Aqmda !BitutenlaHd £uchtuaacl Jieik School Stad w OmqcMHQ. Weec&ecicht WEENSCHE VERVALSCHINGS- AFFAIRE. Is de oorsprong ontdekt? Het vijftigste schoolfeest van Volksonderwijs. nam. 2.21 3.12 Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, eiken avond tot en met Woensiag 7.30 uur, „De dame met den zwar ten sluier" (spann.), hoofdrollen Olga Tschechowa en Paul Otti, leeftijd boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Donderdagavond 8.15 uur, besloten filmvoorstelling \o.a. De Zwarthemden). Cinema Americain, 7.30 uur, Champagne bij kaarslicht (rom.), met Elissa Landi en Paul Lukas en „Reken nooit op vrouwen' (spannend) met Jack Holt en Fay Wray. Leeftijd boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, Reprise S.O.S.-ijsberg (sens.), hoofdrol Ernst Udet. Leeftijd boven ,14 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, Dancing Lady (rom.) met Joan Crawford en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 30 Juni. 3 uur n.m,, opening Victoriebad. Alleen voor abonnees. ZWARE TYFOON BOVEN NOORD-JAPAN. 340 huizen verwoest. Boven Noord-Japan heeft een hevige tyfoon gewoed, Volgens de tot dusverre ont vangen berichten zijn ruim 340 huizen ver woest, een aantal personen werd gedood en gewond. 81 personen worden vermist. De telegrafische verbindingen zijn verbroken. stopt 10.000 boekjes sigarettenpapier ge vonden. Alles werd in beslag genomen, ter wijl de verdachten werden aangehouden. EERSTE KAMERZITTING. In de zitting van de Eerste Kamer van heden was allereerst het ontwerp voor de werkverrruiming aan de orde. De heer Gelderman zegt dat er tot nu toe weinig van staatswege voor werk verruiming is gedaan. Dit wetsontwerp geeft blijk van ge matigd optimisme der regeering. De heer ter Haar betoogt, dat in het bizonder de groote gemeenten door deze wet moeten worden bedacht. Spr. bepleit hulp voor de zeescheepvaart. De heer Danz betoogt, dat de regeering moet streven naar verlaging van de huren en vaste lasten. Zij behoort te onthouden bij loonregelingen in particuliere bedrijfsleven. Spr. krachtig steunen onze nationale dustrie. zich het wil in REIS OPWINDING OVER DE VAN BARTHOU. Groote demonstraties. In verband met de besprekingen van Barihou in Boekarest en Belgrado heerscht xin de openbare meening in Hongarije eeni- ge opwinding. De gisteren bij de Hongaarsche Hoogerhuis ingediende schriftelijke protestverklaring van Goemboes heeft in geheel Hongarije groote weerslag gevonden. Bijzonder scherp is het commentaar, dat wordt geleverd op de gedachtenwisseling tus- schen koning Karei en Barthou, waarin Barthou den Roemeenschen koning zou heb ben gedreigd, voor het geval de koning zou blijven vasthouden aan een militaire dicta- fuur, de revisieverlangens van Hongarije effectief te willen steunen. In de slotzitting van het Hongaarsche huis van afgevaardigden hebben de afge vaardigden van alle partijen plechtig en eens gezind geprotesteerd tegen de houding van Barthou inzaken de revisit. Barthou is hedenmorgen met den Arlberg-express door Boedapest gereisd. De politie van Boedapest heeft uitgebreide maatregelen genomen, om iedere demonstratie te verhinderen. Op het station bevond zich een groote politiemacht, die den gesloten wagen van Barthou na aan komst in dichte rijen omringde. Ook het station zelf was afgezet door groote afdee- Iingen deels bereden politie. In de straten, die naar het station leidden, patrouilleerden sterke afdeelingen politie. Op het station waren talrijke journalisten verschenen, die den Franschen minister wil den interviewen. Barthou, die den wagen echter niet verliet, wilde niemand ontvangen Het is niet tot incidenten gekomen. De Weensche recherche is een grootscheep- sche vervalschings-affaire op het spoor ge komen. Door een toeval waren de autoritei ten te weten gekomen, dat in de laatste da gen vervalschte stukken der internationale Oostenrijksche bondsleening van 1930 (niet te verwarren met de Volkenbondsleening) in omloop waren gebracht. Deze stukken wor den aan alle internationale beurzen verhan deld. Tot dusver is nog slechts één persoon ge arresteerd, doch de vervalschingen schijnen uit te gaan van een wijdvertakte internatio nale bende, die haar zetel in het buitenland [reeft. De Weensche politie heeft dan ook den autoriteiten van alle nabuurlanden verzocht, nasporingen te verrichten. ALLE DUITSCHE LEIDERS MET VERLOF. Nu de strijd tegen de kankeraars geëindigd is. Volgens de N. S- K. maakt dr. Göbbels het l'olgende bekend: De strijd tegen de critici en kankeraars lindigt 30 Juni a.s. Deze strijd heeft tijdens Kijft duur van twee maanden een ongehoorde I- ver boven het normale uitgaande in- lpanning noodzakelijk gemaakt voor onze lüjks- en Gouwsprekers Teneinde hen de voor 1[en herfts en winter noodzakelijke ontspan ning te geven, gelast ik hierbij voor de ge leek maand Juli in overeenstemming liet het verlof van de S. A. verlof voor de lolitieke leiding en functionnarissen van de lai.gesloten organisaties en de gemeen- |:hap „Kracht door Vreugde". SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Twee Duitschers vervoerden revolvers en patronen. Hedennacht heeft de Utrechtscbe politie |:n mooie slag geslagen. Omstreeks 12 uur Ijerd n.1. door eenige inspecteurs op den I elmolenweg een Studebaker aangehouden rkomstig uit Noord-Holland, welke bij on- lerzoek bleek te bevatten 50 brownings en (250 scherpe patronen, die ons land waren 1 nnengesmokkeld. De inzittenden waren twee Duitschers, laarvan één in het bezit was van een val- I he pas. De ander was een inwoner van I ilversum. Bij nadere inspectie van den lagen werden onder de kussens yer- TWEEDE KAMER. Het spellingsvraagstuk. De motie-Tilanus, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat niet behoort te worden overgegaan tot toelating van de schrijfwijze van de Nederlandsche taal vol gens het compromis-voorstel, wordt aange nomen met 48 tegen 43 stemmen. Tegen stemden de soc.-dem., behalve Scha per, de V.D., de A.R. Wielinga en een deel der R.K. De motie-K. ter Laan, waarin de wensche- Iijkheid wordt uitgesproken, dat de spelling Van het compromis op 1 Sept. a.s. algemeen bij het onderwijs wordt ingevoerd, wordt ver worpen bij zitten en opstaan. De motie-Moller, waarin de regeering verzocht wordt, strenge eischen te stellen voor de kennis van het Nederlandsch op alle scholen en bij alle examens wordt aange nomen bij zitten en opsaan. De motie-Tilanus was verder onderteekend door de heeren Suring, Zijlstra, Wendelaar en Feber. Bij de voortgezette behandeling van het wetsontwerp tot instelling van een verkeers fonds betoogt de heer van Dis, dat het wets ontwerp schade brengt voor het bedrijfsleven, voor het plateland en voor de houders van motorrijtuigen. De heer Bogaerts acht het ontwerp, zooals het daar ligt, niet in 's lands belang. Spr. bepleit instelling van een verkeers-statistiek. De heer Duymaer van Twist heeft tegen de instelling van een verkeersfonds verschil lende bezwaren. ZWERTBROEK UIT DE S.D.A.P. De heer J. Zwertbroek heeft in een inter view met een redacteur van de Tribune mede gedeeld, dat men hem heeft geroyeerd als lid van de S.D.A.P., daar hij heeft gewei gerd voor het lidmaatschap der Liga te be danken. BRANDEN. Runderen in vlammen omgekomen. Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de boerderij van de weduwe Dik.ls te Stramproy (L.) De boerderij met stalling, schuur en bergplaats brandden geheel af. De heele inventaris, waaronder veel akker en landbouwgereedschappen, machines, als mede twee broedmachines, werden een prooi van de vlammen. Voorts kwamen vier runde ren in de vlammen om. Ook had de bijgelegen woning van den landbouwer Segers reeds vuur gevat, doch deze kon nog worden gespaard. De schade, welke groot is, wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel op uitreis is uit Calcutta vertrokken en te Bangkok aangekomen. De Oehoe (uitreis) landde te Singapore. De Ijsvogel vloog heden het traject BandoengSingapore. Hedenmorgen is het K. L. M.-vliegtuig de Rijstvogel van Amsterdam naar Batavia ver trokken. De bemanning van dit toestel be stond uit de heeren I. W. Smirnoff, eerste be stuurder, F. M. Stork, tweede, C. Brynesteyn, werktuigkundige en K. Koopman, radio-tele grafist. BOM ONTPLOFT IN EEN VLIEGTUIG. Gisteren is te Hskingking in China een bom ontploft in een Vliegtuig, waarin twee Japansche onderofficieren een vlucht maak ten. Het vliegtuig behoorde iot het vliegtuig korps te Hsingking. De beide onder-officie ren zijn gedood. De heer R. Cox te Alkmaar is aan de technische hoogeschool te Delft ge slaagd voor het candidaatsexamen scheikundig ingenieur. Aan de technische hoogeechool te Delft is voor het propaedeutisch examen voor civiel-ingenieur geslaagd de heer N. J. Meijer te Hoorn. Een schitterend geslaagde dag. Groote belangstelling van offi- cieele zijde. Schoorl en Alkmaar bieden vlaggen aan. Het was indeidaad gisteren voor Volks- onderwijs en speciaal de Alkmaarsche afdee- ling een beteekenisvolle dag. Een dag, die niet alken in alle opzichten is geslaagd, maar die ook duidelijk heeft bewezen, welk een groote waardeering men algemeen heeft' voor het kranige bestuur der Alkmaarsche afd van Volksonderwijs. Het traditioneele feest der Alkmaarsche jeugd van de O. L. scholen werd voor de vijftigste maal gehouden, wederom ging de tocht als altijd naar het prachtig gelegen Schoorl en de kinderen genoten er evenveel van als de eerste feestgangers in 1884. In de meest opgewekte stemming ging de stcet met de officieele genoodigden voorop naar de Voormeer, waar de trouwe driedekker als van ouds weer op haar kostbaren last lag te wachten. Langzaam werd de boot bezet en tegen 12 uur waren meer dan 1000 kinderen op de boot. Wat een vreugde, wat een vroolijk gedoe. En wat werkte het weer op zeldzame wijze mee. Alles beloofde een prachtdag en dat is het -ook geworden De reis naar Schoorldam, de mooie water tocht, gaf weer de grootste voldoening. De ontscheping in Schoorldam ging op de be kende correcte wijze en in optocht werd daarna naar Schoorl gemarcheerd. Zeldzaam was de belangstelling, die de jeugd aan den dag legde voor alles wat de altijd volijverige dames en heeren commissarissen voor hen serveerden: brood, melk, chocolade (speciaal vervaardigd met foto van de boot) en ba nanen. Ook het officieele gezelschap schaarde zich aan tafels op het grasveld achter de Roode Leeuw van de familie Timmerman, die met het Alkmaarsche schoolfeest één ge worden is. De burgemeester van Schoorl, baron van Fridagh kwam met zijn ambts keten om vergezeld van één der wethouders dit gezelschap complimenteeren. Ter eere van het gouden jubileum wilde hij hier het be> stuur van Volksonderwijs en het gemeente bestuur van Alkmaar met hunne dames van harte welkom heeten. Hij vestigde er speciaal de aandacht op, dat Schoorl er grooten prijs op stelt dat Alkmaar steeds elk jaar ondanks het feit, dat er zooveel andere mooie plekjes in Noordholland zijn naar Schoorl toe kwam om daar zijn schoolfeest te vieren. Als bewijs van sympathie was het spr. een genoegen aan Volksonderwijs de Schoorlsche vlag aan te bieden. Hij hoopte dat de vlag steeds als symbool van het ver bond Alkmaar—Schoorl in den stoet zou worden meegedragen. De heer J. Cloeck, voorzitter van Volks onderwijs, dankte den burgemeester harte lijk voor zijn prachtig cadeau en legde er den nadruk op, dat men juist daarom steeds weer naar Schoorl kwam, omdat de bevol king getoond had zoo geheel met het Alk maarsche schoolfeest mede te leven. Nadat de kinderen in de duinen waren gaan spelen, verzamelden bestuur, gasten en commissarissen zich in de tooneelzaal van de Roode Leeuw. De heer Cloeck gaf daar het allereerst het woord aan jhr. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. (Ter aanvulling van ons verslag van gister zij nog mede gedeeld, dat zoowel burgemeester en secre taris als alle wethouders vergezeld van 'hun dames den tocht medemaakten). Deze noemde het een groot voorrecht, dat men hedenmorgen aan het hoofd van den op tocht van Volksonderwijs had mogen zien de heer J. Cloeck, den onvermoeiden voor zitter en den man, die leeft voor Volksonder wijs in de beste beteekenis van het woord. Gelukkig had de dakter er geen bezwaar in gezien, dat de heer Cloeck dezen dag mee werkte. Huidie bracht spr. aan het kranige bestuur, dat er in geslaagd was, een der mooiste Alkmaarsche tradities zooveel jaren in eere te houden. Sprekers voorganger had het reeds gezegd: Denk er om, er zijn twee groote dagen in Alkmaar: 8 October en de dag van het schoolfeest. En nu spr. het feest in zijn geheel van nabij had kunnen mede- maken (hij stelde de uitnoodiging aan hem, den wethouders en den secretaris met hunne dames, ten zeerste op prijs) wist hij, dat de schoolfeestdag werkelijk een groote dag voor Alkmaar was. Hij feliciteerde Volks onderwijs met het gouden jubileum, memo reerde de groote vreugde, die men steeds be leeft, als men jonge of oude menschen een feest bereidt, en constateerde ten slotte, dat het gemeentebestuur hedenmorgen in den op tocht iets had gemist, n.1. de Alkmaarsche vlag. Namens het gemeentebestuur bood spr. dan ook een speciale Alkmaarsche vlag met opdracht aan Volksonderwijs aan, alleen zou het nog een kort poosje duren voor de vlag gereed was. Met den wensch, dat deze blij vende herinnering nog lang het Alkmaarsche schoolfeest zou mogen meemaken, eindigde spr. (Luid applaus). De secretaris, de heer H. Lind, las daarna het volgende ingekomen telegram voor: „Op dezen blijden dag van pret en jool ter gelegenheid van het 50ste zoo karakteristieke Alkmaarsche feest, leven wij in gedachten mee met U, Uw bestuur en de kinderen en bedanken U voor toezending keurig bord. Wendelaar." (Luid applaus). Namens de familie Timmerman te Schoorl werd eveneens een prachtig bloemstuk aan geboden. Beide bloemstukken zullen te zien zijn in de étalage bij de firma H. Cloeck. Mr. J. P. Bosman, directeur der N.V. Alkmaar Packet, die ook de reis had mede gemaakt, sprak daarna hartelijke woorden tot het bestuur. Tal van herinneringen haal de spr. op, o.a. hoe hij als jongen de eerste reis in 1883 meemaakte, hoe eerst één, toen twee en daarna drie booten van de Almaar Packet noodig waren tot eindelijk de Czaar Peter kwam de groote driedekker. Kapitein Korenman, ook aanwezig, had steeds op de schoolreisbooten het commando gevoerd en zelfs na zijn pensioeneering verzocht, den schoolfeestdag op zijn post te mogen zijn. Schoolfeest en Alkmaar Packet hooren bij elkaar en op dit jubileum wilde spr. den heer Cloeck dan ook een voorzittershamer aan bieden, (luid applaus). Ds. Boeke van Schoorl sprak daarna nog over de vele herinneringen, die nog elk jaar weer in hem omgingen als hij het Schoolfeest in Schoorl zag komen, het feest, waaraan hij als jongen had deelgenomen. De heer F. J. Aukes, lange jaren school hoofd in Alkmaar en bestuurslid van Volks onderwijs, sprak ook nog hartelijke woorden van felicitatie en dank. Met het grootste ge noegen had hij dit 50ste feest meegemaakt, een feest waarvan hij reeds 35 malen had deelgenomen. De heer H. van Diuncn uitte nog de groo te waardeering van het bestuur voor de da mes en heeren commissarissen, waarna den aanwezigen 'door Volksonderwijs thee werd aangeboden. Barst uw hoofd? Houdt U gerust Uw hoed maar op, En staak dot hoofd-afwisschen Neem maar op tijd een "Akkertje" 't Zal U finaal verfrisschenl Neem 'n "AKKERTJE" Vervolgens was het woord aan den heer KI. de Vries, voorzitter van het Hoofdbe stuur van Volksonderwijs. Deze bracht hul de aan de Alkmaarsche afdeeling voor de groote toewijding betoond aan de Alkmaar sche jeugd en voor alles wat zij doet om de jeugd vooruit zal brengen. Dat men zoo de jeugd heeft willen dienen, had in het Hoofd bestuur de grootste sympathie en hij rekende het zich tot een eer met ds. Rappold bij dit jubileum het Hoofdbestuur te mogen verte genwoordigen. De heer Alferink, voorzitter van de Arb. Muziekver. „Excelsior", die reeds zooveel malen het Schoolfeest met haar muziek had opgeluisterd, feliciteerde hét bestuur met dit 50ste feest en bood een prachtig bloemstuk aan n.1. de Alkmaarsche driedekker geheel met bloemen gevuld. Deze boot was keurig vervaardigd door de heer W. Tol een der le den van „Excelsior". Een opmerkelijke at- tertie. De heer J. Cloeck sprak de hartelijkste woorden van dank voor alle bewijzen van sympathie, hij roemde den steun van de dames en heeren (afzonderlijk memoreerde hij nog mevr. v. 't Veer en wijlen de heer v. 't Veer), doch constateeide tot slot dat de grootste voldoening voor allen lag in het feit, dat zij de kindéren weer een onvergete- lijken dag hadden bezorgd. "Wij merken hier nog even op dat het eerste schoolfeest plaats had in 1884. In 1908 was het 25ste feest. Doordat in 1915 geen schoolfeest werd gehouden was het thans het 50ste feest. Omstreeks 6 uur kwamen de kinderen moe gespeeld terug. Doch de lokkende tafels deden hun alle vermoeienissen vergeten. Li monade, taart en gevulde koeken, 't waren zaken, die den dag opnieuw tot een feest maakten. Er bleef toen nog even tijd over om aan den voet van het groote zandduin te spelen. Maar ook aan het verblijf te Schoorl moest weer een eind komen. Met onze bugremeester en mevr. van Kinschot, benevens de andere gasten aan 't hoofd ging het terug naar de boot te Schoorldam, waar de belangstelling reeds zeer groot was. Maar hoevelen de boot eigenlijk wel begeleidden kwam pas uit toen men na de afvaart de stroom fietsers en automobilisten zag, die de boot aan beide zijden langs het kanaal volgden. Zelden nog zag men zoo'n medeleven. Vooral op de gasten van Volksonderwijs moet dit een grooten indruk hebben gemaakt, evenals de entree in Alkmaar. Dat was grootsch, 't leek wel of niemand was thuisgebleven. Op de Bierkade had de politie weer voor een keurige afzetting gezorgd en na aanleg, konden de kinderen vlug de boot verlaten. Vaders en moeders stonden hun kinderen verlangend op te wachten en spoedig waren allen druk vertellend op weg naar huis Allen waren vol van den zoo uitnemend ge slaagden dag, niet het minst de gasten die het feest van zoo nabij hadden meegemaakt. Het bestuur van Volksonderwijs met zijn staf van helpers, commissarissen en onder wijzend personeel kan met groote voldoening op het 50ste feest terugzien en hoeveel nieu we leden Volksonderwijs zal gewonnen heb ben is niet te schatten. Dat hij dit feest in zijn geheel heeft kunnen meemaken zal voor den heer J. Cloeck een groote vreugde ge weest zijn. En de volijverige secretaris, de heer H. Lind, zag zijn vele werk ruimschoots beloond. En nu naar het 51ste.. DE R.K. SCHOOLJEUGD NAAR BUITEN! Vanmiddag om 12 uur zijn de meisjes der r.k. meisjesscholen met de Alkmaar Packet naar Schoorl vertrokken. De stoet werd samengesteld in de Emmastraat en vandaar trok de kleurige en zingende menigte langs de Laat naar den aanlegsteiger der Alk maar Packet. Ook nu was de belangstelling zeer groot en ook nu werd de jeugd begeleid door ouderen. De stemming was perfect en onge twijfeld zullen ook deze kleintjes vanmiddag heerlijk feestvieren. Het weer heeft zich gelukkig goed gehou den, zoodat ook dit schoolfeest onder gun stige omstandigheden kan plaats hebben! GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gistermorgen heeft op den Schermer- weg een aanrijding plaats gevonden tusschen een auto en twee wielrijdsters. De auto kwam uit de richting der stad, terwijl de wielrijdsters vanaf den Om val kwamen aanrijden. De auto reed te veel rechte van den weg op het langs dien weg gelegen rijwielpad. Een der metejes liep schaafwonden aan beenen en voeten op en haar rijwiel werd to taal vernield. Het andere meisje kreeg een schaafwond aan haar arm, terwijl voorwiel en stuur van haar rijwiel wer den beschadigd. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. BALDADIGHEID. Toen Dinsdagmorgen de koopman in manufacturen C. V. aan den Hondenweg onder de gemeente Schermerhorn zijn klan ten bezocht, had een kleine jongen de aar digheid om zijn driewielige bakfiets met manufacturen beladen in een nabij gelegen sloot te duwen. Toen de heer V. bij zijn klanten vandaan kwam, lag de fiets met in houd te water. Daar de man hiertegen niet verzekerd is, is dit een groote schadepost. ORGELBESPELING GROOTE KERK- Het 4e programma, dat de heer Jan Zwart op het orgel der Groote Kerk zal uitvoeren a.s. Donderdag 28 Juni 8-9 uur, bevat een tweetal Sonaten van Mendelssohn en Guil- wfc' Toccate en F"ga van Jan W. S. Brandts Buys en een nog in ma- nuscript zijnde orgelcompositie van Jac Bonset, variaties en fuga op een thema van I urcell. De toegang is yrij. Collecte na af- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M, te Nancy en Avord. Laagste barometerstand 754,0 m.M. te Torshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Juni: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, afnemende bewolking, weinig of geen regen; overdag waarschijnlijk Jets warmer. Weeroverzicht. In het zuidwesten en zuiden nam de hooge druk verder toe. Een kleine uitbochting In de Isobaren, welke verband houdt met de IJslandsche depressie, deed het weer in onze omgeving versomberen. Over ons land, België, de Britsche eilanden, Noord en MiddenF-rankrijk heerscht overal zwaar bewolkte lucht. In Oost-Duitschland is het nog onweersachtig (Dresden 34 m.M.; Breslau 10 m.M. regen). Over de Britsche eilanden viel eveneens regen van beteekenis. De hooge druk over Scandinavië nam af tengevolge waarvan het weer over Zweden en Noorwegen verslechterde en het vooral in Midden-Zweden vrij veel kouder werd. Er is ter onzent afnemende bewolking met overdag stijgende temperatuur te wachten. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 25 Juni tot 's avonds 26 Juni is in het midden van het land de weersgesteldheid gunstig geweest voor het optreden van aardappelziwte; In de streek tusschen Hoorn en Enkhuizen, gunstig, behoudens tè geringe bewolking. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni.. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. 28 4 34 29 5 '28 30 6 19 vm. 0.56 1.56 2.47 1.20 Dat. 28 29 30 nam. 5.08 601 649 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). I u ni. Hoogwater. Laagwater. v.m 437 5.25 6 16 nam. 5 11 5.58 646 v.m. 1.08 1.44 2.35 loop voor het Kerk. nam. 1.32 2.09 300 Restauratiefonds der Groote ONZE KAASDRAGERS NAAR ROTTERDAM. Rotterdam houdt begin Juli een propagan- daweek, waaraan een groot aantal vereeni- gingen zal deelnemen, niet alleen uit Rotter dam zelf, maar ook uit andere plaatsen. Dé Alkmaarsche kaasdragers hebben ook een. uitnoodiging gekregen, om met een 12.-tal menschen aan den optocht op Woensdag 4 Juli deel te nemen. Deze kaasdragers zullen in hun bekende costumes en met berries kaas Alkmaarsche propaganda maken in Rot terdam. DE NIEUWE STEIGER. Het stukje betreffende den stalen steiger aan de Handelskade behoeft eenige verbete ring. Aan Kanaalkade No. 30 zal, in een nieuw pand, gevestigd worden, de brandstoffen- handel van G. Stroomberg, welk pand onder architectuur van den architect P. v. d. List, door den aannemer H. Koorn te Alkmaar, wordt gebouwd. De heer Koorn, die dezen bouw in zware concurrentie moest aannemen, heeft uitge zien naar de beste hulpmiddelen, die de moderne techniek hem gaf, om dit werk zoo goed en voordeelig mogelijk te bouwen. Hierbij is zijn oog gevallen op den stalen steiger, die Scholtens en Co., Schermerweg, in den handel brengt, welke steiger in een minimum van tijd, door middel van eenvou» dige spie-verbindingen, is op te stellen, ter wijl hierbij de veiligheid ten volle ver zekerd is. EINDEXAMEN HOOOERE HANDELSSCHOOL. Geslaagd: J. Antonysen, M. S. Grondsma, J. Kistemaker, F. J. Los, Renaud, P. van Vliet eo N. M. D. Kaper, Th. Maters, J. G. H. van Zuylen. Afgewezen: 1. EINDEXAMEN HANDELSSCHOOL MET DRIEJARIGEN CURSUS. Geslaagd: A. van Beerschoten, H. Elte, Bets Knegt, J. P. Koster, A. M. Pelt, L- Sdhats en R. J. Velthuys. Afgewezen: 1. CARILLON CONCERT door P. A. van Langen op Donderdag avond 8.309 30 uur. Zomerfeest Jan Nessies Naar 't Bosch. M. Overman—Zöllner. Liedje van de Mei Lena Kruithof van Diggelen. Intermezzo j«f van Hoof. Allegro Scheppers. Gaillarde Thomé. Prelude jef van Hoof. Het roosje Werner. Gondellied Weber. Preludium Jef Denijn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2