£ancU en Juüthouw G. Bakker Schut op Eysink, J. F. W Merkelbachop Eysink, L. Si- mons op A.J.S., H. C. vander Hoe ven op Sarolea, C. Draayeren J. H. P. dansen (merk onbekend) en een Ne derlander op Velocette (naam nog onbe kend); de Spanjaarden F. Aranda op Velocette, E. Vidal op Norton, Ortuata op Norton, de beide Zweden R. Sunqvist en G. Kalen op Husqvarna. Voetbal. LOTSY VERLAAT DE T.C. De Tel. weet mede te deelen, dat de heer K. J. J. Lotsy de T.C. zal verlaten en in een Interview, dat dit blad met den heer Lotsy had, wordt bekend gemaakt, dat dit beslui! genomen is uitsluitend en alleen, omdat hei werk als lid der T.C zooveel eischt, dat de heer Lotsy het niet meer kan doen. Hij heeft de laatste vier jaren geen dag vacantie ge had en meent, dat zijn zaken hem niet kunnen veroorloven, nog zooveel tijd aan de voetbal sport te geven. HET BEROEPSSPEL IN NEDERLAND. Een waarschuwing aan de spelers! Naar aanleiding van het artikel in de Crt. gende: Zij, die met organisatie van voetbal op de hoogte zijn, zullen dit bericht met een glim lach naast zich leggen, als zijnde de zooveel- te poging om buiten den leidenden bond om ot beroepsvoetbal te komen, welke poging, evenals de vele, die daaraan zijn voorafge gaan, tot een mislukking is gedoemd. De orga nisatie van voetbal is zoodanig, dat beroeps- voetbal buiten den leidenden en door de F.I. F.A. erkenden landelijken bond onmogelijk is. Men heeft reeds in tal van landen derge lijke op zich zelf staande pogingen gedaan, doch steeds is het uitgeloopen op een misluk king, waarbij de organisatoren nun geld heb ben verspeeld en de spelers, die aan het zoet gefluit van den vogelaar gehoor hadden ge geven, de dupe werden. Men heeft destijds in Duitschland en ook in andere landen ten slotte genade voor recht laten gelden, de misleide spelers na eenigen tijd weer in ge nade aangenomen en hun weer het zuivere witte hemd van het onbesmette amateurisme teruggegeven, doch het zou van onze spelers verkeerd zijn indien zij daarop zouden specu- leeren, om eveneens een poging met de be- roepssport te wagen. De moeilijkheden, welke zoo'n op zich zelf staande beroepsbond zou ondervinden, zullen talrijk zijn. In de eerste plaats zullen de clubs van den nieuwen bond niet de beschikking krijgen over terreinen van clubs van den K.N. V.B. of van zijn toegetreden bonden. Het is zelfs zeer de vraag of zij de beschikking zul len kunnen krijgen over het terrein van de Rijswijksche wielerbaan. Immers, de K.N. V.B. zal zich onmiddellijk krachtig tegen deze poging, om buiten hem beroepsvoetbal in te voeren, moeten verzetten. Daartoe is hij in verband met zijn lidmaatschap van de F.Ï.F.A. verplicht. In het onderhavige geval zal hij stellig de medewerking van het Neder- landsche Olympische Comité inroepen en aan dat comité verzoeken er voor te zorgen, dat de andere, óók tot dat comité toegetreden bonden er voor zullen waken, dat zijn machi niet wordt ondermijnd en gelet op de positie, die de K.N.V.B. in het N.O.C. inneemt, staat vast, dat die medewerking door de andere bonden op de meest loyale wijze zal worden verleend. Dat kan niet anders. De Nederlandsche Wielren Unie zal derhalve aan de aangeslo ten wielerbanen het verbod opleggen haar terreinen voor het beroepsvoetbal beschik baar te stellen. Ook alle stedelijke sportter reinen zouden vrijwel zeker voor beroeps voetbal zijn afgesloten, zoolang dat voetbal ten minste niet onder de vanen van den K N. V.B. is geschaard. De K.N.V.B. voert niet voor niets het praedicaat Koninklijke en dat ten slotte alle spelers, die hun medewerking aan den nieuwen bond zullen verleenen en alle officials op de zwarte lijst geplaatst zul len worden, spreekt vanzelf. Zoo is het ook in alle andere landen gegaan. De nieuwe clubs zullen dus moeten begin nen met den bouw van nieuwe terreinen, die, wil men beroepsvoetbal kunnen bekostigen, grooter moeten zijn dan de moderne inrich tingen, waarover onze clubs op het oogenblik reeds beschikken. Men ziet dus, dat de nieuwe bond voor vrijwel onoplosbare moeilijkheden komt te staan en nu spieken wij nog maar niet eens van het feit. dat de boycot over den nieuwen bond uitgesproken dat lichaam volkomen isoleert en van elk internationaal contact verstoken zal houden. De menschen die den nieuwen bond heb ben opgericht, moeten toch wel volkomen vreemden in bet voe+bal-Jeruzalem zijn, dat zij zoo naïef zijn van hun pogingen nog eenig succes te verwachten en desondanks 'kan er toch uit deze beweging iets goeds voortkomen. Mogelijk zal het aan de heeren, die de algemeene vergadering van den Ko ninklijken Nederlandschen Voetbalbond vor men de oogen doen opengaan en zij zullen beseffen, dat de invoering van het beroepsspel op den duur in ons land toch niet tegenge houden zal kunnen worden en dat het der halve beter is thans toe te geven en ook een voor ons land geschikt systeem van beroeps voetbal te volgen dan verder met een ama teurisme, dat ten slotte toch eigenlijk geen amateurisme meer is, door te gaan, De wereldkampioenschappen te Rome hebben overduidelijk aangetoond, dat men zonder invoering van het beroepsspel geen rol in de groote internationale voetbalwereld zal kunnen spelen. In ons land is beroeps voetbal stellig mogelijk en het is ook wen- schelijk, want het is een ongewenscbt feit, dat er vereenigingen zijn, die tonnen bijeen kunnen brengen voor den aanleg van nieuwe terreinen en dat de spelers, die door hun spel dat geld bijeengebracht hebben, als werkloozen rondloopen en door het toch al zoo kostbare geld van de gemeenschap moeten worden onderhouden. De groote vereenigingen hebben tegen invoering van bef beroepsspel geen enkel bezwaar. Het zijn slechts de kleine clubjes, die meenen, dat zij bij de invoering van beroepsspel in het gedrang zullen komen, die de zaak uit een verkeerd begrepen oogpunt van eigen belang tegenhouden. Mogelijk kan derhalve uit het dwaze plan van enkeie Haagsch-e fantasten tenslotte voor het Nederlandsche voetbal nog iets goeds geboren worden. Alleen daarom hebben wij het de moeite waard geacht aan die Haag- sche plannen eenige aandacht te wijden. JONG HOLLAND—ZWALUWEN (HOORN) 2—3. De forfuinlijkste wfnf. Het is J. H. Zaterdagmiddag j.1. niet mo- fen gelukken een overwinning te behalen, n het moge vreemd klinken, J. H. is vrij wel den geheelen wedstrijd in de meerder heid geweest. De straffe wind deed veel af breuk aan 't spel. Vooral na de rust, toen j. H. den achterstand van 13 probeerde in te halen en met den wind in den rug speelde, igen daardoor ontelbare kansen verloren, arbij kwam nog, dat toen de stand 2—3 was en het Zwaluwen-doel aan een belege ring bloot stond, dit op soms wonderbaar lijke wijze aan een doorboring ontsnapte en de keeper toen niet over ongeluk te klagen had. Zwaluwen kreeg dan ook veel meer dan haar toekwam, want het eerste doelpunt kreeg men cadeau en het tweede was een on gelukkig moment ir de J. H.-verdediging. J. H. miste zelf in de tweede helft een penalty, die den gelijkmaker had kunnen zijn. Afijn boys, kop op, volgende week in St. Pancras beter. Over den wedstrijd het volgender Zwaluwen speelt 't eerst met den wind in den rug. Het spel is pas enkele minuten oud, als de midvoor van de Zwaluwen uit een doelworsteling met 'n kalm balletje den J. H.-keeper weet te passeeren. J. H. gaat vanaf dit moment tot den aanval over en wordt nu sterker, welke meerderheid vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd zal aan houden. Onophoudelijk zit men voor 't Zwaluwendoel, maar de wind maakt zuiver schieten onmogelijk, zoodat succes uitblijft. Zwaluwen weet zich dan weer iets los te werken, maar nu is de J. H.-verdediging op haar qui vive. Bij een goed opgezette aanval van J. H. weet Piet Kuiper den gelijkmaker te scoren (11). Even voor de rust krijgen we dan 't ongelukkige moment voor 't J. H.- doel, als de keeper vallende den bal in han den heeft en één der J. H.-spelers hem den bal uit de handen trapt, waardoor Zwalu wen op fortuinlijke wijze de leiding her neemt 12, waarmee de rust ingaat. Gezien 't spel voor de rust is men alge meen van oordeel, dat J. H. nog de beste kansen heeft, al moet ze een achterstand in- loopen. Doch hoe geheel anders is de tweede helft verloopen. Ook nu is J. H. vrijwel voortdurend in de meerderheid geweest, doch tot doelpunten wist men het niet te brengen. De Zwaluwen, die bijna geheel tot verdedigen waren overgegaan, worden nu geheel teruggedrongen. Hun doel ontkomt een paar maal op vrij gelukkige wijze. In deze periode loopt het J. H. wel tegen. Plot seling een uitval van de Zwaluwen, de links buiten geeft een schuiver in den linkerhoek, Jansen stopt vallende, maar kan 't leer niet wegwerken en de rechtsbuiten van Zwalu wen maakt er 13 van. J. H. komt verwoed opzetten, om 't verloren terrein te herwinnen, doch door stevig verdedigen weten de Zwa luwen onheil te voorkomen, totdat één der vele aanvallen beloond wordt en Jan Kuiper den achterstand verkleint 2—3. De span ning is ten top gestegen. Heel Zwaluwen verdedigt. Dan mist J. H. een penalty en we zien den moed er uit gaan. De Zwaluwen echter blijven moedig volhouden en als scheidsrechter de Nijs, die uitstekend floot, het einde aankondigt, heeft Zwaluwen een wel zeer gelukkige overwinning behaald, maar wat de soelverhouding betreft, had het evengoed een J. H.-zege kunnen beteekenen MERCURIUS ALKMAAR- AMSTERDAM 3—1. Zondag speelden bovenstaande stedenelf tallen een wedstrijd tegen elkaar. Onder lei ding van scheidsrechter De Jonge stelden de elftallen zich te 10.30 uur op. Amster- dam, dat windvoordeel had, was voor de rust sterk aanvallend. Goed opgezet, liet de atwerking der aanvallen toch wel iets h wenschen over. Het spel werd te kort gehou den. Hierdoor kwam het ook, dat Amster- dam voor de rust niet doelpuntte De weinige aanvallen van Alkmaar waren breeder opgezet en daardoor gevaarlijker Zoo kwam het ook, dat de midvoor een schot op het doel kon lossen, dat via het been van een der backs in 't doel terecht kwam. 0p de rust ging de strijd vrijwel gelijk Alkmaar vergrootte spoedig den voor sprong uit een zeer goeden aanval. Amster dam maakte een doelpunt, dat wegens ver. keerd aanvallen van den keeper geannuleerd werd. Even later was het echter toch 21 dank zij een snelle aanval van de gasten Toen ontspon zich nog een scherpe strijd die tenslotte ten gunste van de kaasstedelingen werd beslist door een uitstekende kopbal van den midvoor. Hiermede kwam het einde van de beste zijde laten zien Het ver toonde spel was sportief, enthousiast en vaak verrassend goed doordacht \ooral in die laatste wedstrijd toen de Alk- maarders met 10 achterstonden heb ben ze door hun onvermoeid doorzetten bereikt, dat K. Z. b in de 2e helft van den wedstrijd en nog wel tegen wind, over speeld werd en weldra w& het gelijk Ieder had plezier in de ongeveinsde vreugde van deze flinke adspiranten Wij gunnen hun volkomen het mooie succes en zouden aan het geheel te kort doen als we speciale spelers of speel sters een extra pluim gaven. Inderdaad waren er wel enkelen, die uitblonken in het doelen, wij i.agen bijv. in een dei- overwinningen (S—0) een paar goals, die heeren en dames van K. V. I zeker ja- loersch gemaakt zouden hebben, maar wij meenen de adspiranten zonder uit zondering te moeten complimenteeren met hun succes en ze den raad te geven op dezen goeden weg door te gaan. Kolven. OM DEN KOOG—NIEDORP BEKER. De eerste kolfwedstrijd voor 1934 om De KoogNiedorp-wisselbeker is Zondag 1. in de Waakzaamheid van den heer H. Ero te Koog aan de Zaan gehouden tus- schen de clubs van de Koog en Nieuwe Nie- dorp. Beide clubs kwamen uit met twaalf kolvers. Het resultaat was: Koog a.d. Zaan 1333 punten; Nieuwe Niedorp 1130 punten. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd. De returnwedstrijd zal plaats hebben op Zondag 24 Juni. Wielrennen. WEDSTRIJDEN TE NOORD- SCHARWOUDE. De ren- en toervereeniging Onderling Genoegen te Noordscharwoude hield een handicap-rit over 42 K.M., waarvan de uit slag als volgt was: 1. P. Steen; 2. C. Jongsma; 3. A. Willemse; 4. P. Kort; 5. C. Kos. Schieten. DE B. V. L. IN BERGEN JUBILEERT! Zaterdag vierde de afdeeling Bergen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm haar 15-jarig bestaan in café „Hilbrand" van den heer Boon. De feestelijke herdenking ving om 2 uur aan met een geanimeerden schietwedstrijd, waarvan de uitslag was: Klasse A. 1. C. Wokke, 49 punten; 2. J. C. Punt, 48 p.; 3. W. Kleverlaan, 48 p.; 4. C. Ellis, 47 p.; 5. S. Roozendaal, 47 p.; 6. P. Druiven, 46 p.; 7. J. Smit, 45 p.; 8 C. Dekker, 44 p.; en 9 P. Roozing, 44 p. Klasse B. 1. N. J. Min, 46 p.; 2. Th. Dingerdis, 46 p.; 3. N. G. Min, 45 p.; 4. Joh. Dingerdis, 44 p.; 5. Alb. Dekker 44 p.; 6. G. Roozendaal, 41 p.; en 7 Ide Min, 35 p Klasse C. 1. A. F. Roobeek, 46 p.; 2. H. Bur gering, 46 p.; 3. C. Schotten, 45 p.; 4, J. Ellis, 44 p.; en 5. A. Vrasdonk, 17 p. Officieren: 1. J. A. Haakman; 2. J. J. Schou. ten; 3. Mr. H. Judell; 4. G. N. Th. Diesfeldt. Nadat ververschingen waren aangeboden, werden tot eere-voorzitter der afdeeling geko zen de oud-burgemeester, de heer Jc. van Ree- nen, en tot voorzitter de burgemeester, mr. H, D. A. van Reenen. De nieuwe voorzitter sprak de afdeeling ter gelegenheid van haar jubileum toe, waarbij hij het doel van den B. V. L. uiteenzette. Hierna vereenigden de aanwezigen zich aan een gemeenschappelijken maaltijd, na afloop waarvan de burgemeester met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. Tijdens den maaltijd voerden verschillende heeren het woord. V i s s c h e n. HENGELWEDSTRIJD TE WARMENHUIZEN. Zondag hield de hengelsportvereeniging „Vischlust" te Warmenhuizen een wedstrijd de Kerkmeer. De uitslag is: 1. S. Mars, grootste maatbaars (23 c.M.); 2. A. Barten, grootste aantal met 26 stuks; 3. H. Slikker met 20 st.; 4. W. de Vet, met 18 st.; 5. P. Rempt met 15 st. In totaal werden 220 baarzen gevangen. NEDERLANDSCHE TUINDERS- BOND. Vergadering in „De Unie". Zaterdagmiddag werd in .,De Unie" een vergadering gehouden van het district Nrd'.- Holland van den Nederlandschen Tuinders- bond. Een tiental afdeelingen was niet opge komen. Voorzitter was die heer A. Scher mer, van Hoogkarspel. Mede was tegen woordig de voorzitter van den Bond, de heer Van Kampen. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de gebeurtenissen van den laat- sten tijd. Men heeft zich al weer moeten aansluiten bij de Groenten- en Fruitcentrale en bij de Provinciale Crisisorganisatie. Spr. constateerde dat men te laat was geweest met de landelijke organisatie om deel te nemen aan de voorbesprekingen voor de oprichting van de landbouwcrisisorganisa ties. Men heeft echter toch nog het geluk gehad, dat een H. B. lid in het bestuur dezer organisatie kon worden opgenomen en de heer Muijen te Heemskerk is aange wezen. De voorzitter dacht niet, dat een ge heel bevredigende vertegenwoordiging kon worden verkregen. Daar moet tegen worden geprotesteerd. Om niet onder den voet te worden geloopen door de andere organisa- tie's moet een sterk front worden gevormd. Vervolgens was aan de orde de behande ling van de begrooting van het district Nrd1.- Holland. De contributie was berekend naar een aantal leden van 1550, wat in verschil is met de begrooting van den Bond, door dat de afd. Beemster was opgeheven. Deze begrooiing werd na eenige bespre kingen onveranderd vastgesteld op een totaal bedrag van 850. Daarna werd de begrooting van den N. T. B. besproken. Deze begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 4006,97, met een post voor onvoorzien van 171,97, en een vermoedelijk batig saldo van 700. Bij de behandeling kwam naar voren, dat er leden waren, die bezwaren hadden tegen de door den N. T. B. aangegane öbligatie- leening, welke vóór de fusie was opgenomen om den N. T. B. te financieren. De aflossing in 4 jaren van deze leening werd door eenige heeren besproken. Men was er ver wonderd ovtr, dat dit in vier jaar gebeurde, daar men het laat voorkomen, alsof het een leening was op de te ontvangen contributie. Voor deze leening zijn de leden niet per soonlijk aansprakelijk, werd door den heer V e n n i k medegedeeld. Als de Bond mocht uiteenvallen, zouden de obligatiehouders hef nadeel hebben. De heer K. Kaan meende, dat men moreel wel de verantwoordelijkheid voor het bedrag had. Door den heer Gayaard, N. Niedorp, werd het een gevaarlijk experiment genoemd, dat de leden eerst een jaar lid zijn en dan ling der wijze van steunregeling en verdee ling van steungelden, de minimumprijzen het centraal bureau en de economische poli. Hek werd uitvoerig van gedachten gewfe. seld. Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". De postduivenvereeniging Steeds in Span ning hield Zondag 3 Juni een wedvlucht met oude duiven vanuit Orleans (Frankrijk). Af stand 570 K.M. Los 6 uur. Wind Noord west. De aankomst was als volgt: Korfbal. K.V.K.V.-NIEUWS. Adspirantendag in Oosthuizen, De adspiranten van de korfbalvereeni ging K.V.K.V. hebben Zondag j.1. een dag gehad, dien ze niet licht zullen ver geten. Liefst 16 twaalftallen uit alle korfbaloorden van N.-Holland hadden voor dezen adspiranten ingeschreven, zoodat niet minder dan 4 afdeelingen noodig waren om het mogelijk te maken dat iedere club een halve competitie kon spelen. De K. V. adsp. waren respectie velijk in de 2e en 4e afdeeling geplaatst, en moesten dus elk 3 wedstrijden spelen van 2 X 15 minuten. En toen om 3 uur alle wedstrijden be ëindigd waren wat was alles vlot en op tijd verloopen toen bleek dat ie A ploeg met 5 punten den len prijs in zijn afdeeling had gewonnen vóór K Z b Z.K.V. b en Velocitas a. En ook de B- ploeg zou bij iets beter doelgemiddelde een prijs gehad hebben. Is het wonder dat in het Alkmaarsche kamp een vreugdevolle stemming heerschte? Zonder uitzondering heeft ieder der jeugdige spelers en speelster.- zich van het begin lot het einde der wedstrijden 1. G. Hijmans 2. J. J. Veel 3. J. Huiberts 4. J. J. Veel 5. G. Hijmans 6. idem 7. M. Tijdeman 8. A. J. Dekker Zondag 19.29.13 20.16.08 Jzn. 20.34.57 Maandag 7.22.00 7.40.34 7.47.26 8.07.01 8.56.00 POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". Bovengenoemde vereeniging hield op Zou dag 27 Mei een wedvlucht met oude duiven vanuit Compiegne (Frankrijk). Afstand 387 K.M. Wind West-Noord-West. Aantal deel nemende duiven 216. De prijzen werden als volgt behaald: H. Machielse 1, 2, 3, 6, 20, 41; H. J. Caarls 4, 12, 14, 16, 23, 34, 36, 42; Th. Pronk 5; De Looze en Pauw 5; B. Termaat 8, 19; A. Kleef 9, 22, 43; N. IJpma 10, 25; Jn. Kaper 11; C. G. de Nijs 13, 17, 29; L. v. Vuure 15, 37; Jos. v. Seggelen 18, 24, 38, 39; A. Haring 21 D. Haasbroek 26; S. Dingerdis 27, 30, 31 P. de Jong 28, 32; R. Groot 33; G. H. Waijboer 40; N. J. Meijer 44; Tijd van de eerste duif 12.33.1 en van d? 44ste 1.8.28 uur. contributie betalen. Spr. vroeg zich af of er aan het eind van het jaar wel zooveel leden zullen zijn als bij het begin. Deze obligatie-geschiedenis werd door den bondsvoorzitter, de heer van Kampen, nader toegelicht. Eenige heeren spraken over de wensche- lijkheid, dat de leden van alles op de hoogte werden gehouden, wat er in den Bond ge beurde. Vooral als het geldzaken betrof. Het orgaan van den bond verschijnt nu om de veertien dagen inplaats van per maand, wat aanleiding gaf tot eenige be sprekingen, daar bijna niemand, ook niet in het hoofdbestuur, daarvan op de hoogte was gesteld. De heer van Kampen lichtte toe, dat de secretaris, de heer Blom, zoo'n voordee- lige aanbieding had gehad van den drukker. Voor 10 per maand meer werd de krant om de veertien dagen verspreid. Dat kon hij niet laten, daar samenwerking om de veer tien dagen toch beter is dan eens per maand. Men kon zich met deze uiteenzetting vereenigen. De heer C. B r s t Pz. had er aanmer kingen op, dat de krant gedrukt wordt op een ongeorganiseerde drukkerij. Dat geleek volgens spr. op onderkruiperstactiek, wat slecht te vereeniger valt met het streven van den bond, die op organisatie aandringt. De heer Van Kampen zeide, dat de drukker geen behoefte gevoelde om zich te organiseeren, daar hij buiten de organisatie zijn brood wel kon verdienen. Hij kan het er wel voor doen. Als hij met de krant uitkomt hoeft men toch niet te vragen of hij georga niseerd is of niet. Men heeft de zaak heel kaufmannisch" bezien. Daar was de heer Borst echter heele- maal niet mee tevreden. Door organisatie ti achten de tuinders meer voor hun produc ten te maken. Hoe staat het met het perso neel van den drukker? Het personeel had het volgens den heer van Kampen goed, want de drukker is een fatsoenlijk man; hij ziet in de toekomst in de krant een winstobject. De heer K. Kaan verdedigde het eigenmachtig optreden van de H.B.-leden, wat ook wel eens bij den Neutralen Bond gebeurde. Daarna werd den heer W. C. B o u m a n, den drukker van het ontslamen orgaan „De Ontwaking" het woord verleend, 'die er op wees, dat de organisatie van de drukkers a. h. w. ook bloed en tranen heeft gekost. Ook de tuinders hebben drang naai organi satie. Dat de krant van de tuindersorgani satie nu op een ongeorganiseerde drukkerij wordt gedrukt, is niet met het streven der tuinders overeen te brengen. Spr. riep den heer van Kampen, onder de instemming der vergadering toe: „Wat gij niet wilt, dat U geschiedt, doet dat ook een ander niet". De heer Van Kampen merkte op, dat na afloop van het contract altijd nog wijzi ging kan worden aangebracht. De begroo ting werd vastgesteld op een totaal 4006.97. Hierna werden door den heer Van Kam pen op duidelijke wijze de richtlijnen van den Ned. Tuindersbond uiteengezet, waar naar men met groote aandacht luisterde. Over de richtlijnen van den Bond inzake het hvpotheekvraa'rstiik. het pachtvraacstuk, bedrijfs- en individueelen steun, de vaststel- HET VERPLICHTE VEILEN VAN GROENTEN EN FRUIT. De nadere regeling. Thans heeft het centraal bureau van de veilingen in Nederland de nadere regelingen bekend gemaakt omtrent hef verhandelen van groenten en fruitproducten, waarop <fe regeering heeft bepaald, dat de wijze van afzet van alle tuinbouwproducten zal zijn; het veilen op door door de Nederiandsdw Groenten- en Fruitcentrale erkende veilingen van groenten, fruit en aardappelen. Door deze beschikking van den minister is derhalve voor alle kweekers van groenten en fruit het veilen van de door hen voor den handel geproduceerde artikelen ver- plichtend gesteld. De beschikking van den minister verleent op deze verplichting tot veilen de volgende uitzondering: 1. voor het verhandelen in een gezamen lijke hoeveelheid van ten hoogste 10 K.q. netto. 2. voor tuinders die: a. in het jaar 1933 een vaste standplaafe aan een of meer markten hebben gehad; 'b. ter nakoming van een overeenkomst hun producten leveren aan een conserven- fabriek; c. naast hun tuinbouwbedrijf een groenten- en fruitwinkel drijven of de producten uit hun eigen bedrijf door middel van straat handel plegen te verkoopen; d. het telen van fruit niet als hoofdbedrijf uitoefenen, doch van de oogst van hun fruit- boomen geringe hoeveelheden plegen te ver koopen. Aan de vier groepen tuinders genoemd onder 2 kan het verplicht veilen hunner producten ontheffing worden verleend, indien de betreffende tuinaer: a. door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale is erkend; b. zijn bedrijf overeenkomstig de voor schriften heeft doen registreeren en de be palingen der teeltregeling heeft nageleefd; c. een administratie bijhoudt ten genoegen van de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale; d. zich tegenover de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale verbindt slechts bij een door deze stichting erkende veiling of gros sier de meerdere voor zijn handel benoodig- de producten te zullen bijkoopen. Ter nadere uitwerking van bovenbedoelde beschikking van den minister van econo mische zaken d.d. 18 April j.1. heeft de re- geeringscommissaris voor den tuinbouw thans het volgende bepaald: 1. Onder veilen wordt verstaan het ver koopen op een door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale erkende veiling, ongeacht de gevolgde wijze van veilen. 2. Iedere kweeker van voor den handel bestemd fruit, die niet op de hierboven aan gegeven wijze ontheffing van het verplicht veilen heeft verkregen, is verplicht voor 15 Juni a.s. de veiling aan te wijzen, waar hi)" zijn fruit zal veilen; hij zal daartoe voor ge noemden datum een schriftelijke en doot hem geteekende verklaring bij deze veiling moeten inleveren. 3. Het veilen op meerdere veilingenis slechts toegestaan indien de betrokken vei- lingsbesturen zich daarmede uitdrukkelijk accoord verklaren en voor zoover de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale daarnai machtiging heeft verleend. Deze machtiging zal slechts worden gegeven indien voldoende waarborgen tegen ontduiking der regeling zijn verstrekt. 4. Het verpachten van boomgaarden, dus de z.g. verkoop van fruit op het hout, wondt ten deze niet als verkoop door den kweeker aangemerkt; dit verpachte» zal derhalve op de tot nu toe gevolgde wijze kunnen plaats hebben. De kooper van fruit op het hout, dus de z.g. pachter, treedt in de plaats van den verkooper, en is gehouden aan alle voorschriften, welke ter zake van het ver plicht veilen gelden te opzichte van deit kweeker van fruit. 5. De verkoop van kleine hoeveelheden druiven en ander fruit in zoogenaamde drui- ven-eetgelegenheden en van kleine hoeveel- heden kersen en pruimen in den boomgaard zelf is vrij, evenals het verzenden van post pakketten mits hiervan een eenvoudige ad ministratie wordt bijgehouden. 6. Het opslaan van fruit rechtstreeks door den kweeker of door den pachter in koel huizen of bewaarplaatsen is toegestaan, on der voorwaarde, dat aan de door den kweeker (pachter) aangewezen veiling opgave wordt verstrekt van de opgeslagen hoeveelheden en soorten. 7. Het veilen van fruit op monster en het z g. administratief veilen is toegestaan, doch de betrokken veiling is verplichf controle uit te oefenen op het gewicht der verkochte partij en op de overeenstemming met het monster. 8. Omtrent de heffing der omzetbelasting op fruit worden op dit oogenblik nog bespre kingen gevoerd met het ministerie van finan* ciën. Zoo spoedig mogelijk zullen ook hief omtrent nadere instructies worden gegeven De voorschriften inzake het verplicht veil® zijn gegeven krachtens de Landbouw-cris^ wet 1933. Overtreding dezer voorschrift®1, valt onder de in deze wet genomen straf maatregelen, namelijk uitsluiting van regeeringssteun, namelijk uitsluiting van iederen regeeringssteun, hechtenis van hoogste een jaar en geldboete van hoogste 10,000. ten ten BROEK OP LANGENDIJK (Mei). Geboren; Jan, z. v. A. Balder en D- Geertruida, d. v. J. Kok en M. L. Klemker Cornelis, z. v. C. Kloosterboer en G. K°c" dijk. Klaas Jan, z v. K. Wagenaar en Snippe. Adriana Johanna Frederika, d. v. Pastoor en A. J. F, M. Morra. Reinoutje, v. J. Bak en R. ten Bruggencate. Getrouwd: J. Groen, wonende te Pancras en L. Kouwen. J. de Feijter en Ootjers, D. VeD en T. Kansen. J- H. huis, wonende te Oudkarspel en G. de Boer C. Boon en S. Wagenaar. K. Wagenaar G. Gootjes. Overleden: Maartje Wagenaar, oud jaar, weduwe van Jacob Kostelijk. Sint* A. en 76

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2