Aqenda !ficoaUiciaat 'flieuws £cuid? en Jaw&ouw £aatste Betichten Jngzimden Stukken Stad en Omgeving. WeecBeticht GEEN FASCISME MEER IN HONGARIJE. Partijen moeten ontbonden worden. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Geen onderhoud Hitler-Müller. HEILOO. Juli. KIJKEÜ is KOOPEfl tij CLOECK Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De parachutespringer (sens), hoofdrol len Bette Davis, Leo Carrillo, Frank Mc Hugh, Sheila Terry. Toegang boven 18 jaar A. B. T.t 7.30 uur, eerste hoofdnummer De schrik van Mexico (sens.), hoofdrollen George O'Brien en Victor Mc. Laglen" tweede hoofdnummer De koning der zigeu ners (rom.), hoofdrol Don José Mojica Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Maar het vleesch is zwak (rom.); hoofdroi Wallace Beerv. Extra Slaap, kindje, slaap (Stan Laurel en Oliver Hardy). Toegang beven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag des av. 7.30 uur, hoofdnummer Qatharina de Groote (hist.-rom.), hoofdrollen Elisa- beth Bergner en Douglas Fairbanks Jr. Extra Begrafenis prins Hendrik. Toegang bc\en 18 jaar. Woensdagmiddag matinee. Woensdag 18 Juli. 10.30 uur, concours-hippique te Hoofd dorp V.m. 10.30 uur, bij den Kattenberg in het Heilooërbosch. Zendingsfeest der Ver. Inw. Zending en het Tarikmala ja-comité. ONGEKENDE HITTE IN CHINA. Duizenden dooden. De ongewone hitte en droogte, waaronder China reeds wekenlang lijdt, houdt nog aan. Duizenden menschen zijn reeds aan zonne steek overleden. Van de ongeveer 40 bege leiders van den Lama, die Zondag per vlieg- ipoii Eu aar ivi^viu i"" 1O X tuig van de verkeersmaatschappij Eurasia te Peking aankwam, terwijl de begeleiders per trein reisden, zijn vijf in den trein gestorven. Vooral Zuid- en Midden China hebben van de droogte te lijden. Tal van rivieren en kanalen zijn zoo goed als droog, zoodat het scheepvaartverkeer stilligt. Aan de drainee ring van den bodem wordt reeds lang niet meer gedacht, zoodat gevreesd wordt, dat dt oogst zal mislukken. In Noord-China en vooral de N.W pro vincies daarentegen valt zeer veel regen, zoo dat dit gebied gedeeltelijk overstroomd is. Te Sianfoe is een temperatuur van 47 gr. C. in de schaduw geregistreerd. De minister van binnenlandsche zaken van Hongarije heeft bevel gegeven tot ontbinding van alle strijdorganisaties der Hongaarsche nationaal-socialistische partij. De leiding der politie van Budapest heeft de instructie ge kregen, de leiders der Hongaarsche nationaal- socialistische partij en van de op de basis van een gelijk partijprogramma staande partijen, alle strijdorganisaties en neven- organisaties onmiddellijk te doen ontbinden. Het heeft er alle schijn van, dat de positie van den Duitschen rijksbisschop Müller en zijn medewerker dr. Jager door onbekende oorzaken weer sterker is geworden. Gisteren zou de rijksbisschop door Hitier worden ont vangen. Het is echter niet bekend of dit be zoek is doorgegaan. Het verluidt, dat de rijksbisschop getracht heeft uitgebreider vol machten te verkrijgen ten einde de inlijving van de regionale kerken onder zijn centraal bestuur te kunnen doorzetten. Het onderhoud was van te voren aange kondigd en er werd verklaard, dat de aan leiding daartoe lag in de inlijving van de eerste Zuid-Duitscne regionale kerk, die van Hesse-Waldeck in de Evangelische rijkskerk. De inlijving is doorgezet met behulp van d? politie, die een kerkcongres uiteen joeg waar de noodige meerderheid van twee-derden ten gunste van de inlijving niet verkregen was en dat weigerde zichzelf te ontbinden. Ook in Baden is tot inlijving besloten tegen den wil van het regionale kerkcongres in. Vragen aan B. en W. van Heiloo. Door de heeren Keesman en Greeuw, le den van den Raad, zijn aan B. en W. de vol gende vragen gesteld: 1. Zijn B. en W. van meening, nu het werkobject geëindigd is, de werkloosheid aanhoudt en de Raad van meening is, dat voor den steun een aantal dagen gearbeid zal worden, dat er voordurend toezicht zal moeten zijn? 2. Zoo ja, zijn B. en W. van meening het raadsbesluit van 28 Februari te handhaven, waarbij de heer Kostelijk lid van Uwen Raad door de meerderheid van Uwen Raad be last werd met het toezicht houden op de cultuurgronden liggende aan den hieuwen weg naar Egmond aan Zee, welk toezicht houden onwillekeurig zich uitbreidde tot het toezicht houden op andere werkzaamheden in de gemeente? 3. Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van meening, dat dit in strijd is met art. 25 der gemeentewet daar dit permanente toezicht beschouwd kan worden als een vaste betrek king en het niet geoorloofd is als raadslid een ambt te ver. ullen? 4. Indien B. en W. onze meening deelen ten opzichte van vraag 3, zijn zij dan niet bereid het raadsbesluit te doen eindigen en andere maatregelen te treffen, b.v. onder het oog te zien de benoeming van een gemeente-op zichter, die belast kan worden met de leiding van diverse gemeentewerken? Vragen ten opzichte van straat namen. 1. Kunnen B. en W. den raad mededee- ling doen of zij reeds kennis hebben kunnen nemen van het Geschiedkundig boek van Heiloo door den heer P. A. de Lange?, 2. Zoo ja, kunnen zij daaruit geschikte namen vinden, verband houdende met geschiedenis van Heiloo, voor verschill... straten, en deze aan den raad voorstellen? 3. Indien geen namen aanwezig willen B. en W. dan met nieuwe u komen, daar deze aangelegenheid zeer u de llende zijn namen urgent TEGEN HET MISHANDELEN VAN VARKENS. Krasse maatregelen van de Varkenscentrale. De Nederlandsche varkenscentrale deelt mede, dat onder de varkens, welke aan de Nederlandsche varkenscentrale ter levering worden aangeboden, er van tijd tot tijd voorkomen, welke op de huid roode strepen plekken of schrammen vertoonen, ontstaan door het slaan, schoppen, bijten of op andere wijze mishandelen van de varkens. De Nederlandsche varkenscentrale heeft besloten met ingang van 23 Juli a.s. bij de uitbetaling van deze varkens een korting op de officieele prijzen toe te passen van 3 ets. per K G. Wanneer de beschadiging van ernstigen aard is, zullen de varkens echter gelijk tot heden het geval was, uitsluiting voor rekening en risico van den leverancier worden afgenomen. Het komt voorts voor, dat varkens;, welke door den leverancier niet als zoodanig zijn opgegeven, na slachting zeugen blijken te zijn. Deze varkens zullen in het vervolg worden afgerekend tegen de voor zeugen gel dende prijzen. ONTPLOFFING IN BELGIE. Een arbeider gedood. Hedenmorgen heeft in de dynamietfabriek te Aarendonk (België) een ontploffing plaats gehad in de afdeeling dynamiet-was- scherij. Een persoon had zich juist naar bui ten begeven, terwijl een - andere arbeider, zekere Couwenberg, nog aanwezig was. Laatstgenoemde werd op slag gedood. De fabriek en het laboratorium hebben ernstige schade opgeloopen. In Bladel, op 10 K.M. afstand van Aarendonk, werd de schok ge voeld en is van een huis de schoorsteen afge rukt. DE HIMALAYA-EXPEDITIE. Twee leden omgekomen. Volgens een te Simla ontvangen bericht, is de Duitsche Himalaya-expeditie opnieuw door een ernstig ongeluk getroffen. De Duit sche leden der expeditie Merkel Wieland en Welsenbach worden sedert eenige dagen na een ontzettende sneeuwstorm, die hen bij de beklimming van de Nanga Parbat verrastte. vermist. De pogingen om hen te zoeken zijn tot dusverre zonder resultaat gebleven. In ïetzelfde bericht wordt ook de dood van drie inlandsche dragers medegedeeld. M. de Redacteur, Als een arbeider, die werkzaam is aan den Bergerweg, een ongeval krijgt en het in den rug heeft, zoodat hij het werk moet staken van de pijn, komt hij met de ziektewet in aanraking. Dan is hij 3)4 dag thuis en dan moet hij bij den controleerend geneesheer komen om onder zocht te worden. Deze constateert dat je wel weer aan het werk kunt. Hij informeert hoe lang je zonder werk hebt geloopen en krijgt ten antwoord: een jaar. Dan zegt de dokter: uw spieren zijn nog wat stijf en het werk is nog vreemd. Maar als je al 2)4 week loop te krui en en scheppen in de nieuwe sloot aan den Bergerweg, hoe veel tijd is er dan noodig om de spieren in orde te maken. Dan kun je weer aan 't werk en men houdt alleen rekening met den tijd van werkloosheid en niet met de pijn. Dan komt het zoover als de vorige week met een arbeider die gevallen is en anderhalf uur op den dijk lag te wachten voor hij werd weg gehaald. Met dank voor de plaatsing, R. v. d. WERKE. Wij hebben ook met het oog op mogelijk meerdere klachten van dien aard het oordeel van den betrokken geneesheer, Dr. van Leeuwen, over het bovenstaande schrijven ge vraagd, die zoo vriendelijk is ons het volgende antwoord ter publiceering te doen toekomen: ,Het ligt naar mijne meening niet op mijn weg over den inhoud van genoemd schrijven in debat te treden. De normale gang van zaken bij controle is de volgende: Na herstel bij ziekte wordt door mij de ar beidsgeschiktheid (meestal in overleg met den huisarts) vastgesteld, waarop verzekerde den arbeid hervat. Blijkt (in zeldzame gevallen) dat verzekerde nog niet geheel berekend is voor zijn taak, dan meldt hij zich weer bij den R. V. A. Opnieuw wordt een geneesk. onder zoek door mij ingesteld. Met den heer v. d. W. is dit ook geschied. Wordt mijn meening na dit onderzoek niet gewijzigd, dan behoeft een verzekerde zich bij deze uitspraak niet neer te leggen, maar staat er beroep open bij den Raad v. Beroep te Am sterdam. Alle rapporten, ook eventueel specia listische, en correspondentie worden door bo vengenoemd college bestudeerd. Zoo noodig worden beide partijen gehoord, waarna een schriftelijke uitspraak volgt. Ik ben dan ook overtuigd dat de rechten van eiken werknemer, die bij den R. V. A. is ver zekerd, volkomen zijn gewaarborgd. Evenmin behoeft een verzekerde, indien hij den norma len weg bewandelt, bang te zijn dai hem on rechtmatig een haar van het hoofd zal worden gekrenkt. Van deze ongezochte gelegenheid zou ik gaarne van uw blad gebruik maken, om de be trokken autoriteiten opmerkzaam te maken, dat bij de werkverruiming aan den Bergerweg menschen te werk worden gesteld, die voor dezen zwaren arbeid absoluut ongeschikt zijn, b.v. een voeger, een meubelmaker enz. Deze arbeiders, die nimmer zwaren spier arbeid hebben verricht, voelen zich na enkele dagen ziek, alle spieren zijn pijnlijk door onge oefendheid en ze zijn oververmoeid. Ook komen ze niet in aanmerking voor ziekengeld-uitkee- ring, daar de opgedragen arbeid niet in over. eenstemming is met hun krachten. Wanneer bij de tewerkstelling een betere selectie wordt toegepast, zal velen een teleur stelling worden bespaard. Alkmaar, 12 Juli 1934. Geachte Redacteur. Gaarne zag ik een stukje geplaatst in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Ik woon sinds verleden jaar Mei in een woonwagen. Ik moest voor mijn gezondheid op advies van den dokter naar een boschrijke omgeving en werd zoodoende door de T. B. C. bestrijding en Maatschappelijk Hulpbetoon geholpen aan een woonwagen, waarvoor ik 1.25 per week moest betalen. Ik genoot toen van den Raad van Arbeid 1-25 invali- diteitsrente en moest toen met den een of anderen kleinhandel zelf in mijn onder houd voorzien. Ik heb een huisgezin van ze. personen. Ik werd nu eenige weken geleden opgeroepen door den Baad van Arbeid om opnieuw voor den dokter te verschijnen om te zien hoe het met mijn gezondheid gesteld was. Ik kreeg toen de mededeeling dat ik weer mocht wer ken en de invaliditeitsrente werd inge trokken. Ik wilde toen, daar ik werkman ben, niet langer in dien woonwagen blijven wonen en er zou getracht worden een woning voor mij te vinden, daar ik, als ik er zelf op uit moest gaan als woon wagenbewoner, toch nergens een huis krijg, want er wordt in den regel op deze menschen laag neer gezien. Ik heb ver schillende adressen van particuliere woningen opgegeven, maar het schijnt dat de directeur van bouw- en woning toezicht ook al geen huis kan krijgen voor mij. Ik kreeg tenminste Dinsdag morgen de mededeeling dat er nog steeds niets voor me was, maar er werd gezegd: ik had in ieder geval nog een dak boven mijn hoofd en er waren genoeg menschen die minder woonden dan ik. Nu vraag ik mij af of het voor ons niet hard noodig is. Wij wonen in een vertrek van 2)4 M. lang, hoog en breed en slapen in een vertrek wat nog zoowat de helft kleiner is met zes personen, vier kin le ren van 3, 7, 9 en 12 jaar bij elkander en vader en moeder er vlak boven in dat zelfde vertrek. Ik zou toch wel denken dat het toch wel noodig was dat wij zoo spoedig mogelijk aan een woning ge holpen moesten worden. Over de frissche lucht wil ik nog maar niet eens wat schrijven en ook niet over den winterdag als het ijs een vingerdik aan de wanden zit en bed en dekens aan de zijkanten vastgevroren zitten en dan wordt er nog maar gezegd: „je hebt nog een dak boven je hoofd." Maar we weten het wel, er wordt gedacht: we kunnen met die menschen uit die woonwagens wel doen wat we willen, want ze weten toch niet waar ze staan moeten. Nog maals mijn hartelijken dank. N. L. v. NEIJHOF, Woonwagen I - *•- rtf»'vÜ v' i*. - (Wij hebben naar dit geval bij den Directeur van Bouw- en Woningtoezicht geïnformeerd. Deze bericht ons, dat de mededeelingen van den heer Neijhof wel juist zijn. Bij de woorden: „dat hij nog een dak boven hel hoofd heeft", heb ik zoo schrijft ons de directeur ge dacht aan een tweetal gezinnen dat uit zijn woning zou worden gezet. Voor één van deze gezinnen is reeds tot uitzetting overgegaan, zonder dat een andere huisvesting is gevonden. Hieruit blijkt wel dat er andere gevallen zijn, dringen der dan het zijne." Red. Alkm. Crt) NOODLOTTIG ONGELUK. Donderdagavond hadden te Zijdewind tijdens het ophalen van aardappelen be stemd voor de veiling, op den vrachtauto van den heer H. Tamis aan de Weel, volgens oud gebruik weer verschillende jongens plaats genomen, tot zelfs boven op de cabine. Bij het nemen van een der wegbochten tui melde een zoontje van D. B. vanaf de cabine op den weg, met het noodlottig gevolg dat de hersenspan vanaf het voorhoofd tot den kruin was gespleten en overbrenging naar het St. Elisabeth Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Wanneer autorijders niet verstandiger zijn om met deze afkeurenswaardige en gevaar lijke gewoonte te eindigen, zal het zeker hoogst gewenscht zijn, dat zulks van over heidswege krachtens politieverordening wordt tegengegaan. HET MOTOR-ONGEVAL TE HEILOO. Naar wij vernemen is de toestand van den motorrijder Verschuur, die Zondagmid dag te Heiloo een ernstigen val heeft ge raakt, uiterst bevredigenc Na een rustigen nacht, is zijn toestand thans buiten levens gevaar. VERJAARDAG H.M. DE KONINGIN De besturen van de Oranjevereeniging en van de Christelijke Oranjevereeniging heb- >en in verband met den rouw, die over Vorstenhuis en Volk is gebracht door het overlijden korten tijd na elkaar van de Ko ningin-Moeder en Prins Hendrik, besloten op 31 Augustus a.s. geen feestelijkheden te organiseeren, overtuigd als zij zijn, dat de Alkmaarsche ingezetenen deze daad van oiëteit tegenover ons Koninklijk Huis zullen weten te waardeeren. WAGEN KANTELDE OP DEN OVERWEG. Gistermiddag te omstreeks half één ver oor een woonwagen op den Helderscheweg juist op den tramoverweg, het rechtervoor wiel, waardoor de wagen op den overweg kantelde. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats, terwijl ook geen noemenswaar dige schade werd aangericht Spoorwegper soneel heeft den wagen overeind gezet en het wiel weer aan den wagen bevestigd. De tram, welke uit de richting Bergen kwam had door dit ongeval 6 minuten vertraging. BENOEMD TOT KAASDRAGERS. Burgemeester en wethouders hebben benoemd tot noodhulp-kaas dragers M Groenland, J. Leeuwangh, H. Mors, P Renooij en E. Smit, allen alhier, terwijl zij aan G- H. Bek eervol ontslag uit die betrekking hebben verleend. VAN WIE IS HET HORLOGE? De burgemeester van Hensbroek deelt mede, dat gevonden en op het Ge meentehuis verkrijgbaar is een ver chroomd heeren-armbandhorloge. Het vermoeden bestaat dat een Alkmaarsche turner die Zondag aan het turnfeest deel nam, dit heeft verloren. WEINIG CANDIDATEN VOOR DE DE RIJKSWEEKSCHOOL. Voor toelating tot de Rijkskweekschool alhier hebben zich slechts 18 adspiran- ten aangemeld tegen 60 in 1933. Ook hier doet zich dus de invloed der tijdsom standigheden gelden. RIJBEWIJS INGETROKKEN. De bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen is voor zes maanden ontzegd aan P. Zuidam alhier ingegaan 7 Juli j.1. RUIT VERBRIJZELD. Doordat in de Heerenstraat een auto tegen een handwagen aan reed, verbrijzelde de kruk van de handwagen de winkelruit van de slagerij van den heer Olij, aldaar. OPBRENGST BLOEMENDAG. De op Zondag 15 Juli gehouden bloemen dag ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft opgebracht de som van 283.15 bruto. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 10—16 JULI 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. B. H. Hermes, aannemer van straat-, grond- en rioleeringswerken, Kenne- merstraatweg 68. Den Helder: J. Th. Govers, winkelier in ijzerwaren en gereedschappen, Koning straat 84. Schoorl: D. P. Nieuwland, timmerman, metselaar en aannemer, Idenslaan B 73c. Texel: W. Vlas Jr., warenhuis, de Koog, dorpsstraat. Wijzigingen: Almaar: Stoomwasscherij „de Lelie", Stuartstraat 68. Nieuwe eigenaar: C. v. d. Zande. N.V. Houthandel v.h. Bierdrager, Frie- scheweg 28. Bestuurswijziging. Karperton Kaasfabriek, Kaarsemakers- gracht 1. Omgezet in N.V. A. van Dijk, Boter- en Kaashandel te Gou da, filiaal gevestigd Luttik Oudorp 52. Anna Paulowna: Begrafenisfonds ,,'t Al gemeen Belang". Bestuurwijziging. Bergen: Coöp. Leenbank W. A. Bestuurs wijziging. Heerhugowaard: Coöp. Boerenleenbank Heerhugowaard Zuid. Bestuurswijziging. Heiloo: Ver. van Pluimvee- en Konijnen fokkers. Heerenweg F 126. Bestuurswijzi ging. Den Helder: Alg. Coöp. Verbruiks- en Prod. Ver. „Helder' U. A. fil. gevestigd te: Den Helder, Reigerstraat 2-10. De Rijp: A. Eisma, Boekdrukkerij en Boek handel. Oosteinde Rechtestraat 108. Overge gaan aan: G. J. Hoogcarspel. Schagen: H. J. Knüwer, Manufacturen- handel, Molenstraat C 43. Overgegaan aan: G. J. Knüwer. Zuid- en Noord-Schermer: Coöp. Boeren leenbank te Grootschermer. Bestuurswijzi ging- CONCERT, te geven in den Sted. Muziektuin op Donder dag 19 Juli 1934, 's avonds van 810 uur, door den Christel ijken Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria", dirigent den heer Jac. ter Hall. Programma. 1 Tirailleurs-marsch J. Werkman. 2. Petite-Ouverture Jac. van Tright. 3. a. Hymne L. von Beethoven. b. Sarabanden Handel. 4. Gewijde liederen-potpourri No. I F. J. Schweinsberg. 5. Paris-Bruxelles-pas redoublé L. Purnotte. Pauze. 6. Zigzag-marsch J. Werkman. 7. Fleurs des Bois, fantaisie van Perck. 8 a. Pelgrimskoor uit 1 annhauser" R. Wagner. b. Koraal: Psalm 87. 9. Trois petites scènes rustiques, fantaisie S. Vlessing. 10. Finale. V.V.V. FEESTEN TE BERGEN. In Bergen waar Zaterdag, volgers de officieele badlijst, reeds 2983 gasten ver bleven, organiseert de V.V.V. Woensdag avond een verlichtingsavond. Om 9 uur wor den dan ruim 10.000 Oranje-lampions ont stoken, die onder het groene bladerendak van dit mooie komdorp een fantastischn aanblik opleveren. Duizenden uit de omgeving ko men dien avond naar Bergen, waar in het centrum twee muziekcorpsen muciseeren en tot 2 uur in den nacht is er feest in de ver schillende dansgelegenheden. Woesdag 8 Augustus organiseert de V.V.V. een bloemencorco, waaraan in de rubriek vereenigingsnummers een 10-tal plaatselijke vereenigingen deelnemen, die ieder van de V.V.V. voor het samenstellen van hun num mer 100.subsidie ontvangen. Voor de deelname door particuiieren die gratis is voor vier verschillende rubrieken (enke lingen, paren, groepen en auto's) stelt de V.V.V. 300 aan geldprijzen benevens een groot aantal kunstvoorwerpen beschikbaar en een gouden medaille. Het gemeentebestuur schenkt eveneens een gouden medaille, de K.N.A.C. een verguld zilveren, Alcmaria V.V.V. 2 verguld zilveren, terwijl vele parti culieren medailles en kunstvoorwerpen heb ben toegezegd. Bergens bloemencorso trekt jaarlijks tien- duizende belangstellenden uit alle deelen van naar waarnemingen, verricht in den morgen 17 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Verwachting (geldig tot den avond van 18 Juli): Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Ooste lijken wind; helder tot licht of half bewolkt; droog warm weer; behoudens geringe kans op onweer in het Zuiden. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied heeft zich nog iets uitgebreid en verplaatst zich Noordoost- waarts, en onder zijn invloed melden geheel Frankrijk, West-Duitschland en Zwitserland, zonnig weer met vrij hooge ochtendtempera- tuur. De zeer hooge temperatuur duurt in' Zuid- Finland voort, in het Noorden brachten on- weders afkoeling. De Westelijke depressie is naar IJsland getrokken, na in Ierland zwaren regen ge bracht te hebben. In Schotland en Ierland valt nog lichte regen. In Engeland heenscht fraai weer, Noorwegen heeft betrokken lucht met vrij hooge temperatuur in het Zuiden. Bij de verdere beweging van het hooge drukgebied naar het Noordoosten zijn voor- loopig Oostelijke winden met hooge tempe raturen te wachten, na enkele dagen wellicht door onweer gevolgd. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden- avond te 9.44 urn licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 18 7.58 8.21 4.22 4.35 19 8.42 9.06 4.56 5.10 20 9 33 10.00 5.36 5.57 21 10.32 11.04 6.29 6.59 HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 18 8.01 824 4.34 447 19 8.45 9.09 5.08 5.22 20 9.36 10.03 5.48 6.09 21 10.35 11.07 6.41 7.11 het land en ook dit jaar staat een druk be zoek te wachten. Reeds dagen te voren staat dit vacantie-oord in het teeken van het blöe- mencorso en den dag van het corco wordt er in geen enkel bedrijf, buiten de hotels en pensions, gewerkt. Sinds voor jaren de ker mis werd afgeschaft is de dag van het cór- so voor de bevolking de feestdag bij uitne mendheid. Het van Reenenpark, dat dien dag voor het bloemencorso wordt afgezet, leent zich dan ook bij uitstek voor deze fees telijkheid en dank zij de vele artisten die in Bergen wonen staat men ieder jaar weer verbaasd over de vindingrijkheid die in de uitgebeelde nummers wordt ten toon ge spreid. ALS LID GEROYEERD. Men schrijft ons: Op de Zaterdag gehouden vergadering van de afd. AlkmaarHoorn van den Alg. Ned. Molenaarsbond werd met bijna alge- meene stemmen besloten den molenaar C. S. te Hoorn in verband met de tarwefraude als lid van den bond te roijeeren, DE BLOKFLUITKLAS VOOR DE MICROFOON. Onze plaatsgenoot de heer Johan Brands is uitgenoodigd Donderdag 2 Aug. voor de A.V.R.O. met zijn blokfluLklas 'n propagan da halfuur te geven en hem is tevens ver zocht een korte rede te houden over zijn werk „algemeene ontwikkeling der schooljeugd". Daar echter de leerlingen op dien datum allen weg zijn, wordt 't radio-concert uitge steld tot begin September. EEN MOOI SUCCES. De R.K. Harmonie St. Caecilia, dirigent de heer P. N. Joosen, behaalde op het Zon dag gehouden Groot Nationaal Muziekcon cours te Heemstede in de afdeeling uitmun tendheid een lsten prijs met 308 punten. Door dit succes is bovengenoemde Harmonie gekomen in de Eere-afdeeling Harmonie. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838). Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur. Op Maandag- en Donderdag avond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2—5 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag). De w.n. Directeur van bovengenoemd Bu reau deelt mede, dat heden staan ingeschre ven: Groep Bouwvakken: 39 Timmerlieden, 22 schilders, 1 bouwkun dige, 1 bouwk.-teekeiuar, 2 bouwk. opzich ters, 2 stratenmakers-opperlieden, 1 stuc op perman, 1 stratenmaker, 1 glazen wasscher, 1 steenhouwer, 5 betonwerkers, 62 grond

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2