Stad en Omgeving. Jieck Schoot and- en Jainêvuw DREIN DRENTEL EN PIET PRIKK^ OUDENDIJK—BEETS- SINT MAARTENSBRUG. SCHAGERBRUG. LANGENDIJK. BROEK OP LANGENDIJK. WESTWOUD. WERVERSHOOF. ONDERDIJK. HOORN. DE STREEK. OPPERDOES. BLOKKER. STOMPETOREN. HEEMSKERK. NOORDSCHARWOUDE. Feestavond Spoor-enTram- wegpersoneel. 20-Jarig jubileum. Dr. Zinsser's Vermageringskuur DE LAGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Ongeveer 35 jaar heeft Oom Cees zijn beste krachten gegeven aan het schoolfeest; fe4 jaar als secretaris, daarvoor als penning meester. De heer Klootsterboer dankte den voorzit ter, de vergadering en de commissieleden voor de prettige samenwerking. In zijn plaats werd gekozen de heer T. Groen. In de plaats van den heer v. d. Ham werd gekozen de heer A. de Groot. Men schrijft ons: De volontair ter secretarie dezer gemeen ten, dhr. N. Komen, is benoemd tot ambte naar ter secretarie der gemeente Obdam. In anderhalf jaar zijn nu twee leerlingen van hier benoemd tot een bezoldigde secre tarie-betrekking. Het jaarlijksche schoolreisje met de kin deren van de O. L. school alhier is weer achter den rug. Ditmaal ging de reis via Alkmaar, Beverwijk en Bloemepdaal naar Amsterdam, waar o.m. een bezoek aan Artis werd gebracht. Overal werd volop genoten. Terwijl de knecht van bakker N. alhier in ons dorp zijn klanten bed'.ende, waai de zijn fiets, waarop een mand met brood, ondersti boven, met het gevolg, dat een ge deelte van den voorraad in de sloot terecht kwam. De fiets bleef nog juist op het droge. De brooden wc den opgevischt, doch zullen wel niet meer verkocht zijn! We vernemen, dat de werkverschaffing bij het Staatsboschbeheer te Schoorl, waar o.m. een aantal Langendijker arbeiders zijn te werk gesteld, met het eind dezer maand zal worden stop gezet. De proef die te Broek op Langendijk en later ook te St. Pancras is ingesteld met het te werk stellen van arbeiders bij de tuinders met steun van gemeente en rijk, voldoet uit stekend. De arbeiders en tuinbouwers in an dere gemeenten, waar minder wordt ver diend, terwijl de werkgevers nog meer moe ten betalen, vragen zich niet ten onrechte af, waarom ook zij niet van dit voorrecht mogen genieten. Op verzoeken van meerdere gemeentebesturen, met dit doel tot den mi nister gericht, wordt met begrijpelijke be langstelling en liefst met spoed ant woord tegemoet gezien. Algemeen wordt de klacht gehoord, dat het beschot der vroege aardappels zoo ge ring is. Vele akkers staan reeds dor en geel, zoodat ook voor het vervolg de opbrengst zal tegenvallen. Dit alles tengevolge van de droogte. Ook voor de uitgeplante kool zou het zeer gewenscht zijn, dat er meer regen kwam dan er tot nu toe gevallen is. Op deze wijze zal er op dubbele wijze worden gesa neerd. Als dit nadeel nu maar werd gecom penseerd door betere prijzen. In de gehouden vergadering van „Be lang der Jeugd" werd de heer M. Wagenaa- in het bestuur herkozen. Tevens werd beslo ten, behoudens financieele medewerking der ouders, dit jaar wederom een schoolfeest te organiseeren en wel met de hoogste klassen op Juli naar Den Haag en Scheveningen en met de vier laagste klassen op 6 Juli langs den duinrand naar Bakkum aan Zee. Den lsten Juli a.s. is het 25 jaar gele den, dat de heer T. Keizer als beambte in dienst trad bij de Langendijker Groenten- centrale. Den heer Keizer, die niet alleen in zijn functie als nummer-afgever eiken mor gen, maar ook telkens voor het aanvangsuur der veiling op het bord weergeeft het aan tal der te veilen partijen groenten, waardoor hij in den wijden omtrek zoowel bij tuinder als koopman bekend staat als een plichtsge trouw en correct persoon, zal het stellig dien dag niet aan belangstelling ontbreken Toen de Geldersche werkman B. het gras voor de maaimachine wilde weghalen, die niet buiten werking was gesteld, liepen de paarden vooruit, met het gevolg dat een zijner vingertoppen werd afgesneden. De heer Jb. Vriend had het ongeluk bij het bergen van hooi van den hooizolder te vallen. Met inwendige kneuzingen en bloe dingen werd de ongelukkige opgenomen. De heer D. Bijvoet, alhier slaagde te Utrecht voor het examen Tuinbouw-vakon- derwijs. Het stembureau voor de gemeenteraads verkiezing heeft in de vacature-Stumpel tot lid van den gemeenteraad benoemd ver klaard den heer G. V. Lampe, die deze be noeming heeft aangenomen. Tot chef-badmeester en gediplomeerd zwem-onderwijzer is benoemd de heer P. Prins te Amsterdam. Gedurende den laatsten tijd. kenmerkt de vroege aardappelhandel zich door een levendige vraag voor het binnenland. Het feit bovendien, dat door de aanhoudende droogte het aanbod aan alle markten schaarsch is, was oorzaak, dat binnenland en Duitschland alles grif kochten en er sinds midden vorige week niets voor andere be stemming overbleef. Een en ander had tot gevolg, dat de prijs aardig opliep. De opbrengst van de vroege aardappelen is hier zeer gering; een gevolg van de voort durende droogte Het gemiddelde beschot blijft beneden de helft van het normale. Niet te verwonderen, da* de geldelijke uitkomsten der teelt weer zeer tegenvallen. •De teelt van vroegere bloemkool, welke voorheen zulke beste resultaten kon afwer pen, levert financieel slechte uitkomsten. De prijs voor dit mooie product is heel laag; de beste kwaliteit komt tot hoogstens 4 per 100 stuks. De aardappelcampagne van de zooge naamde „Oppendoeser Ronde" is hier in vollen gang. Door de voortdurende droogte is het beschot echter gering; de gemiddelde opbrengst bedraagt 50 75 zak van vijftig pond per 100 roede. Voor de vacante betrekking van gemeen te-ontvanger hebben zich 48 sollicitanten aangemeld. Vrijdagavond had in het lokaal van 't café Kamsteeg een bijeenkomst plaats, ter besprekingen van het te houden school feestje, onder leiding van den voorzitter der schoolfeestcommissie den heer P. Köhne. Na een gehouden stemming werd als lid der schoolcommissie gekozen de heer J Posch, in de vacature van den heer C. Klerk Jzn., die niet herkiesbaar was. Namens de commissie deelde de voorzitter mede, dat voor dit jaar was besloten om met de drie hoogste klassen naar IJmuiden en Wijk aan Zee te gaan en met de vier laagste klassen naar Bergen en Egmond. Dit plan vond aller instemming. Om de buskosten van het eerstgenoemde reisje te besparen, zijn thans reeds een tien tal auto's uit de omgeving beschikbaar ge steld voor de leerlingen der hoogste klassen. Een viertal dames stelden zich beschikbaar om met lijsten rond te gaan, ter inzameling van de benoodigde gelden (want het saldo bedroeg slechts 1.78). De beide schoolreisje zullen de twee laat ste dagen voor de vacantie plaats vinden Laat ons hopen op mooi weer en vertrou wen op aller financieelen steun, opdat alle kinderen ook dit jaar weer een prettig feest nogen hebben. W ater ontrekking aan teelgronden. De wateronttrekking aan de teelgronden in de duinstreek kost de laatste jaren veel hoofdbrekens aan de kweekers van bloembol len en teelers van aardappelen in de duinen van Heemskerk—Wijk aan Zee en Castricum De Breesaap voorheen de beste grond in de streek van Kennemerland is daar door thans zoo goed als waardeloos gewor den. De Kon. Ned. Ver. van Hoogovens en staalfabrieken zijn hiervan de hoofdschuldi gen doch de waterleiding gaat ook niet vrij uit. Die aangelegenheid gaf Vrijdag veel stof ter bespreking aan onze bloembollenkweekers in het lokaal „De Zon" te Heemskerk waar- men tevens middelen beraamde om toevoer van het zoo onontbeerlijke zoete water in on ze duinen te verkrijgen. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer H. Sinnege die voorstelde een be stuur samen te stellen waarin hij geslaagd is om tegelijk een en andere actie in 't werk te stellen. Geruimen tijd werd van gedachten gewis seld over allerlei feiten die zich hier hebben voorgedaan bij gewone en ook bij diepbo- ringen. Op advies van den heer Nic. Roezen te Bennebroek werd besloten zoo spoedig doen lijk inlichtingen te winnen bij vooraanstaan de personen in het bloembollenvak, o,a, bij de neeren J. Falkering Thz. te Limmen en Ernst H. Krelage te Haarlem terwijl daar naast nog besloten werd een flinke actie op touw te zetten ter bestrijding van bovenge noemd euvel. Het schoolfeest der O.L. school is weer achter den rug en uitstekend geslaagd. De jongste klassen zijn naar Schoorl, Bergen (bezoek aan de Bedriegertjes) en Castricum aan Zee geweest, waar volop genoten is. De ouderen zijn naar Den Haag en Sche veningen geweest, waar o.m. een bezoek ge bracht werd aan het panorama van Mesdag en het Vredespaleis. Dit was ook een mooi uitstapje. De reis geschiedde met autobussen van de H.A.B.O. Voor de kinderen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der afdeeling Alkmaar van de Nederl. Verg van spoor- en tramwegpersoneel werd Za terdagmiddag in de Harmonie voor de kin deren der leden en kinderen van werklooze leden van geestverwante vakorganisaties een feestmiddag gegeven, waar het gezelschap Lotte en Alex Wins ae kinderen met poppen kast, g-oochelen en een tooneelstukje op pret tige wijze bezig heeft gehouden, terwijl de tractatie evenmin vergeten was. De receptie. Om 5 uur werd in de dancing receptie gehouden. Een groot aantal bloemstukken waren van de verschillende organisaties bin nen gekomen, terwijl de zaal kwistig met roode vlaggen was versierd Een groot aantal afgevaardigden van partij- en vakbeweging waren aanwezig, toen de voorzitter, de heer A. Steenis, de bijeen komst opende met een hartelijk woord van welkom, in 't bijzonder de heer B. Zonnen ga, één der oprichters van de afdeeling en net hoofdbestuurslid H. J. van Braambeek. Spreker releveerde in 't kort de geschiede nis van de afdeeling. die in die 20 jaar ge groeid is van 8 tot 215 leden, een bewijs voor de groote aantrekkingskracht van de moderne organisatie. De heer v. Drunen voerde hierna het woord voor de vakbeweging en cultureele organisaties en bracht de hartelijke geluk- wenschen over. Spr. wees op het werk, dat gedaan is om het huidige aantal leden in te schrijven en hoopte, dat de Nederl. verg. met dezelfde ijver en hetzelfde enthousiasme de 3trijd voor een betere maatschapij. in steeds nauwere samenwerking met de S.D.A.P. zal voortzetten. De heer Zonnenga, mede-oprichter van de afdeeling, haalde uit de {pen gevoerde huis bezoekactie oude herinneringen op. Die op richtingsjaren wares moeilijk, thans zijn de tijden weer slecht, spreker hoopte, dat we nog eens de zon zullen zien schijnen voor de geneele arbeidersbeweging. De heer S. Tump sprak namens de A.J.C., wees op de goede verstandhouding tusschen de jubileerende vereeniging en de jeugd organisatie en sprak over de belangrijke taak, welke de spoorjongens bij eventueel oorlogsgevaar hebben te vervullen. Voor het Buracprop sprak de heer Meyer, hij bracht het spoorwegpersoneel hulde voor wat zij ter plaatse deden aan de colportage met Vrijheid, Arbeid, Brood en dankte hen voor hun actieve medewerking aan den strijd tegen het fascisme. Tot slot bracht de heer W. Bulens voor de partij, hij wees eveneens op de belang rijke taak, welke voor het spoorwegperso neel is weggelegd, maakt Uw organisatie groot en sterk. De feestavond. De feestavond werd eveneens gehouden in de Harmonie en de zaal was stampvol, toen de voorzitter de bijeenkomst opende met een hartelijk woord van welkom, in 't bijzon der tot de heeren H. J. v. Braambeek, hoofd bestuurder, de medeopzichters van de afdee ling Zonnenga en Lut en den districtsbe stuurder v. d. Heijden, die het eerst het woord voert en in 't kort het verloop van de 20-jarige memoreerde, die ondanks meer dere tegenslagen zich krachtig heeft weten te handhaven. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma, dat verzorgd werd door Lotte en Alex Wins. Van de verschillende nummers, welke zij voor de pauze gaven, was „De Politieke Poppenkast" zeker wel het beste. Hierin werd de strijd van de arbeiders beweging gememoreerd, de verschillende bestuursleden werden gehekeld en geprezen Het hartelijk applaus was zeker verdiend. Het woord is dan aan den heer van Braam beek, die zich afvraagt of er in dezen tijd wel reden is om feest te vieren. Hij meende deze vraag met volmondig ja te kunnen beant woorden. Spreker heeft zich de moeite ge troost na te gaan, hoe de positie van het spoorwegpersoneel 50 jaar geleden was. In 1886 kwamen enkele spoormannen zoo nu en dan bij elkaar en bestudeerden de regimenten enz., waarbij ze tenslotte tot de conclusie kwamen, dat het levenspeil slecht was. Men richtte toen een begrafenis- en ziekenfonds en een loterijclub op en dacht hierdoor uit de narigheid te komen. Aan vakvereeniging werd niet gedacht, doch langzamerhand kwam men tot de con clusie, dat de arbeidsvoorwaarden zeer slecht waren en onder den druk van sociaal democraten werd de organisatie gebruikt om te trachten bij de directie betere arbeids voorwaarden te krijgen. De namen van deze voorvechters waren o.a. Oudes, Harms, v. d. Berg en Oudegeest. De heeren van Hasselt, Kluizenaar en Kalff, de leden van de directie, die eerelid waren, lieten zich toen vanzelfsprekend direct schrappen als lid van een vakactie- voerende vereeniging. Menschen, die de vak vereeniging niet wenschten te verlaten/wer den zonder meer ontslagen. De nederlaag van 1903 was niet voldoen de om de organisatie kapot te maken en wanneer de toen gemaakte slachtoffers deze feestavond zouden kunnen bijwonen, dan zouden zij, net als spreker nu, trots zijn op wat bereikt is. Heeft de arbeidersklasse thans geen prach tige en sterke organisaties als de Vara. de Arbeiderspers, het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling e.a. Wij hebben warmte gebracht in de harten der arbeiders. Door woningbouwvereenigingen en coöpe raties heeft de arbeidersklasse getoond, zelf te kunnen leven, daarvoor heeft deze zoo zeer gevreesde arbeidersklasse de kapitalis ten niet meer noodig. Zegt het niets, vroeg spreker, dat in Duitschland het nationaal socialisme naar een bankroet voert en dat er stemmen op gaan terug te keeren tot het socialisme? Deze feestvergadering heeft ons gezegd, dat we door moeten gaan met onzen arbeid en nog veel te veroveren hebben. Spreker wist, dat het beste en meest hei lige wat we hebben, in handen van deze af deeling veilig is. (Langdurig applaus.) Hierna werd gepauzeerd, waarna door het gezelschap Lotte en Alex Wins een geestig tooneelstuk werd opgevoerd. Lotte en Alex Wins een geestig tooneel stuk werd opgevoerd. Een geanimeerd bal hield de aanwezigen nog lang bijeen. Tot onderwijzeres aan de openbare be waarschool te Hocgkarspel-is benoemd mej Hagvort te Grootebroek. Dit jaar zullen de driedaagsche bede vaarten voor zieken op de bedevaartplaats van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo van Dinsdag 7 tot en met Donderdag 9 Augustus gehouden worden, voor de dekaniaten Alk maar, Schagen, Hoorn en Wervershoof. KANSEN VOOR VERRUIMING VAN KERKELIJK LEVEN. De heer A. J. P. B. te S. verzoekt ons opname van het volgende: Onder wat komende week in de classi- cale, dat zijn de jaarlijksche grondvergade ringen der Ned. hervormde kerk ter tafel zal worden gebracht, behoort o.m. één voorstel, dat de bijzondere aandacht ook van de bui tenwereld verdient. Vooral in dezen tijd, nu er zeker twee din gen zijn, waaraan ons huidig geslacht vóór alles behoefte heeft te midden van de dage lijks toenemende verwarring en werkloosheid allerwege en dat isdat er eveneens overal en altijd gelegenheid worde geschapen tot op beuring en bemoediging en dat men althans bij de Christenheid, bij de kerken moge zien goeden wil tot eendracht en samenwerking! Bekend zij de ontstellende cijfers, bij de laatste volkstelling aan 't licht gekomen, over den achteruitgang in ledental van de ver- sch i llend e kerkgenootschap pen In het hierbedoelde voorstel aan onze volkskerk, die eenmaal per jaar met verte genwoordigers van al hare gemeenten tegelijk vergadert, gaat het nu niet om vermindering, doch in tegendeel juist om belangrijke uit breiding van kerkelijk leven; of liever om een verzoek aan de synode, om maatregelen te treffen, waarvan een geheel nieuwen opbloei van dat leven wordt verwacht. Namelijk om het eindelijk de geheele week door weer openstellen van kerkgebouwen ook van de Ned. hervormde gemeenten, liefst in elke plaats ten minste één, en zoo mogelijk mede met gelegenheid tot gods dienstig samenzijn aldaar. De oecumenische comité's, die merkwaar digerwijze tot dusverre nog alleen maar in Noordholland, met name in Amsterdam, Den Helder, Hoorn en Haarlem over nu reeds maandenlange tot twee-jarige ervaring dien aangaande beschikken, zijn wat hun leden betreft, alle persoonlijk enthousiast en over tuigd, hoezeer deze instelling ook hierte- lande voor onze geheele bevolking een groote zegen zou kunnen worden. Zoodra men eerst maar onze Hollandsche terughoudendheid en aangeboren voorzichtigheid ten opzichte van al wat nieuw is, en vooral ook met wat „op Roomsch gelijkt" zal hebben overwonnen en dit geheel nieuwe levensterrein mede in de opvoeding der jeugd van ons huidig ge slacht zal zijn opgenomen! Te Amsterdam, waar de Alle-Dag-Kerk en de Engelsche kerk op het Begynhof eigenlijk alleen nog maar 'n paar, vooral voor kan toorpersoneel geschikte, middaguren open staat, werden desondanks nu al weer eeni- gen tijd geleden ver over de tienduizend be zoekers geregistreerd, waarvan velen her haaldelijk hun dank uitten. Te Haarlem, waar men tot dusverre in de Waaische kerk, die trouwens reeds maanden te voren dagelijks vrij toegankelijk was, ook op denzelfden tijd als te Amsterdam met dergelijke dagelijksche korte diensten begon, bleken plaats noch tijd voldoende gewaar deerd Nu evenwel sinds begin dezer maand de Groote of St. Bavo kerk der hervormde gemeente daarvoor beschikbaar werd ge steld, blijken daar in het dagelijksche avond- half uur geregeld meerdere tientallen aan wezigen van allerlei gezindte. Te Helder en Hoorn wordt de A. D. K. van den aanvang af, afwisselend in de onder scheiden plaatselijke kerkgebouwen gehou den en blijkt telkens bij alle meewerkenden de onverflauwde liefde voor dit nieuwe zoo veel zijdige werk. Alles bijeengenomen kon thans een ieder begrijpen, welk een verscheidenheid van kansen voor opbloei van kerkelijk leven zich zoo voordoen, indien juist in dezen tijd inderdaad over ons geheele land in alle mogelijke gemeenten allerlei kerkgebouwen voortaan ook op werkdagen hun deuren gast vrij voor iedereen openstelden, zoowel voor persoonlijke toevlucht of inkeer als ook voor gezamenlijke godsdienstoefening. Wat zal Woensdag brengen? Zullen de dan onze gansche Groote Kerk vertegenwoor digende predikanten en ouderlingen mee zich van deze waarlijk algemeene dringende bran dende behoJte bewust zijn en daarnaast van dvze zeldzame gelegenheid van een waarlijk zoeken te verwerkelijken van de „Una Sancta". of zullen gelijk helaas zoo dikwijls, ook ditmaal weer richting-strijd en partij-overwegingen alle daadwerkelijke oecu menische actie onmogelijk maken? Ziet gi/ muggen, lang van poot, Aarzelt niet. maar slaat ze dood. is een eenvoudige thee-kuur, die iedereen zonder bezwaar volgen kan. Deze kuur is goed en goedkoop en volstrekt onschadelijk. Tienduizenden tevredenheidsbetuigingen. Vraagt zonder verplichting toezending van afschriften en volledige inlichtingen. Dr. Zinsser Co., Afd. L, Leliegracht 11, Amsterdam C. De prijzen van de vroege aardappelen zijn gelukkig beter dan die van verleden jaar omstreeks dezen tijd. Toen liepen ze in zoo ontstellende mate achteruit, dat het voor de tuinbouwers een finan cieele ramp is geworden, omdat die prij zen zich gedurende het geheele seizoen niet meer hebben hersteld, integendeel nog achteruit zijn geloopen. De uitvoer naar het buitenland beteekenoe prac- ti6ch niets, terwijl nu wel wordt uitge voerd. Dit ontlast de binnenlandsche markt, als gevolg waarvan er voor het binnenland betere prijzen kunnen wor den gemaakt. De vroege aardappels vormen aan de beide Langendijwer veilingen de hoofd schotel van den aanvoer Aan de Broe kerveiling werden deze week 140 spoor wagens aangevoerd en ruim 66 aan die te Noordscharwoude. De minimumprijs voor groote was op 4 gesteld. De par tijen die de 4 niet konden opbrengen, kwamen voor export in aanmerking. Exportaardappelen, behalve voor Duitschland, werden verkocht voor 1.70—2.30. Voor het binnenland werd 4 tot 6.70 betaald. De mooiste partijen van prima kwaliteit brachten in maximum 5.406.20 op met een klein bedrag daarboven voor slechts enkele partijtjes. De minimumprijs van de drielingen was op 2.25 bepaald. De hoogste prijs, welke voor deze werd be taald, was 4.20. Een belangrijk gedeelte bracht meer dan den genoemden mini mumprijs op. Kriel werd niet meer aan gevoerd, waardoor men meende den prijs der andere aardappelen te kunnen steunen. Een gunstig verloop der prijzen zal wel afhangen van de vraag uit het buitenland, waaromtrent echter nog weinig met eenige zekerheid kan worden gezegd. De tomaten deelden in een gunstiger stemming dan de vorige week, toen de achteruitgang in prijs zeer bedenkelijke afmetingen begon aan te nemen. Aan vankelijk was de markt nog wat twijfel achtig gestemd, doch al spoedig kwam er meer vastheid. Kon voor A-kwaliteit in den beginne ongeveer denzelfden prijs worden gemaakt als op het eind van de afgeloopen week n.1. iets minder dan 15, in het midden der week kon 18.1019 worden bedongen. Later werd dit weer iets minder; de prijs zakte nl. tot iets beneden de 18. B-soort had ongeveer hetzelfde verloop. Begonnen met een hoogste noteering van 13.30, werd Zaterdag tot ruim 16 betaald. C. zette in met 13.10 en werd op het laatst der week voor 3 hooger ver kocht. Ook voor CC. werd iets meer be taald nl.1 van 9ƒ10.30. De aanvoer beliep ongeveer 120.000 K.G., dat is on geveer de helft meer dan in de overeen komstige week van 1933, toen bijna het dubbele van den prijs werd gemaakt, die deze week werd besteed. De aanvoer van bloemkool was ge ring, gevolg van geringen uitplant. De hoogste prijs welke werd gemaakt was 3 voor de grootste en 23 voor kleinere of grootere van afwijkende kwaliteit. Boswortelen werden voor lage'prijzen verkocht. Er was zeer weinig animo voor dit product. Brachten ze aanvan kelijk nog 3.204.10 op, later werden ze voor 1.60—2.90 verkocht. De eerste tuinboonen werden evenals verleden jaar op 20 Juni aangevoerd. Brachten ze toen 6.90 op, nu werden ze voor 3 verkocht. De aanvoeren op de volgende dagen brachten maar 2.50 en 1.90 op. Ook peulen behoorden onder de nieuw aangevoerde producten aan de veiling van den Noordermarktbond. Het eerste partijtje in het midden der week werd voGr 12 verkocht; later kon maar 8 worden gemaakt. Spersieboonen vormden het derde nieuwe aan de veiling te Noordschar woude aangevoerde product. Ze brachten 25—30 cent per K.G. op. De veiling te Noordscharwoude had ook de primeur van de zilveruien: de aangevoerde nep werd voor 8.70 ver kocht. Ze waren er een week vroeger dan het vorige jaar, toen de eerste aanvoeren gemiddeld 6 opbrachten. 21. De twee zwervers waren dan ook stellig van plan om zich verdienstelijk te maken, door de reizigers aan boord van het schip te vermaken. Drein zou 's avonds op het tooneeltje in de groote zaal een paar nummertjes zingen, maar spoedig kwam de kapitein met het verzoek om op te houden, daar het schip an ders zou zinken. 22. „Dan zullen we maar voor acrobaten spelen", meende Piet, Boven op het promenadedek begon hij dus met Drein te gooien, of deze een kaatsenbal was. Hij wierp Drein dan hoog in de lucht, draaide zich dan snel om, teneinde hem zoo blindelings op te vangen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6