Agenda JBituteidand Bezoekt de „General Motors Automobiel tentoonstelling" Stad en Omgeemg. Weedlecicfit in de „Graartbeurs", alhier. JAC. MET's AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. E ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN DUITSCHLAND. Vier dooden en vele gewonden. DE SOCIALISTEN-MEETING TE DETROIT. Staking indien de oorlog mocht uitbreken. VERKEERSONGEVALLEN Wielrijder doodgereden onder stoomtram. Dame uit Nederland in België gedood. Heden geopend tot 10 uur n.m. Donderdag 5 Juni a.s. van 10 uur v.m. 11 uur n.m. TOEGANG VRIJ. Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Doodende vingers (sens.), hoofdrol Alexan- der Kirkwood; tweede hoofdnummer De we reld zonder mannen (am.) Toegang boven '18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Helden der Golven (spannend) en voetbal- •wedstrijd HollandZwitserland. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De wereld verandert (spannend), hoofd rol Paul Muni. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag des avonds half 8, hoofdnummer De Hekser ^detectiveverhaal); hoofdrollen Maria Sol- weg, Paul Richter, Vera Engels. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag matinee. Maandag 4 Juni. Tot 10 uur n.m. in de GraanKeurs auto tentoonstelling van Jac. Met's automobiel bedrijf. Tentoonstelling en keuring te Opmeer. Gisteravond is in de gemeente Eichner- seheidt bij Münster-Eiffel een vrachtauto met ongeveer 25 personen in een bocht van een sterk hellenden weg tegen een huis ge reden. Verscheidene personen werden daarbij le vensgevaarlijk gewond. Vier personen von den bij dit ongeluk den dood. Bij vijf andere gewonden bestaan geen levensgevaar meer. De overige gewonden zijn er iets beters aan toe. In de ochtendbladen wordt groote aan dacht gewijd aan de meeting der socialisten in Detroit (Am.) Weliswaar werden de meest radicale resoluties aldaar verworpen, doch met 10882 tegen 6512 stemmen werd een principieele verklaring aangenomen, waarin de toepassing van de algemeene sta king ter voorkoming van een oorlog wordt goedgekeurd. Met groote belangstelling ziet men de verdere ontwikkeling van de Ameri- kaansche socialistische partij tegemoet. Men acht het geenszins uitgesloten, dat de partij in drieën zal splitsen, met dien verstande, dat de meer rechts-georiënteerden zullen uit treden, terwijl de linksche extremisten zou den overgaan naar de communisten. Over het'algemeen kan worden gezegd, dat de meeting een overwinning vormt voor den, een gematigden richting volgenden Norman Thomas. De extremisten wisten twee verte genwoordigers in het bestuur gekozen te krijgen, de meer rechtschen één man. GROOTE HEIDEBRAND. Honderd H.A. verbrand. Zaterdag woedde een geweldige bosch- en heidebrand, die bij Wezep (Veluwe) is begon nen en het groote natuurmonument „De Del len" van het Geldersche Landschap aantastte. Des avonds te ongeveer half tien was de brand vrijwel gebluscht. Het gevaar voor uit breiding was althans geweken. Naar ruwe schatting zijn ongeveer 100 H.A. verbrand. Met man en macht is er gewerkt om het vuur meester te worden, aanvankelijk zag het er naar uit of het zou overslaan naar het natuurpark „De Dellen". Doch gelukkig wist men hier het vuur te stuiten. Het gedeelte heide dat verbrand is, was voor een belangrijk deel militair terrein, niet voor het publiek toe gankelijk. Waarschijnlijk is het vuur ontstaan hij de schietbanen te Wezep. De heide is ver brand tot den nieuwen betonweg bij de thee tuin „De Dellen". Ongeveer 200 militairen en een groot aantal politiemannen, marechaussee en burgers uit -de omliggende gemeenten hielpen bij het blus- schingswerk. Twee personen werden door rook bevangen en geraakten bewusteloos. MAN OP OVERWEG GEWOND. Te ongeveer half vier stak een man den spoorweg over tusschen Amsterdam en Am stelveen. Hij maakte daarbij gebruik van een particulieren overweg achter het klooster aan den Amstelveenschen weg. De man was zelf den overweg reeds gepasseerd, doch hij droeg een plank op den schouder en deze werd door de locomotief gegrepen. Hij kreeg een klap, sloeg tegen den grond en werd met een lichte hersenschudding opgenomen en na door een dokter te zijn behandeld, naar zijn huis vervoerd. AAN GEVOLGEN VAN BRAND- WONDEN OVERLEDEN. Het 2-jarig zoontje van den landbouwer P. te Vinkei (N.B.), dat dezer dagen, tooi het in kokend water viel, ernstige brandwon den opliep, is aan de gevolgen daarvan M het ziekenhuis te Rosmalen overleden. ZWAAR ONWEER TE VENLO. Zaterdagmiddag heeft boven Venlo een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevigen regenval en zware hagelbuien. In korten tijd stonden de straten op verachei dene punten in de stad blank, doordat de riolen het water niet konden verzwelgen. Vele kelders stroomden vol en ook lager ge legen woningen werden overstroomd. Zware hagelbuien deden veel schade aan het te veld staande gewas. Geheele slavelden en andere jonge groenten werden totaal vernield. Op verzoek van vele inwoners rukte de brandweer tegen den avond uit om de on- dergeloopen kelders leeg te pompen. E>e stra ten der stad, die tengevolge van de verstop- dngen in de riolen een onoogelijk aanzien ..adden gekregen, werden door de brand weer met waterstralen schoon gespoeld. De hagelslag heeft op vele punten ruiten van kassen verbrijzeld. Persoonlijke ongevallen zijn uitgebleven. VALSCH GELD IN LIMBURG. Drie personen te Brunssum gear resteerd. In den laatsten tijd heeft men verschillen de keeren berichten over het uitgeven van valsch geld in Limburg kunnen lezen, waar van exemplaren bij de politie werden gede poneerd. Ook werden dikwijls valsche kwartjes in sigaren-automaten gevonden. De politie te Brunssum heeft thans, vol gens De Crt., een arrestatie gedaan, waar mede zij hoopt de bron van deze valsche munterij ontdekt te hebben. Als verdacht van het vervaardigen van valsch geld kon worden aangehouden zekere J. D., terwijl als verdacht van de uitgifte daarvan een tweetal personen werden aangehouden. LANDDAG STUDENTENFEDERATIE N. S. B. De studentenfederatie van de N.S.B. hield Zaterdag in het hotel „Heidepark" te Bilt- hoven een landdag, welke door ongeveer 340 deelnemers werd bezocht. De bijeenkomst had een zeer rustig ver loop. Het woord werd gevoerd door de heeren Farwerk, alg. propagandaleider, Hei- wieg, Groeneveld, ir. van Twisk en door den alg. secretaris den heer van Geelkerken. HEIDEBRAND VEROORZAAKT DOOR VONKEN UIT DE LOCOMOTIEF. Zaterdagmiddag heeft een groote heide brand gewoed qp m militair terrein langs de sjpoorlijn UtrechtAmersfoort, in de onmid dellijke nabijheid van de Paltz en van Soest- duinen. Het vernielende vuur heeft ongeveer 8 H.A. heide tot een kale, zwarte vlakte ge blakerd. Vonken uit 'n voorbijsnellende locomotief hebben zeer vermoedelijk den brand veroor zaakt De felle wind heeft het vuur zich snel doen uitbreiden en meer dan een uur achter een kropen de aanvankelijk nie te keeren vlammen langs de droge uitgestrekte heide, en verspreide dennen. De vrijwilllige brand weer van Soest, Soesterberg en een deache- ment militairen van de luchtvaartafdeeling Soesterberg hebben met assistentie van bur gers het voortwoekerende vuur trachten te stuiten. Met takken heef men geprobeerd, de vlammen uit te slaan,, maar het dooven van het heidevuur was geen gemakkelijk werk. Een betrekkelijke smalle zandweg aan de overzijde van het terrein is den blusschers ten slotte bij hun moeizaam werk goed van pas gekomen. Met spaden heeft men hier de tegen den zandweg gelegen heide afgestoken en daarna de brandende plaggen gedoofd. Kopspijkers gestrooid? Een doode. Naar eerst tnans bekend wordt, is Zater dagochtend op den Rijksweg tusschen Oost burg en Schoondij-ke een ernstig motorfiets ongeluk gebeurd, dat aan een persoon het leven heeft gekost. Door het springen van den achterband is een motorrijwiel, bestuurd door den heer Wieleman, met zijn zwager Maes op de duo, beiden aannemers te Hoofdplaat, geslipt, ten gevolge waarvan de beide heeren tegen den grond werden geslingerd. De heer Wieleman kreeg een lichte hersenschudding, doch zijn metgezel was er erger aan toe. Zwaar ge wond werd hij opgenomen en overgebracht naar het ziekenhu s te Oostbrug. Zaterdag avond is de heer Maes, die gehuwd was en vader van vijf kinderen, overleden. De toe stand van den heer Wieleman is redelijk. Men brengt het ongelu* in verband met het vinden van kopspijkers, tengevolge waarvan den vorigen dag eenige auto's lekke banden hebben gekregen. Het is aiet uitgesloten, dat deze koopspijkers door een kwaadwillige op den weg zijn geworpen. Auto een winkel binnengereden. Zaterdagmiddag kwam te Ammerstol een luxe-auto met twee inzittenden, uit de rich ting Schoonhoven. Nabij de Broeksteeg wilde de bestuurder voor een fietser uitwijken, doch, blijkbaar door de dikke laag grind!, slipte de auto, met het gevolg dat hij, na een paar slingers, recht den dijk binnendijks met volle vaart afreed en terecht kwam in het winkeltje van de wed. B. een gedeelte van den voor gevel werd finaal afgereden, terwijl de auto in den winkel een grooten chaos aanrichtte De inzittenden hebben hoegenaamd geen letsel bekomen. Chauffeur door slaap overmand. Zaterdag is een groote autobus van de E. D. S. vol passagiers op weg van Amsterdam naar Groningen op den Rijksstraatweg ter hoogte van De Punt tegen een boom gereden, doordat de chauffeur in slaap was gevallen Wonder boven wonder kwamen de inzitten den er zodner noemenswaardige kwetsuren af. De bus is echter zwaar beschadigd. Auto tegen kar. Hedenmorgen had op den Nieuwen dijk onder de gemeente Herp nabij Heusden (N.-B.) een ernstige aanrijding plaats. De landbouwer P. Penders zat met het zoontje van den beer A. W, uit Ammerzoden op een kar, beladen met maaimachines. Door onbekende oorzaak reed een uit tegenovergestelde richting komende auto, bestuurd door dr. van Vuuren uit Dussen, tegen de kar aan. De botsing was zoo hevig, dat paard en kar van den dijk vielen. De heer P. liep eenige ontvellingen op, terwijl het kind zeer ernstig aan hoofd en beenen werd gewond. Dr. van Vuuren liep geen letsel op. Het paard was op slag dood. Duftsche zanger gewond. Gistermorgen heeft op het kruispunt Ring weg—Westervoortscheweg te Aalten een bot sing plaats gehad tusschen een uit Varsseveld komenden Duitschen auto en een auto van den heer L. uit Aalten. De Duitsche wagen, waar in gezeten waren de opera-zanger L. O. Holm uit Stuttgart en zijn echtgenoote, sloeg over den kop. De beide inzittenden werden er uit geslingerd. Zoowel de heer H. als zijn vrouw bekwam hoofdwonden, terwijl de vrouw tevens over pijn in den rug klaagde. Op advies van een geneesheer is zij naar het ziekenhui» te Winterswijk vervoerd. De heer L. uit Aalten kwam met den schrik vrij. Kind door e«n auto doodgereden. Zaterdag te ruim 12 uur werd het 2-jarig meisje C. M. in de Kleine Bikkerstraat te Am sterdam door een auto overreden. Het linker voorwiel ging het arme kind over het hoofd. Zij werd dood opgenomen. Het lijkje is naar het Binnengasthuis vervoerd. Te Drunen heeft een ongeval plaats gehad, waarbij de 28-jarige H. Knibbels uit Drunen om het leven is gekomen. Deze was per rijwiel op weg naar Nieuwcuyk, toen hij achterop gereden werd door een tram van den Hollandschen Buurtspoorweg, die in de richting Drunen 's-Hertogenbosch reed. Zoowel van den kant van Drunen als van de richting 's-Hertogen bosch naderde een auto. K. schijnt door de sig nalen van tram en auto zijn tegenwoordigheid van geest verloren te hebben, hij week althans onverwacht uit naar het midden van den weg en slingerde toen weer terug, waardoor hij werd gegrepen door den auto van den heer H. uit Arnhem. De ongelukkige kwam daarbij voor de locomotief terecht en werd als het ware in elkaar gedrukt. Slechts door de machine op te vijzelen was het mogelijk het deerlijk vermink te lichaam er onder vandaan te halen. Het slachtoffer moet op slag gedood zijn. Door krachtig te remmen heeft de bestuurder van den auto nog getracht het ongeval te voorko men, hetgeen echter weer tot gevolg had dat de wagen met het achterste gedeelte tegen de tram botste en vernield werd. Ook de tram werd beschadigd. Als tragische bijzonderheid meldt De Crt. nog, dat de moeder van het slachtoffer gister haar 62sten verjaardag herdacht. Vrijdagnacht is op den weg tusschen Gencic en Hasselt een auto met groote snel heid tegen een boom gereden. Mej. Klem- schmidt uit Amsterdam werd daarbij op slag gedood. De bestuurder, een Belg, is kort na zijn opneming in een ziekenhuis overleden. bleef. Na veel moeite wist hij het portier open te krijgen en daarna den wal ongedeerd te be reiken. De auto is later met een kraanwagen van de garage „De Moor" alhier op het droge gebracht en bleek weinig beschadigd te zijn. ZANGWEDSTRIJD NOORD-HOLLANDSCHE ZANGERSBOND. Met 356)4 punt (357 was het hoogste aantal punten) behaalde de Koorvereeniging „Bergen", dirigent Johan Brands, de eerste prijs in de afdeeling uitmuntendheid en 's avonds in de eerewedstrijd met 192punt de eerste eere- prijs. COLLEGIUM MUSICUM. Vereen, voor middeleeuwsche muziek op hist. instrumenten. De heer Johan Brands, leider van bovenge noemde vereeniging, kreeg een uitnoodiging naar aanleiding van het succes op haar concert van 30 Mei j.1., om op Donderdag 21 Juni een concert voor de microfoon te geven. JEUGDHERBERG OP WIERINGEN. Reeds geruimen tijd zijn besprekingen ge voerd om te Wieringen een jeugdherberg te stichten. Deze zou als tusschenstation bedoeld zijn tusschen die te Bergen en Harlingen. Aan vankelijk verliepen de onderhandelingen min der vlot, doch thans kan worden medegedeeld, dat de plannen toch zullen doorgaan. Er is n.1. een dubbele villa aangekocht te Oosterland, welke vroeger werd bewoond door personeel van de Maatschappij tot uitvoering van Zuider zeewerken, welke na eenige verbouwing tot dit doel zal worden ingericht. Binnen zeer korten tijd zal het gebouw in gebruik kunnen worden genomen. EEN JONG HERDERSHONDJE TE BEKOMEN. Zij die een jong herdertje pl.m. 3 maanden oud, gezond en vroolijk in hun bezit willen hebben, kunnen zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur bij den inspecteur van Dierenbescher ming, den heer Verwer, Baanstraat, aanmelden. EERVOLLE OPDRACHT. Het dameskoor „Pro Arte" te Alkmaar, diri gent Jac. Jansen, is, mede door de prachtige uitvoering van de Mis van Caplet, aangezocht door de Ned. Ver. voor hedendaagsche muziek te Amsterdam, om voortaan te willen optreden als officieel ensemble van bovengenoemde ver eeniging. Het eerste concert is bepaald op ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE RIJKSPOLITIE. Woensdag 6 Juni herdenkt de heer E Fluijter het feit, dat hij voor 25 jaren in politiedienst trad. Aanvankelijk bij de ge meentepolitie in Beverwijk ging hij over tot het corps der rijksveldwacht en werd na de onderscheidene graden te hebben doorloo- pen, bevorderd tot majoor, na te zijn aange steld als leeraar bij te Amsterdam gevestig de pol.-opleidingsschool. Na het op eigen ver zoek verleende eervol ontslag van majoor J. Rab, werd majoor Fluijter gestationneerd te Alkmaar, in kwaliteit van commandant van de brigade Alkmaar en tevens belast met de leiding der parketdienst. De heer Fluijter heeft alreeds volop ge legenheid gehad zich te doen kennen als een bekwaam politieman en een bezadigd, humaan chef, die zoo wel door zijn superieu ren, de officieren van justitie als de leden zijner brigade, die behalve Alkmaar, ook verschillende buitengemeenten omvat, ten zeerste wordt gerespecteerd. Het zal den jubilaris op zijn feestdag dan ook niet aan vele, hartelijk gemeende blijken van belangstelling ontbreken. EEN OOG GEKWETST. De heer G. B. te 't Veld, die werkzaam was aan de nieuw te bouwen woning voor J. SIijkerman,_ kreeg de scherpe kant van een vallende bijl in zijn oog. Onmiddellijk is hij per fiets naar den arts gegaan, die overbren "aar,het St. Elisabethziekenhuis nood zakelijk achtte. Vermoed wordt, dat hij zijn oog wel missen moet. RAADSVERGADERING. Op Woensdag 6 Juni a.s., des avonds te 8 uur, zal de gemeenteraad van Alkmaar een vergadering houden. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voortzetting der behandeling van het voorstel inzake vernieuwing van de brug in de Noorderkade en verbetering van de Nieu we Hoornsche vaart (bijlagen nrs. 30 en 84). TE WATER GERAAKT. De heer K., aardappel-controleur te Scha- gerbrug, geraakte aldaar door een defect aan de stuurinrichting met 2'n luxen auto in de Grootesloot nabij Keinsmerbrug. Gelukkig bleef de wagen in het water rechtop staan, zoodat de heer K. met zijn hoofd boven water 7 Nov. a.s. te Amsterdam, dan te den Haag, en weer te Amsterdam. Het doel is uitvoering van koorwerken van hedendaagsche componisten. Het dameskoor heeft met algemeene stemmen deze benoeming aangenomen. Alsnog is het bestuur in onderhandeling ge treden met het dubbel mannenkwartet „Apol- lo" voor hetzelfde doel. Inderdaad een schitterend succes voor de Alkmaarsche zangeressen, zangers en hun dirigent. TRANSPORTFIETS IN EEN SLOOT. Door het coupeeren van ean auto door een anderen auto kwam Zaterdagmiddag aan den Helderschen weg, even voorbij de auto buscentrale, een driewielige transportfiets met zijn berijder, den heer Zaal, uit Heiloo, in de sloot terecht. De man kwam er wonder lijk goed af, doch zijn fiets werd deerlijk ge havend. Een motorrijder slaagde er in net nummer van den doorrijdenden auto, die het ongeval veroorzaakte, te noteeren. BRAND IN EEN HOOIBERG. Zaterdagmiddag 2 uur ontstond er te Ber gen brand in den hooiberg van den heer v. d Vaarat aaan den Bergerweg. De hooiberg brandde uit, terwijl een schuur door het vuur ernstig werd aangetast. Dank zij het spoedig en krachtig optreden van de brandweer kon het woonhuis behouden blijven. EERSTE AANVOEREN. Op de Alkmaarsche exportveilino- werden heden aangevoerd de eerste kersen en fram bozen door den heer J Biom te Schoort de eerste druiven door den heer J. D. Klooster boer te St. Pancras en de eerste aalbessen door den heer Jacob Mooij te Schoorl. AUTOMOBIEL SHOW. Wij hebben gister een bezoek gebracht aan de automobielshow van de General Motors Producten modellen 1934, welke tentoonstel ling de officieele vertegenwoordiger lar Mets automobielbedrijf N.V." tot en mét morgen in de Graanbeurs aan het Luttik- Oudorp organiseert. Wij hebben op deze Alkmaarsche RAI onze oogen uitgekeken en ons is daar iets duidelijk gewaden van den invloed, die de val van de dollar op de wereldmark* heeft Voor ongelooflijk lage prijzen vindt men daar de auto's geprijsd Wij Hollanders, die toch zoo langzamerhand een autorijdend volk zijn geworden (de Nederlandsche wegen kunnen glansrijk de critïek met het buiten land doorstaan, ondanks het feit, dat wij de materialen voor de wegen van elders aan voeren) probeeren, overeenkomstig onzen zuinigen aard, altijd nog weer geld te maken v00j" tweede- of derdehandsche wagen en oordeelen den Amerikaan, die op een naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,5 mM. te Tocshavor. Laagste barometerstand 753,6 mM te Wilna. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Juni: Meest matige noordwestelijke tot noord- oostelijke wind; betrokken tot zwaar be- wolkt; weinig of geen regen; iets zachter overdag. Weeroverzicht. De ontwikkeling van de hooge drukking ten westen van de Britsche eilanden gjng vergezeld van een zwakke daling van den barometer in het Oostzeegebied, zoodat de noordelijke winden in kracht toenamen en koude vochtige lucht tot over midden- Europa brachten. Nadat Zaterdagmiddag zwaar onweer in Noordbrabant en Limburg was gevallen, zijn gisteren in Duitschland en Frankrijk nog onweersbuien voorgekomen. Nu heeft de warmte zich tot Zuid-Frankrijk teruggetrok ken en begint in Scandinavië de temperatuur weer te stijgen. De Britsche eilanden hebben droog, maar vrij somber koel weer, in ons land, België crt Noord-Frankrijk valt lichte motregen, om de Oostzee valt iets meer regen. De daling van de barometer in Zuid- Frankrijk en ten westen van het hooge druk- gebied op den Oceaan, kunnen de winden in onze omgeving weer naar het oosten doen loopen, waarbij langzaam afnemende be wolking en eenige stijging van temperatuur te wachten is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.42 uur licht op. kwaden dag uit zijn auto stapt en hem aan de vuilnisbelt overgeeft, nadat hij een nieuw gaat koopen eenvoudig verkwistend. Nu de moderne auto op de Nederlandsche markt komt tegen de door ons op dezen show geconstateerde prijzen, welken ook wij Hollanders onze tweedehands wagentjes naar de vuilnisbelt moeten brengen, om de eenvoudige reden, dat ze absoluut onver koopbaar worden. De expositie opent met d« Standaard Chevrolet, daarop volgt de Master Chevro let. de Pontiac, de Oltsmobile, de Buick, de Vauxholle en La Salie. De wagens zijn voorzien van zuilen van onversplinferbaar glas, dat als zand ver gruisd, als men het stuk slaat. De voorwielen- zijn van een onafhankelijke veering. Van elk type vindt men de coach, de Sedan, de coupé, de cabiolet en het roadsiertype ge- exposeerd. Het is een lust voor het oog om op deze Alkmaarsche R. A. I. de vorderingen van de auto-techniek te bewonderen. Een be schrijving daarvan zou te veel tijd vorderen. Men ga er zelf maar eens heen en schenke bijzondere aandacht aan de La Salie, die ondanks zijn castilluc uiterlijk toch slechts 1800 K G weegt en over een gegarandeerde snelheid van 140 K.M beschild. Bijzondere aandacht verdienen ook de ge- exposeerde bedrijfsauto's, waarvan de car- rosserie's in de fabriek van de N.V. Met's automobielbedrijf zijn vervaardigd. Dit bedrijf heeft een oppervlakte van 750 ML, daarin is aanwezig een bekleederit, een plaatwerkerij, 'n smederij, 'n stofvrije lakinrichting, terwijl het middens te gedeelte dient als montage- koll. Wat daar vervaardigd wordt, doet de Alkmaarsche industrie alle eer aan en in dezen tijd van malaise is het zeker verheu gend, dat dit bedrijf bloeit MOEDERLOOZE EENDJES GEBOREN. Vrijdagavond werd in het weiland een broedende eend per ongeluk door een pas- seerende maaimachine gedood. De eieren een achttal werden door een jongen uit Heiloo mee naar huis genomen en in een mandje op een koekepan op een laag bran dend petroleumstel gezet. De verwachting van het jongemensch, dat een zekere blijde gebeurtenis in het eendengezin niet lang meer op zich zou laten wachten, bleek wer kelijkheid te zijn Nog denzelfden avond kwamen er acht kleine eendjes te voorschijn, waarvan er een den volgenden dag is overleden. Men zal thans trachten de moederlooze diertjes door geschikt voeding in het leven te houden. DE KOPEREN WAAG IN DE HARMONIE' De heer Wiese heeft vooral gister veel he" langstelling ondervonden voor zijn levenswerk een imitatie in koper van het Waaggebouw. E' waren verschillende tijdstippen, dat er tegel')'' een 20-tal kijkers waren, en onvermoeid ver" telde de heer W. van het totstandkomen vaB het kunstwerk, waarvan hij eenige onderdeele" aan de belangstellenden ter nadere beschou wing door een vergrootglas liet zien. Wij verheugen ons erover, dat ook van offi cieele zijde belangstelling is getoond. Hede°" morgen namen de heer en mevr. Van Kinschot een kijkje en ook zij waren het erover **DS' dat hier een kunstwerk is gewrocht. Eenig« raadsleden hebben ook bij hun bezoek hu° groote waardeering voor de getrouwe cop'« van de Waag uitgesproken. Van buiten Alkmaar hebben verschillet»* personen ook al van hun belangstelling getuigd- Op veler aandrang is de heer Wiese bereid geweest het kunstwerk ook heden en morgen "JÉ te exposeeren. Wij hopen, dat velen he nog zullen gaan zien.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2