Jbucqettiike Stand Jiidschciften Ook Rotterdam gaat zich roeren Handhaving gezag en orde arrestatie van communisten te groningen. Straat opgebroken, politie be kogeld; eenige personen door revolverschoten gewond. Zaterdagavond :s het in de binnenstad _te Rotterdam zeer rumoerig geweest. De relletjes begonnen op de Veemarkt en de zijstraten en verplaatsten zich later op den avond naar den Goudschen Singel en omgeving. De politie was den geheel en avond met een groote macht aan het chargeeren. In Je Breedestraat namen de ongeregeldheden een zeer ernstigen omvang aan. De straat werd opengebroken en de lantaarns werden uitge gooid. Vanaf de daken werd de politie be kogeld met steenen De politie heeft in deze straat revolver- echoten gelost. Bij de charges werd met de blanke sabel geslagen. Eenige personen wer den gewond. Op den Goudschesingel ont stond onder de bezoekers dk zich tusschen de marictkraampjes bevonden, groote onrust Lou de Visser onder de relletje makers? Den geheelen avond heeft een bruin ge lakte open auto door deze buurt gekruist. De bestuurder, die door een vrouw vergezeld was. bleek een buitengewone belangstelling voor de relletjes aan den dag te leggen en telkens weer zag men hem informaties bij het publiek inwinnen In dezen autobestuur der meenden wij en ook anderen het commu nistische Kamerlid L. de Visser te herkennen aldus de N. R. Crt. Ook in de Vogelenzang, de Lange Baan straat en in de Thoolenstraat heeft het ge peupel straatlantaarns vernield Op den Goud- sche Singel is een straatlantaarn stuk ge gooid. De politie heeft een paar van haar auto's laten komen, welke van zeer sterke schijnwerpers zijn voorzien. Van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf heeft men voorts een paar schijnwerpers gerequireerd welke werden aangesloten op de vernielde straatlantarens. Met behulp van deze lampen werden de straten in een helder licht gezet Telkens werd met revolverschoten aan het bevel tot het gesloten houden van de ramen kracht bijgezet. Een paar maal is met stee nen naar de politie gegooid, waarna krach tige charges zijn gevolgd Uit een pand aan d* Breedestraat is een pot met vuil over een agent uitgestort. In den loop van den avond heeft men in de Breedestraat nogmaals getracht een barri cade op te werpen maar dit is niet gelukt. Hoewel het tot laat in den avond in het ge noemde stadsgedeelte rumoerig is gebleven, is er geen oogenblik geweest waarop de po litie niet volkomen de situatie meester was. De hoofdcommissaris van politie, mr. Eint- hoven, is in den loop van den avond zich van den toestand op de hoogte komen stellen. Opposant een stuk oor afge slagen. Bij de steun-uitkeering aan het secre tarie-gebouw te Alphen a. d. Rijn is het Zaterdag ook daar eenigszins rumoerig geweest. Een groepje steuntrekkers scheen voornemens relletjes te verwek ken. Een hunner vervoegde zich met dat doel aan het loket, waar hij een Ier ambtenaren het hem uitgekeerde steun geld in het gelaat wierp. De man werd daarna door de politie uit het lokaal verwijderd. Doch op straat wilde hij een der politiemannen te lijf, waarop deze zijn sabel trok en V. een klap toediende, met het gevolg dat diens oor gedeeltelijk werd algeslagen. Het verzet was daar mede tevens ten einde. Worden bepaalde partijen ver boden? De regeering heeft besloten, in de eerste plaats te Amsterdam, tot eiken prijs het ge zag te handhaven en als het niet anders wil, korte metten te maken met alle onrust stokers. tb Tribune-pers is thans tot stilstand ge bracht en daardoor is waarschijnlijk voor- loopig een einde gemaakt aan blijkbare op ruiing van die zijde. De regeering, in samenwerking met de gemeentebesturen, zal dus met alle kraent iedere ordeverstoring tegen gaan en, zoonoo- dig met geweld, onderdrukken; doch daar naast is zij voornemens, zoo veel mogelijk de diepere oorzaken van de relletjes weg te nemen. In dit verband schenkt de Justitie bijzondere aandacht aan de hande lingen van partijen als de C.P.H. en de O.S.P. De wet van 1855, tot regeling en bepei- king der uitoefening van het recht van ver eeniging en vergadering, bepaalt in art. 2, dat vereenigingen, strijdig met de openbare orde, verboden zijn. En volgens art. 3 wordt met de openbare orde strijdig geacht elke vereeniging, welke tot doel heeft, ongehoor zaamheid aan of overtreding van de wet of een wettelijke verordening. De officier van justitie kan dan in bepaalde gevallen bij den burgerlijken rechter de vervallenverklaring der vereeniging van haar hoedanigheid van rechtspersoon vorderen, waarna gedwongen liquidatie volgt. Zoodra dus van eenig verband van b.v. de C.P.H. of de O.s.P. met de relletjes blijkt, zijn de dagen van die partijen geteld en dan is het tevens uit met haar vertegenwoordi- §ing in openbare lichamen als Kamer, Prov. taten en Gemeenteraden. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de regeering een spoedwet bij de Staten- Generaal aanhangig zal maken om tot dit In het belang van handhaving van het gezag en van de openbare orde zijnde doel te raken. 6 MOORDAANSLAG, Zaterdagnacht is de 23-jarige C. S., die van de kermis Oisterwijk JN.B.) naar huis ging, vlak bij zijn ouderlijk huis door P?.rs°on aangevallen en met een mes in Hnür i gestoken. Het mes drong zoo diep door dat de lever werd geraakt. Door het ve le bloedverlies raakte het slachtoffer be wusteloos. In levensgevaarlijken toestand is ij naar het ziekenhuis te 7 ilhurg OYcrgc- bracht. Men vreest Vuor zijn leven De ge broeders F. en J. E. zijn als verdacht dezen aanslag gepleegd te hebben gearre steerd. VERLANGEN NAAR REGEN. In de geheele streek langs de Maas heeft men zeer veel last van de aanhoudende droogte. De rivier de Maas is op verschillende punten absoluut onbevaarbaar. De scheep vaart ondervindt dientengevolge buitengewoon veel stagnatie en schade. Vele boeren zijn over gegaan tot het slaan van pompen in de polders, om water voor hun vee te krijgen. In verband met het verspreiden van pam fletten is Zondag de voorzitter van het W S C. te Groningen, de 34 jarige H. B. aange houden wegens opruiing. Zaterdag was in dit verband reeds aan gehouden de vice-voorzitter, C. H. genaamd Voorts is nog de leider en propagandist van de C.P.H. te Groningen, de 35-jarige L v. d V., in dit verband gearresteerd. INBRAAK IE LAREN. De hond werd half dood geslagen Zaterdag hebben inbrekers, terwijl de be woners afwezig waren, een bezoek gebracht aan het huis van den heer Hogenbeek aan de Grindbank nabij den Rijksweg te Laren ej„AArnpiir pn mis- BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gistermiddag is tijdens het zwemmen in de haven te Zwijndrecht nabij de N.V. Schokbeton de 21-jarige J. G. plotseling in de diepte verdwenen. Direct is men begon nen met dreggen. Na eenigen tijd is het ge lukt, het lijk boven water te brengen. Gister is de 15-jarige G. M., wonende in het Gideon te Groningen bij het zwemmen aan de spoorlijn Groningen-Nieuwerschans, verdronken. Twee broers, die niet konden zwemmen. Zaterdagmiddag waren eenige jongens aan het baden in de Visscherij, gelegen on der de gemeente St. Jan Steen (Zeeuwsch- Vlaanderen). Zekere P. begaf zich daarbij te ver in het water, waardoor hij opeens het evenwicht verloor en daar hij niet zwemmen kon, viel. Hulp was reeds te laat en P. ver dween in de diepte om niet meer boven te komen. Een te hulp gesnelde broer, die even min kon zwemmen, wilde echter nog probee- ren hulp te bieden, doch ook hij verdween in de diepte. Met behulp van netten en dreggen is het gelukt de lijken om zeven uur op te halen. Beide jongens zijn in de ouderlijke wo ning binnengebracht. Zij zijn 23 en 17 jaar oud. INBRAAK BELASTINGKANTOOR. Zaterdagnacht is ingebroken in het belas tingkantoor van den rijksontvanger aan den Parkweg te Apeldoorn. Uit de brandkast werd ongeveer 7000 aan bankbiljetten en specie ontvreemd. Politie is de daders op het spoor. RAADSLID VAN DORDT GEARRESTEERD. Over een opruiend manifest? Zaterdagmorgen heeft de politie aange- ïouden het gemeenteraadslid W. Smid, lei der der Rev.-Socialistische Partij te Dor drecht. De Tel. meent te mogen aannemen, dat deze aanhouding in verband staat met 'n manifest, dat Zaterdagmorgen vroeg is ver spreid, onderteekend door den heer Smid Hij spoort hierin de arbeiders aan te pro testeeren tegen de steunverlaging door sta kingen enz., waarbij Amsterdam als voor beeld wordt gesteld. In de stad is tot nu toe alles rustig. Wel loopen groepen werkloozen door de hoofd straten, doch de politie surveilleert streng. Het bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt bewaakt. EEN GEHEIME ZENDER TE AMSTERDAM? Radio-amateur te Breda vang' een bericht op uit „Rood Amsterdam" Naar wij vernemen heeft een radio amateur te Breda een bericht opgevangen, dat, beginnende met de woorden „Hier Rood Amsterdam'', mededeelingen inhield over de ongeregeldheden in de hoofdstad. Het bericht werd gedurende een half uur vijf a zes maal herhaald en gaf den indruk, dat het op een gramofoonplaat was opgeno men. De radio-amateur heeft van zijn bevin dingen mededeeling gedaan aan de Breda- sche politie, die zich mei de Centrlae Recher- sche politie, die zich met de Centrale Recher- steld. Ambtenaren van P. T. T. hebben kun nen nagaan, dat het bericht afkomstig moet zijn geweest van een clandestienen zender, welke zich in de buurt van Amsterdam moest bevinden. De zender beschikte over een zeer zwakke energie. Het vermoeden heeft bestaan, dat in het gebouw van het dagblad „De Tribune" te Amsterdam een zender opgesteld is geweest. Bepaalde onderdeelen, die daar gevonden zijn, wezen aanvankelijk in deze "richting. Uit het nadere onderzoek is echter gebleken, dat hiervan geen sprake was sn dat de on- deideelen afkomstig waren van een groot ontvangtoestel. DE NEDERLANDSCH—ENGELSCHE ONDERHANDELINGEN. Tot dusverre vlot verloop. De NederlandschEngelsche handels onderhandelingen zijn Zaterdag op het mi nisterie van handel te Londen voortgezet. De besprekingen hebben tot dusverre een vlot verloop gehad. BOERDERIJ AFGEBRAND DOOR HOOI6ROEI. Te Katlijk bij Heerenveen brak Zaterdag avond brand uit in de boerderij van den melkrijder Theo Brouwer. De vrouw, die al leen thuis was, geraakte zoodanig van streek, dat zij niet in staat bleek zichzelf te redden. Zij moest door omwonenden naar buiten worden gebracht. Door gebrek aan water was het onmogelijk het vuur te blusschen Het huis brandde met de daarachter gelegen schuur en stalling geheel uit. Een vrij groote hoeveelheid hooi verbrandde eveneens De broefak Va" dCn br3nd 'S te wiJten aan hooi dier ka- een ont- ae unnuuduft uauij uui <-» De inbrekers forceerden de voordeur en handelden, nadat zij binnen waren gedron gen, den waakhond zoodanig, dat het |pr later door den baas halfdood in een der mers werd gevonden. Alle kasten werden open gebroken en belangrijk bedrag aan effecten werd vreemd. Ook een groote hoeveelheid waarde- looze Duitsche marken werd meegenomen. Hoewel de politie onmiddelijlk een onderzoek instelde, werd van de daders geen spoor ge vonden. EEN GEVAL VAN NEKKRAMP. Op Ettensch St. Willebrord is ten gevolge van nekkramp overleden het eenjarig zoontje van den heer P. v. d. Smissen. UIT WERKVERSCHAFFINGSKAS ONTVREEMD. Uit een werkverschaffingskas op de Loe- nermarkt te Apeldoorn is ongeveer 1000 ontvreemd, dat in loonzakjes gereed lag om aan de werkloozen te worden uitbetaald. De politie stelt een onderzoek in. VEEL OP DEN KERFSTOK. Te Kerkrade is aangehouden wegens zwa re mishandeling, gepleegd op den Duitscher Hildenf caféhouder te Pannesheide, de 22- jarige slagersknecht J. C. uit Kerkrade. H heeft een zware hersenschudding opgeloopen Zijn toestand is niet zonder gevaar. Verder is gebleken, dat C. een der drie medeplich tigen is van den diefstal met braak, gepleegd in den nacht van 29 op 30 Mei in caférestau rant Hollandia, waarbij geld en radiolam pen werden gestolen. C. moet ook nog 5 maanden gevangenisstraf ondergaan wegens poging tot doodslag, gepleegd op een Duit- schen taxi-chauffeur. INBRAAK EN ARRESTATIE. Zaterdag heeft de politie te 's-Gravenhage ter beschikking gesteld van den officier van justitie P. J. S., die reeds een reeks van von nissen terzake van diefstal met braak achter den rug heeft. In October werd hij voor waardelijk in vrijheid gesteld; hij had toen een gevangenisstraf van 6 jaar. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.1. ver schafte hij zich door inklimming door een raampje toegang tot een pand aan de Laan van Meerdervoort hoek de Ruyterstraat, in Wulk pand verschillende kantoren zijn ge vestigd. Achtervolgd door den conciërge en eenige toegeschoten burgers en agenten, werd hij in de Hugo de Grootstraat gegrepen. Hij bleek in het bezit van een scherp dolkmes en had kans gezien tijdens zijn vlucht een partij in brekerswerktuigen weg te werpen. WAPENS IN BESLAG GENOMEN. De politie te Vreeswjjk heeft bij een bewo ner van de Handelskade in beslag genomen twee revolvers, een geweer en een groote hoeveelheid patronen. Daar deze persoon verdacht werd, zonder daartoe gerechtigd te zijn, vuurwapenen in huis te hebben, stelde de politie onder leiding van den burge meester een onderzoek in. MINDER STRAFVERVOLGING TEGEN MINDERJARIGEN. Rondschrijven van den minister van Justitie. De minister van justitie heeft dezer dagen in een rondschrijven aan de procureurs-gene raal ter mededeeling aan de parketten, ge wezen op de wenschelijkheid, alvorens tot strafvervolging van minderjarigen over te gaan, te overwegen of niet langs anderen weg iets kan worden bereikt, met name wanneer het betreft minderjarigen van jeug digen leeftijd of feiten van geringe betee- cenis. MAZELEN-EPIDEMIE. Te Ravenstein (N.B.) heerscht een maze- len-epidemie van grooten omvang. Vrijwel huis aan huis zijn er jeugdige patiëntjes. Een 5-jarig kind is reeds overleden. Ook in de nabijgelegen dorpen Herpen en iuiseling woedt de gevreesde kinderziekte De scholen zijn og niet gesloten, hoewel de bewaarschool en de lagere scholen voor meer dan de helft zijn ontvolkt. INTERNATIONALE MISDADIGERS TE AMSTERDAM GEARRESTEERD. De Crt. meldt: Zaterdagnacht hebben re chercheurs van de Centrale recherche in het hartje van de stad een internationale misda- diger|bende kunnen arresteeren, die reeds smds eenige dagen werd gezocht. Vrijwel ongemerkt voor het publiek ver scheen een vijftal rechercheurs Zaterdag avond te omstreeks halftwaalf in een hotel café-restaurant in de omgeving van het Leidscheplein, waar het misdadige gezel schap, bestaande uit vier Duitschers, één Oostenrijker en één staatlooze, schijnbaar rustig te midden der andere bezoekers zaten Zelfs de eigenaar van het groote, bekende huis, die de meeste vaste bezoekers wel kent, had niet de minste aandacht aan deze vreem delingen geschonken, omdat zij zich keurig gedroegen. De „heeren" zagen er keurig ge need uit, maakten geen bijzondere verterin gen, kortom, aan niets was te bespeuren dat de zes mannen tot de internationale misdadigers moesten worden gerekend en weinig goeds in hun schild voerden. Maar de vreemdelingendienst kende hen wel. Men wist daar blijkbaar reeds eenige dagen, dat Amsterdam thans door deze ben de oplichters en flesschentrekkers als opera tieterrein was uitgekozen. Nauwelijks waren de heeren dezer dagen in de stad verschenen of hun gangen werden voortdurend nauw keurig nagegaan. Vrijwel nimmer was de geheele bende bii nip»ar te Minre,n' het8een het recherchewerk met gemakkelijk maakte. Voor Zaterdag avond echter hadden ze blij Daar de af spraak gemaakt om in het bewuste hotel bij een te komen Dit is hun noodlottig geworden. Spoedig was het op het hoofdbureau van politie be- kend, waar de gezochten zich bevonden On- middellijk vertrokken vijf rechercheurs naar het hotel, waar zij vrijwel ongemerkt op het tafeltje, waar de vreemdelingen zaten, toe liepen en daar bij hen plaatsnamen. Er volgde een kort gesprek, waarna het geheele gezelschap opstond om in twee inmiddels bestelde taxi's, die reeds voorstonden, te ver trekken. Niemand in het hotel zou bemerkt heb ben, dat hier vijf politiemannen, met zes zoo juist gearresteerde misdadigers vertrokken, indien niet plotseling één der mannen op de vlucht was geslagen. Terwijl twee recher cheurs den vluchteling nazetten, trokken de andere drie rechercheurs hun revolvers om daarmede de andere vijf arrestanten, die reeds waren ingestapt, in bedwang te hou den. In de Jan Luykenstraat hadden de twee politiemannen den vluchteling ingehaald cn bedreigd door twee revolvers ging de man thans gewillig terug naar het hotel, waar hij eveneens in één der taxi's moest plaatsne men In snelle vaart vertrokken de taxi's naar het hoofdbureau van politie, waar de bende voorloopig werd opgesloten. Bij het verhoor is wel voldoende gebleken, dat zij tot de in ternationale misdadigerswereld behooren en zich reeds aan een groot aantal misdrijven hebben schuldig gemaakt. CONFLICT TUSSCHEN KERK EN GEMEENTE. Een eigenaardig conflict is gerezen tusschen de burgerlijke en kerkelijke gemeente te Wijhe (Ov.) De Crt. vertelt er als volgt van: In de kom van het dorp bevindt zich rondom het kerkgebouw van de herv. gemeente een pleintje, dat eigendom is van de kerkelijke ge meente en waarop sinds menschenheugenis markt werd gehouden. Sinds jaar en dag be taalde de gemeente daarvoor aan de kerk een som van honderd gulden, waarvoor de gemeente hit recht had staangeld te heden. Toen het kerkpleintje als marktgelegenheid te klein begon te worden en de gemeente de hand had weten te leggen op een geschikt per ceel vlak bij de kerk, werd daar een nieuw marktplein aangelegd. Hiertoe bestond des te gereeder aanleiding omdat het kerkbestuur den huurprijs van het kerkpleintje wilde verdubbe len, iets waarmee het gemeentebestuur geen genoegen nam. De huur van het pleintje werd nu opgezegd. Het kerkbestuur liet het pleintje nu omspan nen met ijzerdraad en plaatste bordjes met het opschrift „verboden toegang". Bovendien werd een blokkade aangebracht voor het gemeente lijk ontvangerskantoor, welks toegangen uitko men op het kerkpleintje, zoodat het gebouwtje niet langs den gewonen weg bereikt kon wor den. Het gemeentebestuur nam een kort besluit en liet het ijzerdraad en de schutting voor het ont- va-gerskantoor wegnemen. Ook stond het deze week tijdens de markt toe, dat de marktgangers er kwamen, terwijl het gebruikelijke marktgeld werd geïnd. Begrijpelijkerwijs is men zeer benieuwd op welke wijze deze kwestie zal worden opgelost. Het kerkbestuur heeft zich tegen de daad van de burgerlijke gemeente nog niet verzet; men verwacht evenwel dat de kwestie in rechte zal worden uitgemaakt. Het geval kan nog gecom pliceerder worden door de omstandigheid dat d» toren van de kerk en de klokken eigendom zijn van de burgerlijke overheid. VOORLOOPIG GEEN MEETINGS MEER TE ZAANDAM. Het college van B. en W. van Zaandam heeft besloten om voorloopig geen toestemming te verleenen tot het houden van meetings of de monstraties. SCHORSING BIJ WERKVERSCHAFFING. Het loon te laag geacht. In de gemeente Wamel (Geld.) zijn 37 arbei- ders geschorst door den uitvoerder van de Maaswerken te Oyen, daar deze tewerkgestel- den weigerden hun loon, dat hun te weinig voorkwam, te ontvangen. Er werd getracht den arbeiders aan het ver stand te brengen, dat de tewerkgestelden uit andere plaatsen voor hetzelfde tarief werken en beduidend hooger loonen haalden. Die varieer den meestal van 15 tot 17 gulden, terwijl de mannen uit Wamel niet hooger kunnen komen dan 8 tot 9 gulden. De burgemeester van Wamel heeft ook nog zijn bemiddeling aangeboden. Hij heeft echter niets bij de arbeiders uit zijn ge meente kunnen bereiken. Hierna is men overge gaan tot schorsing van deze tewerkgestelden in afwachting van de ministerieele beschikking. De uitvoerster van de Maaswerken, de Nederland- sche Heidemaatschappij, heeft werklooze arbei ders uit andere plaatsen gerequireerd. DE DREIGENDE LOONSVERLAGING IN DE MIJNSTREEK. Ben nieuw adres aan de regeering. Het Hoofdbestuur van den Algemeen Ne- derlandschen Mijnwerkersbond heeft zich opnieuw met een uitvoerig adres tot den raad van ministers gewend in verband met de aangekondigde loonsverlaging en de sta king, die in verband daarmede op 1 Augus tus a.s. dreigt. 6 In dit adres wordt er nogmaals opgewe- zen dat ter verlichting van den nood, waar- in de mijnindustrie verkeert, het nemen van regeringsmaatregelen beslist noodzakelijk is. immers de mijnondernemers blijven nog steeds op het standpunt staan, dat onder d? gegeven omstandigheden loonsverlaging od 1 Augustus noodzakelijk is, terwijl de arbei- ders absoluut geen verdere inkomstenvermin dering kunnen dragen. ««vermin- Het Hoofdbestuur dringt er nogmaals op aan om op korten termijn een conferentie van alle belanghebbenden bijeen te roepen om een plan tot saneering van de mijnindustrie vast te stellen en doet verder een beroep op de regeering om haar invloed te blijven aan wenden dat de aangekondigde loonsverla ging teruggenomen wordt Verder besloot het hoofdbestuur op Zon- ag o juli eenige groote demonstratieve openluchtbijeenkomsten te houden van mijn- werkers en middenstanders tegen den drei. jenden ondergang der mijnstreekbevolking Op deze bijeenkomsten zal o a. het woord worden gevoerd door den bondsvoorzitter Chr. v. d. Bilt en secretaris N. Kramer. VERK EERSO> GEVALLE* Een doode bii autobotsing. Te Reuver (Limburg) heeft Zaterdagmid- dag een botsing tusschen twee auto's plaats gehad, waarbij een inzittende van een der wagens, de 55-jarige mevrouw Godmer— Hersman uit Bloemendaal, zoodanige ver. wondingen opliep, dat zij eenige oogenblik- ken later overleed. De beide auto's zijn ge. heel vernield. Doodelijke aanrijding. Zaterdagavond is op den Arnhemschen weg te Apeldoorn de 16-jarigen dochter van den heer Hennekes, die haar broertje achter op de fiets had, waarschijnlijk ten gevolge van plotseling oversteken aangereden door een achteropkomenden auto, bestuurd door den heer K. uit Apeldoorn. Het meisje werd in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het Algemeen Ziekenhuis, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Het jongetje was slechts licht gewond. Het lijk is door de politie in beslag genomen, evenals de auto. Eén doode, één gewond*. Gistermiddag heeft op den Langen Hui- zerweg nabij het kindersanatorium te Hui» zen een ernstig verkeersongeval plaats ge. had. De 37-jarige wielrijder Kreuning uft Hilversum reed op den weg in de richting Huizen, met zijn zoontje op den bagagedra ger. Achter hem reed zijn 10-jarig dochter tje, dat in haar mandje achter op de fiets haar 2-jarig broertje had. Nabij het kinder- sanatorium ging het meisje vlak achter haar vader rijden, met het gevolg, dat haar voor. wiel het achterwiel van de fiets van den va der raakte, ten gevolge waarvan het meisje dwars over den weg viel. Op hetzelfde oogenblik naderde een touringcar van de Gooiland. Het meisje werd door de auto overreden en ernstig gewond, terwijl het twee-jarig broertje ernstige vleeschwondtn bekwam. Beiden zijn in het kindersanatorium binnengedragen. Het meisje is daar gister avond te ongeveer 10 uur aan de bekomen verwondingen overleden. BRANDEI* Hevige brand te Zutphen. Zondagmiddag brak te Zutphen door on bekende oorzaak brand uit in het perceel Kanonstraat 5658, waarin gevestigd zijn de manufacturenwinkel en beddenmagazij nen annex brei-inrichting en woonhuis van den heer van Schaik. Door de groote hoeveel heid brandbaar materiaal, woedde de brand zóó hevig, dat niets kon worden gered. Het perceel brandde tot den grond toe af. Drie autobussen en een auto verbrand. Zondagochtend omstreeks half zeven ont- stond door onbekende oorzaak brand in de garage van den heer B. Assinks, gelegen na bij het station. In zeer korten tijd brandde de garage geheel uit. Drie autobussen en een personen-auto werden een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade. HEIL00 (Juni). Geboren: Reindert, z. van Gerrit Dekker en Henderica Korsman. Pe trus Gerardus, z. van Anthonius Schou ten en Engelina Anna van Veen. Ni- colaas Maria Anthonius, z. van Nicolaas Bolten en Maria Zonneveld. Petrus Gerardus, z. van Nicolaas Joseph Oud en Wilhelmina Maria Brantjes. Petrus Anne, z. van Nicolaas Pater en Cathari- na Ridder. Anna Mieke, d. van Izaak Cohen en Henderika Rosenbaum. Alida Anna, d. van Johannes Kraakman en Klasina Oudl. Maria Paulina, d. van Johannes Wit en Anna Briefjes. Jan, z. van Gerrit J[oseph Ideco en Guur- tji Schuijt. Maria Margaretha, d. van Nicolaas Schouten en Anna Min. Ondertrouwd: Willem Schuttel te Alkmaar en Trijntje Ploeger. Ja- cob Groot en Catharina Maria Kok te Uitgeest Maarten 't Hart en Anna Klerk. Pieter Smit te Harenkarspel en Lena Gerling. Adriaan Willem Filee te Oud Vossemeer en Cornelia Maria Gerling. Frederik Slicher en Anto- netta van Rixtel te Sint Michiels-Gestel. Augustinus Philippo en Jansje Kei- der te bchoorl. Jan Molen te Alkmaar en Guurtje de Jager. Getrouwd: Simon Schotten en Catharina Gerritse. Gerardus Apel doorn en Maria Schuijt. Willem Schutter en Trijntje Ploeger, oo v e r,6 d 6 n Gerardus Maria Bot 48 j. Hendrik Eiland, 68 j. - Jan Bijl, 7b j. - Jacob Masclé, 81 j. Aagje Tim merman, 68 j SINT PANCRAS (Juni). Getrouwd: Corflelis van der Post eo Jannetje Booy. De Waterkampioen. Het eerste Juiinumrner van dit weekblad, dat nu aller belangstelling heeft herdenkt al lereerst Z. K- H. Prins Hendrik als eere voorzitter van de Kon. Ned. Roei- en Zeilver eniging en memoreert de groote belang stelling, die de Prins altijd tooonde voor de waterspon. Artikelen over de Zeilvereeniging K ra bo gen, over de Kieler Woche en de wedstrijd*® te Groningen, benevens de motorbootwed strijden te Weesp en de internationale kano gebeurtenissen in Denemarken, alles met mooie foto's completeeren dit interessante weekblad.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8