Treinaanslagen in Oostenrijk. £aatste JLecicfiten Ir. MUSSERT TE ROME. Een bezoek aan Mussolini. Verkeer ernstig gestoord. Brieven uit Berlijn bergen. beverwijk. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der Registratiewet, strekkend tot ver mindering van dividend- en tantièmebelas ting. De volgende week zal de verhoogde rijsnelheid op alle lijnen van de Amster- damsche gemeentetram tot stand zijn geko men, waardoor de duur der ritten van plm 3 tot 10 minuten verkort wordt. In een afzonderlijk bijvoegsel van „Staatscourant" nr. 108 van 7 Juni is opge nomen de Crisis-Aardappelbeschikking 1934 I. Op de mijn Laurweg bij Kerkrade viei Donderdag de smid Nietritz, die bezig was met het verrichten van herstellingen, in de schacht. Het zwaar verminkte lijk is gebor gen. MET EEN TON QVER HET KANAAL De ondernemende Rotterdamsche zeeman, H. Schiiperoord, die eerst met een waterfiets het Kanaal is overgestoken en thans voorbe reidingen treft voor een Kanaaltocht met een zeilende ton, is gisteravond in Amsterdam aangekomen. Hij is voornemens korten tijd met zijn zeilende ton een rondvaart te maken door de Amsterdamsche grachten. HET 22STE. De familie B te Ubachsberg (L.) werd ver blijd met de geboorte van het 22ste kind. Moeder en kind zijn welvarend. VECHTPARTIJ UIT CONCURRENTIE- NIJD. Tusschen zekeren de J. en zekeren G. te St. Willebrord (gemeente Rucphen) kwam het Donderdagavond tot een vechtpartij als gevolg van concurrentiestrijd. Beiden hou den zich n.1. bezig met ijsco-venten. De was zijn concurrent achterna geloopen ge wapend met een schop toen deze met zijn ijs- cowagentje wegreed. Hij werd echter hard handig bewerkt en moest eenige hoofdwon den door den dokter laten hechten. M. G. werd door de rijksveldwacht in arrest ge steld. Twee uur later kwamen twee broers van de vechtende ijscomannen elkaar tegen en ook zij sloegen aan 't bakeleien. Weer moest de J. het onderspit delven; hij kreeg een messteek, welke echter niet al te ernstig aan kwam. Ook in dit geval werd de dader inge sloten. Er werden bovendien nog eenige proces sen-verbaal opgemaakt wegens dronken schap en beleediging van een ambtenaar in functie. STOOMTREILER GEZONKEN. Gisteravond is te IJmuiden draadloos be richt ontvangen, dat de stoomtreiler IJM 123, genaamd Gerard, in zinkenden toe stand op de visscherij is aangetroffen, door dat de schroefas was gebroken. De stoom treiler Rotterdam van de V.E.M. heeft de bemanning aan boord en zal hen overbren gen op den haringlogger Cornelis de Boer, omdat dit vaartuig naar huis gaat. RECLAMECONGRES. Het Reclamecongres te Schevenin- gen heeft de courantenreclame be sproken. Donderdag is het Reclame-congres in het Kurhaus te Scheveningen begonnen. In de middagvergadering werd behandeld het onderwerp: courantenrec'ame. Het prae-advies van den heer W. J. Wa terman, die wegens ziekte verhinderd was, werd toegelicht door den heer P. Schuite ma. Deze zag in courantenreclame nog steeds één der beste hulpmiddelen voor de propaganda van de meeste goederen. De heer Henny betoogde dat ock kleine advertenties vaak veel succes hebben. Prof. dr. J. E. de Quay behandelde het zelfde onderwerp Hij wees op den strijd, die er bestaat tusschen de theoretisch en de practisch ingestelde reclame-deskundigen De moeilijkheid zit voornamelijk jn de ge compliceerdheid van de inwerking der ad vertentie op het psvchische leven van den mensch en anderzijds in de omstandigheid, dat de uitkomsten van een advertentie bijna oncontroleerbaar zijn. Spr. analyseerde vervolgens v-schillende indrukken, die een advertentie kan maken, benevens de psychologie van de waarne ming. De dagblad-advertentie acht- tespr. tot heden den besten vorm van reclame. De samenstellers zullen zich echter meer behooren te wenden tot het standpunt van den consument. Ook op dit prae-advies volgde eenige dis cussie. Prof. Roels merkte op, dat er te veel waarde wordt gehecht aan de kunst van het onthouden van de advertentie. Men vertrou- we niet al te zeer op hetgeen onmiddellijk is blijven hangen. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat het bestuur gaarne bereid zou zijn om een commissie te benoemen, welke in overleg met de dagb'addirecteuren zal onderzoeken, op welke wijze de beste resultaten met het adverteeren zijn te bereiken. Hierna werd het congres verdaagd. Het congres is gister voortgezet met een bespreking van het onderwerp „Postre clame'.' De heer A. A. Bosschart, reclamechef dei N.V. Wuifing en Co. te Amsterdam, bracht prae-advies uit. Hij betoogde, dat de adver tentie voor kortere argumenten goedkooper is. Zij wordt op gunstiger moment gelezen Drukwerkreclame heeft bijzondere voor deden, wanneer lange argumentatie ge- wenscht is. De advertentie biedt de goedkoo- pere mogelijkheid met beperkte techniek, het drukwerk geeft gelegenheid psychologische waarden op bijzondere wijze te prikkelen. Door de twee vormen tegelijk te gebruiken vult men mogelijke lacunen. De heer Sicco Meijer zeide, dat een goede postreclame niet volledig is zonder brieven. De heer H. Flaumenhaft meende, dat het „richten" van de reclame het moeilijkste is bij de postreclame Ook zeide deze spreker, dat advertenties in week- en vakbladen min stens zoo goed werk doen als postreclame De heer R. J. H. Lonkhuijzen, boekdrukker te Zeist, behandelde hetzelfde onderwerp met een prae-advies. Aan toezending per Eost zijn z.i. verscheidene voordeelen ver- onden, mits men zich van het tijdstip van bezorging voldoende rekenschap geeft. Na uitvoerige discussies werd het con gres gesloten. GRIEKSCHE PRINS IN DE RESIDENTIE. Naar wij vernemen heeft gedurende enkele dagen prins Nikolaas van Griekenland ver blijf gehouden te Den Haag. Na een verblijf van vijf dagen te Rome is ir. Mussert Donderdagavond weer naar Ne derland vertrokken. Zijn oponthoud te Rome is in de Nederlandsche kolonie geheel onop- f;emerkt gebleven, terwijl er ook in de Ita- iaansche pers niets over heeft verluid. De heer Mussert was in gezelschap van de heeren A. van Buuren uit Nederland en baron Oberndorff uit Brussel. Woensdag heeft de heer Mussert het zwarte hemd aangetrokken en een bezoek gebracht aan Mussolini in het Palazzo Ve- nezia, zegt de Tel. Omtrent dit bezoek is geen enkel bericht in de Italiaansche bladen verschenen, hetgeen anders gebruikelijk is, terwijl ook op het ministerie van buitenland- sche zaken geenerlei inlichtingen werden verstrekt. Dit stilzwijgen houdt blijkbaar verband met het feit dat het hoofd der Ita liaansche regeering zich tegenover buiten- landsche fascistische groepen den laatsten tijd zeer gereserveerd toont. NEDERLANDSCHE SCHILDERIJEN NAAR ANTWERPEN. Schenking van een Nederlander. Belgische bladen deelen mede, dat een Nederlandsche maecenas, die onbekend wenscht te blijven, aan het Museum van Schoone Kunsten te Antwerpen een prach tige verzameling van de beste Hcllandsche meesters der 19e eeuw heeft in bruikleen gegeven voor een termijn van tien jaar. De verzameling omvat ongeveer 300 schilde rijen, waaronder doeken van Breitner, Isaak Israels. Sluyters, Witsen, enz. In 1944 zal de hoofdconservator van het Antwerpsche museum een aantal van deze schilderijen mogen uitkiezen, als blijvend bezit van het museum. (Ongecorrigeerd.) In de afgeloopen nacht zijn twee ernstige bomaanslagen gepleegd op spoorbruggen van de groote internationale lijnen. Bij Vöcklamarkt op de lijn Weenen-Salz- burg-Innsbrück-Zürich is een bom geworpen op de spoorbrug, waardoor volgens mededee lingen van de politie de brug zoodanig is be schadigd, dat het verkeer waarschijnlijk 6 dagen niet zal kunnen passeeren. De sneltrein Parijs, welke 10 minuten na den aanslag ter plaatse arriveerde, kon nog juist bijtijds tot staan worden gebracht. Een tweede bomaanslag is gppleegd op de lijn Weenen-Triëst tusschen Zemmering en Brei- tenstein. Nadere bijzonderheden zijn nog niet be kend. De beide laatste spoorweg-aanslagen heb ben in Oostenrijk groot opzien gebaard. De aans'agen waren ditmaal veel grondiger voorbereid, dan de aanslagen tijdens de Pinksterdagen. Het verkeer is dan ook veel ertsst'ger versoord. Op de Westbaan moesten de treinen tot aan de vernielde brug van Vöcklamarkt rijden, daar moeten de reizigers uitstappen en via een vlug gebouwden nood brug naar den anderen kant gaan, waar zii dan kunnen overstappen op een gereed staanden trein. Op de Südbahn is het internationale ver keer omgelegd naar de Westbahn. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 9 Juni 1934. Op de heden jehouden eierenveiling waren in totaal ioOOOO stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2.30— 2.50; 58—60 2.40-/ 2.60 60^62 2.40-/ 2.70; 62-64 2.60— 2.90; 64 —66 2.80—3.10. 20.000 stuks Eend eieren 2.502.60. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. (Van onzen conesponder.t). Berlijn, 4 Juni. „Wat lichten kranten vreemd voor". Deze vijf woorden las ik in een merkwaar dig verslagje dat de Nederlanösch-Hervorm- de predikant ds. G. C Postma uit Ouden bosch over een uitstapje van venige dagen naar Berlijn aan de Nederlandsche pers af gestaan heeft. En hij voegde er ter nadere verklaring aan toe' „Ik was de gast van het officieele Berlijn en zag werkkampen, sprak met Hakenkreuz- lern, het was alles toch anders dan ik meende, uit de kranten te moeten begrijpen. Beter!" Dit alles las ik met begrijpelijke belang stelling. Wanneer men, gelijk schrijver aezes, nu al eenige tientallen jaren dag in dag uit niets anders doet dan den lezer in Ne derland over 't buitenland en in het bijzon der over Duitsehe toestanden, menschen en gebeurtenissen voorlichten, en dan zoo maar ineens zwart op wit krijgt, dat men dat vreemd" doet, dar» stemt zooiets tot na denken En nu weet ik wel, dat een dominee uit Oudenbosch die over het algemeen wel wat anders aan 't hoofd heeft dan studie maken ven buitenlaniische politiek, economie en cultuur, bij zulk een gedurfd oordeel niet al te zeer au sérieux genomen mag worden. Hij heeft zich, naar hij zelf verklaart, bi] zijn vluchtig bezoek laten voorlichten door zijn „officieele gastheeren" en docr zijn „land genooten, die jarenlang er leefden en stre den". En wie de situatie hier kent en zoo on geveer weet, welke landgenoot en voor den geachten dominee als voorlichters in aanmer king kwamen, wordt slechts gesterkt in zijn overtuiging, dat een dergelijk onderzoek-ter- plaatse nu heusch niet de bevoegdheid ver leent om zoo maar luchtigjes weg te consta- teeren dat „kranten vreemd voorlichten en dat uit eenige gesprekken „met Haken- kreuzlern" onmiddellijk blijkt, dat in het Duitschland van heden „alles anders en „beter" is, dan „de kranten" den lezer in Nederland verteld hebben. Men zou de vraag kunnen stellen, uit welke krant of kranten de bedoelde dominee zijn bij eigen onderzoek onjuist gebleken materiaal dan geput heeft. „Het Volk' zal 'hem over Duitschland zeker heel andere be schouwingen en berichten voorgezet hebben dan „De Standaard", de „N. R. Ct." weer andere dan het bureau Vaz-Dias. Verschil lende Nederlandsche bladen en nieuws- bureaux staan nu eenmaal op het standpunt, dat weliswaar steeds de waarheid gesproken moet worden, maar daarom nog riiet elke waarheid steeds behoeft te worden uitge sproken. En dit natuurlijk vooral in ver band met de beteekenis van zekere buiten- landsche berichtgeving voor de eiger. binnen- landsche politiek. Met het gevolg (waarvan wij niet aannemen, dat „opgemelde dominee" daaraan bij zijn generaliseerende beschuldi ging juist daaraan gedacht heeft), dat inder daad het beeld, bijvoorbeeld en vooral van de tegenwoordige ontwikkeling in Duitsch land, niet steeds en in elk Nederlandsch or gaan zóó uitvait, als de vooruitgeschoven observatieposten der nationale journalistiek dat gaarne gezien hadden. Dit terloops. Om dat de opmerking van den heer Postma mij er op gebracht heeft En omdat het misschien zijn nut kan hebben, dat op soortgelijke „tactiek", die, onvermijdelijk of niet, nu eenmaal het gevaar van vertroebeling der „objectieve berichtgeving" met zich brengt, eens even ook al weer ter voorlichting van den iezer gewezen wordt. Maar de geachte predikant uit Ouden bosch heeft het hoogstwaarschijnlijk anders bedoeld. Hij maakt de opmerking, dat het er in het Nieuwe Duitschland „beter" uitziet dan „de kranten" hem tot nu toe verteld hebben. Waarbij in het midden gelaten zij, of daarmee de voorlichting door de buiten- landsche correspondenten dan wel door de redacties bedoeld is, die n.1. zoo nu en dan in zekere persorganen nog wel eens uiteen loopt). Men moet uit deze korte opmerking van Oudenbosch uit de conclusie trekken, dat een belangrijk percentage van het Nederland sche krantenlezend publiek uit zijn dag bladen meent te moeten afleiden, dat het er in het Nieuwe Duitschland niet bijzonder schitterend uitziet terwijl die lezers, zoo dia ze, als de geachte dominee, de gelegen heid krijgen in Duitschland met officieele in stanties samenkomen en onder leiding van deze officieele inslanties „werkkampen" te zien krijgen, dan wel mebzekere bijzonder af gestempelde „landgenooten" te zamen ge bracht worden, opeens tot de ontdekking komen, dat het er In Hitler's rijk „beter" en in elk geval „anders" uitziet, dan de Neder landsche kranten vertellen. Terwijl voorts de heer Postma op zijn bij zonder gebied nog snel ontdekt heeft, dat „te midden van de bewogenheden (in Duitschland) ock een vragen is naar de eeuwige dingen" oftewel een toenemende be langstelling voor kerkelijke dingen Om met het laatste te beginnen: er is in derdaad, sinds de omwenteling die de Hitier- beweging gebracht heeft, een nog al opval lende terugkeer van Duitsehe staatsburgers naar de verschillende kerken te constateeren. Maar de officieele gastheeren van den Hol- landschen dominee (en vermoedelijk ook de landgenooten in kwestie) zullen hem niet verteld hebben, dat een niet onbelangrijke rol bij dit verschijnsel de omstandigheid speelt, dat tienduizenden Di itschers en vooral ook joodsche Duitschers hun weg naar de R.K. Kerk gevonden hebben om re denen, die veel meer met algemeene politiek dan wel met relig'euse behoefte te maken hebben. Terwij) de protestantsche kerk in Duitschland haar winst ten deele aan soort gelijke motieven te danken heeft, maar meer nog aan het feit. dat de nieuwe almachtige Staat duidelijk te kennen gegeven heeft, atheïsme en in het algemeen anti-kerkelijke opvattingen als een bewijs van slecht staats burgerschap te beschouwen. Zoodat al te velen het er ook op dat gebied maar liever niet meer op wagen, zich in ambtelijke vraag- hjsten als „zonder religie" in te schrijven. De plotseling toegenomen kerkelijke be langstelling is daarom tot een zeker percen tage opportunisme van de onaangenaamste soort. Wat dan ook voor de beide hoofd kerken in Duitschland al lang geleden reden geweest is, om duidelijke bevelen voor nauw keurig onderzoek voor de opname uit te vaardigen. Maar dat is ten slotte een detail. Er moet antwoord gegeven worden op de wel wat al te lichtzinnige cn generali seerende opmerking van den Hollandschen bezoeker, dat het hier zooveel „beter" is, dan in de pers in Nederland wordt verteld. „Beter" en „s'echter" zijn subjectieve be- oordeeiingen En hier ontbreken concrete voorbeelden. Objectief, zuiver objectief over een ontwikkeling van zoo geweldig-inge- wikkelde vragen als de tegenwoordige Duit sehe oordeelen. is natuurlijk een ideaal, dat men slechts benaderen kan. Een sterk subjec tief element zal steeds blijven. Niet alleen in wat men bericht, maar ook en vooral in wat men verzwijgt of waarvan men het ver zwijgen dulden moet. Maar de Nederland sche journalist maakt gelukkig een strenge leerschool door In weinig landen ter we reld wordt ;n dit beroep zoo consciëntieus gewerkt, zoo eerlijk naar waarheid ge streefd. En daarom moet ik, over eigen w<. rk een oordeel natuurlijk weglatend, ter verde diging van de meeste Nederlandsche bladen en hun correspondenten voor zoover ze niet meenen aan Nederlandsche politiek con cessies te moeten doen hier den vluchti- gen bezoeker uit Oudenbosch antwoorden, I dat hij verstandig zal doen, zich liever te houden aan „de kranten die hem op grond van zeer goede observatie inlichten, dan aan zijn indrukken van twee of drie dagen ter plaatse". Wij zijn veeleei van mee ning, dat het er in Duitschland tegenwoor dig nog veel minder gunstig uitziet, dan door de pers in Nederland in 't algemeen (de socialistische en communistische, die meestal schromelijk overdrijft natuurlijk uit gesloten) beschreven wordt. Wij hebben nimmer meegedaan aan de verspreiding van wat men hier in Duitschland „gruwelberich ten" noemt, omdat wij weten, dat 90 pet. van die berienten op leugen berust en de overige 10 pet door het voortgeven uit de zooveelste hand zoo onjuist pleegt te worden naverteld, dat ook hier nog slechts 1 pet waarheid van over blijft. Persoonlijke wraak nemingen, plaatselijk onverstand en machts misbruik door kleine zielen zijn zeker in tal- looze gevallen voorgekomen, maar vallen in beteekenis eenvoudig weg bij het groote ge beuren, waarvan wij hier dag aan dag oog getuigen zijn. De mentaliteit van den thans regeerenden Duitscher is over het algemeen stellig veel „beter" dan de lezer misschien uit die nog heden critiekloos afgedrukte „gruwelberichten" meen' D mo"en afleiden. Maar er is zooveel anders, dat honderd malen belangrijker moet genoemd worden. Het gaat hier om eer experiment op gewe' dige schaal. Vraagstukken komen onder de loupe.. die elk op zichzelf genomen geheek volken in oproerige beweging kunnen bren gen. Derde Rijk en internationale ruilhandel. Derde Rijk en zijn schuldeischers, Derde Rijk en Versailles, Derde Rijk en Rome, Derde Rijk en jeugdvorming, Derde Rijk en levensstandaard der eigen bevolking, Derde Riik en cultuur, Derde Rijk en protestantis me, Derde Rijk en socialismeZoo kan men nog een vette alinea lang doorgaan. Wij kennen de geestdriftige waschechte Duitsehe „nazi's", die geen opportunisten en echte, eerlijke patriotten zijn (wij kennen ook de minder-eerlijke in tal van variaties), en wij kunnen ons begrijpen, dat de Nederland sche dominee, mocht hii op zulke menschen gestooten zijn, een indruk gkregen heeft, die de Hollandsche pers hem niet pleegt voor te zetten. Maar de taak der voorlichting mag niet tot het weergeven van zulke geestdrif tige overtuigingen beperkt blijven, en hier is het eerder plicht, zich tot nuchter wikken en wegen te dwingen zelfs al loopt men daardoor gevaar, aan het „betere" soms wat te kort te doen. Lag het aan ons, dan zou de lezer in Ne derland wellicht wat meer van dit „betere" te lezen gekregen hebben. Omdat het mee leven met geestdrift en jonge hoop, die zich in het Nieuwe Duitsch'and vaak op zoo ge- vaarlijk-meesleepende wijze pleegt te demon- streeren, nu eenmaal verleidelijk is, en de berichtgever zulke warme vaderlandsliefde het eigen volk nu eenmaal gaarne voor oogen zou willen stellen. Maar de objectiviteit en het Nederlandsch belang bij nuchtere voor lichting dwingt nu eenmaal, voortdurend achter de schermen te zien en juist daarover te berichten. En al geven we toe, dat geestdrift een on berekenbare factor is, die over heel wat nuch tere bezwaren kan heenhelpen, dan blijft bij ons toch een overtuigd pessimisme in de ont wikkeling in Duitschland, ide we dan domi nee uit Oudenbosch, en zijn mede-overtuig den zullen voortzetten, en die gegrond is op overwegingen, dat Duitschlands buiten- landsch-politieke stituatie zelden zoo ongun stig geweest is als heden, dat de binnenland- sche opleving even als in 1926-1927 een schijnb'oei beteekent, dat de finaniceele si tuatie hopeloos in de verzakking is, dat in flatie- en depreciatie mogelijkheden in tal van zeer deskundige gesprekken heel anders beoordeeld worden dan inofficieele verkla ringen, dat ongezonde werkverfschaffing die bovendien nog voor een goed deel van bui- tenlandsche grondstoffen afhankelijk is. tij delijk een moreel, maar stellig op den duur geen practisch succes zal beteekenen, dat de politieke eenheid der bevolking met den dag meer de honderden barsten toont, die slechts met geweld gekit zijn; en dat het een werke lijk wonder ware, indien na een of twee jaren het régime van heden nog in staat zal blij ken zijn positie te handhaven, ook al doet het op vele andere gebieden even sensatio- neele concessies als thans reeds op dat der beroemde „autarkie". Maar daarover is in de „werkkampen" met opgemelden dominee waarschijnlijk niet van gedachten gewisseld? ROLAND. Tcovinciaal Tlieuuxs ZEEHOND OP DEN AFSLUITDIJK. De dieren pogen om over den dirk uit het IJselmeer in de Waddenzee te komen. Dat de zich nog in het IJselmeer bevinden de zeehonden inderdaad trachten over den afsluitdijk heen in de Waddenzee een veilig heenkomen te zoeken, bleek duidelijk, toen gister in de vroegte de vrachtautochauffeur j. Doesburg, naar de Tel. uit Wieringen ver neemt, op den verkeersweg over den afsluit dijk Wieringen—Friesland een jong exem plaar kon vangen, dat reeds een flink deel van den weg had afgelegd. Het springleven de zeehondje werd naar Den Oever medege nomen en vond in een garage een onderko- men. Van de vele soorten visch (versch van den afslag) welke men het dier voorzette was het niet gediend en het weigerde even eens voedsel tot zich te nemen volgens de methode, welke men dan in dergelijke geval len beproeft, n.1. melkflesch en speen. CALLANTSOOG. Aan den gemeenteveldwachter G. Baken alhier is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli a.s. ais zoodanig eervol ontslag ver leend. Ingekomen personen. 1 aP' ^°Pman' B-K bakker, Dorpsstraat 14' VcP P"r™Tend' T- Kuiper (wed W van Stam) NLL z.b„ Eikenlaan 16, van Alkmaar. H L. van den Briel. N.H z.b Boulevard 22, van Haarlem. M Wein- gartner, D.E.* dienstbode, Boulevard 22, van Haarlem. P. C H. Jasper, E L dienst bode, Boulevard 22, van Haarlem. C. A. Komen, RK„ pensionh M. Wiegm weg U van Zuidscharwoude. H. L. Ziek, E.L.' z.b„ Kruisweg 6. van Alkmaar. R. Wai- boer, DG., zb. Middeng.weg 33, van Zijpe (N.-H.). M. Ven, E.L., reiziger, Kexjcedijk 7, van Alkmaar. M. Coesel, R.K z.b., Kerkelaan 6 van N. O. Indië. F. J Piket,' N.H., z.bKI. Dorpsstraat 9, van Alkmaar. J. Dekker, D.G., z.b., Breelaan jg vaa Schagen. R- M. Broshuis, R.K.. z b., Lou- delsweg 20, van Muiden. M. den Haan N.H., dienstbode, J. Kalffweg 14, van Anna Paulowna. J. C. Meereboer, N.H., bakker J. Kalffweg 14, van Anna Paulowna. C.' M. Bolle (eebtgen. D. C. Ruygrok) geen, z.b. Kerkelaan 12, van Overschie. P. J. Lee( meyer, N.H., adj. insp. T. T„ Breelaan 20, van Den Haag. C. M. Gildemeyer (echtg. P. J. v- d- Heyden), R.K., z.b„ Bergerweg 90, van Heerhugowaard. H. Elemans, R.K„ z.b., v. Blaaderenweg 18, van Alkmaar. G. Franzen, N.H., veehouder, Kerkedijk 41 van Oterleek, P. Hendrikse, R.K., musicus' Nesdijk 53, van Den Haag. J. Bakker' N.H., z.b., Kanaaldijk 67, van Limmen. —I W. H. W. Rensink, N.H., z.b., Breelaan 108, van N. O. Indië. A. van Nunspeet, geen| dienstbode, Verspijckweg 7 van Amsterdam.' J. H. M. Driesen, R.K., huisknecht, Bree laan 7, van Alkmaar. O. Ott, R.K., dienst bode, Russenweg 5, van Amsterdam. q J. Boogaard, N.H., gérant. Breelaan 7, van Rotterdam. P. J. van der Heyden, R.K chauffeur, Bergerweg 90, van Oudorp. Prijs, N.H., z.b., Hoflaan 14, van Alkmaar. W. A. S. den Hengst, N.H., z.b., Broek- beeklaan 3, van Den Haag. W. M. A. Haakman, R.K., hulp huish., Breelaan 43, van Alkmaar. C. Stoop, R.K., landman, Kanaaldijk 85, van Schoorl. G. Bannink, N.H., arb. tel. N. S„ Witte weg 15, van Apeldoorn. J. Veenhuysen, N.H., landt man, Bergerweg 141, van Egmond-Binnen. M. Blokker, N.H., machinist, Spaansche- pad 2, van Amsterdam. M. J. E. A. Otten, R.K., z.b., Oosterweg 56, van Halsteren. J. Dubbeld, geen, z.b., J. Jacoblaan 13, van Wassenaar. G. Klop, N H., electriciën, M. Wiegmanweg 13, van Schoörl. M. Wijte, )echtgen. G. Beek) D. G., z. b., Colnotweg 8 van Alkmaar. M. A E Krijgsman, R. K., z. b., v. Blaaderenw. 2 van Hoorn. M. D. Leonhardt, E. L., pen sionh., Doorntjes 39 van Amsterdam H. G. Koster N. H., z. b„ St. Adelbertusl. 9 van Amserdam. J. C. Veen, geen, z. b., Zuidlaan 2 van Amsterdam. A. J. Laag land, R. K. z. b., Loudelsweg 15 van Am sterdam. D. de Jong, N. H., chauffeur, Prinsessel. 12 van Alkmaar. G. Zoon, R. K., dienstbode, Breelaan 43 van War- menhuizen. K. de Weerd, N. H., boeren knecht, Kanaald. 63 van Oostellingwerf. J. Harmanni, G. K„ dienstbode, St. v. Surckl. van Appingedam. A. Z. Bos, N. H„ z. b„ Elzenlaan 2 van Oostvoorne. W. M. Nieboer, N. H., z. b., Elzenlaan 2 van Oostvoorne. J. Molenaar, (wed. D, de Jong), N. H„ z. b., Prinsessel. 12 van Heiloo. E. J. W. Koelman, R. K., z. b., Loudelsweg 20 van Amserdam A. Oosten dorp, geen, naaister, Kruisweg 12 van Am sterdam. C. Ram, N. H. z. b„ Kruisweg 12 van Amsterdam. J. H. Hilders, R. K„ z. b., Loudelsweg 20 van Nieuwveen. M. A. Smit, R. K„ z. b., Loudelsw. 20 van Obdam. P. W. H. Wolfs R. K„ assistent N. S„ Bergerw. 34 van Hoorn. A. H. J. ter Wiel, R. K„ dienstbode, Breelaan 110 van Arnhem. C. J. Komen, R. K., kapper, M. Wiegm. w. 11 van Schoorl. R. A. Hoogland, N. H„ bakker, J. Oldenb.1. 16 van Zijpe. G. P. van Klaveren, geen, zil versmid, J. Oldenb.1. 29 van Amsterdam. G. Storm, N. H„ z. b„ J. Oldenb.1. 29 van Amsterdam. C. Zwaan, N. H„ arbeider, Kerkedijk 32 van Heiloo A. M. Baart, R. K., z. <b„ Loudelsweg 20 van Monniken dam. M. W. Houtman (wed. R. J. A. Lubach) R. K„ pensionh., Breelaan 14 van Amsterdam. W. F. Houtman, geen, kell- ner, Breelaan 14 van Amsterdam. E. J van der Spiegel, N. H„ z. b., M. Wiegm. weg 18 van Dreischor. Vertrokken personen. J. F. Adema, R.K., z.b., naar Alkemade. J. T. Esser, geen, z.b., naar Haarlem. M. de Moei (wed. L. Bijwaard), R.K., z.b., naar Schoorl. J. Hof, R.K., landman, naar Schoorl. C. Laan, N.H., winkelier, naar Berkhout. G. Noorderveen, N.H., zb naar Hoorn. N. Pool, N.H., verpleegster, nar Dordrecht. J. J. Schut, R.K., boeren knecht, naar De Lier. J. F. Leuslnk, N.H., kleermaker, naar Alkmaar. M. M. Mul ler, R.K., z.b., naar Abbekerk. C. M. Ade ma, R.K., z.b., naar Alkemade. H. Reh- met, geen, dienstbode, naar Alkmaar. E. Halff, G.K., poelier, naar Alkmaar. M. Bult, N.H., z.b., naar Alkmaar. B. Brug ge, N.H., bruggeknecht, naar Purmerend. C. J. Grolman, R.K., z.b., naar Heerhugo waard. J. E. Noorderveen, N.H., zb„ naar Vlagtwedde. J. M. van Grieken, R K„ naar Uithoorn. A. M. E. Smit, R-K religieuse, naar Warmenhuize R. Indri, z.b., naar Monnikendam. E. M. Gittling, R.K., z.b., naar Uitgeest. J. G. Nieuw- land, N.H., autohandelaar, naar Amster dam. K. Rollemüller, R.K., dienstbode, n- Duitschland. N. de Koning, geen, z.b., n Velsen. N. M. Dekker, R.K., z*„ naar Heiloo. A. B. Over, N.H., apoth. ass., Schagen. C. M. Groot, R.K., z.b., naar Amsterdam. E. M. Th. van Hulst, z.b, naar Den Haag. B. G. C. Ruitenburg, R.K., z.b., naar Heiloo. M. J. Amersfoort, R K„ z.b., naar Amsterdam. V. G. de Ko ning, R.K., z.b., naar Medemblik. P- J- Leemeyer, N.H., adj. insp. T.Ï., naar N.O- Indië. A. E. Westerwoudt, R.K., z b., n. Renkum. M. van Woesik, R.K., landman, naar Callantsoog. S. A. van den Brie', N.H., z.b., naar Goes. *S De veiling#1- Dinsdag heeft de coöperatieve vereenigjng „De Vrije Veiling" vergaderd ter bespreking van de maatregelen, die te nemen zijn met het oog op het van regeeringswege voorgeschre ven gezamenlijk veilen. Donderdagavond heeft de r.k. Veilingvereniging „Kennemer- land' deze maatregelen eveneens besproken. Men is nu tot deze voorloopige regeling gekomen, dat in één gebouw zal worden gp' veild: het gebouw van Kennemerland. Is de

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7