Staatsloteri Het bridge-partijtje. De gebeurtenissen te Zuid- en Noord-Schermer. INGEKOMEN PERSONEN, 17916 hij De president meende, dat het met dapp~ was om vooruit te stormen toen de inlanders de wapenen reeds weggegooid hadden. Beklaagde merkte op, dat hij dit niet wist Beklaagde de luitenant ter zee tweed., klasse Dekker, verklaarde in hooger beroep te zijn gegaan, omdat de overwegingen van het vonnis onjuist zijn en de strafmaat zwaar is. Hij hoorde tijdens het bridge munitie was "ontvreemd, doch bleef door bridgen. De president: U was zeker juist aan een mooie sans bezig? Beklaagde: Neen, ik had juist een minder gunstige kaart. Later werd alarm geslagen. De president: Ging u toen door met brid gen? Beklaagde: Neen. De president: Was de robber net uit? Beklaagde herinnerde zich dit niet meer. De president merkte op, dat beklaagde meende niet te kunnen schieten, omdat met de menschen zoo goed omging. Beklaagde ontkende dit niet. De president achtte zulks menschelijk mooi, doch militair sterk afkeuringswaardig. Beklaagde: Op kritieke momenten kan dan ook blijken dat iemand ongeschikt is voor militair. De president: Het zou landverraad zijn geweest als dit tegenover den vijand ware gebeurd. Beklaagde: Dan was het immers niet ge beurd. Na verder verhoor verklaarde de presi- dent de houding van dezen beklaagde on- sympathiek te vinden. Wij ontleenen aan een Aneta-telegram aan de N.R.Crt. nog: J Bij de voortgezette behandeling van de zaak verklaarde blaagde luitenant ter zee tweede klasse D. zijn eerewoord aan de mui ters te hebben gegeven. De president: Men geeft zijn eerewoord niet aan muiters. Beklaagde: lk zag de menschen met als muiters doch als ondergeschikten. Het lid jhr. de Ranitz vraagt: Vond u het een officier waardig tijdens ae muiterij te bridgen? Beklaagde betreurt het achteraf. Beklaagde lutenant ter zee derde klasse, baron de V. v. St., zegt in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij zich onschuldig acht en ook omdat hij het niet eens is met de opinie van den zeekrijgsraad, dat hij zich ten processe te Soerabaja onsympathiek heeft ge dragen. Hij heeft geen geweld aangewend, omdat hij als luitenant ter zee derde klasse dit niet zelfstandig meende te mogen doen. De president vraagt waarom beklaagde niet heeft geschoten toen korporaal Boshart hem de radiohut heeft doen verlaten. Beklaagde antwoordt zulks te hebben na gelaten als gevolg van de afspraak met lui tenant ter zee tweede klasse D., dat niet zou worden geschoten. Beklaagde ontkent uit de hut te zijn ge jaagd. Hij zegt: „Ik was toch van plan de hut te verlaten". De president: Dan had u zulks niet op dat oogenblik moeten doen. U was de baas in de radiohut. Geen burger zou gehandeld heb ben zooals u als zeeofficier. Eén schot zou een einde aan de muiterij hebben gemaakt. Beklaagde: Ik vraag mij af welke gevol gen het lossen van een schot gehad zou heb ben. De presdent: U had nooit de hut mogen verlaten. U hebt er zich geen rekenschap van gegeven wat u in zoo'n geval moest doen. Beklaagde: Ik had ook de order om mij naar de longroom te begeven. De president: Dus u wilt zeggen, dat'een jong officier een ouderen officier maar blin delings heeft te volgen. Ik zeg het u niet gaarne na. Dan zouden er nooit meer hel den zijn. Het lid jhr. de Ranitz toont aan dat be klaagde wel degelijk onder bedreiging van korporaal Boshart de radiohut heeft verla ten. De president: Wat is eigenlijk de reden, dat u al meer wilde schieten, maar dit nooit Beklaagde heeft zich aan de leiding van den luitenant ter zee v. B. gehouden. De volgende beklaagde de officier M. S. tweede klasse de W. acht de overwegingen van den zeekrijgsraad onjuist en de straf te zwaar. Hij beroept zich op het ontkoppelen van de stuurinrichting. Van een bezetting der machinekamer viel niet veel te verwach ten. Beklagde zegt niet heelemaal gerust te zijn geweest; er bestond twijfel over de vraag of het gebruiken van geweld in de lijn der autoriteiten lag. De president: U vondt het compromis met de muiters wel goed? Beklaagde: Ja, wij wisten waaraan wij toe waren. De president: Ja, er zou niet op u gescho ten worden, u zoudt lekker eten#krijgen, dat niet vergiftigd was, dat alles was O.K. Beklaagde heeft niet aan het bridgen tij dens de muiterij meegedaan, daar hij de om standigheden te ernstig vond, doch waar schuwde de jongere officieren om hun revol vers niet zichtbaar te dragen. Het lid mr. van Nieuwenhuizen vraagt: Waarom hebt u niet meegedaan aan de po ging om de brug te bereiken? Beklaagde: Ja, dat had ik eigenlijk wel kunnen doen. De volgende beklaagde de officier M. S. D. tweede klasse S. acht het vonnis niet juist. Hij had zich ernstig voorgenomen zijn leven te geven indien er maar eenige kans was op onderdrukking van de muiterij. Hij voert aan, dat hij niet de leiding had en bij zoo'n geringe kans de verantwoording niet op zich dorst te nemen. Deze beklaagde zegt het overtuigend be wijs te hebben, dat beklaagde baron de V. v. St. onwaarheid spreekt bij zijn bewering inzake de verovering van de machinekamer. Beklaagde zegt: Hij poogt zich ten koste van anderen op den voorgrond te schuiven. Beklaagde zelf heeft een plan tot herovering gemaakt, hetw|lk door den luitenant ter zee is afgekeurd. Hierna werd de zitting verdaagd tot 6 Juni, VERDUISTERING OM OPSCHIK TE KUNNEN KOOPEN. Voor de rechtbank te Utrecht had zich gister te verantwoorden een 22-jarig ver koopster te Utrecht, thans gedetineerd we gens diefstal van verscheidene paren schoe nen en kousen ten nadeele van de N.V. „S. en ten nadeele van S. W. Des avonds, als verdachte den winkel verliet, nam zij de goederen mee. Zij wist zich te herinneren, dat ze 30 paar kousen had meegenomen, doch van de meegenomen schoenen wist zij aantal te herinneren. Er lag ter zitting evenwel een groot aantal pa ren, zegt de Tel. Er was een rapport door de commissie van voorlichting over verdachte uitgebracht: ze had groote neiging tot opschik en praal, men was niet altijd tevreden over haar geweest in haar betrekking, doch vroeger was er gex reden om aan haar eerlijkheid te twijfelen. Verdachte was leugenachtig van karakater, koopziek wat haar kleeding be- tareft en verkwistend, zij bezocht veel café's en bioscopen. De offiier van justitie eilschte eenij gevaa- genuisstraf voor den tijd van drie maanden voorwaardelijk met onder toezichtstelling van de r.k. rclasseeringvereenizinz. DE OVERVAL MET BEROOVING TE TEGELEN. Acht jaar geëischt tegen den dader. Gisteren heeft het openbaar ministerie bij de rechtbank te Roermond tegen den 22- jarigen timmerman C. W. J. uit Tegelen, ter zake van de in den nacht van 8 Febr. van dit jaar in de woning van mej. J. Siebers te Tegelen gepleegde overval met berooving, waarbij de weduwe ernstig met een hamer werd mishandeld, een gevangenisstraf van acht jaar geëischt. Uitspraak over veertien dagen. ONTROUW ADMINISTRATEUR. De rechtbank te Utrecht heeft den 46- jarigen C. van Z. in Den Haag wegens ver duistering van 18.000 ten nadeele van den Christelijken Nationalen Werkmansbond, gepleegd in zijn betrekking van administra teur van dien bond, veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf, waarvan 6 voorwaar delijk. De eisch was 9 maanden. In ons nummer van 11 November 1933 publiceerden wij den inhoud van een door 245 gezinshoofden uit Grootschermer tot den Commissaris der Koningin gericht adres over de handelingen van wijlen burgemees ter C. de Groot, die volgens dat adres als burgemeester niet te handhaven was. De verwanten van wijlen buigemeester de Groot acntten den inhoud van dit adres be leedigend, dienden een aanklacht in, met het gevolg, dat gistermiddag het gemeenteraads lid, de heer M. v. d- Laan, zich voor de rechtbank had te verantwooiden, wegens het opzettelijk openbaar maken van den in houd van genoemd adres. De verdachte ontkende den opzet om te beleedigen. Het adres was opgesteld om den Commissaris in te lichten en op verzoek tad hij den heer Klomp, die met hem en an deren mede de Schermeerfeesten had ge organiseerd en dien hij dus kende, inzage van het adres gegeven Over opname daar van in de Alkmaarsche Courant, waarvan de heer Klomp, naar verdachte wist, redac teur was, had verdachte niet gesproken. Bij 'het inzage nemen had de heer Klomp wel aanteekeningen gemaakt en verdachte ver onderstelde wel, dat van het adres in de courant melding zou worden gemaakt, doch hij bevroedde niet, dat het in extenso in de courant zou worden vermeld. Wanneer verdachte dit had gewild, zou lij het reeds eerder aan den heer van Straa- ten, die correspondent is, hebben gegeven. Spr. was bovendien met zijn gedachten boven in het raadhuis, waar de Commissaris der Koningin zitting hield en die ook hem zou hooren. De dochter van burgemeester de Groot, als getuige gehoord, zeide, dat de inhoud van het adres voor haar vader zeer beleedigend was en aangezien zij wist, dat van alles, wat er in stond, niets waar was, had zij de klacht wegens beleediging ingediend. De volgende getuige, de journalist D. A. Klomp, deelde mede, dat hij zich dien dag op verzoek van wijlen burgemeester de Groot van Grootse, trmer had begeven om verslag van de gebeurtenissen te maken, aangezien burgemeester de Groot als cor respondent dit niet kon doen. Getuige had van wijlen burgemeester de Groot de toestemming om in de burgemees terskamer de behandeling te volgen, doch toen hij kwam, deelde de rijksveldwacht mede, dat niemand in het gemeentehuis aan wezig mocht zijn. Vóór het gemeentehuis sprak hij met verschillende personen. Hij vernam toen ook het bestaan van het adres, kreeg daar op verzoek inzage van en op grond van het feit, dat dit adres door 245 van de 270 gezinshoofden was geteekend, achtte hij het dermate van belang, dat hij den inhoud daarvan telefonisch aan de redactie heeft doorgebeld. Met den heer van der Laan heeft hij daarover niet ge sproken, omdat deze zich onmiddellijk, na dat getuige kennis van het adres had geno men, naar den rijksveldwachter begaf. De O f f i c i e r van Justitie, mr. van der Feen de Lille, had den juridischen adviseur van de beschudigster geadviseerd om, nu de burgemeester was overleden, niet meer in de zaak te roeren, om te voorkomen, dat alle mogelijke onaangename details zouden worden opgerakeld en de zaak erger gemaakt kon worden, omdat de kans op suc ces klein was. Deze jurist zegde toe, de zaak met zijn cliënte te zullen bespreken, doch den laatsten dag, waarop dit mogelijk was, werd de klacht ingediend. De bedoeling van de klaagster was twee ledig. Ten eerste ging de klacht tegen het overhandigen van het adres van den com missaris der koningin en ten tweede tegen het publiceeren daarvan in de courant. Spr. heeft zich op het standpunt gesteld, dat de overhandiging van het adres niet als een strafbaar feit kan worden gezien, omdat daarbij nooit de bedoeling heeft voorgezeten om de eer en goeden naam aan te randen van burgemeester de Groot. Men wist, dat de commissaris der koningin zou komen en men heeft het eenvoudig gemakkelijker ge vonden om deze schriftelijk in te lichten Het is dus absoluut uitgesloten, dat dit een strafbaar feit is. Iets anders is het met de publicatie in de courant. Nooit heeft echter de bedoeling voorgezeten, het adres in de krant te zetten. Het is intusschen toch gebeurd. En het is de heer van der Laan geweest, die het con tact heeft gehad met de levende courant. Tot den juridischen adviseur van de klaagster heeft spr. gezegd, dat het zeer dubieus was of verdachte van der Laan of getuige Klomp vervolgd moest worden, maar dan was het de vraag, of de opzet om te beleedigen aanwezig was en bovendien was tegen getuige Klomp geen klacht inge diend en diens vervolging dus uitgesloten. De adviseur wilde evenwel vervolging en nu heeft Uw rechtbank te beoordeelen of de opzet om te beleedigen aanwezig is en zal zij de volgende week een beslissing moeten ne men. Kunnen wij nu aannemen, dat verdachte die opzet heeft gehad? Spr. heeft juridisch voor een moeilijkheid gestaan, omdat dit' inderdaad aanvechtbaar is. Vandaar, dat hij een verwrongen redactie in de dagvaar ding heeft moeten volgen om duidelijk te maken, op welke manier de opzet kan blijken. Wij staan hier voor de merkwaardigheid, dat de opzet misschien nog boven de grens eener schulp Spr. heeft zich op het stand- punt gestelu, uat waarschijnlijk de opzet ge distilleerd kan worden, al geeft hij toe, dat de zaak niet buitengewoon sterk is. Getuige Klomp heeft, met de handigheid, hem eigen, stenografisch het adres overge nomen. Gedurende dien tijd heeft verdachte Van der Laan er met zijn neus bovenop ge staan. Hij kende den heer Klomp als journa list. Iedereen kent hem trouwens in dit dis trict. Bovendien had hij samen met hem de Schermeerfeesten opgezet. Hij wist, welk vleesch hij in de kuip had en dat hij met een persman te doen had, die speciaal naar het dorp was gekomen om stof voor zijn krant te verkrijgen. Hij kon dus op zijn vingers na tellen, dat die persman zijn aanteekeningen maakte om die in de krant te plaatsen. Men moet wel van een onbenullige naïviteit zijn, als men dat niet snapt. E>e heer Van der Laan kon begrijpen, dat het krantenverslag werd klaar gemaakt en hij had moeten zeggen: „net adres dient alleen om den Commissaris der Koningin in te lichten". Hij heeft naar spr. oordeel alles gedaan om te maken, dat het in de krant kwam, al was in zeker op zicht zijn houding passief. Spr. weet goed, dat de zaak ook anders kan worden opgezet en dt andere -beschou wing zal men straks wel van den verdediger hooren, doch zooals spr. het doet, kan men het ook beschouwen en dan is het geen ge wrongen beschouwing, maar één, die logisch is. Stellig kan een zekere passieve opzet van verdachte tot publieke beleediging aanwezig worden geacht. Afgescheiden van de vraag of het waar is of niet waar, zijn diverse zin sneden in het adres zeer beleedigend- en op deze gronden achtte spr. het ten laste ge legde wettig en overtuigend bewezen waar- .*1'! i gezien de ernst van de beleediging 100 boe-te vroeg, t-e vervangen door 50 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Belonje, ontwik kelde allereerst bezwaren tegen de dagvaar ding erop wijzende, dat beleediging van den burgemeester na zijn dood, niet straf baar is. Ook had z i. in de dagvaarding niet moeten staan: de toenmalige burgemeester. leiter concludeerde, dat de dagvaarding ten aanzien van het ten laste gelegde niei duidelijk is en was in tegenstelling met den officier van oordeel, dat de opzet om te be ledigen als element geheel ontbreekt. 1,1 p.et dorpje heerschte groote opgewon denheid. De heer Klomp kende den heer van der Laan. Tusschen beide bestond een vriendschappelijke verhouding en verdachte heeft, toen hij het adres ter inzage aan den heer Klomp verstrekte, niet kunnen denken, dat het in zijn geheel in de courant zou ko men, al wist hij wel, dat er iets van in de krant zou komen. Zeker wist hij niet dat de belee digende uitdrukkingen, die de officier in de dagvaarding heeft overgenomen, gepubli ceerd zouden worden en daarom kan van op zet om te beleedigen, niet worden gesproken. En zeker niet van den wil om te beleedigen. ifi^r °ÏÏ'cier bewijzen de wil om opzettelijk de beleedigende woorden te doen ojmemen? Dit bewijs is niet geleverd en is ook niet door de verklaringen van getuigen naar voren gekomen. De officier heeft gepro beerd, er langs een omweggetje te komen, door te be-toogen, dat het adres opzettelijk ter inzage is verstrekt, doJi pl. kan niet aannemen, dat dit beleedigend is. Wanneer pl. iemand iets laat zien, dan wil dat niet zeggen, dat hij dit deed om iemand dat te laten doen opnemen. Wanneer de officier een dagvaarding maakt, waarin beleedigende dingen staan voor een verdachte, die wordt vrijgesproken, heeft de officier dan de beleedigende woor den opzettelijk in de krant doen opnemen, wanneer die dagvaarding op de een of an dere manier in de krant is komen te staan? Wanneer ik deze dagvaarding, waarin de minder rfaaie dingen over den overledenen vermeld staan, aan een persvertegenwoordi ger voorlees, die dat dan in de krant zet, kan ik dan vervolgd worden? Heb ik dan de bedoeling gehad, te beleedigen? PI. was dan ook van oordeel, dat in dit breekt we^'£ en overtuigend bewijs ont- Mèt den officier begrijpt hij niet, waarom de klaagster den moed heeft gehad, opnieuw ae zaak ter sprake te brengen en dit te meer ni uil ln het strafvonnis van de rechtbank tegen burgemeester de Groot reeds is gebleken, hoe de rechtbank over de zaak dacht. Het is voor wijlen burgemeester de uroot misgeloopen en men wil nu min of meer bloed zien. Het vreemde is, dat de klacht tegen alle dorpsgenooten is gericht en dat van der Laan de eenige is, die toeval- ni PaP,er 'n handen heeft gehad. I leiter was dan ook van oordeel, dat de opzet ontbreekt en dat hier vrijspraak zal moeten volgen. De officier vroeg op grond van de ernst van het feit J 100 boete Waarom is dit feit ernstiger dan eenig ander feit van beleediging? Pl. kan dit niet inzien en dit te meer niet, waar de zaak hier 'zeer twijfelachtig is. Mocht de rechtbank in het geval een feit van beleediging zien, dan heeft men hier toch te doen met een beleediging onder verzachtende omstandigheden nafr cn vorm, want er zijn destijds soortgelijke ver wijten in de pers terecht door anderen tegen dezen burgemeester gericht. Hierna werd de uitspraak bepaald op 12 Juni a.s. ÉGMOND-BINNEN (Mei). Geboren: Theresia Cornelia, d. van Fred-rik Valkering en Aafje Dekker. Fran- cina, d. van Jakob Wisse en Cornelia Wal raven. Catharina Johanna, d. van Cor- n-elis Levering en Maria Veronica van Duin. Martinus Hendrikus, z. van Hend-rikus Houtenbos en Hendrina Catharina Welage. Johanna Margaretha, d. van Adrianus Schuit en Margaretha Verduin. Elisabeth, d. van Martinus Pepping en Catharina Klooster (geb. te Alkmaar). OndertrouwdTheodorus Zonne veld te Uitgeest en Catharina Theresia van de Reep. Cornelis Brakenhoff te Castri- cum en Petroneil-a Catharina Boendermaker Pieter van der Molen en Maria Anna Hollenberg te Bergen. Gerardus Apel doorn en Maria Schuyt te Heiloo. Gerar dus Ruiter te Wijk aan Zee en Duin en Maria Margaretha Gerarda Stevenhaagen. Getrouwd: Nicolaas van Diepen te Zwaag en Cornelia Margaretha Meyne. Sjoerd Bootsma te Leiden en Geertruida Bosman. Theodorus Zonneveld te Uit geest en Catharina Theresia van de Reep. Overleden: Jakobus Schuit, 72 jaar. M. B. Preuss, echtg. van A. Meer, D E-, Terlouw, N.H., predikant, en echtgenoote Bleekerskade 83, van Heiloo. J. C. en kinderen, Costerstraat 16, van Tiet- jerksteradeel. M. Pauw, N.H., dienst bode, Steijnstraat 9, van Oudorp (N.H.) P. A. Buijs, R.K., kaashandelaars- knecht en echtgen., R.K., Verlengde Landstraat 5, van Oudoru. W. Noort, R K., boerenarbeider en echtg. en kinde ren, Zeglis 203, van Purmerend. j. M. Wijte, R.K., dienstbode, Ridderstraat 14, van Heerhugowaard. O. J. Pollen, D E., chemisch wasscher (o.), Wagenma kersstraat 3, van Duitschland. W. C. Melchior, geen, Nassaulaan 5, van Bar- singerhorn. W. K. Bos, N.H., kantoor bediende, en echtg., D G, en akinderen, N H., Spoorstraat 5, van Oterleek. M. Zonneveld, R.K., dienstbode, van Ever- dingenstraat 18, van Castricum J. M Jansen, echtg. van A. G. C. Heuff, geer, z.b., Langestraat 101, van Den Helder. B J. Helderman, Rem., dienstbode, Wol- lebrandstraat 20, van Amsterdam. P. Boer, geen, typograaf, Tulpstraat 8, van Delft. J. Withaar, G.K., kapper, Geest 7, van Beverwijk. H. J. Kooger, geen, muzikant en echtgen. en kinderen, Baan- sloot23, van Den Helder. J. van Roon, geen, zonder beroep, Tuinstraat 9, van Hilversum. A. G. C. Heuff, geen, zon der beroep, Langestraat 101, van Zaan dam. A. Kroon, N.H., drogist, en echtgen. en kinderen, Stationstraat 82, van Amsterdam. J. C. van Dijk, R.K., boterhandelaar en echtg. en kinderen, Lutik Oudorp 52, van Gouda. D. Koning, N.H., echtg. van K. Bieman, Achterom 10, van Koedijk. M. Andrea, N.H., zonder beroep, Kruislaan 14, van Wormerveer. F. Wessels, N.H., zon der beroep, Comansstraat 2, van Utrecht M. M. Swan, R.K., dienstbode, Ly- cevmstraat 19, van Egmondbinnen. H. Constant, G.K., verpleegster, Wilhel- minalaan 11, van Haarlem. J. Bakker, N.H., dienstbode, Ritsevoort 28, van Sint Pancras. D. Klaren, geen, electricien, Schoutenstraat 3, van Apeldoorn. R. Bergen, echtg. van L. E. J. Huiberts, R.K., Mient 2 van Zuidscharwoude. A. Uhl, R.K., dienstbode, Kaarsemakers- gi acht 1, van Castricum. H. van der Ley, N.H., dienstbode, Wilhelminalaan 7, van Oosthuizen. P. J. Heesbeen, R K., koopman, en echtg. en kinderen, Noorderkade. van Zaandam. J. Potijk, R.K., dienstbode, Langestraat 94 van Nocrdscharwoude. J. Terpstra, zin der beroep, en echtg. en kinderen, Wes- terweg 104, van Warmenhuizen. J. K'ijnsma, wed. van J. Eriks, N.H., Ly ceumstraat 71, van Lemsterland. J. R. Onnekes, N.H, verpleegster, Emmastr. 61, van Amsterdam. D. Bakker, N.H., dienstbode, Jul. van Stolberglaan 12, va Eindhoven. N. J. Blankman geen handelsreiziger en eebtgenoote en doch ter, Spoorstraat 52, van Uitgeest. T. C. Uyttenboogaart, N.H., rijksklerk en echtg., C. W. Bruinvisstraat 49, van Eli dhoven. L Schellevis, R.K., kin derjuffrouw, Varnebroek 1, van Utrecht. W. J. Schut, R.K., zonder beroep, Uitenboschstraat 40, van Amsterdam. C. M. Brakeboer, echtg. van A. J. Praat, R.K., St. Annastraat 36, van Opmeer. H. J. Versteeg, geen, arts, Fontein Ver schuurstraat 18, van Amsterdam. M. C. Pit, N.H., dienstbode, Dijkgraafstraat 7, van Amsterdam. C. P. H. M. Joost, wed .van W. de Bie, H.E.L., mr. P J. Troelstrakede 20, van den Helder. C. Hoedjes, R.K., groentenhandeiaar, en echtg. en kinderen, Oudegracht 6/10, van Harenkarspel. w. J. Bouwhuis, R.K religieuse, Oudegrucht 204, van Bussurn. B. Riphagen, N.H., leerl. machinist, Grensstraat 4, van 's-Gravenhage. E. van der Zee, N.H., chauffeur, en echtg., geen, Snaarmanslaan 101, van Harlin- Sea. H. Rotteveel, R.I£., veehouder, en echtg. en kinderen ,Bergerweg 141, van Heiloo. B. Postema, N.H., slager, Nieuwesloot o3, van Veendam. O S Parma, N.H., filiaalhouder, en echtgen. en kinderen, Langestraat 83, van Vel- sen. J. Iromp, R.K., zonder beroep, ?\t 6n»T ®Juartstraat 4a, van Bergen 2 n Snijders, R.K., Stuartstraat 4a van Bergen (N-H. C. List, DG, onderwijzeres, Egmonderstraat 7, van Bo?khout. J Broers, RK, chauffeur en echtg. en zoon, Wognunische buurt 8* van Bergen (N HP. S. Hoekstra' geen, bedrijfsleider, en echtg. en kin lel ren. Lyceumstraat 61, van Ned. O.-ïndië J Th. Vader. R K., dienstbode, vaii Everdingstraat 18, van Heiloo. fj Eckman, koopman, Kanaalkade 46a, uit iir verblijfregister. S. van Manen geen, echtg. van W. C. Schute, Blaeu- suaat 5, van Groningen. O. j. Pollen D E., chemisch wasscher, Wagenmakers straat 3, (uit het verblijfregister) van Duitschland) W. Stefaner, r.r Verdronkenoord 97, van Egmondbinnen' M. Wilbert, D E., dienstbode, Einma- straat 95, (uit het verblijregister) van Duitschland. H Tasching, r.k dienstbode, Nassauplein 04, (uit het ver blijfregister) van Oostenrijk. k. de Boer, geen, bouwvakarbeider, en kinde ren, Afgesneden Karaalvak, van Anna Paulovvna. S. Paarlberg, G.K., groen teboer (o.), en echtgen. en kinderen, N.h. van Callantsoog. (Niet officieel) 5e klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag 6 Juni 1934 Hooge Prfjzen 100.000.— 9732 1.000.— 14840 16096 17356 400.— 65 7649 12790 200— 2491 7101 7104 11961 19273 100— 49 1404 3974 4018 4999 5230 7580 14861 15440 19183 Prijzen van 70— 16 98 113 139 196 240 450 532 539 615 644 668 789 893 925 956 1017 1097 1221 1307 1373 1374 1399 1640 1686 1687 1697 1765 1963 1965 2033 2119 2131 2141 2218 2266 2275 2322 2363 2386 2440 2530 2537 2613 2644 2746 2814 2847 2853 2887 2913 3169 3282 3378 3455 3516 3546 3629 3637 3673 3679 3694 3740 3753 3870 3899 3924 4269 4275 4281 4287 4537 4659 4844 4853 4892 4911 4993 4994 5144 5183 5311 5321 5352 5384 5468 5482 5591 5623 5694 5724 5873 5906 5932 6033 6064 6299 6410 6567 6608 6706 6830 6834 6882 6930 7064 7094 7264 7297 7360 7439 7472 7492 7504 7640 7796 7931 8067 8127 8180 8187 8225 8301 8341 8347 8361 8487 8647 8680 8805 8959 9204 9279 9419 9452 9494 9567 9926 10095 10263 10284 10408 10521 10567 10594 10741 10742 10767 10810 1084O 10868 10888 10948 10969 11079 11205 11302 11315 11342 11365 11391 11628 11647 11700 11813 11858 11883 11927 11990 12072 12080 12249 12256 12273 12341 12693 12927 12993 13210 13360 13488 13535 13585 13589 13740 13772 14026 14213 14277 14336 14443 14461 14713 14791 14848 14912 14958 15022 15123 15214 15292 15609 15734 16385 16386 16492 16534 16571 16617 16801 16862 16864 16901 16923 16935 17030 17090 17157 17204 17247 17256 17295 17555 17608 17672 17839 17913 17957 17995 18030 18154 18425 18545 18550 18765 18820 18856 19040 19045 19126 19184 19193 19377 19421 19499 19524 19654 19665 19704 19711 19720 19736 19830 19961 20014 20281 20317 20439 20454 20508 20578 20606 20712 20729 20837 20865 20890 20910 20946 20952 85 221 581 797 1237 1413 1653 1885 2151 2579 2759 3017 3226 3286 3452 3636 4140 4367 4664 4919 5252 5465 5619 5898 6136 6235 6625 6764 6964 7137 7342 7490 7681 7863 8106 8264 8548 8877 9090 9291 9557 9868 94 256 599 834 1294 1422 1662 1886 2249 2587 2773 3040 100 266 605 860 1296 1441 1664 1931 2251 2588 2826 3077 Nieten 118 158 276 607 905 1316 1445 1679 1990 2263 2616 2884 3088 377 627 952 1333 1488 1754 2002 2298 2640 2895 3136 189 396 640 1010 1377 1569 1778 2059 2344 2649 2931 3139 194 489 650 1159 1389 1592 1805 2075 2406 2959 3196 212 576 TJ1 1178 1397 162» 1849 2084 2495 2712 2980 3199 3322 333Ï 3357 3358 3395 3484 3510 3564 3575 3594 3714 3731 3777 3792 3817 4186 4233 4271 4284 4318 4412 4423 4444 4454 4461 4669 4708 4772 4786 4875 5001 5041 5074 5084 5090 5265 6304 5306 5327 6337 5505 5523 5543 5554 5564 5629 5645 5650 5667 5803 5922 5943 5955 6004 6030 6149 6162 6176 6186 6221 6241 6284 6320 6401 6402 6633 6638 6641 6642 6648 6776 6827 6839 6890 6891 6980 6981 7004 7034 7087 7163 7166 7173 7199 7215 7344 7397 7398 7417 7435 7561 7578 7591 7601 7628 7684 7685 7719 7780 7812 7882 7917 7932 7935 7958 8150 8201 8212 8231 8233 8293 8299 8357 8437 8518 8594 8595 8599 8610 8723 8913 8916 8976 8978 9008 9103 9190 9191 9226 9238 9317 9322 9387 9389 9440 9637 9642 9697 9750 9770 9928 9932 9955 9957 9984 10046 10077 10107 10164 10173 10221 10287 10290 10293 10296 10327 10365 10476 10493 10506 10525 10576 10578 10650 10715 10745 10838 10849 10880 10915 10918 10920 10921 10936 10974 10998 11025 11043 11127 11138 11188 11237 11241 11250 11253 11328 11348 11437 11461 11594 11654 11661 11665 11682 11707 11717 11762 11763 11826 12005 12014 12027 12060 12092 12104 12201 12219 12238 12286 12389 12416 12444 12477 12531 12549 12581 12606 12638 12683 12711 12736 12788 12793 12967 12985 12989 13011 13083 13121 ••3166 13170 13177 13198 13262 13276 13377 13379 13386 13389 13453 13481 13599 13619 13644 13648 13658 13712 13739 13759 13863 13882 13914 13921 13973 14010 14018 14061 14096 14157 14225 14229 14236 14249 14390 14391 14431 14449 14464 14478 14522 14548 14629 14741 14746 14748 14773 14774 14891 14980 14984 14989 15028 15035 15178 15210 15231 15234 15331 15335 15380 15459 15492 15546 15556 15563 15676 15681 15719 15752 15759 15823 15972 15977 16016 16023 16043 16080 16273 16334 16460 16467 16499 16514 16569 16629 16691 16692 16732 16770 16831 16835 16846 16851 16907 16952 16989 17141 17160 17184 17189 17232 17279 17291 17321 17326 17340 17351 17419 17463 17486 17622 17629 17690 17778 17781 17815 17838 17847 17877 18039 18056 18079 18099 18103 18117 18157 18170 18174 18184 18190 18233 18362 18392 18395 18458 18509 18522 18615 18639 18669 18673 18693 18695 18808 18821 18837 18861 18890 18894 18983 19048 19083 19095 19097 19165 19383 19455 19463 19469 19540 19568 19755 19757 19863 19886 19907 19971 20001 20034 20035 20052 20054 20055 20069 20097 20138 20139 20183 20226 20289 20321 20335 20352 20358 20421 20554 20566 20587 20613 20632 20345 20637 20763 20780 20796 20798 20831 20880 _.Verbet. 5e kl. 14e lijst: 12838 m. 3403 3422 3595 3609 3858 3983 4324 4347 4517 4628 4895 4918 5207 5209 5391 5392 5574 5597 5865 5893 6041 6086 6226 6230 6416 6483 6695 6754 6922 6947 7113 7129 7232 7268 7477 7479 7630 7659 7821 7841 7997 8016 8247 8253 8528 8541 8757 8796 9020 9081 9245 9254 9538 9547 9850 9864 9990 10016 10236 10268 10397 10468 10588 10634 10894 10911 10978 10833 11195 11216 11377 11421 11668 U680 11900 11916 12140 12163 12424 12425 12607 12622 12806 12937 13156 13166 13315 13339 13500 1369J 13725 13726 13959 13966 14177 1418< 14429 14430 14550 146J6 14829 14862 15045 lW11 15348 15361 15619 15634 15872 16944 16218 16225 16530 16542 16784 16788 16955 16976 17268 17275 17384 U413 17706 17742 18120 18i™ 18294 18320 18552 1858T 18699 18775 18930 18972 19215 19309 19666 19898 19984 19993 20060 20065 20238 20287 20477 20526 20648 20383 20850 20859 Z. 12828.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2