HONIG'5 BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct EEN EERESCHULD. OUDE NIEDORP LOULOU MAAKT PROMOTIE. Alkmaarsch Bioscooptheater. CINEMA EN THEATER. mededeelen. Hierna kwamen in behandeling de opmerkingen van Ged. Staten ten aan zien van de begrooting 1934. De nota van beantwoording werd na eenige bespreking vastgesteld en de be grooting dienovereenkomstig gewijzigd. Het kohier wegenbelasting, werd na diverse opmerkingen met den stem van den heer Res tegen vastgesteld. Tot aankoop van grond langs Schouten bosch. Overtoom en van Oldenbarneveldweg voor aanleg van een rijwielpad langs den laatsten weg werd overgegaan. Aan de orde was de verordening tot rege ling van de jaarwedden enz. van veldwach ters. De voorzitter wees er op dat in deze ver ordening voor de eerste maal is opgenomen de wedderegeling van de strandpolitie. Dit is* de wensch van den Comm. der Koningin, die tevens ook deze aanstelt in tegenstelling met vroeger toen die aanstelling door spr. geschiedde. De heer de Nijs zeide dat deze wijziging door de regeering is opgelegd. Alleen in den kindertoeslag is wijziging gebracht en spr. vroeg of die toeslag voor de andere ambte naren ook zal worden geregeld en tevens re geling van den uniformtoeslag van de tijdel. politie aan het strand. De heer Hellinga juichte het toe dat een rechtspositie is geschapen, maar was in principe tegen kindertoeslag en zal daarom tegen de salarisregeling stemmen. Hij vond het verschil in bezoldiging tus schen. tijdel. en vaste veldwachters te groot. De voorzitter antwoordde dat het rapport Schouten dat gelijkschakeling van de loonen en salarissen beoogt ten aanzien van het overige personeel den raad spoedig zal berei ken. Daarbij zal als basis worden genomen de thans nieuwe regeling van de provincie, waarbij ook me kindertoeslagregeling reke ning is gehouden. Wat betreft de kleeding van het tijdelijk personeel, deze is geheel anders dan die van net vaste, omdat deze gekleed worden door de gemeente. Over kindertoeslag zijn de opvattingen verdeeld zij zullen wel niet tot elkaar zijn te brengen. Bij de verhouding tusschen de be looning van tijdelijk en vast politiepersoneel is in aanmerking genomen, dat de taak an ders is. De arbeidsprestatie moet de basis zijn van de loonsbepaling. De verordening werd hierop met tegen- stemming van den heer Hellinga aangeno men. Het voorstel tot intrekking van het raads besluit tot verhaal van pensioenbijdragen van het gemeentepersoneel werd aangeno men, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat dit verhaal tot 10 door de wet is ge regeld Bij het voorstel tot ongevraagd eervol ontslag aan den gasstoker J. Verdwaald heeft de heer Hellinga zich verwonderd over dit voorstel. Hij kwam tot de conclusie, dat door de aanstelling van Verdwaald als ter reinwerker op arbeidscontract een goedkoope werkkracht zal worden verkregen. De heer G. F. Res wees er op, dat door dit ontslag geen werkverruiming zal worden verkregen. m De heer de Nijs zeide, dat het een uit vloeisel is van de wet, maar dat het niet een plicht is om hem op 55-jar. leeftijd te ont slaan. De heer P. de Vries zeide: Verdwaald is thans 55 jaar. Het staat te bezien of hij wel als stoker tot 65 jaar kan worden genand- haafd. Zou dit maar enkele jaren zijn, dan zou hij nadeel ondervinden, omdat bij de nieuwe loonregeling hij een verlaagden pensioen grondslag zal krijgen en dan zün pensioen niet zoo hoog zal worden. In ae toekomst komt er wel verruiming, omdat hij als stoker niet te werk gesteld wordt en in de toekomst een derde stoker zal noodig zijn. Het voorstel werd hierna zonder stemming vastgesteld. Voor de rondvraag vroeg de voorzitter machtiging aan B. en W. om aanbiedingen tot verlaging van rente, die den geldschie ters zijn gevraagd te acepteeren. Dit voor stel werd aangenomen. Bij de rondvraag wees de heer Twisk er op, dat de schelpenvisschers een terrein aan den Zeeweg hebben gehuurd, waarop de schelpen gestort worden. Nu worden daarop auto's neergezet en de schelpen verwoest. Hij vroeg daar tegen maatregelen. De voorzitter zegde toezicht toe. Verder vroeg hij aanbrenging van borden bij Overweg bij Station en bij Overtoom voor aanwijzing gevaarlijke kruising. De voorzitter zeide, dat deze z.i. geen nut hebben. Het zal echter nog eens bezien wor den. De heer de Nijs vroeg of B. en W. niet bij de spoorwegen willen aandringen op bewa king van den overweg bij den Stetweg nu de bebouwing ter plaatse zeer groot is gewor den. De voorzitter zeide, dat een en ander zal worden gevraagd. De heer B. Res vroeg maatregelen tegen parkeeren op de Mient, waaromtrent toe zicht werd toegezegd. De heer G. F. Res wenschte, dat B. en W zullen pogen een terrein te verkrijgen van de provincie langs den v. d. Mijleweg voor parkeerterrein omdat thans de maatregel niet juist werkt. De voorzitter zegde overweging toe. Voorts wees hij er op, dat het rijwielpad aan den Zanddijk niet voldoet. De heer Hemmer zeide, dat een en ander nog niet geheel gereed is, maar men moet niet vergeten, dat dit uit een zeer zuinige beurs is aangelegd. Bovendien werkt het weer ook niet mede. Vervolgens wees de heer G. F. Res er op, dat B. en W. zich met een adres tot de Prov. Staten hebben gewend ter zake van het voor stel van het verleenen van een crediet van 1 millioen gulden voor aanleg van kabels bij niet-overname van G.E.B. om de bevolking van stroom te kunnen voorzien. Spr. meende, dat dit door B. en W. niet had moeten geschieden. Uitvoerig beantwoordde de voorzitter de opmerking van den heer Res, waarbij kwam vast te staan, dat dit wel tot de taak van B. en W. behoort. Hierna sluiting. 'Dinsdag vergaderde de raad. De voorzitter opende met een woord van dank voor de hem bewezen huldebetuigingen bij zijn intrede in de gemeente. Adres dd. 28 Juni j.l, van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding van een neutraal bijzondere school aan de Langereis houdende verzoek om overeenkom stig artikel 72 der L. O.-wet 1020 de benoo- digde gelden te willen verstrekken voor een stichting van bovende school. B. en W. stelden voor het adres in handen van hun college te stellen om prae-advies. De voorzitter zeide, dat als voorwaarde van de regeering bij een dergelijk verzoek is ge steld, dat de regeering van een zoodanig ver zoek kennis neemt, waarbij dan door B en W. van prae-advies wordt gediend. Deze voor waarden werden de gemeente ter kennis ge bracht tengevolge van hare saneering. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd door den raad besloten. Adres dd. 27 Juni j.l. van A. Mijts en zes anderen, houdende verzoek om vermindering van de personeele belasting en vrijstelling van de personeele belasting naar de- grond slag „biljarten" en vrijstelling van eenige plaatselijke belastingen. B. en W. stelden voor, het adres in handen van hun college te stellen om prae-advie». Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Schrijven dd. 17 Juli j.l. van B. J. F. Sutman Meijer, daarbij verzoekende hem ontslag te willen verleenen als secretaris der gemeente, als ambtenaar van den B. S. en als lid der schattingscommissie voor de inkomstenbelas ting. De door den heer B. J. F. Sutman Meijer gevraagde ontslagen werden hem eervol onder dankzegging van de bewezen diensten ver leend. Adres dd. 14 Juni j.l. van C. Lakeman te Blokhuizen, houdende verzoek zijn leerplich tig kind per autobus te doen vervoeren naar en van de o. L school te Oude-Niedorp. De voorzitter stelde den raad voor in comité te gaan ter nadere bespreking van dit adres. Na heropening der openbare vergadering deelde de voorzitter m?de. dat de raad beslo ten heeft om een nader overeen te komen ver goeding te verleenen. Concept-besluit tot aanvulling van de be grooting voor het dienstjaar 1934 terzake van den gewonen dienst. De voorzitter merkte op, dat van de regee ring een schrijven is ontvangen om den post voor aanbouw van een nieuwe spreekkamer aan het woonhuis van den dokter in deze gemeente te mogen verhoogen met f 120 welk bedrag zal moeten worden gebruikt voor nadere kleine veranderingen. In verband h er- TWEE MENSCHEN. In Cinema Americain. Een sterke speelfilm wordt gedraaid in het théater Cinema Américain, een film waarin vooral Gustav Frölich en Charlotte Suza nieuwe lauweren oogsten. Zij toch spelen de hoofdrollen, hij als Rochus Ena, zij als Judith, zijn jeugdliefde. Rochus is de jongste zoon uit het verarmde grafelijk geslacht Enna in Tyrol en op zijn twintigsten verjaardag zegt zijn vader hem, -at hij een levensdoel moet kiezen, eraan toevoe gend, dat zijn moeder hem wenscht te zien opgeleid tot priester, iets wat de jongeling af wijst, omdat hij Judith van den Plattenhof be geert. Het is tot haar dat hij zijn toevlucht zoekt, maar dan komt het water in volle kracht van de bergen en maakt de rivier tot een woesten stroom, die alles meevoert en ook hem en haar bange uren in wind en golven doet doorbrengen, zoodat de dood hen voor oogen staat. In doodsangst legt de gravin de gelofte af, dat Rochus priester zal worden, indien hij gered mocht wordenen Rochus verzekert Judith op hetzelfde oogenblik van zijn eeuwige liefde, nooit wil hij haar missen- Zijn moeder kan er niet toe komen hem haar gelofte mee te deelen en als een priester haar daartoe aanspoort, kost het haar een slapeloozen nacht en gaat zij ten einde raad in den vroegen ochtend naar de bergkapel om in gebed raad te vragen. Een sneeuwstorm overvalt haar en in de kapel sterft zij Als op den begrafenisdag van de gravin weer over het priesterschap van Rochus wordt gepraat, meent deze dat men hem van haar gelofte dient te ontslaan, nu die aan haar het leven kostte. Dat gebeurt evenwel niet, hij wordt priester, maar naar zijn eigen oordeel een slecht priester, omdat hij Judith niet kan vergeten. Dan wordt hij als broeder Paulus overgeplaatst naar het klooster Neustiff in zijn geboorteplaats, om daar zichzelf te ster ken. Een huwelijk op Plattenhof wordt door hem ingezegend en dat is aanleiding dat hij zijn vroegere vriendin weer ontmoet, die hem bij die gelegenheid vertelt dat zijn broer over leden is en hij dus de laatste is van zijn ge slacht. Zijn vader had haar reeds gevraagd hem te steunen in pogingen om Rochus weer thuis te krijgen, maar zij weigerde zulks Den volgenden dag wordt broeder Paulus weer op de hoeve geroepen: Judith is van de rotsen gevallen en dood opgenomen Deze film is niet alleen rijk aan mooie na- furopnamen en interieurs, maar ook aan in drukwekkende scènes. Zeer zeker zullen velen in de eerstvolgende dagen daarvan willen genieten. Het voorprogramma geeft het Movietone- nieuws en het Profilti-journaal met o.a. de T.T.-races te Assen en de onthulling van een standbeeld voor wijlen kardinaal van Rossum, en voorts een film van Venetië, de oude Itali- aansche stad met haar schilderachtige grach ten en paleizen. Het is niet de eerste maal, dat Loulou in Alkmaar promotie maakt, maar de film is te aardig om er niet tweemaal van te kunnen genieten. Loulou is Lilian Harvey, die in deze rol prent nu eens niet als prinses maar als ka mermeisje optreedt. Zij woont een gesprek bij van een jongen man en van zijn oom, een corsettenfabrikant, en hoort bij die gelegen heid, dat de jonge man van ieder meisje een dame zal kunnen maken Oompje heeft de toelage van zijn neef ingetrokken omdat hij met een jonge vrouw wil trouwen en het gelukt den vroolijken Ronnie niet hem tot andere gedachten te brengen. Als hij vertrekt loopt het kamermeisje hem achterna en be zweert hem het eens met haar te probeeren, maar Ronnie is niet in de stemming om grappen met vrouwen uit te halen. Hij ont vangt in zijn luxieuse flat een massa vrien dinnetjes en vertelt haar zijn wondere avon turen. Loulou, die tevergeefs probeert haar wat al te volgzamen vriend, den chauffeur Maxie, kwijt te raken vervoegt zich aan deze flat en wordt voor de verzamelde meis jes gebracht, die wel kans zien, althans uiterlijk, een dametje van haar te maken. Er wordt een complot gesmeed om haar zoo feuilleton Naar het Engelsch van Dorothea Gerard. 2) Zoo hadden de zaken den dag te voren ge staan, maar nu was er een totale verande ring voor mij ingetreden. Ik vroeg of er nog tijd was om op mijn besluit terug te komen en dit bleek van wel, want men scheen niet makkelijk een jonge Engelsche te vinden, die zich geroepen voelde om naar zoo'n half-barbaarsch land te gaan. Toen ik dit hoorde, en zei, dat ik bereid was tot onder handelingen, had de dame, die aan het hoofd stond van de Arbeidsbeurs, mij, geloof ik, wel willen omhelzen. Waarschijnlijk had die zaak haar al heel wat moeite gegeven en was zij dolblij er nu eindelijk eens af te ko men! Ik verliet het kantoor met een stukje papier, waarop het adres geschreven stond: Madama Walentyna Zielinska Ludniki, Postkantoor Zloczek. Toen ik naar die woorden keek, kreeg ik een gevoel, of dn zoo wezen moest; of het op mijn weg lag om naar die onbekende plaats Ludniki te moeten gaan, en dit schonk mij leed en voldoening tegelijk. Als ik daar eenmaal was, zou ik met recht uit Henry's leven zijn getreden en hem vrij laten om een te kleeden en te dresseeren, dat het haar ge lukken zal den leelijken en houterigen zoon van den corsettenfabrikant aan de haak te slaan, een jongmensch, dat alleen belang stelling voor postzegels en rauwe wortelen heeft. Op een avondfeest valt dit leelijke exemplaar van het mannelijke ras na de ont dekking, dat ook Loulou vegetariër is, in haar armen. Hij is hopeloos verliefd en het is alleen maar te betreuren, dat Loulou die verliefdheid niet deelt maar haar zinnen op Ronnie gezet heeft. Er komt nog een aller geestigste scène waarin Ronnie door zijn eigen vader verdrongen wordt, maar ten slotte komt natuurlijk alles terecht en vallen Ronnie en Loulou elkaar in de armen wat, omdat hiermede de film geëindigd is, betee- kent, dat er een gelukkig huwelijk in het vooruitzicht is. Vooraf gaat een langdurige geschiedenis waarin een paard de hoofdrol speelt, een historie, welke paardenliefhebbers zeker zal ontroeren. Een uitgebreide serie buitenlandsch nieuws in beweegbaar geillustrecrden vorm vult op gelukkige wijze het programma aan. Het Weekblad van heden bevat o m. „Paul Kemp, als hij niet filmt", de geschie denis van een viool, een compleet verhaal door D'Alvarez. Tooneelfiguren die ik ge kend heb, door Ed. Veterman (Chrispijn se nior), 'n artikel over Paderewski, Scheve- ningsche kroniek, .iet liedje, Hansepans, van Fred. van Nerevalk, muziek van Daan Nieu- wenhuijzen, enz. Qemeentecaden CASTRJCUM. Woensdag n m. 7 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Van de ingekomen s rkken is te ver melden de brochure van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. De heer de Nijs vroeg of het niet ge- wenscht is de kwestie van overname van het bedrijf aan het P. E. N. bij die vereeniging aanhangig te maken. De voorzitter zeide, dat de P. E. N.- kwestie geen algemeene landkwestie is, maar zich bepaalt tot de provincie N - Holland en wij dus in dat geval ons zouden moeten wenden tot de afd. Noord holland van deze vereeniging, welke al veel gedaan heeft ter zake. Spr. geloofde dat de kwestie alleen behoorlijke op lossing kan vinden bij arbitrage Bij het ingekomen stuk betreffende in stelling van een staatscommissie ter zake van onttrekking van water aan den bodem, zeide de heer B. Res, dat hij onlangs bij een bespreking te bloemen- daal bij het Prov. Waterleidingbedrijf, hoorde dat een onderzoek of water aan den bodem wordt onttrokken, jaren zal vorderen en hij geloofde niet dat het ge- wenscht is dit onderzoek aan deze com missie op te dragen. De voorzitter zeide, dat de heer Res de instelling van deze commissie ver keerd begrijpt. De vrees is opgewekt, clat bij oppomping van water schade aan den groei der gewassen zal ontstaan, de be langhebbenden richten zich dan met klachten tot de provincie, doch wat de provincie ten aanzien van die k: ach ten zal doen, blijft steeds een open vraag. Spr. meende dat het daarom juist is ge zien, dat ten behoeve dezer kwestie een rijkscommissie is benoemd, al wilde hij niet bestrijden, dat een grondig onder zoek wel eens lang zal kunnen duren. De heer Twisk zeide dat een bewijs in dit geval wel moeilijk zal zijn te leveren. Hoofdzaak is daarom te weten hoe zij water terug kunnen krijgen. De voorzitter zeide, dat toch nagegaan behoort te worden dat voldoende water voor de producten overblijft. Bij het verzoek van de gymnastiekvre- eeniging D. O S. omtrent het gebruik van de gymnastiekzaal van de nieuwe openbare school stelde de voorzitter voor dit te zenden naar B. en W. om ad vies. De heer Hellinga begreep dit niet goed. Tweemaal is reeds een zelfde ver zoek aan B en W. gedaan en telkens zonder opgave van redenen geweigerd. Moet nu nog een onderzoek ingesteld worden? De voorzitter zeide, dat B en W. aan vankelijk op het standpunt stonden, nooit afstaan van het lokaal. Nu men den raad vraagt willen B en W. zoowel voor- als nadeelen den raad kunnen andere keus te doen. Dit was niet half zoo heldhaftig, als het wel klinkt. De droom van mijn jongemeisjestijd was al zoozeer verbleekt zoozeer overdekt met het stof van dtze nijvere wereld, dat er eindelijk af stand van te doen, niet veel erger was dan het afscheid nemen van een lijk. Maar dit kan ons soms ook heel zwaar vallen, waar om ik dan, met goedvinden van den lezer, maar liever wil zwijgen over de gevoelens van de eerstvolgende dagen, want ik zeg en herhaal: het is niet mijn geschiedenis, die ik vertellen ga, maar die van een heel ander en veel jonger persoontje, die ook van een geheel verschillende natuur en levensopvat ting was en wier beeldschoon gezichtje nooit beschenen was door een Engelsche zon. HOOFDSTUK I. Terwijl ik mijn pakje brieven doorkijk, vind ik er tot mijn genoegen ook den eersten bij, die ik van Ludniki aan Agnes schreef, een week na aankomst aldaar; dit zal mij dus de moeite besparen van die allereerste in drukken weer in mijn geheugen te hoeven oproepen. Het was in October, dat ik voor het eerst de zee overstak en niet onder gunstige voor teekenen, want een ijzige noordenwind scheen het er op gezet te hebben om mij weg te blazen van de Britsche kust. Het vreemde land, waar ik heenging, scheen mij vrien delijker gezind dan mijn vaderland, want in Ostende begroette mij al de eerste zonne straal, dien ik gezien had sinds ik Londen verliet, en hoe verder ik kwam, hoe meer de herfstnevelen optrokken van het rijk getinte landschap. Tegen den tijd, dat ik Galicië bereikte, was de omkeer volledig: een licht blauwe, maar vlekkeloos schoone hemel welf de, een wereld, geheel verschillend van die ik tot nog toe had gekend, maar waar vele van de schokkende indrukken werden verzacht door den heerlijken zonneschijn in het schoo ne jaargetijde. Mijn brief moet echter voor mij spreken; ik laat 'm hier in zijn geheel volgen. Ludniki, 8 October 188 Beste Agnes, Dus ik heb het volbracht! De zee ligt veilig tusschen mij en mijn oude leven, mijn hoop en mijn droomvoorstellingen, en ik ben blij, dat het zoover is. Wat land, omgeving, volk en gewoonten betreft, kon ik net zoo goed op een andere planeet zijn. Maar mijn indrukken zijn ver ward: ik ben nog te zeer verbijsterd van mijn snelle reis door Europa, dat mij iets dui delijk en klaar zou zijn! Bovenal, vraag mij niet, of ik het een mooi land vind Al hing mijn leven er van af, dan zou ik dit nog niet kunnen zeggen, want alies zou moei lijken met zulk weer. Ik krijg den indruk, dat de streek onder andere omstandigheden vrij kaal en vlak zou lijken, maar met dezen zonneschijn hindert dat niets. Wij woi.en aan het begin van de groote Poolsche vlakte, die zich uitstrekt tot in Rusland, mijlen ver overdekt met velden met koren dat nu op het oogenblik natuur lijk gemaaid is met hier en daar, als een eilandje, een dorpje tusschen vruchtboomen verscholen. Behalve deze eilandjes dan en e«.n enkel park van een groot heerengoed, is de streek nagenoeg boomloos De groote bos schen, die eerlang dit deel van het land overdekten, zijn neergehouwen, om plaats te maken voor het koren: de bodem schijnt hier te vruchtbaar te wezen om er enkel boomen op te laten groeien. Het lijkt zeker, of dit wat eentonig zou zijn, maar. zooals ik reeds gezegd heb, met zulk weer kan men daar niet over oordeelen. Park Ludniki is in ieder geval niet eentonig, zal het nooit zijn, bij welke weersgesteldheid ook, daarvoor is het te rijk aan verrassingen. Ér is een bloem-, een moestuin en een boomgaard, heeft men mij te verstaan gegeven, maar deze drie loo- pen zoozeer in- en door elkaar, dat ik er nog niet in geslaagd ben ze te ontwarren. Nu richt je bijvoorbeeld je schreden naar wat een heesteraanleg lijkt, maar als je dan eep hoek omslaat, st? ie voor een uienbed of een broeibak met allemaal gebarsten ruiten of midden in een rozenaanplant. Alles schijnt eenigszinr vertegenwoordigd in dit verbijsterd mengelwerk van een park. Je kunt er grasperken vinden, waar nooit iemand een hand aan slaat, om ze te maai en, of heggen, die nooit iemand snoeit, zoo wel als prieelries, zoo dicht overgroeid, dat de kamperfoelie de rottende pilaren 'naar den grond trekt; een schommel, die in zoo lange niet gebruikt is, dat een mooie, krach tige varen er tusschen een reet van het plank je uit opschiedt. Er heerscht een gebrek aan naukweurigheid en methode over het geheel, die mij tot razernij zou brengen, als de plaats van mij was, maar, waar men zich met de makkelijke Poolsche zorgeloosheid in 't minst niet om schijnt te bekommeren. En let wel: het is volstrekt niet uit gebrek aan geld of gebrek aan handen, dat dit zoo is. want geld voor zoover ik. er over oordeelen kan, is er volop en handen zijn er zoovele, dat zelfs nu, mede werd door B. en W. het hierbo^T^ noemde concept ter vaststelling aan ï«- waarin tevens nog eenige andere klein! gingen van de begrooting voor wat bet/el!?'* gewonen dienst zijn opgenomen dea Dit concept werd door den raad zond. dtre wijzigingen vastgesteld r De heer van Zoonen vroeg zich af 0f f weer een combinatie van de betrekkingeV?"1 bui geroeester en secretaris zal willen u nu het «aar zijn meening, hetgeen door k met cijfers werd toegelicht, zeer zeker belang van de gemeente is te achten daw functies gescheiden zullen worden V zijne uiteenzeting zal het financieele v j* voor de gemeente steeds blijven. Inde-mj door de protestantsche raadsfractie ook hij behoort een schrijven aan den 0*7'°* gericht betreffende deze aangelegj-f K waarbij het financieele voordeel we-d *'d| legd. Als gevolg daarvan werd het colle^"1*" B. en W. ter bespreking van een en and V'B den C. d. K. ontboden. Tijdens deze king werden de cijfers weer overgelegd sproken. Volgens den C. d. K. zou nietT* staande die cijfers, welke onjuist bleken en nader ter griffie werden berekend l ook weer onjuist bleek te zijn het g'eB,e b lang eischen, dat de functies weder l""** nu toe gecombineerd zouden zijn. De k tk ke fractie heeft tijdens dit onderhoud te l nen gegeven dat zij een definitief s«, hetgeen zij nog niet gevormd had, zou P°8t men in verband met het door de C, d ff m°'' genomen standpunt. ,a* Nadien heeft de prot. raadsfractie nog-, haar standpunt ter kennis van den C d v bracht. Waar nu een aanbeveling door het colletf van B. en W. aan den raad was overgelegd nam de voorzitter het woord. Hij merkte op, dat bij de door den heer vaa Z.onen ter taf 1 gebrachte cijfers niet de zul. vere werkelijkheid voor nu en in de toekomst was weergegeven. Hij weerlegde voorts, dg het financieel belang van de gemeente jujg eischte, dat vooral in een kleine gemeente als deze, het financieele beheer en voorts de ge. heele administratie door één persoon zou moe. ten worden bekeken. Een persoon die alleen burgemester zou zijn, kon in verscheiden ge. vallen geen juist oordeel geven, omdat hij ia verschillende gevallen naast de admin'stratie zou staan. Het standpunt van den heer van Zoonen was het standpunt van de geheele protestantseh» raadsfractie. Waar niemand meer het woord verlangd» stelde de voorzitter voor tot stemming over ts gaan met het gevolg, dat de heer C. G. M van Baar 4 en de heer J. F. Folkers 3 stemmen op zien vereenigde. De heer van Zoonen merkte nogmaals op, dat hij bij zijne uiteenzeting namens de protesl tantsche raadsfractie in het algemeen heeft gesproken en niet persoonlijk wilde zijn. Als gevolg van de stemming werd de heer C. G. M. van Baar, burgemeester der gemeen, te benoemd tot gemeente-secretaris. De voorzitter stelde vervolgens voor d* door de hem af te leggen eedén in h&t&a* n»t den voorzitter nu tijdens deze vergadering ai te leggen en dientengevolge nam de heer J. Bakker, loco-burgemeester het presidium der vergadering over. Door den zoo juist benoemden gemeestl- secretaris werden de eeden afgelegd. Daarin nam de voorzitter weer het presidium over. Voorstel tot wijzij- der verordening, rege lende de verdeeling der werkzaamheden tus schen de verschillende ambtenaren van dei burgerlijken stand. Dit punt werd op voorstel van den voorzit ter tot een volgende vergadering aangehouden Tot onbezoldigd ambtenaar van den burger lijken stand werd benoemd de heer C. G. M. van Baar. Tot lid der commissie van toezicht op den keuringsdienst voor vee en vleesch in dei kring Barsingerhorn de heer J. v. Zoonen. Tot plaatsvervangend lid van de commissie van toezicht op den keuringsdienst voor vee en vleesch de heer C. G. van Baar. Tot lid der schattingscommissie voor de in komstenbelasting de heer C. G. M. van Baar. Rondvraag. De heer Molenaar vroeg inlich tingen in verband met de uitwatering van Nie- dorperpolder en andere polders, in verband met de waterstanden De voorzitter zegde toe dit te zullen on derzoeken. op het eind van de week, ik er nog niet in ge slaagd ben een juisten inventaris te maken van de bedienden maar enkel omdat nie mand het noodzakelijk acht dat het ander» zou zijn. „To nic nie szkodzi" is de eerste P ooisdie zin, dien ik geleerd heb en waarvan de ver taling luidt: Het komt er niet op aan. Me deze leuze gewapend zijn ze onverschillig voor veel, dat ons van bet grootste belang' voorkomt. Het huis zelve houdt het midden tusschtf een paleis en een ruime villa, is grauw, ver weerd, met een door pilaren ondersteun® veranda, die het een Grieksch aanzien geeft en is niet hooger dan de eerste verdieping met stukwerk bepleisterd, waarvan de vers# ringen hier ep daar droevig beschadigd afgebrokkeld zijn. JL De ingang staat vreemd naar den een kant geschoven in den langen, lagen vo® gevel, een onregelmatigheid, die onmid® lijk mijn scherp ontwikkelden zin voor sy® metrie kwestie. De ontvangkamers zUn.rJj en schenen mij in het eerst zoo leeg, da' meende hoe men er misschien aan de scB®> maak was en dat op z'n minst de helft het meubilair er buiten stond om ges worden, maar toen er al een week ven® was en de kamers steeds even onttakeld ven, kwam ik tot de gevolgtrekking, da zoo de normale staat van zaken was schiinlijk is dit ook maar gelukkig, wan ik den berg stof zie, die gemiddeld iedere sofa en tafel ligt, kan ik mi) z0t pen hoe ontzettend die hoeveelheid nog toenemen als het aantal verzamelp' vermeerder was. (Wordt vervolg"/-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8