Veilige havens ALKMAARSCHE COURANT $eaUtetaa £aueU ett JmmBouw Radiopcoqcamma Autozwerftochten voor Pinksteren. Ho- 116 VRIJDAG 18 HEI 1934 Door ons eigen land. Druk verkeer, dus: dubbel opletten! (Wordt vervolgd.) Zaterdag 19 Mei- HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. 9.De Noten krakers olv. D. Wins. 10.VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb in de Continubedr.: De Notenkrakers olv. D. Wins, de 3 Keddy's en Ad. Bouwmeester, deel. 12.Klein VARA-Ensemble olv. F. Bakels. 2.Causerie J. Werkhoven. 2.15 Orgelspel C. Steyn. 3.J. F. An kersmit spreekt over Karl Marx. 3.30 VARA-Mandoline-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok. 3.50 Muzik. causerie P. Tiggers. 4.30 Fihnpraatje M. Sluyser. 4.50 De Flierefluiters olv. J v. d. Horst. 5.30 Literaire cause rie A. M de Jong. 6.VARA- Kinderkoor „De Krekeltjes", o.l.v. Leida Hulscher. 6.15 Orgelspel J. Jong. 6.30 Gr.pl 7.Uitz. v. h. Onthouders-Radio-Comité mmv. J. Hekkertvan Eysden, zang, Joh. Jong, piano en F. Nienhuys, deel. M. HUIZEN, 1875 DAVENTRY, 1500 M. 10 35 Mor genwijding. 10.50 Tijdsein en ber. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Nor thern Studio Orkest olv. J. Bridge. 1.Ö5 Dansmuziek (Gr.pl.) 1.35 Commodore Grand Orkest o. 1. v. Muscant. 2.35 Gr.pl. 3.20 Dansmu ziek (gr.pl.) 3.50 Midland Studio Orkest olv. F. Cantell, m. m. v. D. Richards, alt. 5.05 Orgelconcert H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch In termezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Inter view. 8.20 Variété-progr. 9.20 Ber. 9.32 Causerie. 9-40 Actueele cause rie. 9.55 Dvorak-concert o. 1. v. C. Raybould. 10.50 Voordracht. 10.55 12.20 Het BBC-Dansorkest olv. Henry Hall. PARIJS (RADIO-PARIS) 1648 M KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.50 Gr.pl. 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.20 Oude dansmuziek olv. Emil Reesen. 9.15 Voordracht. 10.Concert, clarinet en piano. 10.35 Operettemuziek o. I. v. E. Reesen. 11.2012.35 Dans muziek olv. Börge Christiansen. LANGENBERG, 456 M. 6.25, 7.20 en 11.50 Gr.pl. 12.20 Omroep- ideinorkest o. 1. v. Wikken. 1.20 Kwintetconcert. 2.20 Grpl. 4.20 Koorconcert en solisten. 7.201.20 Vroolijk programma, dansmuziek, radioooneel en kamermuziek. ROME, 421 M. 8.25 Radiotooneel. Hierna BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Populair concert door de kapel Carl Woitschach mmv. solis ten. 10.20 Ber. 10.40 Sportpraatje. 11.05 Weerber. 11.20—12.50 Dans muziek uit Stuttgart. GEMEENTELIJKE DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35 19-20, Weenen 19.20—24—. Lijn 4: Langenberg 10.35 19.20, München 19.20—23.2O, Mühlacker 23.2024. Zondag 20 Mei. HILVERSUM, 301 M. (9—10.— en 5.8.VARA, do VPRO van 10 3012.en de AVRO van 12. 5-en 8-12.uur). 9.Post- duivenber. en voetbalnieuws. 9.03 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.3010.Orgelspel Joh. Jong. 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Prot. Bond te Zeist. Spr.: Ds. N. Zwiep. 12-Uit de Doelezaal, Rotterdam: Radio-kinderkoorzang o.l.v J. Ha mel. 12-30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gr.pl. 2.Boekbespreking dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Kamermu ziek door het Koene-Trio. 3.en 4.30 Gr.pl. Om 4-45 Vaz Dias. 5. Voor de kinderen. 5.30 Muzikaal allerlei, hawaian gitaar, zang, ac cordeon, orgel en piano. 6.Voet balpraatje. 6.20 Gr.pl. 6.30 „Men neemt", hoorspel van P. Schiller en L. Krasa, mmv VARA-tooneel olv. W. van Cappellen, VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot en Klein gem. koor. 8.Vaz Dias. 8.15 Concert door F. Lamond, piano en het Om roeporkest olv. N Treep. 8.45 Felix Timmermans leest eigen werk. 9.05 Concert. L. van Tulder, tenor en F. Hasselaar, orgel. 9.25 Radio-jour naal. 9.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.3012Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (8.30—9.30, 12.15—5— en 7.45—11.— KRO, de NCRV van 9.30-12.15 en 5— 7.45 uur). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 10.20 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk te Den Haag. Voorg.: Prof. Dr. A. H. de Hartog. Hierna gewijde muziek 12.15 Carillonconcert. 12.45 Gr.pl. 1.Causerie. 1.20 Schlagermu ziek. 2.Cursus. 2-30 Orkestcon cert. 3.Gr.pl. 4.10 Koorconcert. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.Kerk dienst uit de Geref. kerk (Ooster- kerk) te Den Haag. Voorg.: Ds. J. Attema. Hierna orgelspel M. W. v. d. Laan. 7.15 Gr.pl. 7.45 Sport nieuws. 7.50 Causerie. 8.15 Zang en gr pl. 9.Vaz Dias. 9.05 Or- kestconcert mmv. cellosolist. 9-55 Gr.pl. 10.05 Orkestconcert. 10.35 Vaz Dias. 10.40—11.Epiloog. 'n Opwekking hebt u eigenlijk niet eens noodig: natuurlijk trekt u er met Pinksteren met uw auto op uit. En haast even natuur lijk is het, dat u die feestdagen in eigen land doorbrengt, want het is nog veel te vroeg voor de bergen, waar de sneeuw pas in Ju i van de wegen verdwijnt en verder (of juis ter: in de eerste plaats) zijn er nog groote stukken van ons vaderland, die u niet kent. Neen, schudt u thans niet het hoofd, ook al hebt u ettelijke duizenden kilometers over Hollandsche wegen gesnord, wij zijn ervan overtuigd, dat er op een van de vijf rondrit ten, welke op bijgaand kaartje getraceerd zijn, beslist interessante wegen voorkomen, waar u nog niet was. Wij hebben ditmaal ook vele binnenwegen uitgezocht, hier en daar wel wat smal, maar daartegenover veel interessanter dan de drukke heirbanen, waarlangs zich op auto-hoogtijdagen de on afgebroken kolonne pleegt voort te bewegen. De glorie van den afsluitdijk. Het klinkt ongeloofwaardig, maar er zijn nog altijd massa's Nederlandsche automobi listen, die den afsluitdijk niet met eigen oogen aanschouwd hebben. Het groote wa terstaatkundige werk (misschien het groots ie dezer eeuw) waarvoor buitenlanders verre reizen maken verdient ook uw bezoek ten volle. Volgt, als wij u verzoeken mogen, on zen rondrit no. 1, die u langs den voet der duinen noordwaarts brengt (tusschen haak jes, u kunt meteen prachtig keuze maken voor uw a.s. zomerverblijf!). Gij zult er ver baasd over zijn, dat het noorden van Noord- holland zulke prachtige en prima wegen be zit, hier en daar kunt gij nog genieten van een enkel verlaat bloemenveldje. En even voorbij Den Oever, op het voormalige eiland Wieringen begint het lange lint van klinkers en betoh, dat u na 30 K.M. rijden in het Friesche land zal brengen. Rechts van u het breede IJsselmeer, linksneen, he laas niet de gróóte zee, want die is van den weg af onzichtbaar. En na eenige minuten rijden ziet u aan den gezichtseinder een smalle streep, die al spoedig grooter wordt en dan voorzien blijkt te zijn van bosschage en pittoreske kerktorentjes: de kust van „It Hytelan". Interessant is ook het Friesche gedeelte Van dezen rondrit: langs Har'ingen, Leeu warden, Joure, Sneek en Bolsward. Men passeert daarbij de Friesche meren, het mooie Gaasterland en kan even een klein omwegje maken naar Lemmer, Stavoren en Hindeïoopen. „Der weg zurück" volgt aller eerst weer den afsluitdijk, vervolgens gaat het door den nu drogen Wieringermeer, daarna langs de vroegere Zuiderzeekust (Vo lendam!) naar Amsterdam en tenslotte volgt men den ringdijk om den Haarlemmermeer, wélk gebied dan in het bijzonder aantrekke lijk is, omdat men nu zoo gemakkelijk verge lijkingen kan maken tusschen oude en nieu we droogmakerij. Langs rivieren en vennen. Een andere zeer mooie rondrit begint in trecht en is met no. 2 aangegeven op bij gaand schetskaartje, dat ons toegezonden werd door den A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland. Uitgestrekte riviergezichten heeft men op dezen tocht, die nog gedeelte lijk van pontjes en een schipbrug gebruik maakt, maar die over luttele jaren geheel over nieuwe vaste bruggen zal gaan. Aardig is het stuk van Gorinchem naar Dordrecht over den kronkelenden Merwedewijk, mooi de aanblik van de landerijen op IJsselmonde en de Hoeksche Waard. Met een ondanks de recente verbeteringen toch geen geenszins moderne veerdienst komen we over het Hol- landsch Diep in de oude vesting Willemstad, gelegen in een gordel van groen en op Bra- bantsch gebied wordt het aspect van het land al spoedig heel anders. In Bergen op Zoom kan men (om den rondrit niet al te lang te maken) het stuur oostwaarts wenden naar Breda, deze weg is (evenals trouwens haast alle Brabantsche wegen) uitmuntend en voert door een mooi landschap. Maar wie over iets meer tijd beschikt verzuime niet een excursie door Zeeland te maken. Zuid-Beve land en vooral Walcheren zijn bijzonder mooi, stedenschoon (Middelburg, Veere) wis selt af met mooie natuur en voorts verlee- door BASEL KING. (Uit het Engelsch). *)1) Toen verdween zij weer. Dadd opende een deur, die toegang gaf tot een ruime, zonnige kamer waar vóór het rond uitspringende yenster een massa bloemen stonden. Er was hier niemand, wat in zoover een Opluchting was, omdat hij zichzelf nu kon meester worden. Behalve in musea, of in een Of ander kasteel, dat hij in Frankrijk had be kocht, was hij nog nocit in zoo n deftige ka- mer geweest, waar zooveel kostbare, pracnti- ge dingen stonden. Ttrots zijn gebrek aan ondervinding, voelde hij bij intuitie dat al cue mooie voorwerpen ook kostbaar waren. Tegen den muur tegenover het venster was een blauw-grijze wandbespanning aange bracht, waarin, dicht opeen langgerekte ge stalten met droevige oogen waren geweven, door een ingewikkelden rand van bloemen, bladeren en vruchten. Op een wit marmeren schoorsteenmantel, versierd met drie groe pen dansende, guirlandes dragende Cupido s tn bas-relief, stonden 'n pendule en 'n paar kandelabers van biscuit de Sérvres met ver guld brons. Hierboven hing het ten voeten uit geschilderde portret van een dame uit de achtiende eeuw van Reynolds, Romney of Gainsborough hij raadde er maar naar nen de in eere gehouden klederdrachten aan het Zeeuwsche land een bijzondere bekoring, lerug van Breda over Tilburg, 's-Hertogen- bosch en Zaltbommel waar de verleden jaar in gebruik genomen brug een voorproefje is van wat het worden zal als het wegenplan eenmaal zal zijn uitgevoerd. Twenthe, Veluwe en Gel- dersche Vallei zijn de gebieden, waardoor rondrit no. 3 zich slingert: streken welker roem van ^er 8eves^8d is. Het zou uilen naar Athene dragen zijn om te dezer plaatse den lof van de Middachterallee te gaan bezin gen; om te gaan gewagen van het Uddeler meer, Garderen en de eenzame heide tus schen Ede en Arnhem. Wij hebben de route voor u uitgestippeld, de kilometerafstanden vindt u aan het slot van dit artikel stapt u dus maar in uw auto en geniet van het oude Gelre. „Waar de breede stroom der Maas Ja, laten wij Limburg toch vooral niet vergeten, laten wij met Pinksteren zwerven langs de met bronsgroen eikenhout omzoom de rivieroevers door ons nationale berg- terrein in het zuiden dezer provincie. Kiest u in dit geval Nijmegen als uitgangspunt, laat de kilometers onder u doorvliegen op weg naar 's-Hertogenbosch, rijdt door be- boscht gebied en langs de hei naar onze Ville Lumière, maakt den rondtoer langs h zuidelijkste deel van de zuidergrens onzer zuidelijkste provincie. Neem Valkenburg in uw Pinksterprogramma cp, bezoekt Venlo, Gennep, „Mooi Nederland" en beklim als wijlen Claudius Civilis de hoogten aan de Waal in het al-oude Noviomagum, waar voor uw oog een werk van staal en beton aan het groeien is. In nuchterder taal sa mengevat luidt deze peroratie: rijdt rond rit 4. Tot slot: het „hooge Noorden". Van Zwolle uit voert rondrit 5 door een bijzonder mooi deel van Overijssel naar het Drentsche land, voor zeer velen nog steeds terra incognita. Het majestueuze hoogge bergte, de eenzaamheid van den Simplonpas, de wuivende Rivierapalmen en den Duit- schen Rijn kennen vele Nederlandsche auto mobilisten helaas beter dan de schoonheid van het noorden des lands, de verlaten Drentsche hei welker eenzaamheid, nog spre kender door slechts een enkel klein torentje, van een heel aparte bekoring is. Daar vindt gij in de Drentsche dorpen nog oude gebrui ken, ouden bouwtrant; daar liggen de hune bedden en in fel contrast hiermede de einde- looze veenkoloniën, toch ook weer ee be die vol gratie neerzag naar een kast met ver schillende soorten Europeesch porselein, een kastje met miniaturen, en een ander met an tieke waaiers. Hier en daar zag men een bronzen beeld en twee of drie geëmailleerde borden van Limoge-porselein van een inten se kleur. Aangezien er voor alles ruim schoots plaats was, hinderde het niet dat er zooveel stond, te minder omdat al die dingen smaakvol waren neergezet. Een werkmandje met naaigerei en breiwerk stond op een tafel, waarop tal van de nieuwste tijdschriften en boeken lagen. Hij werd zenuwachtig van het lange wach ten, maar toen trad Lily binnen, op een wij ze, alsof het bij toeval gebeurde. Slenterend kwam zij naar hem toe en stak hem met een langzame, slangachtige beweging van haar arm, onverschillig haar hand toe. „Hoe maak je 't? Moeder is laat. Ik weet niet eens of ze al of niet thuis is. Misschien vergeet ze 't. Doet ze dikwijls". Ze nam een zilveren sigarettendoos van een tafeltje. „Een opsteken?" Toen Tom bedankte, stak ze er zelf een op en liet zich in een ruimen stoel met rechte leuning vallen, waarna zij haar beenen over elkaar sloeg. Toentertijd lieten de jonge vrouwen graag haar beenen bijna tot de knieën zien. Lily droeg bij haar onopgemaak- ten zwarten rok, violetkleurige kousen en zwarte schoentjes, met helder roode gespen met een rand van similibriljanten. Om haar schouders hing losjes een breede, paarse das met helder roode streepen. Zij hield haar slangachtige lichaam wat voorover gebogen, zienswaardigheid op zichzelf. In het noorden des lands vindt men verder o.a. het Zuid- laardermeer, de prachtige stad Groningen, het Friesche land met Beetsterzwaag en Hee renveen, de droomende Zuiderzeestadjes, Hollandsch VenetiëMaar wij zien u reeds toestemmend knikken. Overtuigd? Dan met Pinksteren naar het Noorden! Het onbekende gebied in, de terra incognita ver kennen, die u zeker niet zal teleurstellen. Kilometerafstanden. Rondrit 1 's-GravenhageWassenaar (8) Noord- wijk (12) Aerdenhout (19) Zandvoort (6) Bloemendaal (9) Ruïne van Brede- rode (14) Velsen (5) Castricum (10) Alkmaar (11) De Kooi (34) Den Oever (20) Zurich (30) Harlingen (8) Fra- neker (9) Leeuwarden (18) Heerenveen (31) Joure (10) Balk (19) Woudsend (25) Sneek (12) Bolsward (10) Zu rich, afsluitdijk (17) Den Oever (30) De Houkes (10) Wieringermeerpolder Medemblik (12) - Wognum (15) - Hoorn (5) Edam (18) Volendam (5) Amster dam (23) Schiphol (10) Nieuw Vennep (16) Lisse (8) Haagsche Schouw (15) 's-Gravenhage (14). Rondrit 2: UtrechtVianen (13) Gorinchem (23) Sliedrecht (17) Papendrecht (8) Dordrecht (1) Rijsoord (5.7) Baren- drecht (3) Numansdorp (26) Willem stad Steenbergen (18) Bergen op Zoom (12) Roosendaal (14) Breda (24) Tilburg (22) Oisterwijk (8) Vught (12) 's-Hertogenbosch (4) Zaltbommel (17) Culemborg (19) Utrecht (20). Rondrit 2a: Bergen op Zoom Krabbendijke (20) Kruiningen (6) Goes (16) Middelburg (23) Vlissingen (8) Zoutelande (13) Domburg (13) Veere (16) Middelburg (7) Goes (23) Kruiningen (16) Krabbendijke (6) Bergen op Zoom (20). Rondrit 3: DeventerApeldoorn (17) Uddeler- meer (15) Garderen (4) Putten (8) Nijkerk (10) Amersfoort (10) Ouc Leusden (3) Doorn (11) Cothen (4) Wijk bij Duurstede (4) Amerongen (9) De Klomp (14) Ede (7) Arnhem (19) Dieren (16) Zutphen (14) Lochem (16) Goor (15) Holten (13) Deven ter (19). Rondrit 4: Maastricht—St. Geertruid (10) Kasteel Hoogcruts (7) Epen (7) Vaals (12) Wijlre (13) Valkenburg (7) Amstenrade (14) Sittard (9) Roermond (26) Ven lo (24) Gennep (41) Nijmegen (21) Grave (15) Heesch (15) 's-Hertogen- boSch (18) Boxtel (12) Eindhoven (20) Weert (32) Roermond (22) Sittard (26) Maastricht (22). Rondrit 5: GroningenMilwolde (13) Marum (10) Beetsterzwaag (16) Gorredijk (7) Wolvega (22) Steenwijk (13) Vol- lenhove (21) Hasselt (16) Zwolle (11) Ommen (25) Hdrdenberg (15) Coe- vorden (14) Emmen (20) Borger (18) Gieten (10) Assen (14) Vries (10) Zuidlaren (9) Groningen (18). terwijl ze den elleboog van de hand, waarin zij de sigaret hield, op haar knie steunde. Hoewel zij hem niet verzocht had te gaan zitten nam hij toch maar een stoel, en wach- te tot zij weer wat zou zeggen. Toen dit, na eenige kringetjes van rook te hebben uitge blazen, eindelijk gebeurde, deed ze het met een loome, eentonige stem, die echter een ondertoon had van drift en eigenzinnigheid. Je bent in den oorlog geweest, niet waar?" Hij antwoordde bevestigend. „Beviel 't je?" „Ik heb nooit den tijd gehad daarover na te denken. Ik moest volhouden". „Heb je Tad daarginds ooit ontmoet?" ',Neen, nooit". Daar zij op lakonieken toon sprak, deed hij het ook. Zij keek hem niet aan en toonde geen belangstelling voor zijn persoon. In dien ze in hem den broeder zag, die na een langdurige verdwijning weer in het ouder lijk huis, was teruggekeerd, dan verraadde zij door niets, dat die mogelijkheid bestond. Hij had net zoo goed de een of andere vreemde kunnen zijn, dien zij nooit meer zou weer zien Dat er groote hiaten in hun gesprek ontstonden, kon haar niets schelen Zij zat maar, en rookte maar. Toen besloot hij zelf maar eens iets te vragen. 3e bent, sinds ik je de laatste maal zag, getrouwd, nietwaar?" Ja" Zij nam hem blijkbaar niet kwalijk, dat hij dit vroeg, en na een paai minuten, die WARMENHUIZEN. De L.T.B., afd. Warmenhuizen, verga derde dezer dagen in het Patronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer W. Dek ker. Het hoofdbestuur dringt thans met klem er op aan een afdeeling te stichten van bloembollenkweekers. Deze week zal een inverttarisatie gehou den worden van alle land- en tuinbouwbe drijven. Het bestuur verzoekt om aller mede werking. De rekening en verantwoording van den penningmeester der veilingsvereeniging werd geheel voorgelezen. Discussie hierop had niet plaats. lang duurden, voegde zij er aan toe: „en gescheiden". Weer een tijd van zwijgen, voordat zij met haar toonlooze stem vervolgde: „Ik heb ook een kind". „Houd je er van?" Een zweem van een glimlach kwam over haar knappe, minachtende gezicht met de zware wenkbrauwen, ,,'t Is een leelijk mon stertje tot dusver". Zij had een manier haar zinnen op een langgerekten toon uit te spre ken, alsof het achternakomende gedachten waren. „Gezond is hij wel". Toen volgde er zoo'n lange en diepe stil te, dat men het tikken van de pendule kon hooren. Hij had zich voorgenomen even on verschillig te doen als zij. Zij scheen niet te denken, bewoog zich nauwelijks. Haar bewe gingloosheid veroorzaakte 't zelfde broeierige gevoel, dat men heeft tijdens de stilte, die voorafgaat aan een vulkanische uitbarsting of een aardbeving. Zonder haar hoofd te ver draaien of haar loome stem te veranderen, zei ze terloops: „Je bent onze verloren broer, nietwaar?" Hij stikte bijna van aandoening, die haar volkomen vreemd was, en het kostte hem moeite de woorden uit te brengen: „Zou 't je wat kunnen schelen, als dat zoo was?" „Wat doet het er toe, of het mij schelen kan of niet, als vader maar tevreden is". „Toch zou ik zoo denken, dat 't je op de een of andere manier niet heelemaal onver schillig laat". Het voorstel van „Westfriesland" om in de Algemeene Vergadering de leden van h-.t Centraal Bestuur niet mee te laten stemmen, werd in deze vergadering zeer kort bespro ken. Algemeen kon men zich met het prae- advies van het Centraal Bestuur vereenigen. De wenschelijkheid werd wel bepleit, dat op de allereerste plaats de bestuursleden der Veilingsvereeniging als afgevaardigden naar de algemeene vergadering worden gekozen. De voorstellen van de vereenigingen West- Ze ging op deze uitdaging niet in. Niet dat ze toonde vijandig te zijn; daarvan was hij zeker. Zij maakte meer den indruk op hem van iemand, die uitgeput is door vree- selijke hartstochtelijke scènes, eigenzinnig heid en desillusie. Na wat rust zou ze weer klaar staan voor nieuwe dergelijke scènes, met hem misschien als de persoon, die de ge volgen zou moeten dragen. Mevrouw Whitelaw kwam met dienzelfden vluggen stap en diezelfde ademlooze, ge syncopeerde manier van spreken, die hij zich nog herinnerde, binnen. „Spijt me vreeselijk dat ik zoo laat ben Ik heb een grooten tocht gemaakt. Moest den ken. Had er geen flauw idee van hoe laat 't was. Je zult wel eetlust hebben gekregen" Zij gaf hem een hand, zonder hem aan te kijken. De zinnen, die zij had gesproken, wa ren blijkbaar bedoeld als middel om over de moeilijkheid van de ontmoeting heen te ko men. „Dus dit is mijn moeder!" was zijn eeni ge gedachte. Door zijn poging dit te realiseeren, week zijn onrust en zijn verlegenheid. Hij kon zich slechts afvragen of hij ooit in staat zou zijn te gelooven aan hetgeen hij niet geloofde. Hij herhaalde bij zich zelf wat hij al aan Hildred had geschreven: dat hij wel kon ge looven dat de man zijn vader was, maar dat hij als een onmogelijkheid verwierp, dat de ze vrouw zijn moeder zou zijn. 8.Herh. SOS-ber. 8.03 Gr.pl 8 20 VARA-orkest olv. H. de Groot. 9.Toespraak A. de Vries. 9.15 Verv. orkestconcert. 9.45 The Four Serenaders. 10.Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Verv. orkest- concert. 10.45 The Four Serena ders. 11.Vervolg orkestconcert. 11 20 Gr.pl. (KRO-uitz.) 10.Gr.pi. 11.30 8.—9.15 en Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. 2 Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.15 Gr.pl. 4.45 Orkestconcert en lezingen. 6.45 Gr.pl. 7-15 Lezing. 7.35 Gr.pl. 7.45 Sportnieuws 8 Schlagermuziek. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gevar progr. 10.30 Vaz Dias 10 35 Vervolg gevr. progr. 11.15 12.Gramofoonplaten 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Goldy- orkest. 8.20 Orkestconcert o.l.v. La- bid. Gr.pl. 9.05 dansmuziek. 12.20 Gr pl. 1.30 Salonorkest olv. Walpot. 5 20 en 6.20 Gr.pl. 6.50 Cellorecital. 7.20 Gr.pl. 8.20 Sym- phonieconcert olv. Kumps. 10 30— 12 20 Max Alexys' orkest. 484 M.: 12 20 Salonorkest olv. Walpot. 1.30 Gr.pl. 5.25 Pianorecital. 5.50 Gr pl. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gr.pl- 8 20 Koor en orgelconcert. 9 20 Radiotooneel. 10.3012.20 Max Alexys' orkest.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5