MacktBecidïteu Amstecdamsche fëeucs fU van Maandag 22 Mei 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Koers van heden te: 3* 'JS IOO8/4 368/4 volkomen past in het huidige maatschappw lijke bestel. 't Zou bijna tot ontmoediging leiden het feit, dat 30 jaar van getuigen en actie voe ren nog niet voldoende zijn geweest om ons volk tot het sociale bewustzijn te brengen dat het staatspensioen voor iedereen is de meest rationeele, logische, rechtvaardige en christelijke oplossing van de ouderdoms voorziening. Er schuilt een zekere tragiek in, dat di vraagstuk nog steeds roept om een oplos sing tot aan de deuren van ons parlement, ook tot aan de deuren van onze kerken. In dezen tijd van maatschappelijken nood wordt de achtergrond van het leven van de bijna 70.000 van elke cent ouderdomsrente uitgesloten arme oude broeders en zusters wel buitengewoon somber en troosteloos en dit feit maakt de zaak van het premievrij staatspensioen wel zeer urgent. Inderdaad de Bond voor Staatspension neering blijft een teeken des tijds en is een massale uiting van den roep om recht te doen en liefde te bewijzen aan de duizenden, die oud en arm zijn. Ieder die onzen Bond aan den binnenkant kent zal moeten erkennen, dat bij de tienduizenden leden leeft de waar achtige begeerte om het vraagstuk der ouder domsvoorzieningen zoo spoedig mogelijk tot een afdoende oplossing te brengen. Ik geloof, dat er maar weinig organisaties in ons vaderland zijn aan te wijzen, waar zulk. een eenparig en eensgezind streven be staat tot bereiking van het doel en waar men zoo geheel en al vreemd is aan het echt Hollandsche verschijnsel van versnippering en scheuring als in onzen Bond. Het heeft mij altijd getroffen, dat in onzen Bond menschen van de meest uiteenloopende richting en stand, van verschillende kerke lijke en politieke overtuiging broederlijk en kameraadschappelijk samenwerken en wat mij wel zeer getroffen heeft bij mijn propa ganda-zwerftochten voor onzen Bond is, dat er zooveel oude getrouwen zijn, echte vete ranen, die jaar en dag onze zaak met warm te en geloof hebben voorgestaan en nog met onverflauwden ijver en hartelijke toewijding in den propaganda-arbeid bezig zijn. Inderdaad, deze getrouwen vormen met een groote groep van jongeren een groote levende kern, waarop wij kunnen rekenen, een flinke kern, die onze beweging draagt en schraagt. Dat is de binnenkant van onze organisa tie, die van beteekenis is en vertrouwen geeft voor het welslagen van een krachtig optre den in dezen tijd. Eenheid van gedachte en eenheid van overtuiging hebben onzen Bond door de ja ren heen in stand gehouden en tot bloei ge bracht In deze saamhoorigheid liggen de mooiste beloften ook voor de toekomst en daarin lig gen ook de mogelijkheden om in dezen tijd van cultureele en geestelijke afbraak moree- len en ideëelen arbeid te verrichten. Het komt er nu op aan de kansen te grijpen en de mogelijkheden te benutten om de gedach te van het staatspensioen ingang te doen vinden in de ziel van ons Nederlandsche volk. Een levend organisme als onze Bond is, naar binnen hecht en sterk, zal in dezen tijd van zorg en verwarring in het centrum van de belangstelling van ons volk de zaak der staatspensionneering moeten plaatsen als het eenige en afdoende antwoord op de ang stige en wanhopige vraag, die duizenden in alle kringen en lagen der bevolking stellen: „hoe zal het zijn, als ik oud ben geworden?" Immers de maatschappelijke nood, die steeds grooter afmetingen in onze samenle ving aanneemt, accentueert wel heel bijzon der de groote zegen, die straks gelegen zal zijn in een veilige wettelijke ouderdomsvoor ziening. Een blik in de bewogen wereld om ons heen zal ons overtuigen van de goede kan sen, die wij in dezen tijd hebben om ons volk te winnen voor onze zaak. Ook in het rechtsche kamp woelt en werkt het en de meest felle tegenstanders wankelen en straks zullen wellicht meer dan wij nu verwachten vele rechtschen onze trouwe medestanders zijn. Ons parool is: wij zullen doorzetten tot het einde nu onze tijd ons roept tot een ver nieuwde actie naar buiten. Het is de zaak om opnieuw met kracht en klem de publieke opinie te bewerken en het premievrij staatspensioen te propageeren als een eisch van waren gemeenschapszin, als een eisch der christelijke liefde Wij zullen er wel van overtuigd zijn, dat wij met onze wetgeving niet kunnen vooruit loopen op de publieke opinie. Was het niet dr. Abraham Kuyper, die eens in het parle ment zeide: „zonder de wil des volks is een wet niets, met den wil van het volk alles". We kunnen ook zeggen als het volk wil, dan is er geen parlement, geen regeering,' die een wet op den duur kan tegenhouden. Zoo zal het ook gaan met een wettelijke ouderdomsvoorziening, zooals wij staats- pe.nsionneerders willen. Als wij de rechte publieke opinie hebben, dan zullen wij de rechte wetgevers in ons parlement krijgen en de door ons zoo hartelijk begeerde wetge ving tot stand brengen. Wij zullen ons doel bereiken, indien bij ons volk zooveel belangstelling wordt ge wekt voor de nooden van onze arme oudjes, dat de roep om staatspensioen algemeen wordt. Hierover zijn wij het met onze oO 000 staatspensionneerders hartelijk eens, het staatspensioen moet er zoo spoedig mogelijk komen. Wij kunnen het niet krijgen buiten de wet geving om, dat begrijpen we zeer goed. Wij krijgen geen wet zonder een algemeen pu blieke overtuiging. Dat begrijpen wij ook. Welnu, dan is het zaak om een wapen ;e vormen, genaamd publieke opinie, waarmee de taaie tegenstand in het hart wordt ge troffen. Zoolang onze Bond bestaat, dat is nu al meer dan 30 jaar, zijn wij bezig de publieke opinie te bewerken en het is ons nog niet ge lukt het staatspensioen er door te krijgen Hoe komt dat? Is het soms, omdat wij te veel naar den kant der volksvertegenwoor diging hebben gekeken, terwijl wij ons meer en beter tot het volk hadden moeten richten? Wil ons Nederlandsche volk staatspensioen? Dat is de eerste en voornaamste vraag. Ik geloof in groote meerderheid .wek Alle ware sociale wetgeving is niet anders dan de be-1 ming. Dit beginsel maakt onze beweging zijn^ehee^rcL^611 vo'^sw'k Als het volk in I sterk en sluit aan bij wat er leeft in het hart te doen aan ÏÏSÏ ™Lk' «M °nze arme ouden van dagen aan zal de volksvertegenwoordiging met ripTm™? rekening moeten houden en daarnaar handelen. De publieke opinie moet irWHHS'eVer bretder- dan tot nu toe geschiedde, worden bewerkt. Als wij naar R?nH ^rft hebben gekeken en onzen dan w J Sterk en eens£ezind weten, hniipnti ons gemakkelijk vallen aan den bu tenkant meer perspectief en meer moge- over een tekort aan naastenliefde en barm hartigheid, dan hebben wij tevens te klagen over ons gebrek aan actie, om de schatten aan naastenliefde en barmhartigheid, die in de harten van honderdduizenden begraven liggen, naar boven te brengen en mobiel te maken voor de goede zaak. Alleen wanneer dit kostelijk goed meer en beter tot openbaring komt en tot werkzaam heid wordt gebracht, zal het gemeenschaps- liilfhpiH mra muge- neiu worui geuicttm, 1.0.1 act gemeenscnaps- o-en en de d n 0? ons ^S'nsel uit te dra- leven er heel anders gaan uitzien, dan zal de zaak auizenden te winnen voor onze wereld heel wat blijer en mooier worden en TT'. dan zullen de menschen beter den weg tot - ae ^dachten in onzen kring in die elkaar vinden om het apostolische woord in ri nnng gaan bewijst wel de belangrijke daden om te zetten: „draagt elkanders lasten agenda van dezen dag, waar voorstellen aan en vervul alzoo de wet van Christus", ae orde waren, die gericht zijn op een krach- De rechte liefde tot den naaste maakt de tige actie naar buiten. Men wil de jeugd be- harten brandende, want waar liefde is daar nekken in onze actie, men wil commissies is warmte. Om brandende harten en warme voor pers en propaganda mobiliseeren, men liefde is het ons te doen. Dat is een zaak van wu de propaganda in de groote steden meer den binnenkant en van den buitenkant beide, intensief maken, men wil de rechtsche volks- Immers bezitten wij zelf brandende harten, groep in onze actie betrekken. Dit alles ge- dan zijn wij ontroerde en enthousiaste wer- tuigt van een verblijdende activiteit, die al kers en strijders en wij zullen wonderen kun les belooft voor de toekomst. M Inderdaad, meer propaganda in woord en geschrift zal onze zaak niet anders dan ten Zli en geen goede kunnen komen. Wij moeten zorgen, 1, v??,r het forum van ons Nederlandsche volk telkens het getuigenis weerklinkt: kunnen niet wachten, geen dag Immers een kloek getuigenis, telkens weer herhaald, verstandig geplaatst en goed ge argumenteerd, moet tenslotte weerklank vin den in het hart van ons volk. Wij moeten ons op de pers werpen, omdat er altijd zooveel oppervlakkige menschen zijn, die een beweging of een zaak beoordee- len naar de couranten. Deze duizenden op pervlakkige menschen denken, dat een zaak of beweging dood is, als de couranten er niets van zeggen. Als men bij herhaling van ons streven leest en hoort, dan gaat men er over den ken en praten en dan zal men tenslotte zijn standpunt bepalen. Wij voor ons zeggen goed nadenken en wat sympathie en wat verantwoordelijk heidsgevoel en ons volk is gewonnen. En dan, ja dan is het toch eigenlijk een voor naam ding, ook wat naastenliefde. Ik zie de zaak van het staatspensioen alleen tegen een achtergrond van naastenliefde en barmhar tigheid De zaak staat of valt me. de liefde van ons volk voor den ouden broeder en de oude zuster, want, en dit moeten we niet vergeten de wettelijke ouderdomsvoorzie ning past alleen in een rechtvaardigen vorm der samenleving, waarin jongen en ouden, sterken en zwakken, begaafden en misdeel- den aanzitten aan 's levens disch als gelijk gerechtigden en gelijk-bedeelden. Noem het een democratisch ideaal zoo ge wilt, maar ik noem het een eisch van het christendom, dat liefde en erbarming predik* Liefde en erbarming, dezen schijnen vaak contrabande in dezen tijd en in deze wereld, die bezig is aan materialisme en rationalisme ten gronde te gaan. Ik weet niet hoe het U gaat, maar ik hut ver bij de huidige openbaring van een ma terialisme en 'ationalisme. waa'bij alle hu maniteit en barmhartigheid onder den voet wordt geloopen 't Heeft ons v/el wat te zeggen, dat in on zen tijd uitspraken worden gedaan door vooraanstaande sociologen, economen en volksleiders, die beweren, dat al het geld, nen verrichten. Wij zullen met onze 60.000 leden, die onzeBond thans telt, in staat zijn de honderdduizenden om ons heen te winnen en te bezielen en ze tot medestanders te ma ken van onze goede zaak der staatspension neering. DE DIEFSTALLEN TE BROEK OP LANGENDIJK. Door de politie zijn Zaterdag in de ring vaart voor de woning van K. te Zuidschar- woude (thans gedetineerd) verschillende voorwerpen en goederen opgediept van dief stal afkomstig. Bij nader onderzoek is geble ken dat er goederen bij zijn, welke afkomstig waren van de onlangs gepleegde diefstallen uit de goederenloods der Ned. Spoorwegen alhier. BEEN GEBROKEN. Tijdens een jongens-voetbalpartijtje in' 'het Raaksje botsten twee jongens tegen elkaar op. De ongeveer 15-jarige Jaap Lingeman brak een been en werd naar het Neutraal ziekenhuis alhier vervoerd. GEEFT UW RADIO-ONTVANG TOESTEL AAN! Dezer dagen heeft de rijksradiocontrole- dienst tegen een bewoner van de Maurits- straat te Amsterdam (O.) proces-verbaal op gemaakt wegens het feit, dat een radio-ont vangtoestel werd aangetroffen, zonder dat van het bezit van dat toestel aangifte was gedaan ten telegraafkantore. Aangezien herhaaldelijk de aandacht op de verplichting tot aangifte is gevestigd, kan onbekendheid met dit voorschrift niet meer als verontschuldiging worden aanvaard en wordt tegen overtreders strenger opgetre den, waarbij ook inbeslagnen.hg van het toestel niet tot de onmogelijkheden behoort. WEER EEN SLACHTOFFER VAN RECHTS GAAT VOOR. Op den hoek van de KanaaldijkKogen- dijk bij de Koedijkervlotbrug kwam gister morgen 10 uur de motorrijder Gogegs uit Harlingen met een duopasagier uit de rich ting Den Helder aanrijden. De motorrijdei bevond zich op den hoofdweg en kon als I vreemdeling niet weten, dat zich rechts een secundaire weg bevond. Plotseling kwam aan misdeelden en ouden van" dagen ultgë-1 secu"aaiIr; weg oevonu. rmseimg *w<uu geven, wemirooiri 'L ,c! I van de Kogend.jk een autorenner uit Mep- pel, met het gevolg dat de motorrijder tegen geven, weggegooid kapitaal is en die zeg gen, dat onze tijd lijdende is aan een te veel aan humanisme en barmhartigheid. Men spreekt van een overdreven zorg'voor zwak ken en hulpbehoevenden en men spreekt het openlijk uit, dat de economische grondsla gen van onzen staat ondermijnd worden door zooveel millioenen uitgegeven voor hen, die voor de gemeenschap niets meer presteeren en deze slechts tot een last zijn Dergelijke uitspraken, ik geef toe, zijn radicaal, maar ze zijn de consequentie van een materialistisch en rationalistisch denken dat bezig is den volksgeest te vergiftigen. Men beweert, dat men zoo op weg is naar een nieuwe samenleving en men spreekt van een heilzame selectie, wat minderwaardig en zwak is moet maar worden opgeruimd en men predikt, dat de gemeenschap alles is en het individu niets en men spreekt van sterili satie en van andere heilzame middelen, die het ras zullen verbeteren en de samenleving zullen zuiveren. Dergelijke opvattingen voe ren ons eeuwen terug, b.v. naar de Grieksche cultuurperiode, toen al wat zwak, oud en ge- brekking was, in den afgrond werd geworpen Inderdaad, Nietzsche's geest herleeft weer en het doet weer opgeld „laat de zwakken maar sterven, opdat de sterken overblijven". Tegenover de leer van Nietzsche, die de barmhartigheid heeft vervloekt, stellen wij liever de pre diking van Jezus, die zeide: „zijt dan barmhartig gelijk Uw Vader in den hemel barmhartig is." In onzen tijd spreekt men van ballastmen- schen. In critieke tijden gaat de ballast over boord. Welnu in dezen crisistijd moeten alle ballastmenschen maar over boord, zoo zegt men. De hulpbehoevenden kosten te veel geld aan de gemeenschap, zoo redeneert men en men bewijst de samenleving er een dienst mee, om de ongelukkigen en ellendigen maar in hun misère te laten ondergaan, zoo bewe ren velen in onzen tijd. Het is zaak, dat wij staatspensionneerders stelling nemen tegen deze heillooze opvattin gen en onbarmhartige rasverbeteraars en predikers van een nieuwe samenleving. Als we deze uitspraken vernemen, dan gaan we begrijpen de bedoeling van den oud- testamentischen prediker, die zegt: „de barm hartigheden der goddeloozen zijn wreed." Het is zaak, dat wij staatspensionneerders krachtig mede helpen ons volk in een andere richting op te voeden en de rechte naasten liefde en barmhartigheid, die door de eeuwen heen ons volk heeft gekenmerkt, mobiliseeren. Inderdaad zonder die naatstenliefde en barmhartigheid zal er van ons staatspensioen niets terecht komen. Ons optreden naar bui ten zal moeten worden gedragen door een be ginsel in eigen hart, in eigen leven, in eigen kring, waaraan de rechte naastenliefde, de ware barmhartigheid ten grondslag ligt. Naar rechts en naar links dragen wij uit: de verzorging van onze ouden van dagen is een eisch van christelijke liefde, van teere erbar- den auto botste en met zijn passagiere over den auto vloog. De dame bekwam een gat in het hoofd, de motorrijder een scheur in zijn been, doch beiden kwamen er op won derlijke wijze nog vrij goed af, zoodat zij per bus zich naar Alkmaar konden begeven om zich daar te laten verbinden. Motor en auto werden ernstig beschadigd en op grond van het onhoudbare „rechts gaat voor" is hier voor de motorrijder nog aansprakelijk. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. AUTO-ONGEVA Op weg van Schagerbrug naar hun woonplaats Groetpolder, gem. Winkel, ge raakten de heeren V. en M. met hun luxe auto, via den hoogen wegberm in de weg sloot nabij perceel Zeeman alhier. Er werd stoer gereden, doch door sterk remmen bleef het ongeval beperkt tot eenige materiee.e schade aan den auto, die later per kraanwa- ;én van fa. De Moor naar de garage te khagerbrug werd getransporteerd. Het ongeval werd veroorzaakt door het I feit, dat de heer V. op bovengenoemde plaats de macht over het stuur verloor. ERNSTIG ONGEVAL TE EGMOND AAN ZEE. Zondagmorgen geraakte mevr. Snoek bij I het oversteken van de straat onder den melk auto van den heer Bakker. Het slachtoffer werd bewusteloos opgenomen. Er wordt ge vreesd voor haar leven. De melkauto is door de politie in beslag genomen. Nader vernemen wij, dat mevr. S. heden-1 voormiddag nog niet bij kennis was geko men. ARBEIDERSTOONEELVEREENIGING OPGERICHT. Men schrijft ons: Na een zeer geanimeerde bespreking werd Donderdagavond 17 Mei hier ter stede op gericht de Arbeiderstooneelvereeniging Ont waakt met aanvankelijk 22 leden. Een be-1 stuur werd samengesteld. Als regisseur werd door de vergadering eenstemmig be noemd de heer A. Kesselaar. Reeds vele ma len is het gebleken, dat de door Alkmaarsche arbeidersbeweging het ontbreken van een ar-1 beiderstooneelvereeniging als en groot gemis werd gevoeld. Wij zijn dan ook van meening dat door het oprichten daarvan in een reeds lang gevoelde behoeft wordt voorzien. Het bestuur van Ontwaakt hoopt dan ook, dat de Alkmaarsche arbeidersbeweging zal too- nen te begrijpen van hoe groot belang het bestaan van een arbeiderstooneelvereeniging binnen Alkmaar's muren kan zijn, door haar zooveel mogelijk steun en medewerking te verleenen. Het secretariaat is gevestigd K. v 't Veerstraat 90. TE WATER GERAAKT. Het zesjarig zoontje van den heer J. P. te Broek op Langendijk geraakte al spelen derwijs achter de woning zijner ouders in een onbewaakt oogenblik te water. De arbei der D. de J., het ongeval toevallig ziende, wist door ijlings toe te schieten, het knaapje van een wissen dood te redden. AUTO-ADHEASIE. Gistermiddag omstreeks 4 uur had er even voorbij de Regulierslaan op den Rijksstraat weg een auto-botsing plaats tusschen een auto uit Purmerend en een uit de richting Heiloo komenden auto uit Haarlem. Laatst genoemde reed zeer snel, moest plotseling remmen en sloeg hierdoor een kwartslag om met gemeld gevolg. De beide auto's waren flink beschadigd. De personen liepen geen noemenswaardige verwondingen op. 500 GESTOLEN. Zondagmorgen is tijdens afwezigheid van de bewoners, die zich naar de kerk hadden begeven, tusschen 10 en 11A uur in een wo ning aan het Dr. Schaepmanplein ingebroken en een bedrag van f 500 ontvreemd, waar onder zich enkele gouden tientjes bevonden. Naar de daders wordt door de politie een onderzoek ingesteld. IN DE BOCHT GESLIPT. Zondagavond werd de politie ermede in kennis gesteld, dat op den hoek van den Gees tersingel een motorrijder van zijn motor was gevallen en op straat zou liggen. Onmiddellijk begaf men zich erheen en inderdaad weid op den hoek van dien singel voor het gebouw van den Raad van Arbeid een persoon, lig gende op het trottoir aangetroffen, terwijl zijn motorrijwiel eenige meters verder lag. Deze persooij, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, was gewond aan zijn hoofd en linkerhand, terwijl hij uit zijn linkeroor bloedde. Hij is door dr. Sluijmer onderzocht en verbonden, waarna hij naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht werd. Vermoedelijk is hij in de bocht geslipt. NET BINNEN VOOR PINKSTEREN. Door de politie is Zaterdagmiddag een manspersoon aan de Zeswielen aangehouden, die verschillende malen in het Algemeen Po litieblad gesignaleerd stond en wiens op sporing door de po'itie te Den Haag wegens diefstal was verzocht. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei 1934. 1600 K.G. Uien; uien 2.40—2.70, grove 2.60; 1600 K.G. Roode kool 3.40—4; 600 K.G. Gele kool 2.80—3.40; 11900 K.G. Deensche witte kool 1.102-80, alles per 100 K G. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Mei '34. Heden waren aangevoerd: 500 K.G. Aard appelen. Schotsche muizen 14.10—17, drielingen 15.20-/ 17.90, kleine ƒ8— 9.10; 4600 K.G. Tomaten: A 36.10, B 40.70-/ 41.20, C 34—36, CC 33.70, alles per 100 K.G.; 300 krop Sla 1.80—2.10 per 100 krop. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Mei 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonten 4.20 4.90, Zeeuwsche blauwe 4.20— 4.90: Friesche redstar 44-40; Lim- burgscne Industrie 2.752.90; Bravo's 4.15-/ 4.45, per H.L. Malta's 12-12*, cent per K.G. Heden geen aanveor. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. I AMSTERDAM, 22 Mei 1934. Op de he. den gehouden veemarkt waren aanvoer eij prijzen als volgt; 458 Vette koeien, le kwj 60—62 cent, 2e kw. 5458 cent, 3e kw. 42 52 cent per K.G., Uachtgewicht; 70 melk. en kalfkoeien 170—225; 170 Vette kal veren, le kw. 3844 cent, 2e kw. 3238 cent, 3e kw. 2228 cent per K.G., levend gewicht; 83 Nuchtere kalveren 3—6; 40 Schapen 1822; 90 Lammeren 9~f 12; 871 Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G., 3940 cent, zware varkens 3839 cent, vetet varkens 3738 cent per K.G., levend gewicht; 10 Paarden 60—105. Er waren ter veemarkt 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. TEXEL, 22 Mei 1934. Op de heden ge houden lammerenmarkt waren aangevoerd 4274 stuks lammeren. De prijs was 7— 12.50 en de middenprijs 10. Aanvanke lijk was de handel stug, later vlugger. PURMEREND, 22 Mei 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 16 stapels Kleine boerenkaas 17 per 50 K.G., handel matig; 2629 K.G. Boter 1.30-/ 1.50 en Weibo- ter 1.20—1.40; 180 Vette runderen 54 62 cent per K.G. en 190 Gelde 80140, 100 Magere 110—220, handel stug; 28 Stieren 3446 cent per K.G., handel vlug; 31 Paarden 70—ƒ140, handel matig; 54 Vette kalveren 40—60 cent per K.G., handel stug; 544 Nuchtere kalveren, slacht 3 9 en fok 6—14, handel vlug; 336 Vette varkens (slacht) 32—34 ct. per K.G., handel vlug; 51 Magere varkens 11— 22, 295 Biggen 6—12, handel matig; 372 Schapen 10—26, handel stug; 770 Lammeren 6—12, handel stug; 80 Bok ken 3—12, handel matig; Kipeieren 2.10—2.60 en Eendeieren 2.40 p. 100 stuks; Piepkuikens 9092'A cent per K.G.; 7136 stuks kipeieren A 2—2-70; 8335 stuks Eendeieren A 2.50; Eenden 3070 cent; Oude kippen en hanen 5055 cent; Konijnen 0.30—2.25; Duinen per pond 40 cent. (Ontvangen per draadlooze telefoonj, f STAATSLEEN1NGEN. 4 1931 4 1934 5 Ned.-Indië 1915 5* Duitscbland 1930 BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koluuiale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel t Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito a< tions >«iii MIJNBOUW. Alg. (txplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. i Kon. Petr. Pertak s Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie i TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli i Senembab i AMER. SPOORWEGEN. Atchisou Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. •-yw Vorige koers 101 Va 101i/4 1009/i6 3"<% 105l/4 449/4 52t/a 5 7 Va 751/4 227»/, 76 Va 24i%6 9%6 26i%6 55/ig 1768/4 89 70»/, 22bA 14.00 1297/s 6I/4 161»/, 136 1577/g 94 'II'" 488/4 501/4 2% 3«/16 38»%6 137 348/8 1316/8 137 35 15% 703/4 pl.m, 1.30 361/4 448/4 38'/, 206 227*.8 76'/, 25% 9%« -i 21V, 265/js 5% 175 89 71 128 6 161 156-% 94 57, 110J-9J 65 2{-% 4 V, 1398/4 35% 1321/4 138 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 367/a 105 51 57 75'/4 38-1/4 37-% 227'/,-8 228 217/l8 i 9%-Tis 9«/s 21»/i6 175 155'/,. 6 57:« 5%« 6578 109'/4-i 109'/, 2f 2f 138'/,-9 138'/,-J 1388/4 132 138»/, PROLONGATIE Vorige koer, 1 pCi Heden 1 pCt. .WISSELKOERSEN AMSTERDAM, NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs ••••••••tii Br assel (Belga) Bazel W eenen p. Sch. 100 •••■•141 Kopenhagen Stockholm •••,111111 P'J® ••••••••iii Itahê litiiiiitlf Vorige koers 1.47 7.511/4 58,18 9 73'/, 34.46'/, 47.97 00.00 33 55 38 75 37 75 12,55 Koers op heden 2 uur 1468/4-7 7.50-1 58.07i.12J 9 73»/, 34.44-7 47.95-48 00.00 33.40-60 38.60-80 37 60-80 13.52tA.7l

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3