J Qemeentecaden F0STER3 M AAGPILLEH ^Binnenland DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEI WINKEL. Ergerlijke houding van het Hoog heemraadschap „Hollandsch Noorderkwartier." Drama te Heerlen. fi ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ SOEST. Elf gewonden, van wie twee ernstig. NACHTELIJKE STEEKPARTIJ TE TIEL. concert met „De Heer is mijn Herder" (deze melodie is van Bastiaans en Bos bewerkte dit koraal op verschillende manieren), en Zondagmorgen, van Bon set. Het waren de nummers waarmede het koor op den nationalen zangwed- strijd te Hoofddorp in de eerste afdee- ling den eersten prijs, en den tweeden eereprijs behaalde (Jonker, de dirigent, verwierf den directeureprijs). De jongste leerlingen van de koor klassen volgden met een zestal liedjes van de dames van Rennes en van Tus senbroek, van Spoel, Andreae, van 0<?rt. Mooie liedjes, vooral Vogellied van Spoel. In „Echo" van van Oort liet Jon ger in verband met den tekst eeni- ge meisjes 'n gedeelte van dat couplet op eenigen afstand van de nis in den tuin zingen, t ging zonder begeleiding en ze bleven prachtig op toon. In deze klasse zijn zeer kleine, jonge leerlingen en 't was opmerkelijk hoe vas4 en zt>ker ze mee zongen. De grooteren in een hoogere klasse droegen liederen van mej. van Tussenbroek, Bart Verhallen en Zagwijn voor. Uitmuntend was ook wederom de zang van het Vrijzinnig Hervormd jon genskoor dat zich liet hooren in „Jezus is ons licht en leven van Bach, en in een oude melodie „Looft nu den Heer Dit was klasse B. Anderen traden tege lijk met de koorklassen op in nummers van Moolenaar van Tetterode, en Dina Apeldoorn. Zanglust van Koedijk kwam met Len tezang van Bolke, en Zondagmorgen van Dopper, het Vrijzinnig Hervormd Zangkoor met „Aus Psalm 121 van Blummer, en met „Daar is een lied" van Bonset en het dubbelmannenkwartet Zang en Vriendschap met „Een vrouw", van Koop en „Wintersong" van Drawes. Het opkomen van het kwartet werd met applaus begroet. Als slotnummer van het eerste gedeelte van het uitgebreid programma zongen Schoorl's Gemengd koor Zanglust, het dameskoor Half 5, het kwartet en Vrijz. Zangkoor geza menlijk Lentezang van Roeske. In deze samenstelling was een zeer mooi en semble ontstaan. Waar noodig zorgde mej. Geus voor de klavierbegeleiding; haar werden daa-voor bloemen aangeboden. Den geheelen avond heeft men goed gecultiveerden beschaafden zang ge hoord en de grondslag voor dit resul taat wordt op zorgvuldige wijze ontwik keld bij de kinderen. Dat is wel de grootste en mooiste verdienste van Jon- ker's werken. Vrijdag vergaderde de Raad. De voorzitter zeide, dat het hem een ge noegen is weder aanwezig te zijn en hoewel hij zich nog niet algeheel hersteld gevoelt, hoopt hij, dat het hem gelukken zal zijn plaats weder te vervullen. De voorzitter richtte voorts een woord van dank en waar deering voor de wijze waarop tijdens zijn afwezigheid de wethouders met den secreta ris het bestuur hebben gevoerd en voorts voor de belangstelling die hij tijdens zijn ziekte heeft mogen ondervinden. Mededeelingen. In de raadsvergadering van 27 Febr. j.1. werd ingevolge een onder houd met den dijkgraaf van het Hoogheem raadschap Noorahollands Noorderkwartier besloten, zich te vereenigen met een stelsel matige vernieuwing der boomenrij in het dorp, waarin tevens een werkverschaffings object werd gezien. Deze vernieuwing zou over enkele jaren gaan en beginnen in het Westeinde der ge meente over 2 tot 300 Meter. Bij brief van 14 Maart j.1. berichtte het Hoogheemraadschap dat de tijd voor nieu we aanplant was verstreken, doch men nog wel bereid was de boomen te rooien. B. en W. hebben toen voorgesteld dit niet meer te doen en het dorp dezen zomer niet bloot te leggen. Inmiddels is van andere zijde een adresbe weging op touw gezet en het Hoogheem raadschap heeft blijkbaar daarin aanleiding gezien het advies in te winnen van de Neder- landsche Heidemaatschappij, welk advies strekt tot het voorloopig behoud der boomen Het Hoogheemraadschap bericht thans dit advies te zullen naleven. De heer Brugman zeide, dat het behoud der boomen sprekers sympathie heeft, doch het advies van het Hoogheemraadschap was zoo in de richting van opruimen, dat spre ker daarmede accoord ging, aannemende dal deskundige redenen de behoefte had aange toond. Nu echter advies der Heidemaatschappij is ingewonnen blijkt dat de boomen behou den kunnen worden, meende spreker, dat het beter ware geweest, als dit advies vooraf ware ingewonnen. De houding van het Hoogheemraadschap kan spreker niet bewonderen. De heer Dekker sprak in gelijken geest. De heer van Zoonen achtte de door het Hoogheemraadschap aangenomen houding meer dan ergerlijk. De voorzitter sloot zich bij de vorige sprekers aan. Ingekomen stukken. Een besluit van Ged Staten van 23 Mei j.1. no. 101, waarbij een bijdrage van 21.12 wordt toegekend in de kosten van vervoer van den leerling H. C. Krokké naar de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar. Een besluit van den minister van sociale zaken van 12 Juni 1934, waarbij een subsi die wordt toegekend voor het jaar 1933: a in de kosten van steunverleening 177.69; b in de kosten van gemeentelijke werkver' schaffing 100.19, terwijl in de kosten van de centrale werkverschaffing in de Wierin germeer door de gemeente moet worden bij gedragen 4319.27. Een verslag van de vergadering der gas- commissie van 31 Mei 1934. Uit het verslag blijkt, dat pogingen worden aangewend om Venloppinq ilecbtt •pljivertering maken U ellendig en humeurtq. Neem bijtijd» de reet jacht werkende Potter Maagpillea. het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar 10.65 per Bacon. een leening te sluiten voor reeds vroeger uit gevoerde uitbreidingswerken, welke toen uit de reserve konden worden betaald. De reserve is thans uitgeput en zou daarmede aange vuld kunnen worde, waardoor het tekort uit de exploitatie niet op de gemeenten zou druk ken. De voorzitter achtte dit niet juist. Het te kort zal nu door de gemeenten moeten wor den aangevuld, dit is de aangewezen weg. Door deze leening worden de armoede en de moeilijkheden grooter. De heer Brugman zeide bang te zijn om nu leeningen te sluiten voor de toekomst. De neer Dekker achtte het niet verkeerd de last over langere jaren te laten loopen. Bij de gascommissie zal dit nader onder het oog worden gezien. Door A. E. Ferwerda te Winkel werd ver zocht de vervoerkosten van één leerling, die op 18 Juni j.1. den leerplichtigen leeftijd heeft bereikt van Kolhorn naar de school voor hr. Nationaal Onderwijs te Schagen voor rekening der gemeente te nemen inge volge arta 13 le lid der Lager-onderwijswet 1920. Uit dit gezin bezoeken reeds 2 leerlingen genoemde school. B. en W. stellen bij meerderheid voor op het verzok gunstig te beschikken. Aldus be sloten. De heeren Brugman en Kort wenschen ge acht te worden tegen te hebben gestemd. Op 18 Juli a.s. zal voor den Raad van State worden behandeld het door J. van Ens ingesteld beroep tegen het besluit van Ged. Staten van 27 December 1933, waarbij hem 60 pCt. in de kosten van vervoer van één leerling van Winkel naar de school voor Chr. Nat. Onderwijs te Schagen, is toege kend. Voor den Raad van State zal op 18 Juli a.s. behandeld worden het geschil bestaande tusschen o.a. deze gemeente en de overige gemeenten behoorende tot den keurings dienst in den kring Barsingerhorn, inzake het verhoogen der keurloonen. Het kwam B. en W. gewenscht voor in deze zitting het standpunt van den Raad te verdedigen en daarvoor deze zitting bij te wonen, terwijl dan tegelijk kan worden bij gewoond de zitting inzake het beroep van J van Ens. Aldus besloten. Huurverlaging Woningwetwoningen. Door de woningbouwvereeniging „Winkel' werd, met het oog op de financieele positie van de huurders verzocht de huurprijzen voor de woningwetwoningen te verlagen. Inmiddels werd bij circulaire van den mi nister van sociale zaken bericht, dat te be ginnen met 1934/1935 de rente van de annï- teitsleeningen zullen worden verlaagd tot 4 pCt. als gevolg waarvan de huren kunnen worden verlaagd. Aan de hand van bovenstaande meenden B. en W. te moeten voorstellen de huur te verlagen met 1.20 per week. Gebleken is echter, dat de renteverlaging slechts een huurverlaging toelaat van 0.90 per week en per woning. B. en W. stelden voor te rekenen met in gang van 1 Juli de huur met 1 per woning te verlagen. Aldus besloten. In de vergadering van 1 Juni j.1. werd in beginsel vastgesteld een verordening tot ver haal van 8^ pCt. ensioensbijdrage. De organisaties zijn daarop gehoord. B. en w. stelden voor deze verordening van kracht te verklaren voor de maand Juni en hem thans weder in te trekken. Aldus besloten. Beschikt werd op eenige verzoeken om ont heffingen schoolgeld en om ontheffing van. hondenbelasting. Bii overeenkomst van 15 Dec. 1914 en 29 April 1915 werd als gevolg van de opheffing der Openbare Lagere school in den Groet polder met de gemeente Barsingerhorn een overeenkomst gesloten, ten behoeve waarvan de kinderen van de Strook, du daardoor werden getroffen, en krachtens die overeen komst de school te Kolhorn konden bezoe ken, waarvoor door deze gemeente aan de gemeente Barsingerhorn een bedrag van 15 per leerling en per jaar moest worden betaald. Deze regeling heeft in den loop der jaren belangrijke uitgaven met zich gebracht en waar thans de afstand van de Strook naar de school te Lutjewinkel van dien aard is, dat deze niet te ver kan worden geacht wordt, war thans an deze regeling geen be hoefte meer bestaat en voorgesteld werd mede uit een financieel oogpunt, deze over eenkomst tegen 1 Januari 1935 op te heffen De heer Kort verklaarde zich hier tegen De beter gesitueerde zou zijn kinderen naar Kolhorn kunnen zenden, doch de arme kin deren zouden naar Lutjewinkel moeten. De heer Dekker achtte het voor de jonge leerlingen te ver. De voorzitter merkte op, dat de afstand van de Strook naar Lutjewinkel de door de wet toegelaten afstand niet overschrijdt. Het voorstel van B. en W. werd met 4 te gen 3 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren Kamp, Brugman, van Zoonen en J. de Veer, tegen stemden de heeren Raven, Kort en Dekker. Door Ged. Staten is de begrooting voor 1934 terugezonden met enkele opmerkingen. B. en W. stelden voor aan deze opmerkin gen te voldoen. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Raven vroeg naar den grondslag voor het bepalen van schoolgeld De voorz. deelde mede, dat dit gebaseero is op de aanslag in de Rijksinkomstenbelas- rLV3n voorafgaande jaar. De heer Brugman sprak namens allen wanneer hij zegt verheugd te zijn dat d- burgemeester weer aanwezig is en hoopt, dat zijn herstel de volle 100 pCt. zal berei ken. Voor de vriendelijke woorden ten op zichte van de waarneming zegde spreker dank, naar beste weten is dit geschied en mochten er tekortkomingen blijken dan nog is er naar beste weten gehandeld. De heer Dekker vroeg het gedeelte van den nieuwen weg bij de Zuivelfabriek te teeren ter bestrijding van stof. Een wensch waarbij de heer Kamp zich aansloot. De voorzitter zeide toe, dit met de wet houders te zullen bespreken. Daarna sluiting. Een man stort zich in een mijn schacht en valt 240 meter diep, nadat hq zijn vronw heeft ver moord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks vier uur hoorden de arbeiders, die werkzaam waren in de ondergrondsche wer ken van de mijn Oranje Nassau 4 op Heer- krheide, gemeente Heerlen, een zwaren slag. Het bleek, dat geen van de leden van het personeel vermist werd. Eerst later kwam vast te staan, dat iemand in de mijnschacht 240 meter diep was gevallen. Het vermo'"- zelde lijk werd boven op de liftkooi, die zich op de 240 meter verdieping bevond, aange troffen. Aan de hand van hetgeen uit het onder zoek is gebleken, heeft deze droevige ge schiedenis zich als volgt afgespeeld: In den loop van de week was de 26-jange Belgische mijnwerker Scoriel met zijn 23- jarige vrouw en een dochtertje van ongeveer 3 jaar uit Henegouwen in België komen logeeren bij zijn broer op Heerlerheide. De man heeft Vrijdag getracht werk te krijgen op de mijn Oranje Nassau 4. Dit is niet ge- lukt. Familieleden van het slachtoffer hebben Vrijdagavond niets bijzonders aan den man gemerkt. Hij is met zijn vrouw en het kind gewoon gaan slapen. Omstreeks drie uur 's nachts heeft hij echter eerst zijn vrouw met een strij-kijzer, drie slagen op het hoofd toegebracht en haar vervolgens met een scheermes den hals afgesneden. Daarna i3 hij blootsvoets naar de mijn Oranje-Nassau 4 gegaan, is daar over de omheining ge klommen, heeft de deuren die tot de schacht toegang geven geopend en zich daar naar beneden geworpen. Boven aan de mijnschacht werden een rtefeuille en het scheermes gevonden. p het spo< de identiteit van het slachtoffer. Zaterdag- •aardoor kwam de politie op het spoor van morgen kwam zij aan de woning waar S. had gelogeerd. De familieleden waren van mee ning, dat het echtpaar en het kind nog slie pen. Eerst door de komst van de politie werd het vreeselijke drama, dat zich 's nachts had afgespeeld, ontdekt. Het kind lag nog rustig op een canapé te slagen. De lijken van de slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht. EEN GEVAARLIJK INDIVIDU UIT ZWITSERLAND GEZET. Veertien dagen geleden heeft de Zwitser- sche politie den Duitscher Albert Samter die tezamen met zijn vrouw in dienst staat van de Duitsche geheime politie, gear resteerd. Samter was te Züricn op slinksche wijze in contact gekomen met linksche krin gen, waar hij trachtte zich op de hoogte te stellen van de omstandigheden en de levens wijze van Duitsche emigranten en vluchte lingen. Deze Samter blijkt dezelfde man te zijn, die in Nederland eenige personen heeft over gehaald de deviezenverordeningen te over treden, waarna hij hen bij de Duitsche politie verried. Ook in Zwitserland heeft deze ge vaarlijke man getracht een Zwitser over .e halen tot het overtreden van de Duitsche deviezenverordeningen, doch zijn tijdige arrestatie heeft voorkomen dat hij nog meer slachtoffers maakte. De federale raad te Bern heeft thans Samter uit het land ge wezen. BESLAGLEGGING IN HET AMSTERDAMSCHE „GRAND THEATRE". „Gaat dat ziet? niet doorgegaan. Naar wij vernemen is Rido's revue „Gaat dat Zien", welke sinds eenigen tijd in het „Grand Theatre" aan de Amstelstraat te Amsterdam wordt gegeven, Zaterdagavond niet doorgegaan, doordat te zeven uur een deurwaarder, vergezeld van twee agenten, beslag heeft gelegd op de muziek. De artis- ten van het gezelschap, waartoe o.m. behoo- ren Henriette Davinds en Sylvain Poons. zijn hierdoor uiteraard ernstig gedupeerd. Wij vernemen in dit verband dat aan deze beslaglegging een conflict ten grondslag ligt tusschen den oorspronkelijken kapelmees ter en de directie van het revue-gezelschap. Eerstgenoemde is voor enkele dagen door tusschenkomst van den directeur van het „Grand Theatre" op grond van dienstweige ring ontslag gegeven. Deze dienstweigering heeft men door een deurwaarder laten vaststellen. Genoemde kaaimeester was inmiddels door een ander vervangen, doch heeft blijkbaar van zijn rech ten tot muzikale illustraties bij verschillende tafereelen van de revue gebruik gemaakt door op de desbetreffende muziek beslag te doen leggen, met het gevolg dat de voorstelling moest worden afgelast. De mogelijkheid be staat dat, hangende het conflict, ook de vol gende voorstellingen niet zullen doorgaan. Naar wij omtrent de Zaterdagavond in het „Grand Theatre" plaats gehad hebben de beslaglegging naaer vernemen, hebben de besprekingen er toe geleid, dat de voor stellingen van Nido's revue: „Gaat dat zien" ongeacht het conflict met den kapelmeester, zullen worden voortgezet. UIT VERDIEPING GEVALLEN. Vrijdagamiddag is te Maastricht in de Boschstraat een 314-jarig kind van de fami lie H. uit de tweede verdieping op straat ge vallen. Het kind was op slag dood. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. De gemeentepolitie te Kerkrade heeft Vrij dag gearresteerd en ter beschikking gesteld van den commissaris van politie, J. P. v. R., verdacht van beleediging van minister Colijn en het verspreiden van opruiende lectuur onder de marktgangers. Van R. zal Maandag ter beschikking van justitie den gesteld. ONGELUK M'ET DOODELIJKEN AFLOOP. Op een terrein aan de Waalhaven te Rot terdam is de 35-jarige schilder P. J. Snitzer uit de Essenburgstraat, bij het verrichten van werkingzaamheden op een laadbrug, van 17K meter hoogte gevallen. Hij was op slag dood. Gebleken is, dat hij, in strijd met de voorschriften, geen gebruik heeft ge maakt van een zgn. valriem. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. a.s wor- Zaterdagmiddag te zes uur heeft op de Soesterbergschestraat te Soest een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een uit Haar lem afkomstige auto week uit een file der wa- fens, die terugkeerden van den Vliegdag te oesterberg, naar den linkerkant van den weg uit, juist op het oogenblik dat van de andere zijde ook een auto naderde. De eerste auto sneed daarna weer naar rechts terug met het gevolg, dat zij werd aangereden door een daarachter rijdende auto uit Korten- hoef. Beide auto's sloegen om en werden to taal vernield. Alle elf inzittenden der beide auto's zijn gewond. Twee dames uit de voorste auto zijn in bewusteloozen toestand per zieken auto naar Haarlem vervoerd. De vier inzit tenden van dezen wagen en de vijf personen die zich in den wagen uit Kortenhoef bevon den, konden, na door den geneesheer van het sanatorium „Zonnegloren" verbonden te zijn. zich in auto's naar hun respectieve woonplaatsen begeven. HIJ LIET ZICH SLEEPEN. Motorrijder ernstig gewond. Op de Laarderhoogt t© Laren (N.H.) heeft gisteravond ©en ernstig motor ongeluk plaats gehad. De motorrijder N. J. van der Drift uit Amsterdam, 29 jaar oud, heeft op den Rijksweg nabij Crailoo een automobilist verzocht hem naar Laren te sleepen. Toen op de Laarderhoogt de chauffeur plotseling moest remmen, raakte het touw tus schen het stuur en den lamp verward, zoodat de motorfietsrijder de macht over het stuur verloor en kwam te vallen. Doordat de automobilist hiervan niets merkte werd hij twintig meter meege sleurd. voordat het touw brak. De heer v. d. D. kwam er nog betrekkelijk goed af, maar niettemin constateerde de ont boden geneesheer, dokter Holtman. een groote bloedende hoofdwonde en ern stige verwondirgen aan gelaat, handen en beenen. Nadat het slachtoffer was verbonden, werd het j>er auto naar zijn woning te Amsterdam vervoerd. VERKEERSONGELUG ONDER DONGEN. Oude man doodgereden. Gisterochtend te omstreeks zeven uur heeft aan de Dongen vaart te Dongen (N -Br) een ernstig ongeluk plaats ge had Een arts, die patiënten had bezocht, wilde met zijn auto een drietal fietsers passeeren. Op het laatste oogenblik zwenkte zekere C. V. den verkeerden kant uit. Hij kwam onder den auto te recht. De wagen kwam tegen een lan tarenpaal terecht. C. V., die 70 jaar is, was er slecht aan toe. Hij liep een schedelfractuur en een beenbreuk op. De arts kwam er met vrij lichte kwetsu ren af, doch C. V. is korten tijd later overleden. De auto werd zeer ernstig beschadigd. GEVALLEN VAN TYPHUS TE GENEMUIDEN. Te Genemuiden heerscht thans weer de gevreesde ziekte fabris typhoïdea (typheuse koorts). Een zestal patiënten zijn in de ba rakken van het ziekenhuis te Kampen opge nomen. Drie er van zijn overleden. Gelukkig breidt de ziekte zich thans niet uit. De on middellijke opname der patiënten in de ba rakken voor besmettelijke ziekten, alsmede de beschikbaarsteling van leidingwater zijn wel gunstige factoren voor deze bestrijding. AUTOMOBILIST REDT VIJF DRENKELINGEN. Wan wissen dood gered. Hedenavond om 7 uur is een nieuwe per sonenauto, genummerd HZ 18887, komende van het Westeinde te Voorburg, nadat deze de Oude Tolbrug was gepasseerd, in den Vliet gereden, vermoedelijk doordat het stuur bleef vastzitten. In den auto bevonden zich een dame, drie heeren en een jongen. Een juist passeerende auto, bestuurd door den heer K. uit Voorburg, was getuige van het ongeval. De bestuurder sprong uit zijn wagen en had, nadat hij de achterruit had stuk geslagen, het genoegen de vijf inzitten den behouden op den wal te brengen. De auto lag geheel onder water, dat ter plaatse drie meter diep is. OP RIJKSAMBTENAREN GESCHOTEN. Maaslichtenaar in arrest. Zaterdagnacht heeft een bewoner van den Brusselschenweg te Maastricht zekere K., uit zijn raam een schot gelost op twee rijks- ambteharen, die zich in zijn tuin verdekt hadden opgesteld. Een der ambtenaren werd geraakt. Het wapen is in beslag genomen en K. werd in arrest gesteld. DIEFSTAL TE ROTTERDAM. Geldzak, inhoudende f 688 vreemd. oni- Zaterdag hebben dieven op een bouwwerk in de Nobelstraat Blijdorp op brutale wijze hun slag geslagen. De Maatschappij Oost is in deze straat bezig met het bouwen van een blok huizen, waarvoor zij verschei dene arbeiders in haar dienst heeft. Toen men Zaterdag de loonen wilde uitbetalen kwam men tot de ontdekking, dat uit een keet, die bij het karwei staat, een linnen zak, inhoudende 688 was verdwenen. De politie is van een en ander op de hoogte gesteld en stelt een onderzoek in. Zaterdagnacht om circa 12 uur na het sluiten van zijn zaak begaf de logementhou der J. zich met zijn vrouw naar buiten om nog een wandeling te maken. Plotseling werden zij aangevallen door een logeergast, die den man met een mes een steek in den buik toebracht. De vrouw, die haar man w hulp snelde, kreeg daarop van den onver laat een steek in de zijde Beide slachtoffers moesten naar 'n ziekenhuis worden overge bracht, waar voor de vrouw operatief in grijpen noodig bleek. Haar toestand is zeer ernstig. De verwondingen van haar man bleken niet van ernstigen aard te zijn. Hij kan waarschijnlijk binnen enkele dagen het ziekenhuis weer verlaten. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Er zou hier een oude veete in het spel zijn. ERNSTIG ONGELUK BIJ BUSSUM. Wielrijder ernstig gewond. Gisterochtend om 11 uur 40 is op den Rijksstraatweg bij Jan Tabak de wielrijder Ruitenbeek uit Utrecht, die op weg was naar familie te Valkenveen, aangereden, door den automobilist J. Peereboom uit den Haag, die uit de richting Amsterdam kwam. R. is ernstig gewond overgebracht naar de Ma- jellastichting te Bussum. BRAND TE HELMOND. In een restaurant. Gisteravond te ongeveer half twaalf is brand ontstaan in volksrestaurant „Braban- tia" in de Kerkstraat te Helmond. Terwijl men aan het bedienen was, bemerkte men plotseling, dat aan den achterkant op de bovenverdieping brand was uitgebroken. Het vuur breidde zich snel uit. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, stond het achterhuis reeds in vollen vlam. Voor zoo ver het niet uitbrandde liep het restaurant groote waterschade op. De schade, die en kele duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. 57. Maar toen Piet Prikkel hem de heele geschiedenis van hun zwerftochten had verteld, begon de meneer van het huis heel hard te huilen Jullie mogen hier gerust blijven hoor, zei de meneer door zijn snikken heen en diep getroffen li-' hij naar builen. 58. Piet en Drein maakten het zich gemakkelijk en gingen ieder in de gemakkelijkste stoel zitten die er in huis was. In de kast stonden een heeleboel koekjes en ze zetten elk een schaal naast zich neer, want de meneer had gezegd, dat ze maar doen moesten of ze thuis waren

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6