Killer in moeilijkheden? i'Buitenland Eert onderhoud met den nieuwen S.A.-leider. DE MINISTERS COLIJN EN DECKERS NAAR AMSTERDAM. De toestaud hedenmorgen. NA HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK. Het défilé. Vrijstelling van stempelen. Het Roode Kruis. Krans van von Hindenburg. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL TE UTRECHT. Luxe-auto even later van den sluismuur gestort. DE STEUNVERLAGING. De minister wenscht er niet over te spreken met hen die de ongeregeldheden niet desavou eeren. Geniet Uw vacantie met Een reorganisatie der S. A. noodzakelijk. •gedeelten van H^rlem seer onnmtii 1 ring fc£i£ s^/rfgt"' S'°a*'p 'n Lichtstraal bij KINKHOEST Hoest- Griep-Bronchitis-Asthma Oudmiinister Treviranus gefusilleerd Von Papen samen met Hindenburg. De doodenlijst VERKLARING VAN BARTHOU IN DE KAMER-COMMISSIE VOOR BUITENLANDSCHE ZAKEN. DE ONLUSTEN TE SAN FRANCISCO. Schieten met scherp. DE NEW-YORKSCHE HITTE-GOLF. Eenige verademing. RECORDHITTE IN AMERIKA. OPNIEUW DYNAMIET- ONTPLOFFINGEN IN STIERMARKEN. R.K. ACTIE TEGEN ONKUISCHE FILMS. Oproep van den Paus. wilden gooien. Een aantal agenten onder leiding van een inspecteur gelastten de me nigte zich te verspreiden. Toen men hieraan niet snel voldeed, werd ter waarschuwing eenige malen in de lucht geschoten. In aller ijl gingen daarop de rustverstoorders weer hun woningen binnen en v as de orde spoe dig weer hersteld. Een 21-jarige jongeman die zijn rijwiel voor een motor met zijspan van de politie wierp, werd gearresteerd. Het rijwiel was totaal vernield. Door personeel van den Dienst van Openbare Werken werd nog des avonds de straat weer in orde ge maakt. Ook in andere deelen van de stad dreigde het af en toe onrustig te worden, doch ook daar was de orde weder spoedig hersteld. Ook te Schiedam ongeregeldheden. Ook in Schiedam hebben de communisten gisteravond na negen uur de stad onveilig gemaakt. Een vijftigtal had zich in het Gor- zenkwartier tot een groep vereenigd om de stad rond te trekken. Later probeerden de oproerkraaiers in het Westen der stad weer een optocht te for- meeren en nu maakte inspecteur Kloezman met eenige agenten dit ongedaan, waarbij flinke klappen vielen. Zekere Lupke, die niet wou doorloopen. werd na hevig vechten naar een politiepost gebracht Ook is zekere Busk\.r gearresteerd, daar hij met een gummi stok manoeuvreerde. Later op den avond kregen de relletjes een ernstiger aanzien. Om tien uur werd in de Kreupelstraat de straat opengebioken en de politie tnet keisteenen gebombardeerd, terwijl T'"6:-7 V" Hat dit aantal I de lantaarnpalen werden stukgeslagen. In de ■Trf' Haar nTLstand' v« eeni« Heerenstraat werden eveneens de straat- van den G. G. D., dr L. Heyermans en een ander geneesheer in de Westerstraat, voorzien van drie auto's en een contröle-auto. In den loop van den avond waren herhaal delijk alle auto's uitgereden. Niettemin schij nen nog vele gewonden zich particulier bij hun eigen doktoren te hebben laten behan delen. Een poging de stakingen voort te zetten. Naai het „Landelijke Comité der Roode Vakvereenigings-Oppositie" mededeelt, heeft het aan het bestuur van het Nationaal Arbeidssecretariaat een uitnoodiging gericht voor 'n bespreking op heden Zaterdagmiddag teneinde de middelen te bespreken om de stakingen voort te zetten en verder uit te breiden als strijd tegen den politie terreur, de steunverlaging en de in verschillened bedrij ven dreigende loonsverlaging. Tegenspraak van geruchten, De directie van de Amsterdam- sche waterleiding verzoekt ons met klem alle geruchten, dat er bij de waterleiding een staking zou zijn uitgebroken of dat het water niet goed meer zou zijn, tegen te spre ken. Een bloedbad in de achterbuurten. Men kan thans wel van een bloedban spreken. Het staat vast, dat er ongeveer vijf tig gewonden naar de ziekenhuizen zijn ver voerd. Daarenboven zijn er tal van lichtge wonden die zich niet bij den Dienst hebben aangemeld. Het aantal dooden bedroeg tor schepnet aan het visschen en graakte te water, 't Ventje zonk onmiddellijk weg en kwam niet meer boven. Van ver schillende zijden schoot dadelijk hulp toe, en eenige personen, onder wie de inspecteur Tetenburg begaven zich te water. Eerst na een half uur dreggen en duiken werd het knaapje aan twee dreg gen bovengebracht. Geruimen tijd heeft men nog met een zuurstof apparaat getracht de levens geesten op te wekken, doch het is niet mogen gelukken. Inmiddels hadden zich honderden nieuwsgierigen aan beide zijden van het water verzameld en in de kinderrijke buurt heerschte een begrijpelijke ontstel tenis, daar niet onmiddellijk de identi teit van het kleine slachtoffer kon wor den vastgesteld. Onmiddellijk na het te water raken van het kind had een autobestuurder zijn wagen aan de andere zijde van de YVeerdbrug langs den Kademuur gezet Of hij in zijn haast om bij het ongeval te zijn, vergeten heeft de handrem vast te zetten is nog niet komen vast te staan. In ieder geval rolde de wagen., zonder dat de eigenaar er iets van bemerkte, in de sluis. Het was laat in den avond, alvorens men den wagen, een kleine Hillmann, aan de oppervlakte had. Voor men het bergingswerk begon, had de politie beide zijden van de kade afgezet. De minister-president en de minister van defensie hebben zich heden naar Amsterdam be geven teneinde zich van den toestand aldaar op hoogte te stellen! In de ochtenduren was h>t in de Jor daan rustig. Allerwege werd gepatrouil leerd door militairen en politie- Op de eilanden was de rust nog niet terugge keerd. Op Wittenburg word hedenmor gen naar patrouilles met steenen uit de huizen gegooid, waarop met de vuurwa pens werd geantwoord De nieuwe mor gen liet in de Bloemenbuurt over de overzijde van het IJ waar het gister avond erg had gespookt al spoedig wederom tooneelen te zien, welke er op v, zen, dat een deel der bewoners van deze buurt nog weinig geleerd bleek te hebben van het krachtdadig optreden van den sterken arm. In verschillende straten werd het plaveisel weer opge broken, teneinde nieuwe barricaden te vormen. De handhaving der orde was thans in handen der marechaussee, die in groepen van 7 ruiters, begeleid door een bereden agent, door de straten pa trouilleerden Op verschillende punten werden samen scholingen uit elkaar geslagen. Een poging van de zijde der onruststokers om aan een werf aan den Klaprozenweg het personeel tot staking over te halen, werd door de mare chaussee met kracht den kop ingedruk' De gisteren voornamelijk in de houthaven uit gebroken sympathie-staking wordt heden voorgezet. Vanmorgen vroeg was reeds een troep communisten in de lasmanstraat om de zich naar hun werk begevende havenarbei ders te bewegen vandaag den arbeid nog niet te hervatten. De opruiers hebben hun zin gekregen. Toen het later een betooging werd, is deze dou* de gewapende macht ver spreid. Ook het losse werkvolk bij de ver schillende maatschappijen in de haven is vanochtend niet opgekomen. Het vaste werk volk blijft rustig ,.an den arbeid. Maatregelen genomen voor hedenavond. Hedenochtend halt vier is aan het Centraal Station een extra-trein uit den Haag gearri veerd, waarmee een gedeelte van een der Haagsche regimenten infanterie is aange komen. Ie Amsteidam is de gemeent-liike politie thans versterkt met 20C man mare chaussee. die ook in norma e tijden in en om de hoofdstad gedetacneerd zijn '250 man mi litaire politie, die uit verschillende plaatsen van tiet aud naar Amsterdam zijn gediri geerd; de genoemde infanterie uit Der. Haag, alsmede genie- en intanterietroepen uit Arnhem en Amersfoort. Bij de troepen uit Arnhem bevindt zich een speciale mitrailleur- afdeeling, terwijl deze troepen ook beschikken over drie pantser-auto's en eenige rups auto's. Zooals reeds werd gemeld, is geau- rende het nachtelijk optreden in verschillende buurten ook gebruik gemaakt van de zoek lichten van de genie. Toen het hedenochtend weer licht werd, bleek opnieuw, welk een treurig beeld de meeste straten in de stadswijken waar de onlusten hadden gewoed toonden. Zoowel in Jordaan als in Spaarndammerbuurt en in de buurt IJ en in Oost moesten de straten makers opnieuw het plaveisel herstellen, wat op vele plaatsen slechts mogelijk was, nadat de opgeworpen barricades waren opge ruimd. Ook de gemeentelijke electriciteits- werken hadden druk werk met het herstellen der vernielde straatverlichting. Zoowel in de Jordaan als in de Spaarn dammerbuurt bleef de politie der geheelen nacht patrouilleeren. In Oost was het pas vroeg in den morgen weer rustig. Tegen drie uur in den nacht hadden de oproerlin gen aan het einde van de Molukkenstraat een tramhuisje in brand gestoken, waarvoor de brandweer moest uitrukken. Ook relletjes te Haarlem. Blijkbaar als gevolg van de gebeurtenissen in Amsterdar stadsgedeelten van Haarlem zeer onrustig geweest. 6 In de Stormstraat schoolden omstreeks 11 uur ongeveer 200 personen w.o vele com munisten, bijeen, die de straat opbraken en met steenen naar de aankomende politie gang naar de Lange Kerkstraat met een om vergeworpen handwagen gebarricadeerd werd. De politie maakte ruim gebruik van de revolvers en gummistokken waarmede de belhamels rake klappen opliepen. De Kreu pelstraat en omgeving werd geheel ontruimd, terwijl de ramen moesten worden gesloten. Ook op verschillende andere punten van de stad moest de politie handelend optreden, doch meestal waren het hier opgeschoten jon gens, die de onrust veroorzaakten. Het défilé langs de baar van Z. K. H. de Prins, die in de vestibule van het Koninklijk Paleis Noordeinde zal zijn opgesteld, zal op Maandag en Dinsdag te 9 uur aanvangen en te vier uur eindigen. Naar wij vernemen, heeft de minister van sociale zaken meegedeeld, dat er zijnerzijds geen bezwaar tegen bestaat, dat Woensdag 11 dezer aan de ondersteunde werkloozen, bijaldien het betrokken gemeentebestuur daartoe aanleiding vindt, in verband met de ter aarde bestelling van den Prins, vrijstel ling van stempelen wordt verleend. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling, dat de leden van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis met den secretaris en de ambtenaren een plechtigen dienst in de Nieuwe Kerk te Delft zullen bij wonen. Voorts zullen acht leden van het da- gelijksche bestuur in den Koninklijken rouw stoet meerijden. Hedenochtend is ten paleize Noordeinde een groot krans van rijkspresident Hinden burg aan den voet van de baar gelegd. Gisteravond heeft een tragisch ver- drinkegeval plaats gehad aan den Zee dijk bij de Weerdsluis te Utrecht. Het 0- jarig zoontje van den heer Hwonende in de Adelaarsetraat, was daar met een VERGIFTIGING. J1. Woensdag gebruikte de heer M. Zeehandelaar uit Zwolle evenals zijn vrouw op de markt te Zutfen een ijsco. Even later werden beiden ongesteld. De heer Zeehandelaar moest in het zieken huis aldaar worden opgenomen, waar hij gistermorgen ten gevolge van ver giftiging is overleden. De Tweede Kamerleden de Visser en Wijnkoop hebben den minister van so ciale zaken gevraagd hem te mogen spreken over de than6 in werking ge treden steunverlaging. De minister heeft hun mondeling geantwoord dat een on derhoud met de heeren onmogelijk is, zoolang zij niet de thans in Amsterdam plaats hebbende ongeregeldheden desa- voueeren. Het gesprek was daarmede geëindigd. VERDWAALDE BIJENZWERM. De school aan de Bezemstraat te 's-Gravenhage was gistermorgen verre van rustig. Net toen de kinderen in de pauze allen op de speelplaats waren, streek een gevluchte bijenkoningin met een zwerm van duizenden bijen neer in een der kastanjeboomen op de speel plaats, terwijl in de f'ókalen verschei dene bijen verdwaald geraakten. Geluk kig had een der onderwijzers, zelf oud bijenhouder, den moed het ongewenscht gezelschap weg te vangen, waarna de rust wederkeerde en het schoolwerk on gestoord kon voortgaan. gezonde tanden. Laat deze daarom van te voren nazien en vooralborstel ze steeds met Ivorol, de tandpasta met haar ongeëvenaard reinigingsvermogen. Dan zullen geen zieke tanden Uw vacantie bederven. IVOROL, de Nederlandsche Tandpasta. OTERLEEK (Juni). Ondertrouwd: Jacob Heep en Riewk- je Dokkum. Getrouwd: Jacob Heep en Rieuwkje Dokkum. Een medewerker van „Der Angriff" heeft gisteren een onderhoud gehad met Viktor Lutze, den nieuwen chef van den S.A.staf en opvolger van den gefusilleerden Röhm. Op de vraag, of hij evenals de Führer, Görtng, Göbbcls en eenige anderen uit de omgeving van Hitier reeds weken geleden op de hoogte was met de aanstaande rebellie der S.A.-leiders, antwoordde Lutze, dat hij van de verraderlijke actie van Röhm c.s. pas had gehoord, toen de toestand werkelijk ernstig was geworden. Hij werd toen als een der oudste S.A.-lei ders, die overigens reeds lang front had ge maakt tegen het beleid der opperste S.A.- leiders, door den leider ontboden om mee te werken bij het neerslaan der rebellen. Tot de vertrouwelingen en vrienden van Röhm had hij nimmer behoord. De benoeming tot chef van den staf was voor Lutze een verrassing. Geen S.A.-man stond achter Röhm en van de leiders wilden slechts enkelen aan de actie meedoen. De S.A. behoeft zich niet te schamen, om dat enkelen harer leiders verraders waren. Het is thans zeker, dat zij door hen zou wor den misbruikt; de geheele S.A. is onbesmet (sauber) en kan binnenkort weer met opge heven hoofd het bruine hemd dragen. De leider blijft haar trouw en heeft haar lief. Indien zijn verhouding tot haar ook slechts in geringe mate zou zijn vertroebeld, Amsterdam6!,' het jaSSBÏSS I c r-i 4S.WÜ*-. d€ voormalige opperste S.A.-leiding niet opzettelijk politiek onbe trouwbare elementen uit de kampen van de communisten, socialisten. Duitsch nationa len, enz. in de S.A. had opgenomen, ver klaarde Lutze, dat hij dit niet onvoorwaar delijk zou kunnen btvestigen. Hij was elite, van oordeel, dat eenige,, der thans terecht gestelde voormalige S.A.-leiders de opne ming van zulke elementen hadden gewenscht ten einde aldus ontevredenen in de S A samen te brengen. Hoe zal in de toekom?* de verhovding zijn tl'?" '"*1 A pn t rrpyt1 oprfl leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen biji AKKCf Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. de toekomst eders afzonderlijk hun taak ver richten. Omtrent de reorganisatie der S.A. kon ie nieuwe stafchef nog geen nadere inlichtingen geven. Met nadruk spiak hij evenwel de overtuiging uit, dat een reorganisatie tot stand moest kor.e:: en zou komen, daar deze absoluut noodzakelijk was. Dat het aantal manschappen daarbij wordt verminderd, is niet buitengesloten, wanneer men rekening houdt met het feit, dat Lutze vastbesloten is, van de bruine formaties een volstrekt gezuiverd en wat in verband hiermee van beteekenis is een in politiek opzicht betrouwbaar instrument der bewe ging te maken. Zal dan in de toekomst elk S.A.-man lid der N.S.D.A.P. moeten zijn? Ik ben van meening, aldus Lutze, dat het op den duur noodzakelijk ;s, dat de S.A.-man, maar in de eerste plaats de S.A.-leider, par tijgenoot is. Tenslotte moet hij, wanneer hij wil borg staan voor een wereldbeschouwing, de nationaal-socialistische beweging met hart en ziel zijn toegedaan. De door den voormaligen stafchef verleen de eeredolk mag na verwijdering van den naam van den verrader weer worden gedra gen, evenals alle S.A.-mannen hun dienst- dolk mogen dragen. Ten aanzien van de vraag, of de oude strij ders voor hun verdiensten een vervanging voor den eeredolk krijgen, die dan door Hitier zelf en niet weer door den chef van den staf zal worden verleend, ligt de beslis sing bij Hitier zelf. Oud-minister Treviranus werd in 1891 ge boren. In 1924 werd hij lid van de Duitsch nationale partij in den rijksdag: gekozen. In 1929 trad hij uit de D. N. partij wegens een geschil met Hugenberg over de leiding en stichtte in 1930 met de uitgetreden leden uit de D. N. Partij de „Konservatieve Volks partij". In het eerste kabinet-Brüning, dat op 30 Maart 1930 werd gevormd, was hij minister voor de bezette gebieden. Na de ontrui ming van het bezette gebied, werd Trevira nus rijkscommissaris voor de „Osthilfe". In het tweede kabinet-Brüning, dat op 9 Octo- ber 1931 aan de regeering kwam, maakte hij wederom deel uit van de regeering, als minis ter van verkeer. Omtrent de reden van zijn exueutie wordt niets gemeld. Li zat ,vii ,u ,i-i a- forn >tLf 'en /i::vpi lijkt verhouding tc»taa i li WA.il Cl. i I ;air ads I Zij zullen ook ia De „Daily Telegraph" meldt, dat von Papen, die gesteund wordt door president von Hindenburg, een on derzoek heeft geëischt naar de ar restaties van zijn medewerkers en naar het fusilleeren van zijn secre taris von Bosen tijdens het week end. Wanneer rijkspresident von Hindenburg, aldus dit blad, zich bij dezen eisch uitdrukkelijk mocht aansluiten, bestaat de mogelijkheid dat er voor de Hitler-regeering ern stige mceilijkheden ontstaan. Hoewel nog steeds het officieel opgege ven aantal executies 46 bedraagt, wordt thans, zij niet uit officieele bron bekend, dat in München 122 executies, in Berlijn 73, in Breslau 54, in Dresden 5 en in Stuttgart 1 executie hebben plaats gevonden. Hierbij wordt medegedeeld, dat deze lijst naar alle waarschijn.ïjkheid nog grooter zal blijken te zijn. Barthou heeft gister in de Fransche Ka mer-commissie van buitenlandsche zaken een verk.aring afge'egd. Hij zeide o.a., te weige ren in te gaan op de campagne, die in ver band met de gebeurtenissen in Duitschland tegen Frankrijk gevoerd is. Niets van alles wat beweerd wordt over de rol, die hem is toegedicht, is waar. Het zou beneden zijn waardigheid zijn, dergelijke belachelijke op merkingen ernstig te nemen. De minister van buitenlandsche zaken gaf vervolgens een overzicht van de Fransche P" itiek. Frankrijk wenscht zooveel moge lijk vredesgarauties te zoeken. Het blijtt nauw verbonden met den Volkenbond, het als den eenigen burcht van recht tegen creweld beschouwt. Deze politiek heeft de nota's en handelingen der Fransche regee ring beïnvloed en deze politiek was het, die Barthou geleid heeft bij zijn reis naar Zuid- Oost-Europa. Barthou schetste de omstan digheden waaronder de Volkenbond in zijn zitting van 4 Juni j.1. tot een eenstemmig be sluit inzake de Saar-kwestie was gekomen. Het resultaat was naar Barthou's meening een bevestiging van de garanties, die hij op 25 Mei in de Kamer had geëischt als voor waarde voor Frankrijks toestemming tot het regelen der volksstemming. Uitvoerig besprak Barthou de ontwape ningskwestie en de zitting van 28 Mei van het bureau der Ontwapeningsconferentie, en verzekerde, dat Frankrijk het standpunt der beperking van de bewapeningen en van be- wapeningsvermindering, gepaard met wer kelijke veiligheids-garanties, trouw blijft. Zijn bezoek aan Roemenië en Joego-Slavië noemde Barthou een aanvulling van zijn reeds eerder gemaakte reizen naar Polen en Tsjecho-Slowakije. Overal waren de vriend schapsbetrekkingen inniger geworden. De bondgenootschappen dienden den vrede bin nen het raam van den Volkenbond en een dergelijke politiek was noch exclusief, noch agressief Zij had niet de bedoeling, tegen- over het eene blok het andere te stellen, doch werkte voor de Europeesche samenwerking. Barthou besprak ook de met Sovjet-Rus land gevoerde onderhandelingen, die nog niet zoo ver gevorderd waren, dat zij afzon derlijk vermeld behoefden te worden. Ten slotte besprak Barthou zijn aanstaande reis naar Londen, die hij ondernam op uitnoodi ging van MacDonald om een overeenstem ming, die te Geneve tusschen beide landen bleek te bestaan, nader uit te werken en te versterken. Vertegenwoordigers van de stakende ha venarbeiders te San Francisco hebben een SOS. geseind aan president Roosevelt, en hem verzocht te willen bevorderen, dat het terrorisme wordt opgeheven. Gisteren zijn weer ernstige relletjes voor gekomen. In verband daarmede heeft de nationale garde bekend gemaakt dat, wan neer de vechtpartijen blijven aanhouden, zal worden overgegaan met schieten met scherp. De hitte, die den kaatsten tijd toch al zoo ondragelijk was geworden, werd gedurende geruimen tijd te New-York volkomen verstik kend door het vochtigheidsgehalte van de lucht. Gelukkig daalde dit vochtigheidsgehal te gister in den loop van den dag, hetgeen eenige verlichting bracht. De Oostkust van de Vereenigde Staten wordt sedert ongeveer veertien dagen geteis terd door een hittegolf, die de hevigste is, die men in dit gebied sinds 1901 heeft ge had. Vrijdag noteerde men te New York een recordtemperatuur van 55 graden Celsius in de zon en 36 graden Celsius in de scha duw, waarbij tegelijkertijd het vochtigheids gehalte van de lucht buitengewoon hoog was. Daarentegen valt in het door de droogte geteisterde gebied van Dakota en Minnesota sedert veertien dagen onafgebroken regen, die gepaard gaat met hevige stormen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Des nachts is de temperatuur in deze streken vrij koud. dat In den afgeloopen nacht ls voor het huis van den regeeringscommissaris Eduard Gross te Kinsberg een helsche machine ont ploft, waardoor materieele schade werd aan gericht. Te Knittelfeld is voor het gebouw van het Vaderlandsche front een projectiel ontploft. Ook hier werd materieele schade aangericht. Reuter seint uit Vaticaanstad: In een brief, welke kardinaal Pacilli geschreven heeft, aan kanunnik Brohee, voorzitter van het Internationale Katholieke Filmbureau, wordt de meening van den Paus weergegeven over de hedendaagsche films en een oproep gedaan tot de katholieken over de geheele wereld om den strijd aan te binden tegen on zedelijke films. De film, zoo schrijft kardinaal Pacelli, oefent zelfs een sterkeren invloed uit dan de pers, en van alle kanten bereiken mij waar schuwingen over de ernstige gevaren voor godsdienst en moraliteit, welke onzedelijke films vooral voor de jeugd beteekenen. De pogingen van het gezag, van onderwij zers en ouders, om het jonge geslacht zedig op te voeden dreigen te mislukken door de herhaaldelijke voorstellingen van een kunst matig en immoreel leven. De fijne besnaard- heid van het geweten en de instinctieve reactie tegen het kwaad, welke het kenteeken zijn van de jeugd, nemen af en men neigt tot een levensopvatting die onvereenigbaar is met het Christendom. De katholieken uit alle landen moeten het zich tot een gewetensplicht maken hierin verbtering te brengen en de katholieken actie moet meer gebruik maken van de film als hulpmiddel bij een gezonde opvoeding. Ook in katholieken bijeenkomsten en studiepro grams moet meer aandacht geschonken worden aan de film. Katholieken couranten moeten filmrubrie ken publiceeren, waarin zij goede films prij zen en slechte afkeuren, teneinae de lezers in de keuze van hun amusement te onderrichten Slechte films moeten krachtig worden tegen gegaan. Ten slotte keurt de Paus de bemoeiingen van het katholieke filmbureau goed om spe ciale bioscopen op te ri.hten waarin uitslui tend goede films worden vertoond,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6