Wettelijke bepalingen voor het afbetalingsbedrijf. DE LUCHTROOVERS VAN MOITIKA. De wettelijke tijd in Nederland. BINNENLAND. Tijd van Greenwich zal worden ingevoerd; Zomertijd zal blijven. Examen gedaan en niet geslaagd Bij de Staten Generaal zijn ingediend twee ontwerpen van wet: 1- Wettelijke regeling van de over eenkomst van koop en verkoop op afbe taling; 2. houdende eenige wettelijke regelen nopens het afbetalingsbedrijf. Aan de memorie van toelichting tot het eerstgenoemde wetsontwerp is het volgende ontleend: Het wetsontwerp steunt op de overtui ging, dat de tijd is aangebroken, om de overeenkomst van koop en verkoop op afbetaling Lij de wet te regelen. Daarin ligt de aanvaarding van het afbetalings stelsel als maatschappelijk verschijnsel opgesloten. Wel verre van de spaarzaamheid tegen te gaan, kan koop en verkoop op afbeta ling, toegepast met overleg, een prikkel zijn, die het sparen bevordert. Wie zich een voorwerp van blijvend nut, dat anders buiten zijn bereik zou lig gen, op afetaling kan verwerven, kan daarin een aansporing vinden, zich te verplichten tot het terzijde leggen van kleine bedragen, die anders den weg zouden gaan van veel uitgaven, gedaan voor vluchtig genot. Het wetsontwerp draagt het karakter van een civielrechtelijke regeling van de afbetalingsovereenkomst. Het ontwerp stelt voor, de toepasse lijkheid uit te sluiten ten aanzien van onroerende zaken en van schepen, welke kunnen worden ingeschreven in een der registers, bedoeld in art. 314 W. v. K. Het ontwerp beweegt zich in hoofd zaak op het gebied van het verbintenis senrecht. Ingrijpende wijzigingen in het stelsel van het zakenrecht zijn niet aan gebracht. Tegemoet is gekomen aan het ernstig bezwaar, dat van de zijde van den afbe- talingshandel bij herhaling is geuit tegen den moeilijken procesgang, die thans moet worden gevolgd. Er is op bescheiden schaal een poging aangewend om te geraken tot verwerke lijking der denkbeelden omtrent de reëele executie, welke reeds zijn neerge legd in het ontwerp tot vaststelling van een wetboek van burgerlijke rechtsvor dering van de staatscommissie Gratama, dat in 1920 het licht heeft gezien. Op deze wijze wordt de mogelijkheid van snelle en minder kostbare rechts hulp uitgebreid tot de uiterste grenzen waartoe kan worden gegaan, zonder het zakenrechtelijke terrein van den hooge- ren rechter te betreden. De zakelijke actie en het eigenlijke be slag blijven gesteld onder de hoede van cb arrondissementsrechtbanken. Een verdere bepaling van de wet zegt: de verkooper draagt de in huurkoop ver kochte zaak aan den kooper over, en is verplicht hem ter zake van het rustig en vreedzaam genot en van de verborgen gebreken te vrijwaren. De kooper heeft van de zaak, 'iie hij krachtens huurkoop onder zich heeft, het genot, ook voordat hij den eigendom daarvan verkrijgt. Hij mag de zaak ge bruiken, overeenkomstig haar bestem ming. Het afbetalingsbedrijf. Aan het wetsontwerp houdende wette lijke regelen nopens het afbetalingsbe drijf zijn de volgende bepalingen ont leend Het is verboden het beroep of bedrijf van kleinverkooper op afbetaling uit te oefenen, behoudens krachtens vergun ning. Deze wet verstaat onder kleinverkoo per op afbetaling alle natuurlijke of rechtspersonen, die, onder welken naam of in welken vorm ook, een beroep, al of niet met het oogmerk om winst te be halen, een bedrijf maken van het ver- koopen op afbetaling van zaken, uitslui tend of voor een overwegend deel ter waarde van 50 of minder. Onverminderd het hiervóór bepaalde, is het verboden als afbetalings olpor- teur werkzaam te zijn, behoudens krach tens vergunning. Onder colporteeren met zaken op afbe taling verstaat deze wet het door per soonlijk bezoek anderen trachten te be wegen eenige zaak op afbetaling te koopen. De vergunning, hier het eerst bedoeld, wc dt onder betaling van één gulden, schriftelijk gevraagd aan ie betreffende Kamer van Koophandel en Fabrieken De vergunning wordt alleen gewei gerd, indien op grond van de persoon lijke eigenschappen van den aanvrager m sbruiken ten nadeele van de koopers zijn te vreezen. Gelijksoortige vergunningen worden voorgesteld voor colporteurs. Deze ver gunningen gelden voor een jaar en moeten telkenjare worden vernieuwd Haar gedaante of inrichting mag hij niet veranderen, noch de zaak verhuren, of zijn genot aan anderen afstaan. Hij is aansprakelijk voor alle schaden, welke de zaak lijdt, tijdens zijn genot. Voor haar onderhoud en bewaring draagt hij zorg als een goed huisvader. Van deze bepalingen kan bij overeenkomst worden afgeweken. Wanneer de verkooper ont binding van de overeenkomst of terug gave van de onder huurkoop overgedane zaak kan vorderen, zal hij, indien er re delijk belang bestaat bij onverwijlde voorziening, een rechterlijk bevel tot te ruggave bij voorraad kunnen verkrijgen. De regeling der afbetaling. Art. I van het wetsontwerp tot wette lijke regelng van de overeenkomst van koop en verkoop op afbetalng heeft tot doel art. 1576 van het B. W. te doen ver vallen. Artikel II voert in een nieuwe, zesde afdeeling van het derde boek van het B W, luidende: „van koop en verkoop op afbetaling". Deze afdeeling omvat de artikelen van het B. W. 1576 (nieuw) tot en met 1576 x. Art. 1576 (nieuw) houdt dan in de de finitie van koop en verkoop op afbe- taling. Koop en verkoop op afbetaling is ae koop en verkoop, waarbij partijen over eenkomen, dat de koopprijs wordt be taald in termijnen, waarvan twee of meer verschijnen, nadat de verkochte zaak aan den kooper is overgedragen, al da"i niet in eigendom. Alle overeenkomsten, welke dezelfde strekking hebben, onder welken vorm of welke benaming ook aangegaan, worden als koop en verkoop op afbetaling aan gemerkt. Koop en verkoop op afbetaling in den zin der wet zijn niet de overeenkomsten, welke betrekking hebben op onroerende zaken of op cchepen, die kunnen worden ingeschreven in een der registers, be doeld in artikel 314 van het Wetboek van Koophandel. Aan de nadere toelichting ontleenen wij: In de definitie, gegeven in art. 1576 (nieuw) zijn als noodzakelijke elementen dezer overeenkomst opgenomen het voldoen van den koopprijs in termijnen en het opeischbaar worden van ten minste twee termijnen, nadat de zaak aan den kooper is overgedragen Hier- n ede is een overeenkomst omschreven, die van den eigenlijken huurkoop hierin verschilt, dat het eigendomsvoorbehoud ontbreekt, doch in economisch opziTit dikwijls met den huurkoop op één lijn te stellen is. De definitie sluit mitsdien uit de overeenkomsten, waarbij oen kooper ge durende zekeren tijd een crediet ver leend wordt, indien na het verstrijken var dien tijd de koopprijs in zijn geheel opeischbaar wordt. Eveneens vallen buiten deze regeling de overeenkomsten tot levering van het verkochte goed in gedeelten na afroep door den kooper en tot betaling van ieder gedeelte na levering. Teneinde ontduikingen te voorkomen en schijnhandelingen tegen te gaan, wor den volgens het tweede lid overeenkom sten, welke dezelfde strekking hebben, als koop en verkoop op afbetaling aan gemerkt. Dit tweede lid geeft den rechter de aanwijzing na te gaan, welke de strek king, d.i. de uit de feiten blijkende be doeling van partijen, is geweest. Bij art. 1576 b wordt opgemerkt, dat in art. 1576 niet wordt gesproken over de wijze waarop de eenvoudige overeen komst op afbetaling tot stand komt. Schriftuur is daarvoor niet vereischt Het is noodig dezen eisch wel te stel len voor een aantal veelvuldig voorko mende bedingen, het opschrift is in dit artikel, gelijk in andere, bedoeld als geldigheidsvereischte voor het desbe treffend beding, niet als voorgesctreven bewijsmiddel. Vervroegde opeischbaar- heid (art. 1576 (c.) moet schriftelijk worden overeengekomen. Het meest vindt het beding van ver vroegde opeischbaarheid toepassing vu nneer de kooper nalatig blijft in het betalen der overeengekomen termijnen alleen voor dit geval wordt een regeling bij de wet voorgesteld. Is dit beding ge maakt als straf op andere wanpraestatie van den kooper, dan blijft het onder worpen aan het geregelde matigings- recht: 1576 (b). Op eenvoudige wijze kan er voor wor den gezorgd, dat dit beding niet tot on redelijke toepassing aanleiding geeft. Zulks is mogelijk door in de wet te be palen, voor welk geval van achterstand in het betalen van termijnen het be ding toelaatbaar is. Als voorwaarde wordt gesteld, dat de achterstand ten aanzien van één termijn tenminste een tiende van den geheelen koopprijs be draagt. De toevoeging dat het beding te vens gemaakt kan worden voor het ge val de kooper ten aanzien van meer ter mijnen tenminste een twintigste deel van den koopprijs ten achter is, heeft betrekking op die overeenkomsten waar- bii iedere termijn slechts een gering per centage van den koopprijs uitmaakt. Art. 1576d, wil voorkomen, dat de schuldenaar door den verkooper wordt besprongen met een eisch tot schadever goeding of met toepassing van eenig strafbeding, -oneer dat hij te voren ge waarschuwd is. Het is gewenscht, dat komt vast te staan, in hoeverre vervroegde beta ling geoorloofd zal zijn. Den kooper wordt alleen het recht verleend om het geheele verschuldigde bedrag ineens te vc'doen. (1576e). Het is redelijk, den kooper bij deze ver vroegde aflossing een recht op aftrek toe te staan, berekend naar 5 's jaars Lconcessie. Door middel van looncessie moet be- ta'ing van de termijnen op de bij de overeenkomst bepaalde tijdstippen kun nen worden verzekerd (1576f). Termij nen, opeischbaar geworden op de bij de overeenkomst bepaalde tijdstippen, kun nen krachtens looncessie direct worden geind; termijnen, niet-opeischbaar bij regelmatige nakoming der overeen komst, doch opeischbaar krachtens de opeischbaarheidsclausule, kunnen eerst worden geïnd op het tijdstip, waarop zij volgens het hier na te noemen plan van regelmatige afbetaling zouden vervallen zijn. Ten behoeve van bijzondere bedin- ge< kan mitsdien de cessie niet in wer king treden. De cessie kan geen werking hebben ten aanzien van schadevergoeding en boeten, waartoe de kooper gehouden is. Dat de cessie wel werking heeft ter aan zien van de kosten, is uitdrukkelijk ver meld. Met overdracht zijn gelijkgesteld in- pardgeving en elke andere handeling waarbij eenig recht op loon wordt toe gekend. Het is redelijk om de beperking ook toe te passen ten aanzien van andere in komsten terzake van een arbeidsover eenkomst, zooals pensioen. Het woord „arbeidsovereenkomst duidt alleen op de privaatrechtelijke ar beidsovereenkomst. Er moeten, zal de cessie geldig zijn een of meer afbetalingstermijnen zijn verschenen overeenkomstig «en bij schriftelijke overeenkomst vastgelegd plan van regelmatige afbetaling- Uit dit plan moet dus duidelijk blijken wan neer de termijnen, bij regelmatige na koming, vervallen. Huurkoop. De wetgever dient thans vast te stel len, welke overeenkomsten onder Let begrip huurkoop in den zin der wet val len. Daarbij wordt eerst bepaald, dat men te doen heeft met een overeenkomst tusschen koop en verkoop als bedoeld in het voorgestelde art. 1576. Het bizondere van den huurkoop is het beding, waarbij partijen overeenkomen, dat de verkochte zaak niet door enkele overdracht in eigendom aan den kooper overgaat (1576 h). Het is noodzakelijk, (1576 1) dat vast staan de verplichtingen van den ver kooper ten aanzien van de in huurkoop verkochte zaak gedurende den tijd, dat de eigendom nog niet aan den kooper is overgegaan. In het algemeen kunnen hier de bepalingen van de tweede af deeling van den titel van koop en ver koop van overeenkomstige toepassing verklaard worden. De verkooper kan desgewenscht zijn rechten jegens den huurkooper geheel of gedeeltelijk aan derden overdragen. Het laatste lid beoogt den derde, aan wien de verkooper het eigendomsrecht heeft overgedragen, te beletten dit recht op eenige wijze ten nadeele van den huurkooper te oefenen. Ook dan kan de verkooper, die ont binding der overeenkomst of teruggave van de overgedragen zaak vordert, in hooge mate benadeeld worden, indien de zaak tijdens de procedure in de macht van den kooper blijft. Er kan gevaar be staan, dat deze de zaak zal verwaarloo- zen, verduisteren, in strijd met de be stemming zal gebruiken of op andere wijze den verkooper schade za' toebren gen. De positie van den verkooper zal in zulke geva'Ien aanmerkelijk versterkt worden, indien hij een rechterlijk bevel tot teruggave bij voorraad kan verkrij gen (1576 r). Voor het verkrijgen van dit bevel zijn twee voorwaarden gesteld. In de eerste plaats zal de ve: kooper het recht moeten hebben ontbinding der overeenkomst of teruggave der overgedragen zaak te vor deren. In de tweede plaats zal hij een redelijk belang moeten hebben bij de onverwijlde teruggave. De regel wordt gesteld, dat terugne ming der zaak wegens wanprestatie van den kooper ontbinding der overeen komst tot gevolg heeft (1576 s). Dit artikel is niet van dwingend recht, omdat tegen afwijking geen bezwaar bestaat. Ontbinding overeenkomst. Ten aanzien van de rechtsgevolgen der ontbinding ware er geen motief om van het gemeene recht af te wijken, in dien niet in vele huurkoopovereenkom sten bepalingen gevonden worden, die in geval van ontbinding als gevolg van wan prestatie van den kooper, een onrede lijke bevoordeeling van den kooper kun nen opleveren. Den verkooper wordt ge legenheid gelaten, al zoodanige bedingen te naken, waardoor hij zich datgene ver zekert, wat hij bij volledige nakoming zou genieteh. Het artikel richt zich ech ter tegen bedingen, waardoor de ver kooper in zoodanig geval in beteren ver mogenstoestand zou komen, dan wanneer hij bij het in stand blijven der overeenkomst zou geraken (1576 t) Het aangenomen stelsel brengt mede, dat onverkort gelaten wordt het recht van den verkooper op schadevergoedin gen en boeten, ook terzake van die wan prestatie, welke geleid heeft tot ontbin ding, behoudens mogelijkheid van matiging ingevolge art. 1576 b. Menigmaal houden verkoopers de zaak, na terugneming wegens wan prestatie van den kooper, nog eenigen tijd te diens beschikking. Deze kan de zaak dan inlossen tegen betaling van het geheele nog verschuldigde bedrag of tegen aanzuivering van den achter stand, eventueel verhoogd met boeten en kosten. Het is dus gewenscht een inlossings- recht van den kooper in de wet vast te leggen. Het inlossingsrecht wordt alleen toegekend voor het geval de wanpresta tie bestaat in het niet-betalen van ver- zal zijn, dat echtgenooten zich vaker zullen beraden over het aangaan eener afbetalingscolporteur niet van de afwe zigheid van den man gebruik maken om de vrouw tot het aangaan van een over eenkomst te bewegen. De man blijft bevoegd om, zonder medewerking van zijn vrouw, huurkoop overeenkomsten aan te gaan betreffende zaken, welke niet de behoefte der huis houding betreffen. Rechterlijke organisatie. Het is gewenscht, alle geschillen be treffende huurkoopovereenkomsten door den kantonrechter te doen berechten Ingevoerd worden het bevel tot terug gave bij voorraad en het bevel tot terug gave eener in huurkoop overgedragen zaak. Reëele executie is daarbij mogelijk gemaakt. Faillissement. Zoowel den verkooper als den curator wo: dt het recht verschaft, bij fai'lLse- mont van den kooper den huurkoop te ontbinden. Een nieuw hoofdstuk wordt ingevoegd in de Zegelwet 1917, waarbij naar het voorbeeld van het zegelrecht van de be wijzen van huur en verhuur, een even redig zegelrecht voor bewijzen van huurkoop wordt ingevoerd. Een zegel recht van 10 cent van iedere 250 gulden tot een maximum van 50 cent is billijk. Daar de wet betrekking heeft op over eenkomsten, welke in korten tijd plegen of te loopen, ligt het voor de hand de regeling slechts te doen gelden voor overeenkomsten, welke na de inwerking treding der wet worden aangegaan. DE SPOORBRUG TE ZWOLLE. Een gedeelte van 86 meter lengte aangekomen na voorspoedig transport. Het transport te water van bruggen in grootere oi kleinere deelen schijnt regel te worden. Sedert het transport van de brug te Tholen is nu reeds de twaalfde groote brug of bruggedeelte veilig door den heer J. Ph Groenewegen op de plaats van bestemming gebracht. Vrijdagavond om bijna zeven uur kwam het eerste gedeelte van de nieuwe spoor brug over en IJsel bij Zwolle bij de oude brug aan na een buitengemeen voorspoedige reis van drie dagen. Op het gedeelte Vere— Dordrecht werd een record geslagen. De krachtige sleepbooten brachten het gevaarte in acht uur over. In Dordrecht werd van sleepkracht veranderd, omdat voor het ver voer over de rivieren zich meer eigenden sterke, maar zeer vlotte booten (met geringe diepgang). Was het bij uitstek gunstig weer vooral op de Zeeuwsche stroomen een mee valler, die dreigde zich te wreken door den bijzonder lagen waterstand op den IJsel. Ook dit viel echter mee, alleen de schipbrug te Deventer, die door den waterstand niet geheel open kon gaf een half uurtje opont houd. Het laatste gedeelte van den weg werd stevig doorgestoomd om te trachten nog voor zeven uur door de oude spoorbrug te komen; men kwam er tijdig, maar de brug wachter meende, dat er te weinig speling was en de brug bleef dicht. Nu werd het ge vaarte bovenstrooms aan den wal gemeerd. Het blijft daar liggen tot alles voor de mon tage gereed is. Dit eerste deel is lang 86 meter en heeft een gewicht van 310 ton. De brug wordt in gedeelten gemaakt op de werven van de Kon. Mij. ,De Schelde" te Vlissingen. De brug, die gemonteerd wordt geheel vrij van de oude brug, zij het over dezelfde peilers, moet dezen zomer gereed zijn. Zoo dra zij in gebruik is genomen, wordt de oude brug afgebroken, om het volgend zo mer op haar plaats een nieuwe brug, gelijk aan deze nieuwe, te leggen. Het wordt dus najaar 1935 voor de spoorwegen de be schikking hebben over volledig dubbel spoor. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp tot herziening van den wette- lijken tijd. Hierbij wordt art. 1 der wet van 23 Juli 1908 veranderd in: „De wettelijke tijd in Nederland is de middelbare tijd van Greenwich". Aan de memorie van toelichting is het vol gende ontleend: Uit kringen van wetenschap, handel en verkeer is het verlangen kenbaar gemaakt dat Nederland zijn uitzonderingspositie ten opzichte van de wereldtijdregeling zou ver laten en zich zou voegen in de internationale zone-tendregeling, volgens welke voor on» land zou moeten gelden de West-Europee sche tijd. Ook naar de meening van de regee ring is het gewenscht niet in het minst met het oog op de behoeften van het luchtvaart verkeer, draadlooze uitzendingen en het in! ternationaal waarnemingsverkeer, dat Ne! derland, gelijk ander landen reeds deden zijn eigen nationale tijdregeling prijs geeft en den wereldtijd, volgens de indeeling van het aardoppervlak in 24 strooken van 15 lengtegraden, waarin de tijd telkens een uur verschilt, aanvaardt. Het wetsontwerp be- oogt deze aanpassing te bewerkstelligen. Kennis voldoelde, maar te nerveus geweest Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent Uurverschil tusschen zomer en winter blijft. Geenszins blind voor de bezwaren, welke de zomertijd voor enkele bevolkingsgroepen medebrengt, heeft de regeerirlfe gezocht naar 'n middel om daaraan zooveel mogelijk tege- moet te komen. Zij meent, dat een wijziging van een regeling van den wettelijken tijd, met behoud van het uurverschil tusschen zomer en winter, reeds aanmerkelijk aan deze bezwaren tegemoet komt. Door het aanvaarden van den West-Euro- peeschen tijd als wettelijken tijd, wordt het leven twintig minuten verlaat in zomer en winter. In deze twintig minuten, aan het be gin en het einde van den zonnedag, vertoo- nen zich de inconvenienten van den zomer tijd uiteraard het scherpst. Deze worden thans aanmerkelijk in beteekenis vermin derd. De voorgestelde regeling brengt voorts mede, dat gedurende het grootste gedeelte van het jaar dezelfde tijd geldt als bij de meerderheid onzer naburen, terwijl geduren de de periode van den zomertijd tem deze volledige gelijkheid met Duitscnland, België Engeland en Frankrijk zal bestaan. Gelijktijdigheid ten aanzien van den aan vang van den zomertijd in verschillende West-Europeesche landen, is een wensch, die bij overigens gelijke tijdregeling sterker naar voren komt. Langs den weg van internatio nale bespreking kan worden getracht ook in dit opzicht de noodige eenheid te bereiken. CONTINGENTEERINGEN. 1 Van rijstvoedermeel en rijst. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot bekrachtiging van de bij K B. van 9 en 13 April j.1. vastgestelde contingenteering voor rijst. Voorgesteld wordt, gedurende een tijdvak van twaalf maanden, eindigende 31 Maart 1935, den invoer uit ieder land te verbieden van: gepelde, gebroken en gemalen -ijst, voor zoover deze meer bedraagt dan 60 ten honderd van de hoeveelheid, welke in 1932 is ingevoerd; rijstvoedermeel, voor zoover deze meer bedraagt dan 100 ten honderd van de hoeveelheid, welke gemiddeld per 12 maanden in de jaren 1932 en 1933 is in gevoerd Diverse ledersoorten. Voorts is een wetsontwerp ingediend tot bekrachtiging der contingenteering van den invoer van leder, met dien verstande, dat gedurende acht maanden, aangevangen 1 Mei j.1. en eindigende 31 December a.s, de invoer uit ieder land zal zijn verboden van: zoolleeder, drijfriemleder, tuig- en zaal leder, voor zoover deze iaeer be draagt dan 40 ten honderd van de hoe veelheid, welke gemiddeld per 8 maan den in de jaren 1930 en 1931 van die goederen is ingevoerd; overleder en ander leder, waaronder zeemleder en voeringleder, voor zoover dvze meer bedraagt dan 40 ten honderd van de hoeveelheid, welke gemiddeld per 3 maanden in de jaren 1931 en 1932 is ingevoerd. Badkuipen, enz. Ingediend is verder een wetsontwerp inzake contingenteering, gedurende acht maanden, eindigende 30 November a.s. van den invoer van geëmaileerde gegoten badkuipen en closetreservoire, voor zoo ver deze meer bedraagt dan 50 ten honderd van de hoeveelheid, welke ge middeld per 8 maanden in het jaar 1932 van die goederen is ingevoerd. Cement, Tenslotte is ingediend een wetsont werp inzake de contingenteering, gedu rende het tijdvak, aangevangen 1 April j.1. en eindigende 31 Maart a.s. van ce ment van alle soorten, voor zoover deze meer bedraagt dan 50 ten honderd van de hoeveelheid, welke gemiddeld per 12 maanden in de jaren 1931 en 1932 is in gevoerd. 297. Hij liet zich voorover vallen en wist zijn been bijtijds op het droge te halen. Hoe kwam hij hier heelhiuds, of liever ge zegd droog-paks vandaan? Hij liep voetje voor voetje verder, maar inplaats van een pad te volgen, dwaalde hij maar zoo'n beetje tusschen het hooge riet en de verspreid staande knot wilgen rond. 298. Hoorde hij daar zijn naam niet roepen? Als het eens geen stroopers waren, maar menschen die naar hem zochten? Ja, duidelijk klonk zijn naam. Hij zette zijn handen als een trechter voor zijn mond en riep hard terug: Hallo Hallloooo! Weer werd zijn naam geroepen. Hij klom in een knotwilg en zag op den dijk donkere gedaanten en een lantaarn Nog harder riep hij: Hal-liooo.0000! Nu kwamen ze in zijn richting.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6