandam is Woensdag in het café Het Wapen van Zaandam een huishoudelijke ver gadering van den N.S.B. gehouden. Dit feit gaf aanleiding tot eenige rumoerige oogen- blikken. Hoewel het den geheelen avond in den omtrek van den Dam zeer vol was van tegenstanders der nationaal-socialisten, maar meer nog van nieuwsgierigen, bleef het toch rustig, dank zij de uitgebreide politiemaat regelen. Na afloop van de vergadering en bij het naar het station trekken van een groep N.S.B., die in colonne opmarcheerden, begon aan de Westzijde het publiek op te dringen. De politie moest gebruik maken van de blanke sabel. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Vermoedelijk ten gevolge van verkeerd contact kreeg de 17-jarige U., werkzaam in een machinefabriek te Maassluis, den stroom van een electrischen boor door het lichaam. De jongeman was onmiddellijk dood. HERCLASSIFICATIE DER GEMEENTE AMSTERDAM. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag met 32 tegen 8 stemmen goed gekeurd de voordracht van B. en W. om het stadsgedeelte der gemeente in de tweede klasse en het landelijk gedeelte in de derde klasse der gemeentefondsbelasting in te deelen. BOTERNOTEERtNG. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 41 cents. CONTINGENTEERINGEN. Ingediend zijn wetsontwerpen tot bekrach tiging van het K.B. van 26 Febr. 1934, waar bij de invoer van petten en baretten, kunst zijden manufacturen, lucifers, meubelen en tricotgoederen aan bepefking werd onder worpen. AANKLACHT TEGEN POLITIE AGENTEN. Naar aanleiding van verwondingen, hem door de Larensche politie toegebracht tijdens het 1 Mei relletje heeft het O.S.P.-raadslid P. van Praag een aanklacht ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam tegen de agenten van politie Geurts en Fryters. De heer v. Praag heeft den officier van justitie verzocht beide agenten, die hem met het scherp van den klewang op een 64al plaatsen bloedend verwondden, te vervolgen wegens het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel met voorbedachten rade, althans wegens opzettelijke mishandeling. HET ECHTELIJK DRAMA TE EINDHOVEN. Over het echtelijke drama, dat zich in de Voltastraat te Eindhoven heeft afgespeeld, wordt nader gemeld, dat de dader Sch. Zon dag in beschonken toestand op het politie bureau aangifte had gedaan van de verduis tering van een bedrag van ruim honderd gul den. Daarvan werd verdacht zekere van U., met wien de vrouw van Sch. in intieme rela tie stond. Deze man is afkomstig uit Oss, waar de politie dan ook weldra op informa tie uitging. Er kwam vast te staan, dat de man van de vermissing wel iets meer moest weten. Nochtans had hij dienzelfden dag met de vrouw in een logement te Eindhoven doorgebracht. Maandagmorgen kwam het echtpaar weer op het politiebureau, waar de vrouw den man het volle bedrag ter hand stelde en de verzoening tot stand kwam,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 13