"PUROL Vijfjarige Meisjesschool Treinongeluk te Enkhuizeo. Agenda Geneest JBuiletdcuid JUooindaal 'flieums £aatste Aecicfiten Stad mQmgeoUig. Weededcht Ernstige onlusten te Amsterdam. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht vol verschrikkingen (sens.), hoofdrol len Bela Lugosi, Sally Blane, Wallace Ford. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De sterkste band (rom), hoofdrollen Jean Harlow, Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, des av. 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht in Venetië (operette), hoofdrollen Tina Eilers, Ludwig Stössel, Fritz Fischer. Toegang Voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Dinsdag en Donderdag, 's av. half 8, hoofdnummer Het millioenentestament (kom hoofdrollen Charlotte Ander, Julius Falkenstein. Toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer De beste vijanden (rom.); tweede hoofdnummer Zijn Hoogheid moet trouwen (rom.) Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. zonnebrand EEN WAARSCHUWING. Het bestuur van de Lanobouw-Crisis-Orga- nisatie voor Noordholland brengt ter alge- meene kennis, dat in het belang van een ieder aangeraden wordt, dat diegenen, die in overtreding zijn op de Landbouwcrisiswet 1933 en de daarbij behoorende beschikkingen en besluiten, wat betreft teveel in voorraad hebben, of teveel verbouwen van crisis- producten, dit onverwijld opruimen of ver nietigen. BRAND IN SCHEEPSWERF. Hedennacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de scheepswerf van de gebróeders van der Werf te Druten (Betu we), waar een vijftigtal arbeiders werkzaam is. Ofschoon de brandweer van Druten spoedig ter plaatse was, slaagde zij er niet in den brand te blusschen. De machineka mer en opslagplaatsen verbrandden. ZWAAR VERGIF VERKOCHT. Eenige gemeenten in de Rijnstreek werden dezer dagen bezocht door een venter, die zich bij verschillende ingezetenen uitgaf als vertegenwoordiger van een Amerikaansc'ie fabriek, welke een nieuw poetsmiddel had uitgevonden. Uit een ingesteld onderzoek bij de politie te Bodegraven is gebleken, dat het poetsmiddel dan onverdund salpeterzuur, een zwaai vergif, bevatte. Men tracht thans den verkooper op het spoor te komen. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond fietste het 15-jarig meisje A. Tighelman de Praangerstraat te Haarlem uit, waar zij woonachtig was en wilde den Rijksstraatweg oversteken. Uit de richting Haarlem kwam een vrachtauto aan van de N.V. Handel Mij van Beelen te IJmuiden, beladen met visch. Het meisje werd door de auto overreden en viel met het oog tegen de voorwielen van den wagen. Zij was onmid dellijk dood. Per ziekenauto is het slachtof fer naar het St. Elisabethgasthuis overge bracht. De politie stelt een ooderzoek in. FEESTWEEK TE BOLSWARD UITGESTELD In verband met het overlijden van Prins Hendrik is de feestweek te Bolsward uitge steld en bepaald op 17 tot en met 21 Juli a.s. Gedurende die dagen zullen er o.a. ver schillende wedstrijden plaats hebben: wiel- rennen en watersport, draverijen en voetbal. HET LIJK IN DE KOFFERS. Een geheimzinnige anto. Het raadsel van den moord op de jonge vrouw, wier in stukken gesneden lijk gevon den werd in koffers aan spoorwegstations te Brighton en Londen, is nog steeds niet op gelost. Wel staan de Engelsche bladen vol van verslagen over de ijverige nasprogingen der politie en volgt het eene spoor op 't an dere, maar alle sporen, op een enkel na, zijn het ee.i na het ander doodgeloopen. Thans schenkt Scotland Yard voornamelijk zijn aandacht aan twee mannen, die wel niet direct van den moord verdacht worden, maar toch aanwijzingen zouden kunnen geven be treffende den dader. Men heeft de gangen nagegaan van beide personen sedert den dag, waarop de koffer met den romp in het station te Brighton werd afgegeven Dit was den 7den Juni en den dag tevoren is bij Brigh ton een auto met twee mannen en een koffer op de rotsen aan zee gezien. Het nummer van deze auto is bij de politie bekend Een bewoner van Colchester heeft verklaard, dat iemand, die in een auto zat, welke hetzelfde nummer had, hem verteld had, dat hij van Brighton naar Clacton ging. De man was. evenais zijn mede-inzittende, bijzonder ze nuwachtig. Deze auto is den 7den en den 14den Jum te Clacton gezien. Den laatsten keer kwamen de beide mannen er tegen 3 uur 's morgens aan. Zij bleven er eenige uren in een pen sion en verzochten de pensionhoudster niets te vertellen over hun verblijf. De auto is in handen van de politie; er zijn sporen van zand in gevonden. Op 5 Juni kwam iemand te Clacton om een strandhuisje te huren, maar hij vertrok weer, zonder geslaagd te zijn. Eenige dagen daarna vond men in een naburig plaatsje een plas bloed voor een strandhuisje. Dit bloed is thans microscopisch onderzocht. En eindelijk heeft de politie een telefoon gesprek afgeluisterd tusschen Clacton en Londen en volgt zij de sprekers thans op den voet. Een geheimzinnige toestand, die veel weg heeft van een spannend detectieve-verhaal, dat eerst zal eindigen als de politie den tijd ge komen acht om de mazen van het net om de verdachten dicht te trekken. Ook dient nog gemeld te worden, dat een kellnerin van het pierhotel te Clacton in Juni j.1. spoorloos verdwenen is. Zij werd met een auto afgehaald en zei, dat zij naar Londen ging. Thans heeft de zuster van de kellnerin, die te Londen woont, geïnformeerd waarom haar brieven onbeantwoord blijven. Haar zuster was ongeveer 25 jaar oud, dezelfde leeftijd als de vermoorde gehad moet hebben. GETROUWD MAAR NIET ECHT. Een drama in België. Belgische echtparen dreigen door het hardvochtig ingrijpen van Vrouwe Justitia wreed gescheiden te worden. Daar de wet op de echtbreuk in België het huwelük tus schen de overtreders verbiedt, hadden tal van paartjes dankbaar gebruik gemaakt van de diensten van een Brusselsch huwelijksbu reau, dat in alle bladen adverteerde binnen veertien dagen in Frankrijk de zoo zeer be geerde echtverbindingen te kunnen tot stand brengen. De Brusselsche politie was op deze advertenties opmerkzaam geworden zoo schrijft het Hbld., en stelde in alle stilte een onderzoek in, waarbij aan het licht kwam dat een ambtenaar van den burgelijken stand te Madeleine bij Rijssel op grond van ver- valschte documenten de huwelijken voor dat Brusselsche bureau voltrok. Naar het schijnt is hij echter niet de eenige geweest die voor het huwelijksbureau werkzaam was. Verschil lende ambtenaren van den burgelijken stand in het noorden van Frankrijk zouden even eens trouwlustige Belgen de behulpzame hand hebben geboden. Sedert 1927 zijn al leen te Madeleine ruim 200 huwelijken tot stand gekomen, die echter door de Belgische Justitie naar alle waarschijnlijkheid ongeldig verklaard zullen worden. HEILOO. In verband met het uitgestelde school reisje voor de kinderen van de O.L. school, dat was uitgesteld door het overlijden van prins Hendrik, kwam de commissie, bestaan de uit 17 personen, bijeen, omdat er stemmen waren opgegaan om dit jaar een klein uit stapje te maken naar Egmond aan Zee en niet naar Schiphol en Zandvoort. Een minderheid, waaronder de burge meester, meende, nu er al verschillende uit gaven waren gedaan (o.m. broodjes en ge bakjes waren besteld en aangekomen), dat het bedrag te klein was om de groote uitga ven te dekken. Met 13 tegen 4 stemmen werd evenwel besloten om evengoed naar Schip hol en Zandvoort te gaan en wel omdat een deel der leerlingen reeds een reisje had ge maakt en ook omdat de burgerij die ruim 400 had geofierd voor het kind dit niet zou goedkeuren. Bovendien zijn er ook vele ouders die per autobus de reis meema ken en zoodoende gedupeerd zouden zijn. De dag werd thans bepaald op Donderdag 26 Juli a.s. Nu er van de zijde van B. en W. geen bezwaar bestaat om ondanks het overlijden van Prins Hendrik het concert van „Ons Ge noegen" te Wormerveer te laten doorgaan, heeft het bestuur van de V.V.V. besloten dat het concert Zondag zal plaats hebben. De politie is Woensdag- en Donderdag avond krachtig opgetreden tegen het gejak ker van kwajongens in Ter Coulster Het van dalisme van de onbezonnen jongens die het de rustige bezoekers vooral in de wandel- faden lastig maken, liep de spuigaten uit. Iet is te hopen, dat de eigenaresse het fiet sen in de smalle paden verbiedt. Reeds nu al gefluit van koeels. In Amsterdam-Noord is het wat de Bloemenbuurt betreft den geheelen mor gen zeer rumoerig gebleven, terwijl het zich liet aanzien, dat het verzet der bevolking ook in den middag zou voortduren. Marechaussee patrouilles trokken voort durend door de straten en straatjes in deze wijk. Open ramen werden gezien; den op- standigen geest onder de bewoners werd ner gens geduld. Overigens is de blok-bebou- wing in dit hoofdzaak uit gemeentewonin gen bestaande stadsdeel bij uitstek geschikt voor het voeren van een soort guerilla en de bewoners maakten daarvan ook dankbaar gebruik. Nauwelijks was op een bepaald punt een groep onruststokers verjaagd of op een an der punt werd het plaveisel weer opgebroken Marechaussee en politie trokken dan weer haastig naar de bedreigde plaats, doch voor zij daar kwamen, hadden de verzetpleger3 door tuintjes en stegen een goed heenkomen gezocht. Meermalen klonk het gefluit van schoten. Vleeschauto geplunderd. Aan den Hazelaarsweg heeft het gepeupel een vleeschwagen aangehouden en den in houd ervan geplundeid. Tegen 12 uur kwa men er berichten over relletjes in de van der Bakstraat en aan den Hazelaarsweg. Een detachement militaire politie trok naar dit bedreigde gebied. Om 12 uur was nog niet bekend, of er gewonden waren. In Amsterdam-Oost en in het Westelijk deel der hoofdstad is de morgen vrij rustig ver- loopen. Op de bouwwerken van de Admiraal de Ruijterweg, waar gisteren werd gestaakt, als ook aan de markthallen, is het werk her vat. Het feit, dat de minister-president en de minister van defensie een bezoek aan Am sterdam hebben gebracht, wijst erop, dat de regeering in elk geval een spoedig einde van de onlusten wenscht. In dit verband kan worden verwacht dat bij een wederom ern stig oplaaien van het verzet zonder pardon tegen de onruststokers zal worden opge treden. Beide ministers zijn hedenmiddag te Amsterdam aangekomen. Naar wij vernemen Is hedenmiddag te ruim 12 uur op het stadhuis in de kamer van den burgemeester een confe rentie begonnen, ter bespreking van den toestand din de hoofdstad. Aan deze conferentie nemen behalve de beide mi nisters, deel de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt, de hoofdcom missaris van Amsterdam, de heer H. Versteeg en de kolonel-commandant van de brigade-grenadiers en jagere J. J. G. baron van Voorst tot Voorst en diens adjudant. EEN WOEST AUTORIJDER DOODT MOTORFIETSER. Hedenochtend om half elf reed de 20-jari- fe van Paasschen op zijn motorfiets in de 'arklaan te Bussum, toen van den kant van den Gooilandweg een auto van een wassche- rij naderde. De bestuurder van de auto verleende den motorrijder, hoewel deze van rechts kwam, geen voorrang en reed hem pardoes dndet- steboven. De heer v. P. kreeg een zware her senschudding en inwendige kneuzingen. De ongelukkige is korten tijd later in de Majel- lastichting overleden. BERGEN. Aanvang 3 Sept. Aangifte tot 19 Juli bij het hoofd der school, den heer BEIJNEVELD, Kerkelaan 7. Eenige gewonden, wo. 2 ernstig. Zooals we gistermiddag nog per bulletin mededeelden, had op het station te Enkhui zen bij het binnenkomen van den sneltrein uit Alkmaar te half drie een vrij ernstig on geluk plaats. De trein reed langzaam door om, zooals dat steeds gebeurde, eenige meters voor het stootblok te stoppen. Voor het stootblok stond nu een reserve derde klasse passagiers wagen en door tot nu toe onbekende oorzaak botste de trein daartegen op, waardoor dit rijtuig uit de rails liep en ernstig bescha digd werd. Doordat de passagiers in de rijtuigen van den sneltrein stonden om direct uit te stappen, werden allen door de botsing tegen den wanden geworpen, waarbij ver schillende personen verwondingen opliepen. Eenigen konden na verbonden te zijn de reis voortzetten, doch een tweetal waaronder de hoofdconducteur v. Reenen uit Alkmaar, wer den zoo ernstig gekwetst, dat zij na voor- loopig verbonden te zijn naar het Snouck van Loozen Ziel ^ujie moesten worden ver voerd, Nader vernemen we nog, dat de toestand van den hoofdconducteur naar omstandig heden redelijk wel is. De wond boven den neus is nog zeer gevoelig en de heer v. Ree nen klaagde over hoofdpijn. EEN ONGEVAL. Hedenmorgen ongeveer half elf had aan het werk bij den Bergerweg een ongeval plaats. Zekere F. S. alhier wilde met een krui wagen modder uit de sloot rijden, viel en kreeg den wagen op zich. De directeur van den G.G.D. heeft den verwonde per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis gebracht. Waar de komst van den G.G.D. ruim een half uur op zich liet wachten de auto kwam eerst een uur later verzoekt men ons er nogmaals op te wijzen, dat leden van de transportcolonne van het Roode Kruis na waarschuwing waarschijnlijk dadelijk ter plaatse aanwezig kunnen zijn. Naar wij vernemen komen er op dit werk herhaaldelijk ongelukken voor. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het Fonds Gewapende Dienst (Fonds voor oud-militairen) heeft in deze gemeente opgebracht de somma van 59,79. GESLAAGD. Voor de Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorrespondentie slaagde te Amsterdam de heer D. Purmer voor Fransche Handelscorrespondentie. HET A.S. VERTREK VAN MEJ. BUYS. De heer Piet Schröder te Haarlem schrijft ons: De raad der gemeente Alkmaar heeft in de zitting van Donderdag twee Alkmaarders ontslagen uit een functie, die hun zeer dier baar was: dokter Schröder is weldra geen stadsarts, juffrouw Buys geen onderwijzeres meer. Het ligt nu niet bepaald op mijn weg, hier ter plaatse de loftrompet te steken over dokter Schröder. Maar juffrouw Buys komt er niet zoo gemakkelijk af. Ik ken achtbare inge zetenen van Alkmaar, mannen met snorren en baarden, ik ken vrouwen met een respec tabel aantal kinderen, die zoo goed als ik met 't vingertje bijwezen en moeizaam spelden: Koos plukt een roos; voor wie 5—3—2 een even moeilijk probleem vormde als voor ons de contingenteering en de stabilisatie van den dollar. Wij weten immers: half Alkmaar zou uit analphabeten bestaan, zoo juffrouw Buys er niet geweest ware! En echter de hoofdverdienste van „ons aller onderwijzeres" schuilt déar niet. Ook onder leiding van een andere leerkracht zou den wij hebben leeren lezen en schrijven. Ik had het genoegen juffrouw Buys dezer dagen te ontmoeten in het gezelschap van een driejarig meisje, dat op de vraag of ze wel een taartje wilde, kort en krachtig „ja" zei. De vader poogde de situatie te redden door de opmerking: „We zullen vandaag maar niet aan paedagogie doen", waarop juffrouw Buys, onderwijzeres van professie, uit den grond van haar hart antwoordde: „Nee, als jeblieft gegn paedagogie!" Aan zoo iemand hebbed onze ouders ons toevertrouwd, aan zoo iemand vertrouwden wij onze kinderen toe! Geen „mooi en leelijk handje", geen „alstublieft juffrouw", geen „dank u wel juf frouw!" Geen paedagogie! Mijn hemel, een onderwijzeres zonder paedagogie! En het onderwijs wankelt niet op zijn grondvesten? En we zijn er toch gekomen? Én we denken zelfs nog met groote genegenheid aan juffrouw Buys terug? Juffrouw Buys, ik zal kort zijn. U deed niet aan opvoedkunde, maar Uw hart stond open voor Uw kinderen, telkens weer, jaa: in jaar uit. U wist dat een paar schitterende oogen, een klein handje in de Uwe, een klein gebaartje van genegenheid méér waard zijn dan alle aangeleerde maniertjes ter wereld. U wist wat een kinderhoofdje is en U heeft er heel wat kennis ingestopt. Maar U wist beter wat een kinderhartje is. En wat U in dat kinderhartje hebt gelegd aan liefde, dat zullen Uw A!kmaarsche „kindertjes" niet vergeten. Dat is hun een dierbaarder bezit dan alle paedagogie; daarvoor zijn zij U dank baarder dan voor alle kennis, die U hun heeft meegegeven. Onder de vele geroepenen bent U daarom voor hen dè uitverkorene. (De aanvaarding van de voorstellen van B. en W. houden in, dat aan mej. Buys overeenkomstig haar wensch eervol ont slag zal worden verleend. Wij verwachten natuurlijk dat de burge meester in den raad wanneer zij dat ont slag aanvraagt voor haar verdiensten een passend woord van hulde zal spreken. Wij hopen daarop dan nader terug te komen. Red. Alkm. Crt.) OP TIJD GERED. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772,5 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 757,8 m.M, te Zwakke tot matigen wind uit noordelijke tot oostelijke richtingen; licht tot half be wolkt; droog warm weer; behoudens geringe onweerkans. HOOG- EN LAAO WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Dat Hoogwater. Laagwafer v.m. nam. v.m. nam. 8 1 35 2.10 10.14 10.53 9 2.32 3.01 11.12 11.46 10 3.17 3.45 0.02 11 3.58 4.27 031 0.48 12 4.38 5.05 1.13 1.29 13 5.14 5 40 1.48 2.06 14 5 50 6.12 2.22 2.41 15 6.21 6.43 257 3.14 HOOO- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE, (In Zomertijd). Juli Dat Hoogwater. Laagwater. v.m. nam v.m. nam. 8 1.32 2.07 1002 10.41 9 2.29 2.58 11.00 1134 10 3.14 3.42 11-50 11 3.55 4 24 0.19 0.36 12 4.35 5.02 1.01 1.17 13 5.11 5.37 1.36 1.54 14 5 47 6.09 2. H» 2.29 15 6.18 6.40 2.45 3.02 BOTSING OP DE NIEUWESLOOT. Gistermorgen werd op de Nieuwesloot een stilstaande autobus door een luxe-auto aan gereden, waardoor de carosserie van de bus eenigszins werd beschadigd. Daar nummer en letter van de aanrijdende auto zijn op genomen, zal de eigenaar der autobus zich met dien der luxe-auto tot schaderegeling in verbinding stellen. BEGIN VAN BRAND. Te omstreeks half een hedennacht ont stond er een begin van brand bij één van de teerketels, staande op het terrein van de Ned. Spoorwegen bij den Bergeroverweg alhier. De oorzaak was, dat de ketel lekte en het uitgelekte kokende teer in brand geraak te door de hitte aan de buitenzijde van den ketel. De brandweer werd gewaarschuwd, doch achtte geen onmiddellijk gevaar aanwe zig. Het brandje is door de politie met eenige schoppen zana gebluscht. JONGE HERDERSHOND KOMEN AANLOOPEN. Aan het Gem. Slachthuis alhier is een jonge herdershond terug te bekomen, welke Maandag j.1. op het Stationsplein alhier zwervende was aangetroffen. POLITIE-WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Nijmegen geeft belanghebbenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met de firma W. Teerink en Co., of fa W. Teerink, Hees bij Nijmegen, bij hem inlichtingen in te win nen. DE ORGELAVOND IN DE GROOTE KERK. De heer Feike Asma, orgelist te Leiden schrijft ons: Den eersten Donderdag in Juni is de be- kende orgelist Jan Zwart zijn gewone jaar- ujksche serie orgelavonden weer begonnen. Jan Zwart, die al jaren werkt voor de po- pulariseering van het orgel, verdient aller belangstelling voor zijn werk. Zijn wekelijksche programma's getuigen immer van smaak en hooge opvatting. Door zijn eiger persoonlijxe karakteris tieke ongeëvenaarde speelmanier weet hij zijl hoorders te boeien. Voor de getrouwe bezoekers dezer belang rijke orgelconcerten is het toch wel een ergenis dat er van publieke zijde zoo weinig belangstelling worat «retooad. Alkmaarders, wees er van verzekerd dat gij in Uw Groote Kerk met haar machtig en majestieus klavierorgel een bezit hebt waarop gij trots kunt wezen. Dit or gel met zijn bizonderen, zilveren klank kan wedijveren met de grootste en voornaamste orgels in ons lancf Dit klankstuk der geweldige Laurenscathe- draal dwingt reeds oii het „aanzien" bewon dering af en bij het „hooren" zal die bewon dering stijgen. Toont daarom belangstelling en waardeering voor de kunst die Jan Zwart wekelijks U brengt. De deuren der Groote kerk staan iederen Donderdagavond open, vrij en zonder verplichting' Programma 10 cent is in de kerk verkrijg Zondag 8 Juli. 8 uur, Muziektuin, concert onder leiding van Joh. Kuiper. Doos 30-60,Tube 80ct Allen werd een verhoor afgenomen en na dat procesverbaal opgemaakt was, zijn eeni- gen van hen weer in voorloopige vrijheid ge- si - Een drietal werd in arrest gehouden. Het staat thans vast, dat de valsche munters vier verschillende soorten briefjes gedrukt hadden, alvorens tot uitgifte over te gaan. Zoor's bekend, zou een der aangehoudenen ge zegd hebben dat de briefjes moesten dienen om met medeplichtigheid v. een bediende van de Nederlandsche Bank oude briefjes, die voor vernietiging bestemd waren, te vervan gen. Hiervan is echter nog niets bewezen. Er zou echter geen bediende van de Nederland sche Bank bij de zaak betrokken zijn. Volgens Antwerpen heeft men thans de identiteit kunnen vaststellen van den per soon die te Den Haag valsche briefjes heeft heeft uitgegeven. Brandweer staat machteloos. Een „Amerikaanse/u" oplichter. LANGENDIJK. N aar wij van verschillende zijden verne men gaat het met den afzet van de export aardappelen niet zooals men dat wel gaarne zou wenschen. Vooral de uitvoer naar Duitschland schijnt te worden gestagneerd. In hoeverre dit ver band houdt met de in Duitschland voorgeval len gebeurtenissen kan men niet zeggen, maar de kooplieden kunnen de door de klanten in Duitschland bestelde waren lang niet afleve ren, doordat er geen invoerbewilligingen ge- noig zijn. Sommigen zijn reeds aan het laden van bestelde wagons begonnen, anderen heb ben ze reeds klaar, maar ze kunnen nog niet worden afgestuurd. Lit een en ander blijkt wel, dat er in Duitsch land een tekort aan aardappelen bestaat, in welk tekort niet door den Nederlandschen tuin bouw kan worden voorzien tengevolge van de te geringe invoervergunningen. Het gevolg hiervan is, dat een grooter ge deelte van het aan de veilingen aangevoerde den minimumprijs van 4— niet kan opbren gen, - - - r- De voor Duitschland bestemde aardappelen mogen n.L niet onder de 4.— worden ver kocht, waardoor tot voor korten tijd, toen nog wel flinke kwantiteiten verzonden werden, de prijzen bijna alle boven de 4.bleven. In dien tijd was er bijna geen gelegenheid om aardappelen te koopen voor Engeland, waar niet zulke hooge prijzen voor konden en be hoefden te worden besteed. Thans geef' men in Engeland de voorkeur aan wftvleezige aardappelen. Aangezien de prijzen der wit- vleezigen niet hoog zijn, kan voor de geelvlee- zigen, welke aan den Langendijk worden ver bouwd, uiteraard niet veel worden betaald, zoodat de prijzen hiervoor varieeren van 1.50 tot hoogstens 2— per 100 K.G. De verbou wen van deze aardappelsoort, welke niet zoo geschikt zijn voor binnenlandsche consumptie, ontvangen dus niet veel. Conferentie ten stadhuize. KNAAPJE VERDRONKEN. Te Dirkshorn vermiste de familie Grin gis termiddag te half vijf het 3-jarig zoontje Piet, dat even te voren aan den slootkant nog zat te spelen. Men vermoedde een ongeluk en begon te dreggen. Eerst om half acht werd het knaapje opgehaald. FIETS GESTOLEN. Bij de familie Potgieser aan den Munniken- weg onder Oudorp is hedennacht op brutale wijze ingebroken. Met een nijptang had de da der zich door het W. C. raampje toegang tot het huis verschaft. Daar werd de in de gang staande fiets (merk Stokvis) ontvreemd, bene vens eenige belastingplaatjes van andere rij- wielen, die echter niet, zooals de ontvreemde fiets, slechts enkele weken oud waren. Door de schuur van de kweekerij wist de dader ongezien te ontkomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Gisternamiddag om ongeveer half vijf was het 9-jarige jongetje van den heer Van Spanje uit de Huigbrouwerstraat in den Voordam aan het visschen, toen het plotseling voorover in het water viel. Niemand had het ongeluk gezien, doch net op tijd ontdekten twee dames het reeds zinkende knaapje. Anderen werden gewaarschuwd, en onmiddellijk gingen twee mannen aan het Seydesfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Juli: dreggen, waarbij men zoo gelukkig was, het reeds gezonken knaapje op te halen. De heer Stoutjesdijk en de agent van politie Marbus wisten door kunstmatige ademhaling het bewustzijn weer terug te roepen. D- directeur van den G. G. D. heeft het knaapje per taxi naar huis gebracht. Wij wijzen nogmaals op het groot* nut der reddingshaken welke bij elke brug aanwe zig zijn. Het is gewenscht dat deze door de jeugd nimmer als speeltuig worden gebruikt. l

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2