Nassau Tax Agenda WIJZIGING VAN DE KIESWET. 7PUR0L 3ieck&School Stad en Omgeving. lüeec&ecicht Geneest IETS NIEUWS VOOR DE AUTOBESTUURDERS. Rijd! per Nassauplein 1 Tel. 257 BESTRIJDING VAN HET EUVEL VAN KLEINE PARTIJEN. De opkomstplicht. Het vraagstuk der vrijgestelden. doorzitten zonnebrand Juli Cactussen met botersaus 1 Wanneer U op den weg rijdt en aan het achter U rijdende verkeer kenbaar wil maken, dat U voorne mens is plotseling snelheid te ver minderen of stil te houden door gebruikmaking van een z.g. stop licht moet dit zoodanig zijn inge richt, dat het automatisch ontsto ken wordt, als U zich van de voet- rem bedient, terwijl 't achterwaarts oranjelicht moet uitsralen. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de verkeerspolitie. 4 en 6 persoonswagens (GROOTSTE WAGENPARK) Tot welke vreemde toestanden men komt met de provinciale bedrijven, kan blijken uit het volgende: In de gemeente Velsen staat de electrische centrale, welke behoorde aan de vroegere Kennemer Electriciteits Maatschappij ea die thans eigendom der provincie is. Deze centrale verkeert in uitnemenden staat, maar wordt niet gebruikt. Wanneer de gem. Vel sen, welker ingezetenen den stroom van het provinciaal bedrijf zeer duur moeten betalen en die aan dit bedrijf jaarlijks 40 000 moet betalen voor de straatverlichting, de beschik king kon krijgen over deze centrale, zou zij den stroom veel goedkooper kunnen leveren en zeer waarschijnlijk een flinke brte uit het bedrijf overhouden. KORTE BERICHTEN. De Vrijzinnig-Democratische Jongeren- Organisatie heeft, evenals vorige jaren, ook dit jaar een kamp georganiseerd, en wel in de week van 29 Juli tot en met 5 Augustus, op de terreinen van het karapeercentrum „Coldenhove" bij Eerbeek op de Veluwe. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ken je niet en toch heb ik je lief (rom.); hoofdrollen Magda Schneider en Willy Forst. Toegang eiken leetfijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, des av. 7.30 uur, hoofdnummer Wien wo der Wein und der Walzer blöht (amus.), hoofd rollen Carl Brisson en Francis Day. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Twee menschen (rom.), hoofdrollen Oustav Fröhlig en Charlotte Suza. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Loulou maakt promotie (amus); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag half 3 matinee. Zondag 29 juli. 12 uur, café Graanhandel, Zaadmarkt, worstelwedstrijden S. S. S. tegen Hercules uit IJmuiden. Draveriien Alkmaar. 3—5 uur, Sted. Muziektuin, concert ge mengd koor Excelsior uit Oosterbeek. Sted. Muziektuin, 's av. 8 uur, concert St. Louis. Zomerfeesten Schoorl. Serie-voetbalwedstrijden te Grootschermer. Maandag 30 Juli. Zomerfeesten Schoorl. Donderdag 2 Augustus. 10 uur, Sted. Muziektuin, Schaakdag Alkm. Schaakvereeniging V. V. V. Vrijdag 3 Augustus. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Italiaansche opera. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging en aanvulling van de Kieswet, de Provinciale Wet en de Gemeen tewet. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Zoowel bij de algemeene beschouwingen om- tr.at de Rijksbegrooting 1934, als bij de behan deling van hoofdstuk V dier begrooting zijn met betreking tot de Kieswet van de zijde der Tweede Kamer opnieuw verschillende punten ter sprake gekomen, welke reeds eer een on derwerp van overleg hebben uitgemaakt. Ver- s 'ende opmerkingen gemaakt in het voor loopig verslag over laatstgenoemd hoofdstuk hèeft de minister van Binnenl. Zaken ernstig overwogen. Hij gaf het voornemen te kennen, van het resultaat te doen blijken ter gelegen heid van de voorziening, die de Kieswet toch op enkele details behoeft. Naast bedoelde details zijn de volgende on derwerpen door den minister meer in 't bij zonder overwogen: de bestrijding van het voorkomen van vele kleine partijen; b. het al of niet afschaffen van den opkomst plicht; c. uitsluiting van het lidmaatschap der lagere vertegenwoordigende lichamen (Prov. Staten, Gemeenteraad) van personen, die te zeer aan de verleiding bloot staan om de bel ngen der groep, waartoe zij behooren, te stellen boven bet algemeen belang. Voorkomen van kleine Dartijen. ad. a. Na het ondeugdelijk bevonden hebben van allerlei andere middelen, heeft de minister hier gedacht aan het eischen van een aantal stemmen, voldoende om reeds bij eerste toe- deeling drie zetels te verwerven. Zoodanig middel verdraagt zich met het systeem der evenredige vertegenwoordiging. Deze overwe- gi g, de bevordering van de mogelijkheid tot vorming van een parlement, dat uit levensvat bare deelen is samengesteld en waarin voor momenteele belangenpolitiek niet aanstonds plaats is, heeft den Minister geleid tot het voorstellen van zulke regeling. Daarnaast msent de minister, dat nog plaats is voor een poging om de verkiezingen reeds van den aan vang af in rustiger banen te leiden. Daartoe is zijn keuze gevallen op het stelsel van de waarborgsom 230). ad b. De minister stelt zich ten deze op het standpunt, dat alles wat naar stemdwaog zweemt, ook onder het huidige kiesstelsel on- gewenscht is. Echter hebben alle pogingen, in dit opzicht de kieswet te wijzigen, tot dusver schipbreuk geleden. Er blijkt ten deze in de Kamer een controvers te bestaan. Da minister meent, dat, met het oog op de taak van het tegenwoordige kabinet, het thans niet de aan gewezen gelegenheid is, zijnerzijds met betrek king tot dit vraagstuk van principieelen aard voorstellen te doen. ad c. Het komt den Minister in verband met gerechtvaardigde critiek, die op den bestaan- den toestand \^ordt geoefend, zeer wenschelijk voor, dat ten aanzien van het vraagstuk der z.g. vrijgestelden als leden van bestuurscolle ges thans een regeling wordt getroffen. Voor toepassing van die regeling op te beide Ka mers der Staten-Generaal zou wijziging van de Grondwet noodzakelijk zijn. Daarom kon de vraag, of zij voor die Kamers wenschelijk is, hier buiten beschouwing blijven. In de Provinciale en Gemeentewet worden echter de in dit verband noodige wijzigingen en aanvullingen voorgesteld. Nu tegenwoordig naast de ambtelijke aanstelling, de tewerkstel ling op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht in ruimen omvang in de Overheidsdienst pleegt voor te komen, komt het wenschelijk voor, op dit punt een gelijke voorziening te treffen. Overwogen is voorts de wenschelijkheid van het lidmaatschap van de lagere vertegenwoor- digedde colleges mede uit te sluiten personen, die ondersteuning ontvangen van Maatschap pelijk Hulpbetoon. In verband met de daarbij gerezen vraag of de uitsluiting van zoodanige personen zich wel volledig verdraagt met de Grondwet, heeft de Minister gemeend, daarvan te moeten afzien. Voorts wordt een regeling voorgesteld, wel ke beoogt tegemoet te komen aan de bezwa ren, welke nieuw benoemde leden van de Tweede Kamer, wier woonplaats buiten het Ri". in Europa is gelegen, uit dien hoofde kun nen ondervinden met betreking tot het tijdig indienen van hui geloofsbrieven. Voorgesteld wordt een regeling te treffen, volgens welke de betrokkene een gemachtigde aanwijst. Nummering d-r lijsten. Tenslotte bevatten de artikelen VII en VIII van het ontwerp een wijziging van de artikelen 50 en 50a met betreking tot de volgorde, wrarin de nummering der lijsten plaats heeft. Deze nummering geschiedt thans in de volg orde door het lot te bepalen. Volgens de voor gestelde regeling biedt de wet, zonder zelf harerzijds tusschen de lijsten en de in <le lichamen vertegenwoordigde partijen verband te leggen, aan die partijen gelegenheid om na eigen goedvinden en naar gelang van de sterkte van haar vertegenwoordiging, zich in 't volgnummer harer candidatenlijsten te open baren. Zoo zal den tijdens de verkiezing zitting hebbenden leden van het lichaam, waarvoor de verkiezing wordt gehouden, gelegenheid worden geboden invloed uit te oefenen op de volgorde, waarin de lijsten worden genum merd, n.1. door inleving bij 't centraal stem bureau van een verklaring, waarbij zij een groep van lijsten, een stel gelijkluidende lijsten of een op zichzelf staande lijst voor een voor keurnummer aanbevelen. De volgorde waarin komen, wordt bepaald naar het aantal leden, te beginnen met het hoogste, hetwelk de on derscheidene lijsten voor een voorkeurnum- die lijsten voor een nummer in aanmerking mer heeft aanbevolen. De heer J. de Hart te Venhuizen, slaagde voor de hoofdacte. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Juli. Vrij Evang. Gemeente, Lindenlaan 117, v.m. 10.15 uur, geen dienst; nam. 2.15 uur, Zondagsschool; Dinsdagavond, 8 uur, ds. ée opgave van Schoorl vervalt voor Dins dag a.s. WINKEL,Vrij Evang. Gemeente, Woens dagavond, 8 uur, ds. Ruys. HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Verg. aan de Kerklaan, 10 uur, geen dienst; n m. 7 uur, ds. J. C. Terlouw, van Alkmaar. (Wij herinneren er nogmaals aan, dat predikbeurten dienen te worden opgegeven voor ons Vrijdagnummer, des Zaterdags zul len alleen wijzigingen kunnen worden opge nomen. Red. Alkm. Crt.) Ze zei hem, dat ze maar niet kon begrijpen waarom WJ een baard droeg en vroeg hem die af te laten scheren. JLustige Sftchac). HET „EMMA'' RIJWIELPLAATJE. Men schrijft ons: Ge zult dus niet verzuimen, geachte lezeres en lezer, om uw oude rijwielplaatje bij de Alkmaarsche Courant in te leveren. En als ge uw adres er bij voegt hebt ge ook nog kans op een gratis nieuw plaatje maar dat zij niet de hoofdzaak. Juist, u vond, evenals ik, de idee van X. en de daad van de Alkmaarsche Courant zoo sympathiek, dat ge dadelijk enthousiast waart besloten uw rijwielplaatje naar haar bureau te laten brengen en liefst door uw kind. Laat dat kind vooral weten waar het om gaat: om de bestrijding van zijn grooten vij and de t.b.c. Laat uw kind het zoo gauw mo gelijk weten, dat ge hem wilt beschermen tegen die gevreesde ziekte. Uw kind moet actief worden voor deze actie. Bij ieder onzer moet nu vast staan: ik ver zuim mijn plicht tegenover de menschheid in 't algemeen en tegenover mijn naaste omgeving in het zijzonder, als ik niet meehelp de t.b.c. te bestrijden en dus ook mijn oude rijwiel- plaatje niet inzend. Van welken godsdienst of welke politieke richting ge ook zijt, hier is een gemeenschap- pe1!jk arbeidsveld, omdat de t.b.c. niemand ontziet. Het is onze gemeenschappelijke vij and en dus is hare bestrijding ons aller plicht. De ellende en ondervoeding in vele gezinnen geven dien vijand zulk een goede kans. Acht dat niet te gering. De waardeering van het werk bij de t.b.c.- bestrijding van wijlen koningin Emma, door haren naam aan dit rijwielplaatje te verbinden, zal ook ieder sympathiek zijn. En als men b.v. een volgend jaar zou kunnen spreken van de Emaweek of -weken (mis schien zou het 14 dagen kunnen zijn) dan zegt ons dat, dat 't tijd is om het oude rijwielplaat je in te leveren ten bate van de bestrijding der t.b.c. Deze plaatselijke actie moet volgend jaar 1 a n d e 1 ij k zijnl Laat ons daarvoor ons best doen. En laat Alkmaar en omgéving nu eens too- nen wat er door medewerking van alle rijwiel plaatje-bezitters te bereiken valt. Een bloem pje kost minstens een dubbeltje dit kost u niets, 't Zou een flinke stap in de goede rich ting zijn als men gelegenheid had om b.v. 14 of 7 dagen vóór Augustus de oude rijwielplaatjes in te leveren, dus zonder plaatje zou mogen rijden, omdat in elk geval in die dagen velen actief zouden zijn bij den strijd tegen de t.b.c. Dat schatte men niet te gering. En dan denk ik nog aan iets, waarmee de jeugd kan worden gewonnen voor de t.b.c.-be- strijding. Als belooning voor een of andere prestatie (overgang naar een hoogere klasse b.v.) gebeurt het nog al eens, dat een kind een rijwiel krijgt. Voor die enkele weken is het niet de moeite waard een nieuw plaatje te koopen; dus ze moeten tot 1 Aug. wachten voor ze het rijwiel kunnen gebruiken. Wanneer ze nu ia die Emma-week (weken) zonder plaatje mochten rijden en wisten waar óm, dan zouden uit die kinderen nog heel wat actieve bestrijders der t.b.c. kunnen voort komen. Ieder laat dus nu z'n oude plaatje naar het bureau van de Alkm. Crt. brengen. Voor velen in de omgeving is dat misschien te ver en neemt zeker de rijwielhandelaar dat graag in ontvangst. Iedereen zal dus dit jaar meewerken dat er geen oud rijwielplaatje ver loren gaat. Het resultaat in Alkmaar zullen wij heel Nederland moeten toonen. Ieder kenne zijn plicht in dezen. En dan nog wat: ge laat voor een dubbeltje natuurlijk uw naam op het nieuwe rijwielplaat je zetten. Dat dubbeltje is ook voor de t.b.c.- bestrijding. AANRIJDING OP DEN STRAATWEG. Gistermiddag te omstreeks 5 uur reed op den Kennemerstraatweg een driewielige motorbakfiets tegen een hoorn, staande diclit bij den Nieuwlandersingel, waardoor eenige vischkommen en aquaria van den driewieler op den weg stukviclen. De oorzaak van deze botsing was, dat het verkeer, komende van den Kennemerstraatweg en gaande in de richting Heilooërbrug, plotseling moest stoppen voor het verkeer, komende vanaf den Nieuwlandersingel. Persoonlijke ongelukken vonden hierbij niet plaats. Gemeentereini ging heeft een en ander opgeruimd. VRACHTAUTO TE WATER GERAAKT. Donderdagnacht is aan den Barsin gerweg te Wieringerwaard een vracht auto door ons onbekende oorzaak ge deeltelijk te water geraakt. Naar men ons meedeelde, werd de wagen door een leerling bestuurd. Met een kraan wagen werd de auto Vrijdagmorgen opgehaald en naar de garage Bakker gebracht. EEN KLEINE RECTIFICATIE IN HET RAADSVERSLAG. De heer Bonsema verzocht ons in het uitvoerige raadsverslag van gisteravond een paar kleine rectificaties aan te brengen. Er staat: In combinatie met andere gemeenten is het college van B. en W. reeds jaren bezig zich daartegen te ver zetten omdat vaststaat dat bij overname de prijzen omlaag zullen gaan. Men leze hier voor: omdat niet vaststaat dat bij overname de prijzen lager zullen zijn. Iets verder staat: Er ie een wetsont werp in de maak met een afloopende schaal voor de winsten. Men leze: voor de uitkeering uit de gemeentefondsbe- laeting. Ten slotte staat er: die staat reeds in de electriciteitsvoorziening en behoefde dus gister niet als een/conclusie te wor den ingebracht. Men leze: dit staat reeas in de electriciteitsvoorwaarden van het Rijk aan het P. E. N. en behoefde dus gister niet als een concessie te worden ingebracht. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is door de politie gisteravond tegen een persoon pro ces-verbaal opgemaakt. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER. Maandag a.s. zal wethouder J. Westerhof geen spreekuur houden. Doos30-60.Tube ÖOct. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is voorloopig aangehouden een persoon, woonachtig te Nieuwe Niedorp, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een rijwiel ten nadeele van een Alkmaarsch ingezetene. Hij zal door de justitie worden gehoord. TE WATER GEREDEN. Gistermiddag om half zes reed de heer H. W., doordat het stuur van zijn rijwiel brak, ter hoogte van café de Graanhandel in de Zaadmarkt. Door omstanders werd hij op het droge gebracht. Aan zijn linderhand had de drenkeling een bloedende wond opgeloopen. De fiets werd met een reddmgshaak op de wal ge haald. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. Aanmelding voor het tweede toelatings examen voor de Handelsschool met vier jarigen cursus kan uitsluitend schriftelijk plaats hebben bij den Directeur der School, Doelenstraat, hoek Nieuwesloot, vóór 15 Augustus a.s., m?t opgave van volledigen naam en geboorte-datum van den candidaat adres van den vader, de laatstbezochte school en de klasse, waarvoor toelating wordt ge- wenscht. ITALIAANSCHE OPERA-CONCERT. Het zal ongetwijfeld voor de vele liefheb bers van opera-zang een prettige tijding zijn te vernemen, dat de ltaliaantjes weer naar Alkmaar komen. Telken jare komen zij in de maand Augustus naar Holland om alreeds voor het nieuwe opera-seizoen ken nis te maken met het Nederlandsche publiek En het is voor Alkmaar als plaats een ver heugend feit, dat het onder zijn bevolking een zoodanig kunstzinnig gedeelte telt, dat steeds de zaal voor een opera-concert zoo goed als uitverkocht is. Dit jaar zal het opera-concert op Vrijdag 3 Augustus des avonds ten 8 ure precies in 't Gulden Vlies plaats vinden, terwijl de volgende eerste solisten hunne medewerking zullen verkenen: n.1. Hilde Reggiani (so- prana leggero), Olga Brancucci (soprana lirico), Edmea Limberti (mezzo-soprano), Luigi Fort (tenore leggero), Nino Piccaluga (tenore lirico), Saturno Meletti (Baritono), Dario Caselli (Basso), Guglio de Moor (Maestro accompagnatore). Het programma zal bestaan uit Aria's van I. Vespri Siciliani, Adriana Lecouvrer, Un Ballo in Mascuera, La Wally Werther, Ri- goletto, Andrea Chenier, La Favorita, La Fanciulla del West, Lakmé, Zaza, Roberto il Diavolo, 1'Elixir d' Amore, Duet Parel- visschers, Quarete Bohème e.a. Entree-prijs 1.—, plus rechten. Plaatsbespreking vanaf Dinsdag 31 Juli dagelijks van 10—12 uur. BRAND DOOR HOOIBROEI. Als gevolg van hooibroei brak er brand uit in den hooiberg van den heer van Arm- mere te Oost Graftdijk. De plaatselijke brandweer heeft met aile macht gewerkt en het pand behouden. Het meerendeel van het hooi is echter waardeloos. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN- De Vereeniging Liefdadigheid naar Vermogen te Alkmaar doet 3 Augustus a.s. een beroep op de burgerij dezer ge meente. Haar geldmiddelen veroorloven haar niet datgene te doen, wat van haar ge vraagd en verwacht wordt, n.1. daar steun te verleenen, waar de kostwinner van een gezin tijdelijk niet in staat is zich onafhankelijk te handhaven door ziekte, gebrek aan gereedschap of be- drijfspenningen. Liefdadigheid naar Vermogen is een door en door Alkmaarsche instelling, be heerd en gedreven door vrijwillige krachten, die zich uit de burgerij steeds daartoe beschikbaar hebben gesteld en die medegewerkt hebben het contact van mensch tot menëch onder de bewo ners In stand te houden. Spontaan is dan ook de medewerking, die Liefdadigheid ondervindt bij haar poging om de geldmiddelen te verster ken. Vijf en dertig dames verklaarden zich bereid op 3 Augustus voor dit doel hare medewerking te verleenen. Moge er menige gulden onder de dub beitjes gevonden worden ln de collecte bussen. Voor velen wordt de strijd, om naar waarnemingen, verricht in den morren van 28 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mef Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M f> Rochefort. Laagste barometerstand 741,9 m M f. Karlstadt. Verwachting, geldig tot den avond van 29 Juli: Meest matige tijdelijk toenemende zuid westelijke tot westelijken wind; zwaar bewolkt tot betrokken; tijdelijk regen; weinig versn dering in temperatuur. Weeroverzicht. In den toestand kwam weinig verandering zoowel de depressie in het noorden en noord oosten als de hooge druk in het zuidwesten' blijven stationnair. Tusschen beide blijft het luchtdrukverval groot en bewegen daalgebieden van den luchtdruk. Periodes van regen en buiig weer wisselen ai met periodes van opklaring. Een weertype dat in geheel west-Europa gelijk is,' van dè Oostzee tot aan de Alpen. De depressie in het noorden verlegde haar zwaartepunt naar zuid-Zweden terwijl het minimum op de Noorsche zee vervlakt. De groote warmte in Finland wil niet wijken. Over het geheele vasteland van centraaL Europa drong de afkoeling door. Alle berg. stations tot in de Alpen zijn in wolken ge huld en melden storm. Alleen het Jungfrau joch steekt boven het wolkendek uit, met een temperatuur van 2 gr. C. Voorloopig is het vooruitzicht: buiig en regenachtig weer, met harden westenwind LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.34 uur licht op. TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Dat Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam 29 6.01 6 29 2.36 258 30 6 45 7.12 3.21 1U 31 7.28 7.55 4.05 4.21 HOOG- EN LAAO WATER TE EG MOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Dat Hoogwater Laagwater. v m. nam. v.m. nam 29 5 58 6 26 2.24 246 30 6 42 7.09 3 09 1® 31 7.25 752 3.53 4$ zich zelfstandig te handhaven, met den dag moeilijker. .1' VERKEERSVERBETERING WEO ALKMAAR-BERGEN. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. ontvingen in antwoord op een verzoek bericht van het gemeentebestuur van Bergen, dat bereids opdracht is gegeven tot verbetering van hèt uitzicht tegenover het café „Rust Wat", BENZINE KOOKTOESTEL ONTPLOFT. In pension „Op Duin" te Texel is een benzinekooktoestel ontploft, waarbij de heer H. Wuis, die zich in de keuken nabij dit toe stel bevond, dusdanige brandwonden be* kwam, dat hij zich naar Den Helder moest begeven, om in een ziekenhuis aldaar ver bonden te worden. Een begin van brand, mede door deze ontploffing ontstaan, werd spoedig gebluscht. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 Juli is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat.1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden mor gen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags ge* opend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waarge nomen. Overgiet gij ew gerente*» met mayonnaise 7 Krijgen ew clivia's „biefctukzjeu"? Heer weerom gooit dee wèl allerlei eteneveeten, schillen en doozen op de bloemen en het gras in de natoer als e ergens picnict 7 De Natuur Ss geen Vuiln1$&|i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2