DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. JUooindaai 7Hemos JjuMicaties Stad w Omq&hhq. !Baekm ZANGCONCOURS TE BERGEN. HEEMSKERK. worden de taak van iemand van 60 jarf kan over nemen. De heer de Boer kon zich hiermede ver eenigen. Vooral zou spreker het ook toe juichen, als de regeling voor de 60-jarigen werd aangenomen. Rondschrijven van Ged. Staten dezer pro vincie in zake korting op de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger tot een bedrag gelijk staande met het maximum ver haal voor pensioenbijdragen. Op de jaarwedden moet gèkort, ingaande 1 April 1.1. Ingekomen was een schrijven van Ged Staten om over 1932 een bedrag van 31.38 bij te dragen in de voorloopige kosten der kanalisatieplannen. De voorzitter: B. en W. hebben terugge schreven, dat zij aan dit verzoek niet konden voldoen, mede omdat hiervan geen post op de begrooting voorkwam. Voor eenige dagen terug kwam er een brief van een advocaten kantoor, waarin werd aangemaand dit be drag te betalen, daar men anders tot invor dering in rechten zou overgaan. B. en W. hebben toen aan dit kantoor weer bericht, dat zij aan dit schrijven geen gevolg konden geven, omdat er geen raadsbesluit dienaangaande was en er geen post op de begrooting voorkwam. Er is naderhand weer een schrijven van dit kantoor ingekomen. B. en W. hebben intusschen juridisch-ad- vies ingewonnen. De voorzitter las dit ge deeltelijk voor. Het advies wees twijfelachtig en B. en W. durven dan ook niet te advise:- ren het tot procedeeren te laten komen. Zij stelden voor het raadsbesluit van 25 Oct. 1932 in te trekken. (In die vergadering trok de raad een reeds eerder genomen besluit om gedurende 40 jaar 600 bij te dragen, weer in.) Mr. Eecen op wiens voorstel het besluit om de bijdrage weer in te trekken was aange nomen voelde zich eenigszins verantwoor delijk voor het onaangenaam parket, waarin de gemeente is gekomen. Spr. bestreed de meening van djn voorzitter, dat de gemeente in het ongelijk zal worden gesteld. Een advocaat zal nooit met zekerheid kun nen zeggen, dat men het proces zal winnen. 'Het zijn hier twee publieke corporaties, die tegenover elkaar staan en het zal de vraag zijn of een burgerlijk rechter hierin bevoegd is. En als men zich in Alkmaar niet bevoegd acht, dan kunnen zij zich tot nergens anders wenden. Het gaat hier over 600 gedurende 40 jaar en er is een behoorlijke kans om het proces te winnen. Spr. zou de kans willen wagen. De heer Zaagman zeide, dat Ged. Staten, na het genomen besluit, mededeelden, dat zij hiermede niet accoord konden gaan. Weth. Bakker: Het besluit om bij te dragen was vrijwillig genomen. Het was geen sub sidie, maar een bijdrage. Wij zullen verplicht zijn het bedrag te betalen. Wanneer niet be taald wordt, zal het meer kosten. De intrek king van het besluit was immoreel. De voorzitter: Wij hebben nu vast te stel len of wij Zondag procedeeren. Het schrijven aan Ged. Staten heeft de voorzitter steeds beschouwd als een protest, omdat de kanalisatie niet noodig werd ge acht. Als wij, en meer anderen, direct gezegd hadden, er niet aan mee te doen, dan had het niet doorgegaan. Nu werd op de toegezegde bijdrage gerekend. Ik ben een leek op dit ge bied, maar daarom kijk ik dan ook niet door een advocatenbril. Kom op dit onzalig be sluit terug en laten wij ons niet op glad ijs wagen. De heer de Boer: Het eerste besluit is ge nomen onder pressie. De voorzitter sprak dit tegen. Wethouder Kostelijk had verwacht, dat wel gemeenten en waterschappen adhaesie zou den betuigen met het adres van deze ge meente. Dit is spr. tegengevallen. Overigens wenschte ook spreker'het niet tot een proces te laten komen. Weth. Bakker wees er op, dat de raad de 600 toezegde als het kanaal Alkmaar Omval er zou komen. Mr. Eecen zeide, dat geen adhaesie be tuigd is, niet omdat men het er niet mee eens was, maar omdat er gedacht werd, dat her toch niets zou geven. In Noordholland is men algemeen tegen de kanalisatie. Tusschen bij drage en subsidie zag spr. weinig verschil De bijdrage geldt voor 40 jaar. Maar als met enkele jaren het geld op is, wordt het procedeeren. Dan maar beter direct. Wat de intrekking van het besluit betreft, is het beter ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. De 30 zouden wij kunnen bijdragen. Dan wordt aan de moreele verplichting voldaan, maar in de toekomst niet meer. Overigens wilde spr. in deze zaak niet direct beslissen, maar eerst de dagvaarding afwachten. De voorzitter: U zegt beter ten halve ge keerd dan ten heele gedwaald, maar u bent heelemaal aan het dwalen. Tusschen subsidie en bijdrage is wel degelijk verschil. Wij zijn samen opgetrokken om een zaak tot stand te brengen. Nu de zaak aan den gang is, kun nen wij ons niet terug trekken. De voorzitter zou het van harte toejuichen, als de raad het besluit zou intrekken. De heer Zaagman: Het doet mij genoegen, dat men inziet, dat ik als eenige tegenstan der, gelijk haa. Het besluit van den raad moet ik echter erkennen en ik kan dan ook niet met mr. Eecen meegaan. Het voorstel van B. en W. om het raadsbe sluit van Oct. '32 in te trekken, kwam in stemming. Voor stemden de heeren Bakker, Kostelijk en Bommer. Tegen mr. Eecen, Zaagman en de Boer. Het voorstel werd dus aangehouden. Voorstellen van burgemeester en wethou ders. Vaststelling verordening tot heffing couponbelasting. Aldus besloten. Onderhandsche verhuring voor 1934 van perceelen (4) bouwland aan den heer C. Vriesman te Oudkarspel. De huur zal bedra gen 42. Wijziging van de verordening gemeente veldwachter. B. en W. stelden voor vergoeding uniform te brengen op 125 en voor de fiets op 30. Aldus besloten. Wijziging gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1933. De wijziging bedroeg in ontvangst en uit gaaf 8664.76. van Bekrachtiging, ingevolge art. 4 van de g mee.nschappelijke regeling betreffende uen ceuringsaienst, van de voordracht van a, colleges van burgemeester en wethouders aer vijf, bij den Vleeschkeuringsdienst aangeslo ten genreenten tot tijdelijke korting op ae aarwedden van het personeel bij dien diens. De voorzitter zeide, dat recntvaarding werd geacht, dat het personeel een kleine korting kreeg. De korting zal bedragen 6 vrijstelling 25 tot een maixmum van 1000. Weth. Bakker kon zich met deze verlaging niet vereenigen. Het voorstel werd aangenomen. Bijdrage in de amotie van een perceel, ge legen aan de Dorpstraat, wijk A no. 324, eigenaar A. de Jong. De voorzitter: Door onderhandeling met de eigenaar is bereikt, dat deze bereid is het perceel af te breken tegen een vergoeding van 500. De eigenaar van het belendende per ceel, de heer Müller, zal ƒ180 bijdragen, zoodat de gemeente 320 heeft te betalen. B. en W. stelden voor hierop in te gaan. sfa eenige discussie werd aldus besloten. Rondvraag. Mr. Eecen wees er op, dat de veldwachter de wet heeft overtreden, door op houtduiven te schieten, op terrein van particulieren, die er niet op gesteld waren. Hier zijn twee overtredingen begaan Men mag in de be bouwde kom niet schieten, en zonder ver gunning mag men zich niet op particulier terrein begeven. Spreker begreep wel, dat het met goede bedoeling gedaan is, maar achtte het niet goed, dat een gemeenteveldwachter de wet overtreedt. De voorzitter zeide opdracht te hebben ge geven om te schieten. De houtduiven doen veel schade aan de te veld staande gewassen. Op het veld kon men ze echter niet onder schot krijgen. Het werd dus in het belang van de tuinders gedaan. De voorzitter zal echter notitie van de op merking nemen. Daarna sluiting. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van den Noord-Hollandschen Zan- gersbond werd Zondag in de Rustende Jager een zang-concours gehouden, welk concours 3 Juni wordt voortgezet. Het concours valt samen met het 15-jarig bestaan van de Koorvereeniging te Bergen. De jury, bestaande uit de heeren G. H. Boedijn uit Hoorn, J. P. J. Wierts uit Den Haag en M. C. van den Roovaart uit Amsterdam werd 's morgens om 12 uur mèt het hoofdbestuur, de dirigenten en de voorzitters van de deelnemende ver eenigingen, officieel ten gemeentehuize door B. en W- en den gemeente-secretaris ontvangen en toegesproken door den burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen, die aan het concours van den Bond vóór 5 jaar in Bergen gehouden, herinnerde en aanstipte, dat het streven van den Bond groote sympathie heeft verworven. De Bond toch beoogt, het zingen in koor op hooger peil te brengen, kent geen geldprijzen en de aan het concours deel nemende vereenigingen mogen uitslui tend met eigen krachten uitkomen. Spr. hoopte, dat men deze goede traditie zou blijven volgen en dat men Bergen niet zal gaan vergeten. Spr. richtte hierna vriendelijke woor den tot de jury-leden en in het bizonder tot den heer Wierts, die Bergen in deze kwaliteit meermalen bezocht. Het verheugde spr. bizonder dat dit concours samenvalt met het 10-jarig bestaan van den Bond en het 15-jarig bestaan van de Koorvereeniging Bergen. De Bond, zoo zeide hij, is gegroeid sinds het vorige concours; 8 nieuwe vereeni gingen traden toe en thans omvat de Bond 1000 zangers. Hiervoor komt lof toe aan de directeuren en de voorzitters van de plaatselijke vereenigingen. Loffe lijk oordeelde spr. het ook, dat de kosten op de concoursen van den Bond miniem worden gehouden en in dit opzicht geeft de Berger Koorvereeniging een prachtig voorbeeld. Spr. was overtuigd, dat voor den Bond eer. groote toekomst is weggelegd, het geen hij van harte wenschte. (Applaus). De voorzitter van den N. Holl. Zangersbond, de heer Mink uit War- menhuizen, bracht den burgemeester dank voor zijn vriendelijk woord tot den Bond De zang, zoo zeide hij, beleeft te genwoordig moeilijke tijden. Alles wordt materialistisch en het valt voor de vereenigingen niet mee, op het ge- wenschte peil te blijven. De N. H. Z. B. doet haar best, op he platteland goede zangvereenigingen te laten voortbestaan. Waar de zang wordt beoefend, daar wordt het cultuurleven gediend en geestelijk opbouwend werk verricht. Het valt te betreuren, dat daar voor zoo weinig medewerking is van de tegenwoordige jonge menschen en met den burgemeester hoopte spr dat daarin verbetering komt. Een oorzaak van dit kwaad oordeelde spr het feit, dat t tegenwoordig op de schol in zoo weinig onderricht in de zangkunst wordt gege ven. ijH deed daarom een beroep op de autoriteiten om daaraan, in het belang van het cultureele leven, hun aandacht te schenken. Het was spr. daarom buitengewoon aangenaam, dat in het prachtige Bergen de gewenschte belangstelling aanwezig is en spr. sloot zich aan bij den in het voorwoord van den feestgids door den eere-voorzitter van de Koorvereen. Ber gen, den heer J. van Reenen, geuiten wensch, dat de belangstelling voor den zang voortdurend zal blijven toenemen en op dit concours tot een schitterende uiting zal komen. De heer Wierts sprak hierna na mens de jury, verzekerende, dat de ju<-y steeds blijmoedig naar Bergen gaat, om dat de regeling daar volmaakt iri orde kan worden genoemd Ook de medewer king van het hoofd der gemeente en van het g< met-nte-bestuur is daar perfect er spr. is het ermee eens, dat dit voer den volkszang niet gemist kan worden. Op geestige wij ie bracht spr in herin nering, hoe bij het vorige concours ve e bezoekers en zangers door het instorten van een toegangsbrug naar het terrein, in de sloot terecht kwamen Hierna feliciteerde hij den Bonc met het 10-jarig bestaan en de Koorvcieen. Bergen met het 15-jarig bestaan, daar aan den wensch toevoegende, dat beide op den ingeslagen weg mogen voort gaan De bereikte resultaten van beide zijn goed, want op de beste stadscon- coursen wordt niet beter gezongen De Bond, aldus eindigde spr., blijve lang bestaan en Bergen zal nooit ver gaan. Hierna werd de eerewijn rondgediend Om 1 uur vereenigde men zich in de feestzaal van de Rustende Jager, die een gezelligen indruk maakte. De Bonds-voorzitter, de heer Mink, sprak een openingswoord, waarna hij het verscheiden van den heer Vlessing memoreerde, wiens heengaan een ver lies voor de zangerswereld werd ge noemd. Ter eere van zijn nagedachtenis verhieven de aanwezigen zich van hun zetel. Hierna richtte spr. een waardeerend woord tot het nieuwe jury-lid, den heer Boedijn, wiens naam een waarborg was. dat met eerlijkheid en oprechtheid te genover de vereenigingen gehandeld zal worden, zooals men dit van de jury op de concoursen van den Bond gewoon is. Voorts memoreerde spr het 10-jarig bestaan van den Bond, waarbij hij con stateerde, dat de Bond in zijn streven, verbetering te brengen in den volkszang, is geslaagd en zich in een toenemend ledental mag verheugen. Spr. feliciteerde de Koorver. Bergen niet haar 15-jarig bestaan en huldigde deze vereeniging als een uitnemende zangvereeniging, die een uitstekende leiding heeft gevonden haar dirigent, der. heer Joh. Brands. Ook den voorzitter, den heer Lek, hul digde spr. waarna hij de zangers op het hart drukte om voor den goeden gang van zaken de opmerking op pag. 11 van den feestgids ter harte te nemen. Spr. eindigde met aller medewerking in te roepen voor een goed verloop van het concours, waarna het concours een aanvang nam. Begonnen werd met de Derde afdeeling A, gemengde koren. Voor het verdere gedeelte van het con cours laten wij het woord aan onzen muziek-verslaggever. De wedstrijd begon met de derde afdee ling A gemengde koren. Verplicht nummer: Mijn Droomerke van Gerard H. Boedijn. 1. Crescendo te Stompetoren, dir. ri. J. Zaal. 't Kleine koor zingt met goed begrip van den inhoud. Vrij nummer: Kerstlied van Bernard Dia mant. Ook een nummertje dat geen groot klankvolume eischt en geschikt voor dit en semble. Het bouche fermée, aan 't slot van elk couplet, mooi. Tweede prijs met 282 punten. 2. Zang en Vriendschap te Zuid-Oost- Beemster, directeur C. Vink Dz. Dit koor is heel wat minder dan het voor gaande, ofschoon het maar één lid meer telt Materiaal ook niet zoo goed. Vrij nummer: Avondzón van Theo van Zutphen. De minder gunstige indruk met het vrije nummer behaald, wordt in no. 2 niet veel beter, 't Best slaagt het slot van het laatste couplet. Tweede prijs met 264 punten. 3. Ned. Hervormd Zangkoor te Schagen, directeur J. I. Hovenier. Hovenier neemt het tempo van het ver plichte nummer tamelijk vlugger dan de lei ders van de koren die hem vooraf gingen. Ook zingt men het forscher, maar het heeft ook 46 leden. Vrij nummer: Vrede van W F. Kools. Het slot, beginnende bij „Die eindelijk leerden", klonk bij de sopranen geforceerd. Veel in druk maakte dit lied niet, maar dat lag hem hoofdzakelijk aan de compositie. Met toewij ding gezongen. Tweede prijs met 285 punten. 4. Nieuw Leven te Hoogwoud, directeur P. Kist. Het verplichte nummer klinkt fijntjes, ook in de meer forte gedeelten. Vrij nummer: Moolenaars dochterke van Olivier Koop. 'n Aardig nummertje, dat suc ces had. Tweede prijs met 296 punten. 5. Zang en "Vriendschap te Eenigenburg, directeur J. Ham. Men let wel op den inhoud, maar is in de vertolking niet altijd even gelukkig. Het pu bliek vond het, naar het applaus te ooraee- len, heel mooi. Vrij nummer: Angelus van Sam Vlessing 't Ging aardig, tot op ongeveer 't midden toen de sopranen wat te kort schoten't slot maakte het weer goed. Eerste prijs met 30734 punten. 6. Zanglust te Berkhout, directeur Z. van Mossel. Schommeling in de uitvoering. Goed begin, later minder, dan weer wat beter enz. Vrij nummer: Sluimer van Gerard H. Boe dijn. De uitvoering van dit lied bracht het koortje niet op een hooger plan. Tweede prijs met 276)4 punten. Derde afd. dameskoren: 1. Zanglust te Callantsoog, directrice me vrouw M. Breebaart—van der Horst. Verplicht nummer: Adesta van Boedijn. Er wordt beschaafd en zuiver gezongen, in 't forte geeft men niet meer dan men kan. Vrij nummer: De Vesper van Beethoven. Niet zoo goed gezongen als het verplichte nummer, over 't geheel genomen tenminste. Laatste regel van beide coupletten klonken mooi. Tweede prijs met 280)4 punten. Eerste afd. gemengde koren: Verplichte koor: Psalm 42 van Palestrina, bewerking van M. C. v. d. Roovaart. 1. Vox Humana te Santpoort, directeur Joh. Brands. Mooie, beschaafde koorzang, moeilijk nummer. Het werd met wijding gezongen. Vrij nummer: Licht van J. P. J. Wierts. Hierin laat het koor zich nu dikwijls krach tiger uiten dat echter aan het klankgehalte geen afbreuk doet. 't Was een heele opgav», die men desondanks uitmuntend heeft ver vuld. Eerste prijs met 347 punten. Hoogst aan tal punten van dezen middag. 2. Kunst en Vriendschap te St. Maarten, directeur P. Grin. 'n Klein ensemble dat van het verplichte nummer niet veel terecht bracht, de zoozeer vereischte stemming was er niet. Vrije nummer: Droomevrouw kom! van I. J. Olman. Dit nummer voelt men veel beter aan, al klinkt het wat enkel. Eerste prijs met 308 punten. 3. T.A.V.É.N.U. te Andijk (West), direc teur G. Groen. Ook dit koor wist in het Palestrina-num- mer den juisten toon niet te treffen. Het heeft den hoorder niet bizonder getroffen. Vrij nummer: Flieflodderke van Wierts. In dit soort muziek is men beter thuis. Tweede prijs met 296)4 punten; 4. Oefening kweekt kennis te Andijk (Oost). Het blijkt hoe langer zoo meer, hoe moei lijk het verplichte nummer is. Ook deze ver eeniging kon er met haar opvatting niet veel belangstelling voor wekken. Vrij nummer: Jezus slapen gaan van O Koop. Niet gemakkelijk, lang niet, daarom waardeering voor het gehoorde. Eerste prijs met 311 punten. 5. Varia te Warmenhuizen, directeur J. Vlam. Niet onverdienstelijk gezongen. Vrij nummer: Middernacht van Wierts Hierin kwamen dikwijls stemmingsvolle mo menten voor. Mooi gezongen. Eerste prijs met 3291/> punten. 's Avonds 7 uur werd door de eerste prijs winnaars den eerewedstrijd gehouden. 1. Zang en Vriendschap te Eenigenburg met Als de ziele luistert van Wierts, 156)4 punten. 2. Vox Humana te Santpoort, met Ellen van Olman, 176L(, punten. 3. Kunst en Vriendschap te St. Maarten, met Ydille van Wierts, 15434 punten. 4. Oefening kweekt kennis te Andiik COost) met hetzelfde nummer als nr. drie, 176 pun ten. 5. Varia te Warmenhuizen met Schippers lied van v. d. Roovaart, 160 punten. Zondag 3 Juni, tweede en laatste dag. Dan zullen alle eereprijzen bekend gemaakt worden. DIENSTPLICHT. Inschrijvingsregister en Alphabetisch register. Het inschrijvingsregister voor de lichting 1935 met het daaruit opgemaakt alphabe tisch register ligt gedurende tien dagen en wel van 2 tot en met 11 Juni a.s. ter gemeen te-secretarie, afdeeling Militaire Zaken, voor een ieder ter inzage. Tegen deze registers kan binnen dien tijd bij een met redenen omkleed verzoekschrift bezwaar worden ingebracht. Het bezwaar- schrift moet bij den burgemeester ter secre- tarie dezer gemeente worden ingediend. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Alkmaar, 28 Mei 1934. De Burgemeester van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT Door het te Lisse gevestigde Hollandsche bloembolletjhuis is hier een verkooping ge houden van groen te veld staande bloem bollengewassen. Op enkele tuinen was de stand der gewas sen goed tot zeer goed, daarentegen op andere akkers minder goed tot zeer matig. De bedden besloegen 3'A H.R. en de uit slag was als volgt: E.v.t. Coulem Cardinal (best) 17 bedden i80, idem 34 bedden (slecht gewas) 146. Prins van Oostenrijk 22 bedden 52, Ibvs 13 bedden 24 Breede tulp Lucifer 31 bed den 120, Bachus 13 bedden 120. Witte Zwaan 8 bedden 70, Coul Cardi nal 5 bedden 41, Darwin William Pitt 15 bedden 162, idem Bartigon 17 bedden (best) 31, e.l.t. Inglesc. Yellow 17 bedden idem 100, idem 46 bedden 240, Narcis Treserve 20 bedden 94 op idem 8 bedden (2-jarig), 42 op., Poëtaz Perfectior 24 bed den 16, Narcis Helios 6 bedden 80 op., Holl Ires Imperator 24 bedden 12, Scilla Siberica 44 bedden (best) 212, idem 46 bedden id. 180, Musc. Hcavenly Blue bedden 5. Deze veiling is de eenigste, welke hier dit seizoen gehouden is. OPENBARE LEESZAAL ALKMAAR. Uitleening uitsluitend aan leden, mini- mum contributie 2 per ia»r- NIEUWE AANWINSTEN. Engelsche letterkunde. 823 B 88.5e Bromjield. L. Early autumn 823 B 88.5 BromjieldL. Twenty-four hours. 823 B 93.1e Buck, Paerl S. East wind: west wind. 823 B 93.1 Buck, Pearl S. The good earth, 823 B 93. Is Buck, Pearl S. Sons. 823 B 93.1 m Buck, Pearl S. The mother. 823 G 130 Galsworthy, J. Over the river. N.B. Verv. op: „Flowering wilderniss". 823 H 94.5 Huxley, A. Point counter point. 823 L 28s Lawrence, D. H. Sons and lovers. 823 L 49av Lewis, S. Ann Vickers. 823 L 49t Lewis, S. The trail of the hawk, 823 L 49w Lewis, S. Work of art. 823 W 31.Ig Webb, Mary. Gone to ëarth. 823 W 31.lp Webb, Mary, Preclous bane. 823 W 31.Is Webb, Mary. Seven for a fi€Cf€t 823 W 80b Wodehouse, P. O. Big money. Duitsche letterkunde. 833 F 13w Fallada, H. Wer einmal aus dem Blechnapf friszt. 833 F 25g Feuchtwanger, L. Die Ge- schwister Ojrpenheim. 833 K 20.2 Karlin, Alma M. Windlichter des Tod es 833 S 56.6k Seghers, Anna. Der Kopflohn, 833 W 29j Wassermann, Joseph Kerk- hovens dritte Existenz. N.B. Verv. op: „Etzel Ander- gast". Fransche letterkunde. 842 M 15p Maeterlinck, M. Pelléas et Mélisande. (Tooneel.) (g.) 843 C 15 Capy, Marcelle. E>es hommes passèrent 843 E 44 9 Exupery, A. de Saint, Vol de nuit. (g.) geschenk. NOORDHOLLANDSCHE GEMEENTE ZEGELS. Verschenen is serie-uitgave no. 1 een uitgave van den heer P. A. de Lange te Hei- loo Noord Hollandsche Gemeentezegels. Ditmaal is Medemblik behandeld en deze uitgave dient naar het voorwoord ver meldt beschouwd te worden als een eerste resultaat van een systematisch bijeenbren gen der zegels van Ambachten, Baljuw schappen, Steden en Dorjjen, die in den loop der eeuwen in het tegenwoordige Noordhol land in gebruik zijn geweest. De schrijver verwacht, dat daaruit gevolgtrekkingen zul len kunnen worden gemaakt, die niet onbe langrijk zullen zijn voor de geschiedenis van dit gewest en voor de heraldiek in het algemeen. Wanneer uit de Noordhollandsche verza meling de daarin voorkomende familiewa pens worden weggelaten, houdt men een aantal zegels over waarvan de beteekenis der daarop voorkomende figuren betrekking moet hebben op bepaalde historische plaat selijke gebeurtenissen tenzij men aanneemt, dat deze stukken en ook de b.v. de kleuren der wapens niet een „devies" vertegenwoo»' digen doch geheel willekeurig zijn gekozen, uitsluitend als onderscheidingsteeken. schrijver spreekt tenslotte den wensch uit, dat onze hedendaagsche bestuurscolleges een voorbeeld zullen nemen aan het werk onzer voorvaderen wanneer zij nieuwe ze gelstempels laten vervaardigen. De heer D® Lange bespreekt in zijn werkje uitvoerig naam en geschiedenis der stad Medemblik en de daar aangetroffen zegels waarvan fraaie afbeeldingen zijn boekje sieren. -73. De broek was Piet veel te lang, maar een paar touwtjes tooverden er een moderne pofbroek van. De jas was ook te lang, maar dat zat warm en de mou wen sloeg hij wel om. Nu nog een alpinepetje op één oor en Piet zag er keurig uit om de reis naar huis te aanvaarden 2/4. Toen de boot, die naar het eiland gestoomd was om het gezelschap te halen, allen veilig in Amerika had gebracht, moest Piet maar zien hoe hij nu verder thuis kwam. Ze hadden hem eten, drinken en een slaaonlaats gegeven, maar voorgoed kon hij niet bu hen blijven. Op een dag slenterde hij langs de haven, toen hij een hooge stapel kisten zag.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10