Alkmaarsche Courant VEILIGE HAVENS Rechtszaken SeuMetou <§©®®©€Ms> Jladiopccqtamma QemeetUetadm Honderd Zes en Dertigste Jaargang. MAANDAG 28 MEI. No. 123 1934 VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. (Strafzitting van Vrijdag 25 Mei). HET BALDADIGE NEVENPAAR. Het feit, dat een der gedagvaarde neven G. en G. van N. te Nieuwe Niedorp den strafrechterlijk mondigen leeftijd had be reikt, was oorzaak dat deze zaak in het openbaar werd berecht. Het schijnt dat ook te Nieuwe Niedorp de baldadige straatjeugd niet ontbreekt, zoodat het heden noodig was, dat aan twee van deze onbehoorlijke „jonge dotten" de pen eens op de neus werd gezet. Deze „oomzeg- gers" hadden zich namelijk op 3 Jan. geamuseerd bij de heeren Kooijman en zich verstout de glasruiten met kiezelsteentjes it bekletteren. De heer Verlast werd zelfs door die groote bengels zóó geplaagd, dat hij zijn toevlucht moest zoeken bij den burge meester. Slechts een der neefjes was present, doch die was al zoo uit de kluiten gewassen, dat hij zijn sigaret wel kon opsteken aan het licht van de dorpslantaarn. Beterschap werd beloofd en de oudste, die ook de wijste had moeten zijn, veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen en zijn klein neefje tot 6 boeten of 2 weken naar de rijkskleuter school. DE STOLPERVLOTBRUG MAAKTE WEER RECLAME. Het gevaarlijke hoekje bij de Stolpervlot- brug, alsmede het meer en meer berucht wordende voorschrift „rechts gaat voor" was indirect oorzaak, dat op 21 Maart de van den Helder komende bus, bestuurd door den chauffeur Corn. K. uit Alkmaar, op den rijksstraat 'n collixe maakte met een zwaar beladen zandauto, chauffeur J. Beentjes uit Heemskerk, die zeer langzaam uit den Scha- gerweg kwam tuffen. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats, doch de wel met 4 a 5000 Kilo zand beladen vrachtauto werd door het zoentje van de zware bus omver geworpen. Het betrof hier eeniger mate een samen loop van noodlottige omstandigheden, doch vast kwam te staan dat de chauffeur van de bus bij de snelheid van zijn wagen méér re kening had moeten houden met dezen onse- curen zijweg, vooral omdat momenteel het uitzicht nog méér werd belemmerd door een aan den rijwegkant ter plaatse staande A.T.O.-bestelwagen. Overigens stond de chauffeur ook bij dén ambtenaar gunstig bekend als accuraat be stuurder, zoodat de opgelegde straf werd bepaald tot slechts 10 boete of 10 dagen. Verschillende getuige werden in deze zaak gehoord, waaronder als getuige a décharge twee predikanten, de heeren ds. v. d. Poel en ds. van Enklaar, uit den Helder, die had den behoord tot de buspassagiers. 'N PRAATJE, DAT 3 KOSTTE. De heer Joh. G., 'n inwoner van Broek op Langendijk, hield op 5 April al voort pedde lend onder Oudorp een gezellig buurpraatje met een chauffeur van een vrachtauto en zich tevens, om niet uit de maat te raken, vast aan diens wagen, welke zucht naar gezellig heid hem heden werd berekend op 3 boete of 3 dagen. DRIE MAN IN DE STUURHUT. De chauffeur Hendr. K. uit Hoogwoud,, die beslist geen kans maakt om tot radio omroeper te worden benoemd, werd op den Huigendijk te Heerhugowaard met zijn vee wagen aangehouden, omdat hij met nog twee andere personen in de cabine zat geperst, zoodat hij nauwelijks ruimte had den stuur- fcrans te draaien. Opgelegd werd' 5 boete of 5 dagen ter correcte en terwaarschuwing voor andere liefhebbers van „busvleesch". DE REMMEN WAREN NIET IN ORDE. De heer Willem N., 'n melkrijder uit de Belkmerwerf, gem. Zijpe, had op den Helder- schenweg gereden met een ouwe vrachtford, waarvan de remmen in tamelijk verwaar loosden toestand verkeerden. De heer N. onderschreef echter niet het oordeel van den verbalisant Harm Visser. Ze waren wel niet door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 108) Toen kwam hij op de feiten, die hij hoofd zakelijk van Tom zelf had vernomen en die betrekking hadden op sommige uitlatingen van de vrouw tegen net kind. Vooreerst was zij er meermalen op teruggekomen, dat zij htm niet had gestolen. Verder had zij her haaldelijk gezegd, dat hij niet Wlntelaw heette. En toch had zij hem op den avond vóór haar dood niet alleen dien naam gege ven, maar ook verklaard dat zij zelf voor de wet zoo heette. De jongen de man van nu herinnerde zich, dat zij op verschillen de tijdstippen telkens een anderen naam droeg, voornamelijk om aan vervolging we gens haar diefstallen te ontkomen maar vóór dien avond had zij zich nooit Whitelaw genoemd. Zij, die de zaak onderzocht hadden, de knapste speurders van het land, waren ten slotte tot een theorie gekomen, die wel uit sluitend gebaseerd was op hetgeen aan het licht was gekomen, maar die op zulk een breeden grondslag rustte, dat het eenige on bewezen feit, namelijk de volmaakte indenti- teit, als vanzelf werd bewezen. Lucy Coburn, met gebrekkige geestvermo gens geboren, half krankzinnig geworden, eerst door den dood van haar man en daar na van haar kind, had in het Park rondge slopen op zoek naar een kind, dat haar in nige verlangen naar het moederschap op- primjé, maar toch niet zoo waardeloos, als werd gemeld. Volgens Willem was het er "dMde?' t d°ï? «e^est, om eens 'n arme hi^rhü Pakken. De kantonrechter merkte i; fhp a 5 op' dat het motief was de vei- KdIannden rijwe£ en het «r weinig toe j sIachtoffer> of hij door een „armen donder of door een beter gesitu eerden automobilist werd overreden. De weinige appreciatie van den melkrijder voor de verkeerscontrole was hem niet voordeel^ liTdagm Straf bedroeg 12 boete w x REMMENLIJDER. net bleek bij inspectie te Heerhugowaard, dat de remmen der vrachtauto, bestuurd °°r deJj b^er T. G. K. uit Venhuizen, ook met uitblonken door activiteit, waar het hier echter betrof een arm broodchauffeurtje, die over het onderhoud van den wagen weinig medezeggingsschap heeft, ging mr. Boer- ngter c.q. ni^t hooger dan f 5 boete of 5 diagen. 'T BLEEF MAAR ZOO! Het.was met de remmen van den autobe- st.uurder Piet B- "h Koedijk ook absoluut met in orde en zoo had hij vermoedelijk ook h^oek aan het „veiligheidslaantje" gebracht, 6 boete of 6 dagen. ^ERENDE OVEREENSTEMMING TUSSCHEN WET EN MALAISE. t Maandenlang had de carrosseriebouwer Joh. d. te Oudkarspel geen slag werk ont vangen en groeide om zoo te zeggen het gras op de schaafbank. Toen kwam gelukkig een flinke opleving en kon de heer B. eenige arbeiders weer aan arbeid en brood helpen. Maar nu raakte de vrijheid weer in 't gedrang, omdat de heer B., teneinde aan de spoedopdrachten te kun nen voldoen, verplicht was een viertal wer kers in verboden tijd te laten voortcorveën. Deswege stond hij nu terecht en werd ver oordeeld, met inachtneming van veel consi deratie, tot 4 X 1 boete of 4 X 1 dag. DE ZUINIGHEID, DIE DE WIJSHEID BEDROOG. De meerdere duurte van een jachtacte was voor den slager Gerrit van S. te Haring- huizen 'n sein om met de palingvangst op te houden, maar zijn broer nam de zaak over en zette in het pachtwater 'n 13-tal paling fuiken uit. Slager Gerrit behield echter zijn volle interesse bij de paling en neusde op 17 Mei eens in de uitgezette fuiken, waarbij hij echter op beeterdaad weid gesnapt, daar rijksveldwachter Schellinkhout, die proces verbaal opmaakte en de fuiken confisqueerde De slager stond heden terecht ter zake strooperij, doch een resultaat werd niet be reikt en de zaak verdaagd tot a s. week, ten einde den verbalisant alsnog te hooren. WAAR EEN WIL IS, IS EEN WEG MAAR NU IS ER EEN WEG, MAAR GEEN WIL! Voor de vrijheid en veiligheid van den wielrijder, méér nog dan voor den voet ganger, worden allerwege prachtige rijwiel paden geprojecteerd, doch in stede van dankbaar te zijn, nemen vele fietsers van die attentie geen nota en gebruiken bij voorkeur den grooten rijweg. Ook 'n bakker uit Ursem, de heer Jacob Sp., had in den nacht op zijn tocht naar huis het mooie rijwielpad langs de Noordervaart links laten liggen en zoo was hij op den grooten weg gaan rijden, wat hem een bekeuring van brigadier Talsma op den hals joeg. De bakker stond heden terecht en beweerde ter verontschuldiging niet te hebben be grepen, of hij bedoeld rijwielpad voor twee dchtingverkeer, ook links had mogen be rijden. De kantonrechter wilde dit verweer niet geheel ter zijde leggen en strafte ditmaal slechts met 4 boete of 4 dagen, doch aan de pers werd verzocht, er met nadruk ter waarschuwing melding van te maken, dat in 't vervolg bij dergelijke overtreding een veel hoogere boete zal worden opgelegd. Men houde zich dit voor gezegd HET DOEKJE VOOR HET BLOEDEN? De groentenboer R. Mulder te Heiloo had in den avond van 17 April een ver van aan gename ontmoeting. Zijn kettekar werd van achter door een auto aangereden. Hij tui melde door de schok op het asphalt, het paard sloeg op hol, de groenten en aardappe len speelden krijgertje op de straat, de wa gen rolde ondersteboven en werd tamelijk beschadigd. Al dit onheil werd verwekt door den automobilist P. G. K. uit Castricum die de onmisbare verblindende tegenligger bij de hand had, wat evenwel niet kon verhin- nieuw zou kunnen bevredigen. Elk kindje zou haar welkom zijn, al had ze ook het liefst een meisje. „Mijii'ioon, Henry Elphinstone Whitelaw, werd den 24sten Septemer 1896 geboren. Hij was acht maanden oud, toen hij den lOden Mei 1897 door juffrouw Nash, die nog steeds bij ons is, naar het Park werd gereden. Wat er, nadat ze hem, zooals ze dacht, naar huis had teruggereden, gebeurd is, weten we allen". Volgens de opgebouwde theorie had de rondsluipende vrouw op een oogenblik, dat juffrouw Nash' aandacht was afgeleid, op een wijze, waarnaar men slechts kon gis sen, zich van het kind meester gemaak. Zij was toen in het bezit van eenig geld, aange zien bekend is, dat haar door de maatschap pij vijf duizend dollar wat uitbetaald, zoo dat het haar mogelijk was telkens te verhui zen en telkens te zorgen, dat er geen spoor van haar achterbleef. Toen zij merkte, dat ze een jongetje inplaats van een meisje had, gaf zij hem den naam, die haar het eerst inviel, dien van haar overleden man. Uit de couranten had ze gemakkelijk te weten kun nen komen, dat het door haar gestolen kind de zoon was van Henry Theodore Whitelaw, maar misschien was haar, met haar niet ster ke geheugen, de volledige naam ontschoten. Op den avond van haar arrestatie, echter begrijpende op het punt te staan het kind, waarvoor zij op den duur een hartstochtelij ke liefde was gaan opvatten, aan zijn lot te moeten overlaten, had zij een laatste po ging in het wilde weg aangewend om een schakel te vormen tusschen hem en den man, wiens zoon hij was. Waarom zij dit slechts ten deele had gedaan, was weer iets, waar naar men slechts gissen kon. Misschien wist deren, dat hij heden werd veroordeeld bij verstek tot 20 boete of 10 dagen hechte nis met toewijzing der civiele vordering voor de geleden schade tot een bedrag van 50. DE ONVERSCHILLIGE BLOEMIST. In den avond van 25 April reden te Hei loo op den rijksweg een drietal wielrijders en wel de heer C. Beeldman uit Bergen, zijn dochter mej. C. Beeldman en haar verloofde de heer J. Breek uit Alkmaar. Ten gevolge van een onjuiste opvatting met betrekking tot een verkeersbord verlieten zij het rijwiel pad en werden als nu aangereden de heer Beeldman en diens dochter. De vader be kwam een gewond been, het meisje eveneens 'n verwonding van lichten aard, benevens schade aan de rijwielen, den mantel en kou sen van de jonge dame. De bestuurder reed onverschillig dotr, doch kon toch wor den opgespoord en het bleek te zijn de jeugdige bloemist Dirk St. te Heiloo, die heden terecht stond en weinig sympathie mocht ontmoeten. In verband met de zeer onbehoorlijke wijze, waarop hij zich had gedragen na het verwekken van dit ongeluk. De man zal trouwens voor dit feit voor de rechtbank te recht komen te staan. Verdachte beweerde dat hij verblind was geworden door een tegenligger, welk verweer natuurlijk werd geaccepteerd. Zijn vader die mede in den auto was gezeten had gezegd: rij maar door! Voorts gaf het jonge mensch te kennen, dat deze wielrijders niet op den rijweg behoorden en niet behoorlijk rechts zouden hebben gereden, waarop hen werd opgemerkt dat de ongeoorloofde aanwezig heid van de wielrijders hem absoluut geen vrijheid gaf, maar raak te rijden. Volgens de drie wielrijders hadden zij achter elkander en geheel rechts gereden. Gevorderd werd 40 boete subs 20 dagen hechtenis, welke straf door den kantonrechter tot op de helft werd gereduceerd. Voorts werden toegewezen de twee civiele vorderin gen van den heer en mej. Beeldman, geza- lijk tot een bedrag van 73.20. GEDWONGEN MET SLECHTE REMMEN TE RIJDEN? Een tweetal vrachtautochauffeurs, Andr. S. te Alkmaar en C. P. uit Amsterdam, had den gereden met onvoldoend werkende rem men. Beiden beweerden daartoe door hun respectievelijke werkgevers te zijn gedwon gen, omdat reparatie niet werd aangebracht. De heer Sn. werd alsnu veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen en zijn lotgenoot, die met een 6-wielige wagen had gereden, tot 6 boete of 6 dagen. Mondelinge uitspraken. Strafzitting van Vrijdag 25 Mei 1934. Overtredingen van de moto r- enrijwielwet: W. P. V. te Zijpe, 2 boete of 2 dagen hechtenis, K. K te 's Gravenhage 2.50 boete of 2 dagen hechtenis; S. A. S. te Heiloo, C. S. te len Helder, G. de J. te Schagen, A. F. G. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; J. B. te Alkmaar, W. J. te Midden Beemster, A. M. te Heiloo, A. S. te Alkmaar, K. v. K. te Amsterdam, J. B. te Graft, P. S. te Winkel, K. K. te Oter- leek, J. W. te Drachten, 2. R. te Am sterdam, J. K. te Uitgeest, ieder 4 boe te of 4 dagen Sechtenis; G. de G. te Beem ster, 2 en 4 boete of 2 en 4 dagen hech tenis; J. K. te Schagen 4 en 3 boete of 4 en 3 dagen hechtenis; J. W. te Heer hugowaard, J. v. d. N. te Zijpe, W. J. B. te Amsterdam, G. de H. te Dokkum, D. de G. te Zijpe, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. B. te Alkmaar, H. J. F. te Amsterdam, W. V. te Beemster, J. E. te Alkmaar, J. L. te Beverwijk, W. D. te Franeker, ieder 6 boete of 6 dagen hech tenis; F. W. K. te Velsen, F. B. te Wog- num, ieder 7.50 boete of 3 dagen hech tenis; J. S. te Schagen, M. Y. te Haren karspel, M. de V. te Anna Paulowna, H. J. M. W. te Amsterdam, J. G. v. d. K. te 's Gravenhage, H. P. te Alkmaar, G. H. te Harlingen, H. de G. te Wieringen, H. K. te Harenkarspel, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis; J. C. v. B. te Krom menie, 10 boete of 10 dagen hechtenis, P. G. K. te Castricum, 20 boete of 10 da gen hechtenis met toewijzing der civiele vordering ad 50. Overtredingen van de poli tieverordeningen: H. J. D. te Schagen, 2 boete of 1 week tucht school, P. G. de R. te Schagen, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf, W. L. Ch. M. F. te Haarlem, J. G. te Harenkarspel, W. S. te Hoorn, Y. C. Y. te 's Gravenhage, ieder 2 boete of 2 ze toen de voornamen van den vader niet meer; misschien durfde ze dien niet volledig vermelden. Wie zal het zeggen! Maar hoe dan ook, zij had zelf den naam opgegeven, zij het ook foutief. Dit feit, gevoegd bij de buitengewone gelijkenis, die niemand kon ontkennen, was een van de hoofdpunten bij de reconstructie van de geschiedenis. Hij behandelde nog eenige krachtige en minder krachtige bewijsstukken, en vroeg ten slotte beschroomd, alsof hij bang was voor het eindoordeel van zijn gezin: „Wel, hoe denken jullie er over?" Het was een pijnlijks stilte, die nu volgde. Het eenige, wat men zag bewegen, was Li- ly's hana, als zij die naar een bakje uitstrek te om er de asch van haar sigaret met haar pink in af te kloppen. Het scheen Tom toe, alsof niemand hunner iets zou zeggen, en dat hij zelf het eerst zou moeten spreken. „Mijn stem is, hem als lid van de familie op te nemen". Het was Tad. „Aangezien we allen weten, dat dat uw wensch is, vader, is daardoor de zaak uitgemaakt. Wat me zelf betreft, ga ik een trede lager staan". Lily haalde haar smalle schouders op „Mij laat 't koucj. Ik heb mijn eigen zaken om aan te denken. Als hij zich daarmee niet bemoeit, zal ik 't ook niet met de zijne doen. Neem hem in het gezin op. als u dat wilt". Nu was het mevrouw Whitelaw's beurt. Zij zat stil voor zich uit te kijken, en was in gedachten. Men kon de pendule hooren tik ken. Haar man staarde haar aan, alsof zijn leven afhing van hetgeen zij had te zeggen. Tom zelf kreeg weer het gevoel of de zaak hem niet aanging. Eindelijk sprak mevrouw Whitelaw: „Als 't jou bevrediging schenkt, Henrv dan ben ik al tevreden. Het eenige dat ik Dinsdag 29 Mei. HILVERSUM, 301 M.- (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.VPRO-mor- genwijding. 10-15 Gr.pl. 10.30 Kook- en bakpraatje. Mevr. R. Lot geringHillebrand. 11.Orgel concert F. Asma, mmv. H. v. Bom, viool. 12.Omroeporkest olv. N. Treep en gr.pl. 2.15 Gr.pl. 2.30 Pianorecital Jan Odé. 3.-4. Knipcursus. 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio- kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5. Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Laos en zijn orkest. 6.30 R.V.U. Prof. ir. H. van Breen; Het motor- wegverkeer. 7.Gr.pl. 7.30 Mr. G. E. Kruseman: Het ABC van den bergtoerist. 8.Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9.30 Internationale chansons door L. W. Nijland. 9.50 Omroeporkest olv. N. Treep m.m.v. Alex. Mosz- kowski, viool. 11.Vaz Dias. 11.1012.Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30- 12.Godsd. halfuur. 12.15 Or kestconcert. 2.Voor de vrouw. 3.4.Modecursus. 4.15 Deel. 4.30 Gr.pl. 4.45 Liturgische zan gen. 5.Gr.pl. 5.15 Verv. liturgi sche zang. 5.30 Causerie. 5.45 Gr.pl. 6.Schlagermuziek. 7.15 Causerie. 7.35 Quatre-mains. 8.15 Causerie en gr.pl. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Orkestconcert. 9.15 Lezing. 9.25 Gr.pl. 10.Verv. orkestcon cert. 10.30 Vaz Dias. 10.35—12,— Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Commodore Grand Orkest olv. Muscant. 1.50 Midi- Studio Orkest, olv. Cantell. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Gr.pl. 4.50 Concert door strijkkwartet en bari ton. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6-50 Beethoven's pianosonates. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio Militair Orkest olv. B. W. O'Don- nell, mmv. F. Sale, bariton. 8.50 Lezing. 9.20 Ber. 9.40 BBC-orkest olv. Ansell, mrfiv. G. Hall, sopraan. 10 50 3de acte van R. Strauss' opera „Arabella". 11.40—12.20 De Grosvenor House Dance Band, olv. Sydney Lipton. PARIJS (RADIO-PARIS) 1648 M 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Orkest- dagen hechtenis; C. V. te Zuidscharwou- de, M. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het wetboede van strafrecht (dronkenschap)P. C. te Heiloo, 6 boe te of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de wet op de openbare vervoermidde len T. de V. te Leeuwarden, K. de J. te St. Anna Parochie, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de vo gel w e t H. J. C. te Egmond aan Zee, en J, G. Thz. te Egmond aan Zee, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van devissche- r ij w e t J. S. te Barsingerhorn, 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de spoor wegwet: P. B. te Heerhugowaard, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van decrisis- z u i v e 1 w e t J. A. C. te Uitgeest, 5 boete of 5 dagen hechtenis OUDKARSPEL, De raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag 24 Mei. De minister van sociale zaken heeft de baggerregeling verlengd voorloopig tot en met 2 Juni 1934. De Rijksbijdrage in de jaarwedde voor den agent der arbeidsbemiddeling'over 1933 is bepaald op 20. De minister van sociale zaken heeft twee vraag", zei ze met haar eigenaardig snikje, „is, dat jij gelukkig zult zijn". Zij stond op en ging naar Tom toe. „Ik zou je graag een kus willen geven". Tom boog zich een beetje voorover, en zij drukte hem plechtstatig en sacramenteel een kus op zijn voorhoofd. Daarna ging ze weer naar haar stoel terug. Zonder zijn plaats aan de tafel te verlaten glimlachte Whitelaw Tom toe. Door dien glimlach drukte hij zijn opluchting en zijn liefde uit. ..En wat heb je zelf te zeggen?" Tom keek naar Hildred, en toen viel de vreemde uitdrukking van haar gezicht hem op. Zij keek, alsof zij niet voldaan was; er lag iets uitdagends in haar blik. Wat de oor zaak van die ontstemming was, begreep hij niet. Maar nu kon hij geen rekening met haar houden. De eenige met wien hij reke ning had te houden, was hij zelf. Hij veran derde niet van houding, en de toon. waarop hij sprak, was heel gewoon. „Het spijt me buitengewoon, mijnheer Whitelaw, en speciaal omdat ik 't U moet zeggen, maar ik ben niet bevredigd". Door een nauwelijks merkbare beweging van haar hoofd gaf Hildred een teeken van fiere instemming. Whitelaw's glimlach ver dween. „Wat bevalt je dan niet?" „Het het welkom thuis". Toen sputterde Tad veronwaardigd„Wat drommel! Wat hadt je dan gewild? Ver wachtte je soms, dat we een eerepoort voor je zouden opgericht hebben?" „Neen, ik verwachtte heelemaal niets. Ik zou u alleen maar duidelijk willen maken, dat al is de zaak voor u niet makkelijk, zij voor u minder moeilijk is dan voor mij" Tad wendde zich tot zijn vader. „Daar concert olv. Pascal. 8.20 Radiotoo- neel 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Strijkorkest o. 1. v. Bendix. 3,20—5.20 Omroeporkest o. 1. v, Mahler. .820 Omroepstrijkorkest o. 1 v. Gröndahl. 8.5C Radiotooneel. 9.05 Zang. 9.55 Fluitrecital. 10.55 Omroeporkest olv. Gröndahl. 11.20 12.50 Dansmuziek olv. J. Warny. LANGENBERG, 456 M. 6.25 Gr pl. 7.25 Blaasconcert olv. Spiel- berg. 11.50 Gr.pl. 12 20 Concert olv. Kloss. 1.20 Weragorkest o.l.v, Kühn, mmv. M. Fellinger, cello. 4 20 Concert olv. Eysoldt. 5.35 So- listenconcert, viool, cello en piano. 7.20 Gr.pl. 8.35 Orkestconcert o.l.v. Seidler. 9.40 Pianorecital E. Grape. 10 50 „Liebe in Irland" spel met gr pl. 11.35—12.50 „Die fröhli- chen Fünf", ROME, 421 M. 8.30 Gr pl. 9.05 Orkestconcert olv. Marchesini. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.t 12.20 Gr.pl. 1.30 Salonorkest. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps, 6.50 Gr.pl 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.05 Radiotooneel. 9.30 Verv. concert. 10.30 Gr.pl. 484 M.: 12 20 Salonorkest. 1.30 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest olv. André. 6-35 Gr.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 1ste acte van Wagner's „Walküre", olv. Kumps. 9.35 Fragm. uit Wagner's „Walküre", o.l.v. Kumps. 10.30 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Königsb. Opera-orkest olv. Seidler. 9.20 „Diei Kickers", voetbalhoorspel van Buch. 10.20 Reportage. 10.40 en 11-05 Ber. 11.20—12.20 Concert door Josef Schwarz en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3; Daventry 10.3511.20, Lond. Reg. 12.20—16.50, Daventry 16.50—18.50, Lond. Reg. 18.50— 19.40, Daventry 19.4024. Lijn 4: Keulei, 10.3519.20, Hamburg 19.2020.35, Konings bergen 20.35—21.20, Breslau 21.20 —22.20, Hamburg 22.20—24.—, werkloozen, werkzaam in de gemeentelijke werkverschaffing, voor plaatsing uitgesloten, respectievelijk voor den duur van 4 en 10 werkweken. De minister heeft geen bezwaar, dat voor loopig ten hoogste 12 arbeiders uit deze ge meente worden tewerkgesteld bij de werkver schaffing van het Staatsboschbeheer te Schoorl. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. G. Groen, werkzaam ter gemeente-secretarie, bereid is de secretarie-werkzaamheden te ver richten tegen een vergoeding van 20 per week. De voorzitter vroeg machtiging tot toe kenning dezer vergoeding. Aldus besloten. De voorzitter zeide; B. en W. zijn van meening, dat de pachter van de sluis recht heeft op reductie. De ontvangsten hebben be dragen 480.24, terwijl de pachtsom 808 bedraagt. B. en W. stelden voor het tekort voor reke ning van de gemeente te nemen, wat neer komt op een reductie van 40 Aldus besloten. Adres van de gezamenlijke Moderne, R. Kath., Christelijke en Federatieve werk nemersorganisaties aan den Langendijk en St. Pancras betreffende wijziging in de bag gerregeling. De voorzitter: 25 April is reeds een brief gericht tot den minister, aangaande deze zaak. Ook in de vergadering van de West- friesche gemeenten is de regeling besproken De commissie van vijf zal met de Heidemaat schappij en den minister ook nog deze bespre ken. Op bovengenoemde vergadering heeft de voorzitter nog in overweging gegeven het daarheen te leiden, dat een inwonend zoon, hebt u 't nu al! Ik had 't u van te voren wel kunnen zeggen, als u me hadt geraad pleegd". „U begrijpt zelf wel", vervolgde Tom zon der op deze interruptie acht te slaan: „dat u allen anders bent dan ik. Niet alleen dat u aan andere dingen om u heen gewend bent, dat uw levenswijze anders is, maar ook uw wijze van denken verschilt van de mijne. Als ik te midden van u zou moeten le ven, zou ik me net zoo prettig voelen ik kan 't niet beter uitdrukken als een visch dit uit 't water is gehaald. Ik zou naar adem snakken, zou niet in uw atmospheer kunnen leven". Tad was weer de eenige, die zijn stemge luid liet hooren. „Wel verduiveld nog toe!" Tom, die aanvankelijk op zijn beenen had staan trillen, werd nu rustiger. „Ik verzoek u vooral niet te denken, dat ik het waag op iemand of iets critiek uit te oefenen. Dit is nu eenmaal uw wijze van leven, en zij past u. Mij zou ze niet passen, omdat ze nu een maal 'niet de mijne is. Het verleden heeft mij gevormd, evenals het u ook gevormd heeft, en 't is nu te laat om van ons iets anders te maken dan wie we thans zijn. Het is best mo gelijk, dat ik Harry Whitelaw ben. Na ken nis genomen te hebben van de aangevoerde bewijzen, kan ik bijna gelooven, dat ik 't ben Maar al ben ik Harry Whitelaw door ge boorte, ben ik toch niet Harry Whitelaw door mijn leven en door ondervinding. Ik kan niet op zijn levenspad terugkeeren en mij levenmin 'aten vervormen. Ik ben mij zelf, zooals ik hier vóór u sta". Nog steeds de portretten van Lusy Speight in zijn han den houdend, liet hij die zien. „In alle op zichten is zij mijn moeder". „En ik heb je nog we' gekust!" (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9