voor de trekkers 3)ucgecüjke Stand Jjiqzumcim SiuJkkevi HEILOO. IN DE ONDERSTREEPTE PLAATSEN WORDT OVERNACHT. Kond het IJselmeer. AANVARING IN HET NOORDZEE KANAAL. Zandscheepje door Russisch stoom schip ernstig beschadigd. In het Noordzeekanaal is gisteravond te gen achten halverwege de Hembrug en de Velserbrug, ter hoogte van Buitenhuizen, het Russische s.s. Schilka, dat van Amster dam met bestemming naar Leningrad met een lading stukgoed was vertrokken, in aan- varing gekomen met het op weg naar de hoofdstad zijnde zandscheepje Dankbaar heid, eigenaar schipper Weltens van Hooge- zand. De Dankbaarheid kreeg een gat onaei de waterlijn en moest, teneinde zinken te voorkomen, hetgeen ernstige stagnatie voor het scheepvaartverkeer tengevolge zou heb ben gehad, aan den grond worden gezet. Het scheepje zal ter plaatse worden gelost. De Schilka, die, voor zoover bekend, geen schade heeft opgeloopen, is doorgevaren naar IJmuiden. Persoonlijke ongevallen had den niet plaats. BESCHADIGING. Duitsche nazi's beschadigen ruiten van huizen op Nederlandsch grond gebied. Woensdagnacht hebben Duitsche nat.-so- cialisten te 's-Heerenberg de ruiten van ver schillende ingezetenen, o.a. bij den burge meester, het N.S.B.-huis en eenige Joodsche winkeliers, beschadigd, door. daarop haken kruisen zeer diep in te krassen. De burge meester zag zich genoodzaakt terstond de beschadigde ruit door een nieuwe te ver vangen. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR FRIESLAND. Naar wij vernemen zullen de koningin en prinses Juliana vandaag een onofficieel be zoek aan de provincie Friesland brengen. De vorstelijke personen zullen zich daar toe van het- Loo per trein naar Leeuwarden begeven, waar zij te 10.53 uur zouden aan komen. Vervolgens zullen zij zich begeven naar de ambtswoning van den commissaris der koningin, om aldaar aan eenige vertegen woordigers van den landbouw en den han del gehoor te verleenen. Tegen 13 uur zouden zij een autotocht maken door het westen der provincie, o.a. via Franeker en Harlingen. MAGGI BREIDT UIT! Er is tegenwoordig heel wat moed en koopmanschap voor noodig om uitbreiding aan een fabrieksbedrijf te geven, in die mate, dat naast een bestaande fabriek een geheel nieuwe verrijst, die bovendien zoo spoedig mogelijk in bedrijf wordt genomen. Nog geen 100 M. verder dan het tegen woordige gebouw heeft de fa. Maggi vorig jaar van de gemeente Amsterdam een terrein van 7300 M2 gekocht, dat eveneens aan den Haarlemmerweg ligt, met de toekomstige nieuwe groentehallen der gemeente op den achtergrond. Op dit terrein is thans een nieuwe fabriek verrezen, die aan de hoogste eischen voldoet, welke aan een modern fabrieksbedrijf mogen worden gesteld. Ruime zalen, waar lucht en licht voldoende toegang hebben, bevatten de ingenieuze machines, die voor de vervaar diging der Maggi's Producten noodig zijn. In de zeer grcote kelders krijgt men een goeden indruk van de grondoipperviakte. die het groote. hooge gebouw beslaat. Van hier uit voeren liften naar de bovenste etage. Op het platte dak heeft men een prachtig uitzicht op Amsterdam en het omringende polder land. Vurige letters zullen in de duisternis wijd en zijd de aanwezighe:d van Maggi daar ter plaatse verkondigen. Eer. groot ketelhuis zorgt voor de bij de fabricatie benoodigde stoom. Beton en staal zijn wel de voornaamste bouwmatena'en geweest van de fabriek, waarvan de eerste paal op 17 Juni 1933 den grond in ging. Aan den Westelijken kant van het gebouw wordt e*n snoorwegaans'uiting gemaakt op het Nederla^dsche net. Het overdekte per ron doet typisch aan in deze omgeving. Het fabrieksbedrijf is thans volledig in bet nieu we gebouw ondergebracht, terwiil bet be staande g*bonw voortaan uitsluitend zal wor den ppbp7j<rd wor kantore", omslacnjaataen en het fa^onneeren der gefabriceerde pro ducten. Op het nieuwe terrein is nog voldoende ruimte overgebleven voor andere gebouwen indien epn nieuwe uitbreiding van het bp- drüf zu1To znu verven. Er is dus met de naaste toekomst voldoende rekening gehou den. De cffirie"10 oneninn- hepft hedenmiddag plaats gevnndpn door Dr. I. H. J. Vos wet houder te Amsterdam, terwiil de svmbolische daad verricht werd nW bet doorknippen van een "n* 'n de nnfjonn'» kleuren Geli;!'tiidjnr n-jnv hpt rood, wit en blauw op de f"Hink in on. Fr 7eer veel be- lapvstePinor uit bandekskrinven waarmede de firma Marrrr! donro'üv, contact heeft, zoo- we' a's van andere ziiden. Het vn'ta'lior nersoneel was eveneen* bij de nlerb*:'Tbp;d tegenwoordig. waarbii behal ve door T)r Vos. bet woord werd gevoerd door den direptp,*r. den heer Tob. Levds. Hierna werd bet n^uve gebouw door de genood-'oden boZ;-M;o-d. die eveneens het be- driif in het oude gebouw in oogenschouw na- men. Tens'otte verppnicden de genoodigden zieb aan een lunch, welke door de directie werd aangeboden en waar menig welgeko zen woord de vop^e wen*"hen verto'kte voor het bloeiende Ncderlandsche bedrijf. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. De heer Schalker over de steunver laging. De heer Schalker, lid van de Tweede Ka mer, heeft den voorzitter van de Kamer ver zocht in de zitting van 19 Juni verlof van de Kamer te mogen vragen, om de regeering te interpelleeren naar aanleiding van de voor genomen steunverlaging en de daarmee ge- paard gaande maatregelen voor de werklco- zen in de groote steden. LOONEN VAN BOUWARBEIDERS. De Alg. Ned. Bouwarbeidersbond contra den minister van sociale zaken. De Alg. Ned. Bouwarbeidersbond heeft op zijn schrijven van 7 ei j.1. betreffende de loonen bouwvakarbeiders schriftelijk ant woord van den minister van sociale zaken gekregen. Prof. Slotemaker de Bruïne deelt hierin mede, dat hij voor de groote gemeenten den hoofdinspecteur voor de volkshuisvesting een rapport heeft gevraagd. Aan de aan hem overgelegde loonstaten ontleent Z.Exc., dat in de bouwvakken loo nen verdiend worden als door hem in de Kamer zijn genoemd. De Bond antwoordt hierop, in een twee den open brief, dat het de vraag is, of de loonen der door den minister genoemde groepen specialisten het juiste beeld geven van de loonen van alle bouwarbeiders. De bond bestrijdt de door den minister verstrekte gegevens en betoogt, dat de loonen in het bouwbedrijf wellicht iets boven de 36 liggen. In ieder geval blijven volgens den bond de feitelijk verdiende loonen be langrijk beneden het minimum van de in de Tweede Kamer genoemde bedragen. De bond meent te mogen zeggen, dat de voorstelling, door den minister van de loonen der bouw arbeiders in de groote plaatsen in de Twee de Kamer en thans weer in zijn brief gege ven, in flagranten strijd met de werkelijk heid is. Met aandrang vraagt de Bond daarom naar een nieuw onderzoek, in het algemeen belang en in dat- van hen, die bij het bouw bedrijf zijn betrokken. VOORWAARDEN VOOR ERKENNING VAN HANDELSDAGSCHOLEN. Een juist gebruik van de Nederland- sche taal geëischt. De Staatscourant van 6 Juni bevat een be schikking van den minister van onderwijs, waarbij een verandering wordt gebracht in de voorwaarde waaronder de minister han delsdagscholen kan erkennen. Onder deze veranderingen is, dat punt 4 van de voor waarden wordt aangevuld met de volgende bepaling: Bij het schriftelijk werk in alle vakken worde een juist gebruik van de Nederland- sche taal geëischt. Wat de schrijfwijze van de taal aangaat, zullen dezelfde regelen gelden als voor de Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus. Verder wordt als punt 10 aan de voor waarden toegevoegd: „Voor erkenning a's avondscholen komen in aanmerking de avondscho'en, welke le. voldoen aan ae in de artikelen 65, 66 en 67 van den „Leiddraad voor de bezoldiging van directeuren van en onderwijzend en be dienend personeel aan van rijkswege gesub sidieerde inrichtingen voor handelsonderwijs 1928" gestelde vereischten, 2e. bij het schrif telijk werk in alle vakken een juist gebruik eischen van de Ned. taal en bij de schrijf wijze dezer taal dezelfde regelen gelden als voor erkende handelsdagscholen". Ten slotte wordt in punt 1 uitdrukkelijk gestimuleerd dat met „erkenning" bedoeld wordt erkenning als handelsdagschool, en vervalt punt 9 der voorwaarden. INBRAAK. Raskippen gestolen. In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in de boerderij van den landbouwer v. Grunsven op het gehucht Koolwijk onder de gemeente Herpen (N.-B.) Er worden 140 jonge raskippen vermist. Van de. daders is nog geen spoor ontdekt. EEN VOLKSGERICHT. In het Brabantsche land, te midden van uitgestrekte heidevelden, ligt het kerkdorp Vinkei, dat voor korten tijd bij gebrek aar, goede wegen, volkomen van de buitenwe reld was afgesloten en waar de eeuwenoude volksgebruiken en tradities nog in hooge eere worden gehouden. Men speelt daar gaarne zijn eigen rechter en wanneer door den een of ander een vergrijp is gepleegd, wordt hij op primitieve manier gestraft. Zoo ontstaat een volksgericht. In het plaatsje houdt men er nog de typisch-Bra- bantsche gewoonte op na, wanneer er in een huis een doode is, een bos stroo voor de deur te leggen waarop een aantal steenen worden geplaatst. Aan het getal der steenen kan men zien of de overledene een volwassen persoon is of een kind. Men noemt dit „strooike-leggen". Dezer dagen werd er voor de boerderij van den landbouwer H de B. „strooike-ge- legd". Dit zou op zichzelf niets vreemds zijn geweest, wanneer H. of een zijner huis- genooten inderdaad het tijdelijke met hPt eeuwige verwisseld had. Dit was echter niet het geval, allen verkeerden in blakenden welstand. Men had hier met een wraakne ming te doen van dorpelingen tegenover H Het had n.1. de ergernis van de buurtbe woners gewekt, dat H. geen penninkske had geofferd voor het z.g. peelen, het versieren van de woning van een zilveren echtpaar. Op deze wijze nu gaf men te kennen, dat de gierige boer door de buurtbewoners dood was verklaard. H. liet het er niet bij zitten. Hij deed aan gifte van het geval bij de marechaussee te Geffen, die een onderzoek instelde. Doch nu had de boer het voorgoed bij de dorpelin gen verkorven. Men zon op wraak. Toen de dorpelingen zich Zondagmorgen ter kerke begaven, ontwaarden zij langs den weg een pas gedolven graf, waarin een manspersoon lag uitgestrekt. Het bleek een pop te zijn, vervaardigd van stroo, terwijl het hoofd gemaakt was van een varkens blaas. Aan de pop was een papier bevestigd, waarop met groote letters te lezen stond: Hier ligt Hannes gezonken, Hij heeft menig glaasje bier gedronken En menig meisje gekust, Geeft hem nu de eeuwige rust! Het vermakelijke geval verwekte groot opzien. Ook H. kwam kijken, wat er aan de hand was, doch daar de man lezen noch schrijven kan, en zijn echtgenoote deze kuns* al evenmin machtig is, duurde het geruimen tijd voor het hem duidelijk werd dat men HANDEN ONBRUIKBAAR Vrouw die hulpeloos was door rheumatiek Nu werkt zij weer als de beste Weer is een geval van langdurige rheuma tische pijnen gezwicht voor wat thans over de geheele wereld erkend wordt als de meest doeltreffende methode ter bestrijding van deze kwaal. Hier volgt haar schrijven, dat wij bij de duizenden andere attesten in ons archief voegen: „Nadat ik achttien jaar aan rheumatiek ge leden had in mijn armen, handen, beenen en voeten, besloot ik twee maanden geleden Kru- schen Salts eens te probeeren. Ik ben blij U te kunnen zeggen, dat ik er groote verbete ring door gehad heb. Ik heb mij met electri- citeit laten behandelen, en probeerde tallooze zoogenaamde anti-rheumatiek middelen, doch daarbij was er niet een, dat mij eenig goed heeft gedaan. Mijn handen waren nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthouden. Sinds ik Kruschen Salts gebruik, ben ik weer in staat nraktisch gesproken alles te doen wat ik wil. Ik zal het altijd aanbe velen." Mevr. L. B Indien de inwendige organen niet behoor lijk functionneeren, gaan bepaalde zure afval stoffen zich in het lichaam ophoopen in plaats van verwijderd te worden; zij veront reinigen het bloed en veroorzaken lastige symptomen: rheumatiek voor den een, over matige vermoeidheid voor den ander, etc. Kruschen Salts heeft een stimuleerenden invloed op de inwendige organen, waardoor nieren en ingewanden eiken dag aangespoord worden alle schadelijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrijven. Zoo zorgt de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen er voor, dat de afvalstoffen zich nooit weer kunnen ophoo pen, en zuiver, frisch bloed door Uw lichaam stroomt. Het gevolg is, dat ge U flinker en opgewekter voelt dan ooit te voren. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten voor 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat ot> het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. hem begraven had.. Al spoedig liep het ove rige dorp te hoop rondom het graf. H. deed aangifte bij de marechaussee te Geffén, wel ke last gaf een eind te maken aan de grap. Er wordt een onderzoek ingesteld naar hem. die de daad heeft bedreven. WATERLEIDING GOEREE- OVERFLAKKEE. Gister is de drinkwaterleiding „Goeree en Overflakkee" door den minister van Staa*, commissaris der koningin in Zuid-Holland, in tegenwoordigheid van tal van autoritei ten. officieel geopend. Thans reeds heeft ongeveer 95 pCt. van de aansluitbare bevolking zich als waterver bruiker opgegeven. In dit opzicht zijn de verwachtingen verre overtroffen. De bouwkosten, die oorspronkelijk op 1.550.000 waren geraamd, zullen niette genstaande het aantal aansluitingen belang rijk grooter is geworden dan verwacht werd en het oorspronkelijke geprojecteerde buizen net aanzien'ijk werd uitgebreid, meerdere tonnen gouds beneden de raming blijven. GASVERGIFTIGING. Ooed afgeloopen Door het springen van den gasslang heeft zich bij de familie T. aan den Wouw- schenweg te Bergen op Zoom een geval vau gasvergiftiging voorgedaan. De ouders, die gistermorgen door het ge schrei van hun jongste kind werden gewekt, en op de gaslucht opmerkzaam werden ge maakt, snelden direct naar de slaapkamers van hun kinderen, waarvan er reeds vijf het bewustzijn hadden verloren. Later geraakte ook de moeder buiten kennis. De zoon des huizes begaf zich ijlings naar dr. Fick, die weldra ter plaatse verscheen en de slachtof fers in de buitenlucht bracht. Dank zij deze geneeskundge hulp keerden allen weer spoe dig tot bewustzijn terug. De moeder en d.- oudste dochter bleken er het ergst aan toe te zijn; zij lijden nog aan hevigen hoofdpijn De andere huisgenooten, hoewel eveneens aan hoofdpijn lijdend, ondervinden verder geen ernstige nadee'en van de vergiftiging. GASONTPLOFFING. Twee licht gewonden. Gistermiddag werden bewoners van de Rosemarijnstraat te Bergen op Zoom opge schrikt door een knal, welke veroorzaakt werd door een ontploffing van gas in een leegstaande woning op den heek van de Kerkstraat, waar schilders op een der boven kamers aan het werk waren. Een der schi;- ders schijnt de onvoorzichtigheid te hebben gehad een lucifer' aan te steken, terwijl de gaskraan open stond. Een hoeveelheid ont snapt gas vatte vlam, hetgeen gepaard ging met een geweldigen knal. De schilder F. Boenders viel van een lad der en werd opgenomen met brandwonden aan het gezicht en aan beide handen, terwij1 zijn kameraad Hugens eveneens lichte brandwonden in het gelaat opliep. Hoewel de kamer in vlammen werd gehuld, kon ui'- breiding van het vuur worden tegengehou den. Er werd slechts schade.aangericht aan het balcon. De beide gewonden konden, nadat de eerste hulp was geboden, naar huis gaan. HET LEDENTAL VAN DE VAK CENTRALES IN 1933. Dalende cijfers. Alleen het Chr. Nat. Vakverbond boekte een geringe winst. Het ledental der voornaamste Nederland- sche vakcentrales daalde gedurende 1933 met 3.2 pCt. van 726.996 op 1 Januari 1933 tot 703.782 op 1 Januari 1934. Alleen hel Chr. Nat. Vakverbond boekte nog eenige winst (bijna 0.24 pCt.) en zag zijn ledental stijgen van 116.913 tot 117.193. De overige centrales zagen haar ledental dalen. Opmer kelijk is het groote verlies van het Nat. Arb. Secretariaat (N A.S.) ad 14.5 pCt. van 23.102 tot 19 762 leden. Dan volgen het Ned Verbond van vakvereenigingen ,N.V.V.) met een verlies van 4.3 pCt. van 339.403 tot 324.852; de Ned. vakcentrale met 3.4 pCt. verlies van 49.521 tot 47.820; het R.K. werk liedenverbond met 2 pCt. verlies van 198.057 tot 194.155. AAN PAPEGAAIENZIEKTE OVERLEDEN. Dezer dagen melden we, dat er in Zuilen eenige verdachte ziekte-gevallen waren voor gekomen, waarvan men vermoedde, dat hel verschijnselen van de papegaaienziekte waren De patiënten een mannelijke en een vrou welijke waren in een der barakken van hel Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht zorgvuldig geïsoleerd Uitbreiding van de ziekte is dan ook niet geconstateerd. Thans is echter een der beide verpleegden overleden. Geachte Redacteur, In uw blad van Woensdag 30 Mei 1.1. is geplaatst in de rubriek „Kerk en School" een verslag van een vergadering, „op initiatief van enkele ingezetenen van Oterleek belegd" Doel dezer bijeenkomst was „het beramen van middelen om verbetering te krijgen in den desolaten toestand van het schoolge bouw in het dorp". In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer Johs. v. Harskamp, aannemer en lid van de Commissie van Toezicht op het L.O. o.a., in betrekking tot den toestand der dorpsschool Doch hoe moet men een vader den bur gervader betitelen, die zijn eene kind in weelde laat baden (weelde n.1. de nieuwt- school te Stompetoren, gem. Oterleek) en het andere in een krot laat wonen (krot n 1. de oude school te Oterleek). Laat ik den heer v. H. mogen opmerken, dat ook deze laatste categorie kinderen „in weelde hadden kun nen baden", als de plaatselijke commissie van toezicht op het L.O. in onze gemeente in dertijd het drietal raadsleden had gesteund in zijn pogingen ter verkrijging van een centrale school met 3-4 leerkrachten; doch zij werkte het tegen! Als de ouders der schoolkinderen in het dorp meer belangstelling hadden getoond in verhooging van het onderwijspeil. Een enkele uitspraak typeert die belangstelling „Laat mijn kind wat minder leeren; goed, als het dan maar dicht bij huis kan school gaan!" Dat het gebouw radikale verbetering noo dig heeft, daarvan is ieder raadslid over tuigd, voor zooverre hij zich de moeite heeft getroost de school te inspecteeren; dat de toestand zoo slecht is geworden is een ge volg van een in vroeger jaren te overdreven zuinig beheer, een zuinigheid, die geb'eken is de wijsheid te bedriegen; een zuinigheid, waarvan elke belastingbetaler, ook de heer v. H., heeft geprofiteerd. Dat de noodige verbeteringen nog nipt worden aangebracht? Zoolang de bestaans zekerheid van de school nog niet is verkre gen (Ged. Staten en de minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen hebben nog geen beslissing genomen), denkt geen enkH raadslid er aan de gelden te voteeren voor grondige herstellingen en mogelijke vernieu wingen. Blijft de school bestaan, al is het dan ook verre van illusoir als eenmans- school, dan worden de herstellingen aange bracht. Men denke toch niet te licht over de kos ten. Op voorstel van ondergeteekende heeft de heer Zaal voor eenige jaren een bereke ning gemaakt van deze kosten, zoo, dat hel gebouw dan ook zou voldoen aan de eischen van het rijksbouwbesluit. (Kent de heer v. H dit?) Ze bedroegen 9000. Het vorige jaar hebben B. en W. den ge meenteopzichter opnieuw het gebouw in kwestie laten onderzoeken en hem een kos tenberekening laten maken. Deze waren ook zoo hoog, dat de raad, gelet op den finan cieelen toestand der gemeente besloot een af wachtende houding aan te nemen Maar de heer v. H. zou dit alles kunnen weten, wanneer hij goede nota nam van de nauwkeurige, zakelijke verslagen van de raadsvergaderingen in dit blad Schuilt hier waarschijnlijk ook een addertje van eigenbt- lang onder het gras? De heer v. H. wil actie voeren. Dit is zijn recht. Welk middel prijst hij aan? „De kin deren thuis houden, totdat het gemeentebe stuur overgaat tot verbetering". Eenigen tijd geleden heeft hij hetzelfde middel aan de hand gedaan. Gelukkig liet toen het hoofd der school zijn vermanende stem hooren! Maar dit middel is sabotage van het on derwijs; erger: sabotage van het kind! Dit middel is misdadig: het is aansporing tot wetsovertreding! Met dank voor de plaatsing, S. HERINGA, Lid van den Raad van Oterleek. Stompetoren, Juni '34. Gehuwd: Willem Jan Bijleveld en Maria Elisabeth Emmerling. Jan Leurs en Jannetje Kruijt. Cornelie de Waard en Elisabeth Biersteker. An- tonius Johannes Stokman en Johanr.a Maria Morsch. Overleden Maria Alberta Antonia Keesom, 50 j. Anna Maria Tervoort, 27 jaar. Barend Willem van der Velden, 70 jr. Cornelia Maria oRtteveel, 3 j. Pieter Augustinus Vaal, 84 jr. Rinze Tippersma, 23 jr. OUDKARSPEL (Mei). Geboren: Jantje, d. v. J. Bakhuijs en 1. Snijder. Nelly Anna, d. v. A. Ootjers en H. Bigler. Getrouwd: Klaas Borst en Geertje de Geus. Overleden: Grietje Noordwest, 74 jaar, echtgen. van D. Nap. Maartje Broersen, 65 jaar, echtgen. van Jacob Stet. Jacoba Adina Bruijn, 8 maanden, d. v. C. Bruijn en B. M. Bommer. OTERLEEK (Mei). Geboren: Irma Lucretia, d. v. Sietse Hiem- stra en Christina Maria de Block. Getrouwd: Everardus Blank, van Aven- horn, en Maria Christina Oud. Dirk Hop en Gezina Palmers, Alkmaar. SINT-PANCRAS (Mei). Geboren: Simon, z. v. Simon Volkers en Aagje Vader. Otto, z. v. Pieter Koedijk en Geertje Duif. Niesje, d. v. Jacob Duif en Femmigje Middelbos. Jan Gerbrand, z. v. Jacob Groen en Louwisa Moeijes, NOORD-SCHARWOUDE (Mei). Geboren: Johannes Cornelis, z. v. Arnol- dus Servatius Henselmans en Anna Margaretha Koot. Maria, d. v. Nicolaas Zijp en Catha- rina Appel Anneke Nelly, d. v. Jan Kooij en Everdina Bos. Guurtje, d. v. Frederik Appel en Neeltje Swager. Getrouwd: Evert Haaksma en Trijntje van der Meij. Gerbrand Stet, te Heerhugo- waard, en Heintje Epskamp. Overleden: (te Alkmaar) Elisabeth Kroon, oud 72 jaar, weduwe van Theunis Keeman. KOEDIJK (Mei). Geboren: Catharina Maria, d. v. Hendri- cus Wilhelmus Bolmers en Cornelia Johanna Meijering. Nicolaas Pieter, z, v. Leendert Visser en Frederika Kaptijn. Overleden: Neeltje Muileboom, echtge noote van Th. Koenders, oud 78 jaar. INGEKOMEN PERSONEN. J. Groothuizen, van Fijnaart; M. Hutting, van Leeuwarden; M. Bosboom, van Wieringen; D. Blaauwboer, van Scboorl; C. Meijer, van Oude Niedorp; T. Madderom, van Alkmaar; J, Scheid, van Heiloo; T. M. Koning, van Alkmaar; C. Maijer en echtgenoote, van Heerhugowaard; E. M. Laan, van Heerhugowaard; E. de Weerd, van Ooststellingwerf; G. A. de Graaf, van Castri- cum; N. Zonneveld, van Zaandam; S. Bouw en gezin, van Assendelft; J. W. de Ruijter, van Heemskerk; N. J. Ruiter, van Oudorp (N.H.). VERTROKKEN PERSONEN. W. v. Veen, naar Anna-Paulowna; M. Hahn, naar Oterleek; M. A. Koning, naar Alkmaar; T. Blaauw, naar Alkmaar; D. Snoeck en gezin, naar Den Helder; D. Timmer en gezin, naar Sint-Pancras,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7