£attd: en JmwBcuw J(etk School £aatste éeeichtm ^Bucqecüjke. Stand Mackthecichten Staatslotecil FEESTEN TE OPMEER, HET LARENSCHE GEVAL. AANRIJDING. Tusschen Gerechtsgebouw en Bergerbrug vond Zaterdagmiddag om 2 uur op den Geestersingel een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een luxen auto. De wiel- rijdster reed achter een met 1 paar bespan nen wagen. De auto kwam van tegenoverge stelde richting. Het paard schrok toen de auto naderbij kwam en sprong op zij. De wielrijdster, die juist paard en wagen wilde passeeren, schrok, kwam te vallen en werd aangereden door den auto. Zij liep een schaafwond aan rechter elboog en knie op en is door een agent van politie met een snef- verband verbonden. ZELFS OP HET TROTTOIR NIET VEILIG. Om half drie Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats tusschen een luxen auto en een voetgangster op den hoek Koorstraat— Laat- Bedoelde juffrouw werd aangereden door den auto, terwijl zij op het trottoir voor den sigarenwinkel van de Munk liep. De auto, welke het trottoir was opgereden, drukte haar tegen den muur. Zij had pijn aan haar enkel en later bleek dat deze ge kneusd was. Tegen den autobestuurder wordt terzake het op zoodanige wijze rijden, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht, proces-verbaal door de po litie opgemaakt. DE BEKENDE GESCHIEDENIS. In den nacht van Zondag op Maandag Is terzake openbare dronkenschap tegen een manspersoon door de politie proces-verbaal opgemaakt. Hij is ter ontnuchtering aan het bureau in bewaring gesteld. ONGEMERKTE BIGGEN. Gelijk bekend is heeft de Nederlandsche Varkenscentrale met ingang van 21 Mei j.1. de mogelijkheid open gesteld voor leden der Gewestelijke Varkenscentrales, welke geen biggen meer mogen laten merken, hun onge merkte biggen aan de Nederlandsche Var kenscentrale te leveren tegen een prijs van 1.50 per stuk. Daartoe moet bij dé levering worden over gelegd een verklaring van ae plaatselijke commissie, waaruit blijkt dat de aanbieder inderdaad geen biggen meer kan laten mer ken. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze maatregel van tijdelijken aard is. Men zal er dus niet op kunnen rekenen, dat de Nederlandsche Varkenscentrale onbeperkt door zal gaan met het afnemen van deze on gemerkte biggen. Voordat men zeugen laat dekken is het dus van belang dat men zich ervan over tuigt dat men te zijner tijd voldoende big- genmerken ter beschikking zal hebben De Opmeersche landbouw-tentoonstel- ling, die jaarlijks den eersten Maandag in Juni wordt gehouden, is een evene ment voor WestFriesland. Men bevindt zich te Opmeer in het hartje van YV- Friesland en ieder jaar stroomen op dezen tentoonstellingsdag de duizenden tezamen om de kennismakingen te her nieuwen. Dien dag is het daar tevens kermis en wordt daar de beroemde Paardenmarkt gehouden. Het stille Opmeer is dan één en al leven. De zigeuners, zooals men weet Zj r dit de echte paardenhandelaars, be wegen zich te midden van de boeren m aan geld ontbreekt het hun niet Zij zijn meestal voorzien van dikke portefeuiFes met geld, welke portefeuilles aan kettin gen om hun hals in de binnenvesten worden geborgen. Hun vrouwen en kin deren zwerven langs de straten en trachten met waarzeggen, het vertoonen van aapjes, het bespelen van trekharmo nica's, het noodige te verdienen. Zij s'agen daarin meestal wonderwel, zoo dat de huishouding de heeren paarden- h;.ndelaars niets kost en zij door hun ■handel in den loop der jaren kleine kapitalisten worden. Het woonwagenkamp tijdens de Op meersche paardenmarkt is een wereldje op zichzelf. Naast de genoemde zigeuners bevinden zich daar ook bewoners, die er met e endraaiorgel op uit trekken of met een of andere kramerij op de kermis sban. Het straatbeeld te Opmeer wordt op zoo'n dag bovendien verhoogd door de kleine kooplieden met al'e mogelijke speldjes en door de lieden, die als stand werker een of ander artikel trachten aan de hand te doen, alsmede door hen, die met een of ander gokspelletje hun slag pogen te slaan en die een buitengewone handigheid demonstreeren om dit op een wijze te doen, dat de politie toch geen vat op hen krijgt. De café's zijn als vóór 25 jaar vol met danslustigen. De meisjes zitten na den dans op banken langs den kant, de jon gens begeven zich naar de buffetten en bij den aanvang van een nieuwen dans kiezen zij een of andere schoone om daarmee onder de tonen van de jazz band (vroeger was dit de fidel en de piano) over den dansvloer te zweven. Ook de biljartsport wordt dien dag druk beoefend en wat vroeger in N. Holland algemeen was, heeft zich dien dag in Opmeer nog gehandhaafd. Menig partij tje biljart om gelagkaartjes wordt dan gespeeld; de partij bestaat uit 50 caram boles en meermalen komt het voor, dat d verliezer voor zoo'n partijtje van nog geen half uur 10 krijgt te betalen, waarvoor hij dan 20 gelagkaartjes ont vangt, terwijl de winnaar een gelijk aan tal krijgt, zonder dat hij iets behoeft te betalen. Vaak dienen de winnaars die kaartjes met gulle hand uit aan hun kennissen, terwijl de verliezers pogen, de kaartjes voor een zacht prijsje aan anderen over te doen, om op die manier hun verlies wat te reduceeren. Bij zulke gelegenheden wordt er gewoonlijk meer gedronken dan gebruikelijk is en de stemming wordt dan ook vaak luidruch tig Het eten wordt echter niet ver zuimd en in verschillende gelegenheden wordt menig broodje vleesch of bord soep verorberd. De plaatselijke slager heeft voor deze gelegenheid zijn geheele huis ingericht en aan schragen met ban ken zitten de W.-Friezen mannetje aan mannetjes, tot zelfs in de keuken, de dik met vleesch belegde broodjes te veror beren. Heden organiseerde de afd. Opmeer en omstreken van de Holl. Maatsch. van Landbouw de 25ste tentoonstelling en ter eere van dit feit wordt twee dagen feest gevierd. Het programma voor van daag vermeldt naast de tentoonstelling van paarden, wolvee, varkens, geiten en pluimvee een concours-hippique, een wedstrijd van landelijke rijvereenigin- gen en een springconcours. Het programma voor morgen ver meldt een handicap korte baandraverij met prijzen van 300, 150, 75 en 25. Ter opluistering van de tentoonstel ling exposeerden een 30-tal firma's mo toren, rijwielen, bloemen, meubelen, landbouwwerktuigen, rijtuigen en kar ren. Ook waren er stands met zuivelpro ducten en stands met producten van handel en industrie. Het was heden bovendien een reuni van landelijke rijvereenigingen. Niet minder dan zes van deze rijvereenigin gen namen deel aan de dressuurproef voor afdeelingen. Voor het springconcours schreven een vijftig ruiters in en voor het patrouille- springen een gelijk aantal. De tentoonstelling werd heden reeds om 9 uur door den voorzitter van de afd. Opmeer van de H. M. v. L., Burgemeester Stapel van Sijbecarspel, geopend, die er in zijn openingswoord op wees, dat zoo wel uit de inzendingen paarden, wolvee, varkens en pluimvee bleek, dat de land bouwtentoonstelling te Opmeer zich steeds in W. Frieslands belangstelling mag verheugen. Ook de deelname aan het concourshippique (voor betuigde landbouwpaarden waren 15 nummers ingeschreven, waaronder uit Anna Pau- lownapolder en uit Amsterdam) bewees, dat deze vaderlandsche sport zich in W-Friesland nog niet laat verdringen. Een bizonder woord van dank bracht spr. aan de landelijke rijvereenigingen, die er zeker toe zullen bijdragen, dat duizenden uit alle deelen van W. Fries land weer naar Opmeer zullen komen. Dank bracht hij ook aan alle inzenders en de heeren jury-leden en aan allen ,die tot het welslagen var de tentoonstelling hun medewerking hadden verleend. De tijdsomstandigheden, aldus spr. zijn voor den landbouw en veeteelt nog allesbe halve gunstig, doch een ras, als dat van de W. Friezen weet, door noesten arbeid, ook in moeilijke tijdsomstandigheden de bedrijven gaande te houden, in de over tuiging, dat de producten van Neerlands bodem op den duur niet op de were1 i- markt kunnen worden gemist Hierna zette de muziek de fanfare's in, waarna de tentoonstelling werd bezich tigd. Ter eere yan het 25-jarig bestaan der afdeeling was aan de tentoonstelling een grootsch karakter gegeven. Voor den ingang stond een mooie eere poort opgesteld, terwijl op het terrein verschillende stands ondergebracht wa ren in een tent van den heer de Boer, die ook met zijn feesttent aanwezig was. Bijzondere belangstelling werd ge toond voor het petroleum- en bitumagas He* blijkt, dat men daardoor individueel over gas kan beschikken, dat tot zoover re in huizen, die in centra gelegen waren kon worde ngebracht. In het middenterrein stond een luid spreker opgesteld, die vroolijke stukjes cr de feestvlakte liet weerschallen. Voor de dressuurproeven van de lan delijke ruiters bestond in de ochtenduren geen groote belangstelling. In den loop van den middag kwamen honderden uit geheel West-Friesland om het concours bij te wonen. Ook Dr. v. Balen Blanken was aan wezig. Hier volgen de uitslagen van heden: Rijks goedgekeurde hengsten van 3 j. en ouder: le pr. M. v. Wieringen te An- na-Paulowna; 2e pr. C. Stoop te Wog- meer. 3-jarige paarden: le pr. H. Wessels te Sijbekarspel; 2e pr. J. Th. Droog te Beemster; 2e pr. R. Jongens te Beemster. 2-jar. paarden: le pr. A. Zwart te Hei- loo; 2e pr. C. Stoop te Wogmeer; 3e pr. J. A. Groot te Ursem. 1-jarige paarden: le pr. P. Slagter Kz. te Hoogwoud; 2e pr. K. v. Diepen te Noordijk; 3e pr. Jn. Conijn te Sijbe karspel. Merrie met veulen: le pr. J. A. Groot te Ursem; 2e pr. M. v. Wieringen te An- na-Paulowna; 3e pr. K. Ursem te Hoog woud. WOLVEE. Geregistreerde Texelsche melkscha- pen: le pr. Jn. Wagemaker te Weere; 2e pr. C. Wijdenes Pz. te Sijbekarspel. Geregistreerde Texelsche ooilamme ren: le pr. Jn. Wagemaker te Weere; 2e pr. J. Stapel Sz., Sijbekarspel. Niet geregistreerde lammeren: le pr. J. Stapel Sz., Sijbekarspel; 2e pr. S. v. d. Wal te Winkel. Niet geregistreerde 1-jarige fokscha pen: le pr. J. Stapel Sz., Sijbekarspel; 2e pr. Jn. Conijn, Sijbekarspel. Geregistreerde Texelsche Ramlamme- ren: le pr. Jn. Wagemaker, Weere; 2e pr. J. Stapel Sz., Sijbekarsjel. Geregistreerde Texelsche rammen van 1 jaar: le pr. C. Langedijk, Abbekerk; 2e pr. D. Schoen te Benningbroek. Geregistreerde Texelsche rammen, ouder dan 1 jaar: le pr. Jn. Wagemaker te Weere; 2e pr. C. Donker te Schellink hout. VARKENS. le pr. S. v. d. Wal te Winkel; 2e pr. G. Vlaar te Benningbroek; 2e pr. D. Schoen te Benningbroek. Drachtige geregistreerde zeugenle pr. P Borst te Heerhugowaard2e pr. S. v d. Wal te Winkel. Geregistreerde groot Yorkshire Beer: le pr. P. Nooij Cz te Midwoud; 2e pr. Fokvereeniging te Spierdijk. Geregistreerde beer, jonger dan 1 jaar: le pr. G. Vlaar te Benningbroek; 2e pr. Fokvereeniging Spierdijk. GEITEN. le pr. A. Blanken te Spanbroek; 2e en 3e pr. C. Kieftenburg te Spanbroek. PLUIMVEE EN KONIJNEN. HOENDERS, toornen 1 haan en 4 hen nen: A. le en 2e pr. Jb. de Groot te Alkmaar. B. le pr. H. Dam te Hoogwoud; 2e pr. J. T. Kluit te Hensbroek. C. Ie pr. J. Blauwboer te Alkmaar; 2e pr. A. Groot Gerbrz. te Hoogwoud. D. le pr. H. Dam te Hoogwoud; 2e pr. H. Scholtens te Avenhorn. E. le pr. A. Bos te Oudorp. G le en 2e pr. D. Hoogland te Hoog woud; le pr. Jb. v. Zon te Alkmaar H. 2e pr. H. Scholtens te Avenhorn. I. le pr. C. Laan te Opmeer. L. le pr. Jr. Smit te Spanbroek; 2e pr. P. Kieft te Groot-Schermer. Broed 1934. M. le pr. H. Dam te Hoogwoud; 2e pr. O Groen te Langereis. N. le pr. A. Bos te Oudorp. O. le en 2e pr. D. Hoogland te Hoog woud. Q. le pr. H. Bood te Hoogwouu; 2e pr. W. Delissen te Opmeer en 2e pr. H. Scholtens te Avenhorn. KRIELEN 1—2. le pr. H. Bood Az. te Hoogwoud, J. Stik- voort te Beverwijk, C de Geus te Alkmaar, jr. Smit te Spanbroek, H. Machielse te Alk maar, Jr. Smit te Spanbroek, Jr. Smit te Spanbroek; 2e pr. P- Huiberts te Alkmaar, H. Machielse te Alkmaar, Jr. Smit te Span broek, K. Groot Pz- te Spanbroek, J. de Jong te Langereis. EENDEN. le pr. Jr. Smit te Spanbroek, C. Timmer man te Aartswoud, Jr. Smit te Spanbroek, Jr. Smit te Spanbroek; 2e pr. Jr. Smit te Spanbroek, Jr Smit te Spanbroek, J. P. Deken te Hoogwoud, Jr. Smit te Spanbroek, Jr. Smit te Spanbroek. DOFFER MET DUIF. le pr. A. Korver te Alkmaar, A. Korver te Alkmaar, G. Vriendt Kz. te Zomerdijk, mej. C. Valentijn te Binnenwijzend, Jb. Bosman te Opmeer, Jr. Smit te Spanbroek, A. Korver te Alkmaar; 2e pr. J. Visser te St Maartens brug, A. Korver te Alkmaar, J. H. Middel- veld te Sijbekarspel R. Zilver te Binnen wijzend, Jb. Bosmrn te Opmeer, A. Blanken te Spanbroek, A. Korver te Alkmaar. KONIJNEN. le pr. H. Brandt te Ooster-Blokker, Jr. Smit te Spanbroek, W. Delissen te Opmeer, U. Altena te Hoom, W. Delissen te Opmeer, J. Schilder Sz te Beemster; 2e pr. Cor Wit Az. te Opmeer, H. Schuring te Bobeldijk, R. Zilver te Binnenwijzend, Th. v d Gracht te Schagen, C. Scholten te Spanbroek; 3e pr. C. Timmerman te Aarts woud. lte prijs: Jr. Smit, Spanbroek, G. Meer- velt, Wognum, Mej. T. Scholtens, Avenhorn, H. Brandt, Ooster-Blokker, Jr. Smit, Span broek, W. Delissen, Opmeer en Th. v. d. Gracht, Schagen; 2e prijs: J. Ham, Lutje winkel, Visser, Hoep, Schagen, B 190, Jr. Smit, Spanbroek, R. Zilver, Binnenwijzend en W. Delissen, Opmeer; 3e prijs: N. Jol, Alkmaar, J. v. d. Aakster, Alkmaar en R. Zilver, Binnenwijzend. lste prijs W. Delissen, Opmeer, Jr. Smit, Spanbroek Mej. A. Patrouille. Sluis, Bin nenwijzend, P. Wit, Bobeldijk, Berkhout, Visser, Hoep, Schagen, Jr. Smit, Spanbroek en C. Kieftenburg, Spanbroek; 2e prijs: G. Sj. Patrouille, Binnenwijzend, G. Blaauboer Jr., Winkel, Hollander, Sijbekarspel, A. Goos, Koepoortsweg 75, Th. v. d. Gracht, Schagen en H. Idsinga, Bekhout; 3e prijs: Cor Wit, Nieuwe Niedorp en IJsbrand Hiemstra, Sijbekarspel. (Ongecorrigeerd.) Gister hadden dit seizoen de eerste godsdienstoefeningen plaats in het nieuwe kerkgebouw aan den Hoogeweg no. 1 te Wijk aan Zee (bad). Voorganger was om 10 en 4.30 uur ds. L. Fiesenga te Harkema. De verdere samenkomsten zullen in deze maand geleid worden door ds. F. de Vries te Mijdrecht, in Juli door ds. T. I. Hagen te Delft en in Augustus door ds H. J. Kou- wenhoven te Wageningen. HET KARNEN VAN BOTER THUIS EN DE CRISIS-ZUIVELWET. De Hooge Raad heeft heden arrest gewe zen, inzake het beroep van den officier van juseitie te Den Haag tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij met vernieti ging van een vonnis van den kantonrechter te Alphen a. d. Rijn S. J. P., melkboer te Woubrugge, is ontslagen van rechtsvervol ging ter zake, dat hij te Woubrugge in zijn woning een inrichting tot het bereiden van boter heeft gehad zonder te zijn ingeschreven bij de crisis-zuivelcentrale. De rechtbank heeft overwogen, dat artikel I-bis van het nieuwe crisiszuivelbesluit 1932 verbindende kracht mist, omdat het de gren zen van de crisis-zuivelwet waarop het steunt overschrijdt. De Hooge Raad heeft thans in cassatie over wogen, dat, al moge de crisis-zuivelwet de ver deeling van de daarin genoemde producten, waaronder boter, regelen en niet de voortbren ging daarvan, niettemin het hebben van een karn als regel zal leiden tot het verkoopen en afleveren, derhalve tot het verdeelen daarvan Op dezen grond werd het vonnis vernietigd, het bewezen verklaarde strafbaar gesteld, en de gerequireerde veroordeeld tot 3 boete subs. 1 dag hechtenis. DEN OFFICIER VAN JUSTITIE EEN KLAP GEGEVEN. Een straatventer, die in het laatst van de vorige week aan een woning in een der landen van Zorgvliet te Den Haag tevergeefs zijn koopwaar aan den man trachtte te brengen, weigerde te voldoen aan het verzoek van de dienst bode om heen te gaan. Toen de heer des huizes eraan te pas kwam en den venter ge astte weg te gaan, gaf deze den be woner een klap in het gelaat. Over dit ongepaste optreden is tegen den man procesverbaal opgemaakt en tot zijn verbazing zal hij vandaag in het ge rechtsgebouw wel bemerkt hebben, dat het de officier wan justitie in hoogst eigen persoon was, wien hij den klap had toegebracht. DE BEZEM DER N. S. D. A. P. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van C. A. H. H., rijkslei der van de N.S.D.A.P., die door de rechtbank te E)en Haag is veroordeeld tot 5 boete wegens het hebben van een stalbezem boven het trottoir vóór het partijgebouw te Den Haag, zonder dat daarvoor vergunning was verleend. DOOR DE BLIKSEM GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Fijnaart (N.B.) tij dens een hevig onweer D. Scherpenisse door den bliksem getroffen. Hij was met nog drie personen op net land aan den arbeid. Allen sloegen tegen den grond. Scherpenisse is he dennacht aan de gevolgen overleden. E)e anderen bekwamen geen letsel. „De Tijdeischt een nader onder- zoek. Ook „De Tijd" acht een nader onderzoek naar hetgeen zich bij de Larensche uitzet ting van de vier Duitsche uitgewekenen heeft afgespeeld, gewenscht. Het blad con stateert, dat het door minister Van Schaik in de Tweede Kamer opgedischte relaas „nog al verbazing wekte en, ondanks 's ministers herhalingen, allerminst gretig ingang vond". In verband met de sindsdien gedane publi caties meent De Tijd, dat een beroep op den minister thans op zijn plaats is „opdat deze dit duister geval zonder aanzien des per- soons, en, zoo mogelijk met confrontatie der elkander weersprekende partijen, aan een nieuw nauwgezet onderzoek onderwerpe". „Er zou aldus besluit het blad naar onze meening een kras voorbeeld gesteld moeten worden, indien mocht blijken, dat men den minister bij dienst eerste informatie opzettelijk valsch heeft voorgelicht. Vragen aan den minister van justitie. De heer Sneevliet heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: 1. Heeft Zijn Excellentie kennis genomen van de nadere bijzonderheden, die bekend zijn gemaakt over de omstandigheden, waar onder de vier jonge Duitschers, betrokken bij de jeugdconferentie te Laren, aldaar in ar rest gehouden zijn en op Maandag 26 Febr. 1934 uitgeleid zijn over de Duitsche grens? 2. Is Zijn Excellentie niet van oordeel, dat deze gegevens in lijnrechten strijd zijn met de door haar in de 55ste vergadering van de Tweede Kamer op 25 April j.1. bij de behandeling der interpellatie-Vliegen, ver strekte mededeelingen, die blijkbaar berust ten op onvolledige en onjuiste rapporten vai de betrokken ambtenaren? 3. Is Zijn Excellentie thans bereid om eventueel na hernieuwd onderzoek harer zijds maatregelen te nemen tegen de verant woordelijke ambtenaren, die niet alleen de uitlevering aan Duitsche politiemannen op de grens onder overlegging van bezwarend materiaal hebben bewerkstelligd, doch die bovendien met de waarheid in strijd zijnde mededeelingen aan Zijn Excellentie hebben gedaan Een adres aan den minister. Naar aanleiding van de uitwijzing van vier Duitschers uit Laren over de Duitsche grens en hun overlevering aldaar aan de Duitsche politie hebben proffessor dr. D. v. Embden, lid van de Eerste Kamer, prof. mr F. J. A. Huart, hoogleeraar in het staats- en administratiefrecht te Amsterdam, mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam en mr. M. Mendels en mr. R. Pollema, bei den lid van de Eerste Kamer, een adres ge richt tot den minister van justitie, waarin zij als hun meening uiteenzetten, dat de uit eindelijke beslissing over de uitwijzing van vreemdelingen uitsluitend bij de regeering komt te berusten en dat de beslissing over uitzetting van vreemdelingen geheel behoort te worden ontnomen aan de plaatselijke po- litie-autoriteiten. Een groot aantal bekende personen heeft met dit adres instemming ge- ALKMAAR. GEBOREN: Jan Reindert, z. van Franciscus Mulder en Rinske Brouwer. Wilhelmina Frederi- ka, d. van Johannes Boulonois en Elisabeth Elzevier. Maria, d. van Cornelis Zonne- veld en Maria Molenaar. Petrus Johan nes, z. van Simon Kaandorp en Maria Boer- sen. OVERLEDEN: Pieter Mooij 86 jaar. Conradus Schip per 2 maanden. HEEMSKERK (Juni). Ondertrouwd: J. J. Limmen en M. C. de Ruijter. Getrouwd: P. G. Kersen en M. C. Duin. J. J. Koper en J. M. Nanne. B v v a 11 e n D. A de WitHoogland, z. ALKMAAR, 4 Juni 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 66 Vette koeien 135 225, handel matig; 13 Vette kalveren 25 90, vette kalveren per K.G. 50—80 ct. 69 Nuchtere kalv. (slacht) 412; 412 Vette varkens (zware) per K.G. 24—31 ct., handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Juni 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen der Muizen 8—9 cent per K.G. Ove rige prijzen onveranderd. Aanvoer 3000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 4 Juni 1934. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 512 Vette koeien, le kw. 5861 cent, 2e kw. 52—57 cent, ~e kw. 40 —50 cent per K.G. slachtgewicht; 67 melk en kalf koeien 170-/ 225; 201 Vette kal- velen, le kw. 36-40 cent, 2e kw. 28-34 cent, 3e kw. 20—28 cent per K.G. ]«vend- eewicht; 78 Nuchtere kalveren 3—J Schapen 15-ƒ 20; 111 Lammeren 6- 10; 666 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 6o-110 K.G. 37-38 cent; zware var kens 36—37 cent en vette varkens 35—30 ct per K.G. slachtgewicht; 44 Paarden 70 f 100. Er waren 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni '34. 50000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 7—8.70, drielingen 6.10—7.8(X kleine 4.3D-/ 6-40; 4800 K.G. Tomaten] A 27.30, B 27.30, C 23.30 en CO 16 80; per 100 K.G.; 265 stuks Bloem* kool le s8.90, 2e s. 6.20; 1900 boè Peen 4.40—5.80. TEXEL, 4 Juni 1934. Op de heden ge* houden lammerenmarkt waren in totaal 5449 stuks Lammeren aangevoerd. Prijs 3 10. Middenprijs 7.50. Handel zeef stug. 1934 „aCNlet offleieeD^ klasse, 13de .HfföSa* van Maandag 4 ■4Hooge Prijzen t 1500.— 1620 f 1000/- 4658 14568 3r t 400.— 2803 4504 5689 5878 15592 188B7 17564 f 200.— 4405 5764 10422 128S8 15572 20353 f 100.— 1328 5322 6897 7588 7910 10454 10932 12193 12257 14598 17317 20883 Prijzen van 70. 10 76 88 236 242 244 287 ;<329 341 457 537 850 1008 1230 1255 1324 1361 1423 1440 1447 1616 1666 1781 1793 1911 2041 2273 2546 2634 2732 2737 2834 2902 2919 2976 2995 3006 3020 3165 3300 3513 3350 3823 3973 4017 4032 4113 4392 4410 4484 4714 4759 4761 4891 5107, 5109 5117 514'. 5142 5254 5336 5370 5472 5600 5797 5840 5929 5931 6180 6443 6453 6513 6644 6694 6756 6875 7112 7247 7313 7327 7392 7419 7426 7486 7575 7677 7785 7856 7900 7943 7983 8038 8284 ?328 8466 8469 8529 S635 8671 8901 9003 9134. 9261 9415 9416 9472 9672 9751 9811 10054 10120 10300 10314 19444 10488 10509 10564 10842 10995. 11305 11484 11497 11566 11658 11723 11739 11885! 11922 12232 12330 12353 12411 12427 12648 12583 12653 12694 12778 12848 12902 13061 13085 13H7. 13252 13369 13384 13433 13574 13617 13624 13666 13884 13941 13944 13998 14051 14009 14192 14268 14283 14296 14319 14340 14440 14450 14529 1472» 14803 14839 15013 15141 15208 15241 15298 15482 15512 16618 15634 15648 15654 15854 15875 15904 15932 15966 16028 16698 16109 16134 16141 16199 16275 4 l, 16322 16328 16358 16376 16893 16417 16640 16676 16771 16795 16936 16964 16983 16986 17003 17054 17352 17448 17BÖ0 17909 18048 18000 18167.18278 1(673 18428 185» 18530 18632 18573 18688 W» 188^7 iMMO 18963; 19300'19357 »9» 15696 lili'19315 20044 -20058 20104 20156 20230 20488 2&Ï7 20623 28^82 20737 2O0ffl.* 2OSO4l 20050 Nieten 83 202 613 326 345 448 478 528 554 591 665 666 673 693 718 913 #14 958 994 M33 1232 1256 1272 1279 1326 1418 1474 1482 1495 1503 1627 16 1721 1734 1738 1762 1768 1780 1783 1878 1917 1928 1936 1946 2021 2023 2093 2126 2133 2139 2160 2187 2295 2421 2422 2496 2555 2572 2623 263». 2757 2770 2795 2859 2874 2889 2891* 2915 2925 2936 2957 2965 2967 .2968 3016 3036 3038 3044 3117 3124 3138 3246 3255 3265 3331 3351 3353 3375 3431 3463 3503 3517 3552 3591 3604 3697 3702 3736 3771 3844 3855 3944 3984 v-996 4043 4072 4097 4098 4143- 4184 1262 4274 4289 4315 4325 4341 4395 4472 4524 4543 4544 4558 4574 4603 4609 4615 4639 4662 4704 4728 4778 4779 4836 4057 4960 4968 4969 5021 .-024 5035 5038 5049 5100 5123 5222 5229 5234 5275 5277 5333 5350 5463 5515 5519 5546 5561 5620 5631 5695 5800 5820 5850 5894 5939 5954 6019 S065 6092 6095 6104 6157 6164 6196 6262 6269 6333 6340 6342 6365 6397 6411 6451 6471 6530 6533 6571 6635 6645 6671 6873 6691 6746 6868 6983 7006 7007 7015 7027 7038 7078 7150 7179 7198 7254 7276 7299 7366 7412 .430 7448 7458 7461 7464 7497 7571 7624 7642 7674 7730 7736 7770 7831 7833 7887 7981 8014 8055 8069 IS 437 634 802 1217 1416 1720 1796 2040 2331 2753 2905 2990 3142 3377 3628 3959 4159 4348 4599 4758 4970 5195 5367 5669 5963 6192 6376 6615 6903 7098 7384 7516 7807 8092 8135 8274 8580 8778 8923 9038 9328 9529 351 874 616 629» 73l(.. 735, 1133 ,1167' 1346 1357 8156 8318 8591 8780 8938 9051 9337 9549 Si.57 8207 8396 8421 8602 8621 8787 8794 8937 8939 9067 9155 9382 9398 9638 9690 8210 8424 8648 8823 8967 9187 9404 9778 8228 8546 8670 8838 8977 9259 9423 9826 8252 8255 8567 8573 8676 8705 8840 8852 9001 9028 9287 9316 9453 9489 9834 9971 10025 10073 10076 10081 10089 10157 10169 10185 10247 10336 10423 10449 10451 10473 10565 10581 10682 10686 10732 10774 10792 10834 10864 10958 11005 11070 11170 11182 11252 11299 11313 11320 11321 11337 11344 11374 11445 11491 11504 11508 11509 11519 11544 11553 11578 11589 11617 11659 11697 11731 11735 11789 11915 11945 12015 12069 12083 12107 12119 12121 12155 12158 12183 12234 12242 12264 12307 12332 12340 12343 12364 12395 12399 12503 12505 12538 12559 12564 12618 12627 12647 12655 12661 12708 12716 12734 12777 12827 12855 12383 12912 12923 12933 12943 12960 12980 13008 13027 13059 13077 13106 13135 13183 13237 13241 13273 13287 13316 13326 13328 13329 13363 13402 13477 13498 13505 13545 13556 13567 13592 13600 13623 13642 13651 13659 13678 13747 13791 13809 13923 13925 13920 13967 13986 13990 13994 14052 14056 14063 14068 14080 14092 14127 14263 14271 14293 14359 14364 14412 14438 14535 14623 14633 14656 14658 14681 14683 14720 14740 14755 14767 14769 14770 14777 14797 14813 14848 14871 14904 14996 15001 15047 15048 15049 15056 15060 15062 15246 15260 15300 15311 15316 15357 15418 15429 15434 15468 15480 15531 15537 15549 15560 15665 15684 16692 16703 15736 15767 15815 15819 15847 16874 15883 15978 16062 16071 16137 16143 16181 16202 16217 16221 16222 16284 16341 16347 16424 16425 16436 16471 16535 16543 16550 16551 16722 16755 16779 16792 16802 16843 16912 16927 16944 16970 17013 17017 17025 17027 17067 17104 17106 17128 17172 17174 17251 17336 17348 17348 17362 17411 17493 17514 17515 17563 17595 17012 17666 17669 17676 17694 17702 17732 17737 17770 17870 17883 17923 17931 17935 17959 18011 18012'18018 18066 18007 18110 13128 18177 18214 18242 18261 18267 16272 18296 18298 18328 16410 18451:18454 18492 18497 18500 18613 18636 18637 18640 18655 18688 18690 18710 18900 18915 18925.18939 18950 19018 19084 19085 19087 19098 19107'19139 13191 19223 19252 19261 19284 19290 19331 19369. 19380 19387 19503 19511 19527 19536 19695 19712 19TO7 19793 19802 19807 19810 13841 19854 19861 19809 19932 19942 20003 20056 20061 20101 20109 20137 20144 20158 20160 20164 20168 20174 20790 20200 20216 20276 20301 20318 20401 20415 20432 20434 20529 20545 20546 20553 20558 20609 20615 20618 20621 20656 20669 20715 20739 20762 20764 20768 20786 20795 20856 20895 20936 20949,20987 20988 20996 Verbetering 5e 81. ffle -Rfst:* 125564nt z. 2356 met t TO^r,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3