s Alkmaarsche Courant Haar avonturier. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. MAANDAG 2 JULI Stad ea OmgzuUtQ üeuilleton DE ACTIE TOT BEHOUD VAN DEN TRAMDTENST NAAR DE EGMONDEN. Qememtetaden BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 3 ïnli. HILVERSUM. 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Piano recital door Mies Samehtini. 11. Kook- en bakpraatie door mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 En semble Rentmeester en gr.pl. 1.30 Gramofoonpl. 2.Omroeporkest olv. N. Treep. 3.4.Knipcursus 415 Gr.pl. 4.30 Radiokinderkoor- zang olv. J. Hamel. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest o. 1. v N. Treep en gr.pl. 7 Alex de Haas: Het ontstaan van het caba ret (II). 7.30 Gr.pl. 7.40 Mr K. Jansma: Waarom verdere inpolde ring der Zuiderzee? 8.Vaz Dias 8 05 Gevar. programma mmv. Ko- vacs Lajos, Louis Noiiet, Nicholas' Melody Makers en leerlingen van de H.B.S. a. d. N. Duinweg te Scheveningen, olv. dr. G Brouwer, aan den vleugel mevr. J. Brouwer van Zanten. 1030 Gr.pl. li.Vaz Dias. 11.1012.Uit „Palermo", Scheveningen: Walter Schacht en zijn orkest, mmv. F. Gualtieri, zang. HUIZEN, 301 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 en 10— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12151.45 Gr.pl 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Voordracht en Gr.pl 515 Schlagermuziek en gr.pl. 7.15 Le zing. 7.35 Gr.pl. 7.45 Causerie. 8.Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8 35 Zang en piano. 8.50 Orkest concert. 9.30 Causerie 9.40 Opera concert. 10.40 Vaz Dias. 1045 Schlagermuziek. 11.2512.Gra- mofoonplaten. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Sted Orkest Whitby olv. F Gomez. 1 20 Orgel concert J. E. Hutchinson. 205 Midi. Studio orkest olv. F. Cantell, mmv. L. Baugh, sopraan. 3.20 Gr pl. 3.50 Raymond de Courcy's orkest. 4.50 Het „British" strijk kwartet mmv. M. de St. Clair Green, mezzo-sopraan. 5 35 Kin deruur. 6.20 Ber. 6.50 Orgelspel C- Dixon. 7.20 Het Walford Hyden Magyar Orkest. 8 20 „Honeymoon in Paris", revue van C. Lewis Mu ziek van Austen CroomJohnson 920 Ber. en landbouwcauserie. 9 45 Concert door W. Small, viooi en M. Cole, piano. 10.25 Voordr. 10.45 Dansmuziek (gr.pl10.50 12.20 Lew Stone en zijn Band. PARIJS. (RADIO-PARIS', 1648 M 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Pascal- orkest. 8.20 Variété progr. mm v. saxofoon-kwartet F. Fleuret en G. Odin en zijn ensemble. 10.50 Dans muziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 2 20 Concert uit rpst. Ritz. 3. Pianorecital G. Rohde. 3 205.20 Concert uit rest. Wivex. 8.35 Char- lottenlund-Revue 1934 mmv. het pianotrio Cornelius—Kierulff Schmit. 10.5512.50 Dansmuziek ol.v. Johansen. KEULEN. 456 M. 6.20 en 7.20 Gr.pl. 12.20 Orkestconcert o. 1. v. Rink. 1.20 Omroeporkest olv. Kühn 4.20 Weragkamerorkest olv Breuer. 5 35 Kwartetconcert. 7.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt. 8.35 Ka mermuziek. 9.05 Radiotooneel. ROME, 421 M 8.35 Gr.pl. 1.20— 2.20 Max Alexys' orkest 5.20 Sa lonorkest. 6 50 Gr.pl 8.20 Omroep orkest. 10.30-11.20 Gr.pl. 484 M 12.20 Max Alexys' orkest. I.30—2.20 Gr.pl. 5.20 Zangvoordr. 6.35 Gr.pl. 7.20 Omroeporkest. 8 20 Salonorkest 9.35 Weensche en Zigeunermuziek. 10.3011.15 Gra- mofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 35 Oude Kamermuziek. 9.05 „Das war Miinchhausen", hoorspel v. KI. Herrmann. 10.20 Ber. 10.55 Sportpraatje. 11 05 Scheepsweerber II.20—12.20 Concert uit Hamburg olv. Roeder. GEMEENTE".MKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn I: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventrv 10.3511.05, Lond. Reg. 12.20—15.20, Daventry 15.20—24.—. Lijn 4: Keulen 10.3517.20, Brussel 17.2024. No. 153 1934 HET VICTORIE-BAD IN GEBRUIK GENOMEN. Hoewel men met de entourage nog niet f:heel gereed is gekomen, heeft men toch aterdagmiddag, ten gerieve van de abon nees, het Victorie-bad, dat Zaterdag as. officieel geopend zal worden, in gebruik ge nomen. Het bad is gelegen aan het einde van den grootschen oprit naar het Sportpark, rechts van den ingang. Het bad met het zonnebad aan den Oostkant door een groene schut ting en aan den Zuid- en Westkant door rietmatten afgescheiden, terwijl aan den Noordkant het gebouw met de cabines en net restaurant is aangebracht. ~e toegang naar de inrichting is gepla veid met grijze tegels. Bij het binnenkomen •Ja men met ecn cassa 'n tiet midden, waar men de toegangskaartjes kan krijgen, waarna men door afzonderlijke gangen zich naar de dames- of heerenafdee- lingen kan begeven. Men passeert dan kin- d er-K'leed lokalen, die voor iongens en meisjes afzonderlijk zijn gehouden. In het gebouw bevindt zich een kantoortje voor de directie, benevens een verbandkamer voor eerste hulp bij ongelukken. Aani iederen kant van de ha'1 bevinden Z j i- w'sse'cellen en een garderobe- afdeeling. waar de baders hun kleeren kun nen afgeven. Deze afdeeiing werkt met twee svsteemen, zoodat men naar verkiezing zijn kleeding in een la kan deponeeren of aan een hanger kan ophangen. Vóórdat men het bad bereikt, passeert men een toilet-afdeeling en een douche- afdeeiing, waarvan men gebruik kan ma ken, alvorens zich in het tad te begeven Het gebouw is van een gel en waalsteen opgetrokken en met een roode Hollandsche pan gedekt. Architect is de heer Jan Juffer 'uit Blaricum; aannemer de heer Smit uit Alkmaar. Aan den Zuidkant van het gebouw zijn terrassen aangebracht, vanwaar met het ba den in de bassins kan volgen. Het groote bassin heeft een afmeting van 25 bij 16 M. en is verdeeld in drie ge deelten, die een diepte hebben van 0 90 M. tof 1.20 M van 1.20 M. tot 1.50 M en van 1.50 M tot 3 M. Voor het diepste gedeelte zijn springplan ken, aangebracht, ter hoogte van 1, 2 en 3 Meter. Het kinder- en kleuterbassin heeft een af meting van 20 bij 10 M. Het gedeelte voor de kleuters heeft een diepte van 20 tot 55 c.M.'; dat voor de kinderen een diepte van 55 tot 90 c.M. De bassins en de terrassen zijn gescheiden door een 10 c M diepe geul, gevuld met water. Deze dient, om te bereiken, dat de baders met schoone voeten in het bassin komen. Aan de Zuidzijde wordt het groote bassin begrensd door het heeren-zonnehad, dat een afmeting heeft van 15 bij 35 M. en aan de Westzijde door het dames-zonnebad van van ongeveer gelijke grootte Het kinder- en kleuterbassin is geheel imgeven door een zonnebad-ruimte voor de kleinen, terwijl daar aan de Noordzijde het restaurant ligt, een lokaliteit van 12 bij 6 M. met een daarachter gebouwde keuken, die de beschik king heeft over een kelder. Het geheele gebouw is in strakke lijnen uitgevoerd en alles is zoo sober mogelijk ge houden. Vóór het restaurant is een 6 Meter breed terras en ouders kunnen vandaar het geplas van hun kinderen gadeslaan. De bassins worden oorspronkelijk met duinwater gevuld. Dit water wordr daarna in een 2 M. hooger gelegen bassin gepompt, doch eerst in een koperen ,oot verspreid om voldoende zuurstof te verkri'gen en na een herhaling in vier lager gelegen kleiner wor dende bassins komt hetzelfde water weer in het zwembassin terug, waar men dan over voortdurend stroomend, gereinigd water beschikt. Het water, dat door verdamping, enz. vermindert, wordt met leidingwater aangevuld. De reinigingsinrichting is een vinding van de heeren Krijger en Wessels uit Amersfoort, waarop de Nederlandsche maatschappij voor Zwembadenbouw octrooi heeft verkregen. In vergelijking met de verouderde zwem- Een episode uit den Dertigenjarigen Oorlog Oorspronkelijke schets van G. P. BAKKER. 28). „Saxon, lieve avonturier", zeide zij zacht; lij voelde dat de teederheid, die zij onbewust voor hem had gevoeld, was opgebloeid tot groote liefde. „Saxon, mijn lieve avonturier, ik weet dat ik je zoo niet ma noemen, maar je kunt het niet hooren cn je mag het nooit weten. Weer heb je mij gered en ik ben je zoo dankbaar. Wat zou er van mij geworden zijn zonder jou, mijn trouwe ridder? Ik heb jou lief en geen ander. Als ik doe, alsof ik je liefde niet beantwoord, dan is het, omdat ik mijn woord aan een ander heb gegeven en het niet kan, niet mag breken. Saxon jij rid der zonder vrees, ridder met je edel hart. jij zult de eerste zijn, die zegt, dat het eens ge geven woord moet gehouden worden. Je zoudt mij nooit vergeven, als je later hoorde, dat ik mijn woord had gebroken. Maar jk heb je lief en nooit zal ik kunnen houden van «en anderen man, dat zweer ik je". „Misschien zou het beter voor ons geweest zijn, als wij beiden vannacht gestorven wa ren, want ik weet dat je leven zonder mij voor jou geen waarde heeft en dat ik zonder jou nooit meer gelukkig zou kunnen worden, dat ik altijd vol liefde zal moeten denken aan inrichting aan het Zeglis heeft Alkmaar een nee! wat betere zwemgelegenheid gekregen oor een open bad zijn de bassins o.i. eenter veel te klein. Men vergete niet, dat de geoefende zwemmers aan het Zeglis vanuit het diepe bassin het Noordhollandsch ka naal konden bereiken om daar eens flink uit te slaan. Voor menschen, die niet wer den tijd beschikken om naar het strand te gaan of het ruimere natuurbad op te zoeken is hei Victorie-bad ongetwijfeld een uitkomst. Dat dit bad in een behoefte voorziet, bleek uit het groot aantal kinderen, dames en meisjes, dat Zaterdagmiddag van de geboden gelegenheid om te baden en te zwemmen, gebruik maakte De zonnebaden heeft men aantrekkelijk gemaakt door in de kinderafdeeling een paar dingen aan te brengen, die men in speeltuinen vindt en in de afdeeiing voor die ouderen eenige gymnastiekwerktuigen te plaatsen. Het voornemen bestaat om in de toekomst de thans nog ongezellig uitziende afschei- dingen, die echter het voordeel van beluwing bieden, door natuurlijke afscheidingen te vcvangen. Den aannemer komt ongetwijfeld een woord van lof toe voor de wijze, waarop hij dit omvangrijke werk in zoo'n korten tijd heeft uitgevoerd. Door het Comité van Actie tot behoud van den tramweg Alkmaar—Egmond, zal een verzoekschrift, te richten tot de Directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, ter onderteekening aan de meerderjarige in gezetenen der gemeenten Egmond aan Zee en Egmond-Binnen, worden aangeboden Dit verzoekschrift luidt als volgt: Geven eerbiedig te kennen: C. J. Eijma, G. G Bos, P. C. Rike, Th M. A. Ruijtenburg, B. A. van Kleef, J. H van den Berg, K. Wijker, J. Birnbaum. KI. de Graaff, C. J. H van Empel, W. Th Kockx, E. Vogelenzang, P. Ranzijn, te zamen vormende het comité van actie tot behoud van den tramweg AlkmaarEg mond. wonende respectievelijk te Egmond aan Zee en Egmondbinnen, benevens de na volgende onderteekenaren van het verzoek schrift, allen meerderjarige inwoners dier gemeenten domicilie kiezende te Egmcnd aan Zee aan de Voorstraat no. 49; dat verzoekers, zeer tot hun leedwezen, hebben kennis genomen van het door de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen tot Zijne Excellentie den Minister van Wa'er- staat gericht verzoek, strekkende om goed keuring te verleenen aan het door hen te ne men besluit tot opheffing van den tramweg Alkmaar—Egmond aan Zee met ingang van 7 Octooer 1934; dat hel deswege door de Nederlandsche Spoorwegen aan den Minister van Water staat gericht verzoek, groote ontsHtems heeft te weeg gebracht in breede lagen der bevolking van genoemde burgerlijke gemeen ten; dat toch gesteld het verzoek werd on verhoopt door den minister van wa'erstaat ingewilligd de voorgestelde opheffing on getwijfeld een ramp voor deze gemeenten en wel in het bijzonder voor de badplaats Eg mond aan Zee zoude zijn; dat toch tengevolge van den achteruitgang in het visscherijbedrijf, het hotel-, pension en badwezen in deze laatste gemeente, vrij wel de eenige bron van inkomen uitmaakt; dat juist door de tramverbinding, welke ruim 27 jaren geleden tot stand kwam. het badleven in Egmond aan Zee belangrijk is toegenomen dat dus niet alleen de genoemde gemeen ten, maar ook alle lagen der bevolking zwaar zullen worden getroffen indien tor opheffing van de tramverbinding mocht worden besloten; dat toch door de Nederlandsche Spoorwe gen gemiddeld 90 weekkaarten, tegen een zeer lagen prijs, worden uitgereikt aan ar beiders, die in de gemeente Alkmaar hun brood verdienen; dat vele andere personen, die hun waren, speciaa' visch, in de stad Alkmaar verkoo pen. bijna dagelijks van de tram gebruik maken en door eventueele opheffing broode loos zullen worden, omdat deze vischwaren etc. niet door autobussen worden vervoerd; dat voorts doorloopend gemiddeld 45 schoüerkaarten en 14 trajectkaarten worden afgegeven dat jaarlijks ongeveer 3500 kinderen, die in de verschillende vacantiekolonies te Eg mond aan Zee worden verpleegd, met de tram worden vervoerd; dat jaarlijks plm. 1000 rijwielen en 400 mijn trouwen, moedigen avonturier". Weer kuste zij hem op de witte lippen, en zij knielde naast hem neer. Zij begon te bid den voor zijn herstel en smeekte God om uit komst. De maan vervolgde langzaam haar weg, de nacht verstreek. Zij hoorden paardengetrappel, gedempt door het zachte mos. Wolf sprong vroolijk op haar toe en tusschen de boomen zag Ma- rion een ruitersctiare naderen. Aan het hoofd Melchior in volle wapenrusting, de sjerp in de Wallensteinsche kleuren over het harnas en achter hem vier kloeke ruiters, waaronder Rudolf, allen met vastberaden, grimmige gezichten, alsof zij als het noo- dig bleek het zouden opnemen tegen een geheel leger. Bij het zien van Marion sprongen zij op bevel van Melchior uit het zadel. Hij snelde naar haar toe: „God zij dank, freule, dat u ongedeerd bent". Hij zag zijn vermomden meester liggen, knielde naast hem neder, luisterde naar diens hart, onderzocht hem nauwkeurig en bekeek het verband. „Goed gedaan, freule", prees hij. „U is een goede soldatenvrouw, de kapitein zal er me t God's hulp wel weer bovenop komen". Hij stond op en zag de Kroaten, „Drie doode Kroaten", hernam hij. „Kijk, Rudolf, zijn dat niet die beide kerels, die in de her berg geweest zijn en vertelden, dat zij het leger hadden verlaten?" De ander beschouw de ze nauwkeurig. „Ja, waarachtig!!!" „Niets aanraken waarschuwde Melchior, de plaats van het gevecht ondezoekend. „Ik stuks bagage per tram worden verzonden, voorts 1200 snelgoedzendingen, 650 vraent- goedzendingen bij vertrek en resp. 3500 en 1800 bij aankomst en tenslotte 40 wagonla dingen bij vertrek en 200 bij aankomst wor den verzonden en aangevoerd; dat. blijkens gehouden tellingen in de week van 11 Juni tot en met 17 luni 1934 van en naar Egmond aan Zee zijn vervoerd, per dag gemiddeld 588, in deze week (6 dagen) 3472 personen, terwijl op Zondag 17 Juni 1934 zijn vervoerd 1572 personen, in deze genoem de week alzoo totaal 5044 personen; dat het hoogste aantal vervoerde personen per tram bedroeg op Zondag 17 Juni 1934, -216 - 174 - 169 - 140 - 138 - 120 - 111 - 107 - 70 68 en 51, terwijl dit aantal op werkda gen bedroeg: 153 - 84 - 77 - 69 - 68 en 76; dat voorts het aantal personen, dat op werkdagen met den dienstö 19, 7.11 en 8 uur v.m. werd vervoerd, bedroeg op de dagen 11 tot en met 17 Juni 1934 resp. 209 - 109- 199 - 156 - 162 en 131, dat het personenvervoer gedurende het hoogseizoen half Juli tot ein de Augustus uit den aard der zaak be langrijk hooger is, dan gedurende de week 11 Juni tot en met 17 Juni 1934; dat hierdoor onomstootelijk is aangetoond, dat de tramverbinding Alkmaar—Egmond speciaal voor laatstgenoemde gemeente, on ontbeerlijk is; dat ondergeteekenden, diep geschokt als zij zijn door het groote jaarlijksche exploita tietekort, toch zoo vrij zijn te veronderstc'- len, dat dit tekort niet geheel te wijten zal zijn aan he mindere reizigers- en goederen vervoer in de laatste jaren; dat toch op deze exploitatierekening, zeer vermoedelijk, wel posten zullen paraissee- ren, die ook na eventueele opheffing daarop zullen blijven drukken. dat ondergeteekenden in gemoede vermee- nen, dat bij opleving der tegenwoordige maatschappelijke toestanden, het personen- en goederenvervoer ongetwijfeld zal toena men, te meer indien de Directie der Neder landsche Spoorwegen zoude kunnen over gaan tot verlenging van de spoorlijn, van het begin van het dorp naar, of tot dichtbij het strand; dat ondergeteekenden zich de vrijheid ver oorloven u te verzoeken een en ander bij uwe directie nader mondeling te mogen toe lichten dat ondergeteekenden zich wenden tot uwe directie, met het eerbiedig, doch dringend verzoek, dat het de Nederlandsche Spoorwe gen moge behagen, geen besluit tot ophef fing van de tramverbinding Alkmaar—Eg mond te nemen, doch uwe directie ernstig in overweging geven te besluiten tot verlenging van deze spoorlijn, met uitbreiding var. den dienst gedurende de zomermaanden en ver hooging van de vervoersnelheid tot ten hoog ste 45 Kilometer per uur, tengevolge waar van het vervoer van personen en goederen belangrijk zal toenemen, waardoor het ex ploitatietekort in niet geringe mate zal wor den gereduceerd, en economisch voordeel zal brengen aan de gemeenten Egmond aan Zee en Egmondbinnen die, ge'ijk gezegd, de tramverbinding niet kunnen missen en na opheffing daarvan, ten docde zullen zijn in geschreven. Egmond aan Zee en Egmondbinnen, Juli4 1934. Voorts zal een verzoekschrift bij den mi nister van waterstaat worden ingediend, strekkende om geen machtiging aan de Ne derlandsche Spoorwegen tot opheffing van den tramweg Alkmaar—Egmond te verlee nen, terwijl tevens een verzoekschrift aan Ged. Staten van Noordholland zal worden aan"eboden. met het verzoek bii Zijne Excel lentie den minister van waterstaat aan te dringen Hare goedkeuring aan een door de NiderianHeche Spoorwegen te nemen besluit tot opheffing van den tramweg Alkmaar Egmond. te onthouden Vrijdagavond 8 uur kwam de raad der gemeente in vergadering bijeen onder presi dium van burgemeester P. Slot, welke een bijzonder woord van welkom toeriep aan wethouder Glas, die na een langdurige ziekte voor het eerst weer ter vergadering aan wezig was en w*?rd de hoop uitgesproken op een volledig herstel. Schrijven commissie van vijf der 50 West- Friesche gemeenten betreffende een inge komen circulaire der Ned. Heide Mij. aan gaande de baggerregeüng, dat in verband met de gehouden controle der Ned. Heide Mij. er geen aanleiding bestaat om verande ring te brengen in het te halen aantal pramen bagger, daai geen hoogere prestatie is ver- begrijp er niets van. Zij schijnen onderling ook gevochten te hebben „Er is een vijfde geweest ook", sprak een der andere ruiters. „Zie, hier zijn de voet stappen. Hij'kwam, dunkt me, van een an deren kant". Zij liepen heen en weer, het gevechtster rein opnemend. „Laat die drie kerels maar liggen", meen de Rudolf. „Dat zal het beste zijn". „Wou je ze soms meenemen?" vroeg Mel chior. „Er zijn drie schurken minder op de wereld". Toen steeg hij weer te paard. „Zet den kaitein voor mij in den zadel", sprak hij en Saxon als een kind in zijn armen nemend, het hoofd tegen zijn schouder ver volgde hij: „Rudolf, neem jij freule Marion voor je op het paard". „Twee ruiters dertig pas vooruitrijden" klonk zijn bevel. „De derde vo'gt op dertig pas achter mij. In de achterhoede waken voor een overval". Met Saxon in zijn armen, reed Melchior stapvoets huiswaarts, zooveel mogelijk hor ten en stooten vermijdend. Een paar uren la ter bereikte de kleine ruiterschare de herberg Een lichte streep gloorde aan den horizon, de vogels kwetterden in het geboomte. Zij waren op hun langzamen rit niemand tegen gekomen. Saxon werd. nog altijd in be- wcsteloozen toestand, naar bed gebracht. Marion toonde haar hand aan Melchior, vertelde alles, wat er was voorgevallen Hij kon een vloek niet weerhouden Die duivels", zei hij. Maar u bent al gewroken. richt tegenover diegene, welke baggeren in schachten. Wel kan men zich vereenigen met verandering te brengen in het aanvangsuur op verschillende tijden des jaars. Tevens ligt het in de bedoeling om in de naaste toekomst de gehaalde pramen op te meten en naar die uitkomst pei M®. uit te be talen. De voorzitter was van meening, dat er goed aan gedaan wordt hierin te berusten, daar sterk de indruk is verkregen, dat in verband met de controle van het rijk daarvar. niet zal worden afgeweken. Het is een mooie werkverschaffing, welke zoodoende niet in gevaar gebracht moet worden. Wat het uur van beginnen betreft, kan als een verbete ring beschouwd worden. De heer v. d. Molen behield zich het recbl voor om in de herfst op deze zaak terug te komen. Ingekomen verslag keuringsdienst Barsin- gerhorn, hetwelk nader zal circuleeren, zulks mede in verband met de verwerping van wet op de 1 hermo-Chernische Fabrieken. Verslag vakteekenschool Zuidscharwoude, waarvan de onkosten voor 4 leerlingen uit de gemeente hebben bedragen f 37.40 of f 7.35 per leerling. Rekening handelsschool Alkmaar, dat de bijdrage voor 1 leerling 75.64 bedraagt. Verslag van den brandweerbond, met als eindsaldu 243,19. Van de Ned. Spoorwegen dat het garan tie-bedrag der toevoer-lijn Broek op Langen- dijk is verminderd tot f 3086.78, aandeel der gemeente alzoo 520.89. Rekening en verantwoording der gezond heidscommissie met een batig saldo van f 572,92 Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorstel B. en W. tot afwijking van de gemeenschappelijke regeling voor de licht- bedrijven, door de saldi 1933—1934 geheel aan de gemeenten uit te keeren Zulks in ver- Mijn meester was een strenge rechter rechtvaardig maar streng zoo zijn zij al len. Rasechte Nederlanders". „En nu moet u ook gaan rusten, freule. Ik zal eerst even uw vinger verbinden. Kijk, zoo", hernam hij „Doet het pijn, even uitwasschenAl klaar". „En nu, wel te rusten, freule". „Neen", zei ze zachtjes. „Ik wil waken bij kapitein Saxon. Hij is gewond door mijn schuld door mijn domme schuld. Hij heeft zijn leven in de waagschaal gesteld voor mijn redding. Ik wil hem verplegen; dat is al het minste wat ik voor hem kan doen". „Freule Marion", antwoorde de wacht meester. „U kunt hem gerust aan mij toe vertrouwen. Ik heb z'n leven al bewaakt, toen hij drie weken oud was. Als hij bijgekomen is, mag u hem verplegen, zoolang u wenscht al is het gedurende geheel zijn verder leven" Met een diepe zucht wendde Marion zich af. Met loome schreden verdween zij in haar kamer en toen zij de deur gesloten had, liet zij zich, kramcachtig snikkend, voorover op haar bed vallen. HOOFDSTUK XVII. Nog steeds lag Saxon buiten bewustzijn, toen Melchior zijn kamer binnentrad. Zacht en zorgvuldig als een vrouw maak te hij het verband los, dat Marion om het hoofd van den avonturier had gelegd en reinigde voorzichtig de wond. Zijn gezicht stond minder bezorgd en bijna vroolijk mom pelde hij: „Dat valt mee een breede wond, maai niet di°p, de sabel is met volle kracht neer gekomen, anders zou de slag doodelijk zijn band met de nood, waarin de gemeenten verkeeren Dienaangaande zal aan de betrokken auto riteiten een adres gericht worden. Aidus besloten. Voorstel B. en W tot wijziging der veld wachters-verordening. betreffende verhoo ging van salaris bii gebleken bekwaamheid en uitbetaling salaris bij het maken van her* halings-oefeningen. Aldus besioter. Voorstel B en W tot wijziging der ge meente-begrooting 1933 in ontvangst en uitgaaf van 138.84. De voorzitter deed hierna mededeeiing. dat de proef mer toeslag op het loon der over heid in het vrije bedrijf in alle opzichten tot heden toe als geslaagd mag worden be schouwd en voor zoovei bekend ten genoege van beide partijen. Drie partijen hebben er baat bij De werk nemer weik' iets meer verdiend en tevens weer in zijn bedrijf werkzaam is. Do werk gever is er ook beter aan t<x. daar "ij vol staan kan met 2/3 uit te betalen van het loon en de overheid welke in de werkverschaffing de volle 100 pet moet bijpassen en nu vol staan kan met 1/3 bijbetaling De proef moest zoodoende met een goede toepassing slagen, hetwelk verheugend is. De heer v. d. Molen vroeg, of de proef door gaar ot als voorloopig beschouwd moet wonden. De voorzitter antwoordde, dat deze met 1 Augustus a s. is afgeloopen. maar dat ge tracht zal worden bij den minister deze door te laten loopen. De heer v d. Molen achtte het gewenscht, dat de raad zich te dien opzichte uitspreekt. Want het is toch veel beter dat onze men schen geplaats' blijven in het bedrijf, door d t ze gestuurd worden van de werkver.-chaffing. De heer 7uidam vroeg of er ook een ver gelijking gemaakt kon worden met verleden jaar en of te dien opzichte de gemeente finan- geweest. Een nieuw verband, dan komt hij zoo weer bij". En terwijl hij de wond verbond, sloeg Saxon de oogen op en keek vol verwondering om zich heen. „Mooi", sprak de wachtmeester. „De ka pitein komt weer bij kennis". „Melchior!" vroeg oaxon. „Wat is er eigenlijk met mij gebeurd?" „U heeft gevochten, kapitein, en een slag op het hoofd gekregen. Wij vonden u in het bosch. Wolf kwam tegen den morgen terug, angstig huilend, rende den knecht voorbij, die hem de deur had geopend, en vloog naar mijn kamer, die openstond. We hadden een naren nacht doorgebracht. Freule Marion verliet zonder waarschuwing de herberg. We zochten overal, maar vonden nergens een spoor. U begrijpt hoe ongerust we wa ren. We probeerden elkander moed in te spreken door onschuldige oorzaken te be denken, maar in ons hart waren we allemaal angstig. Tenslotte heeft vrouw Annette ons naar bed gestuurd. Ze zei: „Morgen gaan jelui met elkaar op onder zoek uit. zoodra de haan kraait". „Het was een verstandige raad. Maar ik wilde wachten tot u terug zou keeren En daar plotseling vloog Wolf naar binnen, trok me aan de jas, zoodat ik onmiddelllijk begreep dat u hulp noodig had. In een oogblik waren allen gekleed en in den zadel Wolf sprong vooruit met zoo'n groote vaart, dat we hem haast niet konden bijhouden. Op een open plek in 't beukenwoud vonden we u bewusteloos en naast u hield freule Marion de wacht (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5