Agenda TwwiJgJS? Stad w Omoeuitu} Wxec&eücht Jiunst m W etenschap w.j bezitten een rijkdom aan kinderliederen en uit dien schat koos Kuiper compositie*! van mej. van Rennes, mej. van Tussenbroek, J. Mac- kenzie, mej. Dina Apeldoorn en van Ramshorst. Alvorens met genoemde liederen te beginnen, zongen de kinderen twee coupletten van hel Wilhelmus. Hun zang werd door mej. Dora Hoedjes op den vleugel begeleid, 'n taak waar voor zij de vereischte capaciteit bleek te be zitten. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht vol verschrikkingen (sens.). hoofdrol len Be'a Lugosi. Sally Blane, Wallace Ford. Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer De sterkste band (rom), hoofdrollen Jean Harlow, Clark Gable. Toegang boven 18 Dinsdagmiddag half 3 middagvoorstel ling- Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, des av. 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht m Venetië (operette), hoofdrollen Tina Eilers, Ludwig Stössel, Fritz Fischer. Toegang voor alle leeftijden. Dinsdag en Donderdag, 's av. half 8, hoofdnummer Het millioenentestament (kom.), hoofdrollen Charlotte Ander, Julius FalkensHn. Toegang voor alle leeftijden. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer De beste vijanden (rom.); tweede hoofdnummer Zijn Hoogbeid moet trouwen (rom.) Toegang voor eiken leeftijd. VOLDOET AAN D£ SMAAK EN HVO^j geven op de door de overheid te nemen maatregelen. Voorts vond hij het noodi.g het volk nog niet meer te prikkelen door op meerdere verlaging aan te drin gen. Hij eindigde met de aanwezigen op te wekken zich aan hun taak te geven in de hoopvolle verwachting, dat er een betere toekomst zal komen. Spreker deelde vervolgens mee, dat de bestuursleden Dekker en Fok wegens ongesteldheid verhinderd zijn de verera- dering bij te wonen. Daarna werden de notulen en het jaarverslag vastgesteld. Uit het jaarverslag vermelden wij, dat het aantal leden, tengevolge van de opheffing van verschil iende bannen van 248 terug liep tot 239. De rekening sloot met een nadeelig saldo van f 429 70 en wees een ontvangst aan van f 4226.28 en een uitgaaf van 4655.98. Aan de 7 Juni 1933 gehouden excursie naar de Wieringermeer werd door 500 per- sonen deel genomen. Het jaarverslag bevat voorts óe vermel ding van verschillende adviezen door het bestuur aan leden uitgebracht over verschil lende kwesties. Hieruit blijkt, dat het bestuur verschillende leden belangrijk van dienst is geweest. Aan den minister van financiën was het verzoek gericht om de brandstof voor bemalings inrichtingen vrij van de omzetbelasting te stellen. De begrooting voor 1935 werd vast gesteld in ontvangst en uitgaven op 4500. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. Commandeur K. Az., hoofdingeland van de Vier Noorderkoggen en C. J. van Tienhoven, hoogheemraad van Amstelland. Medegedeeld werd, dat thans van den minister bericht was ingekomen, dat voor steenkolen ten behoeve van water gemalen geen omzetbelasting verschul digd ns. Ten aanzien van het stroomleverings- contract werd medegedeeld, dat het bestuur aan het bureau van advies van de Unie van Waterschappen had opge dragen een rapport uit te brengen en in handen te stellen van den directeur van het P. E. N., die bericht had, er nauw keurig kennis van te hebben genomen, De indruk is, dat men niet afwijzend staat ten opzichte van de gewenschte verlaging der tarieven. Na 30 April 1936 zullen nieuwe regelingen worden voorge steld, waarbij naar uniformiteit zal worden gestreefd. Overleg met belang hebbenden zal daarbij worden gepleegd Voorts werd medegedeeld, dat er kans bestaat, dat de 3e klas-wegen voor de onderhoudskosten een tegemoetkoming zullen krijgen uit het „Werkfonds". De toezegging is er, dat een voor te leggen plan beoordeeld zal worden. De burgemeester van Bergen, Mr. v. Reen en, vestigde er de aandacht op, da Ged. Staten vrijwel regelmatig ont heffing verleenen voor het rijden van voertuigen op wegen, waarop zij niet thuis behooren. De heer M oo ij uit Zijpe wees er op, dat vooral des nachts voertuigen zonder vergunning de wegen te Zijpe vernielen. De Waterstaat verbiedt aan te zware wagens over de Vlotbruggen te gaan. De wagens nemen nu de trambrug te Schoorldam en vernielen de 3e klas wegen. De voorzitter zegde toe aan Ged. Staten te zullen verzoeken, alvorens ontheffing te verleenen eerst overleg te plegen met de betreffende waterschap pen. Mr. F. O. Schel tema uit Amsterdam ver kreeg hierop het woord voor het onderwerp „Eenige rechtsvragen betreffende het beheer van wegen en dijken". WERKLOOZE VOETBALLERS. In dienst van den K.N.VJB Bij de K.N.V.B. zijn plannen in voorbe reiding om werklooze voetballers te werk t< stellen. Een voorstel dienaangaande is ir voorbereiding. Het ligt in de bedoeling m goedkeuring van dit voorstel deze voetbal lers de voetbalterreinen van de aangesloten vereenigingen in orde te laten maken. De te werkgestelde voetballers zullen hiervoor be taling ontvangen, v- Het rlijden van Prins >Hendrik. Het stoffelijk overschot van Prins Hendrik is thans uit de sterfkamer naar de vestibule gebracht, waar de chapelle ardente is inge richt. In verband daarmee is de voorzijde van het paleis ook niet meer geopend Slechts voor het atgeven van kransen worden de gordijnen, welke de glazen deu ren bedekken, een oogenblik weggeschoven. In de voor-vestibule is geen verandering gebracht. Tusschen de zuilen, welke de voor- en ach tervestibule scheiden, is een groenversiering aangebracht en daarachter, in het half-duis- ter, staat de kist met het stofffelijk overschot van den prins, op een katafalk, gedekt door een wit lijkkleed. De geheele achtervestibule is één bloemenweelde; de kransen en bloem- stukkekn liggen tegen de baar en langs de wanden gerangschikt. Leden der hofhouding en van het perso neel houden de doodenwacht. De bijzetting- Het Internationale Comité van het Roode Kruis te Genéve is voornemens zich bij de bijzetting te doen vertegenwoordigen door den heer Barkey, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van de Zwitsersche Confederatie bij het Belgische hof. Bij het binnendragen van het stoffelijk overschot van p; in Hendrik preduleert de organist met invlechting van het Mecklen- burgsche volkslied. Wanneer de rouwstoet den grafkelder heeft bereikt, spelen bazuinen, onder leiding van dr. J. Wagenaar treurmuziek. Daarna begint de dienst onder leiding van prof. Obbink. De genoodigden zullen zingen, met bege leiding van het orgel: gezang 189, vers 4 en 6; gezang 271 vers 7 en 8; gezang 202, vers 1, 2 en 4 en gezang 209 vers 1 en 3. Onder het laatste gezang wordt de kist in den grafkelder gedragen. Daarna spelen de bazuinen het Wilhelmus. Bij de uitvaart van het stoffelijk overschot van den prins zal voor den rechtervleugel van het paleis in het Noordeinde een eere- wacht van Ma'.thezer ridders in uniform opgesteld zijn. Vorstelijke gasten. De groothertog en de groothertogin van Mecklenburg en hertog Christiaan Lodewijk van Mecklenburg worden hedenochtend met den trein van 10.40 uur S.S. in de residentie verwacht. Prins Felix van Luxemburg komt Woens dagochtend per auto, de graaf van Athlone komt Woensdagochtend per Harwichboot. Dinsdagavond zal een diner ten paleize worden gegeven voor de vorstelijke personen en verdere genoodigden in den begrafenis stoet. Het défilé. Hedenochtend is het défilé langs de baar van den prins begonnen. De politie had uitgebreide ordemaatregelen getroffen. Ge- ruimen tijd vóór het vastgestelde uur stond er reeds een lange file van wachtenden. In het paleis staat de kist op een catafalk in de achter-vestibule. Boven de kist brandt een groote luchter. Adiudanten en personeel vor men een eerewacht De kist wordt gedekt door een wit lijkkleed, waarop de admiraals- steek, twee gekruiste sabels en de decoraties van den prins gelegd zijn met een kleine tak rozen. Er is een schat van bloemen en kran sen neergelegd. De menschen worden één voor één binnen gelaten en trekken vlak langs de kist. Het Haagsche gemeentebestuur heeft het défilé geopend. De burgemeester met ambts keten omhangen, alle wethouders, de ge meente-secretaris en de chef van het kabinet hebben zich naar het paleis begeven, verge zeld van twee boden met een krans met linten in de Haagsche kleuren, dien de burge meester neerlegde. Daarna kwamen het be stuur van den Nederlandschen Journalisten kring. de Haagsche journalistenvereenigin^ en de Nederlandsche r.-k. journalistenvereeni- ging. Voorts defileerden het politiecorps en ontelbare verenigingsbesturen. Vier oude redders van de „Berlindefileerden ook. De stroom houdt aan. Ook in den namiddag bleef de stroom van hen, die een 'aatste blik op de kist wilden slaan, aanhouden. Vele duizenden trokken in oe volmaaktste orde dooi de vestibule, waar groote aantallen bloemstukken voortdurend vermeerderden. Af en toe werd de file even onderbroken, ten einde aan deputaties, welke voorrang hadden, gelegenheid te geven een laatsten groet te biengen. De aankomst van hooge gasten. Met den trein van 10.24 u. zijn te Den Haag aangekomen de groothertog van Meck lenburg, de groothertogin van Mecklenburg en hertog Christiaan Lodewijk. Aan het station werden de hoogte gasten ontvangen door prinses Juliana. Een krans van den ex-keizer van Duitschland. De ex-keizer heeft Zaterdag zijn vleugel adjudant majocr von llsemann naar Den Haag gezonden om uit zijn naam en namens zijn echtgenoote een krans bij de baar van den prins neer te leggen en de hartelijke deel neming te betuigen met het verlies dat het koninklijk huis getroffen heeft De koningin heeft de treurige mededee- ling op huize Doorn bekend laten maken door haar opperkamerheer baron van Lijnden. HET RADIO-VERSLAG. De regeering heeft, evenals bij de begra fenisplechtigheden van de koningin-moeder het geval was, de vier groote omroeporgani saties (A. V. R. O., K. R. O., N. C. R. V. en V. A. R. A.) bereid gevonden, de radio-uit zendingen van de begrafenis-plechtigheden van den Prins als volgt te doen plaats hebben: De Nederlandsche Omroep verzorgt geza menlijk die uitzending onder de leiding van den voorzitter van den Radioraad Te 's-Gravenhage, Rijswijk en Delft zullen ^oraal vier reportageposten worden imge- na het ooggetuigenverslag zal een gesprokenPaSSe toesPraak worden uit- De uitzending geschiedt over de beide Ne derlandsche zenders, alsmede over de Phohi- en Kootwijkzenders, zoodat ook de mjste- raads in Oost- en West-lndië de droeve plech tigheid kunnen volgen. Het tijdstip van den vermoedelijken aan vang is 9 uur. De technische dienst van het hoofdbestuur der P T. T. verzorgt, met gebruikmaking van materiaal der omroepvereenigingen. het technische gedeelte der uitzending. Andere uitzendingen dan het genoemde ooggetuigenverslag zullen op H Juh door de beide Nederlandsche zenders niet plaats hebben, terwijl de radiocentrales niets an ders zullen mogen doorgeven dar. dit oog getuigenverslag. Eventueel zullen dien ochtend van 8 uur mededeelingen worden gedaan, op het oog getuigenverslag betrekking hebbende. KORTE BERICHTEN. Gisteravond te omstreeks 6 uur is de 20-jarige G. P. A. Horst bij het zwem men in de 2de plas te Loosdrecht ver dronken. Hedenmorgen te 11 uur is het lijk opgehaald. DOKTER SCHRÖDER EN ZIJN OUDSTE STADSPATIËNTEN. Naar wij vernemen heeft dokter Schröder het sympathieke voornemen belangeloos de stadspatiënten te blijven benandelen die hij reeds zeer vele jaren in behandeling heeft en die hem daar om verzocht hebben of zij op hun ouden dag niet meer van dokter behoeven te veranderen. COR JONKERS KOORKLASSEN. In verband met de bijzetting van het stoffelijk overschot van Prins Hendrik gaat de repetitie Woensdag niet door. Deze wordt Donderdag half vijf in den Muziektuin voor alle klassen ge houden. Daar is ook de slotrepetitie voor alle klassen. GESLAAGD. Mej. Grada Vos alhier slaagde Vrijdag te Haarlem voor het examen Huishoud kundige. BRAND TE HEERHUGOWAARD. In den afgeloopen nacht is het woonhuis van den heer Peereboom in den Bossenweg te Heerhugowaard afgebrand. De inboedel ging geheel verloren. Met moeite wisten de bewoners zich te redden. De oorzaak van den brand is onbekend. Door het stille weer en het vlug optreden van de brandweer bleven de aangrenzende peroeelen gespaard. HET CENTRALE GIROKANTOOR GESLOTEN. De directeur van het Centrale postcheque- en girodienst te 's-Gravenhage maakt be kend, dat op 11 Juli a,8 het centrale giro kantoor gesloten zal zijn, behalve voor de behandeling van stortingen, girobiljetten en cheque-adviezen met spoed behandeling of telegrafische spoedbehandeling. te Hoogkarspel weer een arrestatie plaats en naar verluidt zijn nog meerdere aanhoudin gen te wachten. BIJTIJDS GERED. Vrijdagmiddag trachtte een vrouw zich te Ursem in de ringvaart te verdrinken. De neer A. M. die "het zag. slaagde er in de vrouw uH het water te halen. Het bleek een ont vluchte te zijn uit het krankzinnigengesticm te Santpoort. Door tusschenk'omst van de gemeente- politie werd hef personeel te Santpoort in kennis gesteld, dat de vrouw door ver pleegsters per auto liet ophalen. Het is met de eerste maal dat deze vrouw het gesticht ontvlucht is. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Juni verpleegden de wijkverpleegsters 25 patiënten en legden 362 bezoeken af. waarvan 188 bezoeken bij leden A. A. Z. A. en 67 bezoeken voor stads patiënten. De wijkkraamverpleegster verpleegde 10 patiënten en legde 200 bezoeken af, terwijl 1 maal de dokter werd geassisteerd. ONGELUK TE HEERHUGOWAARD Terwijl de chauffeurV. te Heerhugowaard, die met zijn auto aan het hooirijden was, langs den Huigendijk en daarbij rechtstreeks langs de helling naar beneden wilde rijden, stootte de auto tegen een paal met het ge volg, dat de inzittende arbeider IJ. door de voorruit werd geslingerd en een ernstige hoofdwonde opliep. De vooras van de auto was geheel verbogen. T. O. G. NAAR SCHOORL. De bekende speeltuinvereeniging T. O. G., Boezemsingel en omgeving, heeft haar kin deren van 6 jaar en ouder Zaterdag weer een onvergetelijken middag bezorgd. Om één uur was het verzamelen bij den tuin, alwaar een stoet van 250 kinderen werd geformeerd. Mét 4 tamb >ers voorop, twee jongens en twee meisjes, welwillend afge staan door „De Halter" de clubvlag en een geschilderd doek, gedragen door een paar kleine boys in keurige groen-witte pakjes, ging het via Kanaaldijk en Achterweg naar de Bierkade, waar de „Handel" reeds ge duldig lag te wachten. Het aan boord gaan ging vrij vlug, en op de boot kregen de kin deren reeds direct een rol fruetta. Onder het zingen van verschillende liedjes was de reis naar Schoorldam spoedig volbracht, en toen men in Schoorl arriveerde, werden groepen van 19 aan een begeleider(ster) toe vertrouwd. Eerst werden allen nog op ijs getracteerd, en een glas limonade, waarna men de duinen introk. Volop is er van die schoone natuur genoten, verschillende spel letjes werden er met de kleineren gedaan, terwijl de grooteren zich waagden aan een flinke wandeling in de richting van de zee. Veel te vlug was de tijd nog weer aangebro ken, om de terugreis te aanvaarden. Dit ge schiedde dan ook niet, voor allen nog eens flink den inwendigen mensch hadden versterkt, met krentebroodjes en korstjes, dan nog weer drinken en eindelijk stond de stoet weer opgesteld, om de wandeling naar de boot te aanvaarden, en terwijl er weer lustig werd gezongen, bereikte men spoedig weer den steiger. Tijdens de terugtocht werden de kinderen op de boot weer getracteerd op biskwie. Ongeveer negen uur bereikte men Alkmaar, waar aan de Handelskade werd aangelegd. Met het oog op den tijd werd de wande ling door de stad kort gemaakt Via Han delskade, Paternosterstraat, Nieuwesloot, Dijk, Achterweg, bereikte men onder aan voering van de jeugdige tamboers om hal. tien den speeltuin, waar ailen een driewerf- hoera op T. O. G. en hair bestuur aan hieven. Bij den uitgang ontvingen allen nog een groote banaan. Hiermede was het feest voorbij, en behoorde deze zeer goed ge slaagde boottocht weer tot het verleden. Wanneer het weer meewerkt, belooft het Woensdag voor de kinderen van 3 tot 6 jaar ook een gezelligen middag te worden. EEN WIJDVERTAKTE BENDE. Men schrijft ons uit Hoogkarspel: Eenigen tijd geleden maakten we melding van arrestaties van eenige personen in ver band met een zedenschandaal in de om geving van Wervershoof. Het schijot, dat men hier te doen heeft met eep wijdwcUla# bank- Dezer dagen had BIJEENKOMST VRIJZ. CHRISTELIJKE JEUGDGEMEENSCHAP. De afdeeling Alkmaar van de Vrijz. Christ. Jeugdgemeenschap hield Zaterdag avond een bijeenkomst op het landgoed „Ter Coulster" onder leiding van ds. F. W. Rap- pold. Het was de derde keer dat ze bijeenkwa men. Er moet bewame leiding uitgaan om een 200 jongens en meisjes zoo op te voeden voor de kerk en maatschappij en dan liefde voor spel en natuur bij te brengen. Het bezoek was niet groot. Ruim 100 per sonen op een zoo heerlijken zomeravond is weinig. Maar bosch en strand lokken en tooneel trekt dan geen groote belangstelling De avond werd ingezet met het bondslied, waarna ds. Rappold een inleiding hield over het doel der jeugdleiding. Te voren herdacht zij het overlijden van prins Hendrik en ter wijl allen zich van hun zitplaatsen verhieven herdacht zij wat de overledene was geweest en het verlies van moeder en kind, vooral het kind dat zoo aan haar vader gehecht was. Een gemeenschapoelijk lied werd gezongen, waarna een koortj'e van 10 meisjes eenige liederen zong. Intuscchen was de gastvrou- we mevr. van Feen de Lile gekomen in ge zelschap van haar dochtertje. De jeugd stond op en zong haar het welkom toe. Daarna werd afgewisseld met volks dansen de aandacht gevraagd voor „Een spitsboevencomedie" door Margaretha Cor- des, en een leekenspel naar het bekende sprookje van Andersen „De nieuwe kleuren van den Keizer". Het spel was geheel af. Den heer Prins, dti leider, ons compliment In de pauze was er gelegenheid om ken nis te maken met de lectuur der vereeniging. Er werden ook nog volksdansen uitgevoerd. Kortom, het was een genotvolle avond. HET UITSTAPJE VAN HET ALKMAARSCH VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Men schrijft ons: Vier groote autobussen waren gisteroch tend noodig om de ruim 120 leden van bovengenoemd koor te vtrvoeren. Te kwart over acht verzamelden men zich op de Choorstraat en het „goeden morgen, wat een prachtweer" was niet van de lucht en het was aan alles te bemerken, dat men <*en moeien dag veidachtte en men zijn zor gen vandaag had huis gelaten Het uur van vertrek was bepaald op half negen en met een behoorlijken gang ging he. op Amsterdam af Men trok Amsterdam echter door, want 't Gooi was het doel van de reis. Tegen elf uur arriveerde men te Valken veen met het doel in de Uitspanning „Oud Valkenveen" koffie te drinken. Het was daar werkelijk een lust om te vertoeven. De lof wordt in het volgend versje bezongen: Daar, waar in 't Gooi bosch Te saam vloeit met de stranden, Wordt de natuur geroemd Door heel de Nederlanden, Daar komt de vreemdeling Na 't werk, om rust te zoeken, En drinkt er Amstelbier Of eet er pannekoeken. Vele vermakelijkheden zijn op deze uit spanning tezaam gebracht, en net koor ver toefde daar drie uur, wel een bewijs, dat men zich amuseerde. Wij denken b.v. aan de Kano-wedstrijden om prijzen in een betrek kelijk ondiep basin. Deze wedstrijden bezorg den velen tranen van het lachen, vooral toen er één der nog geheel gekleede kano-vaar- ders de kano onder zich zag wegglijden en een ongewenscht bad had te nemen. Op deze uitspanning trof men nog aan het Arnhemsch Mannenkoor, hetwelk onder leiding van den heer Peter Frequin „Damino Salvum Fac" ten gehoore bracht. Natuurlijk wilde het Vrijzinnig Zangkoor zich ook niet onbetuigd laten en gaf „Lentezang" ten beste onder leiding van haar dirigent Corn Jonker, Ook dit was dus een passende af wisseling tijdens het verblijf te Valkenveen Na nog eenige spelletjes gedaan te hebben en een wijle aan Valkenveensch strand ver toefd te hebben, ging het op Laren af om thee te drinken in „De Witte Berg" Men had vandaar een prachtig uitzicht op den verkeersweg en de omgeving. Nog werd er een boschwandeling ondernomen, waarna men de reis ondernam naar Hilversum, ai- waar allereerst het schitterende Stadhuis werd bezichtigd Men kwam werkelijk onder den indruk van dit prachtige bouwwerk <»n aanleg. In de Karseboom ging men aan tafel en de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,7 m.M. te Laagste barometerstand 757,8 m.M. te Memel j Verwachting, geldig tot den avond van '°Zwakke tot matigen noordoostelijke tot noordwestelijken wind; toenemende bewol. king; weinig of geen regen; iets koeler overdag. Weeroverzicht. Over de Britsche eilanden bereikte de hooge druk gisteren haar hoogste ontwikke ling, maar in Scandinavië maakte zij plaats voor depressies, die plaatselijk daar zware regens hebben gebracht. Een volgende da ling kondigt zich in Noord-Scandinavië aan. De hooge druk neemt af en verplaatst zich zuidwaarts, zoodat waarschijnlijk koelere en vochtigere winden meer bewolk'ngen lagere temperatumen zullen brengen zonder dat voorloopig nog reg"u van beteekenis te wachten is. In Noord-Scandinavië en Noord- Duitschland is de temperatuur reeds ge. daald, in Frankrijk, Zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostènrijk is het nog zeer warm. Om de golf van Biscaye wordt plaat selijk onweer gemeld. De Britsche eilanden hebben nog fraai wec-r, maar in het noorden neemt de bewolking toe. Finland komt onder invloed van een ondiepe depressie. HOOG EN LAAO WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). I a li- Dat. Hoogwater. Laagwatex. v m. nam. v m. nam. 10 3.17 3.45 0.02 11 3.58 4.27 0.31 0.48 12 4 38 5 05 1.13 1 29 13 5.14 5 40 1.48 2.06 14 5 50 6.12 2.22 2 41 15 6.21 6.43 2.57 3.14 HOOG- EN IAAG WATER TE EGMOND AAN ZFE. (In Zomertqd). I alt Dat. Hoogwater Laagwater. v m. nam v m. nam. 10 3 14 3.42 11.50 11 3 55 4.24 0.19 0.36 12 4.35 5.02 1.01 1.17 13 5 11 5.37 1.36 1.54 14 5 47 609 2.1«« 2.29 15 6.18 6.40 2 45 3J>2 120 gasten lieten zich het opgediende goed smaken. Na een dansje te hebben gemaakt, was het tijd om weer over naar huis gaan te denken en te ca. half negen ging het op Alkmaar's Veste af. Opvallend vlug was de dag voorbij en dit vond zijn oorzaak zeker wel in de buitenge woon prettige stemming. Bij het Vrijzinnig Zangkoor kent men geen rang of stand, daar voelt men zich één, daar is Harmonie. Ditmaal was er geen „gidsie", doch er was nu een secretaris, die als gids diende, al zong hij dan geen treffende afscheidslied. Deze gids heeft het zangkoor heel veel moois laten zien. Een woord van warme hulde aan hem en aan zijne medebestuursleden is zeker op zijn plaats, want zij hebben alles op rol letjes laten loopen en hu nleden een onver getelijken dag bezorgd. De vele foto's, die tijdens de tour gemaakt zijn, zullen er mede voor zorgen een blijvende herinnering te be waren aan dezen alleszins geslaagden tocht. ONGEVALLEN BIJ HET WERK AAN DEN BERGERWEG. De uitvoerders van het werk aan den Berger- wege verzoeken ons te melden, dat de tot dus- v bij het werk voorgekomen ongevallen niet talrijk en niet van ernstigen aard waren, zoodat hulp door den geneeskundigen dienst niet nood zakelijk werd geoordeeld. IN DEN MUZIEKTUIN. Het Kinderkoor van Joh. Kuiper zong gister avond in den Muziektuin, waarvoor nogal veel belangstelling was. Eerst werden er éénstemmige, later twee stemmige liederen en ten slotte een cantate voor driestemmig koor gegeven. Kuiper s werk als zangleeraar is bekend, en wanneer hij met z'n koor voor het publiek komt, weet men dat men wat goeds te hooren krijgt. De uitvoering van gisteravond heeft dan ook geen teleurstelling gegeven. De kleine en groote leerlingen waaronder een flink aantal jongens vormen een zeer talrijk koor dat weiluidenden, zuiveren zang gaf, gepaard aan een duidelijke uitspraak. Aan dit concert werd medewerking verleend door het dubbelmannenkwartet „Bel Canto". Hoe lang dit ensemble bestaat is mij niet be kend, maar men hoorde beschaafden zang door zangers wier stemmen goed bij elkaar passen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2