DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. JCunst en Wetenschap £ucfUitaaet JCeek éi School tBiüumland DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Auto met vier personen te water gereden. Twee personen verdronken. zoodanig te gedragen, dat steeds de naam van de trekkers met eere zou worden ge noemd. Spr. huldigde de V. V. V. voor het gebodene en sprak hierna een waardeerend woond tot de minstreel Geert Dite, die in dit kasteel de herbergvader bij uitnemendheid was. Onder leiding van Geert Dils voerden hier op groepen trekkers reidansen uit Des avonds werd het feest met een vuur werk besloten. MOTORRIJWIEL DELFT HET ONDERSPIT. Te omstreeks kwart voor elf Zaterdag avond is een motorrijwiel, dat in de Ridder straat stond geparkeerd, door een auto. welke achteruit reed, omver gereden. Het motorrijwiel liep schade aan zijn lampen en spatbord op. De bestuurders zullen zich ter regeling der schadevergoeding met elkander in verbinding stellen. DE VRAGEN VAN DEN HEER KEIJSPER BEANTWOORD. In antwoord op de volgende vragen van den heer Keijsper: Ondergeteekende, lid van den Raad dezer gemeente, verzoekt uw college hem onder staande vragen wel te willen beantwoorden. 1. Is het juist dat eenigen tijd geleden in verband met het vertrek van den heer Kolb een ambtenaar ter secretarie is aange steld, die nog in functie was in eene andere gemeente, en zonder dat een oproeping in de bladen heeft plaats gehad? 2. Indien bovenstaande vraag bevestigend beantwoord wordt, willen B. en W. dan me- dedeelen, wat hen er toe geleid heeft om al dus te handelen? 3. En zijn B. en W. niet met mij van mee ning, dat het toch vooral in dezen tijd on juist moet worden geacht, om iemand die nog een werkkring heeft aan te stellen, ter wijl men, aangezien er geen oproeping is gedaan, ae werklooze ambtenaren zelfs niet in de gelegenheid heeft gesteld te sollicitee- ren? Get. V. P. KEIJSPER. hebben B. en W. in bijlage no. 73 het vol gend antwoord gegeven: Naar aanleiding van uw bovenaangehaal- den brief deelen wij u mede, dat wij de daar in gestelde vragen als volgt beantwoorden: 1. Ja. 2 en 3. Het was tot dusver geen gewoonte, voor de vervulling van een betrekking van ambtenaar ter secretarie in den rang van schrijver een oproeping van sollicitanten te plaatsen. Gewoonlijk is in vakkringen wel onmiddellijk bekend, dat er een vacature is ontstaan. En meestal melden zich dan wef sollicitanten aan uit de gemeente en uit de omliggende plaatsen. Kan uit deze sollici tanten een keuze geschieden, dan wordt geen moeite gedaan voor het zoeken van meer sollicitanten. Zijn de sollicitanten niet geschikt, dan volgt een oproeping. Voor een betrekking van hoogeren rang wordt, wanneer de vacature niet aoor bevordering wordt vervuld, steeds een oproeping geplaatst. De veronderstelling, dat hier een kans voor werkloozen wordt weggenomen, is onjuist. Het ligt voor de hand, dat zoo eenigszins mogelijk een keuze wordt gedaan uit hen die reeds ter secretarie eener gemeente werkzaam zijn, aangezien hun gewoonlijk door theore tische kennis gesteunde ervaring op het ge bied der gemeenteadministratie voor den gang van zaken ter secretarie van nut is Alleen wanneer geen sollicitanten uit de ge meenteadministratie beschikbaar zijn, komen anderen in aanmerking. Voor de vacature, waarop de vragen be trekking hadden, meldden zich twee sollici- taten aan, beiden werkzaam in de gemeente administratie. Uit hen kon een keuze worden gedaan. ENSEMBLE KEES PRUIS De avond van gisteren mag voor het ensemble Kees Pruis zeer zeker buitengewoon succesvol genoemd worden. De groote zaal van het Gulden Vlies was geheel uitver kocht. De vele aanwezigen hebben zeer genoten van de grappen en de vroolijke liedjes van Kees Pruis en diens compagnon Stella See- mer. Er is veel en hartelijk gelachen om de vroolijke dwaasheden, die beiden den gehee- len avond door verkochten. Het aardigst was Kees Pruis in zijn paro die oip de moderne buitenlandsche Schlagers, terwijl van Stella Seemer de „Mannenjacht" en haar verhaal, hoe ze in de plankenwereld terecht kwam, als buitengewoon aardig ge noemd mogen worden. Beiden wisten het pu bliek vaak met groot sucoes te bewegen tot meedoen en meezingen, hetgeen vanzelf sprekend' de stemming die trouwens toch al goed was zeer ten goede kwam. Een groot gedeelte van het programma werd in beslag genomen door een éénacter: „Zeg het met bloemen" genaamd. Naast de twee reeds genoemden trad hierin ook op de welbekende Piet Hesse. Daverend is er ge. lachen om de formidabele onzin, die door 't drietal in deze bloemenhistorie werd \erkocht Vooral om Piet Hesse werd dikwijls ge schaterd. Alles met elkaar was het een vlotte vroo lijke avond, die voor het kleine ensemble, dat door den onvermoeiden pianist Max v. d Waag werd gecompleteerd:, een avond was van veel succes. dat, ook al om de zeer goede uitvoering der verschillende nummers, een dank baar gehoor had. Vóór het laatste nummer vóór de pau ze, sprak de voorzitter der Alkmaasrche afdeeling een welkomstwoord, uitte zijn erkentelijkheid voor de spontane medewerking van hen die met het con cert in contact stonden en wekte in gloedvolle bewoordingen hen, die nog geen lid waren, tot den Bond toe te treden, opdat eindelijk het „oud en arm" verdwijne. In welgekozen woorden sloot de bondsvoorzitter zich daarbij aan, en bracht dank aan den afdeelingsvoorzit- ter voor de ontvangst en aan hen die het programma uitvoerden. De herfstemperatuur in aanmerking nemende viel het bezoek niet tegen. A. K. STOMPETOREN. De afdeeling „Schermeer" der Holl. Mij. van Landbouw vergaderde Woensdagavond in 't café Renses te Stompetoren, onder lei ding van den voorzitter, den heer P. Spaan Kzn. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken werd medegedeeld, dat dit jaar geen verslagen van de landbouwproefvelden wor den verstrekt, daar de voorraad uitgeput is. Voor de inventarisatie der bedrijven wer den in district 13 benoemd de heeren P. A Dekker Pzn. en J. Tensen. Verkiezing afgevaardigden naar de Alge- meene Vergadering te Amsterdam. Hiervoor werden gekozen de heeren J. Posch, C. Wonder, J. Lakeman, C. Mad- derom en M. C. van der Louw. Hierna volgde een uitvoerig jaarverslag van den secretaris, den heer J. Posch, waar uit wij het volgende aanstippen. Het ledenaantal bedraagt thans 103. De 50, welke beschikbaar gesteld waren voor het garantiefonds ten behoeve der Schermer feesten, behoefde niet gebruikt te worden. De verloting, welke door deze afdeeling ten bate der gehouden tentoonstelling georgani seerd was, is bijzonder goed geslaagd. Vervolgens werd na eenige besprekingen besloten om in het najaar een landibouw- cursus te organiseeren. Na de rondvraag, die weinig opleverde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering en sprak aan 't slot den wensch uit, dat de bedrijven over 1934 een beter financieel resultaat zul- len mogen afwerpen als in 1933. IN DEN MUZIEKTUIN. Nu geen gewoon Zondagavondconcert 2en Pinksterdag maar een concert dat door de afd. Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering aangeboden werd aan afgevaardigden en aan leden met hun huisgenooten van dien Bond, naar aanleiding van de jaarvergadering die heden in de Harmonie gehouden wordt. Voor medewerking aan dit concert hadden zich welwillend bereid verklaard de Arbeidersmuziekvereeniging „Ex celsior", dir. G. Andereon, het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor en het dubbelman nenkwartet Zang en Vriendschap, beiden onder leiding van Corn. Jonker. Men had voor deze gelegenheid een zeer aantrekkelijk programma gemaakt. poer; de RijstvogelCp u,.rygBonxcèij fl De „Havik" is op thuisreis te Ruthba geland; de Rijstvogel (uitreis) arriveerde te Calcutta. Van de St. Josephkerk alhier werd gis teren de jaarlijksche bedevaart gehouden der Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood naar Heiloo. De pelgrims vertrokken met autobussen. Bij aankomst werd de hoogmis tot intentie der bedevaartgangers opgedra gen, waarna preek en processie over het Ge nadeoord. Tot slot Lof met Te Deum. rijden en opende het hek. Terwijl hij hiermee bezig was, ging Fde Brouwer, die vroeger wel eens met een auto gereden heeft, achter het stuur zitten, gaf vol gas en reed met den wagen in volle vaart oP de pont. De chauffeur Vos zag het gevaar aankomen, wist nog op de treeplank te sprin gen en trachtte met de handrem den wagen tot stilstand te brengen. De auto had echter zoo'n vaart, dat zijn poging mislukte en hij zelf zich slechts in veiligheid kon stellen door op het laatste oogenblik van den wagen op de pont te springen. Met een geweldigen slag reed de auto met de vier inzittenden in de Lek. De groentehandelaar Schoots en de neef van F. de'Brouwer konden zich uit den wa gen werken en werden door toegeschoten hulp uit het water gehaald. De beide andere inzittenden, de vischande- laar P. Roos en de harmonicaspeler F. de Brouwer, welke laatste in een overmoedige bui het ongeluk heeft veroorzaakt, zijn ver dronken. Beiden waren gehuwd en laten vrouw en kinderen achter. Het lijk van F. de Brouwer is gistermiddag onder de gemeente Schalkwijk uit de rivier opgevischt. HET ROODE KRUIS NAAR ENKHUIZEN. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche 'oode Kruis organiseert met het doel het per- AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. 2 licht gewond. Gistermorgen is tegenover de villa de Burg aan den Geldropschenweg te Eindho ven een autobus van de firma Gerritsen te Eindhoven over den kop geslagen. Van de 10 inzittenden liepen slechts twee lichte verwondingen op. 18-JARIG MEISJE RIJDT MET HAAR AUTO OP EEN GROEPJE JONGELUI IN. Negenjarig kereltje gedood. Het drukke verkeer gedurende de Pink sterdagen heeft ook in de gemeente Aliphen aan den Rijn slachtoffers geëischt. Op het middaguur van den tweeden Pinksterdag na derde in de Prins-Hendrikstraat met vrij groote vaart een auto, bestuurd door de 18- jarige mej. E. W. uit Utrecht. Bij het pas- seeren van een aantal wielrijders geraakte mej. E„ die pas eenige maanden in het bezit van een rijbewijs was, van den weg en kwam met haar wagen terecht op een tegenover de motoren fabriek „de Industrie" gelegen oneffen terrein, waar juist drie jongens bij elkaar stonden. Twee hunner konden nog juist bijtijds op zij springen, doch de derde de 9-jarige G. Droog werd door den auto gegrepen. Ernstig gewond werd het kind opgenomen en naar het academisch zieken huis te Leiden vervoerd, waar het in den loop van den avond is overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft nabij het veer te Beusicnem een ernstig ongeval plaats gehad. Door overmoedigheid van een inzittende van een auto is deze wa gen te water gereden, waardoor twee perso nen om het leven zijn gekomen. In den loop van Zaterdagavond ontmoet ten de vischhandelaar P. Roos, de groente handelaar N. Schoots, de harmonicaspeler F de Brouwer en een neef van dezen laatste elkaar en zij besloten gezamenlijk naar Utrecht te rijden, waar bekenden woonachtig zijn. Zij huurde een auto en ongeveer één uur in den nacht arriveerden zij aan het veer te Beusichem. De beveiliging van de pont van dit veer is zeer solide. De pont kan aan belde zijden met een stevig hek worden gesloten. De veer man heelt als gewoonte, wanneer hij zich niet op de pont bevindt, het hek aan de walzijde te sluiten, zoodat niemand op de pont kan komen. Toen de auto dan ook bij de pont arri veerde, was het hek dicht. De chauffeur van den auto, Vos geheeten, ging op verzoek van zijn vier passagiers naar de pont, legde de plank gereed om op het vaartuig te kunnen soneel te oefenen en voor zijn taak te bekwa men voor dit jaar, en wel voor 26 Mei a.s., een oefening, waarbij hulpverleening bij een cy cloonramp op het programma zal staan. De oefeningen zullen ditmaal te Enkhuizen worden gehouden; FAILLISSEMENT AANGEVRAAGD. Naar wij vernemen heeft een drietal gewezen bestuurders van effen N. F. B. van personeel in openbaren dienst het faillissement aange vraagd van deze organisatie. KLACHT VAN DEN BURGEMEESTER VAN LAREN. Naar wij vernemen zal de beleedigingszaak tegen den Amsterdamschen ingenieur J. H. B. op 28 Mei a.s. te half drie voor den politierech ter dienen. B. heeft aan den burgemeester van Laren naar aanleiding van het uitwijzen van vier Duitschers over de Duitsche grens op 9 April het volgende briefje gestuurd: „Kaïn, wat hebt ge met uw medemenschen gedaan; gaat naar het graf van vader Willem en spuwt erop; dat past u verrader van 's lands eer!" Naar aanleiding van dezen brief is door den burgemeester van Laren een klacht wegens be- leediging ingediend. NAAR HUURVERLAGING. - Circulaire van den minister van sociale zaken aan gemeentebesturen over de huren van zoogenaamde woningwetwoningen. Naar wij vernemen, wordt door den mi nister van sociale zaken aan de betrokken ge meentebesturen de volgende circulaire toege zonden: Bij de regeering zijn maatregelen in voor bereiding tot verlaging der huren van be staande woningwetwoningen. In samenhang daarmede wordt tevens een regeling voor bereid, welke ten doel heeft den aanbouw te bevorderen van arbeiderswoningen van pas senden huurprijs door particulieren. De uit voering dezer maatregelen, welke steunen op een samenwerking van het Rijk en de gemeen ten, zal van publieke kassen financieele offers vragen. Alleen reeds deswege vorderen de beoogde voorzieningen een uitgebreid over leg. De regeering heeft intusschen gemeend reeds bij voorbaat een maatregel te kunnen treffen, welke in vele dringende gevallen reeds aanstonds huurverlaging mogelijk zal maken. Zij heeft n.1. besloten ae rente vanuit 's rijks kas verstrekte voorschotten voor wo ningbouw, welke thans meer dan 4 be draagt, tot dit percentage terug te brengen, zulks met de bedoeling, dat de dientenge volge verkregen vermindering van exploita tielasten daar, waar verlaging van de huren van woningwetwoningen noodig is, ten volle tot dit doel zal worden aangewend. De lagere rente zal voor het eerst worden toegepast over het annuïteitsjaar 1934-1935. Van de bedragen der herziene annuïteiten zal zoodra mogelijk mededeeling worden gedaan daan. Ik noodig u intusschen uit, in afwachting daarvan, en voorzoover zulks nog niet is ge schied onverwijld aan den directeur-gene raai aer volksgezondheid een uitgewerkt en gemotiveerd voorstel te doen tot een met de besparing der renteverlaging verband hou dende huurverlaging, onder overlegging van a?g van" de thans geldend& huren der wo ningwetwoningen. b. van de huren van gelijksoortige particu liere woningen in de gemeente. c. van de bouw- en grondkosten der wonin gen, wanneer deze onder de thans geldende omstandigheden werden gebouwd. d. van het aantal leegstaande arbeiderswo ningen in de gemeente met vermelding van de daarvoor thans geldende huurprijzen. Ik merk tenslotte op, dat de renteverlaging algemeen zal worden doorgevoerd, dus ook in geval de daardoor te verkrijgen verminde ring van exploitatielasten niet of niet ten volle voor huurverlaging behoeft te worden aangewend. In die gevallen zal aan de door renteverlaging te verkrijgen bate, in overleg met het gemeentebestuur, te zijner tijd een nadere bestemming worden gegeven. SALARISVERHOOGING TOEGEZEGD. In de Zaterdag te Geertruidenberg gehou den vergadering van den gemeenteraad werd met algemeene stemmen besloten zich tot Ged. Staten te wenden met het verzoek de salarissen van burgemeester en secretaris te verhoogen. Gewezen werd op het feit, dat de salarissen in de provincie Zuidholland 600 hooger zijn, dan in de provincie Noordbrabant. Vervolgens werd besloten, de salarissen van het gemeentepersoneel met 10 pCt. te verhoogen, zoodra de wet van kracht is, dat voor pensioensbijdrage 10 pCt. zal wor den verhaald. KOFFIE NAAR DUITSCHLAND. Besprekingen te Den Haag. Naar het correspondentie-bureau ter oort komt, zijn er in de laatste dagen op het de partement van economische zaken besprekin gen gevoerd tusschen vertegenwoordigers der Nederlandsche en der Duitsche regee ring in verband met verschillende actueele vraagstukken op het gebied van den in- en den doorvoer door Duitschland van koffie, waarbij Nederlandsche belangen zijn betrok ken. Naar verluidt, zouden er echter nog geen beslissingen zijn genomen. Dr. Hirschfeld vertegenwoordigt bij deze besprekingen Nederland. OP ZOEK NAAR DE TUBANTIA Artiglio opnieuw uitgevaren. Vrijdag is het Italiaansche bergingsschip Artiglio, dat Maandag j.1. wegens het slech te weer te Oostende was binnengeloopen, op nieuw uitgevaren om zijn onderzoekingen naar het wrak van de Tubantia voort te zef- ten. Tot dusver waren de Italianen er niet in geslaagd de juiste ligging van het wrak vast te stellen. De Artiglio wordt thans verge zeld door een Vlaamsche visschersboot, de Santa Maria H 60 uit Heyst, die met zijn ge wone bemanning, bestaande uit vijf koppen, aan de werkzaamheden zal deelnemen. De beide schepen zullen met een kabel, die zij tusschen zich in over den bodem van de zee voortsleepen, de Tubantia, die in 35 M. diep water ligt, trachten te vinden. Zoodra de ka bel blijft haken, zal een duiker naar bene den gaan om vast te stellen of men al dan niet het wrak met zijn millioenenschatten heeft gevonden. IS „SPEEDWAY" HAZARD? Geënsceneerde inval te Scheveningen Zaterdagmiddag zou te Scheveningen in Hotel des Galeries, een inrichting worden geopend, waar gelegenheid zou worden ge geven tot deelneming aan het „Speedways" en het z.g. „Vlieg-bommenwerpspel". Naar de exploitant der inrichting, de heer A. G. van Tol, mededeelde, hadden de auto riteiten geen bezwaar gemaakt tegen even- tueele toelating van dit spelechter was hem tijdens een bezoek aan den officier van justi 'ij dat dergelijke spelen als hazard moesten tie bij de Haagsche rechtbank medegei justi- deel-d, worden aangemerkt en derhalve waren ver boden. Teil einde een beslissing uit te lokken, had de heer Van Tol tegen het begin-uur een aantal journalisten en fotografen uitgenoo digd om hiervan getuige te zijn. In afwachting van ae komst der politie hielden de aanwezigen zich met het spel on ledig. Door op een knop te drukken brengt de speler een miniatuur-auto in beweging, wel ke vervolgens in ongeveer 34 sec. een baan van tweemaal 23 M. afloopt. Zes spelers kunnen aan elke tafel, waarvan er vijf aan wezig waren, tegelijk spelen. De inleg be droeg 10 cents De speler, wiens auto het eerst aankomt, ontvangt een bon, welke hij tegen een prijs kan inwisselen. Naarmate hij meer bons (tot zes stuks) verzamelt, kan hij een grooteren prijs krijgen. De prijzen be stonden voor het meerendeel uit sieraden en uit chocolade. Nadat lang was gewacht, arriveerde om 6.40 uur de hoofdinspecteur-chef van de ze denpolitie, vergezeld door enkele inspecteun en rechercheurs. Twee heeren verzochten het spel te mogen spelen, doch de politie vond hierin aanleiding om tusschenbeide te komen en nam de tafel, waarop het spel werd be oefend, in beslag. Er verscheen een vracht, auto met politiepersoneel, waarna tot het demonteeren van de tafel werd overgegaan; deze werd opgeladen en naar een politiebu reau overgebracht. Het in beslag nemen geschiedde op last van den officier van justitie op vermoeden van hazardspel; deswege is tegen den ex ploitant en de op-proef-spelende journalisten proces-verbaal opgemaakt. REVOLUTIONNAIR BALLET. Politie zal in het vervolg optreden. Eenige dagen geleden gaf de danseres F. de Dood-Rodrigo in het Rika Hopper Theater te Amsterdam een voorstelling van het dan», ballet „De Schepelingen". Aan deze voor- stelling hebben een aantal bezoekers zich zeer geërgerd, omdat bleek, dat in dit ballet, dat kennelijk revolutionnair getint was, de opstandelingen van de Zeven Provinciën verheerlijkt werden en het gezag belachelijk! werd gemaakt. Zoo werd de kapitein van het schip als een dronken personage uitgebeeld, een caricatu- rale hartelijke voorstelling van een marine officier: de revolutionnaire elementen op dat schip daarentegen werden opgevoerd als hel den, die vereerd worden. De vertooning, die uit kunstoogpunt niet oo heel veel te betee- kenen had, werd begeleid met het geluid van een springenden bom. De politie, die blijkbaar tevoren niet op de hoogte was van den inhoud van dit ballet zal, zoo vernemen wij, een herhaling van de voorstelling niet toestaan en zoo noodig be letten. OPHEFFING DIRECTIE VAN HET RIJKSPRENTENKABINET. Bezuiniging voor de toekomst. Het ligt in het voornemen de leiding van het Rijksprentenkabinet te brengen onder het beheer van het Rijksmuseum. Dientengevol ge zal de functie worden opgeheven en zal den tegenwoordigen directeur jhr. H. Te- ding van Berkhout tot pensioengerechtigden leeftijd wachtgeld verleend worden. De op heffing van de directie van het Rijksprenten kabinet heeft ten doel in de toekomst op het beheer der instelling te bezuinigen. BOSCH EN HEIDE VERBRAND. Zeven hectaren verwoest Zaterdagmorgen omstreeks half tien brak 'n bosch- en heidebrand uit op de Koude heide onder Ossendrecht. Onmiddellijk werd met het blusschen begonnen. Daar men er niet in slaagde het vuur spoedig meester te worden heeft men een strook heide omge ploegd, waardoor men het vuur stuitte. STICHTING NEDERLANDSCH CLEARING-INSTITUUT. Ten overstaan van notaris A. J. Tassen- meyer te 's-Gravenhage is de acte gepas seerd voor de stichting van het Neder- landsch clearing-instituur, dat werd opge richt door de minister van economische za ken, financiën en buietnlandsche zaken. Als directeur van het instituut zal worden be noemd prof. mr. G. W. J. Bruins. BOTERMERKEN. De crisis-zuivel-centrale vestigt de aan dacht op het volgende: Bij het publiek blijkt een misverstand om trent de juiste beteélienis van rijkscontrole botermerken en crisisbotermerken te hebben postgevat Het rijkscontrolebotermerk en het crisis- botermerk hebben gemeen, dat zij beide het bewijs zijn, dat aan de bealingen van de crl- sis-zuivelwet 1932, die in bepaalde geval len het aanbrengen van een merk eischt, vol daan is. Echter is het rijkscontrolebotermerk, be halve dat het een bewijs is, dat aan de bepa lingen der crisis-zuivelwet voldaan is, bo vendien een kwaliteismerk. Het garandeert den verbruiker, dat de bo ter bereid is door een aangeslotene bij een onder rijkstoezicht staand botercocntrolesta- tion en dat dientengevolge de boter op z'n hoogst een vochtgehalte van 1514 mag bevatten. Het crisisbotermerk heeft geenerlei garan tie betreffende de kwaliteit van de waar. RENATE MULLER TE AMSTERDAM. Met den Berlijnschen trein is Zondagmor gen tegen tien uur aan het Centraal station te Amsterdam gearriveerd de Duitsche film- actrice Renate Müller, die vooral naam heeft gemaakt door haar creaties in de be kende film De Privé-secretaresse. De herha ling van haar bezoek aan Amsterdam be trof ditmaal wederom haar optreden voor de A.V.R.O.-microfoon. 263. Ze werden er een beetje treurig van, hun mooie toestel daar zoo weer te zien, maar de schrijver jubel de: Prachtig, schitterend, net wat ik hebben moet. Draaien! Hij danste als een struisvogel op een gloei ende plaat en schreef telkens enkele zinnen op zijn blocnote. Nu moeten jullie er uit vallen. 264. Alsjeblieft! Ook een pretje, zei Piet, maar voor uit! Piet en de beide vliegeniers klommen een eind in de boom en gingen toen aan armen en beenen omlaag hangen, net of ze zoo uit het toestel naar beneden stortten. Schiet een beetje op, riep Piet, want ik kan me niet langer houden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6