Jijdschciften JCeck 6L School £uchtuaact Smet £aatste Ae Stad eet Omgeving. Jiacktlecichten Rechtszaken WERKLOOZE ONDERWIJZERS, Wachtgelders in administra tieven dienst. DE POSTVLUCH7EN OP INDIE. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Het Hollandsche zevental. TRAGISCHE BOOTREIS. Bankier onderweg overlc^n, DE HERBOUW VAN DE ABDIJ TE EGMOND. LIJK GEVONDEN. Red. Alkm. Crt. „THE RAMBLING SERENADERS" In „de Rustende Jager" te Bergen. ADRESLIJST N.S.B.-ERS GESTOLEN. Aanval door anti-fascisten. Bij de politie van het bureau Admiraal dé Ruyterweg te Amsterdam is aangifte ge daan, dat in de Reinier Claeszenstraat (W twee jongelieden, leden van de N.S.B. door een twintigtal politieke tegenstanders,' ver moedelijk communisten, zijn aangevallen Het tweetal kwam van een vergadering in een particuliere woning en liep een hevig pak slaag van de sterke overmacht op. Een akten fasch van een hunner werd gestolen, er zaten ledenlijsten van de N. S. B. in. De politie heeft in verband met dezen laffen overval twee mannen aangehouden, die zij echter weer moest vrijlaten, omdat zij niet herkend konden worden. V. D. EYNDE TOCH VRIJ! Uit z'n gijzeling van de Bacan- zaak ontheven. Zaterdagmiddag heeft de heer H. C. van den Eynde met den trein van 15.04 uur in gezelschap van eenige familieleden Rotter dam verlaten. Hij was toen zoo juist uit het huis van bewaring ontslagen, aldus het Hbld Dank zij de pogingen van mr. N. C. van Mastrigt, verdachte's raadsman, is het he den gelukt een zoodanige regeling in de ci viele kwestie te treffen, dat de gijzeling kon worden opgeheven. De heer Van den Eynde is naar Esschen in België vertrokken. Het is te verwachten, dat de rechtbank hem op formeele gronden zal vrijspreken Mocht dit niet zoo zijn, dan zal hij toch niet uitgeleverd kunnen worden, zoodat het dan niet mogelijk zal zijn de even- tueele lijfstraf ten uitvoer te leggen. ZAL EEN O.S.P.-ER LID WORDEN SOC-DEM.-RAADSFR ACTIE? De Kadt en de Haarlemsche S.D.A.P. Het Haarlemsche sociaal-democratische raadslid de heer W. Koppen heeft ontslag genomen als lid van de raad. De heer Kop pen was al eenige maanden wegens ziekte niet in staat de raads vergaderingen bij te wonen. Hij had sinds 1918 zitting, was als raadslid regent van het St. Elisabethsgast- huis, en interesseerde zich vooral voor aan gelegenheden op hygiënisch gebied, aldus het Hbld. Dat de heer Koppen ondanks zijn slechte gezondheidstoestand niet eerder het besluit heeft genomen af te treden als raadslid, vond niet zijn oorzaak in persoonlijke over wegingen, maar geschiedde om politieke re denen. Opvolger van den heer Koppen op de lijst der S.D.A.P. is nl. de heer de Kadt. Bij de candidaatstelling voer de nu zittenden raad, behoorde de heer de Kadt nog tot de S.D.A.P. Toen hij de partij verliet, om mede de O.S.P. te vormen, heeft hij zich vermoedelijk om zijn plaats op 'e S.D.A.P.-raadslijsi niet bekommerd. Maar in afgeloopen jaren is er zooveel opschuiving op die lijst gekomen, dat de heer De Kadt de a s. opvolger is. Om die reden heeft de raadsfractie zooveel mogelijk getracht den samenhang te bewaren, in de hoop aldus de volgende verkiezing te halen. Maar het moet nu toch tot een beslissing komen. Wij hebben den heer De Kadt gevraagd, of hij een verkiezing aanneemt, maar hij wilde daar nog geen-stellig antwoord op geven. Hij was op dezen loop van zaken niet voorbe reid en wilde eens nagaan, of zijn werkzaam heden een aanvaarding van het raadslidmaat schap toelaten. De spanning kan dus nog even voort duren Neemt de heer De Kadt de benoeming niet aan, dan is de heer F. N. Posthumus, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers, de opvolger van den heer Koppen. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De slager de G., gearresteerd als verdacht van den roofoverval, gepleegd in den nacht van 30 op 31 Mei j.1. ten huize van den vee houder Valk aan de Veurschelaan te Voor schoten, waarbij een bedrag van ongeveer 6000 gestolen werd, is Zaterdag na een langdurig verhoor door den officier van justitie, mr. Van Asch v. Wijck op vrije voe ten gesteld. DE VALSCHE ENGELSCHE BANKBILJETTEN. De Hooge Raad heeft heden arrest .- wezen in de zaak van H. de R., die door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 4 jaar gev. straf terzake van het door het verschaffen van inlichtingen trach ten een ander te bewegen om te begaan het misdrijf van het opzettelijk in voor raad houden van buitenlandsche (Engel- sche) bankbiljetten, waarvan de valsch- heid dezen ander, toen hij ze ontving, hekend was, met het oogmerk om ze als echt uit te geven. Het Haagsche Hof bevestigde dit vonnis. Van Friesland door de eeuwen heen, een uitgave van O. W. den Boer te Middelburg, een studie van het oude Friesche land door Dr. H. O. van dei Wielen, is thans de derde aflevering verschenen. In deze aflevering worden de botsingen tusschen heidendom en christendom in het Friesche Rijk in de da gen van koning Redbad beschreven, welke strijd ten slotte beëindigd wordt door de Fran kische overheersching met de overwinning van de zending. Uitvoerig wordt de wrijving en de aanraking van de twee zoo sterk ver schillende cultuurmachten behandeld en blijkt hoe uiterlijk de Frankische macht aan vaard wordt, doch innerlijk alles het Frie sche karakter blijft behouden. Het leven van den dag, de .noeite en de zorgen der Chris tenpredikers vormen voor den schrijver een dankbare stof. Talrijke schrijvers werden geraadpleegd over den omvang, de begrenzing en den op bouw van den Frieschen rechtsstaat. Kaar ten uit verschillende tijdperken geven een goede verduidelijking van het geschrevene. De archeologische kant wordt zoo lang zamerhand verlaten en maakt plaats voor een aaneengeschakeld verhaal uit historische feiten en geschreven documenten opge bouwd. Naar wordt vernomen hebben dezer dagen de onderwijzers, die tengevolge van de bezuiniging bij het lager onder- wijb op wachtgeld zijn gesteld, van den minister van Onderwijs de mededeeling ontvangen, dat het aantal wachtgelders het aantal vacatures bij het onderwijs verre overtreft; voor velen is de moge lijkheid om binnen afzienbaren tijd bij het onderwijs herplaatst te kunnen worden, buitengesloten en daarom heeft de minister zich in verbinding gesteld met zijn ambtgenoot van Binnenland- sche zaken. Besloten is nu om jonge on derwijzers, die op wachtgeld zijn geste'd, in de gelegenheid te stellen te sollicitee- ren naar betrekkingen in administratie ven rijksdienst. Zij, die daarvoor in aan merking wenschen te komen, dienen dit den minister te berichten. Een wacht gelder, die in den administratieven rijksdienst werkzaam wordt gesteld, be houdt de bevoegdheid om bij het onder wijs te solliciteeren. De Ijsvogel is uit Lingeh vertrokken en te O?""'" aangekomen. WERELD-RECORDHOUDER VERONGELUKT. Op 100 M. hoogte neergestort. Naar uit Putterson (Am.) wordt gemeld, is daar de bekende Amerikaansche vlieger James H. Wedelt, de houder van het wereld snelheidsrecord, staande op 306 mijl per uur voor landvliegtuigen, tijdens het geven van vliegonderwijs van een hoogte van 100 M. neergestort. Wedell was op slag dood. Zijn leerling werd zwaar gewond. Waterpolo. Zondag 1 Juli speelt het Nederlandsche zevental te Dusseldorf in de volgende forma tie: Doel: Veenstra (Het IJ); Achter: Ingenluyff (H.Z. en P.C.), Elzin- ga (Leidsche Z.C.) en Van Oostrom Soede (Het IJ); Voor: Van Aelst (H.Z. en P.C.), Schrieder (H.Z. en P.C.) en Rekkers (H.Z. en P.C.). Reserve: Daatselaar (U.Z.C.) DE AMERIKAANSCHE STAAL- STAKING. Negentig procent arbeiders tegen staking. Het „American Iron and Steal Institute" wijst erop, dat de voorgenomen staking in de staalindustrie in verband met^e resultaten van de stemming over de organisatiekwestie bij de groote staalfabrieken uiterst onwaar schijnlijk is geworden. Van de 214 duizend arbeiders hebben negentig procent gestemd voor fabrieksvakvereer.igingen en dus tegen de algemeene metaalwerkers-organisatie ge lijk die door de American Federation of La- bor gewenscht wordt. Gister is te Plymouth het Ned. s.s. Krynssen uit W.-Indië aangekomen. Bij aankomst werd melding gemaakt van het feit dat 3 dagen te voren de 62-jarige bankier C. Schuit uit Den Haag, die den tocht tot herstel van gezondheid had meegemaakt, was overleden. Het lijk wordt naar Nederland meegenomen. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het korte, maar vrij hevige onweer van hedenmorgen sloeg de bliksem in in een perceel aan den Nieuwlandersingel. Eenige pannen van het hoektorentje werden het Slachtoffer. In de Hout werden een paar boomen door den bliksem getroffen, die echter weinig schade aan het hout toebracht. De vrienden van den herbouw van de abdij waren heden op St. Albertusdag in grooten getale uit alel oorden van het land bijeen ter eere van het feit, dat op de plaats, waar St. Albertus heeft gestaan en waar van in de 7e eeuw St. Willebrordus met St. Albertus de prediking van het christelijk ge loof in Kennemerland is begonnen, een nieu we kapel in gebruik is genomen. Pastoor Beekman gaf een historische uit eenzetting, waarna men zich begaf naar de plaats, waar de abdij heeft gestaan. Onder meer voerde mr. dr. Kortenhorst (lid der Tweede Kamer) het woord, die me dedeelde, dat hoewel de gelden tot den her bouw nog niet bijeen waren, een inwoner van Egmond zich garant heeft gesteld voor het ontbrekende geld, zoodat einde Augus tus de eerste spade in den grond kan worden gestoken. Reeds in de lente van het volgende jaar kan de voorloopige prioriteit met Benne- dictijnen-monniker in gebruik worden geno men. Morgen geven we een meer uitvoerig ver slag. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks half twaalf heeft op den Kennemerstraatweg even voerbij de garage van Adolf een eigen aardig verkeersongeval plaats gehad. Uit de richting Alkmaar kwam een vrachtauto, die in de flauwe bocht slipte en een schuiver maakte. Met de voor wielen kwam de wagen toen juist tegen een uit de richting Heiloo komende luxe auto en met de achterzijde tegen een ijscokarretje, welks bestuurder over den weg werd geslingerd en eenige wonden aan het hoofd bekwam. De voertuigen werden beide vrij ern stig beschadigd. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. OPBRENGST SPELDJESDAG. De speldjesdag, welke gisteren bij de R K. kerken gehouden is ten bate van K. R. O.- missie-uitzending, heeft opgebracht 268,70. DE SCHEPEN IN HET WAAG GEBOUW. In ons nummer van Zaterdag is medege deeld, dat voor het expositiezaaltje van de Berger Kunstenaarsvereniging in het Waaggebouw door den heer Elfring, brood bakker alhier, een paar door hem vervaar digde schepen waren afgestaan. Daar er hier meerdere bakkers zijn die den naam Elfring dragen, verzoekt men ons te melden, dat de vervaardiger van deze schepen de heer H. Elfring van het Groot Nieuwland geweest is. OPBRENGST COLLECTE. De Zonnestraal-collecte van 23 Juni j.1. heeft opgebracht 301.01. DE AFD. ALKMAAR VAN HET NED. PADVINSTERSGILDE VRAAGT LEIDSTERS. De afd. Alkmaar van het Ned. Padvind- stersgilde heeft behoefte aan leidsters, aan vrouwelijke hulpkrachten, die wil len medewerken om dit mooie jeugd werk in alle opzichten tot zijn recht te laten komen. Het doel van het Ned. Padv. Gilde is meisjes en jonge vrouwen op te voeden tot levensblije leden der maatschappij, die het devies „Wees Bereid" met eere dragen. Daarbij wordt gestreefd naar ontwik keling van karakter en verstand, naar het verkrijgen van vaardigheden, naar het aankweeken van hulpvaardigheid en kameraadschap en naar het leeren zor gen voor de gezondheid. Er zijn bij dit allen omvattende jeugd werk ook groepen voor lichamelijk mis- deelden, maar bovenal wordt gestreefd naar de veelzijdige ontwikkeling van ge zonde meisjes. De meisjes worden in groepjes ver deeld, n.m.1. kabouters van 8—12 jaar, die hier ter stede Woensdagsmiddags samenkomen, padvindsters van 1118 jaar, die Zaterdagsmiddags samen ko men, en pioniers van 17 jaar en ouder, die in Alkmaar evenwel niet zijn inge schreven wegens gebrek aan een goede leidster. Goede leiding voor dergelijk jeugdwerk is altijd heel moeilijk te vinden en hoe wel deze bij de kabouter- en padvind- sterstroep zeker aanwezig is, wordt het toch noodig geoordeeld Ook deze leiding door meerdere medewerking te verster ken. De taak van de leidsters die min stens 18 jaar moeten zijn is, volgens de regels van het Nederlandsch Pad vindsters Gilde, de meisjes te leiden bij het spel van Baden Powell. Te Ommen worden leidsterscursussen gehouden van 6—13 Augustus voor leid sters van padvindsters en kabouters af zonderlijk en de kosten daarvan 13.50, waarvan 2.50 bij opgave te voldoen) zullen wel geen overwegend bezwaar zijn om zich voor dit mooie werk te bekwa men. Wie zich daartoe aangetrokken ge voelt wordt verzocht zich voor 27 Juni aan te melden bij mevrouw Van Dorsser Keus, Fontein Verschuirstraat 6 alhier. In dezen tijd van verwildering op elk gebied, in den tijd waarin de jeugd aan zoo veel verleidingen bloot staat, is dit jeugdwerk, waarbij jonge meisjes onder goede leiding tot karaktervolle en ver standige vrouwen opgevoed worden, ze ker een maatschappelijke arbeid, die al ler belangstelling verdient. Daaraan mede te werken zal ook hen die zich daartoe vrijwillig beschikbaar stellen, tot voldoening strekken. Wij hopen dat velen, die daarvoor in aanmerking komen, zich dezer dagen aan het hierboven vermelde adres zullen opgeven. EERVOL ONTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben aan H. J. Keesen met ingang van 1 Juli 1934 eervol ontslag verleend als kaas drager dezer gemeente en in die betrek king met ingang van denzelfden datum benoemd W. A. Bierman, thans nood hulp-kaasdrager. POLITIEKE HARTSTOCHT? Een dezer nachten hebben tegenstan ders van het fascisme het aanplakbord, dat geplaatst is voor het N. S. B. kring huis aan den Kennemerstraatweg, uit den tuin gehaald. Na een onderzoek, dat de conciërge na de verdwijning instelde, bleek, dat de tegenstanders het bord in den tuin van den heer Mr. W. C. Bosman hadden ge worpen, na het eerst volgeplakt te heb ben met de Ligaspreuk „Neen". Een en ander is thans weer hersteld. MUZIEKCONCOURS TE BOVENKARSPEL. Gistermiddag werd te Bovenkarsui ter gelegenheid van het eerste lustrum der Har monie „Crescendo" een muziekconcours ge houden. De uitslagen van dit concours lui den als volgt: Marschwedstrijd: Crescendo te Boven- karspel, 96 ptn., eerste prijs; Pius X te Hem- Venhuizen, 90 pnt., tweede prijs; St. Panera- tius te Blokker, 96 pnt., eerste pr.; St. Caecilia Heiloo, 102 ptn., eerste prijs; Patronaats fanfare, Castricum, 91 ptn, tweede prijs; St. Cealilia, Haarlem-Noord, 87 pnt., tweede prijs. Derde af deeling harmonie: Crescendo, Bovenkarspel, 296 pnt., tweede prijs; St. Gregorius, Nibbixwoud, 307 pnt., tweede prijs; Pius X, Hem-Venhuizen, 296 pnt, tweede prijs. Tweede afdeeling fanfare: Kunst naar Kracht. Berkhout, 316 ptn., tweede prijs; St. Gregorius, Waarland, 330 pnt., tweede prijs Tweede afdeeling Harmonie: St. Prancra- tius, Blokker, 339 ptn., eerste prijs. Eerste afdeeling fanfare: St. Caecilia, Heiloo, 308 pnt., tweede prijs. Afdeeling uitmuntendheid fanfare: St Caecilia, Zwaag, 310 pnt., tweede prijs. Patronaatsfanfare, Castricum, 339 pnt., eerst" -ijs. HET KINDERFEEST VAN VOLKSONDERWIJS. Men verzoekt ons te melden, dat de kin deren morgenochtend precies om 11 uur van het terrein van het oude stadsziekenhuis zullen vertrekken en dat zij door de Lange- straat zullen marcheeren, waar liedjes ge zongen zullen worden. EEN VERKLARING. Mr. Judell te Bergen verzoekt ons mede deeling van een elders gepubliceerde verkla ring van den heer Haakman, hoofd der r. k. school te Bergen. Deze heeft namelijk volgens onzen rechtbank-verslaggever in de laatst ge houden zitting van den politierechter bij de behandeling van de klacht tegen S. L. die zijn 10-jarig zoontje mishandeld heeft, ge zegd: dat deze een beestmensch voor zijn kinderen was. De heer Haakman heeft thans verklaard dat hem mondeling, nóch schriftelijk eenige getuigenis is gevraagd en dat hij iets der gelijks niet gezegd heeft. Hedenmorgen werd in de ringvaart bij het stoomgemaal onder de gemeente Heerhu- gowaard het lijk gevonden van een pl.m. 70- jarige vrouw, wier identiteit nog onbekend is. Het signalement luidt: Grijzend haar, zwart gekleed, zwarte kou- sen, lage zwarte schoenen en zwart ge haakt taschje. De vrouw had een parapluie bij zich en droeg een bril, terwijl een trouw ring gemerkt was: S. dc J. A. T. 1886. IN MEMORIAM H. V. D. BERG. Zaterdagmiddag had op de Algemeene Begraafplaats op eenvoudige doch niet minder treffende wijze een kransleg- ging plaats op het graf van den heer H. v. d. Berg. Deze kranslegging geschiedde namens den Nederlandschen Kegelbond in per soon van den voorzitter, den heer J. Laarman. Oorzaak dezer piëteitsuiting was dat de heer v. d. Berg een der opzichters was van den Ned. K. B., welke deze week zijn 25-jarig jubileum herdacht, Nadat de heer J. Laarman de groote verdienste van den heer v. d. Berg her dacht had voor de Kegelsport, deelde hij mede dat nog op vier verschillende plaatsen in den lande een dergelijke kranslegging plaats had om de pioniers te gedenken, die den N. K. B. hadden opgericht. Vervolgens sprak de heer Joh. Diepen, voorzitter van den A. K. B. Hij herdacht den overledene voor wat hij vooral voor de kegelsport hier gedaan heeft. Met recht mag gezegd worden: hij was de vader der kegelaars. Een zoon van den overledene bracht, mede namens zijn broeder en verdere fa milie, dank voor deze treffende huldi ging aan zijn vader bewezen. Mede aanwezig waren de heer L. Zeijlin- pa, vice-voorzitter van den Ned. Kegel bond, het dagelijksch bestuur van den A. K. B., leden der Kegelclub „de Unie" en vele sportvrienden. REIZEN PER TOURINGCAR. In verband met den naderenden vacantie- tijd zendt iemand, die dit jaar vroeg verlof had, ons een enthousiasten brief over een door hem met de H.A.B.O. meegemaakten vijfdaagschen tocht naar den Rijn, welke nog ettelijke kilometers verder ging dan de befaamde Loreley. „Ik ben zoo schrijft hij verrukt over hetgeen ik in die paar dagen heb kunnen zien zonder dat er sprake was van groote vermoeidheid, dank zij de ruime zitplaatsen in de heerlijk rijdende tou ringcar, die ons tot op 400 a 500 meter hoogte bracht.'' De lage waterstand in den Rijn blijkt den rit wel wat verstoord te hebben. De bedoe ling was op de heenreis via Nijmegen tc gaan, maar bij het veer aldaar gekomen, werd medegedeeld, dat men stellig eenige uren zou moeten wachten. Onze briefschrij ver roemt de snelheid, waarmee de leider van den tocht, de heer ten Bruggencate, be sliste, dat terug zou wordqn gereden naar Arnhem, om dan via Zevenaar het Hitler- land te bereiken. Een en ander beteekende een omrit van circa 30 K.M. De lage waterstand speelde ook op den verderen tocht nog parten, maar dank 3Sj de uitstekende plaatselijke bekendheid van den leider kon het heele programma, zij het soms in omgekeerde volgorde, toch worden afge werkt, zoodat de toeristen niets hebben ge mist van de schoonheid van het landschap langs den Rijn en wat bij een Rijnreis be hoort: ritten per tandradbaan naar Drachen- fels en Niederwalddenkmal en per kabelbaan naar den Malenberg bij Ems; bezoeken aan de Kochbrunnen te Wiesbaden, rit door het mooie Ahrtal met zijn wijnbergen, enz. enz Zoodat de deelnemers zonder uitzondering Vrijdagavond hoogst voldaan thuis terug kwamen. CORRESPONDENTIE. F. J. S. alhier. De heer Elfring heeft zijn stuk met vollen naam onderteekend. Als U hem wilt becritiseeren, zult U dat goede voorbeeld moeten volgen. Wij zijn er Zaterdagavond eens op uitge trokken om de nieuwe band in „De Rusten de Jager" te Bergen te beluisteren. Terwijl de temperatuur buiten daartoe niet mede werkte, voelden we ons binnen als in net hartje van den zomer. Een zeer talrijke schare danslustigen bewoog zich m rythmi- sche cadans over den dansvloer en aan alles was reeds te merken, dat de „Rus" ook dit jaar weer in het brandpunt van de belang stelling zal staan. Een belangrijke factor is altijd de keuze van de band en we meenen met voldoening te kunnen constateeren, dat, wat betreft de kwaliteit van de band, deze veel beter is dan het vorige jaar. „The Ram- bling Serenaders" hebben in den lande een goeden klank en alhoewel de samenstelling tot het minimum beperkt is (5 man), mag het geheel zeer voldoende genoemd worden. Wat betreft het klassieke gedeelte, daar over willen we het thans niet hebben. Behal ve eenige onmisbare schlager-liedjes heeft de band ook talrijke goede jazz-nummers ten gehoore 'gebracht en het was vooral „Di- nah", dat door zijn keurig arrangement in zuiverheid uitmuntte. Maar ook „Somebody stole my gal" mag er wezen en zoo zijn er nog wel meerdere te noemen. De band is als volgt samengesteld: piano, drum, 2 sax, 1 trompet. Wil men dus een goed volume krijgen, dan moet alles onbe rispelijk in elkaar sluiten. Het overnemen na het sac-chorus in Dinah door de trom pet, was af en dat is het juist, wat de kunst in haar geheel karakteriseert. Het klarinet-duo weet vaak alleraardigste effecten te bereiken. Wout Polder, de band-leider, is een voor treffelijk pianist, die op de juiste wijze zijn accenten weet te plaatsen. Bovendien als accordeonist zeer behoor lijk. Willy Schulz is een geroutineerde drum mer, die over een strak-rythme beschikt, een voorname factor bij een kleine band. De saxen Werking en Swaab zijn goed op elkaar ingespeeld, terwijl tenslotte een extra vermelding voor het trompet-werk van Piet Althuizen. Zijn diverse solo'tjes zijn werke lijk af en hij heeft in het reeds behaalde suc ces een belangrijk aandeel. Zijn techniek is beheerscht en zijn toon munt uit door pun tigheid. Ook als bassist bij de tango's geeft hij een goedklinkenden ondergrond. Tenslotte worden vrijwel alle zangchorusjes in 't Hollandsch gezongen, een nouveauté op het gebied van Nederlandsch fabrikaat. Uit de talrijke toejuichingen bleek genoeg zaam hoezeer de aanwezigen deze band naar waarde weten te waardeeren. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 25 Juni 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 63 Vette koeien 125—220, handel matig; 20 Vette kalveren 24—75, pier K.G. 40—65 cent; 35 Nuchtere kalv. (slacht) 416; 274 Vette varkens (zw.) per K.G. 30—33 cent. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Juni 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Groote muizen 6 60—7 20 en Kleine muizen 5.60—6 p. 100 K G.; Malta's 1313^ cent per K.G. Aanvoer 45000 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Juni 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 401 Vette koeien, le.kw. 5760 cent, 2e kw. 4856 cent, 3e kw 38 46 cent fier K.G. slachtgewicht; 60 Melk en kalfkoeien 170—210; 240 Vette kal veren, le kw. 36—44 ct„ 2e kw. 30—36 ct., 3e kw. 2430 cent p. K.G. levend gewicht; 94 Nuchtere kalveren 3—5 50; 40 Scha pen 913; 491 Varkens, vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G. 36—37 cent, zware varkens 3536 cent, vette varkens 34 35 cent per K.G. slachtgewicht; 38 Paar den 70100. Ter veemarkt waren 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni '34. Heden waren aanvoer en prijzen als volgt: 263000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 45.90, drielinge-, 2.80—4.40; 21000 K.G. Tomaten: A 14,50—17.30, B 13.30—13.50, C 13.30 en CC 9 20 2650 K.G. Roode kool 7.408.50, per 100 K.G.; 7200 bos Wortelen 1.50— 2.10; 620 K.G. Bloemkool le s. 4.80 5.90, 2e s. 4.10. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni '34. 167400 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 4—/ 5.50, Drielingen 2.80—3.90; 68 K.G. Zilveruien, Zilvernep 8.70; 12 K G Peulen ƒ8; 4 K.G. Sperciebocnen 30, alles per 100 K.G. WARMENHUL-EN, 23 Juni 1934. Aan gevoerd 64600 K.G. Aardappelen, waai van de prijzen als volgt: Schotsche muizen 4 5.50, grove 4, drielingen 2.90 3.90, grove voer export 1.20—1.80. PURMEREND, 23 Juni 1934. „Afslag ver. Beemster, Purmerencl en Omstreken". Aardappelen: Sch. muizen 1—/ 1.38, kleine 5789 een tpier Kist, 25 K G.; Tuin- boonen 25—30 cent per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 48 cent per K.G.; Blauw schokkers 1.14—1.40 per 15 KG; Aardbeien 840 cent per doosje, 1 K.G. ZAANDAM, 22 Juni 1934. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 20—35 cent en Andij vie 30—80 cent per kist; Peen 4^—9 ct. per bos; Selderie 2—4 cent en Uien 2—3 ct. per bos; Bloemkool le s. 6—9 cent en 2e s. 1 Vi4 cent per stuk; Citroenen 1.80 1.90 per 100; Kersen 1217 ct. per pond; Slaboonen 20—22 cent, Snijboonen 12—15 cent, Tuinboonen 2—VA cent, Peulen 3lA— 7 cent, Doppers 3^—7 cent per pond; Kom kommers 1—5 cent per stuk; Rabarber 5— 6 cent per bos; Spinazi. 30—50 cent per kist; Postelein 10—25 cent pei kl kist I Aardbeien 1216 cent per pond.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3