Stad w Omgeving. £aatste Aecicftten 'fxomnciaal 'ïlieims £atid= en Jmm&ouu) tBucgeciijke Siatid Jiacktêedchtea VERKADE'S BESCHUIT KONINKLIJK HUWELIJK TE WACHTEN. Tusschen derden zoon van Alionso en jongste dochter van den Italiaanschen Koning? PER VLIEGTUIG UIT BOSCHBRAND GERED. SINT PANCRAS. HEERHUGOWAARD. BERGEN. HEILOO. HET VEILEN VAN GROENTEN EN FRUIT. KORTE BERICHTEN. Vandaag wordt te Baarn de 43ste jaar- lijksche vergadering gehouden van den Ne- derlandschen slagershond. I>e Nederlandsche Bond van Vereeni- gingen van huurders van woningen, ge bouwd met overheidssteun, heeft Zondag zijn tweede jaarlijksche vergadering ih net N.V. Huis te Utrecht gehouden. Tijdens de middagvoorstelling van het circus Henny Hagenbeek op de kermis te Heerlen heeft een ijsbeer een der temmers aangevallen. De man is in deerlijk gewonden staat naar het ziekenhuis vervoerd. koningin en de prinses zijn Maan dagavond om kwart voor zeven per auto van Huis ten Bosch naar het Loo vertrokken. Dit is S een Verkade's beschuit. f Uiterlijk verschilt deze beschuit maar weinig van de andere, gewone merken. Maar tóch: er is een groot, héél groot kwaliteits-verschil Vergelijkt U maar eens 1 Verkade's heerlijk-brosse en voedzame beschuit kost slechts A 9 ets. per groote rol. STRAATVERKOOP VAN CONSUMPTIE IJS. Mede in verband met een daartoe strekkend advies der Raadscommissie inzake het ventvraagstuk hebben Bux-- gemeester en WelhO' ders thans in ver band met de aanzienlijke toeneming van het aantal ijsco-venters in den laat- .'rii tijd eenige beperkende maatregelen getroffen, gelijk zij trouwens vrijwel overal elders, ook in de omliggende ge meenten, getroffen zijn. Burgemeester n Wethouders hebben bepaald dat ingaan de 15 Jüni a.s. allen, die consumptie-ijs aan of op den openbaren weg of aan de huizen te koop aanbieden of venten, evenals het vorige jaar, in het bezit moeten zijn van een schriftelijke ver gunning, door den Commissaris van Politie namens hun college verleend. Er worden niet meer dan 40 vergunningen afgegeven, waarvoor allereerst in aan merking komen zij, die in 1933 een vergunning bezaten voor het venten met consumptie-ijs. Belanghebbenden wordt in hun eigen belang aangeraden om zoo spoedig mogelijk hun verzoek om ver gunning schriftelijk bij den Commis saris van Politie in te dienen. Met 40 ijsco-venters zal in de behoefte wel zijn voorzien. JONGE HAAI GEVANGEN BIJ DEN OEVER. Door een visscher te Den Oever (Wieringen) is in een zgn. kamer een jonge haai gevangen van. ongeveer 55 c.M. lengte. Het dier heeft een leiblauwe kleur. (Ongecorrigeerd) BRAND IN HOUTOPSLAGPLAATS. Hedenmiddag om half een brak brand ui: in de houtopslagplaats van de firma W. de Vries aan den Kanaaldijk te Helmond. Alle houten gebouwen stonden spoedig in lichter laaie. Verschillende arbeiderswoningen in de onmiddellijke nabijheid zijn ontruimd. De brandweer was spoedig met groot materiaal ter plaatse. Men vreest voor uitbreiding van den brand. AMERIKAANSCH OORLOGSSCHIP IN AMSTERDAM. Het bezoek van buitenlandsche oorlogs bodems aan onze havens is in dit seizoen vandaag geopend, met de komst van de Ame- rikaansche kruiser „New Orleans" in de Amsterdamsche haven. DENATURISATIE VAN AARDAPPELEN. Het bestuur der Nederlandsche aardappel centrale brengt ter algemeene kennis, dat het in zijn vergadering van 5 Juni 1934 heeft besloten: De gelegenheid voor erkende aard- appeltelers om aardappelen aan te geven voor denaturisatie wordt gesloten met ingann van 17 Juni 1934. CONTACT-COMMISSIE VOOR HET MIJNBEDRIJF. Gisteren kwam de contact-commissie voor het mijnbedrijf bijeen naar aanleiding van het schrijven der gezamenlijke mijnen waarbij de loonovereenkomst tegen 1 Juli a.s. is opge- zegd. Ter nadere toelichting hiervan deelden de directies mede, dat de voortdurend slechtere gang van zaken het haar onmogelijk maakt het bedrijf voort te zetten, indien niet de pro ductiekosten verder worden verlaagd. Daar alle andere middelen om hiertoe te komer. zijn uitgeput, bleef niets anders over dan de loonregeling, welke sinds 1 Juni 1932 gegol den heeft, op te zeggen. De directies zager, zich genoodzaakt een algemeene loonsver laging van 10 voor te stellen. De vertegenwoordigers der vakbonden wa ren van meening, dat van de loonen, vooral op de mijnen waar regelmatig verzuimdiens- ten worden ingelegd, niets meer af kan. De directies erkenden, dat een loonsver- laging door die arbeiders, die reeds in be langrijke mate door verzuimdiensten getrof fen worden, bezwaarlijk te dragen is. Indien op sommige mijnen ook in de toekomst meer dan een dag per week niet zou worden ge werkt, zal getracht moeten worden de betrok ken arbeiders op andere wijze tegemoet te ko men. Teneinde de vakbonden gelegenheid te geven zich nader over het voorstel der direc ties te beraden, werd besloten de verdere be sprekingen uit te stellen tot Woensdag 13 Juni a.s. TRAMBESTUURDER VEROORDEELD. De rechtbank had hem vrijgesproken Het gerechtshof te Den Haag heeft tot drie maanden hechtenis veroordeeld den 30-jari- gen bestuurder der N.Z.H. tramwegmaat schappij C. B., die door de rechtbank aldaar was vrijgesproken van de hem ten laste ge- !5JuLovertredinS van de artikelen 307 en 308 W. v. S. POGING TOT DOODSLAG. Het gerechtshof te Den Haag veroordeel de tot drie jaar gevangenisstraf den 24-jari- gen koopman J. C. uit Vlissingen, die door de Middelburgsche rechtbank wegens poging tot doodslag tot 5 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. NASPEL ZAAK-ONNES VAN NIJENRODE. Naar wij vernemen zullen de zaken sa menhangende met de Onneszaak op 21 Juni a.s. te 11 uur door de Amsterdamsche rechtbank worden afgehandeld. Eerst wordt de zaak tegen Koning behan deld, daarna die tegen Witbraat. Getuigen zijn in deze zaken van de zijde van het O.M. niet gedagvaard, zoodat de behandeling louter een formeele kwestie is, daar de officier in deze zaken vrijspraak zal moeten eischen, daar Onnes door de recht bank is vrijgesproken. Naar verluidt is in monarchistische kringen van Spanje eenige beroering gewekt door de voorbereidingen voor een huwelijk tusschen den derden zoon van ex-Koning Alfonso, Prins Juan en de jongste dochter van den Italiaan schen Koning Prinses Maria. Deze beroering staat in verband met de kortgeleden door Al fonso uitgesproken weigering, om afstand te doen van zijn rechten op den troon, aangezien er een groote beweging bestaat onder de mo narchisten om Prins Juan tegelijkertijd met zijn huwelijk als troonpretendent te proclameeren. Ex-Koning Alfonso nu is weliswaar geen tegen stander van dit voorgenomen huwelijk, doch verzet zich krachtig tegen afstand doen van zijn rechten. Gisteren zijn 39 arbeiders, die in een afgele gen district nabij Amos in Quebeck (Am.) werkzaam waren en die dreigden gevaar te loopen door een boschbrand, welke voortge jaagd door den wind zich in hun richting uit breidde, te worden ingesloten, door vliegtuigen gered. Deze vliegtuigen waren behulpzaam bij den strijd tegen het vuur in de boschstreken van noord-Ontario. Zij vlogen over de wouden heen en waarschuwden onmiddellijk, wanneer ergens wederom vuur uitgebroken was. De op den grond werkende blusschingstroepen werden dan onmiddellijk derwaarts gedirigeerd. Dinsdagavond werd op het gemeentehuis vergaderd door B. en W. en afgevaardigden van werkgevers en werknemers. Besloten werd om voorloopig voor 3 maanden een loon vast te stellen van 18.per week. Maandag zal met deze proef worden begon nen. Reeds verscheidene tuinders hebben zich opgegeven voor een te werk te stellen arbeider. De bierbottelaar K. ontkwam ternauwer nood aan een ongeluk, daar bij het binnengaan van het café Reijne nabij het station Hugo- waard de zich boven de voordeur bevindende luifel vlak achter hem neerstortte. Ter voorziening in de vacature wijlen den heer J, Leijen Czn, is als lid van het bestuur van den Oudburgerpolder gekozen de heer C, Bijl, alhier. De Coöp. Boerenleenbank hield Dins dagavond jaarvergadering in hef Bruno- gebouw. Deze vergadering was noodig om dat op 23 Mei niet de helft der leden tegenwoordig was. De heer P. L. Vermeulen opende en heette inzonderheid welkom den heer Ver beek, die voor de Centrale te Eindhoven aan wezig was. De nieuwe kassier, de heer A. J. Sengers, bracht de rekening en verantwoording over 1933. Aan spaargelden was ingelegd f 134741,32 en terug gevraagd 146141,13 Aan voorschotten gegeven 40055,17, terug betaalde voorschotten 35188. De winst over 1933 was 1461,41. De reserve f 4705,29. De totale ontvangsten en de uit gaven waren f 268092,31. De balans sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 167455,21. De heer K. Zuurbier verklaarde alles in orde, waarna de rekening en balans werden vastgesteld. Daarna bracht de secretaris een keurig verzorgd jaarverslag uit. Gememoreerd werd het overlijden van den kassier, wijlen den heer Jac. Sengers. Het ledental was op 31 December 170. In omloop waren 343 spaarbankboekjes en 128 in loopende reke ning. Een ernstig beroep werd gedaan op de leden om de bank te steunen. De grootte der te geven voorschotten werd bepaald voor vereenigingen op 18000 en voor leden op 10000. De rentevoet werd be paald: spaargelden 3 pet. en voorschotten 5 pet. en 1/8 pet. provisie, Na toelichting werd art. 2 huish. regle ment gewijzigd. Gebleken was dat er in de loop der jaren onwettige stemmingen hadden plaats gehad. Bepaald werd dat het geheele bestuur en raad van toezicht en bloc zouden aftreden. Tevens werd opnieuw vastgesteld dat het aantal bestuursleden en leden van de raad van toezicht uit minstens 3 leden zou be staan. Medegedeeld werd, dat de voorzitter zich niet herkiesbaar stelde. Herkozen werden als bestuursleden de heeren C. Bakker Pzn, Jac. Molenaar en J. Ligthart en als leden van den raad van toezicht de heeren P. Kuiiper, Jac. Zoon en M Dekker. Namens het hoofdbestuur bracht de heer Verbeek den scheidenden voorzitter dank. De kassier deelde mede, dat op 31 December jJ. bijna 1900 niet op tijd was betaald Die rente moet er wezen. Spr. gaf in over weging om een spaarbankboekje aan te houden en daarop wekelijks een bedrag te storten. De heer Verbeek sprak een ernstig woord over de groote verantwoordelijkheid van bestuur en Raad van Toezicht, die in deze ernstige tijden de steun der leden noodig hebben. Tegen leden, die geld leenen buiten de bank om, zal men strenge maatregelen moe ten nemen. Ingevolge een verzoek van den heer Hageman werd bepaald, dat de jaarvergade ring niet meer in liet drukke seizoen plaats heeft. Daarna sluiting. Dinsdag werd op Kapel de 30e bede vaart gehouden van de Bedevaart uit Leiden, welke een feestelijk karakter droeg en werd bijgewoond door 850 a 900 leden. Per extra- trein kwam men op Kapel aan De plechtige Hoogmis werd opgedragen door deken A. Homulle, terwijl prof. C. G. van Trigt een gloedvolle predicatie hield. In den tuin van den heer Ruiter liet een muziekcorps zich hooren. De plechtigheid werd besloten met een Te Deum Laucamus. KAARTEN EN KOFFIiDIK. Gisteren heeft zich in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsteroam te verant- wooraen gehad de 57-jarige „waarzegster" P. C. T., die op 22 Fetr. door de rechtbank aldaar veroordeeld was tot twee jaar gevan genisstraf wegens oplichting. Ze had kans gezien een juffrouw, die haar kwam vragen of de kaarten geen werk voor haar in uit zicht stelden, voor 215 op te lichten, door haar een man te beloven, een man, dien ge zegde juffrouw wel eens had ontmoet, doch die tot dan toe nog geen blijken van bijzon dere genegenheid te haren aanzien had ge geven. Ook nu hoorde ze slechts van den echtgenoot-in-spe door tusschenkomst der waarzegster. Deze vroeg telkens kleinere en grootere bedragen van de trouwlustige juf frouw, nu eens om „den" man van zijn En- gelsche vrouw af te helpen, met wie hij moeilijkheden had, dan weer om versterken de middelen voor hem te koopen, dan weer om een reisje naar Zandvoort te maken, om „de laatste bezwaren uit den weg te ruimen" Intusschen bleef de man onzichtbaar. Zoo bleef ook onzichtbaar de bruid, die de waarzegster een Duhschen huisknecht had toebedacht en waarvoor hij, even lichtgeloo- vig als zijn vrouwelijke collega, in den loop van drie maanden 1492 afschoof. Doch eindelijk kwam boontje om zijn loontje. Zoowel de juffrouw als de huis knecht kregen argwaan, de eerste, geassis teerd door haar hospita, riep Cassandra ter verantwoording en zocht hulp bij de politie, de laatste, bijgestaan door een dienstbode, in dezelfde betrekking als hij in dienst, ontbood de waarzegster bij zich thuis; de Duitsche dienstbode verstopte zich in een kast en hoorde het gesprek, dat door huisknecht en waarzegster werd gevoerd en waarin de laatste beloofde de 1492 terug t? zullen betalen. Verdachte had hooger beroep aangetee- kend, omdat ze zich voBomen onschuldig achtte. Na verhoor van getuigen vroeg de procu reur-generaal bevestiging van het vonnis. ONWARE BALANS. De Utrechtsche rechtbank heeft den 41- jarigen J. J. M., vrceger directeur van een N.V., wegens het pubbceeren van een on ware balans veroordeeld tot 3 maanden ge vangenisstraf. De eisch was vier maanden. Artikel 9 der landbouwcrisiswet 1933 geeft aan de regeering de bevoegdheid om het voortbrengen, oogsten, vervoeren, bewerken, verwerken, in voorraad hebben en verhande len van crisisproducten waaronder begre pen zijn alle tuinbouwproducten te be perken, te verbieden of slechts voorwaarde lijk toe te staan. Wat het verhandelen van groenten en fruit betreft, heeft de regeering van boven genoemde bevoegdheid gebruik gemaakt door te bepaien, dat het verhandelen van deze gewassen in gezamenlijke hoeveelheden boven een door den minister van economi sche zaken te bepalen aantal kilogrammen aan hen, die als beoefenaars van tuinbouw zijn aangesloten bij de Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale, te Den Haag, slechts is toegestaan, indien dat verhandelen ge schiedt overeenkomstig een door dien minis ter te bepalen wijze van afzet. In het crisistuinbouwbesluit is verder be paald, dat het verhandelen van groenten en Fruit aan niet aangeslotenen bij de Neder landsche groenten- en fruitcentrale slechts is toegestaan voor zoover die niet aangeslo ten handelaren of verwerkers zijn, die als zoodanig door de Nederlandsche groenten en fruitcentrale zijn erkend. Bij de crisistuinbouwbeschikking 1934 I B, heeft de minister van economische zaken be paald, dat voor hen, die als beoefenaars van tuinbouw zijn aangesloten bij de Nederland sche groenten- en fruitcentrale het verhan delen van groenten en fruit slechts is toege staan via een door die centrale erkende vei ling van aardappelen, groenten en fruit. Volgens die beschikking kan echter aan een aangeslotene door of vanwege de groen ten- en fruitcentrale vergunning worden ver leend tot het veilen op twee of meer veilin gen. Deze vergunning zal echter slechts worden verleend indien de betrokken vei- lingsbesturen zich daarmede uitdrukkelijk accoord verklaren en indien aan de Neder landsche groenten- en fruitcentrale voldoen de waarborgen tegen ontduiking der regelin gen zijn verstrekt. Verder bepaalt genoemde beschikking, dat het verpachten van boomgaarden ten aan zien van den fruitkweeker niet zal worden aangemerkt als verkoop, maar dat de desbe treffende kooper, onder gehoudenheid aan alle vooifcchriften, welke terzake van het verplichte veilen ten opzichte van den kwee- ker van het fruit gelden, in diens plaats treedt. Iedere aangeslotene is vrij zelf de veiling aan te wijzen, waarover hij zijn producten wenscht af te zetten. De Nederlandsche groenten- en fruitcentrale verwacht, dat de belanghebbenden vóór den 15den Juni a.s. een schriftelijke en onderteekende verklaring inleveren bij de veiling, waarover zij hun producten wenschen af te zetten. Het verhandelen van groenten en fruit door de kweekers in gezamenlijke hoeveel heid boven 10 K.G. mag derhalve, voor zoo ver de kweeker op boven aangegeven wijze geen vrijstelling daarvan heeft gekregen, thans nog s'echts plaats hebben via een door de Nederlandsche groenten- en fruit centrale erkende veilingsvereeniging. Dit verplicht veilen van groenten en fruit is noodzakelijk in verband met de uitvoering der verschillende regeeringsmaatregelen tot saneering van het tuinbouwbedrijf. Ook voor fruit is dit verplicht veilen noodzakelijk, om dat ernstig moet worden gevreesd dat, al is de fruitteelt op dit oogenblik nog een der zeer weinige bedrijfstakken, welke een eenigszins loonend bestaan bieden, hierin een ongunstige wijziging kan komen, indien niet van hoogerhand regelingen ten aanzien van de teelt en de aflevering van het product worden getroffen. Ongestraft zal niet kunnen worden doorgegaan met in volledige vrijheid telen en afleveren van het product. Immers nemen eenerzijds de afzetmoeiliikheden van ons fruit steeds meer toe tengevolge van bui ten'andsche contingenteeringsmaatregelen en deviezenvoorschriften en de verminderende binnenlandsche koopkracht, anderszijds valt in Nederland een zeer sterke uitbreiding der fruitproductie door nieuwe aanplant te con- stateeren. Het zou dan ook onverantwoorde lijk zijn onder deze omstandigheden de fruit teelt buiten alle regeeringsmaatregelen te doen blijven, totdat de gevreesde inzinking daar is en de prijzen van het fruit tot een even laag peil zijn gedaa'd als die van onze groenten. Een tijdig betrekken van de fruit teelt binnen het raam der regeeringsmaat regelen biedt het voordeel, dat daarbij een groote mate van soepelheid kan worden be tracht, en met bestaande toestanden zooveel mogelijk rekening kan worden gehouden. Bovendien biedt een ordening in de wijze van afzet en in de verbetering der kwaliteit en sorteering tegenover het Nederlandsche publiek een rechtvaardiging van de maat regelen tot bescherming der Nederlandsche markt tegen overstrooming met goedkoope buitenlandsche fruitsoorten door middel der monopolie-heffingen. Het verplicht veilen is derhalve onmisbaar als grondslag voor alsnog in het belang der Nederlandsche fruitteelt te nemen maat regelen. Bovengenoemde tuinbouwbeschikking 1934 I B, houdt echter rekening met de mogelijk heid op velerlei gebied uitzondering toe re staan op de verplichting tot veilen. Bij die be schikking zijn verschillende vrijstellingen van die verplichting toegestaan t.w.: 1. voor het verhandelen ih een gezamenlijke hoeveelheid van ten hoogste 10 K G netto 2. voor tuinders, die a) in het jaar 1933 een vaste standplaats aan een of meer markten hebben ge had; b) ter nakoming van een overeenkomst hun producten leveren aan een con- servenfabriek; c) naast hun tuinbouwbedrijf een groen ten- en'fruitwinkel drijven of de pro ducten uit hun eigen bedrijf door middel van straathandel plegen te verkoopen; d) het telen van fruit niet als hoofdbe drijf uitoefenen, doch van den oogst van hun fruitboomen geringe hoeveel heden plegen te verkoopen 3. voor het verkoopen van kleine hoeveel heden fruit in zoogenaamde fruit-eetge legenheden of in den boomgaard zelf of door middel van het verzenden van posr pakketten 4. voor het opslaan van fruit rechtstreeks door den kweeker of door den pachter in koelhuizen of bewaarplaatsen, mits de be trokken aangeslotene aan de veiling waarover het veilen hem is toegestaan, opgave verstrekt van de opgeslagen soor ten en hoeveelheden; 5. voor het veilen van fruit op monster en het z.g. adminitsratief veilen, mits de be trokken aangeslotene zich vrijwillig onder toezicht stelt, door de betrokken veiling uit te oefenen op het gewicht der ver kochte partijen en op de overeenstemming daarvan met het monster. Voor bovenstaande onder 2, 3, 4 en 5 ge noemde groenen, wordt echter slechts vrijstel ling verleend, indien de betreffende tuinder: a) door de Nederlandsche groenten- en fruit centrale is erkend; b( zijn bedrijf overeenkomstig de voorschrif ten heeft doen registreeren en de bepalin gen der teeltregeling heeft nageleefd; c) een administratie bijhoudt ten genoege van de Nederlandsche groenten- en fruit centrale; d) zich tegenover de Nederlandsche groen ten- en fruitcentrale verbindt slechts bij een door deze stichting erkende veiling ot grossier de meerdere voor zijn handel be- noodigde producten te zullen bijkoopen. STEUN GERSTOOGST 1933. De gewestelijke tarwe-organisaties voor Noord- en Zuidholland maken bekend, dat bij beschikking van den minister van economische zaken en arbeid is vastgesteld, dat slechts voor steun in aanmerking komen die hoeveelheden gerst van oogst 1933, welke daartoe vóór den 20sten Juni 1934 bij de betrokken gewestelijke tarweorganisatie, onder overlegging van de bijbehoorende dorschbriefjes, zijn °Pêeöeven- Alle telers die dus nog gerst van oogst 1933 ongedorschen voorradig hebben, zullen, om voor steun in aanmerking te kunnen komen, voor 20 Juni a.s. moeten dorschen en de dorschbriefjes ingeleverd moeten hebben bij den secretaris van het district waaronder zij behooren. Voorts vestigen wij er de aandacht op dat men, alvorens te gaan dorschen, daarvan ken nis moet geven aan den districts-secretaris. MEIKERSEN-VERKOOP. Op de gisteren te Geldermalsen gehouden publieke verkooping van meikersen besteedde men naar schatting 1215 cent per kilogram op het hout. VOORSCHRIFTEN OMTRENT VROEGE AARDAPPELEN. In gevolge het crisis-aardappelbesluit 1934 I, en het crisis-tuinbouwbesluit 1934 I en de met die besluiten samenhangende ministeriëele be schikkingen is voor de vroege aardappelen het volgende bepaald: Het rooien en vervoeren van vroege aardap pelen door den verbouwer is slechts toegestaan aan hem, die in het bezit is van een rooi- en aanvoervergunning. Deze vergunningen worden verstrekt door de veilingen waaronder de be drijven der verbouwers zijn geregistreerd, na mens en in opdracht van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Alle vroege aardappelen moeten worden ge veild. Bij het aanvoeren van vroege aardappelen ter veiling moet altijd de rooi- en aanvoervergun ning in het bezit van den aanvoerder zijn. Het van de veiling af vervoeren van ter vei ling verhandelde vroege aardappelen is slechts toegestaan indien zij niet beneden den door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale vast- gestelden minimum-prijs zijn geveild en indien de te vervoeren partij is vergezeld van de vei lingsverklaring, houdende de mededeeling, dat de door de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale vastgestelde heffingen per 100 K.G. is betaald. Verder is krachtens het crisis-tuinbouwbe sluit 1934 II de export van vroege aardappelen uitsluitend toegestaan aan de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale. Deze centrale geeft aan de exporteurs de uitvoervergunning gratis af. Voor den export naar Duitschland zijn deze vergunningen te verkrijgen: in Noordholland bij C. Wagenaar Kzn., Broek op Langendijk. Voor den export naar andere landen worden de uitvoervergunningen afgegeven door den heer Wagenaar voornoemd en door het bijkan toor Nederlandsche Groenten- en Fruitcen trale, Handelskade 9 te Amsterdam. Tot nader order mogen niet gerooid en ter veiling aangevoerd worden de soorten Eigen heimer en Bintje. Bovenstaande regelingen gelden slechts tot den lsten Augustus 1934 en uitsluitend voor vroege aardappelen, welker voorziening niet onder de werkingsfeer van de Nederlandsche Aardappelcentrale, maar onder Jie van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale valt GETROUWD: Arjen Sijperda en Trijntje Groet. Jan Hooijberg en Sieuwtje Sikkens. GEBOREN: Wilhelmina jentim., d. van Cornelius Koe nen en Aaltje de Groot. Antje Tine, d van Albertus Lust en Elisabeth Grootes. Nelly, d. var. Jan Ploeger en Pietertje Kroon. Lientje Beelo, d. van Johannes van Burken en Bloemetje Englander. OVERLEDEN: Ernestus Wilhelmus \an der Wal 57 jaar. Cornelis van dei, Brink 80 jaar. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juni '34. 80000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 5.306.60, Drielingen 4.30 4.90; Kleine 3.30-/ 3 70 8000 K.G Tomaten: A 27.5028.10, B 24, C 26.50, CC 19 40, per 100 K.G.; 230 st. Bloemkool le s. 7.50, 2e s. 4; 670 bos Wortelen 55 40. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Juni 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 358 Vette kalveren, le kw. 38—46 tent, 2e kw. 28—36 cent, 3e kw. 2026 cent per K.G. levend gewicht; 56 Nuchtere kalveren 3—6; 337 Varkens, vleeschvarkens, wiegende van 90—110 KG. 3536 cent, zware varkens 3435 cent, vette varkens 3233 cent per K G. slacht- gewicht. Ter veemarkt waren 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken aange voerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Juni 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonten 3 3.75, blauwen 33.75; Friesche Red- star 3.754.25; Bravo's ƒ4—4 25, per H.L.; Malta's 11%12 cent en Muizen 78 cent per K.G. Aanvoer 2800 H L. NOORDSCHAPWOUDE, 5 Juni 1934. 1100 KG. Aardappelen: Sch. muizen 5.606.10, Drielingen 4.705.30, Kleine 3.50, alles per 100 K G. ZAANDAM, 4 Juni 1934. Veilingver „De Zaanstreek". Sla 20—50 cent per kist; Andijvie 2081 cent per kist; Peen 11—15 cent per bos; Pieterselie 3—5 cent per bos; Selderie 2—5 cent per bos; Uien 1 20 per zak; Bloemkool le s. 9—15 cent en 2e s. 1 6 cent per stuk; Raapstelen 1—2% ct. per bos; Citroenen 1.50—1.80 per 100; Peulen 5—6 cent per pond; Komkommers 710 cent per stuk; Rabarber 6—6% cent per bos; Spinazie 20—50 cent per kist; Pos telein 30—45 cent per kl. kist; Tomaten 17 19 cent per pond; Radijs 1—2% cent per bos; Aardbeien 20—25 rent per pond; Per ziken 7—15 cent per stuk.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5