Aqmda Weeeêeekhl DE BROQUEVILLE NOG NIET GESLAAGD. Hij is echter optimistisch gestemd. ONTMOETING HITLER— PILSOEDSKI? Geruchten in Warschau. GEVANGENIS VOOR LUISTEREN NAAR RADIO-MOSKOU. Voor den kreet „rood front" zes "weken. GEEN CONFERENTIE HITLER— MUSSOLINI. Tegenspraak uit Rome. KONINKLIJK BEZOEK AAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De zegetocht door Friesland. Te Harlingen. De nacht is doorgebracht te Scha- gen in den koninklijken trein. Naar den Wieringermeerpolder. Al de modellen zija „gestroomlijnd" en Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uurZondags gesloten. Van 9 tot en met 12 Juni, van 10 tot 22 uur, in de Nassau-garage aan het Nassau- plein, tentoonstelling van Opel automobie len. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, des avonds half 8, hoofdnummer Liebe, Scherz und Ernst (operette); hoofdrollen Adèle Sandrock, Charlotte Ander en Georg Alexander. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Dinsdag en Woensdag, 's avonds half 8, hoofdnummer De zoon uit Amerika (rom.) hoofdrollen Albert Prejean en Anna Bella. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag half 3, matinee. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Mag een dokter spreken? (tendenz film); 2de hoofdnummer Zijn geluksdag (sens hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Met groeten en kussen, Veronika (rom.), hoofdrollen Franziska Gaal, Paul Hörbiger en Otto Wallburg. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum- mer Mijn nichtje uit Warschau (hum.), hoofdrollen Liane Haid en Szöke Szakall. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 14 Juli. Hensbroek, Groote Turndemonstratie met Kermesse d'été. Zondag 15 Juli. Hensbroek, Groote Turndemonstratie met Kermesse d'été. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week 1116 JUNI UITSLUITEND RUNDVLEESCH IN BLIK wordt afgegeven op ORANJE BONNEN van no. 4252 t/m. 5000 en MENGDE MARGARINE op BLAUWE BONNEN van noa 4252 t m. 5000 en verder vanaf 6000. De Directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. Nog beter zou het zijn dit adres openlijk bekend te maken ten bate van het geheele volk. Mussolini kreeg het briefje onder zijn oogen en liet door zijn ambtenaren de adres sen van alle bakkers opspeuren, die zulk goedkoop brood verkoopen. Daarna werden ze openlijk medegedeeld. De heer De Broqueville is er gistermiddag nog niet in geslaagd een nieuw kabinet samen te stellen. Gisteren was hij zeer op timistisch gestemd: Hij hoopte den koning reeds gisteravond om zes uur een volledige ministerlijst te kunnen voorleggen. Maar de ze hoop is niet in vervulling gegaan. Wel verklaarde hij gisteravond in een persconfe rentie, dat zijn eerste stappen een zeer goed onthaal hebben gevonden, dat hij uiterst vol daan is over de bereidwilligheid, die hij heeft ontmoet, en dat hij stellig vertrouwt zijn zaak tot een goed einde te kunnen brengen. Maar dit neemt niet weg, dat hij zijn bezoek bij den koning tot morgen heeft moeten uitstel len, omdat hij nog geen kabinet bijeen heeft. Zal hij er morgen in slagen? Als goed di plomaat hield de heer De Broqueville tegen over de journalisten een slag om den arm. „Morgenmiddag", zeide hij, „hoop ik u zoo- al niet de definitieve lij«t, dan toch inlich tingen te kunnen verstrekken, die de werkelijk heid zeer dicht nabij komen". De kabinets formateur is dus nog steeds optimistisch, al dus het Hbld. Gistermiddag heeft de heer De Broqueville achtereenvolgens de heeren Francqui, den in vloedrijken president van de Sociéte Générale de Belgique. die, naar men zegt, inflationis- tisch gezind zou zijn, Sap, Devéze, Janson en Ingenbleeck, den oud-secretaris van wijlen koning Albert, ontvangen. Vanavond zal hij Zijn besprekingen voortzetten. O.a. zal hij dan den heer Dierckx, den voorzitter van den liberalen landraad, ontvangen. Aan de „News Ghronicle" wordt uit War schau medegedeeld, dat het bericht van de aanstaande komst van dr. Göbbe^ groote opwinding heeft veroorzaakt. Er wordt ge zegd, dat vermoedelijk in October ook de beide dictators, Hitier en Pilsoedski elkander zullen ontmoeten. Oorspronkelijk schijnt men het plan te hebben gehad Göring naar Polen uit te noodigen; dit zou men hebben achterwege gelaten uit vrees voor de ont stemming, die daardoor wellicht in Moskou kon ontstaan. Vader en zoon, die te Hamm in Duitschland luistjrden naar radiouitzendingen van het station Moskou, en ook hun kameraden daartoe in de gelegenheid stelden, zijn ver oordeeld tot resp, 18 en 15 maanden gevan genisstraf. Een man. die op 1 Mei in een Maagde- burgsch café „rood front" en „heil Moskou" had geroepen, kreeg zes weken. Men verklaart in bevoegde kringen Art geen Italiaansch voorstel is gedaan betret- fende een ontmoeting tusschen Hitier en Mussolini en dat een dergelijk voorstel ook niet door Duitschland is gedaan. In de naaste toekomst is een conferentie tusschen beide regeeringschefs niet waarschijnlijk. Na het bezoek aan Leeuwarden passeerden de koningin en de prinses Franeker te onge veer half twee. Hare Majesteit had haar ver langen te kennen gegeven kennis te willen maken met de mooie grachtjes, het schoone stadhuis en de plaats waar het planetarium van Eize Eisinga staat. Vooral aan het begin bij het stadhuis en langs de Voorstraat was een groote menigte toegestroomd, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichte. In de voorste rijen bij het stadhuis en verder bij de Voorstraat stonden de kinderen der bewaar- en lagere scholen geschaard, zooveel mogelijk in het wit gekleed en van vlaggetjes voorzien. De leerlingen der christelijke u.I.o.-school en de r.k. jongensschool waren voor de scholen aan den Leeuwarderstraatweg opgesteld. Op het bordes van het stadhuis van Franeker en het gemeentehuis van Franekeradeel stonden de burgemeester en wethouders. De vorste lijke personen vertrokken daarna in de rich ting Harlingen. Even over tweeën kwamen de koningin en de prinses te Harlingen aan. Nadat de burge meester, de heer A. E. Hannema, de hooge gasten verwelkomd had, reed de stoet door de Hoogstraat, en vervolgens langs de Noor derhaven, Zuiderhaven, Rozengracht naar den Kimswerderweg, om via Makkum langs den afsluitdijk Friesland te verlaten. In elk dorpje, ja bij elk huis aan den lan gen weg waren menschen bijeengestroomd om de vorstelijke bezoeksters te groeten en ston den de schoolkinderen met vlaggetjes en oranje getooid opgesteld om hen toe te zin gen. Van vele huizen en kerktorens wapperde de nationale driekleur. Onvermoeid dankten de konii gin en de prinses buigend en hand- wuivend voor deze spontane hulde. Ongeveer halfvier was men op den afsluit dijk op de grensscheiding tusscnen Friesland en Noordholland gekomen. Na een kwartier gepauzeerd te hebben, nam de commissaris der koningin in Friesland afscheid van de vorstelijke bezoeksters. Om vijf uur kwam het gezelschap te Scha- gen aan. De slaapwagen van den koninklijken trein was hier aangekomen, waarin de konin gin en de prinses den nacht doorbrachten op het siations-emplacement. Hedenmorgen te half 10 zijn de vorstelijke bezoekers per auto naar den Wieringermeer polder vertrokken. Reeds geruimen tijd vóór het vertrek hadden tal van inwoners zich in de buurt van het station verzameld om de koningin en de prinses bij het vertrek toe te juichen. Toen de hooge bezoeksters voor het station verschenen om in den auto te stappen, werd spontaan het Wilhelmus aangeheven. De koningin en prinses worden op hun tocht naar den Wieringermeerpolder behalve door klein gevolg vergezeld door den direc teur-generaal der Zuiderzeewreken, ir. C. J. P. de Blocq van Kuffeler en den directeur van den Wieringermeerpolder, ir. S. Smeding. De tocht ging via Kolhorn. WAT ONZE VERSLAGGEVER HEDENMORGEN SEINDE. Onze verslaggever seinde ons heden morgen het volgende: H. M. de Koningin en Prinses Juliana, die een bezoek aan Friesland brachten hebben in den Koninklijken trein die te Schagen op een zijspoor was gestatio neerd, den nacht doorgebracht. Hedenmorgen werd over Barsinger- h-orn en Kolhorn per auto naar den Wieringermeerpolder gereden. Toen de koningin en de prinses te Schagen den trein verlieten, was ter begroeting aanwezig de directie van den Wieringermeerpolder, waarbij zich o.a. Ir. Smeding, Ir. Me6u en Ir. Roebroeck bevonden. Een groote schare belangstellenden hief een „hoera" aan en zong spontaan he* eerste couplet van het Wilhelmus. Het gevolg van H. M. en de Prinses bestond uit de heeren Baron van Dedem, kamerheer der koningin en Graaf du Monceau, opper-ceremoniemeester, de hofdames baronesse Van Asbeck en mevra. de Brauw, de adjurant generaal- majoor van het Indische leger De Jonge van der Halen, benevens de officier dei- intendance Jhr. Verheijden. Bij den ingang van den Wieringer- meer werd halt gehouden en zag het koninklijk gezelschap het nieuwe Hol- landsche gebied voor zich liggen. Overal werd het koninklijk gezelschap door de bevolking toegejuicht. Een bezoek werd gebracht aan een complex proefvelden op het bedrijf van den bedrijfsboer Luth. De mooie lentedag droeg er het zijne toe bij dat de polder een schitterenden aanblik opleverde. Het hooi stond in groote hoopen op gestapeld, het koren schitterde in het zonlicht en het groen der aardappelen- planten kwam mooi boven den grond. Na bezichtiging van het bedrijf ver trok het gezelschap naar Middenmeer en vervolgens naar de terp waar men een overzicht had van het terrein waar op het dorp Wieringerwerf zal worden gebouwd. Daarna volgde een bezoek aan Sloot- dorp waar het gebouw van maatschap pelijke werken en landbouwwoningen werden bezichtigd. In de koningin Emma-hoeve, een mooi groot geheel wit gebouw met rieten dak, tegenover bet hotel Smit gelegen, werd een tentoonstelling bekeken waarin door marquettes en kaarten een overzicht wordt gegeven van den plattelandsboer- derij-bouw, de ontzilting, het bodem karakter enz. Do bedoeling is deze expo sitie permanent te doen zijn. Hier was alles te zien wat op hét in cultuur bren gen van den Wieringermeer betrekking beeft. Nader seint onze verslaggever: Hoewel de directie van den Wieringer meerpolder met het voorgenomen be zoek op de hoogte was gebracht was aan het koninklijk bezoek geen bekendheid gegeven om de koningin en de prinses in de gelegenheid te stellen het nieuwe gebied rustig te aanschouwen De koningin en de prinses waren in eenvoudige rouwkleeding waarover de prinses een grijze mantel droeg. In Middenmeer werd <ie landarbeiders wo ning van de familie Zijlstra bezocht. In Slcotdorp werd H. M. ontvangen door burgemeester Peters van Medemblik, die tevens burgemeester van Slootdorp is. Hier werd de school bezichtigd waar do kinderen ongen en H. M. een bou- quet werd aangeboden. Ook werden hier onder leiding van Ds. Finkensieper het kerkje en het ge bouw der wijkverpleging bezocht. In Slootdorp onderhield de koningin zich met de dames de Boer en Fransen. De laatste was in Zeeuwsche dracht ge kleed, de dochtertjes van mevr. de Boer eveneens in Zeeuwsche dracht. H. M. stelde er veel belang in dat deze bewo ners zich vanuit Zeeland hier hadden gevestigd. Op den terugweg heeft H. M. van de schoonheid van het Oude West Friesche land genoten. Vervolgens werd de terugtocht naar Schagen aanvaard vanwaar de konin klijke trein om 1.15 naar de residentie zou vertrekken. KAPPERSWINKEL VERPLAATST. Gisteravond om 7 uur heeft de heer S. Visser, die in het x;nidsen de bekende kap perszaak had, zijn zaak, die thans verplaatst is naar de Nieuwesloot 83, heropend. Met de verplaatsing is de winkel niet alleen geheel veranderd, doch tevens zeer uitgebreid en wel met een tot in de puntjes verzorgde dames-kapsalon. Voor deze uit breiding is het nieuwste permanent-wave toestel aangeschaft. Bovendien is aan deze zaak een aparte pedicure-afdeeüng verbon den, waar men zich onder deskundige be handeling van voetuitwassen kan ontdoen. De talrijke bloemstukken, welke de her nieuwde zaak sierden, leverden een vroo- lijken aanblik op en velen wenschten den heer Visser geluk met zijn uitbreiding. Zooals te doen gebruikelijk is, zijn er aller hande geurtjes en zeepjes uitgestald, terwijl er tevens voor de heeren een sigaartje gekocht kan worden. Natuurlijk blijft de heer S. Visser die als tooneelkapper en grimeur een erkende reputatie geniet ook deze functie waar nemen. Moge succes dan ook niet uitblijven. MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIG HEID. Onder voorzitterschap van mr. C. J. de Lange had gistermiddag om 4 uur de jaar lijksche algemeene vergadering plaats van de afd. Alkmaar van de Maatschappij van Weldadigheid. Aanwezig waren 3 bestuurs leden. Na de opening door den voorzitter, las de secretaris, mr. A. M. Ledeboer, de notulen voor, die onder dankzegging werden gear resteerd. Bij de rekening en verantwoording bleek, dat de vereeniging 4 leden (vorig jaar 48) telde. Het saldo bij de Maatschappij bedroeg 2325.30. In kas was 10.29. Aan de beurt van aftreden was mr. D. Bosscher, die bij acclamatie werd herbe noemd. Punt 4 van de agenda bevatte de verkie zing van afgevaardigd(n) naar de op 12 Juni a.s. te Amsterdam te houden vergade ring van afgevaardigden. Daar geen der bestuursleden naar de ver gadering kon gaan, werd van afvaardi ging afgezien. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. TENTOONSTELLING IN DE NASSAU-GARAGE. Eenige zeer fraaie Opel-producten. Van heden tot en met Dinsdag 12 Juni a.s. wordt er in de Nassau-garage alhier een ten toonstelling gehouden van Opel-automobie- len, een product der General Motors. Van morgen, nog vóór de opening, de uren van openstelling zijn van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds, hebben wij een kijkje geno men van eenige modellen en ofschoon het niet in onze bedoeling ligt, tal van technische bi- zonderheden weer te geven, mogen wij toch wel het een en ander van deze expositie ver tellen. De nieuwe Opel-producten dan verrassen allereerst door de zeer streng doorgevoerde stroomlijn, waardoor een buitengewoon geluk kig geheel is verkregen. Voeg daarbij de uit voering in- en uitwendig wij denken aan de prettige kleuren van het lak en aan de rustige en bekoorende binnenbekleeding dan merkt men, dat deze Opel-producten iets bizonders zijn. De 4 cilinder Sedan, met een benzinever bruik van 1 op 12, thuishoorende in de prijs klasse beneden 1500, is een wagentje, dat voor den z.g. „grooten wagen" niet onder be hoeft te doen. Men zit er zeer ruim in, stapt gemakkelijk in en uit en dank zij de onafhan kelijke voorveering is een rustige ligging op den weg verzekerd. Echter nog mooier vooral om dezen tijd van het jaar! i$ een vier onder den kap, een fraaie 6-cylinderwagen van f 1995. De binnenkleeding is van zacht leer en de zit plaatsen zijn alle zeer ruim. Zooals de wagen daar staat, ncodigt hij U als 't ware uit voor een tocht, en liefst een langen tocht! De gesloten 6-cilinder-wagen is ongeveer net zoo uitgevoerd ais dc 4-cilinder; alles is echter ruimer, terwijl de binnenbekleeding van pluche is. hebben een complete Bosch-installatie, ter wijl nog tal van nieuwigheden in de piactijk welkome verbeteringen zullen zijn. Zoo bijv. de tochtvrije ramen, het ontbreken van -"e treeplanken (waardoor men gemakkelijk kan instappen en waardoor het tevens moge lijk is geworden, dat de wagens opgevijzeld kunnen worden in het midden, iets, wat wer kelijk een groote verbetering is). Daarnaast kan men den Opel-bestelwagen en de Opel-trucks bewonderen. De eerste is zeer nieuw, heeft een grocte laadruimte en heeft de voordeelen van alle Opel-producten. De tweede is zeer geschikt voor een bus van circa 27 personen, heeft zeer zware chassis- balken, geheel vrijdragende achterassen en is geheel trillingvrij. Met bovenstaande meenen wij te kunnen volstaan. Wij kunnen een bezoek aan deze tentoonstelling zeer aanbtvelen, omdat ze werkelijk waard is bezocht te worden. En als men komt, staat het Nassau-personeel ge reed, om alles te vertellen van deze produc ten. JONGEN IN HET WATER GEVALLEN. Gistermiddag geraakte de 10-jarige M. K. spelenderwijze in het water aan da Oudegracht. De jongen is door den 1-jarigen C. Ruiter en met behulp van een ladder uit het water gehaald. K. kwam met een nat pak vrij. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Mei 105 patiënten en legden 1709 bezoeken af, waarvan 508 betalende bezoeken, 939 be zoeken voor 't A. Z. A. en 262 gratis be zoeken. Er werd 4 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraam verpleegster verpleegde 14 patiënten, legde 236 bezoeken af en heeft 2 maal den dokter geassisteerd. EEN WAARSCHUWING. De burgemeester van Wijk aan Zee en Duin waarschuwt in het Alg. Politieblad tegen aanvaarding van een dienstbetrekking als huishoudster of dienstbode bij P V. van Brussel, wonende te Wijk aan Zee, Zeeweg nr. 242, alvorens ten raadhuize inlichtingen te hebben bekomen. „HET BROKKENHUIS". Men schrijft ons: Dank zij de vele onze instelling goedge- zinden, die hetgeen ze niet meer gebruiken aan ons afstaan en de persoonlijke propa ganda, gelukte het ons der laatsten tijd om onze voorraad „op peil'' te houden. Maar, wanneer wij iedere week een 20 huisgezinnen helpen, zooals wij steeds trach ten te doen, dan is er hee1 wat noodig en zoo zijn wij nu weer genoodzaakt een beroep op de pers en op uw goedwillendheid te doen. Onze voorraad slinkt hard en wanneer die niet spogdig wordt aangevuld, dan zul len wij velen moeten teleurstellen. Vooral is er groote behoefte aan kleeding, onder- zoowel als bovenkleeding en aan schoenen. Heerenkleeding en -schoenen komen er den laatsten tijd niet in en daarnaar is de vraag zoo groot. Doe de deur van Uw kast nog eens open en kijk eens goed of daar ver weg geschoven nog niet iets hangt wat U niet meer ge bruikt en dat toch nog wel bruikbaar' is. Wij willen zoo graag de aanvragers hel pen, doch zonder Uwe medewerking gaat dat natuurlijk niet. Zoudt U nog eens willen nagaan wat U missen kunt? Vandaag of morgen nog? Een bericht aan Rippingstraat 12 of een telefoontje No 660 (de Armenraad) en wij laten het ophalen. U kunt er van verzekerd zijn een goede daad te verrichten, waarvoor wij LJ dan heel hartelijk dankbaar zijn. UIT HET PARLEMENTAIRE LEVEN. De heer D. Hans te 's-Gravenhage die meer dan twintig jaren eiken dag de politie ke veldslagen in ons Parlement meegemaakt heeft en nog steeds meemaakt en op alle po litieke figuren van beteekenis een eigen kijk heeft gekregen, heeft zich bereid verklaard ook voor onze courant wekelijks een parle mentair schetsje te schrijven. Wij plaatsen die schetsen des Zaterdags onder het opschrift: „Uit het parlementaire leven". In dit nummer zal men de eerste bij drage vinden. ACTIE TEGEN HET OPHEFFEN VAN DE TRAM NAAR DE EGMONDEN. Ingezetenen van Egmond aan Zee hebben een comité gevormd, dat krachtige pogingen tot behoud van de tram zal aanwenden. Naar aanleiding van het door de Ne- derlandsche Spoorwegen bij de gemeen tebesturen van Egmond aan Zee en Egmondbinnen ingewonnen advies ter zake van de opheffing der tramverbin- ding dezer gemeenten met Alkmaar, hetwelk in breede lagen ^er bevolking groote ontroering heeft teweeg gebracht Woensdagavond in het hotel „Welgelegen te Egmond aan Zee eeniKe ingezetenen bijeen om middelen te ramen en mogelijkheden te bespreken, teneinde te trachten het onheil dat de Egmonden en niet het minst de bad plaats Egmond aan Zee door deze ophef- wenden OV€rkomen" alsnog af te L naniem waren de aanwezigen van meening, dat krachtige middelen moeten worden aangewend om de tramverbin ding of zooals men zoo kernachtig in Egmond aan Zee daarvan spreekt „het Spoortje" te behouden. Een „Comité van actie"' werd gefor meerd bestaande uit de heeren B. A. van naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,9 m,M. te Ahureyri. Laagste barometerstand 761,6 m.M.. te Warschau en La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van 10 "^Zwakke tot matigen oostelijke tot noorde lijken wind; licht tot half bewolkt; later wel- licht toenemende bewolking; aanvankelijk droog warm weer; later koeler, Het gebied van hoogen druk in het noor den nam iets in beteekenis af en verlegde zijn kern naar IJsland. Een secundair maximum ligt over de Noordzee, daalgebieden van den druk trekken hoog door het noorden en doen in Scandinavië den barometer geleidelijk dalen. Zij zullen tenslotte de aanwezige de pressie in het oosten weer versterken en den wind ook hier te lande naar het noorden doen terug gaan. wat een inval van koude in het vooruitzicht stelt. De depressie in het westen houdt in Engeland en om het Kanaal de winden op oost. In ons land en in Frankrijk wend het iets warmer, in Zweden verdwijnen de hoogere temperaturen langzamerhand. Er viel ner gens regen van beteekenis. Het is niet waar schijnlijk, dat de te verwachten afkoeling met onweer of regen gepaard gaat HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In ZomeTtijd). Juni, Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 10 253 320 1129 11 335 4.02 0.05 0.22 12 4.18 4 43 0.45 1.06 13 4.56 5.23 1.27 1.46 14 5.34 6.00 2.05 2.22 15 6.12 6.36 2.42 2.58 16 648 7.09 3.15 3.29 17 7.23 7.43 3.48 4.03 HOOG- EN LAAG UATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni, Dat. Hoogwater. Laagwater. 10 v.m. nam. v.m. nam. 2.50 3 17 11.17 1153 11 3.32 3.59 0.10 12 4.15 4.40 0.33 0.54 13 4 53 5.20 1.15 1.34 14 5 31 5.57 1.53' 2.10 15 6.09 6.33 2.30 2.46 16 6.45 706 3.03 3.17 17 7.20 7.40 3.36 3.51 Kleef. Th. Ma A. Ruijtenburg, J. T van den Berg, K. Wijker, J. Birnbaum, C J. F van Empel, K. de Graaf, C. Coevert e- P. C. Rike. Na ernstige besprekingen werd een plan de campagne vastgesteld, waar mede binnen enkele dagen een aanvang za! worden gemaakt. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren P. C. Rike, voorzitter en Th. M. A. Ruijtenburg, secretaris. Het groote belang dat de gemeente Egmond aan Zee als badplaats heeft bij een goede tramverbinding, behoeft geen nader betoog. Een eventueele opheffing van deze verbinding, welke ruim 25 jaar geleden door de bevolkng terecht zoo luide werd begroet, waardoor het bad leven belangrijk is toegenomen en thans grooten deels de eenige bron van inkom- sten^ uitmaakt, zal ongetwijfeld de ach teruitgang van velerlei bedrijven en on dernemingen tot gevolg hebben. Het comité van actie vertrouwt dan ook dat de geheele bevolking haar steun zal verleenen aan de door het comité aan te wenden pogingen, waartoe zij eer daags zal worden uitgenoodigd, daad werkelijk deel te nemen. (Wij zouden voor de Egmonden, voor al voor de badplaats, 't verdwijnen van de tram ten zeerste betreuren. Wanneer de oorzaak yan de slechte financieele resultaten voor de spoorwegen het auto- busvervoer is, dan kan men allicht nog eens probeeren tram en autobus gelijk- waardiger kansen te geven door de rails achter het dorp om naar het strand door te trekken. Dat men vanaf strand nog 10 15 minuten moet loop®0 voor het tramstation bereikt wordt, 's voor vele families vooral met gespeelde kinderen een reden om vervoer per autobus te kiezen, waarbij vlak achter het strand ingestapt worden. Het wil ons voorkomen dat het belang der spoorwegen nier evenwij dig loopende met het belang van de bad plaats meer met uitbreiding dan met opheffing van de lijn gedien-" zal zijn- Red. A!km Crt) ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 19 Juni is de apotheek Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen, van g«'

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3