y^f V Ste' .jX/^v, DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. H Q-'Wp' i d *f £and= en Jmm&ouw t DE STERRENHEMEL VAN 6—13 JUNI '34, 22 h MT (23 h ZT) Ci 'nrosTEKv. VOLLE MMN 3 LWICTE KVWÜÏ1ER TANDPASTA voor Uw tanden! KOEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. SCHAGEN. WIERINGEN URSEM. DE BANGERT. DE STREEK. HOORN. BOVENKARSPEL. OOSTERBLOKKER. LANGENDIJK. SINT PANCRAS. HEIL 00. Ster 3* grootte, cfkkta Ster J" grootte. Ster'/el* gr. Melkweg Wettelijk tegeechrevet» bil het Bureau */d Industrieel ea Eigendom ondef No» 64222 7 I" *»V o Vir TV V ?v #NIEÜVEHAAF Bovenstaand kaartje stelt voor den sterrenhemel in Nederland, des avonds te e 1 f uur Middelbare Tijd, (twaalf uur Zomertijd) gelijk aan 15 h 59 min Sterre- tijd In tegenstelling met gewone landkaar ten vindt men hier het Westen rechts, het Oosten links van den beschouwer geteekend. Dat is bij sterrekaarten nood zakelijk en gebruikelijk, teneinde te ver hoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschijnen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen die in het Oosten opkomen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondergaan, en wanneer men verder slechts dat kwadrant van de kaart voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, dan is de oriëntatie eenvoudig genoeg. Op dit kaartje loopt, van het Z.Z O. naar het N., door de sterrenbeelden Schutter, Arend, Zwaan, Cepheus, Per- seus een gebogen stippellijnzij duidt de ligging van den Meikwee aan. In drukletters vermeld zijn de namen vr.n de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters geteekend. De middaghoogte van de zon veran dert deze maand weinig; zij is 60° a 61 >2° (Zomersolstitium, zonnewedde of L Schorpioen VENIJS MAES JUPITER züTP SATURNUS zonnestilstand6punt) de dagboog is de tijd dat dat zij boven den horizont staat), is bij den aanvang der maanl 16 h 22 min. geweest; op den langsten dag is ze 16 h 44 min en aan het einde der maand 16 h 39 min. De schijngestalten der maan zijn: L.K.: 4 Juni; N.M.: 12 Juni; E.K.: 20 Juni; V.M.: 27 Juni ,op dit eerste kaartje van deze maand komt echter geen maantje voor, aangezien zij voor elf uur middelbare tijd nog niet op is. DE PLANETEN. Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jupiter er Saturnus. Venus (m —3.5) is morgenster in de beelden Ram en Stier. Mars (m 1.6) staat te dicht bij de zon om waargenomen te kunnen wor den. Jupiter (m —1,7) is avondster in de Maagd, benoorden S p i c a. Saturnus (m 0,9) is morgenster in den Waterman; op het laatote kaar tje dat deze maand zal verschijnen (27 Juni) zal men hem juist aan den Z.O.- rand van de kaart vinden. (m magnitude helderheid, verge leken met een ster van de le grootte, die m 1,0 heeft.) zijn gemaakt, alsmede dat verdachte op zijn onbehoorlijke houding is teruggekomen en alle geleden schade heeft vergoed. Daar mede rekening houdende requireerde spr. een geldboete van 75 subs. 20 dagen hechte nis. DRIE JAAR WEGENS KERK DIEFSTAL. Op verschillende plaatsen in het Gooi zijn in September van het vorige jaar brutale kerkdiefstallen gepleegd, o.m. in de r.k. kerk te Blaricum en te Kortenhoef. Ook in Am sterdam hebben de kerkdieven geopereerd. In den nacht van 22 op 23 September werd te Amsterdam een recidivist op heeterdaad betrapt, nadat hij een poging had gedaan om in de St. Rita-kerk in te breken. De rechtbank veroordeelde den kerkdief tot twee en een half jaar gevangenisstraf, met aftrek van twee maanden preventief In hooger beroep requireerde de procu reur-generaal twee en een half jaar. Het gerechtshof, gister arrest wijzend, veroordeelde den man tot drie jaar gevan genisstraf. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILiNGEN. Momenteel gaat de belangstelling der tuinbouwers in een streek als Langendijk. waar de teelt van vroege aardappels zoo'n belangrijke plaats inneemt, vooral uit naar het verloop der prijzen van de vroege aardap pelen. Er werden er deze week al heel wat aangevoerd, n.1. 18 spoorwagens. Van dezen tijd is dit al een belangrijk kwantum, vooral alc men let op het matige beschot. De lang durige droogte doet de opbrengst erg tegen vallen, Doch ook de prijzen waren niet hoog. De vraag is nog maar matig, eensdeels ge volg van de groote voorraden oude aardap pels, anderdeels van het aanbod van Malta aardappels. Aanvankelijk liep het nog al mee met de prijzen. Er werd n.1. voor groote nog ?e middeld 8 per 100 K.G. betaald, terwijl drielingen zelfs meer dan 9 opbrachten. Met die prijzen kon men nog tevreden zijn, verleden jaar werden ongeveer dezelfde prij zen bedongen. Helaas viel er gauw een sterke daling te constateeren, zoodat gemiddeld maar 5.50 werd gemaakt, zoowel voor groote als voor drielingen. Er werden al spoedig kleine voor beneden de 3 verkocht Een kleine verbetering is daarna nog inge treden, doch de hoogste noteering kon de 8 voor groote niet meer halen, terwijl zelfs verschillende partijen minder of iets meer dan 6 opbrachten. Voor drielingen was de maxi mumprijs 7.40, de laagste 5.40. Kriel bracht toen gemiddeld 4 op. Vergeleken met het vorige jaar werd 1.50— 2 per 100 K.G. minder ontvangen. Nu de uitvoer naar Duitschland over de maanden Juni en Juli in totaal, naar men ons verzekerde, slechts f 750 spoorwagens zal mogen bedragen, en de vooruitzichten voor een beteekenenden export naar Engeland niet gunstig zijn, is men voor de volgende weken, waarin de aan voer aanmerkelijk zal toenemen, weinig hoop vol gestemd. Aan de veiling van den Noordermarktbond is de laatste winterkool aangevoerd, n.1. Deensche witte, waarvoor 3.604.40 werd besteed. Ze was bestemd voor het bin nenland. Met de rabarber liep het ook weer slecht. De hoogste prijs voor de beste kwaliteit en meest gewilde soort was 1.20; sommige partijen brachten maar 90 cent op. Er is bijna geen vraag naar dit product. Ook voor bloemkool werd een zacht prijsje besteed: eerste kwaliteit bracht 7.70 op, tweede soort 1.30. De aanvoer was nog gering. Nog slechter ging het met de sla; meer dan de helft van den aanvoer bracht 5060 cent per 100 krop op; overigens werd 90 cent betaald. Bieten deelden hetzelfde lot; 4060 cent is een prijs bij het onverkoopbare af. Is het tot nu toe nog bevredigend geloopen met de stooktomaten, de laatste veilingen gaven reden tot ongerustheid. Van ongeveer 37 voor A-kwaliteit liepen de prijzen tot ongeveer 28 terug. Evenzoo ging het met B, waarvan de prijs van ruim f 33 tot ge middeld 26.50 kelderde. Voor C was Het nog erger, n.1. van 34.30 tot 25, terwijl CC van 27.40 tot 17.80 achteruit liep. De aanvoer van dit product was al vrij sterk toegenomen. DE OOGSTBERICHTEN VAN DE AARDBEIEN. De verwachting is niet hoog gespannen. De stand was goed en de bloei rijk, doch het gure schrale weer en de droge wind hebben Hun funesten invloed niet gemist. De ver wachting is dan ook een matige oogst, voor al daar er haast overal ziekte in het gewas voorkomt. Een malsche regen zou nog veel kunnen goedmaken. Wat de prijzen be treft, verkeert men in het onzekere. Binnen land en de fabrieken zullen den aanvoer moe ten verwerken. We hebben een exporteur en groothandelaar op binnenland gevraagd, hoe de verwachting is, doch men haalt de schou ders op. Hoe het ook zij, het staat wel vast, dat 1934 voor de tuinders een matigen oogst zal geven met allerminst hooge prijzen. KENNEMERLAND. Het beloop der markt was de vorige week niet onbevredigend, al zijn er dan ook producten, die geen behoorlijken prijs op brachten. Sla, die geruimen tijd goede belang stelling had moest de laatste dagen een veer laten, ook al om dat er een groote verschei denheid in kwaliteit was, waarbij 2e soort domineerde. Eerste soort sla gold ƒ1.25 1.50 per kist, terwijl afwijkende kwaliteit voor alle prijzen werd verhandeld. Rabarber, die niet ruim werd aangevoerd, had geen be langstelling, een verschijnsel van weken aaneen. De prijzen waren laag, n.1. 1— 2 p. 100 bos, enkele partijtjes tot 3 p. 100 bos. Een product, waarnaar geregeld goede vraag is, is bloemkool, waarvan le soort duur was. We noteerden 16—21 en voor 2e soort f 812 per 100 stuks. Bospeen altijd nog kasproduct had flinken af trek en zoo lang er nog geen concurrentie van den kouden grond komt, zal dit wel zoo blijven. De kwaliteit liep nogal uiteen, wat bleek uit de prijzen van 10—22 per 100 bos. Postelein, die de laatste weken nogal gevraagd was, moest iets van den prijs in boeten. De prijzen waren 0.30—0.45 per kist. Asperges ,die door het koude weer niet zoo goed zijn als men graag zou zien, waren nogal in trek. Erg vast waren de prijzen niet. Over de laatste acht dagen genomen, waren ze voor dik wit 238 en voor dik blauw 12—21 per 100 bos. Spinazie, dat schaarsch werd aangevoerd, had goede belangstelling voor zoover le kwa liteit. Er was veel variatie in den aanvoer, wat blijkt uit de prijzen, die liepen van 0.20 f 0.90 per kist. Raapstelen en radijs, waarvan middelmatige aanvoer, hadden wei nig belangstelling, met prijzen van 2—3 per 100 bos. De „eerste tomaten waren uit den aard der zaak gevraagd. De prijzen voor le soort waren om de 0.40 per K.G. Het zelfde geldt voor peulen en dikke boonen, met ongeveer dezelfde prijzen. De aardbeien, die de vorige week nog sporadisch als koudegrond-product werden aangevoerd, kwamen Maandag los. Er wa ren er al met 250 A 300 doozen. De prijzen gingen terug tot 0.070.10 per doosje en spoedig zal de slof aangepakt worden. De overige aanvoer onveranderde prijzen. Bi LANGENDIJK, De tuinbouwers hebben opgave gedaan van veilingsbesturen, waar zij hun produc ten zullen aanvoeren. Die aanvoer geschiedt in het algemeen bij de veiling, waarbij ze zijn aangesloten. Voor enkele groenten zijn echter verschillenden gewoon, die niet aan Langen- dijker veilingen aan te voeren. Gebleken is, dat het mogelijk is, die aan andere markten te veilen. De tuinders krijgen nu een aan- voervergunning en voor aardappelen boven dien een rooivergunning. Mochten de aan voeren te groot worden, dan kunnen deze worden beperkt door het inhouden van een rooivergunning. De minimumprijs van de groote vroege aardappelen is voorloopig op 6 per 100 K.G. gesteld. Voor drielingen en Kleine is §een minimum-prijs bepaald. De kooper heeft ovendien nog een heffing van 50 cent per 100 K.G. te betalen. Er wordt verwacht, dat hij grootere aanvoeren dan tegenwoordig, mede als gevolg van een grooter beschot, de minimumprijs nader zal worden geregeld. De afdeeling van den Bond voor staats- pensionneering stelt weer pogingen in het werk om dit jaar de rondrit met de ouden van dagen te doen plaats hebben De be stuursleden bieden de burgerij lijsten ter in- ieekening aan. Maandagavond is ten huize van den heer Butter, secretaris der tuinbouwvereeni- ging „De West" de volgende aanvraag om koolplanten gedaan: 161000 rood, 163000 Deensche, 56000 geel, totaal 380.000 stuks. Naar wij vernemen zal er op 16 en 23 Juni a.s. een rondgang in onze gemeente plaats vinden door de harmonie „Excelsior" ten bate van het plaatselijk crisiscomité. Dit sympathieke doel kan niet anders dan toege juicht worden. Ten gevolge van het besproeien van koolzaad zijn bij den heer Sch. en zijn zoon verschijnselen van vergiftiging geconsta teerd. Medische hulp moest worden ingeroe pen. Beiden maken het nu redelijk wel. De heer J. de Blok, employé bij het P. W. N. te Schagen, wordt overgeplaatst naar Wijk aan Zee. Door het provinciaal bestuur van Noordholland is overgegaan tot een ver laging van de tarieven voor de keuring van motorrijtuigen, welke als openbare middelen van vervoer voor personen worden of zullen worden gebezigd Met ingang van 1 October a.s. zullen de volgende tarieven gelden: Eerste keuring 10, herkeuring f 5; keu ring na herstel van aangewezen fouten: met remproeven 5, zon Ier remproeven 1.50; herkeuring na aanrijdingen of ongevallen geschiedt gratis, indie deze door den onder nemer binnen 2 maal 24 uur na de aanrijding of het ongeval wordt aangevraagd. Spoedkeuringen f 2.50 extra en op bui tengewone tijdstippen 5 extra. Ten behoeve van het landbouwverslag 1934 is voor deze gemeente de volgende op gaaf betreffende de uitgestrektheid bezet met onderscheiden landbouwgewassen opge maakt. Wintertarwe 120 H.A.; iwnterrogge 15 H.A.; zomergerst 125 H.A.; haver 145 H.A.; totaal aan granen 405 H.A. Boonen 28 H.A.; erwten 25 H.A.; bruine en witte boonen 1 H.A., totaal aan peul vruchten 54 H.A. Handelsgewassen: Karwijzaad 5 40 H A. Aardappelen 17 H.A.; mangelwortels en voederbieten 45 H.A.; totaal aan knol- en wortelgewassen 62 H.A. Zaterdagmiddag werd te Ursem op den Walingsdijk een luxe auto, bestuurd door den heer H. A. uit Enkhuizen, aangereden dooreen autobus. Het linker spa Scherm weid geheel van den auto afgerukt Zondagmorgen na kerktijd reed de heer D. O. uit de Schermer met paard en wagen huiswaarts. Op de brug bij den heer D. Baas gekomen schrok het paard plotseling en liep achteruit, waardoor paard en kar op het een meter lager gelegen erf van den heer Baas terecht kwam en het paard rechtop in de burrie's bleef hangen, doordat het tuig verward geraakt was in een staaldraad op het erf. De inzittenden kropen uit den wagen en doordat het paard steeds trappende bewe gingen maakte in de lucht, duurde het nog een poosje, voordat men er in slaagde de teugels stuk te snijden, om zoodoende het paard uit zijn netelige positie te verlossen. Daar de dogkar achter op het erf terecht was gekomen kon die niet anders verwijderd wor den dan door ze met vereende kracht op den weg te hijschen. Het paard kon langs het erf op den zijweg worden gebracht. De dog- kar was beschadigd en een der lemoenen ge broken. Zondagmiddag kwam een motorrijder, die achter op zijn duo zi;n moeder ver voerde, bij het nemen van de bocht te Rus tenburg tegen de kuning terecht, doordat zijn handrem brak. Het motorrijtuig werd in elkaar gereden, de moeder kreeg een lichte beenkwetsuur en de motorrijder kwam er met den schrik af. Moeder en zoon vervolg den hun weg per autobus en het motorrijtuig werd door den vrachtrijder naar Hoorn gebracht. Alhier worden binnenkort de eerste vei lingen van groene kruisbessen gehouden, waarvan de uitslag met belangstelling wordt tegemoetgezien. Eenige jaren geleden was de teelt van kruisbessen hier van groote beteeke- nis; door de lage prijzen der laatste jaren is de cultuur echter verminderd. De afzet van de Meirapen is hier weer vrijwel geëindigd. De uitkomsten van de teelt zijn zeer tegengevallen. Sommige dagen ble ken ze zelfs deels onverkoopbaar. Alhier is onder leiding van den architect Jb. Faber de aanbesteding gehouden van den verbouw van de bioscoopzaal „Victoria", al hier. Het werk werd gegund aan de firma J van Riel en E. Nannings voor 9857. Tijdens werkzaamheden op het land trapte een der koeien van den heer Schuit tegen een hooivork, welke de brilleglazen van den veehouder vernielde. Hij kreeg daarbij versplinterd glas in de oogen, zoodat over brenging naar een ziekenhuis te Amsterdam van den patiënt noodzakelijk werd geacht. Alhier is in het perceel van den heer Hartog brand uitgebroken. Door krachtdadig optreden der buren wist men het vuur tot den zolder te beperken. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer R. v. d. Laan werd Maandagavond ten huize van den heer D. Swager een vergadering ge houden van ouders der schoolgaande kinde ren alhier, ter bespreking van het jaarlijksche schoolfeest. Na opening verzocht de voorzitter, tevens penningmeester, den heeren Visser en Van Twuiver, de rekening van het vorige jaar na te zien. Deze werd in orde bevonden. Na eenige bespreking werd besloten, dit jaar weder een rijtoer te maken over Alk maar naar Bergen en Schoort, zoo mogelijk op Vrijdag 22 Juni. Opgave van kosten van vervoer per bus zal worden gevraagd aan de firma's wed. Spaans en de H. A. B. O. Bereidwillig stelden zich verschillende aan wezigen beschikbaar voor het aanbieden van inteekenlijsten bij de burgerij. Nadat de volgende vergadering was bepaald op 11 Juni, werd de vergadering met de gewone plichtplegingen gesloten. Was het de bedoeling, om met ingang van deze week de baggerregeling stop te zet ten, nu het blijkt, dat er nog heel wat land te modderen is, zijn er nog verschillende arbei ders mogen doorgaan bij deze werkverschaf fing. Men verwacht, dat ze nog wel een week zal duren. De minimumprijzen zijn voor de aard appelen weer gewijzigd, waaidoor de tuin ders. mochten ze op den minimumprijs dalen, iets minder zullen ontvangen dan eerst het geval zou zijn. De Schotsche muizen moeten nu minstens 5.50 per 100 K.G. opbrengen, terwijl do drielingen-minimumprijs op 4.50 per 100 K.G. is vastgesteld. De knelprijs is op het oogenblik minimum f 3.50. De minimumprijs voor Schotsche muizen was voor deze ver andering f 6, terwijl er voor drielingen en kriel geen was. De heffing is ook iets veranderd en zullen de kooplieden in het vervolg f 1 per 100 K.G. moeten betalen boven den door hen bestede prijs. De kooplieden kunnen dus de aardappelen nog niet goedkooper verkoopen, hoewel de tuinders er minder voor zullen ontvangen. Op het gehouden Nat. Concours voor Christelijke Zangverenigingen te Scheve- ningen behaalde de zangvereeniging „Looft den Heer" 3 eerste prijzen. De afdeeling dameskoor behaalde In de superieure afdeeling den eersten prijs met 334 punten. Het Gemengde koor behaalde in de e»re- afdeeling den lsten prijs met 330 punten. Tevens behaalde de directeur, de heet Paul Kok den directeursprijs. Ingekomen personen, Mevr. A. C. Spaans—Ursem, R.K., G 179 van Nieuwe Nieaorp. J. Speur en gezin, geen, L 42 van Limmen. P. J. Witlox, R, K., A 385 van s'-Gravenhage. Mej. A. C. Jansen, N.H., J 73 a van Winkel. J. C. Zomerdijk en echtgen., R.K., D 34 van Lim men. C. van der Meijden en gezin, E 93 van Velsen. Mevr. L. Janson—I deman, R.K., A 376 van Amsterdam. C. M. Admiraal en echtg., R.K., C 77 van Lim men. J. J. Schuiling, G.K., F 59 van Gr<* ningen. Wed. N. Jonker—'t Hart, N.H., L 50 van Amsterdam. W. de Lange en gezin, N.H., J 71 van Rotterdam. A. W. Bahr en echtg., geen, C 69a van Alkmaar. D. Oldenburg en gezin, N.H., echtgen. R.K., J 131 van Alkmaar. Wed. A. H. En kelens Roggen, geen, J 179 van Amsterdam: Wed. M. Blom—Kloosterboer, N.H., F li van Alkmaar. Mej. M. van der Molen, N.H., K 17 van Alkmaar. M. A. Idema en E. Mevr. M. Smit—van de Nes, R.K., M 23 van Beemster. Wed. J. C. van der Haa- gen—Otter en gezin, N.H., J 182 van Hit» versum. J. J. de Ruiter en gezin, R.K., vrouw en kinderen N.H., C 67 van Alkmaar. W. Colijn, G.K., B 60 van Anna Paulowna, Wed. T. Meiten—Stoop, R.K., C 263 van Oude Niedorp. P. M. A. Thijssen en ge zin, R.K., A 93 van Hoorn. P. L de Wildt en gezin, R.K., D 9 van Uitgeest. J. Werner en gezin, geen, C 102 van Den Helder. P. van Vuure, N.H., I 55 van Warder. Wed. G. van der Gragt—Da- vids, N.H., C 70 a van Blokker. D. Leijen en gezin, N.H., A 199 van Wognum. J. Poen en echtg., N.H., A 128 van Beemster, P. Hoedies en gezin, R.K., B 60 van Zijpe (N.H.) Mej. G. Schilder, idem, idem. G. Dijkman en echtg., D.G., D 28 van Utrecht. Mej. A. Visser, O.C., E 89 van Dordrecht. J. Smit, N.H., A 118 van Tiet- jerksteradeel. Mej. G. van Westen, geen, A 56 van Wormerveer. F. C. Zeilemaker, N.H., E 97 van Heerhugowaard. D. Rig- terink, N.H., B 139 van Oterleek. H. S. v. Diepen, R.K., I 215 van Castricum. H. Poelman en echtg., R.K., A 404 van Den Helder. L. Hop en echtg., N.H., I 92 van Alkmaar. D. W Postma en echtg., N.H C 77 a van Aengwirden. C. Blaauboer en echtg., D.G., G 75 van Wijk aan Zee en Duin. H. A. van deH Bogerd, R.K., K 88 van Amersfoort. K. I. Arnst en echt gen., R.K., C 127 van Bussum. F. Abbe- nes echtgen., R.K., heb.aë2-S nes en zoon, N.H., J 6 van Zijpe (N.H.). Mej. W. Dijker, idem, idem. A. Kleijn, G. K., J 166 van Haarlem. Wed. F. Hoelo veld—Oost, G.K., L 14 van Amsterdam. J. Levering, R.K., C 94 van Egmondbinnen. J. U. Dijkstra en gezin, geen, E 88 van Alkmaar. Mej. J. Krax, R.K.. E 88 van Alkmaar. E. Lens en echtg., Ev.L., H 20 van Hilverum. H. Mieldijk, R.K., F 277 van 's-Gravenhage. P. G. van t Hof en gezin, H.E.L., B 20 van Alkmaar. M< F. J. Cedee, R.K., K 10 van Alkmaar. Gras en gezin, G.K., D 31 van Hemelumer Oldeph c.a. Mej. B. M. Dekker, R.K., L 194 van Bergen (N.HJ. van den Berg en gezin, N.H., C 104 van Nijmegen. G A. H. Kemper en echtg., R.K., C 188 van Amsterdam. B. Eekhof en echtg., geen, J 210 van Alkmaar. B. G. J. Hamburg, R. K., F 163 van Dordrecht. Vertrokken personen. Mej. J. Th. Vader naar Alkmaar. C. Adamse en gezin naar Schagen. D. P. Tuijn naar Soerabaja. G. Burkunk en echtgen., naar Schagen. Mej. M. Kaandorp naar m gezin, R.K., F 88 van Alkmaar. Mei. Goudriaan, geen, G 151 van Amsterdam 289. i iet draaide zijn bezem eens in de emmer om en wees op de eerste de beste, die hij een eind verder zag staan. De zee man liep op zijn maat toe en snauwde; Waar bemoei jij je toch altijd mee, hé? Heb jij hier de orders uit te deelen? En hij wees nijdig op Piet. 290. De ander was ook niet om een antwoord verlegen. Loop rond, waar heb je het nu weer over? Jij verbeeldt je altijd maar, dat ik je dwars wil zitten en dat jong daarvertel me liever eerst eens waar dat zoo opeens vandaan komt! En hij maakte van zijn handen een verrekijker om Piet beter te kun nen zien.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8