Agenda 'fxovwciaalHieuw ^cheepstiidingen. N.V. NASSAU-GARAGE JlecfUszaken 3iexk S. School Stad en Omgeving. WeecBecicht Product van General Motors. Met OPEL DE PETROLEUMKWESTIE, BRUG INGESTORT IN BRITSCH- INDIE. Honderd menschen te water. - Een in aanbouw zijnde brug op de rivier Genap in Kasjmir is plotseling ingestort. Ongeveer 100 menschen verdwenen in de diepte. Velen van hen verdronken. Tot dus verre zijn 13 lijken geborgen. BROEK OP LANGENDIJK. TEXEL. STOMPETOREN. SCHAGERBRUG. 'T ZAND, BEVERWIJK, OTERLEEK. HEILOO. WIERINGERWAARD. WESTERBLOKKER. WESTWOUD. HOORN. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. HollandAmerika-Lija. Lochmonar, Vanc./Rott. 23 Mei v. Cris tobal. JavaChinaJapan-Lijn. Java—New York-Lijn. Rotterdamsche Lloyd. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alchiba 24 Mei v. B.'Ayres n. Rott. Silver Java Pacific Lijn. Stoomvaart Mij. Oceaan. Emzetco Lijn. HollandAfrika Lijn. HollandBr.-Indië Lijn. rijdt U voordeeliger. OFFICIAL DEALER. NASSAUPLEIN I. TEL. 257. WORDT DE TRAMDIENST NAAR DE EGMONDEN OPGEHEVEN? Weer overzicht. Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot .12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag des avonds half 8, hoofdnummer Footlight- Parade (revue). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer 'Een dolle nacht (avonturen), hoofdrol Dolly „Haas; tweede hoofdnummer De helsche machine (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Het verliefde hotel (kom.), hoofdrol Anny Ondra. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Cinema Americain, 7.30 uur. hoofdnum mer Er is een kind gestolen (dram.)hoofd rollen Joan Blondell, Anna Dvorak, Bette Davis en Warren Williams. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Zondag 27 Mei. Provinciaal zangconcours te Bergen. - Zonaag 3 Juni. 35 uur, Muziektuin, concert St. Caecilia. Provinciaal zangconcours te Bergen. Maandag 4 Juni. Tentoonstelling en keuring te Opmeer. TEGEN DE REGEERING VAN SYRIË GEDEMONSTREERD. Uit Aleppo wordt gemeld, dat de Sy rische nationalisten Vrijdagavond voor de moskee in Aleppo een demonstratie hebben gehouden tegen het tegenwoor dige regime. Aanleiding tot de betooging was het bezoek van den Syrischen pre sident en den minister-president in Aleppo. Naar uit Teheran wordt gemeld, heeft de Perzische minister van Buitenland- sche zaken Vrijdag in het parlement .meegedeeld, dat de Perzische regeering aanspraak maakt op de Bahreineilan- dengroep in de Perzische Golf. De Ame- rikaansche Standard Oil Mij. heeft geen recht, aldus de minister, do oliebronnen op deze eilanden uit te buiten. Perzië zal deze kwestie derhalve langs diplomatie- ken weg ter sprake brengen, en zich tot den Volkenbond wenden met den eisch, dat de concessie van de Standard Oil geannuleerd wordt. Uitslag der gehouden aanbesteding van schilderwerk ten behoeve van het veiling gebouw der L. G. C.: W. Wagemaker te Koedijk voor 475; C. Tamis te St. Panc-as voor 647; F v. Doornum te Broek op Langendijk voor 568; J. de Hartigh te Broek op Langendijk voor 497J. Boekestein te Broek op Lan gendijk f 413; A. Breed1 te Heerhugowaardi voor 666; P. Bakker te St. Pancras voor 650; C. ten Hofstede te Zuidscharwoude voor 498; Wed. S. Kok te Koedijk voor 346. Het werk is aan de laagste inschrijver ge gund. De Coöp. Boerenleenbank te Texel hield Dinsdag haar jaarvergadering. De balans sloot met een winstsaldo van 7639.93, terwijl bovendien op de reserve gebracht werd van de winst 10499.60. •f Reservefonds bedraagt thans f 145338.70. Aan vaste eigendommen staat op de balans een bedrag van 55771.84. Op de gebouwen weid afgeschreven 3061.44. Aan terug betaalde voorschotten was ontvangen 211472.50, uitgegeven aan voorschotten 57350. Het jaar 1933 was ondanks de ma laise van den boerenstand, dus voor de bank niet onvoordeelig geweest. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Keyzer Az., tot lid van den raad van toezicht dé heer H. Leber. De land- en tuinbouwvereeniging „De Schermeer" vergaderde Donderdag avond in de zaal van 't café Kamsteeg. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van den Bond van Arbeiders in land-, tuinbouw en zuivelbedrijf, waar in deze een onderhoud verzocht ter be spreking der loonen van de land- en tuinbouwarbeiders. Daar bedoeld schrij ven eerst daags te voren ontvangen was en het bestuur dit verzoek nog niet had besproken, werd het aangehouden tot de eerstvolgende vergadering. t Besprekingen beschrijvingsbrief L.G.C. Beschikbaarstelling van 1/20 pet. der omzet voor reclamedoeleinden werd goedgevonden. Voorstel afdeelin L. T. B. „De Zuid", om er bij de regeering op aan te dringen dat voor de producten welke in het bin nenland gebruikt worden, een loonende productieprijs wordt uitbetaald, waren zoowel 't bestuur als leden het eens, hoe wel men de moeilijkheden om hiervoor een afdoende en goede regeling te tref fen, niet onderschatte. Met het voorstel: afschaffing van het bonnenstelsel, kon de vergadering, gezien de tijdsomstandigheden, niet accoord gaan en het prae-advies van het hoofdbestuur zal ondersteund worden. Het voorstel var. de „Tuinbouw" St. Pan cras en „De Toekomst" Zuidscharwoude, om 1/10 pCt. der uit te betalen steun in de kas sen der aangesloten te doen vloeien, werd uitvoerig besproken. Maar ook hier zal het prae-advies van het hoofdbestuur worden gesteund. Als afgevaardigden werfden gekozen, de heeren A. Jansen en M. C. van der Laan en als plaatsvervanger den heer P. Mantel. Vervolgens werd besloten dat de vereeni- ging zich op zou geven als lid der vereeni- ging „Noord-Holl. Noorderkwartier". Als afdeelings afgevaardigde voor dit jaar werd benoemd den heer M. C. van der Laan. Na de rondvraag, die weing opleverde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. Alhier is een aanvang gemaakt met het sloopen van de zware trambrug over de grootesloot. Het is de bedoeling de brug in tweeën te „snijden", waarna zij iper schip zal worden vervoerd. Het werk wordt uitgevoerd vanwege den ijzerhandel Amsterdam. „Hollandia" te De heer L. Zijdewind alhier is benoemd tot bestuurslid van de R. K. werkliedenver- eening „St. Deus-Dedit" alhier. 'De exploitatierekening van de Vrije Veiling over 1933 vermeld aan omzet 165.926, waarvan aan aardbeien onge veer 52.000. Vorig jaar bedroeg de omzet 216 600. Verder gaf de rekening aan lasten en baten een bedrag aan van 16.800 met een nadeelig slot van 2788. De ballans sloot in bezittingen en schulden tot een bedrag van 17.916, waarbij de schuld der leden dezelfde is als vorig jaar, nl. 42.339. 'De eerste natuuraardbeien in de omgeving van Beverwijk zijn Vrijdag reeds geoogst. 'Vrijdagmorgen werden de omwonen den van de Handelskade opgeschrikt door een doffen knal. Het bleek, lat een groote ruit in een der woningen was ge sprongen. Een nader onderzoek wees uit, dat de exploisie was veroorzaakt door een warmwaterstoof. De bewoon ster had de stoof op een brandend pe troleumstel laten staan en was zelf even een „kopje' 'gaan halen bij haar dochter. Door stoomvorming in de stoof sprong deze uit elkander, met zoo'n hevigheid, dat in het aangrenzende vertrek de schilderijen van den wand sloegen. Hulpvaardige buren hadden de ruïne spoedig weer opgeruimd. Verplaatst is met ingang van 12 Mei de be steller F. Abbenes van Burgerbrug naar Heiloo. Donderdagavond vergaderde de vereeni- ging Weegbrug onder leiaing van den heer P. J. Viscner. De voorzitter zeide bij de opening meerdere aandeelhouders te hebben verwacht, temeer daar een belangrijk punt op de agenda voor komt, n.1. een voorstel van het bestuur tot opheffing der weegbrug. Door omstandig heden is sinds een paar jaar al niet verga derd. Uit het laatste jaarverslag hebben we aau- geteekend, dat in 1933 werd gewogen 201925 K.G. stroo; 5220 K.G. hooi; 90600 KG. suikerbieten; 10845 K.G. diverse goe deren en 6 koeien tot een totaal bedrag van f 100.48. De eindbedragen der laatste reke ning waren als volgt: Ontvangsten 103.28. uitgaven 106.68, nadeelig saldo 3.40. Nu er weer f 30 aan de H.S.M. is betaald voor huur, bedraagt thans het nadeelig saldo 25.66. Aangezien steeds minder gebruik wordt ge maakt van de weegbrug, wordt door het be stuur voorgesteld om set zaakje maar op te heffen. Door de H.S.M. is de huur van het terrein tegen 1 Januari 1935 opgezegd, in verband met de opheffing der tramlijn Scha- genEwijcksluis. Dit was evenwel niet de reden, want hier van kon het bestuur alleen voordeel hebben, omdat dan met elk jaar 30 betaald moest worden. De reden waarom het bestuur met het voorstel komt is dat het nadeelig saldo steeds hooger wordt, de capaciteiten der brug, n.1. 5000 K.G., tegenwoordig te klein is en er geen geld is voor eventueele verbe teringen. Na breedvoerige discussie werd door den heer P. Visser Az. in overweging gegeven om een en ander b.v. tot November aan te houden. Misschien is er dan een nieuwe combinatie die het opnieuw ter hand wilde nemen en dan weten we ook meer positiefs wat er met de tram zal gebeuren. Aldus werd besloten. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1934 werden aangewezen de heeren P. Visser Az. en V. de Wit. De drie periodiek aftredende bestuursle den, n.1. de heeren P. J. Visscher, D Sleutel en R. Bakker, werden allen herkozen. Donderdagmorgen had alhier een aan rijding plaats van een auto uit Friesland te gen de brug bij den Walingsweg. De chauf feur die van uit de Groote Buurt kwam wist blijkbaar niet of hij de tweewegen af wa lingsweg moest nemen, hij geraakte althans aan het twijfelen en kwam daardoor in aanraking met de brug waardoor de auto die gehuurd was, werd beschadigd. Een en ander moest eerst hersteld worden voor ver der gereden kon worden. De brug heeft de inzittenden voor een bad bewaard. Bij den heer Bosstad alhier ontstond een begin van brand in diens vrachtauto, welke in een schuur gestald stond. Met een slang op de brandkraan kon een en ander tijdig worden gebluscht. De auto werd ernstig be schadigd. Voor deze gemeente zijn voor de inven tarisatie van de land- en tuinbouwbedrijven aangewezen de beeren S. Slot, D. A. Sijm en J. Neefjes. Ingevolge het verzachtende voorschrift tot aanzuivering van te weinig betaalde be lasting werd in de Inspectie Hoorn (omvat tende 25 gemeenten) door 356 personen ge bruik gemaakt. Het verzwegen vermogen en inkomen bedroeg voor het belastingjaar 1931—'32 resp. 1.937.000 en 110.584; voor 1932'33 resp. 1.988.000 en 113.758 en voor 1933—'34 resp. 2.093.000 en 110.825. In totaal is hier van verschuldigd aan belasting 43.600.91. Loket-beambte, tot treuzelende dame„U zult nog maken, dat al die menschen hun trein missen Dame„En dat zou net goed zijn Het zou je maat schappij een lesje geven 1" (London Opinion), Chr. Huygens (uitr.) 25 Mei v. Southamp- ton. Marnix v. St. Aldegonde (uitr.) 24 Mei v. Colombo. Tabian (thuisr.) 25 Mei te Havre. Achilles 25 Mei v. Beyrout te Malta. Ajax 25 Mei v. openKh. te Aalborg. Amazone, v. Portimao n. Melilla, pass. 25 Mei Gibraltar. Bennekom (uitr.) 24 Mei v. Cristobal n. Buenaventura. Costa Rica (thuisr.) 25 Mei 9 uur v.m. v. Plymouth n. Havre. Mars, v. Malaga n. Lissabon, pass. 25 Mei Gibraltar. Nereus 25 Mei v. Danzig te Stetting. Titus, Algiers/Rott25 Mei 12 u. 10 m. Lydd. gep. Orestes, v. Algiers n. Algiers n. Antw., pass. 25 Mei Gibraltar. Poseidon 24 Mei v. Amst. te Hamburg. Tjibadak 24 Mei v. Shanghai n. Java. Tjisaroea 23 Mei v. Hongkong n. Amoy. Kota Baroe, 25 Mei v. Batavia n. New- York. Kota Gede 23 Mei v. New-York n. Phila- delphia. Garoet, uitr., 25 Mei te Soerabaya. Kedoe, uitr., pass. 24 Mei te Quessant. Kota Pinang, uitr., 25 Mei te Genua. Dempo, thuisr., 25 Mei v. Port Said Sitoebondo 24 Mei v. Rott. te Hamburg. Alcyone 24 Mei v. Rott. te Hamburg. Bintang, Seattle n. Calcuta, 23 Mei te Bata via. Menestheus, Japan-Rott., 23 Mei v. Hong kong. Stentor, Java-Amst., 24 Mei v. Belawan. Jonge Elisabeth 19 Mei v. Barcelona n. Gandia. Nijkerk (uitr.) 25 Mei te Antw. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, BremenAvonmouth, pass. 24 Mei Lizard. Streefkerk (uitr.) pass. 25 Mei Vlissingen v. Antwerpen. SMAADSCHRIFT. Voor de Amsterdamsche rechtbank had zich gisteren een 34-jarige stoffeerder te verantwoorden, verdacht van smaadschrift subs. beleediging. De man had een artikel in „De Tribune" geschreven met het op schrift: ,,Hij kon van de centen der arbeiders niet afblijven". In het bewuste artikel ver weet hij een wethouder van Landsmeer, frau de te hebben gepleegd. De verdachte beken de het artikel te hebben geschreven; hij had er spijt van daar hem later de onjuistheid van het artikel gebleken was. De officier van jusitie mr. D. Reilingh achtte het primair ten laste gelegde, smaad schrift, bewezen en eischte twee maanden ge vangenisstraf, daarbij de volledige bekente nis van verd. in aanmerking nemende. DE „SPOORWEGAANSLAGEN". Het communistische Tweede Kamerlid Schalker heeft een open brief geschreven aan de rechtbank te Dordrecht, waarin hij ver zoekt om een hernieuwde, openbare, behande ling van de zaak tegen K., z.g. de kwestie van de spoorwegaanslagen, die dezer dagen met gesloten deuren door die rechtbank is behandeld. Volgens den heer Schalker zou uit correspondentie van verd. K. en uit uitla tingen van den heer Mussert zijn gebleken dat deze laatste en het N.S.B. lid Snijder van Wissekcrke op de hoogte waren van de spoor wegaanslagen, die K. in den zin zou hebben gehad. REVOLVERHELDEN. Verdachte en het slachtoffer zijn al weer goede vrienden. Voor de Bossche rechtbank werd Donder dag de behandeling hervat van de strafzaak tegen een 23-jarigen man, tegen wien 4 jaar gevangenisstraf geëischt was, terzake, dat hij op 10 Sept. 1933 te Werkendam ge tracht heeft J. v. d. Steenhoven van het le ven te berooven, door met een revolver opzet telijk op hem te schieten, waardoor deze zwaar lichamelijk letsel bekwam. Het betreft hier een vreemd geval, ómdat noch verdachte, noch een der vele getuigen schijnt te weten waarom het misdrijf ge schiedde. Partijen zijn zelfs inmiddels weer goede vrienden geworden en de getroffene deed zelfs als getuige een goed woord voor verdachte. De officier was van oordeel, dat tegen de „revolverhelden'' streng moet worden opge treden en eischte 4 jaar gevangenisstraf, als reeds eerder geëischt. Hedenmorgen is in de katholieke kerk van Haarlem door mgr. Aengenent de H. Priesterwijding toegediend aan den heer P. Krom van Heerhugowaard. PREDIKBEURTEN. Zondag 27 Mei. VEENHUIZEN, 9.30 uur, ds. Baar, van Alkmaar. Naar wij vernemen zouden er plannen bestaan met ingang van den winter- dienst 7 October a.s. den tram- dienst AlkmaarEgmond aan den HoefEgmond aan Zee op te heffen. In de plaats daarvan zouden de spoorwegen dan een busdienst tusschen Egmond aan Zee en het station Castri- cum onderhouden. De nu reeds rijdende N. A. C. O. bus sen een particuliere onderneming zouden dan het eenige vervoermiddel zijn tusschen Alkmaar en de Egmonden. Wij vernemen nader, dat de gemeen ten Bergen, Egmond aan Zee en Eg mond Binnen een schrijven van de di rectie der Ned. Spoorwegen hebben ont vangen, waarin over deze plannen ad- advies gevraagd wordt. Het is wel te voorzien, dat de adviezen voor deze verkeersverslechtering weinig enthousiasme zullen toonen. WE GAAN NAAR ROME. De klokkenist van onzen Waagtoren, de heer Crefeld, voelde zich hedenmor gen door den Milaanschen voetbalwed strijd geïnspireerd. Vroolijk weerklonken de tonen van het „We gaan naar Rome" over onze stad en menigeen zal bij het hooren van dit zoo populaire lied ge glimlacht hebben. Moge de heer Crefeld er het zijne toe bijgedragen hebben om iedereen tot het luisteruurtje van morgenmiddag aan te sporen. Dat zijn spel ons elftal ter overwin ning moge voeren. KLEIN ONGELUKJE. Hedenmorgen reed een meisje per rijwiel op de Laat, toen plotseling een langs het trottoir staande rijwiel omwaaide, hetwelk het meisje raakte, waardoor zij haar rechter- enkel verwondde. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. De afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw zal Woensdag 19 September de gewone jaarlijksche Landbouwdag met tentoonstelling houden. 1 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,8 mM. te Blachsod. Laagste barometerstand 752,1 mM. te Vardo. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Mei: Matige tot zwakke later waarschijnlijk weer toenemende noordelijke tot westelijkt wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk weinig of geen regen; kouder, des nachts iets zachter. Over de Britsche eilanden heef') het hooge drukgebied zich weer hersteld en breidt zich vooral naar onze omgeving en Frankrijk uit. Over Scandinavië vult de depressie slechts langzaam op. Nabij IJsland naderen nieuwe flinke luchtdrukdalingen. Waar schijnlijk zal bij ons de wind gaan krimpen en hoewel de bovenlucht hedennacht weer kouder geworden is, mag dan voor morgen overdag een langzame aanwarming ver wacht worden. De nacht zal nog wel koud zijn. Over het geheele gebied is de tempera tuur over het algemeen beneden haar nor. male waarde. Sinds gisteren is zij alleen in Zuid-Engeland en Denemarken van beteeke- nis gedaald. Het weer is rustig over de Brit sche eilanden, waar plaatselijk eenige regen viel, en over Frankrijk en Zuid-Duitschland. Over Scandinavië en Noord-Duitschland waaien krachtige winden. Aan de Noorsche kust sneeuwt het hier en daar. VERZWEGEN INKOMEN EN VER MOGEN IN DE INSPECTIE ALKMAAR. Naar wij van den heer Inspecteur der Directe belastingen vernemen zijn thans de cijfers bekend betreffende het ver zwegen vermogen en de verzwegen in komsten in de drie laatste belasting jaren in deze inspectie, alsmede het hiermede in verband staande bedrag der navordering. Verzwegen is in deze inspectie, in het belastingjaar 1931/1932 aan vermogen 4.035.000 en aan inkomen 208.775. In het belastingjaar 1932/1933 aan ver mogen 3.464.000 en aan inkomen 205.875. In het belastingjaar 1933/1934 aan ver mogen 2.862.000 en aan inkomsten f 158.653. Aan navorderingen komt ter belas ting-inspectie een bedrag in van 110.192.90, waarvan de gemeente Alk maar 18000 ontvangt aan opcenten van de gem.-fondsbelasting en van de ver mogensbelasting. SPELDJESDAG VAN DEN NEDERLANDSCHE MILITAIRE BOND. Woensdag 30 Mei a.s. zal hier ter stede vanwege den Militaire Bond een speldjes- dag worden gehouden. Men verzoekt ons hierbij het volgende te willen melden: Het is de bond van onze protestantsche christelijke militaire tehuizen in Nederland. Wij zullen dit jaar mogen herdenken, dat het zestig jaren is geleden, waarop de zoo gezegende arbeid onder onze militairen van land- en zeemacht werd aangevangen. Voor feestvieren is in deze tijdsomstandig heden geen plaats. Wel voor dankbaar her denken. En ook voor het inroepen van den steun van het Nederlandsche volk voor een arbeid, die aan onze militairen, aan onze krijgsmacht, aan onze volkskracht ten goede komt. In onze Tehuizen worden de geeste lijke en zedelijke belangen behartigd van onze mannen, die tot den krijgsdienst wor den opgeroepen. Daar wordt de rechte weg gewezen te midden van de verwarrende stroomingen van dezen tijd. Volk van Nederland, moge door uw steun in dit jaar van herdenken onze taak worden verlicht. Een groote schuldenlast rust op onze Tehuizen, waardoor de rentebetaling een te groot deel van onze inkomsten opvor dert. Help ons dien last te verkleinen, opdat we met te grooter kracht onzen arbeid kun nen voortzetten tot heil van land en Volk. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben H. D. Hermes benoemd tot schrijver in vasteft dienst bij de lichtbedrijven alhier. ASPHALTEERING GEESTERWEG. Na het vragen van prijsopgaven hebben Burgemeester en Wethouders besloten, krachtens de door den raad in zijn vergade ring van 8 Maart j.1. verleende machtiging den Geesterweg van een asphaltwegdek te voorzien. De werkzaamheden zijn opgedra gen aan de laagste inschrijfster, de N.V- Ge- ruischlooze Weg te Heemstede. WIELRIJDER AANGEREDEN. Gistermiddag werd op den hoek Snaar- manslaanStationsstraat een 17-jarig* wielrijder aangereden door den bestuurder van een auto, die uit tegenovergestelde rich ting kwam, doch de bocht links nam. net rijwiel bekwam eenige schade. Door de po litie wordt een onderzoek ingesteld.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2