Agenda £aatste Aetichtm Jjjdschciften Siad. m Omqeoinq. W&ecBeckfit JOHN DILLINOER WEER IN ACTIE? Honderden agenten op jacht. NARCOTICA GESTOLEN Voor V2 millioen dollar in twee jaar tijds. arrestant wordt bijna doodgeschoten. het horst-wesselproces. h3tler en italië. in egypte 230 huizen afgebrand. Stedelijk Museum ingang Breedetraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema' Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Eerste Liefde (rom.); hoofdrollen Warner Baxter en Elissa Landi; tweede 'hoofdnummer Dieven aan boord (sens.), hoofdrol Thomas Meighan. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, des avonds half 8, hoofdnummer Kanodui- vels (sportfilm); hoofdrollen Hilda Gebuhr, Willy Clever en Paul Heidemann. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Dinsdag, Woensdag en Donderdag, avonds half 8, hoofdnummer Grootvorstin Alexandra, hoofdrollen Maria Jeritza en Szöke Szakall. Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag half 3, matinee. A. B. T., 7 30 uur, hoofdnummer De pseudo-bandiet (sens.), hoofdrol Ken May- nard. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Miss Fane's baby is ontvoerd (sens. dram.), hoofdrollen Dorothea Wieck en baby Le Roy. Toegang boven 15 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zondag 17 JJum. S.ted. Muziektuin, concert door de K.K. Muziekkapel „St. Louis", dir. W. Kohier. Maandag 18 Juni 8 uur, café Central, ledenvergadering Volksonderwijs. Dinsdag 19 Juni. 8 uur, Groote kerk, concert mannenkoor Orpheus. gaan dan het gedaan heeft. Engeland heeft altijd de Duitsche gelijkgerechtigd heid erkend en zou dat blijven doen. Engeland had zijn bijdrage tot het ont- wapeningswerk geleverd en nu richtte MacDonald het dringend verzoek aan Duitschland, ook er toe te willen bijdra gen en geen aanleiding te geven tot twij fel bij andere landen aan de Duitsche politiek. MacDonald verklaarde, in vriendschappelijken zin te spreken en bezield te zijn door den wensch, toetre ding van Duitschland tot de ontwape- nings-besprekingen zooveel mogelijk te vergemakkel ijken Gistermiddag zijn te Davenport drie per sonen in een auto ontvoerd, welke met razen de snelheid in Westelijke richting verdween en die naar men vermoedt toebehoort aan de bende van John Dillinger, Naar verluidt zouden de drie ontvoeringen door Dillinger persoonlijk met twee van zijn mannen zijn gepleegd. Onmiddellijk werden draadloos desbetreffende berichten uitge zonden met het gevolg, dat honderden po litiemannen de vluchtelingen achterna zet ten. Deze slaagden er echter in te ontkomen. Ook de drie ontvoerde personen zijn tot dus verre onvindbaar gebleven. Louis Ruppel van de Amerikaansche com missie voor verdoovende middelen deelde gisteren mede, dat in den loop van de laat ste 2 jaar in totaal voor een waarde van Vi millioen dollar aan narcotica is gestolen Met grooten nadruk deed hij een beroep op medici en apothekers tot het nemen van uit gebreider maatregelen tegen diefstal van narcotica. Hij trachtte te vluchten. Vanmorgen werd de beruchte chauffeur v. d. G te Nijmegen door de marechaussee aangehouden in verband met een arrestatie bevel, daar hij nog 6 maanden moest uitzit ten wegens verzet regen de politie. Toen de marechaussee op weg was naar het station, poogde van der C. te ontvluch. ten. De marechaussee schoot onmiddellijk en trof hem in den schouder. Achteraf bleek, dat ook zijn long was getroffen. Van der C. die eerst naar de arechausseekazerne is over gebracht werd later met een politie naar het Canisiusziekenhuis vervoerd, waar een ope ratie noodig bleek. De toestand van v. d. C., die zekere be ruchtheid heeft wegens het bekende smok- keldrama bij Ottersum, toen hij een commies had doodgereden, was hedenmiddag ernstig. Men vreest voor zijn leven. De eisch tegen de daders. In het Horstwesselproces heeft de officier van justitie aan het slot van zijn requisitoir wegens moord, gezamenlijk gepleegd tegen de beklaagden Sally Epstein en Hanz Ziegler den doodstraf en verlies van de burgerlijke eererechten voor het leven geëischt. Tegen de andere beklaagden werden tuchthuisstraffen van 13 en 10 jaar ge vraagd. Een telegram aan koning Emanuel. Hifler heeft bij het betreden van den Ita- liaanschen bodem een telegram gezonden aan den koning van Italië, waarin hij de hoop uitspreekt, dat de ontmoeting met Mus- solini zal bijdragen tot het welzijn van de beide bevriende Tanden en tot den vrede der wereld, welke zoozeer door alle yolken wordt verlangd. Ook de Duitsche minister van buitenland- sche zaken von Neurath heeft een dergelijk telegram aan den koning gezonden. De ko ning heeft telegrafisch zijn dank voor de te legrammen betuigd. Vonk uit oven de oorzaak. In het dorp Tagrid in Beneden-Egypte heeft een geweldige brand gewoed, waardoor meer dan '230 huizen zijn ver woest. Een vrouw kwam in de vlammen om en drie personen werden zwaar ge wond. De brand was ontstaan door een weg springende vonk uit een oven, waarin een boerenvrouw brood aan het bakken was. De Egyptische regeering heeft een groot aantal tenten en zakken levens middelen naar het geteisterde dorp ge zonden. BRAND IN CAIRO. In een dorp in de nabijheid van Bilbeis in Egypte heeft een groote brand gewoed. 10 personen kwamen om het leven. Veertig per sonen liepen ernstige verwondingen op. 200 Woningen werden in de asch gelegd. H.K.H. PRINSES JULIANA TE LONDEN. •H.K.H. Prinses Juliana is hedenochtend te Londen aangekomen. Prinses Juliana reisde van Gravesend naar Londen in een gereserveerde coupé van den gewonen trein. De andere passagiers van aen trein herkenden haar niet, totdat zij aankwam op het Victoria Station, waar zij begroet werd door graaf en gravin van Athlone, de Nederlandsche gezant te Londen en mevrouw de Marees van Swinderen. De Prinses droeg een witte vos. Zij stapte lachend uit den trein. Voordat zij in den auto stapte om met graaf en gravin van Athlone naar het Kensington paleis te rijden, onder hield zij zich eenige minuten met hen en den heer en mevrouw de Marees van Swinderen. KANO TE AMSTERDAM OMGESLAGEN. Inzittende verdronken. Gisteren is in het Noordzee kanaal een kano waarin een 53-jarige schilder was ge zeten omgeslagen. De schilder die niet kon zwemmen is verdronken. Verschenen is het eerste nummer van Beauty, een maandblad voor de moderne vrouw, gewijd aan schoonheid, charme en gezondheid, een uitgave van A. J. O. Strengholt's Uitgeversmaatschappij N.V. te Amsterdam.. Wij vinden er practische wen ken en nuttige raadgevingen in over water golf, het kapsel, lichaamstraining, dagelijk- sche bewegingen, „make up", diverse vrou wentypen, vrouwensport, het kind, de vrouw en het tennisspel, de geheimen der schoon heid, modeshow-impressies, onze handen, wenken voor gezette dames, onze lippen, onze rug en andere bijdragen. Wij mogen, zegt de redactie van dit tijd schrift, ons uiterlijk niet verwaarloozen. Door cultuur en verzorging houden wij het fit en gaaf en dat is de beste dankbaarheid die wij voor de gave van het leven kunnen toonen. Beauty houdt de vrouwen zooveel mogelijk op de hoogte van alles wat zij moe ten weten over lichaamscultuur, huid, ge laatsverzorging enz Vele foto's en verklarende teekeningen sieren den tekst van dit luxieuse tijdschrift. De „Jazzwereld". Wij ontvingen een dezer dagen het Juni- nummer van het maandblad „De Jazz wereld", een tijdschrift gewijd aan Jazz-, gramofoon-, radio- en dansmuziek en uitge geven door Moorman's Periodieke Pers N.V te Den Haag. Waar de belangstelling op dit gebied in den laatsten tijd, ook in Alkmaar, steeds grooter en grooter wordt, zullen we onzen lezers in een wekelijksch rubriekje iets meer over Jazz in het algemeen vertellen. Een on derdeel hiervan zal dan tevens zijn een re censie van bovengenoemd tijdschrift onder deze rubriek. Nadat Cab Calloway en zijn band eenigen tijd in Carlton in Amsterdam had geconcer teerd, vinden we „De Jazzwereld" een ver gelijking tusschen dezen band en den band van Duke Ellington die destijds ook hier te lande is opgetreden door C. Poustoch- kine. J. B. v. Praag vraagt zich af of de waar de Red Nichols voor de Hot-muziek betrek kelijk is. Een der redacteuren heeft met het bureau voor arbeidsbemiddeling in Den Haag een onderhoud gehad over „De Nederlandsche regeering en de Nederlandsche musici". In dit nummer zijn ook opgenomen de me- dedeelingen van de Nederlandsche Hotclub. Ad. de Haas verhaalt onder den kop „Amerikaansch Nieuws" van een interview met den Amerikaanschen band-leider Claud Hopkins. Wat iedere ads-trombonist moet weten, legt den bekenden trombonist H. van Oven uit, terwl het redactioneele gedeelte wordt besloten met gramofoonplaten besprekingen en verschillende critieken van de lezers. Vele band-foto's maken dit nummer naast de beeltenissen van bekende jazz-autoriteiten tot een vlot geheel, zoodat we onze lezers den aanschaf van dit tijdsctlift zeer kunnen aanbevelen. Ziet gij muggen, lang van pooi, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. DE KAASMARKT. De kaasmarkt komt reeds meer in het teeken van het vreemdelingenverkeer te staan. Hoewel de drukke weken nog moeten komen, bewonderden honderden toeristen de klaroenblazer, de ruitertjes en de dribbelende kaasdrager. De belangstelling voor de kleine kaasdragershoedjes was vooral groot bij de Duitsche toeristen, die maar niet begrepen, waarom die hoedjes in de eene winkel 45, in de andere 35 en in een derde 25 cent per stuk kostten. Dat er verschil in kwaliteit is, kon men hen niet duidelijk maken. Er waren er echter, die van elke kleur een exemplaar wenschte te bezitten en daarmede trotsch op de markt rondstappen. Het bezoek aan de Waagtoren was niet groot. De aanvoer van de kaas bedroeg heden 160000 K. G. De handel was vlotter dan die van de vorige week. De gemiddelde prijs voor de opzetkaas bedroeg 19, die voor de andere 17f 18 en over het algemeen was de prijs f 1 hooger dan die van de vorige week. In werkelijkheid is de prijs hooger dan de marktzending. De regeering heeft n.1. een crisiszuivel- bureau ingesteld en dit bureau geeft aan de bona fide handelaren concenten voor uitvoer, onder bepaling, dat 80 pet. van de te maken winst aan het bureau ten goede komt. Het bureau heeft laardoor reeds de beschikking over een bedrag van 8.500.000. Dit bedrag moet ten bate van de produ centen worden aangewend, doch er bestaat nog geen overeenstemming over de wijze van verdeeling en intusschen wachten de boeren op hun geld en mopperen de handelaren, dat het bureau wel in de winst en niet in het risico deelt. Wij zijn overtuigd, dat de directe prijs zonder deze maatregelen hooger zou leggen. In dezelfde week van 1933 was de prijs 25, in die van 1932 ff 25.50 en in die van 1931 34 50. PRIJSRAADSEL VOLKSONDERWIJS. In verband met het 50ste Schoolfeest heeft Volksonderwijs, afd. Alkmaar, dit jaar een prijsraadsel voor de leerlingen der Openbare Lagere scholen uitgeschreven. Zeer vele scholieren hebben aan den rebus deelgenomen; er zijn dan ook 783 inzendin gen, waaronder 740 geheel juist. De oplossing luidt: Mijn vader wordt ook lid van Volksonderwijs. Daar er 75 prijzen beschikbaar gesteld worden, zijn de prijswinaars bij loting aange wezen, echter met dien verstande, dat er in iedere klasse prijzen zijn gevallen Aan de scholen zal door de commissie, die dezen wedstrijd heeft georganiseerd, een schrijven worden verzonden, dat nadere bij zonderheden bevat over de prijzen en de prijsuitreiking. De namen der gelukkige prijswinnaars zijn Meisjesschool. Klasse 5: Dina Blaauw, Annie Zwakman. Klasse 6: Dina HöuWiig, Corrie Betlem. Rochdaleschool Klasse 4: Arie Smit, Mina v. Rutten, Toosje Langereis. Klasse 5: Annie Poeze, Otto Aster, Stien Kaagman. Klasse 6; Geertje Helder, Hugo Kaagman, J. J. Valk. Tesselschadeschool. Klasse 4: Neeltje de Boer, Tin! Burger, Elze Berman. Klasse 5: G. J. Volkers, P. Burger, J. Brandse. Klasse 6: Marie Rempt, B. Woelders, Jan de Lange. B osboom-T 0 ussaintschool Klasse 4: D. Metz, Hans van Kinschot, Ccrnelie Smeets. Klasse 5: Hannie Teeling, Nelly Wisse, Nel van Kleef. Klasse 6: Dick Imhulsen, G. H Spanjaard, Chris Stikkel. Lindenschool. Klasse 4: IJda Reuzenaar, Aldert Hoog- vorst, Grietje v. d. Hooff. Klasse 3' W. v. Amstel, Gerrit Kes, Linv Brinkman. Klasse 6: Geertruida Segerius, hendrika Altena, Piet Visser. Vondelschool. Klasse 4: Jan v. 't Hof, P. Tol, Neeltje Michels; Klasse 5: A. Mantoua, F. Mooy, Piet Muller; Klasse 6 A: Alie Hop, Nellie Bakker, G. Schot; Klasse 6 B: Marie Schake laar. Hofdijkschool Klasse 4: Jan Pieterse, Bertha Hoekmeyer, Jouke de Waard; klasse 5: Annie Bakker; klasse 6: Alie Jansen v. Jorksveld, D. C. Berkhouwer, J. H. Eekhardt. Nic Beetsschool. Klasse 4: Wim v. Beers, Corrie den Adel, P. C. Nicolai; klasse 5: Jan Stammes, Cor Jimmink, Jan Bakker; klasse 6: Henk v. Beers, Stientje Strang, Ru v. Vliet. Centraal 7de en 8ste leerjaar. Klasse A: Han Reuling; klasse B: M. Koops, Gerda Geerlings. A. Koeman; klasse C: T. v. d. Burg. School voor B. L. O. Klasse A: Trijntje v. Leyen, Jacob v. Zon; klasse BTini Bakker. Guurtje v Bekum. HOTEL-CAFE-RESTAURANT „ROYAL" HEROPEND. Morgenavond om 6 uur zal op het Schar- loohoek Zocherstraat het reeds bestaande doch thans hernieuwde hotel-café-restaurant „Royal" onder directie van den heer S. Kra mer Hzn. heropend worden. Juist waar de zomer langzamerhand een feit wordt, is een gezellig zitje op het terras van café „Royal" zeer aan te bevelen. Op het drukke kruispunt immers heeft men vanaf dit terras een goed overzicht van de talrijke voorbijgangers, die via den Stationsweg en het Scharloo naar Bergen gaan. Het interieur is dezelfde gebleven, hier en daar heeft men een betere verlichting aange bracht en door een kwastje verf de wanden een vroolijk aanzien gegeven. Op de kamers is thans stroomend water, zoodat het geheel er wezen mag. Moge de heer Kramer egn succesvol sei zoen tegemoet gaan WIELRIJDER ONDER AUTO. Te omstreeks 5 uur gistermiddag vond op den Helderscheweg ter plaatse waar de spoorrails dien weg kruisen, een aanrijding plaats tusschen een 3-assig motorrijtuig en een wielrijder, zekere H. alhier. H. reed van uit de richting Kanaalkade den Heldersche weg op, zwenkte met het door hem bestuurde rijwiel naar links en kwam midden op ge noemden weg te rijden, waarna hij in schuine richting de aldaar in dien weg gelegtji rails naar rechts overstak. Op ditzelfde SKMent kwam de auto uit dezelfde richting aëmrij- den en de bestuurder hiervan was van mee ning, dat H. linksaf den Stationsweg wilde inrijden, dus niet vermoedende, dat bedoelde wielrijder plotseling in schuine richting zou oversteken. De wielrijder kwam midden voor het motorrijtuig terecht. Door krachtig remmen wist de bestuurder zijn wagen spoe dig tot stilstand te brengen. H. liep hierbij een paar schaafwonden op aan hoofd en rechterknie, terwijl zijn rijwiel vrij ernstig werd beschadigd. Hij heeft zich aan het Centraal Ziekenhuis laten verbinden en kon daarna zijn weg vervolgen. Een en ander was een samenloop van omstandigheden en de aanrijding kon niet worden voorkomen De remmen van het motorrijtuig bleken bij politieonderzoek zeer krachtig te werken. AUTO TE WATER. Donderdagavond ongeveer vijf uur geraakte op den Kruisweg onder Heer- hugowaard de auto van den heer de G. van den Langendijk met drie inzitten den te water. Het Citroëntje bleek niet waterproof en deed in de juist dezen winter verdiep te sloot aan een verongelukten onder zeeër denken, die half tusschen wind en water dobberde. De zaak werd door de inzittenden nogal van den komischen kant opge nomen. Nadat zij tot het middel nat aan den wal waren gekropen, was spoedig de kraanwagen van de Groot ter plaatse, die het voertuigje onder levendige be langstelling der omwonenden weer op geschikter terrein bracht. DE INBRAAK TE BERGEN. Dank zij de activiteit van den chef der gemeente-politic, den heer Vermeulen, is de dader van de inbraak bij den heer Sluijter alhier, vrijwel met zeker heid bekend. De heer Vermeulen heeft onmiddellijk na de inbraak vingeraf drukken genomen, waardoor het bij de politie te Amsterdam mogelijk bleek den vermoedelijken dader aan te wijzen. Moge het gelukken hem thans spoedig in handen te krijgen. INBRAAK TE WEST-GRAFTDIJK. Woensdagnacht is ingebroken in het perceel van bakker J. de Haan te West- Graftdijk. Het bezoek werd echter niet ver der dan de broodbakkerij gebracht. Slechts een mes werd meegenomen. Waarschijnlijk zijn de nachtelijke bezoekers op de vlucht geslagen. HET LEVEN VAN DILLINGER. In een achttal artikelen zullen wij den Amerikaanschen schrijver John O'Brien aan het woord laten. Deze schrijver zal daarin vertellen van het leven en het werken van den beruchten Amerikaanschen bandiet Dil linger. Vandaag plaatsn wij een korte inleiding, daarna zullen wij met het verhaal zelf be ginnen. DIERENBESCHERMING. Bij den Inspecteur van Dierenbescher ming, den heer C. Verwer, Baaristraat, zijn hedenavond tusschen 7 en 8 uur te verkrijgen een blauwgrijze poes 1 jaar), een cypersch poesje 3 maan den) en een klein herdershondje 4 maanden). De dieren zijn dakloos, a le gezond en in uitstekende conditie. PROGRAMMA. Concert RK. Muziekkapel „St. Louis", dir. Willi Kohier, op Zondag 17 Juni 1934. 1. Wilhelmina Marsch Ant. M. van Leest. 2. Ouverture „La Parure" J M. Werkman. 3. A la plus Belle, Wals A. Govaert. 4. Les Bords de la Verne, Fantasie L. Ludovic! Pauze. 5. La Reconnaissanoe, Fantasie - r, V. J. Benoodt. 6. Belle Bergere, Divertissement Pastoral Pr. Francois. 7. Ouverture 1'Aurore Aug. Friebis 8. Finale. EERSTE ALKM. ROOMIJSFABRIEK. Morgen zal in den loop van den middag op het Verdronkenoord 65 een „IJshuis" en chocolaterie van de Eerste Alkmaarsche Roomijs-fabriek worden geopend. Mede door dit feit hebben wij hedenmor gen een bezoek gebracht aan de ijsfabriek van den heer E. Schreurs, die zoo welwillend was ons een en ander van ijsbereiding te ver- tellen. Het ijs, dat in de zoo bekende wagen- tjes uitgevent wordt, is een mengsel van sui- ker, eieren en room. Dit mengsel wordt on geveer een half uur verhit tot ongeveer 80 graden celcius. Hierna wordt dit verhitte mengsel in een moderne machine gehomoge niseerd en onder een druk van 200 atmos feer gebracht. Direct daarna gaat het mengsel over in een koeler, die het geheel van 80 graden tot 15 graden terugbrengt waarna het mengsel weer door ijs wordt af gekoeld. Dit proces noemt men „rijpen". Na dezen rondgang wordt het ijs in „hardings cellen" gebracht, waar het gereed is om verpakt te worden en zoo noodig bewaard kan blijven. De winkel zelf ziet er zeer hygiënisch uit. De etalages (die van de chocolaterie en die van de ijssoorten) zijn ruim en geheel afge scheiden van den winkel door glazen ramen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,6 m.M. te Skagen. Laagste barometerstand 757,5 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avord van 16 Juni: Zwakke tot matigen oostelijke tot noordelij. ken wind; licht tot half bewolkt, droog weer; aanvankelijk weinig verandering in tempera tuur; later iets warmer. Weero verzicht. De stijgingen van den druk over Scandi. navië en de Britsche eilanden gingen gedu- rer.de het geheele laatste etmaal door, Hierbij verplaatste de noordelijke kern zich naar het Kattegat, terwijl de zuidelijke stationnair bleef over de golf van Biscaye. De as van het nooge drukgebied loopt thans zuidwest-noordoost van Scilly naar Skagen. Aan de oostzijde is het helder zon nig weer behoudens een kleine storing in Duitschland, die tot de Ardennen reikt. Aan de westzijde doet de oceaan-depres sie, waarvan de kern op 53 gr. NB., en 29 gr. W.L. ligt, haar invloed gelden door be trokken weer en veel regen in Ierland. Ook op IJsland begint de barometer te dalen, terwijl in de Poolzee de depressie-stroom langs den weg naar Noord-Scandinavië ge stuit schijnt te zijn. Zooals de as van het gebied van het hooge druk gebied ten westen van ons bleef en de as nabij, is de kans op een storing in het mooie zomerweer voor eerst niet waarschijnlijk. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE.. (In Zomertijd). Juni, Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m, nam, 16 6 48 7.09 3.15 3.29 17 7.23 7.43 3.48 4.03 18 8.00 8.23 4.22 4.40 19 8.45 9.11 5.00 5.20 20 9.36 10.02 5.43 6.10 21 1031 11.00 6.35 7.05 HOOG- EN LAAG W ATER TE EGMOND AAN ZEE, (In Zomertijd). Juni, Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 16 6.45 7 06 3.03 317 17 7.20 7.40 3.36 3.51 18 7.57 8.20 4.10 4.28 19 8.42 9.08 4.48 5.08 20 9.33 9.59 5.31 5.58 21 10.28 10.57 6.23 6.53 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.48 uur licht op. De marmeren toonbank en de spiegel-ach- terwand geven een frisschen aanblik aan het geheel. Ijspuddingen en alle soorten ijssma- ken prijken naast de tinnen coupe's, waarin men het ijs serveert en aan alles is 't te zien, dat de fam. Schreurs op een reusachtigen toeloop voorbereid is. Moge deze nieuwe zaak niet alleen een aanwinst voor Alkmaar beteekenen, maar ook voor de ondernemers het gewenschte succes hebben. PROTEST TEGEN HET WETSONTWERP VERKEERSFONDS. Wij ontvingen een afschrift van het request aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij met betrekking tot het wets ontwerp Verkeersfonds. Dit wetsontwerp komt den 19den dezer bij de Kamer in behandeling en de N.V. be oogt de instelling van dit Verkeersfonds en de daarmede verbonden grootere lasten voor het autoverkeer te voorkomen. Men is daar van meening, dat de gevolgen van het voorgestelde wetsontwerp dermate op het verkeer in Nederland zullen drukken, dat daardoor aan de vermeerdering van den afzet van de producten der N.V. in eigen land groote schade zal worden toegebracht. HET KERKCONCERT VAN „ORPHEUS". Het programma van het concert van het mannenkoor „Orpheus" op Dinsdag 19 Juni in de Groote Kerk, luidt als volgt 1. Toccata, orgel L. Boëllmann 2a. Begroetingslied Nico Hoogerwerf b. Nocturne koor Nico Hoogerwerf 3a. Aria uit „Alcina" G. F. Handel b. Vergin tutt' Amor alt Durante 4. 't Geuzenvendel op den thuismarsch koor Fred. J. Roeske 5. Sonate (D.gr.t.), Adagio, Allegro Larghetto, Allegro viool G. F. Handel 6a. Koraal Nico Hoogerwerf b. Verbeidend George Riiken c. Waldeinsamkeit koor M. Sendel 7. Cantilene-Pastorale orgel A. Guilmant 8a. Les Cloches Debussy b. En Prière Fauré c. Gesang Weyla's alt Hugo Wolf 9. Fate Morgana koor Jul. Wengert 10a. Adagio (E-dur) W. A. Mozart b. Gebet viool F. Luzzatto 11a. Ritters Abschied Joh. Kinkel b. Alt NiederlSndisches Lied c. Berühmtes Wiegenlied W. A. Mozart koor

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2