Atywda TRAGISCHE DOOD. Wielrijdster spande zich te veel in. NOODWEER BOVEN LIMBURG. Wolkbreuk te Heerlen. Een man door den bliksem ge dood. Branden veroorzaakt. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. branden VERKEERSONGEVALLEN H. M. DE KONINGIN OP REIS. Naar Zwitserland. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, eiken avond rot en met Woens rag 7.30 uur, „De dame met den zwar ten sluier" (spann.), hoofdrollen Olga Tschechowa en Paul Otti, leeftijd boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Donderdagavond 8.15 uur, besloten filmvoorstelling (o.a. De Zwarthemden). Cinema Americain, 7.30 uur, Champagne bij kaarslicht (rom.), met Elissa Landi en Paul Lukas en „Reken nooit op vrouwen" (spannend) met Jack Holt en Fay Wray. Leeftijd boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, Reprise S.O.S.-ijsberg (sens.), hoofdrol Ernst Udet. Leeftijd boven ,14 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, Dancing Lady (rom.) met Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 30 Juni. 3 uur n.m., opening Victoriebad Alleen voor abonnees. Zondagmiddag is te Wassenaar de 16-jarige winkeljuffrouw C. Sch. uit Rotterdam, die met kennissen naar haar woonplaats terug fietste, nadat zij de z.g. Klip, een nogal steilen heuvel, was opgereden, van haar rijwiel gevallen en kort daarna overleden. Vermoedelijk was zij door te groote inspanning door een hartverlamming getroffen, zegt De Ci t. ONRECHTMATIG STEUN ONTVANGEN Tegen den metaalbewerker J. van H. hit Haarlem is procesverbaal opge maakt, omdat hij door verzwijgen van gezinsinkomsten en onjuiste opgaven ongeveer 700 op onrechtmatige wijze aan steun zou hebben ontvangen. De politie stelt een nader onderzoek in. Gistermiddag heeft blijkens mededee- lingen in De Crt. boven Limburg een zwaar onweer gewoed, dat in Heerlen vergezeld ging van een wolkbreuk, die de straten geheel onder water zette. Het tramverkeer werd gestremd doordat de rails vol leem raakten. De bliksem sloeg öp eenige plaatsen in, echter zonder ernstig onheil aan te richten. De brand weer werd herhaaldelijk gealarmeerd om volgeloopen kelders leeg te pompen. Te Pey-Echt werd de 45-jarige arbeider Verkoyen, die vader is van negen kin deren, in zijn woning door den bliksem getroffen en op slag gedood. Te Thorn i6 de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer Tonnaer, die zich op dat oogenblik alleen in Je woning op een bovenkamer bevond. Tonnaer moest buitenlangs met inmid dels toegeschoten hulp de kamer ver'a- ten, daar de trap reeds in brand stond. Woning, schuur en stalling brandden geheel uit. Er kon nagenoeg niets wor den gered. Drie varkens kwamen in de vlaipmen om. Te Maasbracht sloeg de bliksem in bij den landbouwer Maessen. Het huis, schuur en stalling stonden in een oog wenk in lichtelaaie. Niets kon worden gered. Een koe kwam in de vlammen om, terwijl twee koeien zoo hevige brandwonden opliepen, dat zij dadelijk moesten worden afgemaakt. Het vuur was inmiddels, aangewak kerd door den feilen wind, overgeslagen naar de woning van den landbouwer Deckers. Deze brandde eveneens tot den grond toe af. Gistermiddag is de 19-jarige W. van der Hurk te Eindhoven bij het zwem men door kramp overvallen en dienten gevolge verdronken. Eenige personen, die bij hem in het water waren, konden er niet in slagen hem te redden. Gistermiddag is te Obbicht (L.) een 22- jarig meisje bij het zwemmen in de Maas verdronken. Het slachtoffer, dat de eenige dochter was van een opzichter bij de kanaal- werken, begaf zich met haar broer naar de rivier, ofschoon geen van beiden goed kon zwemmen. Toen zij nog slechts korten tijd in het water was, kwam het meisje in een kolk terecht en verdween in de diepte. Haar broer zag het ongeval gebeuren, doch kon niets uitrichten. Op zijn hulpgeioep snelden ver schillende menschen toe, maar het gelukte niet het meisje te -edden. PONTVERKEER OVER DE WAAL HERSTELD. Do baggerwerkzaamheden in de Waal zijn de laatste dagen zoowel overdag als des nachts voortgezet en gistermiddag is men met het werk gereed gekomen, zoodat de groote pont weer in de vaart kan worden gebracht. Het verkeer over Nijmegen is dus weer volkomen nor maal. ZESDE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKEND AO. Te 's Hertogenbosch gehouden. Het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Katholiekendag heeft van Z. H. den Paus een telegram ontvangen waarin Z. H. waardeering uitspreekt voor het gekozen on derwerp en zijn gelihwenschen overbrengt. Omtrent het onthullen van het standbeeld van kardinaal van Rossum kan nog worden medegedeeld, dat de onthulling geschieddde door Z. Exc. Mgr. Leo Schioppa. In totaal hebben ruim 30.0000 personen den Katholiekendag bijgewoond. MET EIGEN REVOLVER BEDREIGD. Smokkelavontuur in Noordbrabant. Een rijksambtenaar te Rucphen in N. Br. betrapte een dezer nachten een gfoepje smokkelaars. De mannen lieten hun vrachtje vallen, doch kwamen onmiddellijk daarna op den ambtenaar af en bedreigden hem der mate, dat de aangevallene gebruik wilde maken van zijn vuurwapen. Het bleek echter, dat zich geen patronen meer in den revolver bevonden en toen de ambtenaar nu bezig was het wapen te laden zag een der smokke laars kans hem het wapen afhandig te maken. De man zag nu den revolver op zichzelf ge richt en moest het aanzien dat de smokke laars hun pakken weer opnamen en kalm wegtrokken. Hij verwittigde daarop de marechaussee te Sprundel en deze arresteerde, toen het dag geworden was. iemand uit St. Willebrord. IXze arrestant bleek wel een zeer gladde vogel. Toen de wachtmeester hem 's anderen daags in de gelegenheid stelde zich te was- schen, zag hij de kans schoon en ont vluchtte. De man viel later echter in handen van de rijksveldwacht te St. Willebrord en zoo kreeg de maréchaussee hem toch weer te pakken. 48 LEERLINGEN IN EEN KLASSE. Te Amsterdam. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Amsterdam opdracht gegeven aan de afd. Onderwijs, om een begin te maken met het plaatsen van 48 leerlingen per klasse. Er wordt hiermede gestreefd in de richting, om de boventallige onderwijzers af te schaffen. DE STORM EN DE KERSEN. Groote schade aangericht. De storm van Vrijdagnacht heeft in de omgeving van Culeipborg groote schade aangericht aan de kersenboomgaarden. Over al lagen afgewaaide kersen over den grond verspreid. De schade voor de pachters is zeer groot. In de buurt van Eist heeft de storm even eens huisgehouden, zij het, naar het zich laat aanzien, in niet zoo ernstige mate. Hier zijn echter wel veel vruchten afgewaaid. DE MOORDAANSLAG TE OSS. Het mes gevonden. In een korenveld achter de woning van de familie De B, aan de Achterschayk te Oss heeft de marechaussee het mes gevonden, waarmee in den nacht van 18 op 19 dezer ten huize van genoemde familie tijdens „een familiefeestje" een moordaanslag werd ge pleegd op den 26-jarigen Van Buul. Het was een zakmes van groot formaat, waarop nog duidelijk bloedsporen zichtbaai waren. De toestand van het slachtoffer, dat in het ziekenhuis te Oss wordt verpleegd, is voor uitgaande. Het direct levensgevaar kan thans als geweken worden beschouwd. GEEN ENKELE WERKLOOZE MEER INGESCHREVEN. Door het plaatsen van alle ingeschreven werklooze landarbeiders in het vrije bedrijf en den meerderen arbeid, ontstaan bij het verladen der aardappelen, staat geen enkele werklooze meer ingeschreven bij het orgaan der arbeidsbemiddeling. MEN WENSCHT VOOR 22.45 NIET TE WERKEN. Strubbelingen onder Crailoo. bij zandafgraving In het begin van Mei j.1. gaf de N.V. Spoorwegbouwbedrijf te Utrecht gelegen heid aan bij de Bussumsche Arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen grondarbeiders om bij een belangrijke zandlevering per trein uit de zanderij bij Crailoo te worden tewerk gesteld. Over het loon, t. w. 45 cent per uur, bleek aanvankelijk zoowel bij de desbetref fende arbeiders als bij de plaatselijke bestu ren van bouwvakorganisaties bezwaar te be staan, ten gevolge waarvan de werklieden, die door tusschenkomst van de Arbeidsbeurs voor plaatsing bij dat werk waren opgeroe pen, weigerden aan het werk te gaan. Nadat dat geschil door de plaatselijke besturen in handen was gegeven van de hoofdbestuur ders der vakorganisaties, beslisten de Alge- meene Nederlandsche Bouwarbeidersbond en de christelijke en r. k. Bouwvakariteiders- bonden, dat het werk diende te worden aan vaard. Omstreeks half Mei werd daarop door een 30-tal werklieden met het werk aange vangen. Niettegenstaande die eindbeslissing van de vakorganisaties, bleef van den aanvang af de werkprestatie beneden het middel matige en waren strubbelingen aan de orde van den dag; eenige weken geleden leidde dat zelfs tot ontslag op staanden voet van vier werklieden. Na een zestal weken bleek het aan de N.V. Spoorwegbouwbedrijf, dat het niet mo gelijk was, bij deze onvoldoende arbeids prestatie het handladen van de zandtreinen te bekostigen, zoodat Donderdag j.1. aan 27 werklieden het werk werd opgezegd, daar van dien datum af de zandtreinen uitsluitend door middel van een stoomschop zullen wor den geladen. Door dat besluit zullen aan de honder den werkloozen te Bussum wederom een 30- tal grondarbeiders worden toegevoegd, die bij vorenbedoeld werk laatstelijk een week loon van 22.45 verdienden en daarbij on getwijfeld onafgebroken tot einde October a.s. werkzaam hadden kunnen zijn geweest. BLOEMBOLLENSCHUUR AFGEBRAND. De schadt wordt op 50000 gulden geschat. Gisteravond omstreeks zes uur is brand uitgebroken in de groote nieuwe bloembol- lenschuur der N.V. de Groot Co. te Hille- gom. De schuur is een groot steenen gebouw dat op het oogenblik van het uitbreken van den brand leeg stond. De brandweer uit Hil- legom was spoedig met twee brandspuiten aanwezig. Ook de brandweer uit Bloemen- daal en Lisse was geroepen. De brandweer uit Bloemendaal heeft ook inderdaad aan de blussching medegeholpen, doch die van Lis- se behoefde geen water te geven. Het gebouw is zoo goed als geheel uitgebrand. De schade wordt op 50.000 gulden geschat. De oorzaak van den 'brand moet vermoedelijk gezocht worden bij een fout in de centrale verwar ming. De eigenaren waren verzekerd. Twee boerderijen te Someren. Zaterdagmiddag werd brand ontdekt in de boerderij, bewoond door den landbouwer A. v. d. Hurk te Someren (L.) De boerderij, welke geheel met riet bedekt was, stond weldra in lichtelaaie, terwijl het vuur in zeer korten tijd zulk een omvang had aangenomen, dat aan blusschen niet viel te denken. De bewoners konden zich nog tijdig in veiligheid stellen. Ekele varkens kwamen in de vlammen om. Alvorens hulp was komen opdagen, vatte ook de op ongeveer 50 meter afstands van het brandende perceel gelegen boerderij van den landbouwer W. Warenburg vlam. Ook deze boerderij stond weldra in lichtelaaie. De landbouwwerktuigen en een partij kippen en kuikens werden een prooi van het vuur. Slechts een klein gedeelte van den inboedel kon worden gered. De brandweer werd wel gealarmeerd, maar aangezien in de omgeving geen water te krijgen was, is zij niet uitgerukt zegt De Crt. Nog meer branden in Limburg. Te Heythuyzen is brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer v. H. Schuur en stalling, alsmede verschillende landbouwmachines werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is tot nog toe niet bekend. Door onbekende oorzaak is te Wessem in de droogloodsen der steenfabriek van gebr. Joosten brand uitgebroken. In een oogen blik tijds breidde het vuur, aangewakkerd door den feilen wind en de geweldige droog te, zich zoodanig uit dat aan blusschen niet te denken viel. Een zestiental loodsen ging in enkele minuten in de vlammen op en het geheele terrein was een vuurzee Na drie kwartier was alles een smeulende massa. Landhuis van Kees van Bruggen afgebrand. Omwonenden bemerkten Zaterdagmorgen om halftwaalf. dat er vlammen uit het rieten dak sloegen van het landhuis aan het Kolonie pad te Blaricum, eigendom van den letterkun dige Kees va.i Bruggen en thans bewoond door den heer H. Buijs. Men telefoneerde de Lajxnsche brandweer, die spoedig met de motorspuit kwam; de spuitgasten waren juist gereed om té gaan spuiten, tóen de directeur van gemeente werken, die tevens hoofd van de brandweer is, in allerijl met nieuwe instructies uit het raadhuis verscheen en verbood om water te geven. Het Koloniepad ligt op de grens van Laren en Blaricum en men had uitgerekend, dat de vlammen zich boven Blaricum's gebied bewogen. Buren, die vreesden, dat hun wo ningen zouden worden aangetast, belden toen de Blaricumsche brandweer op. De burge meester van Blaricum, de heer Klaarenbeek, verscheen spoedig en gaf de opdracht, welke de Larensche autoriteiten volgens contract verlangden. De vlammen hadden inmiddels niet ge wacht op den uitslag van de Larensche be spiegelingen en hun werk voortgezet, zegt de Crt. Het huis brandde geheel af op een zij muur en een kamer na. Buren hadden wat van den inboedel weten te redden. De be woner was afwezig. De eigenaar Kees van Bruggen en zijn vrouw woonden het blusschingswerk bij, waartoe inmiddels ook de Blaricumsche brandweer het hare had kunnen bijdragen. Kees van Bruggen, die zes jaar geleden dit huis heeft doen bouwen en daarover een no velle „Wij bouwen een huis" heeft geschre ven, zal thans, zoo deelde hij mede, een ver volg schrijven „Het Huis brandt af". Het huis was voor f 6000, de inboedel voor 3000 verzekerd. De oorzaak wordt gezocht in kortsluiting. Verschillende branden te Nijmegen. Zaterdagmiddag is te Nijmegen heel wat consternatie verwekt, doordat men gedu rende eenige uren de brandweerwagens luid bellend de stad zag doorkruisen. De zonder lingste geruchten deden de ronde, maar ner gens was iets te bespeuren van een grooten brand. En toch raasden de brandauto's steeds weer voorbij. Het bleek, dat de aanwezigheid van de brandweer op verscheidene plaatsen en kort na elkaar vereischt werd. Het begon om twee uur met een gras- brand langs den spoorweg in de Verlengde Groenestraat. Men was daar volop met het blusschingswerk bezig, toen de alarmeerende tijding kwam, dat de prachtige gemeente- bosschen op Heumensoord in lichtelaaie ston den. Direct werden meer materiaal en brand weerlieden ontboden en daar men intusschen den grasbrand meester was, ging het in ra zende snelheid naar Heumensoord. Daar aan gekomen bleek, dat de brand op de Mooker- heide woedde. Door de gemeente Mook was geen assistentie gevraagd, doch toen de brand over een groote uitgestrektheid bleek te woeden, werd nog getracht, telefonisch verbinding te krijgen met den burgemeester van Mook, ten einde hulp aan te bieden. De burgemeester, die de leiding van het blus schingswerk had, kon echter niet bereikt worden. Inmiddels was men daar het vuur meester geworden, door met een groot aantal men schen gewapend met schoppen brandgangen te graven en vervolgens het vuur met takken uit te slaan. Er was ongeveer 1 H.A. jong bosch en een halve H.A. heide verioren ge gaan. Intusschen maakte de Nijmeegsche brand weer zich gereed om naar de stad terug te keeren, maar nog vóór men op weg was, kwam een nieuwe brandmelding, ditmaal voer een perceel aan de St Annastraat 238. Toen men daar na een snellen rit arri veerde, bleek een schuurtje achter de woning in lichtelaaie te staan, terwijl een daaraan grenzende timmerfabriek groot gevaar liep. Juist op tijd kon de brandweer water geven en daardoor een catastrophe voor de timmer fabriek voorkomen. Het schuurtje brandde geheel af. De brandweer meende, thans een welverdiende rust te kunnen gaan genieten, maar men was nog niet goed en wel on derweg, of men stuitte op groote rookwolken. Het bleek, dat langs Jen spoorweg bezijden de St. Annabrug een groote grasbrand woed de. Direct werd ook hier water gegeven en het duurde niet lang, of deze brand behoorde eveneens tot het verleden. Zonder verder on heil bereikte men toen de standplaats weer. Vier gewonden. Zaterdagnacht is tusschen Apeldoorn en Zwolle, op den Grootenweg, een auto met groote snelheid tegen een boom gereden. De wagen kwam van de T.T.Races te Assen Van de vier inzittenden van den auto zijn twee personen ernstig en twee minder ernstig gewond. De gewonden zijn allen naar hun woon plaats, Geleen, vervoerd. Twee kinderen op trottoir aangereden. Zaterdagavond heeft de motorrijder A. S uit Utrecht, die van de races te Assen terug keerde, aan den Hoogeweg te Amersfoort twee kinderen, die aan den linkerkant van de straat op het trottoir liepen, aangereden. Het 10-jarig dochtertje van de familie v. d- R-, uit de Hessenstraat, werd met een beenbreuk, een zware hersenschudding en een schedel breuk naar het nabijgelegen militaire hospi taal vervoerd. Zondagmorgen kon hef kind worden weggebracht naar het r.k. zieken huis. Het andere kind, een 9-jarig zoontje van de familie K., eveneens uit de Hessen- straat, werd ook ernstig gewond. Zijn toe stand is gelukkig niet levensgevaarlijk. Ook twee wielrijders, die aan den rechterkant van den weg reden, werden aangereden, doch zij konden, zij het met gehavende kleeren, hun weg vervolgen. De politie stelt een onder zoek in. Het schijnt, dat de motorrijder de bocht met veel te groote snelheid heeft ge nomen. OUD-MINISTER VERSCHUUR. Curator Nederlandsche Handels- hoogeschool. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft, zoo meldt de „Maas bode", ter vervulling van de vacature, ont staan door het aftreden als zoodanig van mr. B. C. J. Loder, tot curator van de Neder landsche Handelshoogeschool benoemd den heer mr. T. J. Verschuur, oud-minister van Economische Zaken, die deze benoeming heeft aangenomen. Naar wij vernemen, zal H. M. de Ko ningin gedurende haar verblijf in Zwitserland vertoeven te Brig. De Ko ningin zal haar intrek nemen in hotel „Couronnes et Postes". H. K. H. is Za terdagavond om 17.48 vanuit Utrecht naar Zwitserland vertrokken. Bij het plaatsje Brig, dat bijna 700 M. boven zee ligt, begint de Simpiontunnel. Brig is sinds eeuwen een der voor naamste stations in het verkeer naar en van Italië; op de plaats van het oude grenspad deen Napoleon in 18001806 den Simplonpao aanleggen, die thans nog een der beste automobielwegen van Zwitserland is. Middelpunt van het spoorwegverkeer werd Brig een eeuw later, toen in 1906 dé Siraplontunnel gereed was gekomen; daarna volgde in 1913 de opening van de lijn Lötschberg en in 1915 de tandrad baan over den Turka-pas. In een schilderachtige omgeving ligt Brig met zijn oude huizen, die dikwijls met torentjes zijn getooid, en beheerscht daar het beeld van het landschap wel in de eerste plaats door het slot van de familie Stookaeper, dat in 1642 werd op getrokken en in dien tijd als de groot-te bezitting in Zwitserland gold. Het plaatsje, dat met het aangrenzen de Glis en Natérs, ongeveer 8000 inwo ners telt, verheugt zich in een druk be zoek van vreemdelingen, die er ook kuren volgen. Men heeft er schitterende vergezichten; men kan er den loop van de Rhöne over een lengte van 12 K M. volgen. Een bezienswaardigheid is o.a. het oude Protestantsche kerkje in het nabije Glis. LAAT DE MOLENS MALEN! Verzoek aan minister Kalff De vereeniging „De Hollandsche Mo len" die meer dan tien jaren en zulks met verblijdende resultaten gestreden heeft voor het behoud van de steeds meer belaagde koren- en watermolens in mis land, heeft zich dezer dagen scnriftelijk tot den Minister van Water staat gewend met het verzoek een on derzoek te willen instellen naar het vraagstuk van de windbemaling, in aet bijzonder die ten behoeve van de plan nen tot inpoldering van een verder Te- deelte van het IJselmeer. NEDERLANDSCHE OORLOGSBODEMS NAAR DENEMARKEN. Blijkens een bij het departement van defen sie ontvangen bericht zijn Hr. Ms. Z 16 en L 8 onder bevel van den luitenant eerste klasse J. Houtzmu-ller 23 Juni te Aarhuus (Denemarken) aangekomen. MOORDAANSLAG. Ti Op Tholen. Hedenmorgen kreeg C. Joppe ruzie met zijn buurvrouw De Letter. Even later kwam de mand van vrouw de Letter thuis. Hij ont stak bij het vernemen van de ruzie in woede wapende zich met een bijl en begaf zich naar het huis van den buurman waar een woordenwisseling ontstond. De L. wilde met zijn bijl Joppe te lijf. Deze trok een revolver en loste vier schoten op De Letter, waardoor deze zwaargewond neerviel. Onmiddellijk was geneeskundige hulp ter plaatse, waarbij bleek, dat de Letter in de buik, arm en hoofd gewond was. *-ijn toestand was zoodanig naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,1 m.M. te Wisby. Laagste barometerstand 749,9 m.M. te Reikjavik Verwachting, geldig tot den avond van 26 Juni: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen, betrokken tot zwaar of half be wolkt, kans op regen of onweer, waarschijn lijk koeler. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de depressie over de Oostzee opgevuld en verder oostwaarts ge- trokken. De hooge drukking, welke Zater. dag op den oceaan ten westen van Schot-' land lag, heeft zich aanvankelijk over de Noordzee uitgebreid en bevindt zich thans over Zuid-Scandinavië en de zuidelijke Oostzee. Op IJsland blijft de depressietoe stand aanhouden. Een secundaire uitlooper van dit gebied strekt zich via Ierland en Engeland tot over West-Frankrijk en ons land uit. Deze uitlooper beteekent voor ons land een betrekkelijk groote onweerskans, reeds thans zijn ten zuiden van ons land hier en daar zware neerslaghoeveelheden ge vallen (Calais 28 m.M.) Tengevolge van den inval van de koelende westenwinden zijn in Frankrijk over het algemeen sinds giste ren de temperaturen gedaald. Over ons land, Zuid-Scandinavië en Duitschland zijn zij gestegen, terwijl ze in het overige gebied onveranderd bleven. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m nam. vm. nam. 26 2.56 3 27 1141 27 3 43 4.15 0.03 0.29 28 4 34 5.08 0.56 1.20 29 5 28 6.01 1.56 2.21 30 619 6 49 2.47 3.12 HOOG- EN LAAG WATER TE EG MOND AAN ZEE. (In Zomertijd). I u n i. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 26 2.53 3.24 1129 27 3.46 4 18 0.15 0.41 28 4 37 5.11 1.08 1.32 29 5.25 5.58 1.44 2.09 30 6 16 6 46 2 35 3 00 dat hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom moest worden overgebracht. De dader heeft zich bij de politie aangemeld en is in arrest gesteld. Hij beweert uit zelfverdedi ging te hebben gehandeld. Morgenochtend zal hij voor den Officier van Justitie te Bre da worden geleid. DE MIJNKWESTIE OPGESCHORT. Geen loonsverlaging tot 1 Ang. a.s. In de heden te Heerlen gehouden verga dering van de contact-commissie voor het mijnbedrijf werd den directie het volgende medegedeeld: Bij de Zaterdag gehouden besprekingen met den rijksbemiddelaar hadden de direc* ties en de vakbonden gelegenheid hun stand» punt ten aanzien van de loonsverlagingen uiteen te zetten. De rijksbemiddelaar heeft de aandacht der directie in zonderheid gevestigd op het bezwaar der „verzuimdiensten". De directies hebben reeds eerder de moei lijkheid! erkend om de verlaging toe te pas sen op arbeiders, die werkzaam zijn op de mijnen, waar veel verzuimdiensten voor komen. Ze verklaarden zich bereid de kwes tie der verzuimkosten opnieuw onder het oog te zien en na te gaan welke maatrege len om te komen tot een meer geregeld werk op alle mijnen In afwachting van dit onder zoek besloot de directie de thans geldende loonsregeling tot Aug. a.s. te bestendigen. Zij voegen hierin toe, dat in haar overtuiging, dat een verlaging der loonen noodzakelijk is, geen verandering is gekomen. In den loop van Juli zal men mededeeling doen aan de contract-commissie en hoopt men met de vakbonden overeenstemming te hebben verkregen over den op 1 Augustus ingaande nieuwe loonregeling. Na deze verklaring is niet veel meer ge sproken over dehangende kwestie, daar deze tot den volgende maand is opgeschorst. De door de R. K. mijnwerkersbond voor morgen uitgeschreven stemmingen in de af- deelingen om al of niet te staken gaan, in verband met de bovenstaande verklaring niet door. KORTE BERICHTEN. De groote St. Jansprocessie in het Gooi heeft gister 9000 deelnemers getrok ken van heinde en verre. De Wassenaarsche politie heeft een 23-jarigen krantenbezorger aangehouden, die zich bij het bezorgen van het ochtend blad te Wassenaar schuldig maakte aan tal- rijke diefstallen. Men voncf bij hem thuis tien hammen, een overjas, autopleid, tuinge reedschappen, vet enz., alles op zijn vroege ochtendwandelingen meegenomen. Te Grijpskerk zijn een 82-jarige man en een 73-jarige vrouw in den echt getreden. Zaterdag is in Den Haag herdacht, dat 70 jaren geleden de eerste tram aldaar reed. Minister de Wilde was bij het diner tegenwoordig,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2