Agenda alkmaar packet 'JUovinciaat 'tlieuws £and= w JuinBoum £aatste AetkfUen £iuhtvaaet Siimniewos Stad en Omgeving. Weec&ecicht Voor de Huisvrouw. DAGELIJKS VANAF I JULI MAC CORMICK t. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De parachutespringer (sens.), hoofdrol len Bette Davis, Leo Carrillo, Frank Mc Hugh, Sheila Terry. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A. B T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De schrik van Mexico (sens.). hoofdrollen George CEBrien en Victor Mc. Laglen; tweede hoofdnummer De koning der zigeu ners (rom.), hoofdrol Don José Mojeca. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Maar het vleesch is zwak (rom.); hoofdrol Wallace Beery. Extra Slaap, kindje, slaap (Stan Laurel en Oliver Hardy). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de Voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des av. 7 30 uur, hoofdnummer Catharina de Groote (hist.-rom.), hoofdrollen Elisa- beth Bergner en Douglas Fairbanks Jr. Extra Begrafenis prins Hendrik. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Zaterdag 14 Juli. Turnbetooging te Hensbroek. Zondag 15 Juli. 8 uur, Muziektuin, concert ter viering jubilé dirigent Corn. Jonker. Turnbetooging te i'ensbroek. Woensdag 18 Juli. 10.30 uur, concours-hippique te Hoofd dorp^ KOEDIJK. Donderdagmiddag had in onze ge meente de teraardebestellingplaats van on zen plaatsgenoot, den heer G. Klomp Nz., die op 39-jarigen leeftijd is overleden. Er was zeer veel belangstelling, daar de over ledene in het openbare leven een werkzaam aandeel had. Aanwezig waren de besturen van de tuinbouwvereeniging De West, den .Neutralen Bond, het schoolverbond, de oudercommissie en De Laatste Eer. De zes bestuursleden van De Laatste Eer hebben vanaf het sterfhuis tot de begraafplaats den stoet begeleid. Op de begraafplaats sprak de heer P. Hart namens de afd. der S.D.A.P., den Neutralen bond en de begrafenisvereeni- ging De Laatste Eer en schetste de ver diensten van den overledene voor zijn krach tige medewerking. Het hoofd der school, de heer Stuffers, sprak namens het schoolver bond en de oudercommissie, waar bij op treffende wijze het werk van den overledene naar voren kwam. Onze consulent, ds. Baar, herdacht den overledene als de werker in het gemeenschapsleven en voor zijn gezin en zijn moeder. Wat altijd zeer veel van zijn kracht gevergd had. Er waren veel bloemen en be langstellenden van buiten de gemeente. De heer P. Hart dankte namens de fami lie voor de betoonde belangstelling. De ver- eeniging Helpt Elkander zal weer haar plicht doen om het bedrijf dit jaar tot een goed einde te brengen. Donderdagavond werd door de muziek vereeniging Aurora onder leiding van den heer Hekket in de muziektent een gratis con cert aangeboden, waar men een achttal mooie nummers ten gehoore kreeg, die door de aanwezigen met volle aandacht gevolgd werden. De belangstelling der burgerij had voor dit gratis concert grooter kunnen zijn. De werkloosheid neemt in onze gemeente weer grootere afmetingen aan. Toch is de bagger regeling nog tot het einde dezer maand geldende, zoodat wanneer daarnaar gevraagd wordt er nog werkzoekenden ge plaatst kunnen worden. HARENKARSPEL (Juni). Geboren: Bertus, zoon van Arle Stlns en Neeltje Kuiper Maria Afra, dochter van Wilhelmus Zwagerman en Maria van Ophem. Sietske, dochter van Sjouke Geertsma en Grietje de Jong. Theodorus Gerardus, zoon van Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Cornelis Thomas, zoon van Corneli6 Jacobus Bes en Anna Margaretha Bom- mer. Johanna Cornelia, dochter van Dirk Bakker en Cornelia Bleeker. Johanna Maria, dochter van Johannes Bernardus Jaspers en Anna Bruin. Cornelis Hendrikus, zoon van Johannes Tijm en Geertruida Maria Bommer. Alida Catharina, dochter van Jacobus Buter en Guurtje van Duin. Petrus Hendrikus, zoon van Willem Dekker m Cornelia Catharina Bekker. Leonar- dus Nicolaas Anthonius. zoon van Hen drikus Kos en Anna Bruijn. Elisabeth Wilhelmina, dochter van Dirk Bruin en Elisabeth Hendrika Verholt Getrouwd: Pieter Hoogeboom en Cornelia Schoon. Nicolaas Johannes Baas en Lucia Glas. Roelof Geertsma en Harmtje Midde'bos. Overleden: Antje Kruijer, oud 8o jaar, echtgenoote van Pieter Hooge boom. Richarda Maria van den Bergh, oud 39 jaar, echtgenoote van Adrianus Rebel. Petrus Bruin, oud 66 jaar, echtgenoot van Antje Roozendaal. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. EET JONGE GROENTEN, EET ZE RAUW! De tijd van groenten uit het zout en uit de bus is gelukkig weer lang voorbij en we genieten dagelijks als een der zegeningen van den zomer van de ver- sche groenten, die in de ruimste sortee ring voorhanden zijn. Groenten en ook versch fruit behooren een zeer belangrijk deel van ons dag rantsoen uit te maken, omdat ze, meer dan andere voedingsmiddelen, de be langrijke bouwstoffen voor ons lichaam bevatten, welke minerale zouten ge noemd worden en tevens omdat ze rijk zijn aan vitaminen, de geheimzinnige stoffen, die zoo grooten invloed uitoefe nen op onze gezondheid. Toch wordt groente in het algemeen veel te weinig gegeten; in de eerste plaats wel, omdat men de voedings waarde van groenten onderschat en ten tweede omdat sommige huismoeders groenten niet zoo goed en tevens smake lijk kunnen klaarmaken, dat ze door de huisgenooten als een onmisbaar onder deel van het menu beschouwd en ge vraagd worden. Een belangrijk ding i6 hierbij, dat groenten niet lang gekookt worden, waardoor hun voedingswaarde sterk achteruit gaat. Een van de groenten, die, mits goed toe bereid, nooit tegenstaat, is de sla. Voor het goed klaarmaken van sla zouden feitelijk vier menschen noodig zijn; een matige om er het zout over te srooien, een gierigaard om er den azijn op te gieten, een verkwister, die er de slaolie bijvoegt en een dwaas, die zoolang roert tot alles goed gemengd is. Een verstandige huisvrouw zal bij het sla mengen met de eigenschappen van deze vier personen rekening houden en nog voor een paar fijngemaakte hardgekookte eieren zor gen en ten slotte niet vergeten, wat Maggi's Aroma aan de sla toe te voegen. Ook toma ten, komkommers en krulandijvie kunnen op deze wijze bereid worden en smakelijker nog wordt de salade, wanneer al deze groenten gemengd gegeven worden. Kropsla (4 personen 2 kroppen sla, 1 a 2 eieren, 2 a 3 eetle pels slaolie, VA eetleper azijn, een beetje zout en peper, één a twee theelepels Maggi's Aroma. Maak de sla schoon door het harde ge deelte van het blad te verwijderen, wasch ze flink, knijp ze dan goed uit tusschen de han den. Kook de eiren hard, ipel ze, wrijf ze fijn met een vork, voeg de peper, het zout, olie, azijn en Maggi's Aroma toe. Giet dit sausje over de sla en meng met een slaleper en vork het sausje lang doo de sla. Men kan er ook nog een fijngehakt rauw uitje door mengen. Gemengde Sla (4 personen). 1 krop sla, 1 éi 2 eieren, 2 él 3 eetlepels sla olie. VA eetlepel azijn, zout en peper, 1 a 2 theelepels Maggi's Aroma, allerlei andere groenten, als tomaten, komkommer, peterselie, geraspte ui enz. Snijd komkommer en tomaten in dunne plakjes, hak peterselie fijn, rasp de ui, maak de kropsla schoon. Maak een sïasausje, zoo als hierboven opgegeven en meng alles goed dooreen. De tomaten zijn het smakelijkst, wanneer we ze, alvorens ze te snijden, even in kokend water dompelen en het schilletje er af halen. Aardappelsla (4 personen 1 lA pond k.ude aardappelen, 4 eetlepels slaolie, 2 a 3 eetlepels azijn, A kopje kokend water, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 ge raspte uit, wat zout en peper. Snijd de koude aardappelen in dunne plakjes, giet er een half kopje kokend water op. Meng de peper aan met de slaolie, voeg den azijn toe, de Maggi's Aroma, wac zout, de geraspte ui en meng dit sausje goed door de aardappelen, zonder deze stuk te maken Men kan door deze sla ook weer plakjes l Toeschouwer.Waar vlsch Je naar, baas f PessimistjSaün", Toescaouwer .Maar der Is geen zjlub rt"-r tn net water*, Peesimist Jb is nee.emuu geen nscb a die oeroeree rivier, da au het ioo goed Mat saus nsaooen. als naar wat andere". VAN ALKMAAR x 7.45 - 10.30 14.00 - 0 18.00 18.00 uur VAN AMSTERDAM x 7.00 9.30 x 11.05 14.15 17.45 uur niet op Vrijdtg ra Zattrdsg. 0 B,el op Zaterdag. GOEOKOOPE DAGRETOURS EN SPOORBOOT KAARTEN I komkommer, stukjes hardgekookt ei, toma ten, peterselie, enz. roeren. Een smakelijk gerecht geeft de sla, wan neer ze gestoofd wordt; even gaar koken kan hierbij niet gemist worden, maar men beperkte dit tot het noodzakelijke. Hetzelfde geldt voor het koken van andere groenten, welke men zonder of met zoo weinig moge lijk water opzet. Om de in het afkookwater aanwezige voe dingsstoffen te benutten, kan dit met ge bruikmaking van Magg:'s Boullo.iblokjes of een Maggi's Soeptablet tot jus of tot een snakelijke en veodzame soep verwerkt wor- Q'Stoofde Sla (4 personen). 8 a 10 kroppen sla. 2A d-L. kokend water, 1 Maggi's Bouillonblokje, 3 beschuiten of paneermeel, 12 Gr. zout, 40 Gr. boter. Verwijder van de sla de buitenste groene en harde bladen. Spoel de kroppen flink at. Haal ze een beetje uit elkaar en wasch ze nog eens flink. Zet ze op zonder water met het zout en kook ze zachtjes ^ur> ze uitlekken op een vergiet. Leg ze in een vuur vast schoteltje. Los het Maggi's Bouillon blokje op in het kokende water en giet het op de slakropies. strooi de fijngestampte be schuit er overheen, leg de boter in kluitje erop en laat de kropjes sla in den oven licht- bruin worden in 20 minuten. BESTRIJDING COLORADOKEVER. Afdoend vernietigingsmethode ge vonden? Als resultaat van proefnemingen in het district St. Malo, genomen door Engelsche firma's, schijnt men thans een methode te hebben gevonden, ter vernietiging van den Colorado-kever. De geïnfecteerde velden werden tweemaal bestoven met een tusschen- poos van acht dagen, met een stof die zoowel de volwassen doryphora als de eieren doodt zonder eenig nadeel voor op het veld levende planten of dieren (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Motie van wantrouwen in ds regeering verworpen. Het voorstel-van Dijken om de Kamer zich er toe te doen bepalen den minister dank te zeggen voor de verstrekte inlichtingen in de Strooppotkwestie, over welk voorstel de stem men gisteren staakten, werd thans verwor pen met 43 tegen 42 stemmen, waarop de conclusie van de kamercommissie (benoe ming van drie deskundigen) zonder stem ming werd godegekeurd. De motie-Wijnkoop, waarin de Kamer uitspreekt dat in het beleid der regee ring geen vertrouwen kan worden ge steld, werd verworpen bij zitten en op staan. Winkelsluitingswet. Het amendement-Drop op het wetsont werp tot wijziging der winkelsluitings wet om ook organisaties van winkelper soneel te doen hooren voordat de ge meenteraad zich uitspreekt over het open mogen zijn van sommige soorten winkels op Zondag, werd aangenomen met 50 tegen 37 stemmen. Het aldus gewijzigde winkelsluitings wetsontwerp werd daarna goedgekeurd met 63 tegen 25 stemmen. VLIEGTUIGLOODS IN SWINEMUNDE OPGEBLAZEN.' Lit Berlijn wordt aan den Reichspost gemeld, dat in den nacht van Woensdag op Donderdag de vllegtuigloods van Swinumünde tengevolge van een aan slag in de lucht is gevlogen. De in ie loods aanwezige twaalf vliegtuigen zijn vernietigd. ZOUTZUUR GEDRONKEN, Te Waldhilbershetm in het Su ge bied heeft het achtjarig zoontje van een boer in een onbewaakt oogenblik zout zuur uit een flesch gedronken. Hoewel spoedig medische hulp werd verleend, stierf het kind onder groote pijn. CHOLERA IN CHINA. 61 personen overleden. Volgens te Sjanghai binnenge komen berichten is in China cholera uitgebroken. Vooral te Tsinanfoe heerscht de ziekte zeer kwaadaar dig. Tot dusverre zijn 61 personen overleden. De Chineesche autori teiten hebben bijzondere maatrege len ter bestrijding van de epidemie genomen. ONWEER IN OOSTENRIJK. Gisteravond hebben zich boven Graz en omgeving in Oostenrijk hevige onweders ontlast, die gepaard gingen met zwaren regenval. Het dak van het zomertheater werd op den weg geslingerd, terwijl ook de stadsplantsoenen ernstig werden bescha digd. Veel boomen waden ontworteld. De brandweer moest in de lager gelegen wijken verschillende kelders leegpompen. Ook in verschillende deelen van Tirol hebben hevige onweders gewoed. In den namiddag werd door een steenlawine de Aarlbergstrasse versperd. Hoewel onmiddellijk met het op- ruimingswerk is begonnen, zal de weg gedu rende 2 dagen voor alle verkeer afgesloten zijn, - Bekend autogiro-vlieger. Joseph Mac Cormick, de bekende piloot, die proefnemingen met autogiro-vliegtuigen nam, is gisteren met zijn toestel bij een proefvlucht neergestort. De machine vloog in brand en de piloot kwam jammerlijk om het leven. HANS ALBERS CONTRA DE UFA. Albers verliest zijn proces. Hans Albers heeft zijn proces tegen de UFA verloren. Zooals bekend, had Albers de UFA een proces aangedaan om 68.000 RM zijnde het bedrag, dat hij schade zou hebben geleden ten gevolge van het feit, dat de verfilming van een scenario langer heeft geduurd, dan was aangenomen. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling tegen Donderdag den 26 Juli 1934 een raadsvergadering te beleggen. DE EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Een ingezetene die gistermiddag tegen woordig was bij het ongeval op den Kenne- merstraatweg, waar een motorrijder tegen een boom reed en een juffrouw ernstig aan het hoofd verwond werd, sprak op ons bu reau zijn verbazing uit over het feit, dat een ziekenauto van een bepaalde firma werd op gebeld, terwijl een andere ziekenauto op een paar honderd meters afstand gereed stond, waarom, zoo vroeg hij ons, moet er in een dergelijk geval op ae auto van een bepaalde firma gewacht worden en waarom kunnen eerst andere in aanmerking komen als blijkt dat de eerste niet beschikbaar is? Is het in dergelijke omstandigheden vooral waar alle firma's gelijke rechten heb ben niet vanzelfsprekend dat van h'et dichtstbijzijnde ziekenvervoermiddel gebruik wordt gemaakt? (Wij hebben naar het bovenstaande een onderzoek ingesteld waaruit ons gebleken is, dat er twee garagehouders hier ter stede een ziekenauto beschikbaar houden. Met een daarvan heeft de gemeente evenwel een over eenkomst getroffen en de andere zou slechts wofden opgebeld als de eerste verhinderd is. Adressen van laatstgenoemde aan regenten hebben naar men ons mededeelt tot dusver geen resultaat gehad. Een enkele maal wordt zijn hulp ingeroepen wanneer de dokter, die bij het ongeluk aanwezig is, van meening is dat door de dichtstbijzijnde auto het snelste hulp kan worden geboden. Bij een ongeluk op den hoek van de Em- mastraat werd de ziekenwagen van de vlak daarover liggende garage evenwel over het hoofd gezien en moest die van een veel ver der gelegen garage ter plaatse verschijnen. Het wil ook ons voorkomen, dat hier iets is dat verbeterd kan worden. Het kan ons onverschillig zijn welke garagehouders men de voorkeur wil geven, maar waar thans door vele belangstellenden naar een doel treffender organisatie van den Eersten Hulpdienst gestreefd wordt, is het o.i. van zelfsprekend, dat bij voorkomende ongeluk ken van ernstigen aard de ylugst beschikbare ziekenauto ter plaatse moet verschijnen. Red. Alkm. Crt.) NIEUWE DROGISTERIJ. Op der Kennemerstraatweg 28 is een nieuwe drogisterij geopend, genaamd „Ken- n°mer Drogisterij". De apoth -assistente mevr M. C. S. Vlessing—v. d. Moer heeft en zeer terecht gemeend, dat een drogisterij in deze buurt (bij <Je Vierstaten) zeker noodig was. Op smaakvolle en vakkunidge wijze is deze drogisterij, die in een lang voorziene behoefte voorziet, tot stand gekomen Het ge heel ziet er frisch en hygiënisch uit en we meenen, dat deze winkel in dit stadsgedeelte een aanwinst zal beteekenen Zooals vanzelf spreekt, zijn alle mogelijke drogisterij-artikelen aanwezig. Daarnaast noemen we artikelen als Shell-tox, Ovomal- tine en Sanatogen. Verder zijn homoeopathische geneesmiddelen in ruimen voorraad aanwezig, terwijl ook de gebruikelijke huishoudelijke artikelen het geheel completeeren. We wenschen mevr. Vlessing—v. d- Moer succes bij de opening van deze drogisterij VERLOTING HOLLAND-HUIS. Het bekende Holland-huis in Brussel, dat ernaar streeft om het eigene van Nederland in Belgie bekend te maken, poogt de bestaans zekerheid te versterken door het houder, eener verloting. Voor het bekendmaken hiervan werd heden met een speciale auto een bezoek aan onze kaasmarkt gebracht. In Brussel heeft in het Holland-huis de ge meente Alkmaar ter propageering van onze kaasmarkt destijds een diorama laten opstel MOTORONGEVAL. Van het gister door ons gepubliceerde motor-ongeval, publiceeren wij nog de vol gende aanvullende lezing: Gistermiddag te omstreeks half drie vond op den Kennemerstraatweg een vrij ernstig aanrijding plaats. Een wielrijder kwam van- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juli. Medegedeeld door bet Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.8 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 751.7 m.M. te Wisby. Verwachting (geldig tot den avond van 13 Juli); Zwakke tot matigen Noordelijke tot Weste lijken wind; half tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk nog enkele regenbuitjes; iets koeler. Weeroverzicht. De depressie over Duitschland nam in betvekenis toe en breidde haar invloed over de omgeving en Zuid-Scandinavië uit. Ook over de Britsche eilanden daalde de baro meter verder, zoodat zich nabij Schotland twee aparte kerntjes gevormd hebben. Over IJsland nam de depressie-invloed af. In het hooge Noorden bleef het maximum stand houden. De belangrijkste verandering in de drukverdceling sinds gisteren bestaat in het opzetten van den hoogen druk in het Zuid westen. Het weer blijft overal nog rustig, vrijwel nergens kwamen grootere wind krachten dan 4 voor. Over geheel West- Europa is de bewolking echter toegenomen en hier en daar zijn zware regens gevallen. Zoo had Nancy 24 m.M,, Zürich 20 m.M. Over IJsland, Groot-Brittannië, Ierland en Frankrijk zijn de temperaturen gedaald. Over Noord-Scandinavië bleef het nog vrij warm. In Duitschland zijn de ochtendtemperaturen nog wel gestegen, doch de bewolking zal een stijging overdag wel tegenhouden. Er is voor onze omgeving nog iets koeler weer te verwachten, terwijl de kans op plaatselijke buitjes blijft bestaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.46 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN A AN ZEE. (lo Zomertijd). Juli. Dat Hoogwater. Laagwater. v m nam. v m. nam. 14 5 50 6 12 2.22 2.41 15 6 21 6.43 257 3.14 HOOO- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertqd). lult Dat Hoogwater Laagwater. vtn. nam vm nam. 14 5 47 6 39 2 1«' 2J9 15 6.18 6 40 2 45 - lijU af het Varneboek en wilde zich naai' de Hei- looerbrug begeven. Hij bevond zich reeds op het lechterweggedeelte van den Kenne merstraatweg, toen vanuit de richting Heiioo een motorrijder met duopassagier kwam aanrijden, gaande in dezelfde richting. In- plaats van links passeerde de motorrijder den wielrijder rechts. Hierbij werd de wielrijder aangereden en viel naar links op den weg. De motorrijder kwam met kracht in botsing met een aan den kant van den weg staanden boom. De duo- rijdster werd met de duozitting op den grond geworpen en zij bleef, hevig bloedend m het gezicht, liggen. Zij is per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Het motorrijtuig is in beslag genomen en is tegen den motorrijder proces-verbaal opge maakt. De duo-rijdster, die een hersenschudding bekwam, verkeert thans in een bevredigen den toestand De wielrijder, de heer Bierman, die inwen dige kneuzingen opliep en gister nog loo- pende naar bu.s ging, moest thans Het bed hcuden. WI.E WIL ZICH HIEROVER ONTFERMEN? Woensdagmorgen had een autobestuurder zijn wagen op de Steenenbrug geparkeerd Bij zijn terugkomst trof hij in zijn auto een kartonnen doos aan, waarin zich vier jonge katjes bevonden. De diertjes waren nog blind en zijn aan het bureau van politie ge deponeerd. Door wie(n) de diertjes in den auto waren geplaats, is tot op heden onfce. kend. De katjes zijn naar het slachthuis overgebracht. BERMBRAND. Te omstreeks half twee gistermiddag werd de politie telefonisch gewaarschuwd, dat de grasberm van de Huiswaarderdijk in brand stond. Onmiddellijk heeft zij zich hegeven. Het bleek, dat ongeveer 600 M2. van de berm langs het N.H.Kanaal was afgebrand, De brand was reeds ge- bluscht. BEKENDMAKINO. De Directeur van bet Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 16 Juli-21 Juli uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op oranjebonnen vanaf no. 9720, en onver mengde margarine op licht-roode bonnen vanaf no. 5059. VAN WIE IS DE HOND? Een mooie hond - Bouvier-type is te Koedijk zwavend aangetroffen. Het dier is naar net abattoir overgebracht. De eigenaar wordt verzocht zich heden avond tusschen 78 uur bij den inspecteur van Dierenbescherming, de heer C. Verwer, Baanstraat te vervoegen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2