drein drentel en riet prikkel ffiecfttezaken ^Buitenland ^Binnenland DE OOSTENRIKSCHE BOMAANSLAGEN. Dossier over nazi-terreur naar Rome. JALOERSCH OP DE K. L. M. Vragen in het Lagerhuis SCHIETPARTIJ IN FINLAND. In een gezantschapsgebouw. EEN GEZIN MET 23 KINDEREN. DE DOOR LEEUWEN VERSCHEURDE MAN. Geen ongeluk, maar wedden schap. ANTI-LAWAAI-WET IN TURKIJE. Herhaalde overtreding: gevan genisstraf. NIEUWE AARDBEVINGEN VERWACHT. In Zuid-Amerika. ONTSNAPTE GEVANGENE. Tiental menschen aangevallen. „HOOFDPIJNEN VERDWENEN" Toen zij het juiste middel vond Voorstel aangaan geldleening groot 800. De voorzitter deelde mede, dat deze geld leening den kapitaaldienst betreft en noodig is voor grondaankoop en tekort rekening 1932. Algemeen goedgevonden. Voorstel aankoop grond. Algemeen werd goedgevonden van den heer K. Rodenburg 580 M2. grond te koo- pen tegen 150. Voorstel verhooging kasgeldleening met 5000. Z.h.s. goedgevonden. Voorstel vaststellen steunregeling. De voorzitter deelde mede, dat het voor stel betreft de steunnormen eenigszins te verhoogen, wat voorgesteld zal worden aau den minister van sociale zaken. Werd goedgevonden. Voorstel wijziging gemeente-begrooting dienst 1934 met diverse voorstellen. De voorzitter deelde mede, de begrooting van Ged. Staten te hebben terug ontvangen met diverse bemerkingen. Verschillende bezuinigingen zullen moe ten worden aangebracht. Voorstel van B. en W.: de uurloonen van het brandspuitpersoneel, welke bedra- een 0.50 per dag en 1 per nacht, moeten verlaagd worden tot respectievelijk 0.40 en 0.80. In stemming gebracht werd dit voorstel aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (de Groot en Oostwouder). Rondvraag. Weth. Broersen vroeg bij aanvoer van materieel voor den nieuwen weg het Zuid einde te ontzien, daar die zware vrachten nadeelig zijn voor huizen en straat. De voorzitter beloofde de vervoerders hierop te wijzen; verbieden kan hij het ver keer over het Zuideinde niet. Verder vroeg weth. Broersen of aan den nieuwen weg te Beemster ook arbeiders kun nen werken van hier, daar hem is gebleken, dat arbeiders van Avenhorn en Schermer- horn voor dien weg zijn uitgeschakeld. De voorzitter was reeds bezig dit veran derd te krijgen. De heer Mantel zou willen verzoeken de achterstallige uitkeering aan het schoolbe stuur te voldoen. De voorzitter zal hieraan voldoen. Het is opgeschort door gebrek aan kasgeld. Verder vroeg de heer Mantel of de plaat selijke Ver. van den Landstorm voor schiet oefeningen gebruik mag maken van het oefenterrein. De voorzitter wilde dit toestaan mits voorzichtigheidsmaatregelen in acht worden genomen. Ook vroeg de heer Mantel of bij boerer. of tuinders arbeiders te werk kunnen worden gesteld met Rijkssubsidie, evenals dit te Broek op Langendijk geschiedt. Dit zal worden onderzocht. De heer de Groot zeide te hebben ge hoord, dat wanneer de primaire weg in ge bruik is genomen, de bussen niet meer door de dorpsstraat zullen rijden, wat hij een on gerief zou vinden voor de bewoners. De voorzitter antwoordde, dat hij zou denken, dat de bussen wel door de dorps straat zullen blijven rijden, maar hij zal toch zijn aandacht hieraan wijden. Hierna sluiting. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraken van Vrijdag, 8 juni 1934). Overtreding der Motor- en Rijwielwet; W. H. te Beemster, teruggave aan de ouders; S K. te Heiioo, S. H. te Oude Niedorp, A. J B. te Anna Paulowna, A. E. te Zijpe, ieder 2 boete of twee dagen hechtenis; F. v. d. L. te Schagen 2 en 3 boete of twee en drie dagen hechtenis; J. H. B. te Bergen, K. S. te Midden Beemster, S. B. te Oudorp, W. L. te Zijpe, ieder 3 boete of drie dagen hechtenis; N. K. te Alkmaar, B. T. te Julia- nadorp, C. v. d. B. te Bergen, W. M. H. te Alkmaar, H. de J. te Schagen, J. H. te Heemstede, A. R. te Heerhugowaard, P. J. P. te Alkmaar, B. S. te Westzaan, R. R. te Alkmaar, W. T. K. te Egmond aan Zee, ieder 4 boete of vier dagen hechtenisC. V. te Alkmaar, T. v. d. M. te Akersloot ieder 4 boete of twee dagen hechtenis; J. D. te Alkmaar, J. H. v. S. te Medemblik, H. A. E. te Alkmaar, P. V. te Hoorn, ieder 5 boete of vijf dagen hechtenis; W. B. te Leeuwar deradeel 6 boete of zes dagen hechtenis; A. W. de W. te Amsterdam 8 boete of acht dagen hechtenis; L. v. K. te Zaandam, P B. te Westwoud ieder 15 boete of vijftien dagen hechtenis; T. v. d. B. te Bergen 30 boete of 10 dagen hechtenis met intrek king van het rijbewijs voor den tijd van een hal! jaar. Overtreding der Politieverordeningen: W. H. te Amsterdam, G. K. te Hoorn ieder 2 boete of twee dagen hechtenis; M. T. te Alkmaar 3 boete of drie dagen hechtenis Overtreding van Art. 461 van het W. v. Strafrecht (loopen over verboden grond) P. L. B te Bergen 3 boete of 3 dagen hechtenis; E. G. te Egmond aan Zee boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van Art. 453 van het Wet boek van Strafrecht (Openbare Dronken schap): J. P. te Alkmaar 6 boete of 6 da gen hechtenis. Overtreding der Visscherijwet: J. F. en J. M. te Amsterdam ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding wet Openbare vervoer midde len: J. S. te Amsterdam 15 boete of 15 dagen hechtenis. POGING TOT DIEFSTAL. Na vrijspraak, in hooger beroep lot drie jaar veroordeeld. Op 12 Augustus van het vorige jaar werd een poging tot inbraak gedaan in een woning aan de Zocherstraat te Amsterdam. De bewo ners hoorden gerucht en betrapten twee per sonen in hun woning. Eén ervan bedreigde hen met een mes. De inbrekers wisten te ontkomen, doch op straat werd een man gearresteerd, die bij de politie als een berucht inbreker bekend stond. Op het .politiebureau vond men hem in het bezit van een beitel, terwijl hij onderweg handschoenen en val- sche sleutels had weggegooid. De man beweerde, dat hij slechts op uit- In verband met de terroristische geweld daden van den laatsten tijd heeft de Oosten- rijksche regeering aan den Italiaanschen on derminister van buitenlandsche zaken, Su- vich, al het materiaal toegezonden, waaruit zou blijken, dat Duitschland de hand in deze aanslagen heeft gehad. Zonder direct hulp te vragen van Musso- lini wiens verlangen, de volledige onafhan kelijkheid van Oostenrijk te handhaven, be kend is, heeft de Oostenrijksche regeering toch uiteengezet, dat door deze terroristische handelingen schade wordt toegebracht aan iet economische leven van Oostenrijk en zoo doende het pact van Rome mede getroffen wordt. Daar de hevigheid der aanslagen intus- schen is afgenomen, is de regeering niet overgegaan tot een agressieve politiek, zoo als deze door de Heimwehr gewenscht werd. Oostenrijk wil de vriendschap met Duitschland herstellen, mits Hitier de Oos tenrijksche onafhankelijkheid garandeert. kijk had gestaan, doch de bewoners herken den den man als één van de inbrekers. Wegens poging tot diefstal stond de man onlangs terecht, maar de rechtbank sprak hem vrij. Thans heeft het gerechtshof hem veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf (de eisch was 5 jaar). MOORDAANSLAG. Een-24 jarige jongeman, die op 24 Jan. te Haarlem een moordaanslag op zijn oom pleegde, is door de Haarlemsche rechtbank tot 3'A jaar gevangenisstraf veroordeeld. VRIJGESPROKEN. Eenigen tijd geleden is aan de Leidsche- vaart te Haarlem een wielrijdster aangereden en overleden. Ze was voor een auto gevallen, de auto had gestopt, maar een juist aanko mende tram botste tegen de auto aan en over reed de wielrijdster. Het O. M. bij de Haar lemsche rechtbank had zes maanden gevan genisstraf geëischt tegen den trambestuur der. De rechtbank sprak den man gister vrij, omdat het causaal verband tusschen roeke loos rijden en den dood van de wielrijdster niet vaststond. ONEERLIJKE BRIEVENBESTELLER. Een hulpbrievenbesteller uit Zandvoort stond voor de rechtbank te Haarlem terecht omdat hij verscheidene brieven met gelds waarde verduisterd had. Als de brieven vreemd geld bevatten, zond hij het geld naar een vriend in Duitschland, die het wisselde. Het O. M. achtte het een zeer ernstig feit en eischte anderhalf jaar gevangenisstraf. SOCIALISTISCHE DEMONSTRATIES Te Weenen. Tegen den avond vonden gisteren te Wee nen in het district Floridsdorf door de socia listen georganiseerde demonstraties plaats tegen de voorgenomen verhooging der huis huren in de gemeente-woningen. De betoo- gers werden door de politie verspreid. Ook op andere plaatsen kwam het tot in cidenten. In vele brievenbussen te Weenen had men gister bijtende zuren geworpen, en van een brievenbus bij het hoofdpostkantoor heeft men den inhoud in brand gestoken. Nabij Weenen te Jedlersdorf werd een telegraafleiding doorgesneden. POSTPAKETTEN MET HELSCHE MACHINES. Voor Parijsche firma's. Drie groote Parijsche firma's ontvingen gisteren postpaketten, die bij opening hel- sche machines bleken te bevatten. In alle drie gevallen kwamen de machines gelukkig echter niet tot ontploffing. De geadresseer den waren een Parijsche parfumfabriek, de omroep-maatschappij Radio-Paris en de be kende kranten-distributie-onderneming Ha- chette. Ook een fabriek te Nanterre heeft een soortgelijk paket ontvangen, terwijl thans bekend wordt, dat reeds Woensdag een dergelijk paket, geadresseerd aan een vereeniging van Fransche componisten, op een der postkantoren explodeerde, waarbij eenige postbeambten verwondingen opliepen. De politie verklaart, dat al deze helsche machines van dezelfde constructie zijn, zoo dat zij vermoedelijk van één persoon af komstig zijn. Uit den verwarden tekst van de begeleidende brieven meent men te mo gen afleiden, dat de afzender een geestes zieke is. De DE NAZI'S IN POLEN. Ook de groepen te Wilna, Lodz en Kattowitz ontbonden. Poolsche politie-autoriteiten hebben ook de Poolsche nat.-soc. partijgroepen te Kattowitz, Lodz en Wilna ontbonden. De partijlokalen werden gesloten en verzegeld, de acten in beslag genomen. De drukkerij van het orgaan der onlangs gestichte nationaal-democratische organi satie „Sztafeta" is uit bouw-technische over wegingen gesloten. Het blad moet in een andere drukkerij gedrukt worden. DR. GÖBBELS BIJ PILSOEDSKI. Dr. Göbbels is gistermiddag door maar schalk Pilsoedski ontvangen in tegenwoor digheid van den Poolschen minister van buitenlandsche zaken Beek en den Duitschen gezant te Warschau, graaf Moltke. De con ferentie in de Belvedère duurde ongeveer drie kwartier. Over het onderhoud is geen oficieel communiqué te verwachten. Het bericht van de ontvangst verspreidde zich in politieke kringen als een loopend vuurtje en verwekte groot opzien. Minister Beek heeft ter eere van Göbbels een lunch aangeboden. Tevoren had Göb bels met den Duitschen gezant een bezoek aan Beek gebracht. In het Britsche Lagerhuis is de vraag gesteld of het de regeering bekend is, dat een groot aantal Engelsche reizigers per K L M. en niet per Imperial Airways naar de Oost reisden. Tevens werd ge vraagd of dit geweten moest worden aar. den beteren en snelleren dienst der K L.M. en den gerieflijken accomodatie Tenslotte werd om stappen der regee ring gevraagd, opdat de dienst der Im perial Airways even goed als die der V L M. zou werden. Minister Sassoon gaf ontwijkende antwoorden. Een Engel-chman, Mr. Brown, heeft gisterochtend ter Russische legatie den gezant, Stein, te spreken gevraagd. Toen hem werd medegedeeld, dat de gezant niet aanwezig was, trok Brown een re volver en loste meer dan tien schoten. Twee employé's werden licht gewond. Vervolgens richtte Brown het wapen op zich zelf. Hij verwondde zich Brown die in 1909 is geboren, was in 1920 met zijn familie naar Finland gekomen In zijn woning had een brief achtergelaten, waarin de motieven voor zijn daad wa ren uiteen gezet. Er is, naar gebleken is, sprake van een wraakneming. In een dorpje bij Savona in Italië heeft de 72-jarige landbouwer Benni de geboorte van zijn 23ste kind aangege ven. Alle 23 kinderen, 12 van zijn eerste en 11 van zijn tweede vrouw, zijn vol komen gezond. Verleden week is naar men zich zal uerinneren in den dierentuin te Whipsna- de in Londen een man, die zich in de leeu- wenafdeeling had gewaagd, ten einde ziju hoed te gaan terughalen, door twee leeuwen verscheurd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de man zijn leven heeft verspeeld, ten einde zijn weddenschap te winnen vanéén shilling De hoed was volgens afspraak door een vriend in de leeuwenafdeeling geworpen, waarna de eigenaar overeenkomstig de wed denschap hem weer zou gaan halen. pansche regeering zijn post verlaten. Het Japansche ministerie van buitenland sche zaken heeft de Chineesche regeering medegedeeld, dat de Japansche stappen inzake Koeramoto zijn vervallen. Een deel van het naar Nanking gedirigeerde Japan sche eskader zal naar HanRau terugkeeren. De Turksche minister van binnenlandsche zaken heeft een anti-lawaai-wet" afgekon digd, welke o.m. bepaalt dat gramofoons en radio's niet bij open rapjen mogen worden aangezet. Verder wordt Straatventers verbo den hun waar luidkeels aan te prijzen en crachtige maatregelen zullen worden geno men tegen chauffeur en trambestuurders, die onnooaig veel gebruik maken van hun claxon en bel. Een speciale „anti-lawaai-afdeeling" van de politie is gemachtigd van de overtreders terstond boete te heffen en herhaalde over tredingen zullen met gevangenis worden ge straft. GRANAAT ONTPLOFT IN ESTLAND. Zeven dooden, vele gewonden. Op het schietterrein der officierenschool >ij Reval in Estland is een granaat, die nog uit den oorlog afkomstig was, ontploft, toen een der militairen, die haar had gevonden, laar aan zijn kameraden liet zien. Vijf der candidaat-officieren werden op slag gedood, terwijl twee na hun opneming in het zieken huis stierven. Een aantal andere militairen werd door de ontploffing gewond. Van vier hunner gelooft men, dat zij zullen bezwij ken. OP WEG NAAR SCHOOL Onderwijze- en 5 kinderen gedood. Op een overweg te Johannesburg in Zuid- Afrika heeft een hevige botsing plaats ge had tusschen een goederentrein en een auto bus. Vijf kinderen en een onderwijzer, allen Europeanen, zijn gedood, terwijl zestien kin deren werden gewond, van wie zeven heel ernstig. De slachtoffers waren op weg naar school, toen het ongeluk gebeurde. KOERAMOTO TERUGGEROEPEN. Het incident gesloten. De Japansche viceconsul te Nanking, Koeramoto, zal op aanwijzing van de Ja- Hot seismographische istation te Cor- doba in Zuid-Amerika meldt, dat de eerstvolgende dagen nieuwe ernstige aardschokken kunnen worden verwacht. De bewoners van de Zondag vernield) sted Sampacho hebben zich over de in den omtrek liggende plaatsen verspreid, aangezien zij het onmogelijk achten hun eigen stad weer op te bouwen. VREESELIIKE GEVOLGEN VAN WERVELWINDEN. Gezinnen levend begraven. De gisteravond te Tegusigalpa in Zuid- Amerika laatste ontvangen berichten om trent de vreeselijke gevolgen van de wervel winden, weike de vorige week in Honduras on Salvador hebben gewoed, melden o.m. nog de volgende bijzonderheden: Nabij de stad San Salvador zijn heele ge zinnen levend begraven onder neerstortend puin en opgeworpen aarde. Op een zekere plaats schoof de geheele helling van een berg over een oppervlakte van ongeveer 5000 M2. naar beneden en bedolf boerderijen met hun bijgebouwen en alle daarin aanwezige personen. In Honduras zijn heele steden van de oppervlakte der aarde weggevaagd, ter wijl een passagierstrein in Salvador in de modder verdween, welke na een van de stormvlagen het land plotseling overdekte. DE AARDBEVING IN ZUID- AMERIKA. Bevolking moet nog steeds bui ten slapen. De aanblik, welke de door de aardbeving geteisterde stad Sampacho biedt, is ver schrikkelijk. De straten liggen vol puin en de gebouwen, die nog overeind staan, zijn zoodanig gescheurd, dat zij elk oogenblik kunnen instorten en een groot gevaar betee- kenen voor het bergingswerk. De provin ciale regeering van Cordoba heeft 50.000 peso's ter beschikking gesteld voor de nood lijdende bevolking. Nog steeds worden on- deraardsche rommelingen waargenomen, zoodat de bevolking niet in haar woningen durft te overnachten, terwijl zij, wier wo ningen door de aardbeving reeds zijn ver nield, ook gedwongen zijn in de open lucht te verblijven. AMERIKA KRIJGT GEEN GELD. Dertien staten betalen niet. Gistermiddag hadden dertien staten, wo ook Italië en Hongarije, het Amerikaansche staatsdepartement medegedeeld, dat zij nie; bereid waren den op 15 Juni vervallenden termijn van hun oorlogsschulden te voldoen. Het betreft een totaal-bedrag van 477 mil- lioen dollar. Lithauen en Joego-Slavië heb ben tot nog toe geen mededeeling gedaan Finland is het eenige land, dat zijn verval lenden termijn zal betalen. Een uit een gesticht te Milledgeville in den Amerikaanschen staat Georgie ontsnapte krankzinnige heeft met een mes een tiental personen gewond, waarvan drie ernstig. Hij zwaaide met zijn mes in het rond en verbeeldde zich in wettige zelfverdediging te handelen. WETHOUDERSPENSIOENEN TE HAARLEM. Bepaling aangenomen om ze voortaan te doen ingaan op 60-ja- rigen leeftijd. De nu reeds gepen- sionneerden zullen geleidelijk min der ontvangen en dan na 1937 niets meer tot hun 60e jaar. De gemeenteraad van Haarlem heeft gis termiddag na langdurige discussie besloten een wijziging te brengen in de pensioen regeling voor de oud-wethouders. Er bestonden tot dezen dag 0f feitelijk tot de goedkeuring van dit jongste besluit door Ged. Staten twee regelingen, één van vóór 1928 en een in dat jaar vastge steld. Deze laatste regeling bepaalt, aat het wethouderspensioen ingaat op ó'O-jari- gen leeftijd van den oud-wethouder. Dit zou niet gelden voor de wethouders, die in 1928 Hier volgt weer een schrijven van een dame, waaruit blijkt, dat voor allen, voor wie beweging en frtesche lucht schaarsch zijn, Kruschen Salts onont beerlijk is. „Ik wil U even schrijven om te zeggen hoe goed ik Kruschen Salts vind. Ik had ondraaglijke hoofdpijnen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde alle soorten verschillende zouten, tabletten, enz maar niet één hielp me. Een vrien din zeide mij toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang gere geld ingenomen, met het gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal b vrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn flacon Kruschen willen missen, want d*.or Kruschen Salts voelt men zich jeudig, blijft men jeugdig en men ziet er jeugdig uit." Mevr. V. M Wat doet U tegen hoofdpijnen? Neemt U maar een of ander verdoovend mid del, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent? Dergelijke lap middeltjes verdooven slechts de zenu wen en zijn dikwijls gevaarlijk voor het hart. Maar de oorzaak der hoofdpijnen kunnen deze verdoovende middelen niet bereiken. De oorzaak bestaat meestal in een gestoorde spijsvertering of gedeel telijke constipatie, een kwaal waaraan velen ongemerkt lijden, die een zittend leven lijden. Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wortel van het kwaad en neemt de oorzaak weg. De zouten in Kruschen neutraliseeren ophooping van schade lijke zuren in het lichaam en voor komen, dat deze zich weer kunnen vor men. Ze maken een einde aan de lastige constipatie, omdat ze de afvoerorganen zachtjes aansporen tot geregelde wer king, zooals de Natuur dit bedoeld heeft. Begin morgenochtend met „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen. Dan zult U spoedig hebben afgerekend met hoofdpijnen, duizeligheid en vele andere kv/aaltjes, die Uw dagelijksch leven be moeilijken. U zult zich opmerkelijk fit voelen, geladen met die voortdurende energie en opgewektheid, die het gevolg is van goede gezondheid. Kruschen Salte is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten k 0 90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. zitting hadden of al gepensionneerd waren. Het gevolg van deze uitzonderingsbepaling is, dat er nu vijf oud-wethouders zijn, op wie de oude regeling van toepassing is Deze oude regeling bepaalde, dat het pensioen inging onmiddellijk na het aftreden. Zoodat nu ten laste van de gemeente, in volgorde van de pensionneering, komen de volgende pensioenbedragen: 1438, 1313, 2750, 3000 en 3000. Al deze oud-wet houders op één na, die ook bij de nieuwe regeling al pensioengerechtigd zou zijn en het hoogst toegekende pensioen 3000) ontvangt zijn nog betrekkelijk jonge menschen. Er was al meermalen in den raad een wensch geuit, dat de betrokkenen in dezen tijd, nu de gemeente tot vele bezuinigingen gedwongen is, zouden meewerken tot een voor de gemeentekas verlichtende regeling; maar het bleef bij wenschen. Totdat mr. Bijvoet een motie indiende en het aanbod van drie der gepensionneerden kwam om 15 van hun pensioen in de gemeentekas te laten, met behoud van alle rechten". De vierde, die al ruim tien jaar het pensioen geniet, wenschte deze korting niet toe te staan. Men was daarover in den raad niet aan genaam gestemd. Een voorstel-Bijvoet om met 1 Januari 1935 voor allen de nieuwe regeling te doen gelden, viel dan ook zonder twijfel is goede aarde, maar velen durfden er blijkbaar niet aan. Daarom namen ze als middenweg het „overgangsvoorstel"-Joos- ten aan. Over het aanbod van 15 werd nu niet meer gerept. De regeling is dus nu zoo, dat voor alle oud-wethouders het pensioen op 60-jarigen leeftijd ingaat. Maar de nu gepensionneer den, die nog niet 60 jaar zijn (dat geldt dus voor vier hunner) zullen tot 31 December hun pensioen nog ontvangen; gedurende 1935 ontvangen zij 75 van dat bedrag, in 1936 50 en in 1937 25 Daarna ontvangen zij tot hun 60ste jaar geen pen sioen. Volgens prof. mr. E. M. Meijers, wiens advies B. en W. hebben ingewonnen, bestaat er geen wettig bezwaar tegen wijziging der verordening, zooals de raad nu besloten heeft. Maar naar het Hbld. meent te weten, is dezelfde oud-wethouder, die niet tot kor- 5. „Nu moeten we ons netjes gedragen", zei Piet. „Als we nu menschen tegenkomen, vragen we heel beleefd of we hun huis mogen opschilderen". Opeens stonden ze beiden voor de deur van een muziekzaal. De geheele gang stond vol verfpotten. „Daar zullen ze wel iets voor ons te doen hebhe->" zei Piet. 6. Ze liepen den gang door en kwamen ineen kamer terecht waar verschillende deftig gekleede heeren zaten. Er stond ook een piano, waarachter een artistiek uitziend persoon zat. „Daar heb je de beroemde zangers waar we op wachten", zei een der heeren, „nu kunnen we beginnen!" „Wilt U maar be ginnen heeren!" „Goed", zei Drein. Hij begon. Maai het klonk zoo vreeselijk valsch, dat de heeren hem zonder mankeeren door een klein tuimelraampje de straat opgooiden,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6