DE LUCHTROOVERS VAN MOITIKA. VOOR DE KLEINTJES Raadselhoekie JUcoiadaal Tlieuws POPPENWASCH KOEDIJK. TEXEL. HENSBROEK. LEGKAART blijkt dan is het zooveel beter, alleen voor waarborg is het thans niet noodig, doch wat de toekomst zal bieden, dat weten wij nog niet. De heer M. Duif: De teering wordt naar de nering gezet, dus spr. achtte het het gevaarlijk. We zullen er verder maar niet over spreken. Wethouder van Kampen: Indien de heer Duif ondersteund wordt, laten we het dan niet nemen. De Voorzitter: Deze gelden moeten worden teruggevoerd vanaf 1935 in 5 jaar. Als wij ze als reserve hebben is altijd mooi. Als er tegenvallers komen, zouden we de werkverschaffing en steungelden stop moeten zetten, en naar het rijk over moeten gaan. Dit kunnen wij nu voorkomen. Volgens het voorstel van B. en W. besloten. De verschillende aanvullingen bren gen ten slotte de begrooting op een eind cijfer van 23345.65 in ontvangst en uit gaaf. Hierna ging de raad over in comité om het „Doktersfonds" te bespreken. Donderdag werd in het lokaal van den heer Groot, door de N.S.B. een vergadering gehouden onder leiding van den heer Schol ten uit Alkmaar. De heer Colijn vindt de N. S. B. gevaarlijker dan de S D. A. P. Wij vechten niet tegen de partijen. Als het volk ze niet meer hebben wil, vallen zij van zelf uit elkaar. Er zijn er die zeggen het is nog zoo slecht niet. De partijbonsen zeggen hou vast het baantje. Spreker las een brief voor die een noodkreet is van de boeren en waar in critiek wordt uitgeoefend op het groot kapitaal en de opgerichte centrales. Hij wees op het gerechtigd bestaan van den land- en tuinbouw en wees op het nuttig werk der N.S.B.ers. Spreker behandelde de crisis pachtwet, waarvoor noodig is verlaging van de vaste lasten. Wij moeten leeren begrijpen dat het gemeenschapsbelang aller belang is Spreker behandeide de interpehatie-Kupers in de Tweede Kamer. Minister Slotemaker ziet geen kans de werkloosheid op te heffen. Dit kan alleen door loonsverlaging. Spreker achtte daarom de Coöperatieve staat noodig, waarvoor verkiezing van raden noodig is uit land- en tuinbouwkringen. Hier breeder over praten achtte spreker niet noodig. Aan de heer Hemmerik was thans het woord en noemde het schelden op de N.S.B niet anders dan het verdoezelen van eigen tekortkomingen. Nederland staat op den rand der afgrond en wat blijft er dan over, revolutie en anarchie. Het is noodig dat wij vertrouwen stellen in de samenleving. Spre- ker behandelde het zedelijk peil der natie, dat opgevoerd moet worden. Daarvoor is het noodig in het voll leven te staan, voor God, koningin en vaderland Tucht en orde zijn noodig wat moet komen uit de menschen zelf. Alle gedachte aan eigenbelang moeten uitgebannen worden. Zoo goed als het christendom gekomen is aan deze lage lan den aan de zee, zoo goed zal ook eens de N.S.B. hier een plaats vinden. Thans werd gepauzeerd om eenige vragen te stellen. De kringleider, de heer van Leeu wen, beantwoordde daarna verschillende vragen. De Dokter Wagemaker" in de Texel haven. Begunstigd door buitengewoon mooi zo merweder heeft de nieuwe boot van T.E S.O. „De Dokter Wagemaker", heden haar eerste reis naar Texel volbracht. Aan bord bevonden zich vele genoodigden o.w. mevr. de wed. Dr. Wagemaker en twee haar kinderen. Ook het Texel-fanfarecorps maakte de reis mede. Nadat eerst nog een korte proeftocht werd gehouden tot de gemeten mijl en men 't schip had laten draaien, en wenden, welke proeven uitnemend slaagden en waarbij bleek, dat de nieuwe boot aan alle gestelde verwachtingen voldeed, werd het schip door een vertegenwoordiger van de scheepswerf Wilton, waar het schip gebouwd werd, aan het bestuur van T.E.S.O. overgedragen er, onder de toonen van het Wilhelmus, werd de T.E.S.O.-vlag op het schip geheschen. Mevr. de wed. Dr. Wagemaker, onthulde daarna, een door haar aan T.E.S.O. afge staan prachtig geschilderd portret van haar echtgenoot. Nadat door den vertegenwoordiger van de N.V. Wilton en den voorzitter van T.E.S.O. het woord werd gevoerd, werd de eere-wijn aangeboden, waarna het schip koers zette naar de Texelsche haven, waar het schip door de talrijke menigte, die zich daar had opgesteld met gejuich werd begroet. Hierna werd door T.E.S.O. dan de noodigden een mooien autotocht over eiland Texel en vervolgens thee in hotel Texel aangeboden. Terwijl 's avonds in het badhotel een diner werd gegeven. De nieuwe boot is een prachtige aanwinst voor T.E.S.O., 't is een mooi scnip, waarbij degelijkheid en luxe samengaan. Ojj het dek bevindt zich een buitengewoon mooie deksa lons en overdekte ipromenado dekken zoowel voor de passagiers der tweede als der eerste klasse. Fraai inngerichte kajuiten, waarbij het ook voor de tweede klasse niet aan com fort ontbreekt. Een aparte kajuit voor de leerlingen der scholen te Den Helder is aangebracht. De nieuwe boot kan 8 auto's tegelijk over brengen en loopt naar men ons mededeelt iets harder dan haar voorgangster „De Mars-diep". Heden (Zaterdag) hoopt men het schip in dienst te kunnen stellen. Het polderbestuur vergaderde Donder dag in voltallige zitting. De Voorzitter de heer Jb. Groot Jr. open de met een welkom toe te roepen aan de leden Spr. memoreerde de slechte tijdsomstandig heden waaronder ook de polder heeft te lij den. Ingekomen stukken. In verband met de 10 bijdragen aan de werkverschaffing der kleine tuinders over 1933 was van den minister bericht ontvangen dat de polder dit bedrag niet behoefde te be talen. Van de Rijksverzekeringsbank was een schrijven ingekomen dat aan renteregels van S. Overman een bedrag van ruim 47.- moest worden betaald. Dit is over het tijd vak dat de heer S. Overman als vaste arbei der in dienst van den polder is geweest, en dus pensioen gerechtigd was. Na ontslag aanvrage moet dit bedrag weer worden aan gevuld. Besloten werd hieraan te voldoen. Schrijven de firma Knegt en Zn. uit Am- sterdam aangaande het verzekeren van den watermolen en de sluiswachterswoning. Besloten werd ook deze bij genoemde firma te verzekeren, daar ook het stoomgemaal daar is verzekerd. Van den inspecteur der Directe belastingen te Hoorn over de couponbelas ting. Als voren. Van de Heidemaatschappij een schrijven over het pachten van het water voor de zoet- watervisscherij. Daar het 'bestuur van den polder alhier het water volgens genoemd schrijven verpacht, werd dit schrijven voor kennisgeving aange nomen. Behandeling van het algemeen bekende ambtenaren-reglement. Met algemeene stemmen werd besloten, dit ter goedkeuring op te zenden. Nu volgde voorlezing van de instructie voor de bediening van de bemalingsinrich tingen. Na voorlezing werd besloten, ieder een in structie te doen toekomen. Eveneens werden de instructies voor den penningmeester en secretaris aan de leden bekend gemaakt. Beiden werden door de vergadering goed gekeurd. Nu volgde aanbieding van de rekening over 1933 Bij monde van den heer de Vries werd Deze legkaart stelt voor: Jonge poesjes spelen met een schoen, Eén verstopt zich er in. (Nadruk verbodenf medegedeeld, dat alles in de beste orde was bevonden. Uitg. 14453.88, ontv. 13619,49, nadee- lig saldo 834,39. Nog te vorderen achterstallige lasten 1403,60, zoodat als alles is ontvangen, over 1933 een batig saldo zou zijn geweest van 569,21. Nu volgde aanbieding van de begrooting over 1934. De post uitgaven is geraamd op 9499,39. De ontvangsten zijn geraamd op f 9543,08 met een onvoorzien van 43,69. De lasten over 1934 zijn teruggebracht van 15 op 14 per H.A. Door den voorzitter werd' nog medege deeld, dat de belasting op de gebouwde eigendommen is uitgesteld tot 1935. Daarna sluiting. Oplossingen der raadsels uit 't vorige nummer. Voor grooteren. 1. B Brandweer urn kraai F r a n s c h Brandweer oerwov. d klerk b m i r 2. Er Is armoede genoeg in het dorp. (Isar). Gaan Moeder en Oma in geen geval samen uit? (Main). Je hadt je huiswerk veel beter kun nen maken. (Elbe). Verleden jaar logeerden wij in Dren te. (Indre). Wat een buitengewone gave voor muziek heeft zij! (Onega) 3 Fiet Hein 4. Lui, wagen; luiwagen. Voor kleineren. 1. A i ij n Aster. Spin Taks Ezel Roer 2. Beer, been; beer, meer. 3. Pink, ster, feest; Pinksterfeest. 4. Mei blij, springen, zingen; bloeit (ge) stoeid, hand land OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Waar is de grootste mond in ons land te vinden? 2. Verborgen bergtoppen en gebergten in het buitenland. Vader zal pennen koopen bij de Vries. Heeft de boer al zijn hooi verloren door den brand? Moeder laat lastige kinderen altijd naar bed gaan. Waar blijf je toch? Ik weet natuur lijk niet, dat u op mij wacht! 3. Op de zigzag-kruisjeslijn komt, van boven naar beneden gelezen, de naam van een water in Drente. X Ie rij een vogel. X 2e een rivier, welke ge- X deeltelijk door ons lanl X stroomt. X 3e iets, waarmee de duinen X beplant worden. X 4e een lichaamsdeel van X een dier. X 5e het tegenovergestelde van fijn. 7e een zandheuvel. 8e een deel van je gebit. 9e een roofdier. 16e een jongensnaam. 4. Welk water in Overijsel is altijd donker? Voor kleineren 1. Met welke naalden kun je niet naaien, borduren, haken of breien? 2. Als 1, 2, 3 een voorwerp is, dat vocht bevatten kan en 4, 5 6, 7 een jon gensnaam, welk vogeltje is dan 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7? 271. Dat hielp inderdaad. Piet wist niet hoe gauw hij het bed uit zou springen, want hij dacht, dat er weer iets vreeselijks gebeurde. Het bad had in elk geval geholpen. Piet droogde zijn tranen en zijn natte bol met het laken af en vroeg: Wat moet ik nu beginnen? 272. Ja, kijk eens, van filmopnamen, waarvoor we naar dit eiland zijn gekomen, komt natuurlijk niets meer. Maar zoodra de anderen, die gewond zijn, her steld zijn, gaan we zoo gauw mogelijk naar Amerika terug. Ga dan met ons mee en zie, dat je vandaar weer naar huis komt. In Amerika is alles mogelijk, dus dat zal wel lukken. Trek zoolang maar een broek en een jasje van mij aan door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. We zijn vandaag druk bezig; We hebben poppenwasch. Dus moeten we hard werken; Het is een heel geplas. De schoone kleertjes hangen Wij netjes aan de lijn. Ze zullen met dat stormweer Al heel gauw droog vast zijn! (Nadruk verboden). Dan alles nog gestreken, Er komt wat kijken, hoor! Maar onze poppekinders, Die voelen er niet voor. Zij liggen maar te rillen Van kou in 't natte gras En denken: 'k Wou, dat 't nooit w«#r Zoo'n nare waschdag wast Onder 't stroodak van ons schuurtje Is een nestje, wonderfijn; Elk jaar strijkt een zwaluwpaartje Daar weer neer, als moest 't zoo zijn. 't Ts alsof zij ons weer kennen! Met vertrouw'lijk tjilpen, blij, Maken ze hun kleine woning Van al wat 't ontsiert, weer vrij Neen, geen jongen zal het wagen Hen te storen; als één man Staan wij pal voor onze „buurtjes", Dat hun niemand hind'ren kan! Vliegen af en aan met strootjes O, het is zoo'n druk gedoe Van die mooie, lieve vogels! En wij kijken allen toe. Elk jaar brengen zij hun Jongen Groot in 't nestje bij de schuur, En aan ieder van ons hebben Zij een goeden, trouwen buur. (Nadruk verboden). KERMANNA Vul deze 9 vakjes in met: 4 E2B 1D IK 1W maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar be- neden krijgt: le rij iets, wat een insect kunstig 2e een plaats in Gelderland 3e een lichaamsdeel van een dier- 4. Ik kom uit den schoorsteen, Van alles wat brandt, Maar keer je mij om, dan Verbrand je geen hand! 'k Besta uit veel stemmen Die zingen soms schoon, Verschillen hun lied'ren Ook heel vaak van toon! (Nadruk verboden).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10