!Buiie*ilatuL Spoet mijnbedrijf te voorkomen. De aanvaarding van Uw voorstel kan alleen in het besef van dien plicht haar grond vinden. Het kan U toch niet onbekend zijn, dat de mijnwekers door deze aanvaarding een offer brengen, dat in feite boven den krachten gaat zoodat het begrijpelijk is, dat in hun kring de klemmende vraag leeft of door het leg gen van deze nieuwe last op hun schouders de moeilijkheden die de crisis voor het mijn bedrijf brengt, wel op rechtvaardige wijze verdeeld. Nog altijd zijn er in het mijnbe drijf omstandigheden die dringen in de rich ting van een ontkennend antwoord op deze vraag. Wij zijn dan ook van meening, dat, indien wat wij verwachten Wijkt, dat de mijnindustrie door deze verlaging van de loonen der arbeiders, niet geholpen is, de op lossing der verdere moeilijkheden in andere richting gezocht moet worden. Wij willen er hier tevens op wijzen, dat ook het geven van ontslag, waarover thans reeds geruchten gaan, de zorgen in den kring der arbeiders sterk vergroot waarom het naar onze meening gewenscht is te bepalen, dat mocht onverhoopt ontslag noodzakelijk zijn, dat hiervoor in de eerste plaats in aanmer king komen die buitenlandsche arbeiders wier domicillie over de grens gevestigd is. HET GEVAARLIJKE MOSTERDGAS. Ongeluk bij de Hembrug. Hoe gevaarlijk Mosterdgas is, is onlangs weer gebleken in het laboratorium van de Artillerieinrichtingen aan de Hembrug. Er zouden proeven worden genomen met klee ding, die vermoedelijk tegen mosterdgas be stand zou zijn. Een der laboratorium em- ploy's de 25-jarige W. v. H. uit Zaandam, bracht een geringe hoeveelheid van het eene vertrek naar he* andere over. Bij het passee- ren van een deur sloeg deze dicht, waardoor de flesch brak. De ongelukkige werd zeer ernstig door het mosterdgas gewond. On- middelijk werd hij met chloorkalk behandeld Een der personen die hulp verleende kreeg het gas aan de hand, een vinger werd aan getast en zal waarschijnlijk worden geampu teerd. De heer v. H. werd onmiddelijk naar het Ziekenhuis te Zaandam vervoerd. AUTO GESLIPT. Vier gewonden. Gisteravond omstreeks half elf heeft tus- schen Hedel en Den Bosch een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een auto, komende uit Kerkdriel en bestuurd door H. Visser uit Kerk- driel slipte bij het passeeren van een vracht auto. De auto kwam tegen een langs den weg staande boom terecht. Van de drie inzittenden werd zekere v. d. Pol uit Kerkdriel slechts licht gewond, evenals J. Visser, een broer van den bestuurder. Even wel werd een 25-jarig meisje v. d. G. uit Kerkdriel zwaar gewond. Zij is naar het zie kenhuis in Hedel vervoerd. De chauffeur, H. Visser, kwam met den schrik vrij. De auto is zwaar gehavend. KOMT ER EEN SUBSIDIE-FONDS? De bedoeling van de regeering. De regeering heeft onder dagteekening van 27 Juli een circulaire aan alle gemeente besturen gericht, waarin zij mededeeling doet van de in overweging zijnde regeling om de lasten van den werkloozensteun ge lijkmatig over alle gemeenten te verdeelen. Het ligt in de bedoeling een werkloos heids-subsidie-fonds in te stellen, waarvan de inkomsten zullen worden aangewend ter tegemoetkoming aan de gemeenten in haar uitgaven ter zake van de werkloosheid. Als inkomsten van dit fonds zul len gelden, behalve een bedrag van 46 millioen dat in 1935, evenals in 1934, uit 's Rijks kas voor werk- loozen-uitkeeringen zal worden beschikbaar gesteld: A. 25 Opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting volgens de eerste klasse. B. 10 Opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. C 75 Opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. D. 40 pCt. van de hoofdsom der grondbelasting. Tegelijkertijd zal de thans be staande bevoegdheid der gemeenten tot heffing van 100 opcenten ge meentefondsbelasting en 50 opcen ten vermogensbelasting worden ge- wijzigd in een bevoegdheid tot heffing van 75 opcenten fondsbe lasting en 40 opcenten vermogens belasting. Door de overwogen regeling wordt een gedeelte van het gemeentelijke belasting gebied van alle gemeenten bestemd voor de dekking van de kosten van werkloozen steun. Met nadruk wordt er in de circulaire op gewezen, dat deze regeling nog slechts i n overweging is. Uitsluitend met het oog op de wenschelijkheid, dat de gemeentebestu ren met het voornemen der regeering reke ning kunnen houden bij het opmaken der be grootingen voor 1935, heeft de regeering de circulaire rondgezonden. MOTORONGEVAL TE UTRECHT. Twee zwaar gewonden. Gisteravond omstreeks tien uur had een taxichauffeur op de Voorstraat te Utrecht aan de linkerzijde van den weg eenige passagiers ingenomen. Vervolgens was hij den weg weer overgestoken aan de rechterzijde en toen hij zich "reeds op het aan dien kant gelegen rech ter tramspoor bevond, naderde uit tegenover gestelde richting een motorrijwiel. Vlak bij de auto gekomen slipte dit en sloeg naar links om. De bestuurder van het motorrijwiel, de 22- jarige J. W. en de 38-jarige duo-rijdster, mep A. J. F., geboren H., beiden woonachtig aan den Waterweg te De Bilt, raakten onder de auto. De motorrijder liep een zware hersen schudding op, terwijl de duo-rijdster een kaakfractuur cn ernstige hoofdwonden be- kwam. Beiden waren bewusteloos. Na ter plaatse door een drietal doktoren behandeld te zijn, werden zij per ziekenauto naar het St. Antonius-ziekenhuis overgebracht. In verband met hun ernstigen toestand kon nog geen ver hoor door de politie plaats vinden. Als waarschijnlijk wordt aangenomen, dat de motorrijder de voor hem rijdende auto heeft willen inhalen en daardoor naar links uitge weken is en toen zonder dat er nog een aan rijding plaatsgevonden had, onderuit geseho ven. De dame, die hedennacht tegen 1 uur tot bewustzijn kwam, is voorzien van de H. Sacre- menten der Stervenden. HET IS WEER IN OSS. Inbrekers zijn jiet gelukkig. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben eenige inbrekers te Oss een stout stukje uitgehaald, waarbij de buit hun ech ter duchtig moet zijn tegengevallen. In de buurtschap Ussen woont de bejaar de landbouwer T. te zamen met een klein zoontje, aldus de Tel.. Eenige lieden van het dievengilde waren er blijkbaar achter geko men, dat deze boer kort geleden een huisje had verkocht en de gewoonte had zijn geld in zijn tabaksdoos te bewaren, zooals dat wel meer geschiedt bij eenvoudige platte landsbewoners. Tegen middernacht werd eensklaps het kleinzoontje wakker, doordat hij gerucht aan een der vensters hoorde. Even later bemerkte hij, dat er een raam openstond, terwijl twee kerels zich buiten onder het raam ophielden. De jongen riep onmiddellijk luidkeels zijn grootvader wak ker, waarop de inbrekers hals over kop in de duisternis wegvluchtten. Toen de landbouwer daarop in zijn huis een onderzoek ging instellen, bleken reeds alle kamers doorzocht te zijn. Uit de broek van den boer, die over een stoel voor het bed had gehangen, was de tabaksdoos verdwenen. Blijkbaar hebben de dieven het uitsluitend op Óen inhoud van deze doos ge munt gehad, doch zij hadden een grooten strop. Toevallig had namelijk de boer den vorigen dag zijn geld een veiliger plaats ge geven. De buit is dan ook uiterst gering ge weest. De inhoud van de doos bestond slechts uiteen rolletje pruimtabak. In den loop van den dag deed de oude boer aangifte bij de politie. Het onderzoek leverde tot op heden geen resultaat op. DE GLADHEID VAN DEN WEG. 29-jarige vrouw doodgereden. Een wielrijdster, die Zaterdagmiddag op de Rozengracht te Amsterdam door de glad heid van den weg slipte, kwam in botsing met een wagen van de stadsreiniging. Aanvankelijk schenen de gevolgen niet ernstig; zij werd naar haar woning in de Laurierstraat 150 gebracht, waar zij bewus teloos raakte. De geneeskundige dienst ver voerde haar naar het Binnengasthuis, waar de 29-jarige vrouw, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. WEEDUIZEND GULDEN GESTOLEN. Hagenaar besturen. In den afgeloopen nacht heeft men zich door opensluiting toegang weten te verschaf fen tot de woning van den heer V. V., Jan Blankenstraat 89 te Den Haag. Tijdens de afwezigheid van de bewoners gedurende een half uur, is een geldkistje ontvreemd, waar in de heer V. V., die kastelein is, een bedrag van ongeveer 2000 bewaard had. AUTO GESLIPT EN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Bestuurder gewond. Gistermiddag omstreeks half twee heeft op den Woenselschen straatweg nabij Eindhoven een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door zekere v, d. Kamp, fabrikant te Sint Oedenrode, waarin mede wa ren gezeten de heer v. d. Rijt en een 14-jarig meisje, kwam uit de richting Eindhoven gere den. Door onbekende oorzaak slipte de auto en kwam tegen een langs den weg staanden boom terecht. De bestuurder liep eenige ontvellingen op, terwijl het meisje met den schrik vrij kwam. De heer v. d. Rijt, die aannemer is, was er echter ernstiger aan toe. Dr. van Best, die de eerste hulp verleende, constateerde een ernstige her senschudding en achtte overbrenging naar een ziekenhuis, in verband met den toestand van v. d. R., niet wenschelijk. De aannemer werd voorloopig in een nabij gelegen café binnengedragen. Hij is op medisch advies des avonds naar zijn woning vervoerd. De auto is ernstig beschadigd. KOOPT DUITSCHLAND SOJABOONEN? Koortsachtige activiteit. Volgens betrouwbare te Dairen (Mands- joekwo) uit Duitschland ontvangen berichten heeft de Duitsche regeering, die op 30 Mei plotseling een verordening had uitgevaardigd, waarin de invoer van Mandsjoerijsche soja- boonea werd verboden, gisteren verklaard, dat deze verordening buiten werking wordt ge steld. Er verluidt, dat dit laatste besluit geno men is in verband met den noodtoestand in de Duitsche olie-industrie en tevens in verband met den verbeterden toestand van de voor import bestemde fondsen, die door de afkon diging van het moratorium in ruimer mate aan wezig zijn. Als gevolg van deze berichten is plotseling een koortsachtige activiteit ontstaan om de soja-markt te Dairen, waar in de laatste paar dagen 20 tot 30.000 ton sojaboonen gekocht zijn voor verzending naar Duitschland. DUITSCH-FRAN SCHE ECONOMISCHE OVEREENKOMST. Er is overeenstemming bereikt bij de Duitsch-Fransche economische onderhande lingen. De overeenkomsten zijn Zaterdag on derteekend. De verdragslooze toestand, die anders op 1 Augustus zou zijn ingetreden, en die voor beide landen ernstig nadeel zou heb ben gebracht, is daarmede gelukkig ver meden. Het omvangrijke verdrag valt uiteen in een reeks speciale overeenkomsten. Het handels- accoord van 1927 wordt verdeeld in twee dee- len, n.1. in een handels-, vestigings- en scheep vaartverdrag en in een overeenkomst over het warenverkeer. Het eerste verdrag bevat de al- gemeene bepalingen voor den handel, de vesti ging en de scheepvaart, het tweede verdrag behelst de bepalingen voor tarieven en con tingenten. Over het algemeen zijn de bepalin gen van het vroegere verdrag gehandhaafd; slechts in onderdeelen zijn zij aangepast aan de sedert het jaar 1927 veranderde situatie. De beide verdragen zullen binnenkort gepubli ceerd worden. Een belangrijke noviteit voor de practische afwikkeling van het goederenverkeer is het wederzijdsche algemcene clearing-accoord, dat in de plaats van de betalingsovereenkomst treedt. DUITSCHE MOTORBOOT VERBRAND Schade: 15 duizend mark. Op de Havel nabij Henningsdorf brak gisteren brand uit aan boord van een ple- ziervaart-motorboot, die met twintig passa giers op de terugreis was naar Berlijn. De boot stond spoedig in lichter laaie, doch kon tijdig aan land worden gebracht, zoodat alle passagiers veilig het vaartuig konden verlaten. De brand is waarschijnlijk door een defect in den motor ontstaan. De schade bedraaet vijftien duizend mark. DUBLIN IN STAKING. Toestand dreigend. Dublin wordt door een stakingsgolf be dreigt. Behalve het feit, dat de drukkers en zetters in staking zijn, zoodat de hoofdstad zonder dagbladen is, hebben thans de arbei ders van tram en autobuslijnen verklaard, dat ook zij vanaf 4 Augustus het werk zullen neerleggen. MUSSOLINI 51 JAAR. Mussolini heeft gisteren zijn 51sten ver jaardag gevierd. DE WATERSNOOD IN POLEN. De Centrale Commissie voor het brengen van hulp aan de slachtoffers van het hooge water te Polen heeft besloten een oproep te richten tot alle Poolsche kunstenaars in het buitenland om aldaar liefdadigheids-concer ten te houden ter gunste van de noodlijden den. Desbetreffende verzoeken zullen o m ge richt worden tot Paderewski, Dronislaw Hu- bermann, Jan Kiepura en Pola Negri. RUSSISCHE NON-STOP-VLUCHT. Op 8 Augustus zal een Sovjet-eskader van drie 4-motorige vliegtuigen van het zware bommenwerpers type een non-stop vlucht ondernemen van Kiev naar Parijs. Er zullen 8 officieele personen meegaan onder leiding van den directeur der civiele lucht vaart en van den chaf van den staf der roode luchtstrijdkrachten. GRAANDIEFSTAL IN RUSLAND. Vier doodvonnissen. Officieel wordt medegedeeld: Het gerechtshof te Leningrad heeft vier lei ders van de graanvoorziening van het gebied Leningrad veroordeeld tot den dood door fu silleering wegens diefstal van graan. De dood vonnissen zijn reeds voltrokken. DE NAZI'S TE PORT-SAID. Ondervinden veel tegenkanting. De „Daily Herald" meld uit Cairo: In Port-Said is het gister bij de aankomst van den vroegeren minister-president en lei der van de nationalistische Wad-partij Na- has Pasha tot botsingen gekomen tusschen de samengestroomde menigte en de politie. De ordeverstoringen begonnen, toen ae po litie den chauffeur van den vroegeren pre mier uit de auto haalde en verving door een agent der geheime politie. Nahas Pasha Crotesteerde daartegen en ten slotte werd em toegestaan, dat zijn eigen chauffeur de auto zou besturen. Vervolgens trad de poli tie op tegen de demonstreerende menigte, waaroij een aantal schoten werden gelost. Nashas Pasha zelf werd door een slag met een gummistok getroffen. Hij sloeg daarop den agent, die hem getroffen had in zijn gezicht. Acht agenten, die door steenworpen waren gewond en drie personen uit de me nigte, die schotwonden hadden opgeloopen zijn naar het ziekenhuis overgebracht. NIEUW AMERIKAANSCH POLITIECORPS. Ter bestrijding van onlusten. Met het oog op de toenemende onlusten in Noord-Amerika, heeft de politie-commissaris generaal Gryan bevel gegeven tot inrichting van een speciaal regiment politie, dat zal bestaan uit drie bataillons van drie compag- niën elk, in totaal 1200 man omvattende. Het regiment zal een afzonderlijke machi negeweer-compagnie, een reserver-compagne, een motor- en een roode-kruis-afdeeling krij gen. Generaal Pryan ontkent, dat het regiment bedoeld is als beschermingsmaatregel bij een eventueele algememe staking, doch geeft de mogelijkheid toe, dat het bij eventueele on lusten te hulp zal worden geroepen. CHOLERA-EPIDEMIE. In China. Volgens gisteren te Shanghai ontvangen berichten zijn tengevolge van de cholera- epidemie in de provincie Honan en de om liggende gebieden reeds 100 personen om het leven gekomen. DRIE-MILLIOEN-LEENING IN CHINA. Voor opbouwdoeleinden. Een bankconsortium uit Sjanghai heeft de nationale commissie voor den economischen opbouw een leening ter beschikking gesteld van 3 millioen Mexicaansche dollars. Het geld zal besteed worden voor het leggen van een tweede spoor op den Hwainan-spoorweg en voor den aankoop van moderne machines voor de Hwainan-mijnbouw-maatsch&ppij. ERNSTIGE EXPLOSIE IN AMERIKA. 2 dooden, 18 zwaar gewonden. In een magazijn van de steenkoolmijnen te B:rea (Kentucky) zijn door onbekende oorzaak 37 kisten kruit ontploft. Twee arbeiders wer den gedood, 18 anderen zwaar gewond. Paarden. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. Fanfare wint na vier heats het hoof dn ummer. De Kennemer Sportclub heeft gisteren haar eerste meeting in dit seizoen gegeven en het is een middag geworden van sportief succes. Het weer was uitstekend. De belangstelling was be vredigend en zou misschien nog grooter zijn geweest als 's morgens de lucht niet een beetje dreigend had gestaan. Maar het buitje wachtte juist tot het einde van de courses. De opkomst der paarden was zeer goed. De geluidsinstallatie op het terrein was een mooie verbetering. Alles wat er medegedeeld werd, was overal te verstaan en zorgde vooral bij de korte baandraverij voor een vlot verloop. Tus schen de nummers werd gramofoonmnziek ge geven en na afloop van ieder eoursenummer werd de uitslag omgeroepen. Het openingsnummer, de vierde-klas-draverlj, scheen langen tijd een overwinning te zullen worden voor Wilhelm. Maar zuiver liep deze niet. Van den strijd met Welkom profiteerde op 't laatst heel handig Vrijbuiter, die de course won. Wilhelm werd als tweede aankomende gediskwalificeerd wegens telgang en daardoor kreeg Northernmann B. den tweeden prijs. In den Juliprtjs viel een mooie overwinning te noteeren voor Vlieger D. Xantippe kon zich aan den kop niet handhaven. Xuthus, gereden c -or Ockhorst, had in de eerste ronde een periode van zeer groote snelheid, doch toonde zich verder wat onwillig. Vendu bezette ten slotte de tweede plaats. De le klas heatdraverij was het mooiste nummer van den middag. Niet minder dan vier heats waren noodig vóór de strijd was beslist. Rabenhaupt was de held van de eerste heat, met als goede tweede Glochenblume. In de tweede heat kwam Arnim kranig naar voren en tegen dit paard kon Rabenhaupt zijn eerste heatverrichting niet herhalen. Het slot van dezu heat was voor Rabenhaupt minder geluk kig. Vlak voor de finish werd de sulkey krach tig aangereden, de boomen braken en Raben haupt moest worden ingehouden en was dus uitgesloten. Doch in de derde heat kreeg Arnim kraehti- gen tegenstand en wel van Maitrank. Dit paard werd door den rijder plotseling met veel geschreeuw en met talrijke zweepslagen tot de grootste krachtsinspanning aangezet en in derdaad gelukte het Arnim te slaan. Maar te midden van dezen feilen strijd bij 't ingaan van de laatste bocht, schoot plotseling Fanfare, die zeker nog wat kracht in reserve had, plotseling naar voren om onder luid applaus te winnen Toen later werd medegedeeld dat de rij-ler Geersen van het paard Maitrank door het Co mité met 25 werd beboet wegens onbehoor lijk gebruik maken van de karwats, juichte het publiek dit toe. Het Comité verdient alle hulde '•oor dit optreden. In de vierde heat mochten nu alleen de drie winnaars loopen, maar omdat Rabenhaupt was uitgevallen, werd het een duel tusscben Arnim en Fanfare, een strijd, die zonder moeite door Fanfare werd gewonnen. Voor de kortebaandraverij waren niet min der dan 31 deelnemers. Er werden zes series gereden. De omroep-installatie bewees uitste kende diensten. Alles ging vlot, het aantreden en het starten. Hartstein, Quita, Vlieger D, Quail, Qurville Patrick D en Welkom waren de seriewinnaars, de laatste doordat Wilhelm en Xenon gediskwalificeerd werden in die rit. Clara Bascom, die op 800 M. startte werd in de derde serie met gering verschil geklopt. In de finale maakte Siderius van zijn gun stige positie aan den kop met den snellen Quail uitstekend gebruik en won in snellen tijd. Ook Quita liep uitstekend. Een kleine aanrijding had nog vlak bij de stallen plaats tusschen Welkom en Hartstein. De gedetailleerde uitslagen der verschillende nummers volgen hieronder: I. Openingsprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1800 M. Prijzen 250 en 50. Inge schreven 11 paarden. Niet opgekomen Xan tippe 1760 M. 1. Vrijbuiter 1820 M. van Gebr. Knijnenbrug te Den Haag, rijder J. Knijnenbrug, tijd 2.55 (1.36); 2. Northernman B 1800 M. van J. M. Schoon te Medemblik, rijder J. Vergaai, tijd 23"* 1/5. Niet geplaatst: Welkom 1820 M. (2.581/5); Waltrude S 1760 M. (3.00 1/5), Weeskind S. W. 1800 M. (3.02 2/5); Yack 1760 M. (3.04); Dulie B 1800 M. (3.10); Rimboe 1800 M. (3.10 4/5); Xenon 1760 M. (3.131/5). Gediskwalificeerd wegens telgang Wilhelm 1820 M. in 2.56 2/5, tweede aankomende. IL Juliprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Prijzen 300 en 100. Inge schreven 10 paarden. Niet opgekomen Wal deck Pyrmont 2000 M., Frank 2020 M. en Win- nie Scott 2020 M. 1. Vlieger D 2060 M. van J. De Vlieger te Nieuw Vennep, rijder eig., tijd 3.04 2,5 (1.30); 2. Vendu 2020 M. van G. Ensing te Soest, rij der eig., tijd 3.06. Niet geplaatst: Xantippe 1960 M. (3.06 2/5; Xuthus 2060 M. (3.11); Ulyssus 2000 M. (3.17 2/5). Ingehouden Up-to-date 2000 M. en Our Uhlan B 2040 M. III. Zomerprijs. Heatdraverij-handicap le klasse. Afstand 1610 M. Prijzen 500 en 50 voo. den tweeden aankomende in de beslissen de heat. Ingeschreven 20 paarden. Niet opgekomen: Slavin 1610 M., Kapt. de Bruane 1610 M., Nan- cy Lincoln 1610 M., Uitblinker K 1630 M., Lockner 1630 M., Vauban 1630 M., Druy 1650 M., Nelly Duffy 1670 M. le heat, 12 paarden: 1. Rabenhaupt 1630 M. van Stal Oestgeest, rijder N. v. Leeuwen, tijd 2.26 4/5 (1.30); 2e, 3e, enz. Glockeblume 1670 M. (2.28 3/5); Stormlooper 1610 M. (2.29 1/5); Arnim 1610 M. (2.30 2/5); Rose Morgan 1650 M. (2.30 2/5); Edzard 1650 M. (2.30 4/5); Quette- villezoon 1630 M (2.31); Maitrank 1630 M (2.32 3/5); Fanfare 1650 M. (2.33); Saffier 1630 M. (2.361/5); Sir Axworthy K 1630 M. (2-36 4 5); Quick G 1610 M. (2.37 2/5). Gedistanceerd de laatste drie. 2e heat, 9 paarden: 1. Arnim 1610 M. van Stal Woudesteyn, rijder J. Kruithoff, tijd 2.25 2,5 (UI); 2e, 3e enz. Stormlooper 1610 M. (2.26 3/5); Edzard 1650 M. (Z29 3 4); Quette- villezoon 1630 M. (2.29 4/5); Maitrank 1630 M. (2.32 1/5); Glockenblume 1670 M. (2.33); Fan fare 1650 M. (2.33 2,5); Rose Morgan 1650 M. (2.74 3/5). Ingehouden Rabenhaupt. Gedistanceerd Rose Morgan. 3e heat, 7 paarden: 1. Fanfare 1650 M. van Gebr. Knijnenburg te den Haag, rijder J. Knij- nenburg, tijd 2.25 (1.28); 2e, 3e enz. Maitrank 1630 M. (2.25 4/5); Quettevillezoon 1630 M. (2.26 2/5); Stormlooper 1610 M. (2.29 4/5); Arnim 1610 M. (2.30 3/5); Edzard 1650 M. (2.33 2/5); Glockenblume 1670 M. (2.33 3/5). 4e en beslissende heat, 2 paarden: 1. Fanfare 1650 M., tijd 2.37 1/5; 2. Arnim 1610 M., tijd 2.42. IV. Kortebaanprijs. Draverij kortebaan, max. afstand 800 M. Prijzen 200, 75, 25. Ingeschreven 35 paarden. Niet opgekomen Idylle 740 M., Anna Bradforts Guy 780 M., Konora 740 M. en Kapt. de Bruane 760 M. le serie: Fanfare 780 M., Hartstein 760 M., Waltrude S. 720 M„ Fatima 790 M., Occasion 760 M, Sir Axworthy 770 M.: 1. Hartstein (1.06 1/5). 2e serie: Betty Worthy 780 M., Quita 790 M., Stormlooper 760 M., Our Uhlan B. 750 M., Trotteur 760 M.: 1. Quita (1.05 3/5). 3e serie: Rentner 760 M., Vlieger D 770 M., Clara Boscom 800 M„ Monte Carlo 750 M., Quick G 760 M.: 1. Vlieger D (1.05 3/5). 4e serie: Uilenspiegel 750 M., Qualiteit 740 M„ Ora Setzer B 770 M., Quail 720 M., Vrijbuiter 720 M.: 1. Quail (1.05 1/5). 5e serie: Queen Ethel 770 M., Uniform 770 M„ Welkom 730 M., Wilhelm 750 M., Xenon 700 M.: 1. Welkom (1.08 3/5). 6e serie: Northernmann B 750 M., Raben haupt 770 M., Odessa 770 M., Roulette 740 M. en Qurville Patrick D 750 M.: 1. Qurville Pa trick D. Finale, 6 paarden: 1. Quail 720 M., van K. C. G. Verkijk, den Haag, berijder M. Siderius, tijd 1.03 2/5. 2. Quita 790 M., van J. v. Leeuwen te Wijk aan Duin, rijder eigenaar. 3. Vlieger D 770 M., van J. de Vlieger te N.-Vennep, rijder J. de Vlieger. 4. Qurville, 5. Hartstein. Welkom inge houden. De volgende meeting van de K. Sportclub is vastgesteld op 14 October. Watersport. UITSLAG WEDSTRIJD ZEIL- EN WATERSPORTVEREENIGING UITOEEST. Zondag heeft de zeil- en watersportver- eeniging „Uitgeest" haar eersten invitatie wedstrijd gehouden. De uitslagen luiden: B.M. Klasse (5 deelnemers): 1. T. Kries met Joker tijd 1 uur 15 min., 36 seconden, lid van O.Z.2. Reijne met Sintra tijd 1 uur 16 min. 5 seconden, lid van O.Z.; 3. Van Leeuwen met Anni Willy 1 uur 17 min. 5 seconden, lid van O.Z. B.M. klasse C (12 deelnemers): 1. Steen stra tijd 1 uur 20 min. 15 sec., lid van O.Z.; 2. Van der Stad, tijd 1 uur 20 min. 52 sec., lid van O.Z.3. Jb. Krom, tijd 1 uur 22 min. 56 sec., lid van Z.W.V.U.; 4. W. Steinhau- ser, tijd 1 uur 23 min., 42 sec., lid van Z.W. V.U.; 5. Verdonk tijd 1 uur, 23 min., 48 sec., lid van O.Z. B.M. klasse 6 M. (5 deelnemers): 1. M. Kezer, tüd 1 uur 12 min. 19 sec., lid van Z.W.V.U.; 2. T. Spijker, tijd 1 u. 12 min. 23 sec., lid van Z.W.V.U.; 3. KI. Starreveld, tijd 1 u. 12 min. 34 sec., lid Z.W.V.U. Gemengde klasse (6 deelnemers): 1. B. Hos, tijd 1 u. 21 min. 53 sec., lid van Z W. V U.; 2. N. Bos, tijd 1 u. 21 min. 58 sec., lid van O.Z.; 3. Vermeulen, tijd 1 u. 26 min 59 sec., lid van O.Z. Zwemmen. NEDERLAND WINT VAN FRANKRIJK. In Sittard werden gisteren zwemwed strijden gehouden tusschen de ploegen van Nederland en Frankrijk. Zoowel onze dames als onze heeren wonnen met zeer groot verschil. De uitslagen waren: 100 M. vrije 6lag dames: 1. W. den Ouden (Holland) 1 m. 6 1/5 sec.; 2. R. Mastenbroek (Holland) 1 m. 7 1/5 sec 3 R. Blondeau (Frankrijk) 1 m. 12 1/5 sec 4. Berlioux (Frankrijk) 1 m. 19 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. Kreffer (Holland) 1 m. 3 1/5 sec.; 2. S. Mooi (Hol land) 1 min. 3 2/5 sec.; 3. Nakache (Frankrijk) 1 m. 4 3/5 sec., 4. Schatz (Frankrijk) 1 m. 5 2/5 sec. 200 M schoolslag dames: 1. C. Huy- bers (Holland) 3 m. 17 2/5 6ec 2. F. Hes- sel (Holland) 3 m. 21 sec.; 3. Guéth (Frankrijk) 3 m. 27 sec.; 4. Maurer (Frankrijk) 3 m. 29 3/5 sec. 200 M schoolslag heeren: 1. Benolt (Frankrijk) 3 m. 4 4/5 6ec.; 2. H Paerl (Holland) 3 m. 14 sec.; 3. A v. Kalker (Holland) 3 m. 14 2/5 sec.; 4. Lefebre (Frankrijk) 3 m. 24 1/5 sec. 100 M- rugslag dames: 1 en 2. Th. Blondeau (Frankrijk) en P. Oversloot (Holland) beiden in 1 m. 21 sec.; 3. M. Senff (Holland) 1 m. 25 1/5 sec 4. Motto (Frankrk) 1 m. 30 3/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. Scheffer (Holland) 1 m. 14 4/5 sec.; 2. P. J Senff (Holland) 1 m. 18 3/5 sec.; 3 Philippot (Frankrk) 1 m. 19 4/5 sec.; 4. Barbit (Frankrijk) 1 ril 24 2/5 sec. 4 X 100 M estafette vrije slag dames: 1 Holland fh 4 m. 41 1/5 sec.; 2. Frank rijk in 5 m. 6 2/5 sec. 5 X 50 M estafette vrije slag heeren: 1 Holland in 2 m. 22 sec.; 2. Frankrijk in 2 m. 35 1/5 sec. Waterpolo heeren-jeugd Holland- Frankrijk 21 Totaal uitslag: dames: Holland 32 pnt., Frankrijk 16 pnt.; heeren-jeugd: Hol land 41 pnt.; Frankrijk 22 pnt,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7