Vijfjarige Meisjesschool. Aqznda ^Buitenland taaiste Actiefilm JjecfUsza&m £and: en Juin&ouut Stad m Omgeving. Moord te Prinsenhage RADIO-TOESPRAAK VAN DE KONINGIN. n v eierveiling noordhollands noorderkwartier. ALKMAAR, 14 Juli 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in Stedelijk Museum ingang "Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De parachutespringer (sens.), hoofdrol len Bette Davis, Leo Carrillo, Frank Mc Hugh, Sheila Terry. Toegang boven 18 jaar Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De schrik van Mexico (sens hoofdrollen Oeorge O'Brien en Victor Mc. Laglen; tweede hoofdnummer De koning der zigeu ners (rom.), hoofdrol Don Jose Mojica. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Maar het vleesch is zwak (rom hoofdrol Wallace Beerv. Extra Slaap, kindje, slaap (Stan Laurel en Oliver Hardy). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des av. 7.30 uur, hoofdnummer Catharina de Groote (hist.-rom), hoofdrollen Elisa- beth Bergner en Douglas Fairbanks Jr. Extra Begrafenis prins Hendrik. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Zaterdag 14 Juli. Turnbetooging te Hensbroek. Zondag 15 Juli. 8 uur, Muziektuin, concert ter viering jubilé dirigent Corn. Jonker. Turnbetooging te i 'ensbroek. Woensdag 18 Juli. 10.30 uur, concours-hippique te Hoofd dorp. Röhm toen echter reeds besloten, den dolk stoot toe te brengen. Göring verklaarde, ge- tüige te zijn geweest van de smart van den leider om het verbreken van de trouw door diegenen, die eens zijn vrienden waren. Het Duitsche volk weet thans echter, dat het rustig kan leven en werken. Naarmate de nood grooter is, is de leider sterker. Hij heeft zijn eigen persoonlijkheid gegeven Zooals de leider zelf had gezegd: slechts een man kon de samenzweerders tegemoet treden, En zoo weet het Duitsche volk thans, dat het altijd weer dezelfde man zal zijn, die voortaan allen nood en alle gevaren zal trotseeren. Aan het slot van zijn rede stelde Göring de volgende resolutie voor, die door den Rijksdag onder stormachtig applaus werd goedgekeurd: „De Rijksdag keurt de verklaring der Rijksregeering goed en dankt den Rijkskan selier voor zijn actieve en vastberaden red ding van het vaderland van burgeroorlog en chaos trouwe Andorranen te hebben geraadpleegd en na aan den bisschop van Urgel veront schuldiging te hebben gevraagd voor bele digingen jegens onze waardigheid, wellce verontschuldiging geweigerd werd, verklaren den zeer uitnemend en heer bisschop den oorlog en roepen ons zelf uit tot souveiein vorst over Andorra en tot censor over net geloof. Wij hebben onzen heraut uitgezon den om bij de tonen der schalmeien op de drukst bezochte pleinen der parochies met luider stemme bet volgende bekend te makerr". Hierop volgen zeven artikelen, waarbij de Algemeene Raad naar huis wordt gezonden, algemeene verkiezingen per Augustus worden uitgeroepen, een voorloo- pig president wordt benoemd, voorzieningen worden getroffen voor de tijdelijke adminis tratie der rechtspraak en voor een Hof van Appèl, terwijl amnestie wordt afgekondigd voor sociale overtredingen met herroeping van alle decreten van uitwijzing, waaronder zich ook het decreet bevindt, waarbij Boris zelf uitgewezen werd! GEEN AARDAPPELTEKORT MEER IN DUITSCHLAND. Onjuiste conclusie inzake groote invoer. Aan de tijdelijke aardappelschaarschte is oegin dezer week een einde gekomen. Door de berichten in de pers was de m- druk gewekt, dat gezien de verlaging der autonome invoerrechten tot 2 mark fier ïtw kilogram, een groote invoer van aardappe len gewettigd was. Deze meening is een te volkomen onjuist. Voor de maanden Apri tot juni stonden de invoerrechten krachtens de handelsverdragen vast, zoodat zij met ge wijzigd konden worden. De verlaging der rechten is een gevolg van het feit, dat in Juni groote hoeveelheden aardappelen wa ren verbruikt, zoodat groote kwantums un het buitenland, in het bijzonder uit Neder- and moesten worden ingevoerd. ZWAARDER STRAF VOOR MADAME HANAU. Van twee op drie jaar. Het Hof van Appèl te Parijs heeft in dc zaak der „Gazette du Franc de straf van mevr. Har.au van twee jaar gevangenisstraf en 3000 francs boete tot drie jaar hechtenis en 5000 francs boete verhoogd. DE 30STE JUNI. Veroordeeld door generaal Johnson. Generaal Johnson, de leider van de Ameri- kaansche N.R.A., heeft te Waterloo (Iowa) in een rede voor de boeren heftig gefulmineerd tegen de jongste gebeurtenissen in Duitschland. Johnson, die op het oogenblik op tournee is om de N.R.A. populair te maken, gaf in zijn rede de verzekering, dat de grondwettelijke rechten der Amerikanen niet door den een of anderen be windsman kunnen worden weggedecreteerd. Hij ging verder: Een paar dagen geleden hebben zich in Duitschland gebeurtenissen voorgedaan, die de heele wereld een schok hebben gegeven. Het denkbeeld, dat verantwoordelijke lieden uit hun huis kunnen worden gehaald, tegen den muur gezet en doodgeschoten, gaat boven mijn begrip. Ik heb, aldus Johnson, zooiets wel eens gezien in Mexico tijdens de plundertochten van generaal Villa, onder half-beschaafde men- schen en half-dronken wilden; maar dat zulke dingen kunnen gebeuren in een land, dat ver ondersteld wordt beschaafd te zijn, is onbegrij pelijk. HIJ RIEP ZICHZELF TOT KONING UIT. „Oorlotr" in Andorra tegen bisschop van Urgel. Uit Barcelona wordt gemeld: Het staatje Andorra ontdekte gistermorgen tot zijn verbazing dat de Algmeene Raad ont bonden was en dat het land geregeerd werd dor een vorst, die zich zelf had uitgeroepen, terwijl tevens bleek dat het land „in oorlog" was met den bisschop van Urgel. die te zamen met den president der Fransche re publiek den titel van co-prince van Andorra draagt. Dit was althans de inhoud van de proclamatie, die uitgevaardigd was door den „Graaf van Oranje", baron de Skossyrev, zich noemende „Boris I, vorst der Valeien van Andorra en Regent van Zijne Majesteit den Koning van Frankrijk". Een jaar geleden hield baron de Skossyrev, die zegt in Nederland te zijn geboren, ver blijf te Palma op Mallorca. Als beroep gaf hij op leerraar in het Engelsch en in de licha melijke opvoeding, terwijl hij tevens zeide den titel van kapitein te dragen. In den loop van enkele maanden heeft de baron, kapitein, professor en vorst een heele carrière in An dorra doorloopen. In December 1933 werd hem het recht verleend van verblijf in An dorra „opdat hij openbare diensten zou kun nen verrichten Hij diende daarop bij Jen Algemeenen Raad een plan in voor adminis- stratieve hervormingen, waarbij de functies van financieel-administrateur en directeur van vreemdelingenverkeer en propaganda, con troleur over de hotels en gedelegeerde van Andorra bij den Volkenbond waren opge nomen. Hij voegde bij zijn titels, die van doctor in de wijsbegeerte, welke hij naar zijn zeggen te Oxford had behaald. Ongeveer twee maanden geleden echter werd hij op staanden voet uit het land gezet in opdracht van de beide co-princes. Het gistermorgen gepubliceerde document verklaart: „Wij. (hierop volgt dan de reeks titels), na onzen particulieren Raad en onze (Ongecorrigeerd.) Wij vernemen, dat de koningin het voornemen heeft om Maandag a.s. des middags om half één door de radio tot haar Volk zoowel in Nederland als in Nederlandsch-Indië, Suriname en Cu- racao eenige woorden te richten. De radiorede van H. M. zal worden voorafgegaan door twee coupletten van het Wilhelmus en worden gevolgd door het Wien Neerlands bloed. justitie uit Breda te Prinsenhage ge weest om een onderzoek in te stellen. 180000 stuks kipeieren a^e-q 1 2 ?0— eieren 2.102.20. EEN LAAG-VLIEGER. De kantonrechter te Den Haag veroor e5 de heden den aviateur J. Th- R- j vliegen met 'n één-motorig vliegtuig boven de bebouwde kom van de residentie op hoogte dan 400 M. tot 25 boete subs. 10 dagen, overeenkomstig den eisch. KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 13 Ju'' 1^34* MONDELINGE UITSPRAKEN. Overtreding van de Motor- en R ij w i e 1 w e t N. W. L. te Schagen, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. r. N. te Limmen, 2 boete of 1 week tuchtschool. J. S. te Alkmaar, 3 boete of 1 week tucht school, F. J. S. te Beemster, boete of 1 week tuchtschool. P. K. te Heerhugowaard, 5 boete of 1 week tuchtschool. I. K. te Haarlemmermeer, f 1 boete of 1 week tucht school. L. J. G. te Alkmaar, H. A de J. te Schermerhorn, J. K. te Alkmaar, N. L. te Diemen, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. D. B. te Amsterdam J. V. te St. Pancras, C. K. te Winkel. C. K. te Zuidscharwoude, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. S. te Schagen, C. G. V. te Schagerbrug H. v. d. W. te Êgmond aan den Hoef, M. D. te St. Pancras, W. Z. te Barsingerhorn, N. K. te Barsingerhorn, T. T. te Leiden, P. P- ".te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechte- nis. D. H te Zaandam, P. M te Opmeer, W. B. te Alkmaar, P. J. V. te Wieringer- waard, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Ch. G. te Den Helder, F. Z. te Leeuwarden, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. N. C. te Alkmaar, 10 boete of 5 dagen hechtenis. C. H. te Amsterdam, f 10 boete of 10 dagen hechtenis BERGEN. AANVANG 3 SEPTEMBER Aangifte tot 19 Juli bij het Hoofd der School, den hr. BeijneveldKerkelaan 7. Na een avondje samen te hebben doorgebracht is een man op weg naar huis door zijn buurman doodgeslagen. Kort vóór middernacht heeft zich te Vuchtschoto (gemeente Prinsenhage; op den weg naar Etten een vreeselijk dra ma afgespeeld. Twee mannen, de 30-jarige arbeider C. de Koning en zijn buurman, de eveneens 30-jarige J. O., bevonden zich samen ten huize van den arbeider J. N Heeren. Te ruim 11 uur vertrokken zi vandaar, om zich naar hun respectieve lijke woningen te hegeven. Onderweg heeft O. uit een revolver een schot op zijn metgezel gelost, dat de K. In het been trof. Toen bleek, dat het schot niet ernstig was, wilde hij naar huis gaan. Op den weg echter werd hij opgewacht door O Deze viel hem met een schop aan en sloeg hem de hersens in. De K. bleef ontzield ter plaatse liggen. Intusschen was de politie gewaarschuwd. Het lijk van het slachtoffer, dat gehuwd was, is naar Breda overgebracht. De dader is gearresteerd en te Prinsenhage in het politiebureau ingesloten. Nog in den loop van den nacht is de officier van Overtredingen van de politie verordeningen: J. C. te Uitgeest, 2 boete of 1 week tucht school. A. R te Alkmaar, f 1 boete of 1 dag hechtenis. P. H. te Nijmegen, J. Z. te St. Maartensbrug, J. H. re' Amsterdam, C. K. te Eindhoven, K. R te Nieuwe Niedorp, A. W. te Alkmaar. C. K. te Eindhoven, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. P. te IJmui- den, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. F. H. M. te Amsterdam, P. de B. te Alkmaar, S. H. te Nibbixwoud, M. G. te Sijbekarspel, N. G. te Sijbekarspel, D. de B te Utrecht, ieder 3 joete of 3 dagen hechtenis. P. G. te Heems- cerk, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen vanart 453van iet Wetboek van Strafrecht (dron kenschap): R. R. te Alkmaar, 2 dagen hechtenis. H. R. te Alkmaar. 2 dagen hechtenis. H. V. te Haarlem, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo- pen over verboden grond): G. S. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. v. D. te Wimmenum, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen vandeVissche- r ij w e t Th. B. te Amsterdam, 1 boete of 1 week tuchtschool, G. V te Bergen, f 2 boete of 1 week tuchtschool. J. G. te Ede, Th. de B. te Den Haag, D. B te Akersloot J. H. A. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. C. P. S. te Rotteraam, f 5 -j- 2 boete of 5 en 2 dagen hechtenis. Overtredi ngenvande Arbeids wet P. C. S. te Haarlem, 1 boete of 1 dag hechtenis. A. C. T. te Alkmaar, 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Wapen wet Th. B. te Amsterdam, 3 boete of 1 week tuchtschool. LANGENDIJK. De verschillende producten, en in het bijzonder de kool, krijgen bijzonder veel last van de luizen. Men maakt zich zelfs be vreesd, dat deze plaag weer even noodlottige gevolgen zal krijgen als het vorige jaar, toen de scnade bijzonder groot was. De wijzigingen van maatregelen voor den verkoop van vroege aardappelen zijn naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.7 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 754.8 m.M. te Akureyri. Verwachting (geldig tot den avond van 15 Juli): Zwakke tot matigen Zuidwestelijke tot Noordwestelijken wind; afnemende bewol king; aanvankelijk nog kans op regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk in het zuidwesten vormt een rug over Ierland terwijl bij IJsland een nieuwe depressie verscheen. De vorige de pressies nemen in beteekenis af, maar een van de gisteren vermelde kerntjes over En geland bracht hier te lande in den ochtend regenachtig weer. In geheel Europa is thans de buitengewone droogte onderbroken al is hier en daar nog maar weinig regen geval len. Hooge temperatuur wordt alleen nog in Noord-Scandinavië in Finland, de Oostzee staten en Polen aangetroffen. De Britsche eilanden hebben normale temperatuur met opklarend weer in Ierland en regen in Schotland en noord Engeland. Ook in de omgeving van het Skagerak en de Noordzee valt regen. Zuid-Duitschland en Frankrijk hebben opklarend weer. De algemeene toe stand duidt op afwisseling van opklaring met regenbuien. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden avond te 9.46 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Dat. Hoogwater. Laagvvater. v.m. nam. v.m. nam. 15 6 18 6 40 2 45 3ó* 16 6.50 7.12 3.16 3.29 17 7.21 7 44 3.48 4.01 18 7.58 8.21 4.22 4.35 HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. )at. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 15 6 21 6 43 2.57 314 16 6.53 7.15 3.28 3.41 17 7.24 7.47 4.00 4.13 18 8.01 8.24 4.34 4.47 i -- - —f5 rr v" bijii niet van de lucht. Werd er Maandag bekend gemaakt, dat de heffing voor de voor bin- nenlandsche consumptie bestemde aardap pelen van 1.40 op 1 per 100 K G. is terug gebracht, thans kan worden medegedeeld, dat er nog weer eens de helft van de heffing is afgegaan, zoodat op het oogenblik 0.50 per 100 K.ó. wordt geheven. De drielingen waren tot heden ook nog aan de heffing on derhevig, maar deze heffing is thans heele maal vervallen, zoodat ze vrij vervoerd kun nen worden (met een vervoerbewijs). De prijzen werden er al dadelijk door be ïnvloed. Deze nieuwe maatregel brengt den tuinder voordeel, doordat hij direct meer geld onl vangt. De marge, welke eerst tusschen den in koopsprijs lag wordt door dezen maatregel aanmerkelijk verminderd. ansta.lt", te Berlijn (voor de wetenschap pelijke bestrijding van schadelijke die ren) en een Vogelbeschermingsinstelling air het „Berlepschsche Versuchs-und Musterstation für Vogelschutz", J in Burg Seebach, de ervaringen van de practijk te onderzoeken. Prof. Sch. geeft hierbij de volgende vier punten van on derzoek ter bespreking aan: 1. Voor elke, als schadeverwek6ter in aanmerking komende, bescherming ver dienende vogelsoort dient nauwgezet re kening houdende met haar bijzondere oekologische en psychologische eigen schappen vastgesteld te worden, wel ke afschrikkende middelen werkelijk doeltreffend op haar inwerken. 3. Door nauwkeurige, onder plaatse lijk en tijdelijk verschillende omstan digheden te verrichten waarnemingen dient men na te speuren hoe lang het duurt voor en aleer de individuen eener soort aan elk bijzonder afschrikkend middel gewend zijn geraakt. Van betee kenis is daarbij den kortsten duur daartoe te leeren kennen. 3. Voorts dient men te constateeren, of vogels, die aan een zeker afweer mid del gewend zijn geraakt, da/»-- eenigertijd weer ontwend rak n -uoe lang het duurt vóór dat de ooi-pronke- lijke psychologische toestand weer is in getreden. 4. Aangezien in vele, zoo niet in de meeste gevallen een stadium van gewen ning zal intreden dient men na te gaan in welke rhythmische opeenvol ging men de onderscheidene afweer middelen doelmatig kan aanwenden om de vogels duurzaam van de bedreigde culturen verwijderd te houden. Prof. Sch. stelt zich nu deze proefne mingen zóó voor, dat de in verschillende gebieden bestaande wetenschappelijke instellingen, de bosch- en landbouwhoo- gescholen, onderwijs-inrichtingen en proefstations voor ooft- en tuinbouw en, voor zooverre haar wetenschappelijke betrouwbaarheid gebleken is vast te staan, óók de practijk, aan die proefne mingen medewerken. Het gemaakte voorbehoud ten opzichte der practijk is stellig zéér noodzakelijk, wil men voor komen, dat de ervaringen, die daarbij warden opgedaan, luttel of geen houvast bieden. Het zou naar Frickhinger's meening aanvankelijk voldoende zijn de practijk eens in zooverre aan de proefnemingen te laten deelnemen, dat men haar uit- noodigt haar ervaringen bekend te ma ken. De taak der vakinstellingen is het dan „het kaf van het koren te scheiden". Ongetwijfeld zal, naar ik verwacht, het hierboven medegedeelde denkbeeld van prof. dr. Schoenichen ook hier te lande wel de belangstelling ondervinden, die het van de zijde van alle op het onderwerpelijke gebied zich bewegende instellingen verdient en in het bijzonder van die kweekers, wier belangen zij be hartigen. A. A. VAN PELT LECHNEB. Arnhem, Juli 1934. VARIA UIT DE VOGELWERELD. De verdrijving van schade ver oorzakende vogels. Een desbe treffend voorstel van prol. dr. Walther Schoenichen. De bescherming van tuinbouw- en ooftgewassen tegen al te druk vogelbe- zoek is voor vele kweekers een aange legenheid van ingrijpende beteekenis. Vooral Spreeuwen en Lijsters, in het bijzonder de Zwarte Lijster, veroorzaken vaak belangrijke schade, en wel zóó, dat afweermaatregelen dringend noodig zijn. Vaak toch ziet men zich genood zaakt als laatste redmiddel het geweer ter hand te nemen, hoe ongaarne '.e vele vogelvrienden onder de kweekers daartoe ook zullen overgaan. Ware het mogelijk de vogels duurzaam van de bedreigde culturen verre te houden, dan zou men stellig niet tot het dooden van vogels overgaan. Ten opzichte der na tuurbescherming gaat het hier om een feit, dat van oudsher van onmiskenbaar groot belang is. Zoowel de vogelbescherming als de bestrijding van schade-verwekkende dieren heeft tot taak naar een ge- wenschte oplossing van het zoo moei lijke vraagstuk te streven: Welke betrouwbaar werkzame ver drijvingsmiddelen staan ons ten dienste, waarmede men elke Vogelsoort, die ge regeld of occasioneel, als schadeverwek- ster optreedt, van de plaatsen, waar ze den kweeker hinderlijk is, verwijderd kan houden of verdrijven? Van dezen gedachtengang uitgaande zoo schrijft H. W. Frickhinger in den „Anzeiger für Schadlingskunde" (X, 5, '34) wekt prof. dr. Walther Schoe nichen, directeur der „Staatliche Stelle für Natuurdenmalpflege in Preuszen," tot een uitgebreid onderzoek van doel treffende afweer-maatregelen op. Sedert tientallen van jaren zoekt de practijk naar volstrekt geschikte methoden van vogelafweer; tot heden is het echter nog niet gelukt die te vinden. Wel heeft men zegt prof. Sch., allerlei voorwerpen be dacht, die óf door het voortbrengen van geraas óf door hun uiterlijk de vogels moeten afschrikken, doch men consta teerde, dat deze op den gehoor- of ge zichtszin werkende, vogelverdrijvende middelen meestal slechts korten tijd doel treffen, aangezien de vogels meer of minder spoedig aan deze afweermid delen gewend raken. Bedoelde metho den zijn echter nooit grondig onder zocht; slechts af en toe werden daar omtrent eens waarnemingen gedaan, die niet ten algemeenen nutte zijn gemaakt Prof. Sch. herinnert er aan, dat het door medewerking van talrijke belang stellende amateurs, aan de ornithologie gelukt is de kennis aangaande den vo geltrek te verrijken, en meent derhalve, dat het óók mogelijk is, dat door een „Centrale" als de ,3iologische Reichs GESLAAGD. Voor het op 20 Juni j.L te Amsterdam ge houden examen ter verkrijging van het Mer- curiusdiploma Nederlandsche Handelscor respondentie slaagde o.a. onze stadgenoot de heer P. Ris. BENOEMINGEN POSTERIJEN. Met ingang van 30 Juni is benoemd tot vakwerkman alhier de heer A. S. W. Hamel te Almelo. Met ingang van 1 Aug. is aangewezen als chef-telegrafiste interlocale dienst alhier de telefoniste eerste klasse mej. A. L. de Leeuw. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 15 Juli is de apotheek van mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend ia, wordt gedurende de daarop vólgende week de nachtdienst waargenomen. FEESTELIJKE INGEBRUIKNEMING VAN EEN SPEELTERREIN Men schrijft ons: Er was Woensdagavond een gezellige drukte op het Zeglis nabij de Trompstraat. Daar was door B. en W. een terrein beschik baar gesteld voor de jeugd om op te sjrelen enz. en men wenschte hierover de blijdschap te uiten en een en ander een eenigszins fees telijk karakter te geven. Daarom had men vlaggen op de poort en het terrein was ver sierd. Tegen half acht was een groote stoet van kinderen opgesteld en ging men met ver sierde bakfiets en bloemen een optochtie door Ruiter- en Trompstraat maken, opgeluisterd door muziek. Bij de poort aangekomen, was daar reeds een groot aantal ouders en be langstellenden aanwezig. Alvorens tot de opening werd overgegaan werd een woordje door den heer Schut ge sproken. Daarna werd een woord van dank geuit door den heer Hof. Aan den heer Schut werd een surprise overhandigd. Hierna werd de poort geopend en stroom den groot en klein het terrein op waar alles reeds in orde gemaakt was om de kleinen te onthalen. Daartoe in staat gesteld door de buren konden een 70-tal kinaeren op allerlei worden onthaald en den ganschen avond worden beziggehouden. Vriendelijke dames hadden de leiding hiervan uitstekend in handen. De grooteren speelden onderwijl een zeer ordelijke voetbalmatch onder bekwa me leiding, met gunstig resultaat voor V.L.T. De sjrelers werden onthaald op Ranja en thee en zoo verliep een allergezelligste avond voor groot en klein. Na den wedstrijd heerschte er nog een gezelige drukte onder de blijde tonen van muziek en zang en som

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2