Agenda 'jUiMicaües Binnenland Provinciaal Hieuuxs Spoel £aalste betichten. Slad en Omge Weeeèeticht DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Roosevelt's reis. HET LIJK IN DEN KOFFER De mqsterieuze moordzaak van Brighton. BOERDERIJBRAND TE LEXMOND. Moedwilligheid in 't spel? DISTRIBUTIE RUNDVLEESCH IN BLIK. Weer nieuwe verbruikers. MAN VAN HOUTSTAPEL GEVALLEN. KINDERVERLAMMING TE ULFT. Scholen gesloten. URSEM. HOE DE VOETBAL GISTEREN ROLDE. VOLENDAM-EDAM. Twee leden van D. A. W. namen hieraan deel. RADIO-TOESPRAAK VAN DE KONINGIN. DE KONINGIN EN DE PRINSES TE DELFT. Voor bezoek aan de Nieuwe Kerk. VALSCHE MUNTERS VEROOR DEELD. Tot 2 jaar gevangenisstraf. DE RELLETJES. Negen ophitsers voor de justitie. DE „TRIBUNE" VRIJ GEGEVEN. De krant zal in klein formaat uitkomen. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. RADIO-REDE VAN RIJKS INSPECTEUR VOOR WERKLOOZENSTEUN. Dinsdagavond voor K. R. O. SIR HUBERT WILKINS TE SINGEPORE. Op doorreis naor de Zu jol. MEVR. DOLFUSS IN ITALIË. D. SCHENK, t Weeroverzichf. De heer Wins zegde toe den volgenden Zondag te komen, de muziek onder leiding Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van halt 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De parachutespringer (sens), hoofdrol len Bette Davis, Leo Carrillo, Frank Mc Hugh, Sheila Terry. Toegang boven 18 jaar B. T. 7.30 uur, eerste hoofdnummer De schrik van Mexico (sens.), hoofdrollen George CBrien en Victor Mc. Laglen; tweede hoofdnummer De koning der zigeu ners (rom.), hoofdrol Don José Mojica. Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Maar het vleesch is zwak (rom.); hoofdrol Wallace Beery. Extra Slaap, kindje, slaap (Stan Laurel en Oliver Hardy). Toegang beven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 'des av. 7.30 uur, hoofdnummer Catharina de Groote (hist.-rom.), hoofdrollen Elisa- beth Bergner en Douglas Fairbanks Jr. Extra Begrafenis prins Hendrik. Toegang beven 18 jaar. Woensdagmiddag matinee. Woensdag 18 Juli. 10.30 uur, concours-hippique te Hoofd dorp. V.m. 10.30 uur, bij den Kattenberg in het Heilooërbosch. Zendingsfcest der Ver. v. Inw. Zending en het Tasikmalaja-comite. Ingekomen zijn verzoeken van A. VELS, alhier, om een VERLOF A verlof voor den verkoop van zwak-alco- holischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders en een VERLOF B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel KENNEMER- STRAATWEG nr. 1. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van deze ver loven indienen. Alkmaar, 16 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. alarminstallaties der brandweer in de ge- heele stad onbruikbaar zou maken. Omtrent de geruchten, volgens welke Pre- dent Roosevelt zijn vacantiereis zou onder breken ten einde zich naar San Francisco te begeven en aldaar persoonlijk te trachten een oplossing te vin en voor de stakings moeilijkheden, kan worden genr.d, dat de te New York van boord van de „Houstoii" ontvangen berichten nog geen melding maken van een onderbreking van de reis. De laatste telegrammen deelen mede, dat de president het schip koers heeft doen zetten naar h'-t eiland Clipperton, waar hij zich wil wijden aan het diepzeevisschen De „Houston" zal Dinsdag middag bij het eiland aankomen. Desondanks ziet het gemeentebestuur de verdere ontwikkeling der dingen met groote bezorgdheid tegemoet, daar de vrees groeit, dat het hier betreft een revolutionnaire aanslag aan de geheele Westkust, waarte genover de gematigde leiders der vakver- eenigingen meer en meer aan invloed zou den verliezen. Voor de handhaving van de orde staan behalve de politie die met 5000 man versterkt is en de nationale garde ongeveer 1000 man militaire troepen ter beschikking, Gouver neur Meriam heeft bekend gemaakt, dat er opnieuw 1500 man van de nationale garde zijn gerequireerd, waardoor de sterkte der nationale garde te San Francisco is geste gen tot ongeveer 4500 man. De gouverneur heeft voorloopig afgezien van het afkondigen van de staat van beleg. Hij heeft echter ver klaard, dat de troepen de levensmiddelen toevoer zullen verzekeren. Toestand toegespitst. De zakenwereld deelt de bezorgdheid, dat de algemeene staking te San Francisco den stakingstoestand in het geheele land zal ver scherpen. Men hoopt dan ook algemeen, dat het gerucht waarheid bevat, volgens het welk Roosevelt persoonlijk te San Francisco zal ingrijpen om een overeenstemming te be werken. De somoere stemming, waarmede men in de U S A. de staking opneemt te San Fransisco, lijkt niet overdreven, wanneer men acht slaat op den onrustbarende berich ten, die uit andere haven- en industriesteden binnen komen. Te Portland in Oregon heeft de toestand zich toegespitst. Men verwacht dat daar de algemeene staking zal worden geprocla meerd. Te Houston zijn bij relletjes van sta kende dokwerkers drie negers doodgescho ten. In Birmingham in Alabama wordt ge meld, dat de textielarbeiders daar tot een sta king in de geheele staat hebben besloten. In politieke kringen gelooft men, dat in dien niet spoedig een einde aan de staking komt het ingrijpen van de militairen voor de handhaving der orde nauwelijks kan wor den vermeden, althans voor het intact hou den van het postverkeer en zoo noodig ook voor de beveiliging van de levensmiddelen transporten. In de mysterieuze moordzaak van Brighton heeft de Engelsche politie, na dat het onderzoek vijf weken lang geen re sultaat had opgeleverd, thans een nieuwe opzienbarende ontdekking gedaan Tot dus verre had men slechts den romp en de beenen van het vrouwelijke slachtoffer in een paar reiskoffers gevonden. De politie heeft thans in eenij derden koffer, die verborgen was in een kolenhok onder de trap van een klein huis in Brighton, de resten van een hoofd, dat van den romp gescheiden was, en twee armen gevonden. De chef-politiedokter van Scotland Yard is onmiddellijk naar Brighton vertrokken om de vondst te onderzoeken. Men acht het ze ker, dat het hier de lkhaamsdeelen van het onbekende slachtoffer betreft. „Daily Mail" weet zelfs mede te deelen. dat de koffer, die thans gevonden is. boven dien het lijk heeft bevat van een tweede vrouw, die door een hamerslag op het hoofd gedood zou zijn. Men wijst er in dit verband op, dat ook de moord op een kleermaker, die een week gele den in East End plaats heeft gehad, nog niet opgehelderd is. Deze man was met verbrij zelden schedel in zijn werkplaats gevonden Gisteren brandde te Lexmond in Zuid-Holland de hooiberg staande bi; de hofstede van C. Bos met schuren en boerenwoning tot den grond toe af, 45 vette varkens kwamen m"de in de vlammen om. De bewoners, die door M. J. B. werden gewekt, konden zich met moeite in veiligheid stellen. In verband met dezen brand is hedenmorgen, ver dacht van brandstichting M. J Br. door de politie aangehouden. Hij zal voor de officier van justitie geleid worden. KOEIEN AAN NICOTINE BEZWEKEN Dezer dagen wilde een veehouder te Schellinkhout zijn koeien bevrijden van de vliegenplaag en meende daarvoor een nicoti- ne-oplossing, zooals wel in de boomgaarden wordt toegepast voor de insectenbestrijding, te kunnen gebruiken. Een 4-tal koeien werd door hem met een verdunde oplossing inge smeerd, doch terwijl hij nog met de laatste koe bezig was, gaf het eerste dier reeds den geest. In zeer korten tijd zijn alle vier dieren gestorven. TRAP VAN EEN PAARD. De heer A. v. d. Bogaert, lid van den ge meenteraad te Hedel, die Maandag een trap van een paard kreeg, is Zaterdag aan de beko men verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en zeven kinde.en achter. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebestu ren medegedeeld, dat naast de in vroegere circulaires in aanmerking komenden, de dis tributie van rundvleesch in blik ook zal mo gen gescheiden aan gestichten, waar uitslui tend armlastigen voor rekening van open bare kassen of instellingen van weldadig heid worden verpleegd, nadat daartoe voor ieder geval afzonderlijk toestemming van de Crisis Rundveecentrale is verkregen. Zaterdag heeft op de houtfabriek van de firma Aarden te Terheijde een ernstig onge luk plaats gehad. De 36-jarige arbeider J. A. Rovers uit Leuren bevond zich op een sta pel gedroogd hout die hij bezig was omhoog te hijschen. De man viel van slecnts enkele meter naar beneden. Hij kwam op den be tonnen vloer terecht. Ernstig verwond aan het hoofd en totaal verlamd werd hij opge nomen. Gisteravond is de ongelukkige over leden. Hij laat een vrouw met 8 jeugdige kin deren achter. Te Ulft (gem. Gendringen) is weer een geval van kinderverlamming geconstateerd. De scholen zijn gesloten. KORTE BERICHTEN. Op 79-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden mr. J. F. van der Lek de Clercq. De politie alhier is er in geslaagd den dader van de mishandeling op de Rusten burger kermis te achterhalen. Een zekere v. S. werd vermoedelijk met een boksijzer een flinke klap toegediend en een Drentenaar werd hiervan verdacht. Tegenover de politie ontken de man alle schuld, doch getui hebben hem als dader herkend. getuigen Voetbal. Wegens gebrek aan plaatsruimte zijn we genoodzaakt een meer uitvoerig verslag van den wedstrijd K.F.G—Willem II, welke in een 32 voor de gasten eindigde, tot mor gen te bewaren. De stand, zooals hij thans is, willen we echter nog publiceeren: Ajax 8 4 2 2 21— 8 10 2.63 K. F. C. 8 4 2 2 16— 7 10 2 29 Willem II 8 4 2 2 16—17 10 0.94 Heracles 8 4 0 4 13—20 8 065 Velocitas 8 1 0 7 8—22 2 0.36 Aan spanning zal er in de komende Zon dagen geen gebrek zijn. Zwemmen. De Zwemclub Edam heeft Zaterdag op het IJsselmeer een z.g. zwemmarathon ge houden van Volendam naar Edam over een afstand van ongeveer 4J4 K.M. Een 2i-tal heeren en drie dames namen hieraan deel, De zeedijk was met een flinke menigte belangstelling bezet. Het weer was triestig, doch droog, de zee was kalm en de wind was uit den wal. Alleen hadden de zwemmers het laatste gedeelte den wind eenigszins tegen. De wedstrijd heeft een vlot verloop gehad. Onmiddellijk na den start om ruim half vier scheidden Van Hemsbergen en Zeeman (beiden uit Haarlem) met Beukman en van Laar beiden uit Amsterdam) alsmede de Aalsmeerder Hoogervorst zich af. Bij de dames nam aanvankelijk Tini Prasing de leiding, doch verder moest zij het tegen het meer geroutineerde lange-afstand-zwemmen van mevr. Brouwer afleggen. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de Hagenaar Faure de geheele baan in rugslag en de Krommenie-zwemmer P. Schuitemaker in schoolslag aflegde. De D.A..Wer Fr. ten Pas wist in den goe den tijd van 1 uur 29 min. 26 sec. de twaalf de plaats te veroveren. De andere D. A. W.er Gilles maakte een tijd van 1 uur 37 min. 35 sec. Voor Alkmaar een mooi succes. Heden heeft H. M. de Koningin van uit Haar Paleis in den Haag de volgende radio-toespraak gehouden, welke rede voorafgegaan werd door de uitzending van de twee eerste coupletten van het „Wilhelmus", oude toonzetting, door het orgel van uit de Groote Kerk en beëindigd werd met het eerste couplet van het „Wien Neerlands Bloed": Het is Mij een behoefte des harten Mijn volk, zoowel hier te lande als in Nederlandsch Indiê, Suriname en Curapao, mede namens Mijn Dochter, onzen warmen dank te betuigen voor de treffende eenige wijze waarop het van zijn genegenheid en aanhankelijkheid voor Mijn in nig geliefden Echtgenoot bij zijn zoo plotseling verscheiden heeft blijk gegeven, zoowel door den bloemenschat aan zijn baar gelegd, als door den treffenden afscheidsgroet hem ten paleize en bij zijn laatsten gang gebracht. Wij zijn dankbaar en ontroerd, dat hij zich door z','- goede hart en vriendelijkheid en een voudige inborst zooveel vrienden heeft ge maakt. Dat zijn arbeid voor ons volk en zijn algeheele toewijding aan deszelfs belangen, in zoo ruimen kring waardeering vindt, vervult ons evenzeer met erkentelijkheid. Moge zijn streven en arbeid door allen, die met hem heb ben samengewerkt, met dezelfde toewijding en voortvarendheid worden voortgezet. Behoef Ik nu de verzekering te geven, dat de laatste hulde hem gegeven en Uw hartelijk meeleven en deelnemen in onze smart, voor ons een groote- en wezenlijke troost is? Bij hoogtijen en opeenvolgende herdenkingen zijn hechte banden tusschen Mijn volk en Mij en Mijn huis gevlochten en leven onvergetelijke herinneringen aan liefde, trouw en aanhankelijkheid in Mij voort. Hoezeer hebben Wij die in die weemoedige dagen, dit jaar doorleefd, bevestigd gezien. Ik weet dat zijn witte uitvaart uitdrukking in vorm heeft gegeven aan hetgeen in vele harten leeft. Steeds heeft hij anderen opgewekt het nieu we leven dat hen wacht, te zien in het licht en de blijdschap die voor hen aanstaande zijn. Moge de indruk die zijn uitvaart zal achter laten, voor velen een blijvende zegen zijn. Wat Ons betreft, Wij willen in de eerste plaats zien op wat Wij in onze geliefde ontslapenen binnen het korte tijdsbestek van vier maanden verloren, maar bovenal op den Zegen dien Wij ontvingen, den Zegen van Christus' sterven en opstaan, die juist nu zulk een bijzondere betee- kenis voor ons kreeg. Wij willen den blik op waarts richten naar het licht, naar den vrede welke thans het deel zijn van hen die Wij af stonden en Ons iederen dag opnieuw met hen verblijden in hun geluk. Ik dank God voor al hetgeen Mij gespaard bleef; voor hetgeen Mijn innig geliefd kind voor Mij is en de liefde van Mijn volk, aan welks be langen Mijn beste krachten te wijden Mij steeds een vreugde en voorrecht is. Ik heb gézegd. Hedenmorgen te omstreeks 10 uur heeft H. M. de Koningin vergezeld van H. K. H. Prinses Juliana een bezoek ge bracht aan de Nieuwe Kerk te Delft. De vorstelijke bezoeksters werden ont vangen door den burgemeester van Delft en hebben ongeveer een kwartier in den grafkelder vertoefd. De Koningin was geheel in wit gekleed, de Prinses in parelgrijs. Heden werd de 34-j. J. Polma, rijwielhan delaar te Irnsum (Fr.) wegens 't maken van valsche munten en 't voorhanden hebben van grondstoffen en gereedschappen noodig voor ïet vervaardigen ervan, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De eisch was drie jaar gevangenisstraf. Na het uitspreken van het vonnis werd door verdachte zijn medeplich tige aangewezen, zekere K., die thans nog te Leeuwarden in voorarrest zit. De zeven hoofdzakelijk in de Bloemen- >uurt aan de overzijde van het IJ woonach tige personen, welke door de politie zijn aan gehouden, zijn nog met twee vermeerderd Het 9-tal is vanmorgen ter beschikking van de justitie gesteld. Naar wij vernemen heeft de justitie heden morgen het gebouw van de „Tribune" vrij gegeven. Daar de persen, die op last van de justitie onbruikbaar waren gemaakt, in de plorabele toestand verkeeren, zal het blad voorloopig slechts in klein formaat kunnen verschijnen. De justitie zal tegen eenige functionnaris sen, die op eenige wijze hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de uitgifte van de „Tribune", welke tot het justitioneele in grijpen aanleiding hebben gegeven, een ge rechtelijke vervolging instellen. De Snip is op uitreis te Calcutta ge land. In verband met beschouwingen in en buiten de pers over d~ plaats gehad heb bende herziening van de steunregeling voor werkloozen wordt de aandacht ge vestigd op de radiorede welke de rijks inspecteur, de heer G. W. F. van Hoeven, morgenavond te 7.15 uur over dit onder werp voor den K. R. O. zal houden. Gisteren is te Singapore aangekomen de door zijn tocht met een onderzeeër naar de Noordpool en ditmaal wederom Hubert Wilking. Per e.s. zal hij naar Nieuw Zeeland vertrekken, wa»r hij zich zal aansluiten bij de Zuidpoolexpeditie vrn Alsworth. Sir Hubert Wilkins is voornemens later een eigen expeditie naar de oordpool en ditmaal wederom per onderzeeër ta organiseeren. Mevr. Dolfuss is met haar beide zoons te Mimini aangekomen. Zij werd aan het station verwelkomd door mevr. Mussolini, die haar een bouquet aanbood. Zij heeft daarna haar reis voortgezet naar Riggione, waar zij den zomer zal doorbrengen in de villa die door den Duce te harer beschikking is gesteld. Na een operatie is gistermorgen in het Anthonie van Leeuwenhoek-Ziekenhuis te Amsterdam op 57-jarigen leeftijd de heer D. Schenk, directeur van het Marktwezen, Grondbedrijf en Sportpark te Alkmaar over leden. De heer Schenk, die vroeger op een scheep vaartkantoor te Amsterdam was, heeft zich daarna te Alkmaar met bankzaken bezig ge houden. Hij was hier ter stede directeur van het bijkantoor der firma Wertheim en Gompertz en later van de Middenstandsbank. Op 22 November 1916 in de oorlogsjaren werd de heer Schenk benoemd tot directeur van het gemeentelijk distributiebedrijf, in welke uiterst moeilijke functie hij toen veel en goed werk heeft verricht. Na instelling van het Grondbedrijf te dezer stede en na de combinatie van verschillende bedrijven, werd de heer Schenk op 22 Septem ber 1921 benoemd tot directeur van het Grondbedrijf, het Marktwezen en het Sport park, waarbij later nog de Havendienst en de kermisregeling gevoegd werden. In al deze functies heeft de heer Schenk, die een ijverige werker en goed organisator was, uitstekend werk verricht en wanneer in den Raad dan ook omzetting of splitsing van deze bedrijven ter sprake kwam, dan was de oor zaak daarvan geenszins de arbeid der bij deze bedrijven betrokkenen, maar geschiedde dit uitsluitend uit het oogpunt van mogelijke bezui niging. Door het overlijden van den heer Schenk is de gemeente een hoofdambtenaar ontvallen, die naast een accuraat beheerder der hem toe vertrouwde gemeentediensten, een uiterst wel willend en vriendelijk man was, toegankelijk voor iedereen die iets te vragen of te bespre ken had en die door zijn kaufmannische eigen schappen, voornamelijk in het Grondbedrijf een zeer verdienstelijk man is geweest. De heer Schenk, die op 1 December 1876 te Wieringerwaard werd geboren, is kortgele den voor een tweevoudige operatie naar het Anthonie van Leeuwenhoek-Ziekenhuis te Am sterdam gegaan. Na de eerste operatie vertoefde hij eenige weken te zijnen huize, waarna Dinsdag j.1. de tweede, grootere operatie volgde. Liet zich de toestand eerst goed aanzien en verklaarde de dokter zich tevreden, de laatste dagen traden onvoorziene complicaties op, die onverwacht Zondagmorgen een noodlottigen afloop brach ten. Velen zullen onder den indruk van dit plot seling overlijden komen. De overledene heeft zich door zijn jovialiteit, zijn opgewektheid en hulpvaardigheid een bree- den kring van vrienden verworven. Woensdagmiddag te 3 uur heeft op de Alge meene Begraafplaats alhier de ter aarde bestel ling plaats. JUBILEUM MEJUFFR. G. MIJLHOFF. Heden was het een bijzonderen dag voor de „Kofa"-zaak. Mejuffr. G. Mijlhoff herdacht het feit, dat zij 25 jaren verbonden was aan de zaak van de Firma J. Spruijt vh. M. Leijers. Daartoe van haar huis afgehaald per auto, werd zij hedenmorgen aan de zaak ontvangen en heengeleid naar de voor de feestelijke ontvangst speciaal versierde Ta- pijt-Afdeeling. Nadat de familie Spuijt en het voltallige personeel dat voor dit doel een drie kwartier voor de opening der zaak was bijeen geko men, had plaats genomen, werd de jubila- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Juli. Medegedeeld door het Kon. Neder). Meteorologisch Instituut te De Bildt. Verwachting (geldig tot den avond van 17 Juli): Zwakke tot matigen, wellicht later toe nemende Zuidelijke tot Westelijken wind; half tot zwaar bewolkt; weinig verandering in temperatuur; iets warmer. Sinds Zaterdag is de luchtdruk overal ge stegen, het minst in het Oosten en Westen, het meest in Denemarken en Zuid-Scandi- navië. Waar Zaterdag een gebied van lagen luchtdruk lag, met vele kleine minima, welkè plaatselijke regens veroorzaakten, ligt nu een rug van hoogen luchtdruk, welke de Oostelijke depressie scheidt van de Weste- lijke. Op het geheele vasteland en op de Brit- sche Eilanden heerscht mooi weer met aan gename temperatuur, in Frankrijk hier en daar onder normaal. Daarentegen heerscht groote hitte in het Oosten, meer bepaaldelijk in het Noordoosten, zoodat de grootste hitte wordt gevonden in Finland en een der sta tions binnen den Poolcirkel de hoogste tem- eratuur van het geheel waarnemingsgebied eeft (26 graden Celsius te Sodankylia, 14 gr. te Rennes en Zurich). De hooge bergstations in de Alpen meld den temperatuur om het vriespunt (Zug- spitze 0 graden; Jungrau Joch minus 1' graad Celsius). In Zuid-Duitschland op de Middelgeberg ten vielen hier en daar onweersregens. Om de Noordzee en in Ierland vielen matige hoe veelheden. De ontwikkeling van het gebied van hoo gen luchtdruk geeft aanleiding tot herstel van het mooie zomerweer op het vasteland van West-Europa. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden avond te 9 52 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). uli. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 17 7.21 7 44 3.48 4.01 18 7.58 8.21 4.22 4.36 19 8.42 9.06 4.56 5.10 20 9 33 10.00 5.36 5.57 21 10.32 11.04 6.29 "6.59 HOOG- EN LAAG WATER TE BFRGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 17 7.24 7.47 4.00 4.13 18 8.01 8.24 4 34 4.47 19 8.45 9.09 5.06 5.22 20 9.36 10.03 5.48 6.09 21 10.35 11.07 6.41 7.11 resse door de Directie, op hartelijke en zeer waardeerende wijze toegesproken. Spr. wees erop, dat het een eer en genoegen was der gelijke menschen van nauwgezette plichts betrachting en ijver gedurende een dergelijk tijdvak in haar dienst te mogen hebben en wenschte haar toe, nog vele jaren aan de zaak verbonden te mogen blijven. Als stof- felijk blijk van waardcering bood spr. hierna een prachtige divan aan, daarbij de ver wachting uitsprekende, dat Mejuffr. Mijl hoff, daar nog dikwijks gebruik van zal maken, na de vermoeienissen van haar ar beid. Een luid applaus getuigde van aller instemming. Hierna werd namens het personeel het woord gevoerd door den heer G. Veel. Spre ker gaf een resumé van de verschillende goede eigenschappen van de jubilaresse en roemde vooral ook haar goede verstand houding met het geheele personeel en haar groote mate van menschlicvendheid jegens ieder. Namens het personeel bood spr. een mooi slaapkamer-ameublement aan en een bloemstuk. Een dankbaar applaus volgde wederom hierna. Zichtbaar ontroerd dankte nu de jubila resse de Directie voor het vele goede van haar ondervonden in de afgelegde periode en voor de mooie woorden tot haar gespro ken en niet minder voor het mooie cadeau Ook het personeel bracht zij dank, op de eerste plaats voor de hartelijke en gevoelige toespraak en niet minder ook voor het mooie cadeau. Ook van andere zijde mocht mejuffr. Mijl- hoff vele bewijzen van felicitatie ontvangen. Hare woning waar zij verder den geheelen dag verbleef voor het ontvangen van per sonen en gelukwenschen, was ruimschoots Vi°°rcZ1i^n van 1])00'e bloemstukken en andere stoffelijke bewijzen van gelukwensch. KINDERFEEST „STILLE STRAND" De lang verwachte regen, hoe welkom overigens, kwam de Stille Strandvereeniging te Bergen aan Zee toch wel wat te onpas. Met op gisteren vastgestelde kinderfeest, waarvoor alles in gereedheid was gebracht, miste iets zeer noodzakelijk, n.1. de kinderen. Toen ten slotte toch een vijftigtal kinderen bijeen waren op het vroolijk met vlaggen versierde terrein en het ensemble-Wins toch aanwezig was, werd besloten, te consumu- eeren wat van de tractatie niet kon worden bewaard en een soort generela repetitie te houden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2