Transpireerende Voeten, jBucqedijke Stand Sjiact Wekelijksch Overzicht ■S'» PRINSES JULIANA TE LONDEN. Te gast bij koninklijke familie op Windsor. Geen officieel programma. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Wie er „vrij" zullen zijn. HET INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE. Nieuwe Nederlandsche paarden. De buitenlandsche deelnemers. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Gistermorgen is prinses Juliana te Londen aan het Victoria Station aange komen na een uitstekende reis met kal me zee per „Batavier V". De prinses, die zich aan boord gewoon tusschen haar medereizigers bewoog, had een goede nachtrust gehad; zij had zich zeer te vreden verklaard over de toebereidse len, aan boord voor haar gemaakt Haar appartementen waren met orchideeën versierd; de heer J. J. Rink, directeur der Maatschappij, maakte van Gra- vesend de reis inee naar Londen. De prinses, door freules Van Tets en De Braauw en door haar kamerheer baron Baud vergezeld, werd op het per ron ontvangen door prinses Alice en den graaf van Athlone, onzen gezant en mevrouw De Marees van Swinderen, den heer en mevrouw Bosch ridder van Rosenthal en den heer F. B. 's Jacob, allen van de legatie. Er had zich, ondanks het vroege uur en ondanks het feit, dat het uur van aankomst niet was gemeld, een menigte op het perron verzameld, waaronder vele landgenooten. De prinses begroette prinses Alice met een kus en onderhield zich levendig met haar en met de dames Van Swinde ren en van Rosenthal en de heeren, die ht n opwachting hadden gemaakt, waar na zij zich met prinses Alice en den graaf van Athlone naar Kensington Pa lace begaf. Heden vertrekt de prinses naar Wind sor Castle, om het week-end met den koning en de koningin door te brengen. Zij zal worden vergezeld door den heer en mevrouw Van Swinderen, die tevens zijn uitgenoodigd. Reuter seinde gisteravond uit Londen, dat prinses Juliana gisteren den dag zou doorbrengen met winkelen en het bezien der stad. Haa»- bezoek is asoluut onofficieel, en derhalve is ook geen officieel programma opgesteld. De Ne derlandsche legatie zal dus ook de pers niet op de hoogte houden van Haar doen en laten. POLTSELING OVERGESTOKEN. Jongetje doodgereden Gistermiddag omstreeks twee uur is op den Leenderweg hoek Loreander- straat te Eindhoven een 8-jarig knaapje, D. J. Heykoop, door een vrachtauto aan gereden. De jongen kreeg een schedel breuk en is kort daarna overleden. De knaap was plotseling van achter een wagen te voorschijn gekomen. OP ZOEK NAAR GOUD IN GEZONKEN SCHEPEN. De Tubantia onvindbaar. De Artiglio heeft zijn opsporingen naar het wrak van de Tubantia gestaakt, en is naar Brest gevaren, waar het schip op 15 Juni zijn werkzaamheden bij het wrak van de Egypt moest hervatten. Tot dusver is de Artiglio erin geslaagd uit de Egypt onge veer 1 mill. goud op te halen. Het wrak zou nog ongeveer 250.000 goud bevatten. HET UITWIJZEN VAN VREEMDELINGEN. De heer Wijnkoop wil méér weten van de nieuwe bepaling. De heer Wijnkoop heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer gevraagd de Tweede Kamer te verzoeken hem toe te staan de re geering te interpelleeren naar aanleiding van de nieuwe circulaire van minister Van Schaik, aangaande de behandeling van vreemdelingen en vluchtelingen. NASLEEP LARENSCHE KWESTIE. Minister heeft nadere berichten ingewonnen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Sneevliet in verband met de ge publiceerde nadere bijzonderheden omtrent de omstandigheden, waaronder een 4-tal Duit- schers te Laren, in arrest zijn gehouden en op 26 Febr. 1934 over de Duitsche grens zijn uitgeleid, heeft minister Van Schaik minister van justite geantwoord, dat hij ken nis heeft genomen van de nadere berichten over de omstandigheden, waaronder de vier Duitschers te Laren in arrest gehouden en over de Duitsche grens uitgeleid zouden zijn geworden, evenals van de daaromtrent door het hoofd van plaatselijke politie te Laren gegeven tegenspraak. De minister is sinds de over de Larensche kwestie gehouden interpellatie doende, zoo mogelijk, nadere gegevens over het geval te verzamelen. Omtrent één toi de „nadere bij zonderheden" behoorend concreet feit dat zich gemakkelijk tot verifieeren leende, nl. dat de betrokkenen geboeid aan de Duitsche overheid zouden zijn overgegeven, onder overlegging van bezwarend materiaal (be scheiden op de conferentie betrekking heb bend), heeft hij zich vergewist bij den grens- commissaris van rijkspolitie te Zevenaar, de van Nederlandsche zijde met de uitleiding belast autoriteit. De bedoelde grenscommissaris heeft ter zake het volgende geantwoord: „Dat de betrokken Duitschers niet geboeid naar Duitschland zijn overgebracht. Daartoe bestond niet de minste aanleiding. Ook werden aan den Duitschen grens-com missari te Emmerich geen papieren op de conferentie betrekking hebbende ter hand ge steld. De naar Duitschland uit te leiden vreem delingen behouden in den regel al hun brie ven en óverige papieren bij zich, uitgezon derd hun nationaliteitspapieren, die ik bij de overgave der personen moet vertoonen". Hieraan kan worden toegevoegd, dat de bij de conferentie in beslag genomen papie ren berusten onder de Nederlandsche justi tie. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat tegen over de lezingen, die, in afwijking van de ambtelijke, over de onderwerpelijke aangele genheid worden gegeven, reserve niet mis- plaats is. Tot nu toe is aan den minister niet gebleken, dat het oordeel van den steller der vragen over de aan den minister verstrekte ambelijke inlichtingen zou moeten worden aanvaard. Eerst indien het voortgezette on derzoek anders zou leeren, zou er voor hem aanleiding bestaan hiervan de consequenties te overwegen. Overigens is de minister aan verschillende bij de interpellatie-Vliegen naar voren gekomen punten zijn volle aandacht blijven geven. Bij de op 12 Juni 1.1. gehouden loting is uitgemaakt, bij welken naam de aanwijzing tot gewoon dienstplichtige voor de lichting 1936 zal beginnen. Menigeen zal echter ook gaarne willen weten, bij welken naam of bij welke letter ongeveer deze aanwijzing zal eindigen. Uit goede bron vernemen wij hier omtrent het volgende: Het getal vrijgelote personen bedroeg de laatste jaren 10 tot 14 procent van bet getal ingeschrevenen, dat er na aftrek van vrijge stelden en afgekeurden overbleef. Hiervan uitgaande, zijn enkele steekproeven genomen, beginnende met Bernardus Cats, geboren 31 Maart, welke naam als nummer één voor de lichting 1936 is aangewezen. Deze steek proeven hebben de volgende uitkomsten ge geven. Als het getal vrijgelote personen 10 pro cent beloopt, zal de eerste, die vrij is, onder de letter B gezocht moeten worden, ongeveer bij namen als Van den Berg en Berkhuijsen Wordt dit getal 14 procent, dan zal de eer ste vrije vermoedelijk iemand zijn, wiens naam met een A begint en ongeveer Alsem of Augustijn luidt. Er is alzoo veel kans, dat van den naam Bernardus Cats af tot den laatste, die onder de Z wordt ingeschreven, en zelfs nog de eersten, die onder de A vermeld werden, al len tot gewoon dienstplichtige bestemd zul len worden, voor zoover zij niet wegens vrijstelling, afkeuring of een dergelijke reden uitvallen. Van Alsem tot Van den Berg is de kans twijfelachtig en van Van den Berg tot Bernardus Cats, geboren 31 Maart, is de kans op vrijloten vrij groot. Toch houde men er rekening mede, dat de werkelijke uitkomsten afhankelijk zijn van verschillende gegevens, die eerst later be kend worden, in de eerste plaats het geheele getal ingeschrevenen, dan hoeveel er worden vrijgesteld en afgekeurd en natuurlijk ook de sterkte van de lichting. Al de gemaakte schattingen kunnen zoowel mede- als tegen vallen. Ook vertoont de eene gemeente of gemeentegroep veelal eenig verschil met een andere. Het lijkt wellicht wat vreemd, dat wan neer er 10 procent vrijloten, waarschijnlijk alleen een gedeelte van de C en een gedeelte van de B vrij zullen zijn. Dit komt daardat er veel personen zijn, wier naam met een B begint. Het van vroeger in zwang gebleven woord „vrijloten" versta men niet in dezen zin, dat hij, die vrijloot, van alles af zou zijn. Ieder, die niet tot gewoon dienstplichtige wordt bestemd en ook niet ongeschikt is bevonden, wordt bestemd tot buitengewoon dienst plichtige, wat wil zeggen, dat hij in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buiten gewone omstandigheden in werkelijken dienst kan worden opgeroepen. ELFDE JAARVERGADERING VAN „KERK EN VREDE". Gistermiddag kwamen de afgevaardigden der afdeelingen van „Kerk en Vrede" ter elf de jaarvergadering te Zutphen bijeen. Na de middagbijeenkomst, waar zaken van organisatorischen aard werden behan deld, had des avonds een wijdingssamen komst plaas in de St. Walburgkerk, onder leiding van Ds. A. J. Wartena van Zeve naar. Ds. K. A. Beversluis van Zutfen sprak over het onderwerp: „Allen Weerbaar". Te genover het „Allen Weerbaar", dat nog door vele Christenen wordt voortgestaan inzake aanvaarding van den oorlog, zeggen Kerk en Vredeleden in gehoorzaamheid aan de be ginselen van Christus. „Allen Weerbaar" om neen te zeggen tegen oorlog en oorlogstoe rusting. Dit is geen lafheid. De Christelijke moed is niet de moed van erop los te slaan, maar van offerbereidheid. Ons volk worde weerbaar gemaakt, niet tot den dood, maar tot het leven met de wapenrusting der ge rechtigheid. Ds. J. J. Buskes van Amsterdam sprak over „Trouw aan ons beginsel". Spr. wees op den huidigen nationalitischen tijdsgeest, die Kerk en Vrede des te meer noopt, vast te houden aan haar beginsel, wat haar verbiedt aan den oorlog mee te doen. Als Kerk en Vrede-leden zullen wij den moed moeten hebben het met Christus te wagen. Kerk en Vrede roept in woord en in daad de wereld op tot bekeering van den den dienst der afgoden tot den dienst, van God. Als beweging van Christen anti-mili- tairisten zal Kerk en Vrede moeten werken in den geest van het offer. In Duitschland hangt boven de straten: „Hitier roept U", boven onze wereld hangt: „Christus roept U". Hij wacht op Uw ant woord. Na afloop der wijdingssamenkomst had een ontvangst der afgevaardigden door de plaatselijke afdeeling plaats. VERKEERSONGEVALLEN. Tegen de tram gereden. Gistermorgen is de loopjongen Hendriks op de St. Annastraat te Nijmegen, toen hij uit een zijstraat kwam. met zijn fiets tegen de tram gereden. De jongen werd meege sleurd en met zware verwondingen naar het Canisiusziekenhuis overgebracht. BRAND. In een meubelwerkplaats. Gisterochtend is te Rotterdam brand ont staan in de stoffeerderij van den heer P. J- Lugtigheid gevestigd in de Banketstraat. Een knecht, die in de werkplaats op den zolder bezig was met het maken van stoel zittingen, ontdekte plotseling brand achter zich. Hij waarschuwde den patroon en is toen weggerend Daar het huis een lang en smal pand is, dat aan de eene zijde uitkomt op de smalle Banketstraat en aan den anderen kant op de nog smallere Broodgang, was de bestrijding van het vuur niet gemakkelijk. Temeer daar in de werkplaats allerlei brandbare waren als hout voor meubelen en vulling voor bekleedingmateriaal waren opgeslagen. De geheele zolderwerkplaats en het dak zijn verbrand. De eigenaar was niet tegen brandschade verzekerd. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bjj Apoth. en Drogisten. KORTE BERICHTEN. Te Tilburg ls Donderdag de eerste Tilburgsche hoogeschooldag gehouden. Van heinde en verre kwamen de stu denten en afgestudeerden. De vereeniging „Het Nederlandse!) Kankerinstituut" heeft Donderdag e n algemeene vergadering gehouden onder voorzitterschap van prof. W. M. de Vries. ONGEVAL IN EEN ZWEMBAD. Amsterdammer verdronken. Een man van 40 jaar die gisteravond in het gemeentelijk zwembad aan de Schinkel te Amsterdam aan het zwemmen was, verdween plotseling in de diepte. Toen men hem te hulp schoot, was hij reeds overleden. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. RADIO-CENTRALE UITGEBRAND. Te Apeldoorn. In den afgeloopen nacht is het gebouw der Apeldoornsche radiocentrale gelegen aan de Marialaan 3, grootendeels door brand verwoest. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. De beide lokalen, waar de toestellen voor distribueering der radio wa ren opgesteld, brandden geheel uit. Van den inventaris kon niets worden gered. De Apel doornsche vrijwillige brandweer verrichtte het blusschingswerk. De s.chade wordt door verzekering gedekt. WARMENHUIZEN. (Mei). Ondertrouwd: Cornelis Modder te Schoorl en Dieuwertje Koorn. Martinus Jacobus Bruijn te Óudkarspel en Maria Stet. Nicolaas Klever laan te Schoorl en Anna Maria Mosch. Getrouwd: Cornelis Modder te Schoorl en Dieuwertje Koorn. Martinus Jacobus Bruijn te Oudkarspel en Maria Stet. Geboren: Sipke Johannes, z. van Johannes te Buck en Sijtske Faber. Anto- nius Cornelia, z. van Antonius Petrus Pronk en Catharina Antonia Vlugt. Overleden: Johanna Jonker, 28 jaar, echtgenoote van Jacob Meijer. TEXEL (Mei). Geboren: Klaas, z. van Pieter van Tatenhoven en Jantje Pranger. Maria Anna Margaretha, d. van Cornelis Keijzer en Naantje de Graaf. Neeltje, d. van Huibert de Ridder en Catharina van der Knaap. Gijsbert, z. van Jan Agter en Gijsje van der Lee. Jan Pieter, z. van Jacob Kok en Wille- mijntje van Vlaanderen. Anna Maria, d. van Jan Schraag en Catharina Smit. Fre- derik Jacobus, z. van Johannes Halsema en Anna Geziena Bos. Hilke, z. van Obbe Komdeur en Grietje van der Laan. Leen- dert, z. van Willem Leendert van den Berg en Hendrica Eelman. Gerrit Albert, z. van Marinus Cornelis Keijser en Aafje Zegel. Cornelis, z. van Ebe Rauwerda en Tjitske Brouwer. Jelte, z. van Sibolt Zuidema en Hinderkien Boerma. Maria Theresia, d. van Simon Witte en Cornelia Agatha Witte. Piet, z. van Nicolaas de Graaf en Anna Margaretha Zijm. Jacoba, d. van Johanes de Penning en Lena van 't Hof. Ondertrouwd Jacob Witte en Cor nelia Margaretha Witte. Pieter Roeper en Cornelia Visser. Wilhelm Benen en Anna Maria Reij. Johannes de Graaf en Dieu wertje Smit. Pieter Willem Jan Logman en Elisabeth Guurtje du Porto. Hannes Jo hannes Jansen en Cornelia Jannette Moer beek. Harmen Broersma en Trijntje Hoo- gerheide. Jan Greep en Maartje Vlaming. Getrouwd Cornelis Witte en Marga retha van Heer waarden. Reijer Daalder en Aafje Burgman. Biem van der Vis en Grietje Lap. Peter Savelkous en Nellie Klaziena Borgman Jacob Zwaan en Mary Nel'.y Eelman. Dirk Jacobus Barends en Afina Bakker. Jacob Witte en Cornelia Margaretha Witte. Pieter Roeper en Cor nelia Visser. Wilhelm Benen en Anna Maria Reij. Overleden: Anton Laurens Schot, 2 maanden. Cornelia Rab, 68 jaar. Pieter Zijm, 78 jaar, geh. met Jannetje de Vries. Pieter Heending, 77 jaar, wedn. van Neeltje Bakelaar. Gerrit van den Brink, 9 mnd. DE OLYMPISCHE DAG. Ongeveer een jaar geleden hebben wij den eersten Olmpischen dag meegemaakt en het succes is toen absoluut volledig geweest. Wij hebben uitstekende wielerwedstrijden, spannende athletiekwedstrijden, fraaie rui- terdemonstraties en last not least een boeienden voetbalwedstrijd gezien en van dezen laatsten herinneren wij ons nog de ontdekking van Vente. Men weet, waarom deze Olympische Dag werd ingesteld. In 1932 moest een Oranje- ploeg naar de Olympische Spelen in Los Angelos en toen was er geen geld Slechts met kunst en vliegwerk slaagde het Comité er in, het benoodigde bedrag bij elkaar te schoppen. Zulks mocht niet meer gebeuren en daarom heeft men reeds het vorige jaar een plan in elkaar gezet, om geleidelijk tot het bdrag te komen, dat noo- dig is, om in 1936 een goede Nederlandsche ploeg af te vaardigen naar Berlijn. Men wilde elk jaar een z.g. Olympischen Dag instellen, een dag, waarop een select pro gramma van verschillende takken van sport zouden voorkomen. En nu in 1933 hebben wij zoo'n dag gehad en alles klopte als een bus. Op de minuut af werd het heele programma afgewerkt en meer dan tevreden gingen de duizenden des avonds huiswaarts Zij hadden een prachtigen dag gehad, geno- ten van uitstekende en hoogstaande sport. En nu staan wij weer aan den vooravond van den tweeden Olympischen dag. Reeds verschillende keeren hebben wij gewag ge maakt van dit programma, zoodat ieder weet, wat de dag van morgen zal brengen Het programma. Het programma begint met eenige wieler wedstrijden, daarna komen de athletiekers aan de beurt, dan de voetballers, de ruiters, en zoo zal de middag een prachtige variatie brengen van alles, wat den sportliefhebber kan interesseeren. Vanzelfsprekend vormt de wedstrijd Oranje Roma het voornaamste punt der agenda. Tegen het sterke elftal van Roma zullen onze Oranjemenschen moeten vechten en al is dit geen officieele landenwedstrijd, boeiend zal hij zeker worden, vooral ook, omdat onze jongens willen toonen, dat ze ondanks de nederlaag tegen Zwitserland nog altijd een behoorlijk partijtje kunnen voetballen. Veel kunnen wij niet van het programma meer vertellen. Ieder weet, dat onze beste athleten, onze eerste ruiters en onze bekend ste wielrijders morgen in het stadion aan wezig zijn. En wij kunnen alleen benieuwd zijn, of er records zullen worden gebroken, athletiekrecords dan. En daar is wel een kansje op, vooral, als het weer meewerkt. Moge deze Tweede Olympische Dag een groot, een evengroot succes worden als de eerste was Boksen. EEN NIEUWE WERELDKAMPIOEN. Camera geslagen In New York is eergisteravond de boks wedstrijd om het wereldkampioenschap zwaar gewicht gehouden tusschen Camera (titelhouder) en Baer (uitdager). Eerstge noemde was favoriet, doch reeds in de eerste ronde bleek, dat Camera niet de oude was. Hij reageerde niet vlug genoeg op de snel heid van Baer en was dan ook weldra in de minderheid. De N.R.Crt. zegt van het ge vecht o.m.: De eerste drie ronden waren voor Baer. Van het praatje, dat hij uit conditie zou zijn, bleek niets waar te zijn. Zijn oude snelheid en onuitputtelijk zelfvertrouwen hadden hem niet verlaten. Hij had een tergende manier van boksen. Voortdurend kwam hij snel in, plaatste een stoot en retireerde ijlings weer Hij hoonde zijn tegenstander als dit lukte en lachte hem hartelijk uit, als hij erin slaagde een stoot te plaatsen, die bij Camera het bloed te voorschijn deed komen. Maar deze liet zich ook niet onbetuigd. Hij had met Baer's snelheid veel te stellen en een keel ontsteking, waaraan hij leed, maakt zijn „adem" er niet beter op, zoodat hij in snel heid het moest afleggen tegen Baer. Maar niettemin viel Carnera ook in deze ronde heftig aan en plaatste hij eenige zware stoo- ten in het corps a corps. Baer echter, full of fight, alles vergetend in de opwinding van dezen titanischen strijd, scheen ze niet te voelen. De vierde ronde wist Carnera op zijn naam te brengen. Hem gelukten herhaalde lijk korte linksche hoeken op de korte rib en kin van Baer, die deze toch minder aange naam scheen te vinden. Want in de vijfde ronde viel hij als een bezetene aan en scheen een einde te willen forceeren. Een stoot op Camera's gelaat deed deze een oogenbük wankelen en neer gaan, maar hij weerstond toch den deliree- renden aanval. Intusschen maakte Carnera evenals in zijn laatste gevecht tegen Loughran, niet zoo'n bijsteren indruk. Hij scheen niet uit zichzelven los te kunnen ko men, in tegenstelling met Baer, die een vech tende duivel leek. De wijze van boksen van Baer bracht Carnera ook in de war. Er zijn maar weinig boksers, die er tegen kunnen dat hun tegenstanders ook tijdens de span nendste oogenblikken, hen vierkant in hun gezicht uitlachen. En dat deed Baer. Geen ronde of hij liep zoo'n beetje te dollen en te spotten met zijn man. Dit bracht Camera nog meer van de wijs. Tot in de achtste ronde weer een opleving voor Carnera kwam. Hij viel met beide han den aan en plaatste harde rechtschen op Baer's maag en eenige geslaagde stooten op diens kin. Baer van zijn kant wist dezen storm weer te doorstaan en de negende ronde op zijn naam te brengen. In de tiende bokste Baer niet heelemaal correct. Hij trof gevaar lijk laag en maakte zich ook schuldig aan vasthouden en naslaan. (Een telegram uit New York, spreekt van 5 maal wetsovertre ding van den kant van Baer). Dat is dus veel. Maar Carnera antwoordde in deze ronde met een tweehandigen aanval op het hoofd. De elfde ronde ving al dadelijk verwoed aan. Na ongeveer twee minuten van strijd, vloerde Baer Camera met een geweldigen rechtschen zwaaislag tegen het hoofd. Carnera ging neer voor drie tellen en stond dan, geheel versuft, op. De scheids rechter zag, dat doorboksen tegen een Car nera, die zich niet meer kon verdedigen, levensgevaarlijk zou zijn en verklaarde Baer overwinnaar door een technische k.o. op zijn tegenstander. Deze laatste ronde duurde 2 minuten en 16 seconden. Paarden. Door het Colenbranderfonds, indertijd opgericht teneinde voor concoursen ge schikte paarden aan te koopen, werden reeds eerder aankoopen gedaan, die mede tot het succes bij de Olympische Spelen en bij verschillende internatio nale concoursen geleid hebben. Aan het Amsterdamsche concours zullen opnieuw vier door het fonds ge kochte paarden deelnemen, n.1. Dan seuse Rose, Erica, Diana en Arkansas. Behalve de reeds genoemde Duitscne officieren, zal ook de bekende heer G. Langen uit München met zijn paarden komen, welke door mevrouw Drey ge reden zullen worden. Ook Dr. Ziegler uit München komt met eenige paarden uit. De Italiaansche officieren komen Maandagmiddag te Amsterdam aan en logeeren in het Carlton-Hotel. Op alle dagen zal de muziek van de Amsterdamsche Burgerwacht zich doen hooren. In totaal nemen ruim 80 springpaar den deel, die eiken dag andere hinder nissen te nemen krijgen, zoodat er eiken dag een ander programma afgewerkt wordt. M otoren. DE K.N.M.V.-PRI [SVRAAG TE ASSEN. Een Eysink motorrijwiel voor den gelukkiger winnaar. Thans is bekend geworden dat het motor rijwiel, door de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging beschikbaar gesteld als gratis prijs voor den gelukkigen winnaar /an haar propaganda-prijsvraag gedurende de T. T. races te Assen, zal zijn een 350 cc zijklep model supersoort Eysink, compleet voor den weg met electrisch licht, een waarde vertegen woordigend van bijna 600. Een machine dus, waarop men niet alleen, maar ook met „haar" op de duo, op tour kan gaan. Hoewel de keus in dit geval heel groot was. heeft de K. N. M. V. gemeend te handelen in den geest van dezen tijd door hier de voorkeur te geven aan een product van de nationale industrie. Het is van belang te vermelden, dat met het oog op een betere controle de tonnen, die oorspronkelijk zouden worden gebezigd voor het inwerpen der ingevulde formulieren, zijn vervangen door de stembussen van de gemeente Assen, die op duidelijk zichtbare wijze zullen zijn opgesteld op verschillende punten langs het circuit en kenbaar zullen zijn aan te kleuren oranje en groen en de letters K. N. M. V. FONDSEN. 11 Juni 12 Juni 13 Juni 14 Juni 15 Juni 4 obl. Nederl, 1000 '31 4 idem 1000 34 5 O -Ind. 1000 17 4X idem 1000 30 11 4 idem 1000 '34 5J4 Duitschland '30 Amsterd. Bank Koloniale Bank Ned, Ind Hand, Bank Ned. Handel Mij, Cert. v. 1000 Rotterd. Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford Ned, Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult, Mij. Vorstenl, Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie i i i *Ex-dividend. 1016/16 lOU/iO 101 101} 99% 35 99} 50} 57} 44 37Vi« 15} 50} 201} 319} 218} 73% 9% 21% lï 25} 57/:8 2H 173 91 127} 5} 164} 135} 158} 5} 106% 51} 26 34 34} 137} 12/} 34 132 14} 1 1015/16 101% 101% 1° S/l6 101} 101 100} 100} 100} 101* 101} 101} 99% 99} 99} 35 34} 33} 97 94} 92 50 49} 49} 58 58} 57 42 41 74 74} 38 38} 38} 15* 15* 15} 50} 50} 50} 203 203} 203 ■19 319} 319} 211} 215* 208} 72 71% 70 9% 9% 9% 20% 21% 21% 1» 1% 1% 25 25% 25% 5% 5% 5% 21} 21* 21 169} 172} 173* 90 91 90 123 130 126}* 163} 165 163} 136 139 156} 160} 159} 5} 5% 5} 105} 106} 104} 50} 51} 50} 26} 34 33} 33} 34} 34 33} 1 -I8| 138} 138} 127 129} 128 135 34} 133 133 14} 155/m 74 1 1 1 J015/i6 101} 100,1 101} 351/18 93} 50 56} 40 38% 15} 204} 213} 70} 9% 20% 174} 89} 126} 5} 165} 139 160% 5 105% 51 31} 32} 142} 133 34} 136} 14} 1

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7