JlechtszaAen ÏBitwetdand DE TOESTAND IN BULQARIJE. Alle gemeenteraden ontbonden. MAARSCHALK AVARESCU BIJ KONING CAREL. Verlangens van het Roemeensche leger, minister batalof over zijn politiek. In Bulgarije. DE STAKINGSONLUSTEN. XT Door DuitschUnd. japansch luchtbombardement boven chineesch oebied? Duizend boeren gedood? teoen oorlogstoerusting. Manifest van den Kerkenbond der v. s. strenge maatregelen teoen aanslagen. Standrecht in Oostenrijk uitgebreid. BRAND OP EEN OORLOGSSCHIP. Offifcieel wordt medegedeeld, dat bij de schietoefeningen van de derde marine- artillerie-afdeeling te Swinemuende in Duitschland een 15 cM.-granaat de kurk vulling van het oorlogsschip „Zaehringen' in brand heeft geschoten. Het schip is in de haven van Swinemuende binnengeloopen waar de brand gebluscht is. De „Zaehring en" heeft bij schietoefeningen geen beman ning en wordt radiotelegrafisch bestuurd. Bij decreet .van koning Boris zijn heden de gemeenetraden van alle Bulgaarsche steden en dorpen ontbonden. Zoolang geen nieuwe burgemeesters zijn benoemd, blijven de bur gemeesters belast met de zorg voor het be stuur. De dag van gisteren was een dag van groote spanning in de politiek van Roemenië, waaraan pas een einde kwam toen laat in den namiddag een officieel regeeringscammunique de geruchten inzake het dreigende aftreden van het geheele kabinet beslist tegensprak. Aanleiding tot deze geruchten was een nieuwe audiëntie, die koning Carol maar schalk Avarescu heden verleende. Kort na el kaar ontving de koning den minister van oorlog, den minister van onderwijs en den minister-president Tatarescu, waardoor men aannam, dat het kabinet nog in den loop van den dag zou aftreden. De „Adevorul" kon, ongehinderd door de censuur, een beschouwing over de mogelijk heid van een kabinetscrisis publiceeren. Mi nister-president Tatarescu sprak tegenover de aanwezige persvertegenwoordigers toen hij het paleis van den koning verliet, alle desbetreffende geruchten ten stelligste tegen. Verschillende redenen had men aangevoerd als eventueele oorzaak voor een regeerings- crisis. De oorzaak van de spanning der laatste dagen zouden de militaire elschen zijn ge weest, die maarschalk Avarescu den koning bij zijn vorige audiëntie had medegedeeld. Volgens de „Facla" zou Avarescu den koning een lijst hebben getoond met de namen van 1600 officieren, die bij de jongste Ïromoties waren overgeslagen. Voorts zou atarescu verklaard hebben, dat hij slechts dan de verantwoordelijkheid voor de toe standen in het leger op zich durfde nemen, indien de minister van oorlog door hem zelf zou worden benoemd. Tot nog toe werd de minister van oorlog niet door het hoofd der regeering, maar door den koning zelf be noemd. De gebeurtenissen in Bulgarije hebben on getwijfeld een zekere opwinding in Roeme nië veroorzaakt. Door de krachtige tegen spraak der regeeiiqg zijn echter alle geruch ten over eer. komende regeeringswijziging voocrloopig ontzenuwd. De Bulgaarsche minister van buitenland- sche z^ken Batalof verklaarde tegenover een coi^jfohd'ënt van het Bulgaarsche Telegraaf- agentschap, dat de eerste beginselen der nieuwe Bulgaarsche politiek waren: vrede, goene^ betrekkingen en overeenstemming met alle staten. Bulgarije blijft, zooals het altijd geweest is, een trouw aanhanger van den Volkenbond. Deze politiek zal in de toe komst krachtig worden voortgezet en Batalof was ervan overtuigd, dat zij ten volle in het belang van het Bulgaarsche volk en van den vrede op den Balkan zou zijn. De Spaansche regeering heeft den alarmtoestand voor een maand verlengd in verband met de aankondiging van een algemeene staking van landarbei ders, welke 5 Juni zou uitbreken. De toestand te Toledo. Volgens een nader bericht uit Toledo in den staat Ohio heeft de nationale garde laat in den middag een menigte, wier hou ding steeds dreigender werd, met traangas en revolverschoten uiteen gedreven. Ver scheidene stakers werden gewond. Eenige werkwilligen werden achteivolgd, men rukte hun de kleeren van het lijf en naakt en bloedend werden zij door de straten gedreven. Vijf stakers werden in verband hiermede gearresteerd. Bij de onderhandelingen tusschen de sta kers en de fabrikanten, waarbij ook vertegen woordigers van de regeering waren, hand haafden de stakers hun eischen van een loonsverhooging van 10 procent en erkenning van de vakbonden. Men hoopt, dat het con flict thans spoedig bijgelegd zal kunnen worden.» De: andere vakbonden dreigen met een sympathie-staking. Nieuwe aanval der stakers. Naar uit Tcledo in Ohio wordt gemeld, hebben gistermiddag, nadat 12 uur rustig was geweesï, ongeveer 1500 stakers in de om geving der fabrieksgebouwen verzameld en een nieuwen aanval ondernomen. Een hagel van steenen werd naar de gebouwen en de nationale garde geworoen. De politie be waakt alle wegen naar Toledo, daar bericht ontvangen is, dat uit Chicago 200 cummu- nisten onderweg zijn, om de stakers te steu nen. Vuurgevecht met stakers. Naar Juit Toledo wordt gemeld zijn hedenmorgen tijdens een vuurgevecht tusschen stakers en de nationale garde een luitenant van de nationale garde, een siaker^êri een voorbijganger zwaar ge wond. Ondanks alle inspinnang der regee ring is er nog geen principieele verbete ring gekomen in den algemeenen sta kingstoestand Weliswaar is de staking in Mineapolis door een vergelijk beëin digd, de stakers in Toledo weigeren ech ter iedere poging tot verzoening Ook de kansen op een beëindigen van do sta- KM2»* h*venaH>eiders aan de westkust zijn nog steeds zeer gerlne terwijl evenmin in New OrleamT een' dokwerkers^ de Staking onder d« Zelfs yinfL. ™°rden geconstateerd, staan hn daar heftige botsingen ont- verrirtï h«ö,t arrestaties AAJMUST m spANJE. aankoop van amerikaansche vliegtuigmotoren. ^?ndrv,Uidt Duitschland dezer da- Uiicr mnin reeni£de Staten 46 nieuwe vlieg ?a aan£ekocht> zoodat in totaal se- fand li3""/1" v,an dit ïaar door Duitse" land 168 Amerikaansche vliegtuigmotoren hede^a^ïorJ' Tgen-,47 motoren in bet ge- in ri» v? -33J T^1 in 1933 Duitschland in de Vereenigde Staten voor 349.000 dollar v.iegtuig.materiaal aankocht, bedroeg dit be- Ëf V93/ ree?s ,U69-o6°. w«a?van al- 2«.50Ónd„lUr. a,8e">0pen maand A"'" Uit Shanghai wordt gemeld, dat volgens ■berichten in de Chineesche pers Japansche vliegtuigen in eenige streken ten Westen van Tsitsjau verschillende dorpen hebben gebom- baroeerd- ln zeventien dorpen zouden door het luchtbombardement verwoestingen zijn aangericht, terwijl in totaal ongeveer dui zend Chineesche boeren zouden zijn gedood. Het executief comité van den Amerikaan- schen Kerkenbond heeft in samenwerking met de Amerikaansche afdeelingen van den Oecum. Raad voor Praotiseh Christendom en van den Wereldbond van Kerken een manifest gezonden aan de Christenen van alle landen, en in het bijzonder aan de christenheid in de Ver. Staten. Daarin verklaren zij dat de christenen tegenwoordig met het oog op het weer-opleven van den oorlogsgeest en op de toenemende oorlogstoerustingen der vol ken ais 't noodig is, met achterstelling van de nationale belangen hunner landen en in gehoorzaamheid aan de geboden van Jezus Christus moeten beslissen voor een onvoorwaardelijke navolging van bun Heer en Verlosser. Werkelijke vroomheid en waar achtige vaderlandsliefde openbaren zich dan eerst, wanneer de trouw aan God aan die tegenover het eigen land voorafgaat. De Christen mag den oorlog op geen enkele wijze moreel steunen. Daarom keeren zich dg onderteekenende corporaties tegen het vlootprogram der Amerikaansche regeering, en dringen zij er bij de Christenen van alle Janden op aan voor een werkelijke ontwape ning op te komen. t bewijs van haar eerlijk verlangen om met de landen van het Verre Oosten vriend schappelijke betrekkingen te onderhouden, hebben de kerken der Ver. Staten besloten te werken voor de afschaffing van de Ameri kaansche immigratiewetten, waarvan de Oos- tersche volken in het bijzonder de slacht- offers zijn, Vrede en welvaart, zoo luidt het aan het einde van den oproep, kunnen echter niet worden verwezenlijkt, wanneer niet de menschen en volken, ieder afzonderlijk, hun gezindheid hebben veranderd De kerken zijn verplicht te bidden, dat de regeeringen der landen op den weg des vredes geleid worden. In den Oostenrljksche ministerraad van gisteren is besloten, dat de standrechtproce dure zal worden uigebreid tot aanslagen met ontplofbare stoffen. Deze procedure gold tot dusverre slechts voor moord, roof, brandstichting en zaakbeschadiging onder bijzonder gevaarlijke omstandigheden. De ministerraad besloot verder, bij staats gevaarlijke actie van rijksambtenaren on middellijk tot strenge maatregelen over te gaan, zonder dat een langdurig onderzoek wordt gevoerd. DE CORRUPTIE AAN HET ROTTERDAMSCHE ABATTOIR VOOR DE RECHTBANK. De middagzitting. Na de pauze kwamen gister evenals tijdens de ochtendzitting af en toe advocaten 'n kijkje in de strafkamer nemen; de belangstelling van de zijde van het publiek, was afgenomen Het verhoor vingt aan met den grossier A. J. Zeegers en diens zoon die handel drij ven in binnen- en buitenlandsch vleesch. In 1931 en 1932 hebben deze getuigen Deensch vleesch geïmporteerd,' dat te Rotterdam werd gekeurd. Om sqellë keuring te bewerk stelligen werd aan den keurmeester een ex traatje van vijf gulden gegeven. De fooien waren geenszins bedoeld om de keurmeesters minderwaardig vee in strijd met hun plicht te laten keuren. Beide getuigen verklaarden, dat zij meerdere malen aan verdachte de H. zwezerikken hebben afgestaan. De H. erken de dit in zooverre, dat hij wel eens een zwe zerik van Zegers heeft weggegeven aan een vrouw, die huilend aan het abattoir kwam om een stukje vleesch- voor haar zieke doch ter af te bedelen. - - Nadien heeft de H. nog eens een zwezerik gekocht, die niet betaald'werd. Verdachte verklaart nog boos, dat hij aan twee politie-inspecteurs vleesch heeft ge stuurd, omdat hij met die heeren op den besten voet stond. De. tegenwoordige burge meester van Schiedam, Stulemeyer, die vroe- ;er wethouder van Rotterdam was en dr. timmerman heeft hij ook eens vleesch ge stuurd. Mevr. Zimmerman heeft het vleesch echter geweigerd. De halwerker d? Hoog wist te vertellen, dat verd. de H- meermalen pakjes vleesch naar Friesland heeft gestuurd. Verder werd wel vleesch naar den burgemeester van Schiebroek gebracht. Getuige wist wel dat de H. fooien aannam. President: In het keurlokaal was een kan. toortje dat het „biechtkamertje'' werd ge noemd. Wat beteekende dat? Waarom deed je altijd zoo geheimzinnig de deur van dal kamertje dicht, als j« met iemand sprak? Verdachte de H. lichtte na eenige aarze ling de zaak nader toe. Hij weet zich nog ie herinneren, dat slager Van Walsum op zeke- ren dag uit het kamertje kwam, zeggende: „Die chantagepleger heeft me wéér voor een knaak te pakken". Uit de verklaring van Van Walsum bleek, dat de H. hem eenvoudig dwong tot afgifte van hoeveelheden vet van 3 tot 5 K.G. per week. President: Weet je waar het op begint te lijken, de H.? Dat jij je aan knevelarij hebt schuldig gemaakt. We beginnen zoo langza merhand een heel vreemden indruk van je te krijgen. Uit de verklaring van den halwerker W. Terluin blijkt, dat de H. vaak koffers met vleesch naar den vroegeren directeur en den burgemeester van Schiebroek liet brengen. De president wenschte blijkbaar nog niet op deze onverkwikkelijkheden in te gaan. President: Wat deed de H. met het vet dat hij van de slagers kreeg? Getuige: Dat smolt hij in het kantoortje, om het des avonds in een koffertje, dat hij altijd bij zich had, mee te nemen. Verdachte de H. verklaarde, dat dit vet voor huishoudelijk gebruik was, doch getui ge verklaarde, dat de hoeveelheden nog al groot waren. Met zekerheid durfde hij het niet te zeggen, maar pakken van zes tot acht kilo waren het wel. Getuige is vaak naar Den Haag en Schiebroek gereisd om hoeveel heden vleesch naar dr. J. F. d' Hont en diens zoon te brengen. President: En wat kreeg je voor je moeite? Getuige: Behalve de reiskosten één of twee kwartjes, Terluin heeft voor de H. nog eens de veranda van diens woning opgeschilderd. President: Wat heb je daarvoor gekregen? Getuige: De H. was niet erg scheutig. Ik werd met een paar sigaren afgescheept. Verdachte de H.: maar het was mijn eigen huis oök niet. Daarna werden firmanten van de firma de Vries gehoord, omtrent de beenderbonnen- affaire, waarbij bleek, dat de slagers bij de Vries kwamen klagen dat zij geen geld voor de beenderen hadden ontvangen, terwijl de Vries aan den hulpkeurmeester reeds beta ling had gedaan. Verdachte de H. gaf toe betaling voor beenderbonnen te hebben ontvangen, doch dat was dan op verzoek van de slagers zelf geweest. Oud-directeur Westholz als getuige. Het werd stil in de rechtszaal toen de oud directeur van het Rotterdamsche abattoir, dr. G. J. J. Westholz werd voorgeroepen. Ot> de vraag van den president of hem be kend was, dat de keurmeesters zich aan cor ruptie schuldig maakten, antwoordde get., dat hij dit wel eens heeft hooren mompelen. Hij heeft de corruptie echter nooit kunnen ontdekken en had tenslotte den indruk ge kregen, dat de geruchten grond van waar heid misten. Getuige wees er dan op, naar aanleidin,, van de vraag van mr. Donker of het vaal voorkwam dat de keurmeesters geen vee-arts konden vinden, dat dit juist is. De president informeerde nog naar den toestand op het abattoir in het middaguur. Getuige zegt, dat hij het dan overliet aan den adjunct-directeur. Getuige verklaarde dat onder zijn leiding het abattoir groote winsten opleverde. Om trent het geven van fooien deelde hij mede, dat overal op het abattoir plakkaten waren opgehangen met 't opschrift „Geen fooien". Wanneer de plakkaten verdwenen, werden nieuwe opgehangen. De tegenwoordige directeur, dr. Houthuis, heeft de plakkaten nooit op het abattoir zi n hangen. Wel heeft deze een stapeltje plakka ten in het archief gevonden. De verdachten beweerden, dat de plakka ten pas onder het bewind van dr. Houthuis zijn ingevoerd. Voordien hebben ze deze nooit gezien. Tenslotte zeide dr. Westholz nog, dat de goede gang van zaken ernstig werd belem merd door de slechte verhouding tusschen de veeartsen onderling. De grossier L. O- J. Raadtgever verklaar de, dat hij wel eens krap in zijn geld zat en dan leende hij van de keurmeesters M A. J., J. L. B. en I. van B. wel eens geld. Als te genprestatie heeft getuige later, toen de za ken beter gingen, eens een fooi van vijf gul den voor den domino-pot van verdachten ge geven. De volgende getuige, G. Lugtigheid heeft den voormaligen directeur van het abattoir dr. d' Hont eens gevraagd een herkeuring te verrichten, waaromtrent de directeur moei lijkheden met het Rotterdamsche gemeentebe stuur heeft gekregen. Getuige deelde voorts mede, dat ook andere directeuren wel her keuringen voor hem, als directeur van de Federatieve Slachtveeverzekeringsmaatschap, pij verrichtten. De oud-directeur d'Hont had verzocht vleesch te sturen.- maar betaalde ook. Dr. J. J. F. d' Hont, die als laatste getuige werd voorgeroepen, is gedurende vele jaren directeur van het Rotterdamsche abattoir ge weest. Tijdens zijn directeurschap, dat tot 1925 heeft geduurd, is de vleeschkeuringsw.'t in werking gesteld. Hij heeft in 1922 een ontwerp-verordening gemaakt, waarin ook een bepaling was opgenomen omtrent de verplichte keuring van levend vee. Ongeveer tegelijkertijd heeft getuige namens het ge meentebestuur van Rotterdam met de inspec tie te Den Haag gecorrespondeerd over het niet-invoeren van de keuring van levend vee. De inspectie is blijkbaar overtuigd geyvor- den van de moeilijkheden welke dergelijke keuring voor Rotterdam opleverde, want zij Reeft er nooit aanmerking op gemaakt, dat het niet gebeurde en is ook nooit op haar eenmaal ingenomen standpunt teruggeko men. De president merkte op, dat het onaange naam klinkt te vernemen, dat getuige zich door de keurmeesters vleesch heeft laten zen den hetgec Oet een wetteli, uige d' in hoeveelheden van 8 K.G. ongeveer, k verboden was. ont erkende, dat hij de keur meesters* af en toe heeft verzocht hem en aan het adres van den burgemeester van Schie broek en anderen vleesch te zenden. Oetulge verklaarde uitdrukkelijk, dat hij dit vleesch door bemiddeling van de ver dachten W. de H. of J. L. B. bij een slager heeft gekocht en aan de keurmeesters be taald. Dat de keurmeesters de slagers op hun beurt niet hebben voldaan, is getuige nooit bekend geweest en hij heeft het ook nooit vermoed. Verd. de H. erkende het geld te hebben ontvangen. Dat hij het niet aan de slagers heeft afgedragen, komt omdat hij het vleescn heeft gekregen. Omtrent slordig keuren had getuige nooit klachten vernomen, evenmin was hem Iets bekend omtrent het bestaan van een fooien stelsel. Ware dit wel het geval geweest, dan zou verdachte stellig daartegen opgetreden zijn. Hierop werd het nadere verhoor van de zen getuige ln verband met het vergevorderd uur van den dag geschorst. Maandagmorgen om negen uur wordt de behandeling voortgezet. EEN MAAND VOOR MISHANDELING VAN EEN N.S.B.-ER. De Amsterdamschc rechtbank veroordeelde een timmerman uit Bussum wegens mishan deling tot een maand gevangenisstraf. Op 20 Januari werd door een aantal N.S.B.'ers te Bussum gecolporteerd met het blad „Volk en Vaderland". In de MauVelaan ontstond een vechtpartij, waarbij een N.S. B.'er werd mishandeld. Het slachtoffer van deze mishandeling wees den timmerman als een der daders aan. Het O.M. had twee weken gevangenisstraf gerequlreerd. ONTROUW PENNINGMEESTER. Voor de rechtbank te Haarlem stond giste- ren terecht de penningmeester van den R K. Landarbeidersbond SL Deusdedit, afd. Ben- nebroek. Hij was beschuldigd van verduiste ring, omdat hij steun trekkende, de inkomsten van zijn dochters niet had opgegeven. De ge meente is daardoor voor 60.41 benadeeld. Het O.M. eischte twee maanden gevange- nistraf. MINISTER DE GRAAFF NAAR GENEVE Naar wij vernemen zal do minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. A. C- D. de Graaff, zich naar Genève begeven ter bijwoning van de Dinsdag aldaar aan vangende zitting van de algemeene com missie der ontwapeningsconferenti. De minister zal vergezeld zijn van prof. mr. V, H. Rutgers en prof. mr. J. P. A. Fiancois, leden der delegatie. Prof. dr. Ea. Moresco, eveneens lid der delegatie, bevindt zich reeds in Genève, HET DANCING-LADY-TOURNOOI. Het Deensche paar naar Hollywood. Gisteravond vond onder groote be langstelling in het Carlton Hotel te Am sterdam de finale plaats van het inter nationale danstournooi, „The Dancing Laay" onder leiding van Cor Klinkert Om ongeveer half tien was de groote zaal met belangstellenden volgeloopen, terwijl voor het orkest de dansparen hadden plaats genomen. De heeren Van Erven Dorens voor het initiatief-comité Amsterdam en S. Waagenaar voor de Metro Goldwyn Mayer voerden het woord. Daarna nam de vrije dans een aanvang en eindelijk werd de lang ver wachte eerste „echte dans" gedanst tus schen drie paren. Er heerschte spanning, critisch ge mompel steeg op, het bliksemlicht van fotografen flitste in alle hoeken. De dans ging voort. Het aanhoudend dansen on der leiding van de Royal Boys word onderbroken door het optreden van ver schillende bekende artisten, o.a. Tholen en Van Lier, zangers, dansparen, en goochelaars. Tegen 1 uur werd onder groote span ning door de jury de uitslag van het danstournooi bekend gemaakt. De hoofdprijs, een reis van 35 dagen naar Hollywood, waar het winnende paar de gast zal zijn van den star uit de film „Daincing Lady" Joan Crawford, bleek te zijn gewonnen door het Deen sche wanspaar Lise Lehrson en Niels Roels Rasmussen. De tweede prijs, -een reis naar Parijs, werd gewonnen door het Nederlandscbe danspaar m©|« G. van Dijk en den heer J- Zwoesaar» De derde en de vierde prijs werden ge wonnen resp. door bet Fransche en hsl Hongaarsche danspaar, die, evenals d« andere paren, vele geschenken kregen. HULP VOOR ZEEVISSCHERIJ. Commissie van advies gevormd. Onder voorzitterschap van den burge meester der gemeente Velsen (IJmuiden) is nu het raadhuis dier gemeente een vergadering gehouden, welke heeft geleid tot het in het leven roepen eener commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van het reeaerljbe- drijf en den handel in de Nederlandscbe verschezeevisscherij. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld, de op dit terrein van het bedrijfgsleven hangende vraagstukken te behandelen, teneinde de regeering ter zake van advies te kunnen dienen. Zij hoopt door haar optreden vooral meer eenheid te breng en in de voorlichting samenwerking tusschen de overheid en het bedrijf te verzekeren. De commissie is als volgt samengesteld-: mr. J. H. Kiewiet de Jonge, advocaat te 's-Graverthage, voorzitter; Joh. Öelderman, ir. F. Thiel, belden IJmuiden; D. Taat, Kat wijk aan Zee; vertegenwoordigers van het reederijbedrijf: P. Verwoerd, A. F. C. Bück- man, J. L. TJitzinger, allen te IJmuiden? vertegenwoordiger van den handel: C. Vro lijk Fzn., Scheveningen, reeder-handelaar. Het correspondentie-adres der commissie, welke is aan te duiden met den naam „Com- mis8ie-versch-eevisscherij" is gevestigd aan den Stationsweg 147 te 's-Gravenhage. AMBTENAAR PLEEGDE FRAUDE EN IS DAARNA UITGEWEKEN NAAR CANADA. Sinds gerulmen tijd worden de gemoede ren in de gemeente Borne, nabij Hengelo, in beroering gebracht door een geval van frau de, gepleegd door een ambtenaar der werk- loosheidsconfrole en werkloosheidsverzeke- ring ten gemeentehuize. Eenigen tijd geleden vertrok deze ambte naar uit de gemeente, geheel onverwacht en zonder achterlating van eenig adres. Later bleek, dat hij naar Canada is uitgeweken, waar hij inmiddels is aangekomen. De ambtenaar moet fraude hebben gepleegd en uiterst nalatig zijn geweest in zijn admini stratie, waardoor het rijk, daar ae beschei den niet voldoende bijgewerkt waren, de rijk» bijdrage voor de werkloosheidsverzekering niet geheel wilde uitbetalen. De oneerlijke ambtenaar moet gebruik heb ben gemaakt van een valschen pas. Na den overtocht naar Engeland is hij in Liverpool scheep gegaan naar Canada, Hij moet zijn plan goed hebben voorbereid en reeds dagen van tevoren koffers uit Almelo hebben ver zonden. In de Donderdagavond gehouden raadsver gadering is deze zaak aan de orde gekomen B. en W. stelden voor, den vertrokken ambte naar ontslag te verleenen. De voorzitter deelde mbede, dat het onder zoek, hetwelk nog in vollen gang is, heeft uit gewezen, dat vermoedelijk f 4030 a f 5000 is verduisterd. Besloten werd den betreffen- deq ambtenaar niet eervol ontslag te verlee nen. Een voorstel van den heer Spanjaard om de inrichting der gemeentelijke boekhouding grondig te onderzoeken, ondat een dergelijke verduistering niet meer kan voor komen, werd aangenomen. GEMASKERDE INBREKER. Terwijl de weduwe K. te Baarlo (Lim burg) afwezig was, is «en gemaskerd persoon binnen gedrongen in de woning. De kinderen verrasten den man, die in de woning alles onderste oven had ge haald. Twee van hen sloegen op de vlucht om hulp te halen bij de buren. De inbreker wist te vluchten, De politie atelt een on derzoek in. EEN BRUG IN BRAND. Donderdagmiddag raakte bij het teeren van botkisten onder de Thoolsche brug bij Bergen op Zoom door het overkoken van een teerpot een hooge stapel licht brandbare ge teerde kisten in brand. Spoedig werd ook de mossel enloods van den heer Cleer aangetast, waardoor het vuur aanstonds zóó hoog op laaide, dat ook de bodem van de Thoolsche brug in brand geraakte. Door krachtig op, treden van de brandweer kon het vuur ge bluscht worden. De schade is echter vrij groot. We zullen het heusch niet lang houden, maar w« wilden in het park pic-nicken en we hebben ons brood mes vergeten. (Humorist)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7