Van der Pluym verongelukt. SPORT Tegen een boom gereden en op slag gedood. NA DE RELLETJES. Uitbreiding der bewapening voor 80 agenten. Mede in verband met de ernstige ongere geldheden. die in hoofdzaak de vorige week in de hoofdstad hebben plaats gehad, is thans gedeeltelijk uitvoering gegeven aan de reeds eenigen tijd bestaande plannen tot betere bewapening van de Amsterdamsche politie. Voorloopig zullen 80 man van de gemeentepolitie worden uitgerust met kara bijnen. leerbekleeding en stormhelmen, welke overeenkomstig de uniform een zwarte kleur zullen hebben. De oefeningen met de kara bijnen zullen worden gehouden in samen werking met de militaire politie. Huiszoeking en inbeslagne ming te AsseL Een dezer dagen heeft de hoofdinspecteur van politie tt Assen met de gem -politie een huiszoeking gedaan in de woning van den communist G. W. Z. aldaar. Er werd een rol papieren, waarop stond „Lees de Tribune" in beslag genomen. Zaterdagmorgen heeft de hoofdinspecteur van politie te Assen een inval gedaan in de drukkerij „Gemeenschappelijk Belang", aan den Steendijk. waar sinds enkele maanden een communistische courant „De echo van het Noorden" wordt gedrukt, die bestemd was voor de Groninger communisten. De gemeentepolitie heeft de hoeveel hek ter drukkerij aanwezige couranten, 3000 exemplaren, in beslag genomen. De zoon ven een communistisch gemeenteraadslid gearresteerd Naar wij vernemen, is de politie van het bureau Linnaeusstraat te Amsterdam Vrij dagmorgen nog overgegaan tot aanhouding van den 19-jarigen zoon het Amsterdamsche communistische gemeenteraadslid L. Seegers Zaterdagochtend is hij voor den officier van justitie geleid. Hij zal voorloopig in hechtenis blijven. De iongen wordt verdacht, betrokken te zijn geweest, bij het openbreken van stra ten en het vernielen van lantaarns, bij jongste ongeregeldheden. Nieuwe huiszoeking bij de Tribune. t Zateradgochtend hebben de substituut-offi cier van justitie, mr. Versteeg, de rechter commissaris, mr. van Lier, en eenige man nen van de centrale recherche opnieuw een huiszoeking verricht in het gebouw van het dagblad de Tribune. Een groot aantal bescheiden is in beslag genomen, dat per vrachtauto is vervoerd. Hef gebouw is nog niet vrijgegeven. De polkie posten ervoor blijven gehandhaafd. Een degelpers is gedemonteerd. Rust in de Rotterdamsche Crooswiiksrhe buurt. Zaterdag is de militaire politie uit de Crooswijkbcurt vertrokken. De wijk is weer volkomen rustig. Zaterdagmorgen is het slachtoffer van de schietpartij op Dinsdagavond op de r.-k. be graafplaats ter aarde besteld. Er was zeer veel belangstelling, maar alles heeft een rus tig beloop gehad. Bij den dienst van Maatschappelijk Hulp betoon heeft men Zaterdag bij het uitbetalen van de steungelden de bijslagen van de huur niet uitbetaald van de huurstakers, met uit zondering van hen, van wie de huiseigenaren, zij het onder protest genoegen hebben geno men met 1 minder huur. Ten aanzien van deze laatste categorie is n.1. nog geen beslis sing genomen. In het begin van dieze week zullen voor deze groep maatregelen worden getroffen. In verband met den woeligen toestand heeft de burgemeester geen toestemming ver leend voor de openluchtsamenkomst welke tegen gistermiddag was aangevraagd door de internationale socialistische anti-oorlogs- ilga, in samenwerking met den strijdhond tegen het fascisme. Opruiing gepleegd. Gisteren is gevankelijk naar Haarlem over gebracht en ter beschikking der Justitie ge steld de O.S.P.-bestuurder der afd. Zaan dam, J. K., die gearresteerd werd bij het col- porteeren met revolutionnaire lectuur. Daar hij in het publiek gezegden van den OS.P.- hoofdbestuurder P. J. Schmidt citeerde, voor welke gezegden Schmidt tot 3 maanden ge vangenisstraf werd veroordeeld, zal K. waarschijnlijk ook vervolgd worden voor op ruiing. A. WISBRUN. f Na een kortstondig ziek zijn is te Rotter dam, 74 jaar oud, overleden de heer A. Wis brun, oudste firmant van de firma Wisbrun enLiffmann, handel in dames-modeartikelen en confectie. De heer Wisbrun is te Brackweede in Duitschland geboren. Na daar zijn opleiding in den koopmansstand te hebben genoten vestigde hij zich in 1888 te Rotterdam, waar hij met den heer Liffman de firma Wisbrun en Liffmann stichtte, welke firma hij tot steeds grooteren bioei wist te brengen. Niet alleen breidde de Rotterdamsche zaak zich stelsel matig uit. maar weldra konden ook elders filialen worden geopend. Ondanks het succes in zaken is de heer Wisbrun steeds de eenvoudige koopman ge bleven, welke hij van huis uit was. Het tal rijke personeel was zeer op zijn oudsten pa troon gesteld. EEN KONINGIN EMMA-POSTZEGEL. Thans is een Kon. besluit verschenen, waarbij van rijkswege ten bate van de t. b. c. bestrijding een bijzondere postzegel wordt verkrijgbaar gesteld, in de frankeerwaarde van 6 cent. Het zegel draagt de beeltenis van de Koningin-Moeder. De netto opbrengst wordt ter beschikking gesteld van de Ned. Centrale Veieeniging tot bestrijding van de tuberculose. MOEDIGE REDDING IN DE ROODE ZEE. Uitreiking van een medaille. Tijdens de reis van het M.S. „Johan van Oldebarneveidt" van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" van Batavia naar Am sterdam is in de Roode Zee een Javaansche bediende overboord geraakt. Onmiddellijk werd gestopt en een boot uitgezet. Toen deze laatste bij den drenkeling kwam, ver keerde hij reeds in zinkenden toestand. De kwartiermeester Sj. de Jong Gza bedacht zich geen oogenblik. Hij sprong overboorc dook en wist den man te grijpen, die zich aan hem vastklemde. Ervaren zwemmer als de kwartiermeester De Jong is, wist hij den man, die inmiddels het bewustzijn had ver loren, in de boot te brengen. Daar werden de levensgeesten weer opgewekt. Aan boorc terug, werd hij door den gezagvoerder, kapi tein Julsing, geprezen om zijn moed en ge- lukgewenscht met de redding De inspecteur-generaal van de Scheep vaart heeft den kwartiermeester voorgedra gen bij den minister voor een medaille voor Menschlievend Hulpbetoon. Deze medaille in brons, is Zaterdagmiddag met eenige plechtigheid aan kwartiermeester De Jong uitgereikt, na aankomst van het schip aan de Javakade Daarvoor verzamelden zich op de brug officieren en minderen. Het was de inspecteui van de Scheepvaart, de heer C. A. G. v. d Boom, die den kwartiermeester toesprak BOTSINO AUTO-AUTOBUS. Oeen persoonlijke ongelukken Zaterdagmiddag te half een heeft een aan rijding plaats gehad tusschen een autobus van de firma De Boer en Zoon te Balk waarin zich een 20-tal schoolkinderen be vond en een personenauto, bestuurd door den heer v. d. W., te Leeuwarden. De per sonenauto sloeg over den kop en kwam in het langs den weg loopende vaarwater te recht. Toegeschoten hulp bracht den heer v. d. W. op het droge. Het bleek dat hij een been had gebroken Op geneeskundig advies is hij naar het ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd. De autobus kwam door de aanrijding tegen een boom terecht De bus werd echter niet beschadigd en de kinderen kwamen met den schrik vrij. SPELEND KNAAPJE GEDOOD. Tragisch ongeval Op den Floraweg te Amsterdam is gister avond een jongetje van drie jaar, dat bij zijn woning speelde, onder een gemeente lijken autobus raakt. Het kind was op slag dood. Den chauffeur van den wagen treit geen schuld. TREIN AAN GROOT GEVAAR ONSNAPT. Dijk verzakt. De trein, die om vijf uur uit Leeu warden naar Heerenveen vertrekt, is gistermiddag aan een groot ge vaar ontsnapt. Een veehouder, die zijn vee, dat in de weide langs de spoorlijn LeeuwardenHeerenveen graasde, ging melken, ontdekte, dat de spoorlijn verzakt was. On middellijk waarschuwde hij het naastbijgelegen wachthuisje, dat op zijn beurt het hoofdstation waar schuwde. Bij onderzoek bleek, dat de berm waar de spoorlijn over loopt over een lengte van 20-30 meter was weggezakt door den zwa- ren regenval. Onder deskundige lei ding werd de trein over de gevaar lijke plek gereden, zoodat er geen ongelukken gebeurden. Wanneer deze verzakking niet tijdig ont dekt was, zou hier een ramp van ongekenden omvang hebben plaats gehad. DE MIJNWERKERS. De R.K. Mijnwerkers Bond aan vaardt de voorstellen van de directies. De Alg. Ned. Mijn werkers Bond niet. Gisteren hebben de mijnwerkers organisaties over het dreigend con flict in de mijnindustrie vergaderd. De R.K. Mijnwerkers Bond heeft met algemeene stemmen aangeno men het voorstel van het hoofdbe stuur tot aanvaarding van het voor stel der directies om toe passen een loonsverlaging van 3 met dien verstande, dat zeer binnenkort wordt overgegaan tot een geregelde werkweek van vijf dagen op de par ticuliere mijnen, en aldus meer ver zuimdagen dan twee worden voor komen. De Algemeene Nederlandsche Mijnwerkersbond heeft een open lucht meeting gehouden en heeft de voorstellen der directies niet aan genomen. DUBBEL WOONHUIS TE VAASSEN AFGEBRAND. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur brak door onbekende oorzaak brand uit in het dubbele woonhuis, bewoond door de families Nijhof en Langevoort, aan den Eperweg te Vaassen in Gelderland. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon ondanks haar trachtig optreden niet verhinderen dat alles tot den grond toe afbrandde. De in boedel van beide families ging zoo goed als geheel verloren. De schade wordt door ver zekering gedekt. VERDRONKEN IN ZWEMINRICHTING Zaterdagmiddag is in het Sportfondsenbad te Arnhem verdronken de 22-jarige P. Boeker. De jonge man, die de zwemkunst niet machtig was, blijkt aan de aandacht van het badpersoneel te zijn ontsnapt en zich in het diepe gedeelte begeven te hebben, waar zijn lichaam werd gevonden. Kunst matige ademhaling, langdurig toegepast door een dokter, mocht niet meer baten. COMMUNIST AANGEHOUDEN. Verhoord door den Larenschen burgemeester. De politie heeft op den Brink te Laren (N.-H.) aangehouden den communist F. van Overstegen, die met het blad Sovjet-Neder land colporteerde, waarin eenige opruiende artikelen waren opgenomen. Nadat F. van O. door den burgemeester was gehoord, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De politie nam de couranten in beslag. Denkt u eraan, dat stilstaande auto s tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? AUTO TE WATER GEREDEN. Oorzaak onbekend. Gistermiddag is onder de gemeente Stompwijk de 45-jarige ir. C. Kooi, die met zijn auto vanuit Delft, waar hij werkzaam was, huiswaarts keerde, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak plotseling Vliet gereden en verdronken. U An 1 /VA «rteerhprfi HiP hot in nog de Vliet gereaen en vouronicen. Eenige visschers, die het ongeval zagen gebeuren, snelden onmiddellijk te hulp. Zij scheurden den kop van den wagen stuk en slaagden er in den bestuurder uit den wagen te halen. Hij werd naar het gemeentehuis te Stompwijk vervoerd, waar een geneesheer niet tast het er weg Stompwijk vervoerd, waar een geneesheer slechts den dood kon constateeren. Het lijk is daarop naar zijn woning te Voorschoten vervoerd. Hoe dit ongeval geschied is, kan nog met zekerheid gezegd worden, hierover men nog volkomen in het duister. Op 1 moment, dat het ongeluk geschiedde, was in het geheel geen verkeer op den weg Naar de zaak van dit merkwaardig ongeluk wordt door de politie een nauwkeurig onder zoek mgesteld. BLAUWE MAZELEN TE RAVENSTEIN. In verband met het voorkomen van blauwe mazelen te Ravenstein in Noord-Brabant zullen de scholen met ingang van vandaag op last van dr. Sluyters voor den tijd van veertien dagen gesloten worden. DE RIJKSUITKEERINGEN AAN DE GEMEENTEN. De grondslagen der wet blijven onveranderd. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging der wet van 15 Juli 1929. Aan de Memorie van Toelichting ontleenen wfj het volgende: In de Memorie van Toelichting tot het ontwerp, dat geleid heeft tot de wet van 22 December 1933, houdende verminde ring der ultkeering, bedoeld in artikel 3 onder b der wet van 15 Juli 1929 en wij ziging der wet van 18 Maart 1932 hebben de ministers van financiën en van bin- nenlandsche zaken uiteengezet, welke omstandigheden geleid hebben tot de zeer omvangrijke tekorten in het ge meentefonds. Zij hebben daarbij tevens in het licht gesteld, dat aan dezen toe stand in het jaar 1936/37 een einde zal komen, omdat in dat jaar een nieuwe verdeeling in de opbrengst der middelen van het gemeentefonds zal plaats heb ben, waardoor afgezien van mogelijke uitgaven uit hoofde eener garantiebe paling, waaromtrent krachtens het be paalde bij het laatste lid van artikel 6 der wet van 15 Juli 1929 de wetgever te zijner tijd een nadere beslissing zou heb ben te nemen geen tekort in het fonds meer zou behoeven te worden bijgepast door het Rijk, terwijl het tekort over de volgende vier jaren naar menschelijke berekening binnen zeer enge grenzen zou blijven beperkt. Daarbij werd verder in het licht gesteld, dat een ongewijzigde toepassing van de wet van 15 Juli 1929 zoowel voor het Rijk als voor de ge meenten groote bezwaren met zich zou brengen. Voor het Rijk was het n.1. on doenlijk bij den toch reeds zeer moeilij ken toestand der geldmiddelen over de jaren 1934/35 en 1935/36 de geweldige te korten in het gemeentefonds te blijven aanzuiveren; voor de gemeenten zou het groote moeilijkheden met zich brengen, wanneer zij tot en met het jaar 1935/36 zou blijven in het genot der oorspron kelijke uitkeeringen om dan plotseling terug te vallen op een veel lager peil. De ministers hebben toen betoogd, dat het daarom in het belang van beide par tijen noodzakelijk was een geldelijke aanpassing van de uitgaven van het gemeentefonds aan zijn sterk vermin derde inkomstenbronnen te bewerkstel ligen. Het was evenwel onmogelijk een volledige overgansregeling zoo tijdig voor te bereiden, dat zij reeds op het uitkeeringsjaar 1934/35 haar invloed kon doen gelden. Vandaar, dat toen voor het jaar 1934/35 is besloten tot een vermin dering op de uitkeering, bedoeld in de wet van 15 Juli 1929 welke bij de wet van 22 December 1933 haar beslag heeft gekregen. Tegelijkertijd is een meer al gemeene herziening der wet op de finan- cieele verhouding in studie genomen. Daarbij zijn de grondslagen en de wijze, waarop de grondslagen uitwerking heb ben gevonden, aan een nauwkeurig on derzoek onderworpen Dit onderzoek heeft de ministers tot de conclusie ge leid, dat de grondslagen der wet van 15 Juli 1929 proefhoudend zijn gebleken en dat alleen de wijze waarop die grond slagen uitwerking vonden, op verschil lende punten dient te ondergaan. Een iaarlijksche verdeeling van de in het fonds aanwezige middelen. De tegenwoordige wet schrijft voor een vaststelling der uitkeeringen aan de gemeenten voor een tijdvak van 5 jaren Tot grondslag van de vaststelling der uitkeeringen over de peirode 1931/32 1935/36 heeft gegolden, behoudens de garantie- en limietbepalingen, de op brengst van de hoofdsom der vermogens belasting over het belastingjaar 1931/32 In aanmerking genomen de omstandig heid, dat het Rijk volgens de tegenwoor dige wet het tekort in het fonds moet bijpassen, leidt dit stelsel er toe, dat alle gevolgen van de daling der opbrengsten van de ten bate van het fonds geheven belastingen op het Rijksbudget komen te drukken Een jaarlijksche verdeeling van de bij het fonds beschikbare midde len zou aan dit bezwaar volkomen tege moet komen, mits het fonds tevens be vrijd wordt van de lasten, welke de te genwoordige garantiebepalingen op het fonds leggen. De ministers zijn van oordeel, dat een verdeeling per jaar volkomen logisch is te achten, omdat het hier gaat om een verdeeling van belasting-opbrengsten, welke van jaar tot jaar wisselen, even als zooveel andere bronnen van inkomst der gemeenten. Wijziging in de grondslagen van de formule. In de uitgavenfactor wenschen de ministers te doen vervallen de uitgaven ten behoeve van de voorzieningen ter zake van werkloosheid. Zij hebben daarvoor twee redenen In de eerste plaats zijn zij van oordeel, dat in de uitgavenfactor alleen die uitgaven moeten worden opgenomen, welke van eenigszins constanten aard zijn. De werk loosheidslasten, welke thans op de ge meenten drukken, hebben, in tegenstel ling met vroegere jaren een dermate abnormaal karakter, dat het onjuist is te achten een uitkeering uit het gemeen tefonds, als regels goeddeels dienende tot dekking van normale behoeften der gemeenten, door de hoogte dezer uitga ven te laten beinvloeden. In de tweede plaats achten zij deze wijziging nood zakelijk, omdat op het stuk der werk loosheidslasten sedert 1933 een wijze van subsidieering door het Rijk iê inge voerd. welke de hoogte van het subsidie afhankelijk stelt van den omvang der desbetreffende uitgaven en de draag kracht der gemeenten. Het zou dus on juist zijn de uitgaven, welke, na aftrek der verschillende Rijksbijdragen, op dit gebied nog ten laste der gemeenten blij ven. als factor in de verdeelingsformule te laten mede tellen. Financieele gevolgen van de wetswijziging voor het Rijk en voor de gemeenten. Ten goede van het fonds zullen in 1935/36 komen de opbrengst der gemeen tefondsbelasting en die van 50 opcenten op de vermogensbelasting. Geraamd wordt, dat deze heffingen in 1935/36 een zuivere opbrengst zullen opleveren van rond 62 millioen. Aan de bijlage van het wetsontwerp ontleenen we de volgende vermoedelijke bedragen, welke aan de hieronder ge noemde gemeenten voor het jaar 1935/36 zullen worden uitgekeerd: Alkmaar 340.85,79; Amsterdam 15 297 224.07; Haarlem 1.364 743.35; Den Helder 641.947.36; Hoorn 144.869.46; Purmerend 123.36228; Velsen 410.444 21; Wormerveer 216 434.18; Zaandam 576.470 40. Motorrennen. Arie v. d. Pluym is giste ren doodgevallen! Dit bericht, in al zijn hardheid, zonder eenig commentaar, kwam gisteren bij ons binnen en een schok van aandoening doorvoer ons. Arie v. d. Pluym, de zoo ge vierde motorkampioen, die ook in Alkmaar een grooten naam heeft verworven, is niet meer. Na Grégoire, na S. A. Crabtree, na Noir, Kalen en Demeuter, nu ook Arie, de snelste Nederlander op den motor. Die razende snel heid, welke hij wist te ontwikkelen, is zijn noodlot geworden. Op het Belgische circuit te Francorchamps heeft onze motorrenner het leven gelatpn. Hij startte in de 500 c.c.-klasse op zijn Husqvarna. De Engelschman Handley op Norton nam de leiding, direct na den start. Hij werd gevolgd door Lambert op Sarolea, Dodson op Norton, v. Hamersveld op Eysink, Houtop op Eysink en v. d. Pluym In de eerste ronde moest v. d. Pluym even stop pen, doch onmiddellijk zette hij weer door. In de tweede ronde slaagde v. d. Pluym erin om zich tot de derde plaats op te werken, achter Handley en Dodson, met Lamberi vlak achter zich. In de scherpe bocht bij Burnanville ging de Hollander met te groote snelheid de bocht in. Het kon zijn machine niet houdeu en reed tegen een boom. Tengevolge van een schedelbreuk was hij op slag dood. Zijn motor vloog in brand. Lambert, die diebt achter v. d. Pluym zat, slipte bij zijn poging om hem te ontwijken en stortte tegen den Erond, terwijl zijn motor in het publiek reed. ambert brak een sleutelbeen en twee vin gers en bekwam groote wonden aan het ge zicht en de handen. Hij werd naar het zie kenhuis te Spa overgebracht, waar zijn toe stand gisteravond geen reden tot bezorgü- heid gaf. De motor, die in het publiek was terecht gekomen, verwondde daar verschillende per sonen, waaronder een paar vrij ernstig. Het ergst was er mevr. d'Anthinne aan toe, die naar het ziekenhuis van Spa moest worden vervoerd. Het blijkt nu meer en meer dat de snelheid van de machines van dien aard is gewor den, dat de grens van de veiligheid voor de rijders op de tegenwoordige circuits is over schreden Juist die paar kilometers die de machines in 1934 sneller zijn geworden, zijn fnuikend geweest voor de rijders. Arie v. d. Pluym behoorde tot de jongere garde in ons land al heeft hij dan ook al menig jaartje meegereden. In 1931 begon zijn naam klank te krijgen in de motorsportwe reld. In Assen reed hij dat jaar naar we meenen voor het eerst mee, hij p'aatste zich toen 9e voor Demeuter in de hoofdklasse met een gemiddelde snelheid van ruim 114 KM. Zijn machine was een Sunbeam. Harder kon d Pluym niet, had hij een snellere ma chine gehad ook toen reeds zou hij hooger zijn gekomen. Nu moest zijn knap rijden hem de eervolle plats bezorgen. Onmiddellijk was zijn reputatie gevestigd. Zij die v. d. Pluym door de bochten zagen trekken wisten, dat daar een koelbloedig en durvend rijder bezig was naam te maken. Hóe verheugd was v. d. Pluym dan ook toen hij het volgende jaar op een veel snel lere Norton kwam te zitten, die hem achter Kalen de 5e plaats bezorgde en tevens het eerste nationale kampioenschap. Bijna 125 K M. was zijn gemiddelde. Doch hij kon har der, deze ongeëvenaarde Nederlandsche bochtenkunstenaar zou het ver brengen als hij slechts de beschikking had over echte wedstrijdmachines, zooals de grooten onder de grooten ze hebben. Welnu daar leek het in 1933 op. De Hus- qvarna-fabriek verschafte hem door bemid deling van den Hollandschen importeur goed en snel materiaal, en daar Torrell, een der fabrieksrijder der Zweden niet kon uitko men, kreeg v. d. Pluym de beschikking ov:r een heusche speciale machine, waarmede hij in de 350 c.c.M. klasse derde werd achter de Norton-cracks Woods en Hunt. In de 500 c.c.M.-klasse werd hij eveneens derde achter Woods en zijn stalgenoot Sunqvist. De ge middelde snelheden van v. d. Pluym bedroe gen resp. ruim 121 en 128.5 K M, Onnoodig te zeggen, dat v. d. Pluym in beide klassen Nederlandsch kampioen werd, al was er korten tijd sprake van diskwalifi catie in de 350 c.c.M.-klasse omdat v. d. Pluym met een defecte uitlaat was binnenge komen. 1933 was het gloriejaar van v. d. Pluym. Onverslaanbaar was hij op de gras- banen. Dit ging wel niet zoo hard als in As sen, doch er was stellig niet minder rijders- virtuositeit voor noodig. En in Assen kon den de Hollanders niet aan de snelheid van v. d. Pluym's Husqvarna's tippen. Zijn naam was gemaakt, hij stond thans in de voorste gelederen. En toen kwam dit jaar. Weer reed v. d. Pluym op Husqvarna. Niet als officieele fa brieksrijder. Immers hij is wel motorrijder, maar geen prof coureur, als chef monteur bij den importeur der Aubum-automobielen in Amsterdam kan hij nu eenmaal niet tegelijk Husqvarna-rijder zijn. Maar het spreekt wel vanzelf, dat v. d. Pluym was goeds onder zich kreeg' in Assen, op het circuit, dat hij kent en waar men wist, dat zijn prachtig rij den hem voor de beste rijders gevaarlijk zou maken. Men kent de resultaten van Assen, v. d. Pluym reed een extra snelle course in de 350 c.c.M.-klasse, volkomen gelijk op met de allersnelsten, tot de pechduivel hem tot op geven dwong. Maar onvergetelijk zal voor ieder de hoofdklasse blijven. Wat v. d. Pluym daarin gepresteerd heeft, is ongelooflijk. Eenige ma len moest hij zijn machine stoppen voor kleine reparaties, maar steeds weer haalde v. d Pluym in enorm snelle ronde zijn ver kregen achterstand in om voor iederen Hol lander ongenaakbaar te blijven. Met een gemiddelde van bijna 131 K.M. werd v. d. Pluym achter de helaas sindsdien ook doodgevallen F.N -rijders Demeuter en Noir derde en nationaal kampioen. In deze uiterst snelle race, waarin de beste rijders ter wereld, Woods en Guthrie vielen en daardoor uitgeschakeld werden, waarin Noir viel, Rusk viel, Lambert, die nu met v. d. Pluym verongelukte, zij het niet doodelijk, viel, daar bleef v. d. Pluym zijn machine de baas. Als rijder en als technicus. Want een ander zou door de pech in dezen wedstrijd wellicht hebben opgegeven, v.d. Pluym dacht er niet aan, hij repareerde, hij de vakman bij uitnemendheid kon dat. Want dat was een andere sterke kant van v. d. Pluym. Hij zat in het motorvak en hij verstond het. Als weinig anderen kende hij den motor, hij behoefde maar even de ma chine te hooren en hij wist al hoe laat of het was. Dat is ook niet een van de minst tellen de redenen waarom Arie v. d. Pluym in mo torkringen in Rotterdam zulk een groote be kendheid verwierf. Onze beste grasbaanrijder en onze snelste circuitrijder is gevallen in het heetst van den strijd. We zullen hem Zaterdag niet meer kunnen huldigen, we zullen hem op Woude- stein, waar hij bij de openingswedstrijden op 3 Juni schitterend reed, niet meer kunnen be wonderen, hij is slachtoffer geworden van zijn durf, van zijn vertrouwen in eigen kun nen en van zijn onverzettelijken wil om tot de eersten te behooren. Van der Pluym, die 31 jaar is geworden, laat een vrouw en een kind achter. Turnen. TURNFEEST TE HENSBROEK. Men schrijft ons; Na weken van vooorbereiding was eiru..- lijk de dag aangebroken, waarop onze gym- nastiekvereeniging Uitspanning door In spanning haar 25-jarig jubileum zou her denken. Door de te houden groote turnbetoo- ging van de turnkring Alkmaar en Omstre den. Zaterdag werden de feestelijkheden begon nen te 5 uur. Hadden we reeds langen tijd mooi zomerweer gehad, thans was het de regen (die, alhoewel er reeds lang naar werd uit gezien) deze eerste dag in het water dreigde te doen vallen. Te 6 uur werd voor de kinderen een voor stelling gegeven, die ondanks het minder gunstige weer, hebben genoten. Des avonds te 7K uur had ten huize van den heer P. Groot de officieele receptie plaats De voorzitter, de heer dr. H. K. F. Cohen, opende de bijeenkomst en heette allen van harte welkom, in het bijzonder de jury, mevr. I. A. MolhuyzenHavinga uit Amsterdam, mej. W M. Hartog, den heer J. B. van Loo en den heer P. Bas. Verder de eere-leden der tecbn. commissie,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7