Agenda De moeilijkheden in de staalin dustrie. OUDE NIEDORP. ZIJPE. STOMPETOREN. BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJK. BERKHOUT. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van tot 1 uur; Zondags gesloten.^ Van 9 tot en met 12 Juni, van 10 tot 22 uur, in de Nassau-garage aan het Nassau- plein, tentoonstelling van Opel automobie len. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, des avonds half 8, hoofdnummer Liebe, Scherz und Ernst (operette); hoofdrollen Adèle Sandrock, Charlotte Ander en Georg Alexander. Toegang alle leeftijden. Dinsdag en Woensdag, 's avonds half 8, hoofdnummer De zoon uit Amerika (rom.); hoofdrollen Albert Prejean en Anna Bella. Toegang alle leeftijden. woensdagmiddag half 3, matinee. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Mag een dokter spreken? (tendenz film); 2de hoofdnummer Zijn geluksdag (sens), hoofdrol Jack Holt. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7-30 uur, hoofdnummer Met groeten en kussen, Veronika (rom.), hoofdrollen Franziska Gaal, Paul Hörbiger en Otto Wallburg. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Mijn nichtje uit Warschau (hum); hoofdrollen Liane Haid en Szöke Szakall. Topboven 18 jaar. BOOT GEKAPSEISD. 100 personen verdronken? dagmorgen is op de Hoogly in de ijjiieid van Calcutta een groote veerboot bij een plotselingen windstoot gekapseisd. Er bevonden zich 200 menschen aan boord. In de verwarring kon nog niet vastgesteld wor den, hoe groot het aantal slachtoffers is; men vreest echter, dat het aantal de 100 zal be laderen. ERNSTIGE AANVARING TUSSCHEN STOOMBOOT EN VISSCHERSPOOT. Vijf visschers verdronken. In de nabijheid van Cape Francis (nabij St. Johns) zijn een stoomboot en een vis- schersboot met elkaar in aanvaring geko men, daar de aanvaring des nachts ge schiedde tijdens een hevige wo Vbreuk slaag de men er niet in een viffta' visschers te red den. Zij verdronken. De stoomboot werd ernstig aan den boeg beschadigd. TREINBOTSING NABIJ FONTAINE- BLEAU. Geen ernstige gevolgen. Bij Fontainebleau is een personentrein in botsing gekomen met een anderen trein. Negentien reizigers werden gewond. Geen hunner had echter zoo ernstige kwetsuren opgeloopen, dat hij niet na verbonden te zijn zijn reis kon voortzetten DREIGENDE ALGEMEENE STAKING IN DE ARMERIKAANSCHE STAAL-INDUSTRIE. Zestien leden van de commissie uit de Amerikaansche vakbonden in de staal-in- dustrie hebben een open brief gericht aan pre sident Roosevelt, waarin gezegd wordt, dat de president de Amerikaansche werkgevers in de staal-industrie naar Washington moet uitnoodigen om tot een eerlijke overeenkomst te kómen. Het aanbod der werkgevers, die nog steeds de organisaties niet willen erken nen, wordt schaamteloos genoemd. Verder wordt een scherpe aanval gedaan op den lei der van de N.I.R.A., Generaal Johnson. Ten slotte wordt de bedreiging geuit, dat de vak- vereenigingsleiders heden naar huis terug Zullen keeren om de algemeene staking voor te bereiden. D© moeilijkheden in de Amerikaan sche staalindustrie zijn niet opgelost. Ingeval het gevaar voor een staking accut zal worden, zal president Roose- selt waarschijnlijk intervenieeren. Verschillende nieuwe stakings- onluste.1. Vele gewonden. Zondag is het in verschillende deelen des lands tot nieuwe stakingsonlusten gekomen. In Los Angeles overvielen stakenden, werkwillige arbeiders. Er vielen 20 gewon den, waaronder verscheidenen zware kwet suren hadden opgeloopen. De staking der havenarbeiders duurt nu sedert 9 Mei en nog steeds is het einde niet in zicht. In Cleveland, waar een staking der taxi chauffeurs heerscht zijn 8 personen gear resteerd, daar zij verscheidene taxi's hadden omvergeworpen en vernield. In BirminghamAlabama hebben sta kende mijnwerkers dynamiet overvallen ge pleegd. E enige personen werden daarbij ge wond. In Rochester moest de politie gebruik ma ken van pantserwagens, daar voor de groote slachterijen welker arbeiders staakten opge wonden menigten waren samengestroomd. In New York vreest men thans, in ver band met deze staking, schaarschte aan vleesch. STORMEN IN MIDDEN-AMERIKA. Naar Associated Press uit San Salvador meldt, beweegt zich een nieuwe wervelstorm boven de golf van Mexico in de richting van de kust. In den staat Chiapas in Mexico is een vliegtuig in den storm neergestort, waar bij de zes inzittenden om het leven zijn geko men. In Honduras is door hevigen regenval ernstige schade aangericht. Vermoedelijk ca. 340 dooden. Groote materieele schade. Volgens schattingen welke Zondag wer- den opgesteld, zijn bij den drie dagen gele den voorgekomen orkaan 339 personen ge dood. Men verwacht zelfs, dat dit getal nog grooter zal woroen aangezien de verbindin gen met het binnenland ernstig hebben ge leden en men dus niet volledig op de hoogte kan zijn van alle aangerichte schade. De ergste verwoestingen zijn aangericht in Vera Paz, waar 250 personen werden ge dood. Te Panchimalco werden 54 personen ge dood, terwijl de geheele omgeving vrijwel geheel werd vernield. Officieele ramingen schatten de materieele verliezen op mil- lioenen Er zijn maatregelen genomen om de noodlijdende bevolking te hulp te komen en de duizenden dakloozen althans van het noodzakelijkste te voorzien. TAPANSCHE CONSULAIRE AMBTENAAR VERMOORD. Volgens een officieel rapport, dat op het ministerie van Buitenlandsche Zaken op 9 Juni is ontvangen wordt Hideaki Koera moto, ambtenaar op het Japansche const laat generaal te Nanking, sedert 8 Mei ve mist. Een nauwkeurig onderzoek heeft ui gewezen, dat Koeramoto ontvoerd is. J pansche autoriteiten gelooven, at hij h slachtoffer is geworden van het feot dat li Japansche consulaat generaal zulke hech relaties onderhoudt met de Chineesche ge darmerie. BOTSING TUSSCHEN JAPANNERS EN CHINEEZEN. Vijf Japanners gedood, drie gewonden. Vijf Japansche soldaten zijn gedood en drie gewond in een botsing met bandieten nabij Tsjingpe Zaterdag j.1. Stad w Omg eving. INSTALLATIE SECRETARIS VAN DEN ARMENRAAD. Vrijdagavond werd ten stadhuize een ver gadering van den Armenraad belegd, waar in de installatie van den nieuwbenoemden secretaris, den heer J. J. D. H. Verschoor, plaats vond. De voorzitter, dr. H. J. M. Hofstee, open de de zeer druk bezochte vergadering en heette de aanwezigen welkom, in het bijzon der den heer en mevr. Verschoor en burge meester Jhr. van Kinschot. Spr. achtte zich gelukkig den heer Ver schoor als secretaris van den Armenraad ie kunnen installeer en. Het bestuur van den Armenraad is er van overtuigd, dat door de benoeming van den heer Verschoor 't werk van den Armenraad toevertrouwd is aan iemand, wiens vroegere positie en de nu reeds in den Armenraad ontwikkelde energie dit vertrouwen ten volle zullen rechtvaardigen. De tegenwoordige staat van den Armenraad, die beschouwd kan worden als een nalaten schap van den heer Ponsen, zou, naar spr. verwachtte, bij den heer Verschoor in veilige handen berusten. De voorzitter deelde voorts mede, dat deze vergadering de laatste bijeenkomst is van de vijfde vierjarige periode van den Ar menraad. De heer Verschoor hield vervolgens een rede, waarin spr. aanving met dank te zeg gen aan H.M. de Koningin, dat het H.M behaagd heeft spr. te willen benoemen tot secretaris van den Armenraad te Alkmaar. Spr. dankte, ook namens mevr. Verschoor, voor de hartelijke woorden van den voor zitter. Spr. zal zich geheel aan zijn nieuwe be trekking wijden en hoopte dit op zoodanig wijze te doen, dat van hem getuigd ka> worden, dat hij de voetstappen van zij voorganger, den heer Ponsen, heeft gedruk. Spr. ziet in het werk van den Armenraa< twee hoofdtaken en wel: a. het verschaffen van inlichtingen, b. het bevorderen van sa menwerking tusschen de vereenigingen, die bij den Armenraad zijn aangesloten. Ten aanzien van de eerste taak zou spr. willen verzoeken „overlaadt ons met uw aan vragen". Wij zullen niets nalaten om de ant woorden zoo volledig mogelijk te doen zijn, opdat zoowel de steunzoekende als de steun- verleenende zoo goed mogelijk zullen wor den gediend. Ten aanzien van de onderwer pen van samenwerking zal spr. zich eerst op de hoogte moeten stellen van de mogelijkhe den hier in Alkmaar en hij verzocht de be sturen, die een vertegenwoordiger in den Armenraad hebben, hem in deze te willen voorlichten en hem te veroorloven de instel lingen te bezoeken, pr. meende, dat dit te zijner leering goed is en dat daarmede te vens wordt voldaan aan het gestelde in art. 56 4o der Armenwet, n.1. het zich op de hoogte stellen en -houden van het armwezen in het ambtsgebied. Spr. was van oordel, dat voorkomen beter is dan genezen, ook bij het maatschappelijk werk. Van zijn kant gaf spr. de verzekering, dat alles zal worden gedaan om een goede samenwerking te bevorderen. Spr. hoopte, dat de Armenraad een middelpunt zal zijn. zooals de wetgever dat bij het samenstellen van de Armenwet van 1912 heeft bedoeld. Spr. eindigde met de verzekering te geven, dat alle armen, van welke religie of politieke gezindheid zij ook mogen zijn, een even froote plaats in zijn hart zullen krijgen en oopte, dat het hem gegeven moge zijn, ge steund door zijn ambtenaren, te mogen wer ken tot zegen van een ieder in Alkmaar, die steun of hulp behoeft. Hierna volgde de afhandeling van het zakelijke gedeelte der agenda. ARBEIDERS- WONINGBOUWVEREENIGING „ROCHDALE". Men schrijft ons: Door bovenstaande vereeniging werd op Vrijdag 25 Mei een jaarvergadering gehou den, terwijl een vervolg-vergadering op Vrijdag 8 Juni plaats vond. Voor beide ver gaderingen was groote belangstelling. Bij de opening der vergadering werd door den voorzitter gewezen op de totstandko- ing van het woningcomplex nabij den Ber- gerweg (Rochdale West) en geconstateerd, dat de vereeniging te dien opzichte, een goed jaar heeft gehad. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, werden na eenige be spreking goedgekeurd. Eveneens werd goed gekeurd, de balans en verlies- en winstreke ning. Hierbij werd door den penningmeester medegedeeld, dat coupon nr. 8 van volge storte aandeelen betaalbaar is. Bij de gehouden bestuursverkiezing, wer den de periodiek-aftredenden secretaris, de heer A. r. Zeegers, en de penningmeester, de heer J. Koopal, wederom herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Couwenhoven werd gekozen de heer M. Coerts. In de vacature die was ontstaan, omdat de heer P. C. Mantel voor een jaar was be noemd als administrateur, werd de heer w. J. Bulens gekozen. Een bestuursvoorstel, om voortaan de vrijkomende woningen voor verhuring in de „Alkmaarsche Courant" en „Het Volksblad' te annonceeren, werd met algemeene stem men aangenomen. Eveneens werd een bestuursvoorstel aan- enomen, om de leden die minstens vijf jaar ar woning van „Rochdale" in huur heb- en, allereerst in aanmerking te laten komen Dor vrijkomende woningen en wel in volg- rde van hun boeknummer. Indien een de er aan een dergelijk lid wordt verhuurd, al het daardoor vrijkomende huis worden /erhuurd aan een zijner leden, die nog geen huis van de vereeniging in huur hebben en ook deze in volgorde van hun boeknummer Dit alles geld voorloopig alleen voor Rochdale Oost (309 woningen). Voor Rochdale West (nabij den Berger- weg), komen allereerst in aanmerking de nieuwe leden, die zich daarvoor hebben op gegeven. Als deze woningen voor het eerst allen zijn verhuurd, dan komt dit kwartier ook voor bovengenoemde regeling in aan merking. Van deze regeling kan het bestuur in bij zondere gevallen, te zijnen beoordeeling, af wijken. Waar -na behandeling van deze voorstel len de agenda was afgewerkt, werd de druk bezochte vergadering gesloten. P. T. T.-DIENST TE HEERHUGOWAARD NOORD. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend óat het P. T. en T.-station te Heerhugowaard- Noord met ingang van 7 dezer, op werk dagen voor den telegraafdienst is ooeu- gesteld van 817 uur en van 18—20 uur PAARD TE WATER. Zaterdagmorgen te omstreeks 9 uur ge raakte een paard van den vrachtrijder J. Laan in het water van de Hoornsche vaart. Het dier liep te grazen aan den grasberm en struikelde, doordat de lijn waarmede hij vaststond, tusschen zijn pooten kwam. Met vereende krachten is het dier op het droge gebracht. BALDADIGE JEUGD. Door het opjagen van een hond door een paar jongetjes, geraakte Zaterdagmiddag deze hond tegen het rijwiel van een wielrijd setr, waardoor deze kwam te vallen en aan haar knie en arm schaafwonden opliep. Ook werden haar kous en jurk gescneurd en haar rijwiel beschadigd. De schade wordt door de ouders minnelijk geschikt. BOTSING OP KRUISPUNT. Te omstreeks kwart voor vier vond Zater dagmiddag een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een motorrijwiel op het kruispunt Juliana van Stolberglaan—Ken- nemerstraatweg en Kruislaan. Beide motor ijtuigen kwamen uit de richting Heiloo en /erden licht beschadigd. De autobestuurder vilde de Kuislaan inrijden, na eerst zijn ichtingaanwijzer te hebben uitgestoken, het geen echter door den motorrijder niet werd bemerkt. De schade is onderling geregeld. EEN ONVOORZICHTIG AUTOBESTUURDER. Te omstreeks 6Y2 uur Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats op den hoek Hel- derschewegGeestersingel alhier nabij den Raad van Arbeid. Een luxe-auto kwam van uit de richting Den Helder over den Helder- scheweg en nam plotseling op voormelden hoek een heel ruimte bocht en met zeer groote snelheid. Een 11-jarige wielrijdster, die aldaar reed tusschen den vluchtheuvel en het trottoir in de richting Spoorstraat, werd door den auto aangereden en nog en kele meters meegesleurd. Hierbij bekwam het meisje eenige schaafwonden. Aangezien men erger vreesde, werd zij naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht, doch daar kon geen ernstig letsel worden geconstateerd. Zij is dan ook weer per auto naar huis ge bracht. Het rijwiel van het meisje werd bijna geheel vernield. De auto is door de politie in beslag genomen en proces-verbaal wordi opgemaakt terzake het op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid rijden, dat de veiligheid en vrijheid van het verkeer in ge vaar is gebracht. OPENBARE DRONKENSCHAP. In den nacht van Zaterdag op Zondag is terzake openbare dronkenschap tegen 2 per sonen proces-verbaal door de politie opge maakt. Zij zijn ter ontnuchtering aan het bureau in bewaring gesteld. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN.. Zondagnacht is terzake het besturen van een rijwiel, terwijl hij onder zoodanigen in vloed van het gebruik van alcoholhcudenden drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen en terzake wedrrspannigheid een manspersoon aan het bureau van politie in arrest gesteld. Terzake de.ze feiten Is proces verbaal opgemaakt. AUTOBUSDIENSTEN. De Kroon heeft ongegrond verklaard de beroepen, ingesteld door: a. de firma Gebr. Beentjes en de Bruyn te Heemskerk en P. Mooy, directeur der N V Autobusdienst „Mooy" te Beverwijk, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord holland, waarbij aan de N.V. Autobusdienst van Geelen en van den Berkhof te Heiloo vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Limmen en Heemskerk; b. de firma Gebr. Beentjes en de Bruyn te Heemskerk tegen de beschikking van Ged Staten van Noordholland, waarbij aan de N.V. Autobusdienst „Mooy" voornoemd ver- unning is geweigerd tot het in werking _rengen van een autobusdienst tusschen Be verwijk en Limmen; c. P. Mooy, directeur der N.V., Autobus dienst „Mooy" te Beverwijk tegen de be schikking van Ged. Staten van Noordhol land, waarbij aan de N.V. Autobusdienst „Mooy", voornoemd vergunning is gewei gerd tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Heemskerk en Uit geest, in aansluiting op haar bestaanden autobusdienst tusschen Haarlem en Heems kerk. AUTOBOTSING. Men schrijft ons uit Schagerbrug: Op het gevaarlijke kruispunt nabij het hotel „Het Wapen van de Zijpe" aldaar had een botsing plaats tusschen een cement-auto van de firma Stoel uit Alkmaar en een vrachtauto van den heer C. uit Castricum. De wagen van de firma Stoel kwam uit de richting St. Maartensbrug, de andere uit de richting Schagen. Beiden waren tegelijk op het kruispunt en een botsing bleek onvermij delijk. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor 'Vel bekwamen beide wa gens materieele schade. Beide auto's waren verzekerd. Door de gemeente-politie aldaar is van een en ander proces-verbaal opgemaak' DE RIJKSWATERSTAAT EN DE FRIESCHE BRUG. De heer Keijsper verzoekt ons opname van iet volgende: Uit het ingezonden stuk van den hoofdin genieur der Rijkswaterstaat constateer ik met genoegen, dat van eenige blaam ten aanzien van de Friesche brug, bij den Rijks waterstaat geen sprake is. Het was mij niet bekend, dat de ingenieur gebonden was aan den bestaanden onder bouw waardoor verbreeding niet wel mo- lijk was. Blijkens de vrijwel algemeene instemming met mijn woorden in den raad, was geen mijner medeleden met dit feit bekend. Of intusschen het besluit van den toenma- ligen Raad, om niet volle de gevraagde me dewerking te verleenen wel erg gelukkig was, waag ik vooralsnog te betwijfelen. Intusschen heeft het ingezonden stuk van den hoofdingenieur deze belangrijke ver dienste, dat hier gebleken is, dat „ook" raadsleden zich kunnen vergissen. DUINBRAND TE SCHOORL. Gistermiddag is voor de derde keer binnen een week tijds in de Staatsduinen te Schoor! een begin van brand ontstaan, dat dank zij het personeel van Staatsboschbeheer en de Schoorlsche brandweer al heel gauw ge- bluscht kon worden, zoodat de vlammen geen groot onheil konden aanrichten. Mogen wij naar aanleiding van dit be richtje iederen bezoekers der duinen en der bosschen dringend verzoeken, om uiterst voorzichtig te zijn met vuur! De langdurige droogte heeft tot gevolg gehad, dat heel ge makkelijk brand kan ontstaan door het ach teloos wegwerpen van een smeulend eindje sigaar of sigaret of van een nog brandende lucifer. En als men een duin- of boschbrand niet onmiddellijk kan blusschen, zijn de ge volgen niet te overzien. Ons natuurschoon moet behouden blijven! Ufeecêeckfit 'fxomnciaal 'flieuws 'Naar wij vernemen worden plannen beraamd om in deze gemeente een zwembad op te richten. 'De herijk van mate n en gewichten zal voor de gemeente Zijpe plaats hebben als volgt: op 19 Juni a.s. voor de dorpen 't Zand en Oudesluis; op 20 Juni a.s. voor Burgerbrug en St. Maartensbrug; op 21 Juni a.s. voor Schagerbrug en Petten. De herijk zal plaats vinden te Schager brug in een lokaal van het Zijper Veer huis. 'Begunstigd door mooi weer, heb ben de leerlingen van de laagste klasen der o. 1. school alhier Dinsdag een schoolreisje gemaakt in 13 luxe wagens. De tocht ging over Schoor! en Bergen naar Alkmaar en verder via Heiloo naar Egmond aan Zee. Overal genoten de kin deren volop. Voldaan kwamen allen 's avonds weer behouden in Burgerbrug aan. Het was een geslaagde dag. 'Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan gaf de gemengde zangvereni ging Cresdendo" Donderdagavond een fee-atuitvoering in de zaal van 't café Kamsteeg. Medewerking werd verleend door den heer P. Cloeck van Beverwijk De voorzitter der vereeniging, de heer J. Bauw, heerie de aanwezigen we'kom, in t bijzonder burgemeester Meindtrsma van Schermerhom, de besturen van zusterverenigingen en hij moest tot zijn groote spijt mededeelen 'at bureemoes- ?Urr van R€enen van Oterleek verhinderd was wegens ongesteldheid. Hierna volgde het hoogtepunt van den avond n.1. huldiging van den directeur, den heei H. J Zaal. De voorzitter rele- ve.ade in t kort met waardeerenle woorden hetgeen den heer Zaal voor de vereniging gedaan had en bood hem a s bewijs van erkentelijkheid, namens Cen Prachtige bloemen mand aan. Daarna, volgde optreden van den heer bos te gaf16 €6n Vi6rtfiI l€uko liedies ten Vervolgens was er gelegenheid de ver- 66iiiging te co jipiiiïiGntoeren Achtereenvolgens voerden de volgende personen het woord: de heer P. Vader ymn- ^er- Voorwaarts; de heer Me ndersma, burgemeester van Scher- merhorn; mevr. KruimelStokman naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M. te Torshavor. Laagste barometerstand 752,7 m.M. te Riga en Konnigsbergen. Verwachting, geldig tot den avond van 12 Juni: Meest matige noord-westelijke tot noord oostelijke wind; half tot zwaar bewolkt; wei- nig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De daalgebieden van de druk vanuit het noorden Scandinavië binnentrekkend vorm- den een afzonderlijke depressie in het noord oosten, welke gistermorgen over IJsland lag en heden over het oostelijk Oostzee- gebied. Het doordringen dezer depressie deed de laatste resten der abnormale warmte welke een tijd lang in Scandinavië heeft ge- heerscht verdwijnen. De hooge druk in het noordwesten blijft stationnair en blijft om. geven door gebieden van lagen druk, welke noordelijk van Groenland heentrekken en een stationnaire depressie tusschen Ierland en de Azoren. In Frankrijk, Zweden en Zuid-Duitschland is het mooi zomerweer met droge en niet te groote warmte. De koele luchtmassa, welke zich rondom de depressie in het noordoosten bewegen, zullen waarschijnlijk koel en buiig weer veroorzaken. Het buiige weer zal echter niet tot onze omgeving reiken en alleen krachtige zonnestralen overdag zullen in staat zijn in ons land zomertemperaturen te veroorzaken, terwijl de nacht koel zal blij ven. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JunL Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.hj. nam. 12 4.18 4 43 0.45 1.06 13 4.56 5.23 1.27 1.46 14 5.34 6.00 2.05 2.22 15 6.12 6.36 2.42 2.58 16 6 48 7.09 3.15 3.29 17 7.23 7.43 3.48 4.03 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Laagwater. Dat. Hoogwater. v.m. nam. v.m. nam. 12 4.15 4.40 0.33 0.54 13 4 53 5.20 1.15 1.34 14 5 31 5.57 1.53 2.10 15 6.09 6.33 2.30 2.46 16 6.45 706 3.03 3.17 17 7.20 7.40 3.36 3.51 (Huisvlijt en Floralia)de heer S. Zijist -a (Nutsgezelschap „Nieuw Leven") en de heer Kamsteeg namens de burgemeester D. Huyser van Reenen, welke allen hun hartelijke gelukwenschen met een schitterende bloemenhulde vergezeld deden gaan. Door het koor werd hierop gezongen „Mijn Droomerke" van Boudijn en „Als ze ziele luistert" van Wierts, wat met een daverend applaus werd beloond. Het resteerende gedeelte van 't pro gramma bestond uit zang van het koor, afgewisseld door voordrachten van den heer Cloeck, met als 6lot de trekking der verloting, onder toezicht van burge meester Meindersma. De hoofdprijs een fiets werd gewonnen op no. 528. Nadat de voorzitter zijn dank had ge bracht aan allen die aan het welslagen van dezen feestavond hadden medege werkt, volgde het bal. De uitmuntende dansmuziek van ge broeders van Meurs uit Hoorn hieid de danslustigen nog langen tijd bijeen. Mej de wed. J. Wit trapte in een naald, welke afknapte en zoo ver in het vleesóh was gedrongen, dat operatief ingrijpen te Alkmaar noodzakelijk werd geacht. In een der koolzaadbanen van een tuin bouwer heeft men een korf bijen geplaatst als een proefneming. Verwacht wordt, dat door deze bijen de bevruchting beter zal zijn en de zaadopbrengst hierdoor zal toenemen- De gemeenteraad heeft het voorstel v®n B. en W. aangenomen om 80 opcenten op ue gemeentefondsbelasting te heffen. Eveneens werd een voorstel aangenomen om een veror dening in het leven te roepen, waarin wordt bepaald, dat voor plaatsing in de werkver- schafing of opname in de gemeentelijke steun regeling alleen in aanmerking komen inge zetenen, die een jaar in de gemeente hun werkelijke woonplaats hebben gehad. De werkverschaffing is stopgezet, omdat de werkloozen in ae Wieringermeer zijn ge' plaatst, deelde de voorzitter mee. Besloten werd, den minister te verzoeken, zooveel mo gelijk arbeiders uit eigen gemeente plaatsen bij de werkgevers alhier. WATERSCHAPSBESTUREN. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. met in gang van 1 Juli. tot dijkgraaf van het heem raadschap Wieringen de heer J. Doves Szn te Wieringen; b. met ingang van den eersten

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2