Volkenbonds- en Vredesdag. JCeck Schoot JiacMtecichten Adwctwtiën GRAF. MONUMENTEN 3. a. Espana, wals E. Waldteufel b. Princesse au Sabbat, ballet L. Gaune 5. a. Fantasie op de motive van DE „STILLE RONDGANG". De Vrouwen-vredesdemonstratie te Den Haag. DANKBETUIGING. Door een samenloop van omstandigheden reed gistermiddag de bestuurder van een bakfiets in de Schoutenstraat tegen een 7- jarig jongetje aan. Er was n.1. een pen van zijn bakfiets gesprongen, waardoor hij noodgedwongen links van den weg kwam te rijden. VEREENIGING BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE? Het schoolpad is nu te lang, ouders houden de kinderen thuis. Donderdagavond heeft het comité Groot-Beverwijk een vergadering gehou den, waarin, naar het Hbl. meldt, beslo ten werd een request aan Ged. Staten te zenden met verzoek fusie tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin te bevorderen, omdat een spoedige samen voeging dezer gemeenten in het belang van beide wordt geacht. Daarbij word vermeld, dat het verzoek gedaan wordt namens vele vereenigingen op politiek en sociaal gebied in beide gemeenten. PROGRAMMA VAN HET CONCERT aangeboden door de afd. Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering, ter gele genheid van de Jaarvergadering van den Bond, aan de afgevaardigden van alle afdee- lingen en aan alle leden met hun huisgenoo- ten op 21 Mei (2e Pinksterdag), 's avonds 8 uur, te geven door muziekvereeniging „Ex celsior", directeur G. Anderson; Vrijzinnig Hervormd Zangkoor, directeur Corn. Jonker en het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwaret „Zang en Vriendschap", dir Corn. Jonker. Muziekvereeniging „Excelsior": 1. a. Colonel Bogey, marsch, Kennet Alfort b. Ouverture Triomphale E. Bach Vrijzinnig Hervormd Zangkoor: 2. a. Staatspension Paardekooper b. Lentezang Fred. Roeske Muziekvereeniging „Excelsior" Dubbelmannenkwartet Zang en Vriend schap 4. a. Mein Lied Kampf b. John Peel Lefevre Muziekvereeniging „Excelsior" Fr Schubert A. Floris b. Calif de Bagdad, ouverture Boiledieu Dubbelmannenkwartet Zang en Vriend schap: 6. a. Een vrouw 01. Koop b. Wintersong Drawes Vrijzinnig Hervormd Zangkoor: 7. a. Rus Psalm 121 Blumer b. O Gulden Hoofd J. Bouset Muziekvereeniging „Excelsior": 8. a. Le roi Fantome, fantasie L. Pleman; b. Abschied de Gladiatoren, marsch Blankenburg Het concert is ook voor belangstellenden, niet-leden, toegankelijk. Oud-burgemeester Wendelaar hield een rede voor de jeugd. Gisteren was het de Volkenbonds- en Vre desdag. Ter gelegenheid hiervan was gister avond een jeugd-bijeenkomst in ,,'t Gulden Vlies" belegd, dat tot de laatste plaats bezet was, toen de voorzitster, Ds. Rappold, een kort openingswoord uitsprak, erop wijzende dat de Volkenbond nog is als een jonge geplante boom. Wanneer we echter, aldus spr., onze idealen krachtig gefundeerd hebben, dan zullen ze dringen naar verwezenlijking. De moed om te getuigen mag niet ontbreken. Met de woorden: „De palm groeit onder den druk, ja, door den druk", besloot de inleidster haar openingswoord. Het Gymnasiastenkoor zong daarna: O Cruce... Palestrina. Hefr woord was vervolgens aan een jongeling van de H. B. S., die met luider stemme van zijn afschuw van den oorlog getuigde. Een leerling van de Handelsschool had zijn getuigenis meer op economischen grondslag gebaseerd. Vervolgens vertolkte een Muloleerling op het klavier een Prélude. Het woord was daarna aan oud-burgemeester W endelaar, die met een luid applaus aller hartelijkst begroet werd. Sinds 13 Jan. van dit jaar ben ik niet in Alk maar geweest, aldus spr., en het is mij daarom een dubbel genoegen thans weer in Alkmaar te spreken en dan nog wel voor de jeugd. Tot de jeugd te mogen spreken over idealen, dat is een prettige opdracht. Want jullie moet begrij pen, zoo vervolgde Mr. Wendelaar, dat de ont wikkelingsgang in het leven slechts stapje voor stapje gaat. E.' zijn wel menschen, die op een trapje blij ven staan, maar dat is jammer. En die ontwik kelingsgang maakt de menschheid ook mee. 't Kleine kind redeneert niet over iets. Het gaat op zijn gevoel af. Wordt het kind ouder, dan wordt het verstandiger. Slechts bij neger volken zien we 't nog wel eens gebeuren, dat ze elkaar afranselen, maar van beschaafde vol keren verwacht men dit allerminst. Toch ge beurt dat, en dan wordt dat oorlog genoemd. Zoo vochten vroeger steden tegen elkaar, daarna landstreken en we zijn nu zoover geko men, dat landen tegen elkaar in oorlog geko men zijn, Hoe kwam het nu, dat die steden ophielden elkaar te bestrijden? Dat kwam, omdat e geest van de menschen zich verruimde. Zoo moet het ook in dezen tijd gaan. De ver schillende volkeren moeten hun horizonten ver ruimen. We moeten elkaar zien als Europeanen en liever nog als wereldburgers. Daarvoor is noodig, dat we in de eerste plaats weten, wat we aan anderen moeten over laten. Wonderlijk is het, wanneer men ouder wordt. Dan weet men, dat het leven een strijden is met je eigen persoon als inzet. Vechten voor hoogere idealen vernedert den mensch niet. De Volkenbond bevindt zich thans niet in gunstige omstandigheden, want terwijl de vol keren in de grootste ellende verkeeren, schijnt de ontwapeningsconferentie te mislukken. Maar we hebben nu eenmaal den Volken bond en al die andere gebouwen, waar dag in, dag uit hard gewerkt wordt voor den vrede. Steentje voor steentje wordt opgebouwd en wanneer alle menschen begrijpen dat interna- ïonale geschillen beter langs den rustigen weg dan op het oorlogsterrein kunnen worden be- w- 6erSt Za' vre<*e er zijn. ij ouderen hebben vele teleurstellingen meegemaakt, maar gij, jongeren, staat op den drempel van het leven. Aan u de taak om het werk voort te zetten. Begrijp dan, dat de mensch alleen te redden is in den vredesge- ic? Van v°lwassen mannen en vrouwen. (Stormachtig applaus). Na deze rede zongen eerst de Padvinders en daarna de jongeren van de Vrijz. Christ. Jeugd gemeenschap eenige vereenigingsliederen, waarna een leerlinge van het R. K. Lyceum en een leerling van het Murmellius Gymnasium hun getuigenis aflegden. Het gymnasiastenkoor zong daarna Benedic- us es Palestrina, waarna burgemeester Van Kinschot het slotwoord uitsprak. Spr. be dankte allereerst oud-burgemeester Wendelaar voor zijn prachtig betoog en daarna alle verde re medewerkenden. Met een laatste opwekking om onversaagd het vredeswerk voort te zetten, besloot spr. zijn korte rede, waarna door alle aanwezigen tot slot staande werd gezongen: „Breng, geest der liefdin Christus' naam" UITBREIDING PAVILJOEN „KINHEIM". Het paviljoen „Kinheim", het café-restaurant aan den Stationsweg, dat een sieraad voor cnze stad genoemd mag worden, heeft een uitbrei ding tot stand gebracht, die het cachet van de zaak nog belangrijk verhoogd. Het ruime voor terras is n.1. voor een gedeelte overdekt ge maakt en dit is op een wijze uitgevoerd, die le klasse mag worden genoemd. De spiegelruiten zijn in stalen ramen gevat, terwijl een bloem- omlijsting het terras nog aantrekkelijker maakt. Ook de gemakkelijke stoelen en prettige tafel tjes noodigen tot een zitje uit. Men neme er eens een kijkje. ORGELCONCERTEN GROOT KERK. Nu de heer Jan Zwart zijn reeks program ma's weer drie maanden lang gedurende de Donderdagavonden op het orgel onzer Groote kerk zal afwerken, en daarbij een schat van origineele orgelmuziek van allerlei scholen en stijlen ten gehoore zal brengen een arbeid die sedert jaren door hem verricht werd, in de eerste plaats te Amsterdam, maar waarvan ook Alkmaar regelmatig geprofiteerd heeft nu kan het zijn nut hebben om eens te wijzen op wat de „Tijd", R. K. Dagblad, van de Amster- damsche serie 1.1. 9 Mei opmerkte, en hoe de muziekrecensent Henri Th. Stam haar qualifi- ceerde: „Men kan niet anders dan achting gevoelen voor de groote variatie welke de heer Zwart telkens in zijn programma's weet te brengen; dit geeft een bijzondere aantrekkelijkheid aan deze vaste wekelijksche orgelbespelin gen. Jan Zwart geeft in den loop van een jaar een selectie van de orgelliteratuur vanaf de oudste tijden tot op heden. Hij volgt daar bij geen persoonlijke richtlijnen, doch maakt zijn keuze met ruimen blik. Men moet aan deze schijnbaar pretentielooze orgelbespe lingen geen te geringe waarde hechten, want een gelegenheid als deze, om een instrumen tale cultuur gedétailleerd te kunnen volgen, wordt slechts zelden geboden. Jan Zwart's concerten gaan niet mank aan het euvel van de meeste officieele muziekuitvoeringen: dat er hoofdzakelijk parade-stukken of werken van gerenommeerd artistiek belang worden ten gehoore gebracht; deze organist brengt steeds iets anders en verdient daarmee voortdurende belangstelling (vandaar ook dat zijn concerten op deze plaats regelmatig be sproken worden). Jan Zwart streeft geen goedkoop eigenbelang na, maar hij dient een waarlijk cultureele zaak. Men kan hem daarvoor dankbaar zijn". Donderdagavond 7 Juni 89 uur, zooals reeds bericht werd, zal de eerste bespeling plaats vinden. Het programma zal werken be vatten van Vivaldi, Bach, Reger e. a. Men schrijft ons: Een dag vol ontroeringen; een dag zooals men slechts zelden meemaakt: een indruk voor het leven Helderblauwe lucht, stralende zonneschijn, 'n frissche speelsche wind vormden ideëele weersomstandigheden voor den „Stillen Rond gang", de vredesdemonstratie voor vrouwen in Den Haag. Onze Alkmaarsche groep vertrok met de Schager- en Berger groep en eenige deelneemsters van den Langendijk per trein uit Al-maar. Alle vrouwen droegen een witte bloem zinnebeeld van den vrede. In Haar lem, waar een half uur gewacht moest worden op den extra-vredestrein uit Amsterdam, vulde zich het perron langzamerhand met de Haar- lemsche deelneemsters, 800 in getal; zoodat een 1000-tal vrouw en den vredestrein konden ver welkomen, toen deze met een eindeloos-lange reeks wagons het station binnengleed. Met moeite konden allen een plaatsje vinden. Toen wij vertrokken, wuifden uit alle coupéramen witte doeken een blijden groet. Den Haag te voet of met bussen, trams en taxi's trok de menigte vrouwen naar het Malie veld. Daar werd de stoet opgesteld: vooraan de nog opgerolde doeken, dan de deputaties voor Volkenbond en Regeering, en dan de deelneem sters, gerangschikt naar de verschillende pro vincies. Uit Groningen, Limburg en Zeeland waren vrouwen gekomen, maar natuurlijk ver reweg de meesten uit Noord- en Zuidholland; Den Haag spande de kroon. Om kwart voor drie werd de vlag „Vrede" en het doek „Stilte" ontrold, en dadelijk heerschte een minuutlang doodsche stilte op het zooeven nog rumoerige Malieveld. Een diepe ontroering golfde door ons heen, toen wij de oogen opsloegen naar de groote witte vre- desvlag daar vóór ons en wij dachten aan die duizenden vrouwen in dichte rijen achter ons, die hier, allen bezield door éénzelfde gedachte, bijeengekomen waren. Stilte onder de vrouwen stilte onder het talrijke publiek, de fotogra fen, de filmoperateurs vele mannen ont blootten het hoofd. Toen zette de stoet zich in beweging voorop het doek „Stilte" en begon de tocht door de straten van Den Haag, de stille ernstige tocht van duizenden zwijgende maar vastbera den vrouwen, allen dragend op de borst de witte bloem van den vrede, allen dragend in het hart den vasten wil tot den vrede. Rustig en krachtig klonk het rythme van al die stap pende voeten op het plaveisel, voeten van jon ge en oude vrouwen, van vrouwen van eiken godsdienst, elke richting, elke klasse; voeten die allen volgden den banier van den vrede Daar ging een kracht uit van dezen zwijgenden vrouwen-rondgang, die niet naliet diepen in druk te maken op de toeschouwers, die in dichte rijen langs den weg geschaard stonden. Alle gezichten werden nadenkend en ernstig, veel vrouwen sloten zich onderweg aan, veel mannen stonden met ontbloot hoofd, zoolang de stoet voorbijtrok. Daar is iets gewekt in vele harten, iets dat hoopvol stemt. Daar is een toon aangeslagen, die zal doorklinken. Daar is een begin ge maakt met de groote eenheid in het vredes werk van de vrouw; een eenheid die wij vrou wen moeten bereiken, willen wij als een onver- wrikbare muur staan tusschen het oorlogs monster en onze kinderen. Het begin van die éénheid is de „Stille Rondgang" geweest; aan ons vrouwen den plicht, die eenheid te ver sterken, dag aan dag, tot zij zal worden een macht die voert tot wereldvrede. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 20 en Maandag 21 Mei is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langesiraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende die daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. De heer F. E. Hoekstra te Hoorn, cand. aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, is door de classis Enkhuizen en Lei Jen beroepbaar verklaard in de geref. ker ken. Naar wij vernemen zal de beroepen pre dikant der Gereformeerde kerk alhier, ds. J. Kruger, thans te Elburg zijn intrede doen op 22 Juni a.s. Ds. Kruger zal zich nog in den loop van de zomermaanden alhier vestigen. Een villa aan den Beverwijkerstraatweg is daartoe in aanbouw. Door dit beroep krijgt de Ger. kerk alhier haar eersten predikant. Naar wij vernemen zal, indien de com binatie der kerkelijke gemeenten Groot- Schermer, Driehuizen en Zuid-Schermer zal zijn tot stand gebracht, Driehuizen als standplaats van den predikant worden aan- gewzeen. De pastorie te Groot-Schermer zal betrokken worden door den burgemeester, terwijl de tegenwoordige bewoner der pasto rie te Diehuizen kan verhuizen naar de eer lang leegstaande onderwijzerswoning bij opheffing der O. L. school aldaar. OUDERAVOND HOFDIJKSCHOOL. Men schrijft ons: Gisteravond werd er aan de Hofdijkschool een ouderavond gehouden onder leiding van den heer J. N. Kroone. Bij de opening bleek, dat pl.m. 60 ouders aan den oproep gehoor hebben gegeven. Voorwaar een mooi succes. Aanwezig was ook de heer Middendorp, gepens. onderwij zer, die steeds een warm medewerker blijft, waarvoor hulde! De heer Kroone sprak den wensch uit, dat alle ouderavonden zoo bezet zullen zijn. De ouders moeten meeleven en weten wat er gebeurt met hun kinderen. Mèvr. de Waal werd dank gebracht voor hare keurige notulen, waarna zij werden ge arresteerd. Toen kwamen de pl.m. 38 kinde ren op het podium en zongen een viertal liederen,, t.w. „Marcheerlied", „Als de win ter vlugt", „Vacantievreugde", en „Mak kers komt". De liedjes werden 2 en 3 stem mig gezongen. Den kinderen viel een warm applaus ten deel, omdat zij zoo keurig gezongen hebben, waarna zij werden getracteerd. De mededee Iingen en ingekomen stukken passeerden vlug de revue, waarna aan de orde het too- neelstukje: „Eén kwast". Dit stukje werd opgevoerd door de kinderen. In aanmerking nemende de primitieve inrichting kan niet anders gezegd worden, dan dat de kinderen werkelijk goed gespeeld hebben. De rollen waren goed verdeeld. De heer Koelma heeft succes van zijn werk. Het was een aardig stukje waarin vroolijkheid een enkele keer werd afgewisseld door een beetje dramatisch De kinderen viel een warm applaus ten deel. Als spreker trad op de heer K. Bos met als onderwerp: „Het 7e en 8e leerjaar" Begon nen werd met de geschiedenis te vertellen over het ontstaan van de school voor het 7e en 8e leerjaar. Dan bracht spreker enkele aangevoerde bezwaren naar voren en ging zoo over tot de voordeelen aan die school verbonden. Het groote verschil tusschen de lagere- en deze school is, dat bij de eerste alles schoolsch blijft, terwijl bij de laatste de kinderen op leiding genieten naar hun bestemming, zoo dat ze later bruikbare menschen in de prak tijd worden. Door verschillende ouders werden vragen gesteld, die naar genoegen werden beant woord. Men winne eerst inlichtingen in, al vorens zijn kinderen naar de R.FLB.S. e.d. te sturen. Het schoolfondsje werd met algemeene stemmen aangenomen. Formulieren zullen aan de ouders worden uitgereikt. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waar na sluiting plaats vond met een opwekking tot opkomst bij volgende avonden. UITSLAG ZWEMPRIJSVRAAG VOOR DE SCHOOLKINDEREN. Men verzoekt ons te melden, dat de volgen de leerlingen der Alkmaarsche scholen met hun antwoord op de vraag: Waar en waarom gaat iedereen zwemmen leeren in Alkmaar? een gratis abonnement hebben gewonnen van het Victoriebad. Tesselschadeschool: Piet Luiting, Dick Lui- ting, Lou Breek, Simon Scholtens. Hofdijkschool: Abrara Hoogland, Marietje Vennik. Vondelschool: Jo Stoop, Cor Bos, Minske Posthumus, Nellie Bakker. Nic. Beetsscbool: Marga Westerhof, John Hoogland, Jan Pasteur, Meisjesschool: Jansje Voorthuyzen. Hans v. Amerongen, Nellie Rem. Bosboom Toussaintschool: Hannie Teeling, Annie Schoonhoven, Jan Bos, Hans v. Kinschot. Rochdaleschool: Stien Kaagman, Annie de Vries. Lindenschool: Dolly v. Noord, Hillegonda Harder, Jan Schipper, Wim v. Amstel, Jan Janneman. Jacob Abrahams. Bob v, Ameron gen. School v. Buitengew. Lager Onderwijs: Guur- tje van Beekum. Wilhelminaschool: Henk Withaar. Julianaschool: Marie C. Boersma, Mies Ber kenpas. U. L. O. Marie Slikker, Marie v. Amstel, Dick Horst. Centr. 7e en 8e leerjaar: Dirkje Rezelman, Bets Slikker, Annie Spaans, Gerrit Verwer. GEVOLG VAN OPHEFFING VAN EEN SCHOOL. Nu de openbare school te Heesbeen is opgeheven, moeten de kinderen van de dorpen Heesbeen en Doeveren in Heus- den school gaan Vele ouders van schoolgaande kinde ren hebben daartegen, met het oog op den afstand, ernstige bezwaren en wei geren daarom hun kinderen naar school te zenden zoodat deze geheel van onderwijs zijn verstoken. EXAMEN HOOFDAKTE. De minister van onderwijs brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat: le. het schriftelijk gedeelte van het in 1934 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77b van de wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127), zal plaats hebben op Donderdag 5 Juli a.s.; 2e. de mondelinge examens zullen aanvan gen op Dinsdag 17 Juli a.s.; 3e. de commissiën, met het afnemen van deze examens belast, zitting zullen houden te Amsterdam voor de inspectie Amsterdam; Haarlem voor de provincie Noordholland, uit gezonderd de inspectiën Amsterdam en Hil versum 4e. de voorzitters dezer commissiën zijn: te Amsterdam J. J. 't Hart te Utrecht, te Haar lem G. Chr. Dun te Alkmaar. 5e. zij, die bich aan dit examen wenschen te onderwerpen, vóór 10 Juni a.s. gelieven zich aan te melden bij den voorzitter der commissie, met overlegging van: a. geboorte-akteb. akte; van bekwaamheid als onderwijzer, waaruit moet blijken, dat deze ten minste anderhalf jaar te voren is verkregen; c. een schriftelijke mededeeling (het papier aan één zijde te beschrijven), waaruit omtrent hun studie blijkt: I. welke geschriften van bekende paeda- gogen zijn bestudeerd (opvoedkunde); II. welke belangrijke voortbrengselen der Ne- derlandsche letterkunde nader zijn bestu deerd (Nederlandsche taal en letterkunde); III. welk(e) vreemd(e) land(en) of landstreek(eken) nader is (zijn, bestudeerd (aardrijkskunde); IV. welk tijdvak uit de geschiedenis dies va derlands en in verband daarmede van de al gemeene geschiedenis nader is bestudeerd (ge schiedenis); vergezeldi van een ter zake door den adspirant onderteekend schrijven. NEDERLANDSCH LEGER DES HEILS. Hekelstraat 9c. (Openbare samenkomsten). lste Pinksterdag 10 uur, wijdingsdienst; Openluchtsamenkomst 45 uur (bij de Frieschebrug)'s avonds 8 uur Verlossing samenkomst. 2e Pinksterdag: Congres te Utrecht. Dinsdag en Donderdag, 8 uur, samen komst; Vrijdag 8 uur- Mannensamenkomst. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Mei 1934. Aardappelen per 100 K.G. 20; Aardbeien per 100 doos 11—38; Andijvie per 100 stuks 1— 3.80; Asperges per 100 bos 15—50; Bloemkool le s. 1630.50, 2e s. 12 15 per 100 stuks; Gele kool 2.60 per 100 K.G.; Kropsla 0.602.60 en Kom- komemers 8—13 per 100 stuks; Prei p. 100 bos 3.805.80; Postelein per bakje 2142 cent; Peulen per 100 pond 32; Rabarber per 100 bos 1.504.50; Raapstelen 0.80, Radijs 1.805.20 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. 2.60; Selderie per 100 bos 0.50^- 1.70; Spinazie per bak 3299 cent; Snij- boonen per 100 pond 38—45; Tomaten per 100 pond 26—32; Uien per 100 K.G. 3.10—4.90; Wortelen per 100 bos 6—11.50; Witlof les. 5—10 per 100 pond. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 19 Mei 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 250000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2 2.20; 58—60 2.10—2.40; 60—62 2.202.40; 62—64 2.30-/ 2.60 64 —66 2.40—2.70. 25.000 stusk Eend eieren ƒ2.402.60. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 19 Mei 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 21 Paarden 100—250; Hitten 110—225; 25 Koeien; melk 150—210 en gelde 110—160; 60 Nuchtere kalv. (slacht) 412; 168 Schapen: magere 14—18, Overhouders 16—20; 339 Lammeren 6f 12; 2 Bigzeugen ƒ45—60; 12 Schrammen 14 17; 79 Biggen (10 weken) 7—12; 13 Bokken en geiten 614, Kleine bok jes ƒ0.50—2.50. Handel matig. DE EIERENMARKT. ALKMAAR, 19 Mei 1934. Op de heden gehouden eierenmarkt werd voor kipeieren 2.202.40 en eendeieren 2.45 betaald. De boterprijs was 7565 cent. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM 19 Mei 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer, BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei '34. Er waren 1500 K.G. Tomaten aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: A 44.40, B 45, C 37 en CC 25.30, per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 18 Mei 1934. 250 K G. Uien: uien 3.10; 1600 K.G. Roode kool 2.50-f 2.80; 600 K.G. Gele kool 2.40—2.60; 8000 K.G. Deensche witte kool 1.502.70, alles per 100 K.G. PURMEREND, 18 Mei 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken Slaboonen (dubb.) 74 ct. p. K.G.; Peulen 62—70 cent en Doperwten 29—36 cent per K.G.; Aardbeien 1021 cent per doosje, 1 K.G.; Komkommers 8—15 per 100 stuks; Tomaten A 43—56 per 100 K.G.; Bloemkool le s. 18—32 en 2« s. 516 jerf 100 stuks; Roode kool 5 5 80, Savoye kool 55.60 per 100 stuks; Spinazie 0.46—f 1-10 en Posteleia 30—54 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50-* 2.60, Radijs 0.90—4.20 en Rabarber 24.20 per 100 krop; Andijvie 4894 cent per kist; Wortelen 3—18 per 100 bos; Uien 78 cent per 25 K G.; Prei 1.80 10 per 100 bos. BEVERWIJK, 18 Mei 1934. Asperge markt. Betaald werd per 100 K.G. 24— 56 en per 100 bos, voor: dik wit 32-d 50, dik blauw ƒ21—38: dun wit 12--» 25 en dun blauw 1417. Den 3den Juni a.s. hopen onze geliefde kinderen K. EELMAN Dz., A. EELMAN-HEMKE Kd., Oosterend, Texel, hun 25-jarig huwelijk te herdenken. Hun liefhebbende Ouders, K. HEMKE. A. HEMKE-MEIJER. Alkmaar, Friescbeweg. Ondergetekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan Dr. Frederikse te Alkmaar voor de kundige en zorgvolle behan-. deling, die hij van hem mocht ontvangen. Ook aan de Direc trice en de Zusters van het Cen traal ziekenhuis hartelijk dank voor de liefdevolle verpleging en vooral mijn hartelijken dank aan allen, die hunne belangstel ling en deelneming hebben be toond. Zuidscharwoude, 19 Mei 1934. S. DE BOER Kz. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, mede namens onze kinderen, voor de vele blij ken van belangstelling onder vonden bij de herdenking van onze 40-jarige Echtvereeniging. P. MIENIS. S. MIENIS—GOET. Rustenburg, Mei 1934. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan allen, die hulp hebben geboden tijdens en na den brand, als ook aan de NoordholL Brandwaarborg Maatschappij „Oud- karspel", voor de vlugge uitbetaling van de geleden schade. R. SCHREUDER en Echtgenoote. Mij zen, Gem. Schermerhorn. STOOMSTEENHOUWERU H.V.W F. STOEL r Zw„ LUTTIK OUDORP 25.ALKMAAR VRAAGT^GATAUQGUS J0$T' Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter JEANNETTE MARIANNE. J. GERLING. A. E. GERLING— HAASBROEK. Alkmaar, 19 Mei 1934. Lyceumstraat 16. Tijdelijk: Centraal Ziekenhuis. Heden overleed in het Cen traal Ziekenhuis onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- én Grootmoeder, IVIESJE VAN DIJK, Echtgenoote van LOURENS POORTER, in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: L. POORTER. Alkmaar, 18 Mei 1934. Hoeverkade 39.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3