Deka tnberoom Agenda .58ucyedifke Stand Stad m Om&eowQ. £uchtoaact JCeck School Onze Jiolcmen J-ngezMtdw Stukken Ü-Udschciftm lüeec&edcht JUmnieums overal verkrijgbaar. Toen het overlijdens bericht bekend werd. Telegram van den ex-keizer. Rouwbeklag. Rouw in Neudeck. Hitler president. DE OUDE RIJWIELPLAATJES. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Morgen speldjesaag. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Wat vandaag de aandacht trok Lm Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. B i oscopea Victoria Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ken je niet en toch heb ik je lief (rom); hoofdrollen Magda Schneider en Willy Forst. Toegang eiken leetfijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Twee menscben (rom.), hoofdrollen Gustav Fröhlig en Charlotte Suza. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Loulou maakt promotie (amus.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 2 Augustus. 10 uur, Sted. Muziektuin, Schaakdag Alkm. Schaakvereeniging V. V. V. 8 uur, café Central, openbare vergadering bloemistenpatroonsvereenigingdrie spre kers. Kermis te Heiloo. Vrijdag 3 Augustus. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert Italiaansche opera. Duitschland is nu verbroken. Op het oogen- blik heerscht het nationaal-socialisme, dat echter sterker schijnt dan het is, het natio naal-socialisme, dat juist in deze weken harde moreele klappen kreeg. Nu moet het Duitsche volk een nieuwen president kiezen. En de vraag is: wien zal het kiezen? Is het inderdaad waar, dat de hertog van Brunswijk als eerste candidaat zal worden gesteld? En moeten wij daaruit opmaken, dat Hitier begrijpt, dat een ver tegenwoordiger van den ouden Duitschen adel op dit oogenblik wenschelijk is ten aan zien van het buitenland? Het heeft er tenminste den schijn van. Europa zal met groote belangstelling allereerst uitzien naar het resultaat der eerstvolgende verkiezingen. En het zal mis schien in een hertog van Brunswijk eerder een staatshoofd willen zien dan in een ras- echten nazi. Von Hindenburg was oud en kon zelf wei nig meer doen. Trouwens zijn macht was zeer beperkt. Maar ondanks alles bleef hij een centrale figuur, bleef hij vooral een historische figuur, aan wien het ongetwijfeld te danken is geweest, dat Duitschland niet in een burgeroorlog is gewikkeld. Maar straks? Zal de opvolger van den grijzen staatsman de macht en de gave heb ben, om als het noodig is de massa in rust te houden? De geschiedenis zal het leeren. Intusschen bereikt ons juist het bericht, dat Hitier zich toch candidaat wil laten stellen. Er zou dan een volksstemming wor den gehouden, waarbij de keus zal worden gelaten met „ja" of „neen" te stemmen op Hitier. De uitslag zal dan, zoo zegt het telegram verder, over de geheele wereld worden mede gedeeld als een beslissend bewijs van eenheid van de Duitsche natie ten aanzien van de oneenjgheden en moeilijkheden, welke het land dezen zomer heeft doorgemaakt. De mogelijkheid van eenige actie om Hitier uit te schakelen, schijnt zeer klein. Het leger zal ongetwijfeld trouw blijven aan Hitier, daar er op het oogenblik geen ander in aan merking komende candidaat voor het presi dentschap is. Tot zoover het telegram. Dat verandert natuurlijk niet aan hetgeen wij hierboven reeds schreven. Wij blijven van meening, dat een presidentschap van Hitler momenteel ongewenscht is t.o.v. het buitenland. In Duitschland was men natuurlijk op al les voorbereid, toen bekend werd, dat de rijkspresident ziek was geworden. Echter, men merkte in het openbaar weinig In aile steden ging het leven gewoon zijn gang en ook de radio-stations bleven hun gewone programma's geven. Hedenmorgen om 9 uur 25 braken echter alle Duitsche zenders tegelijk hun uitzendin gen af. Op dat moment was het overlijdens bericht van president von Hindenburg uit Neudeck te Berlijn ontvangen. Onmiddellijk schakelden alle zenders over op Berlijn en van daaruit deelde rijksminister dr. Göbbels het Duitsche volk mede, dat von Hindenburg het tijdelijke met het eeuwige had verwis seld. Daarna zwegen de zenders. Direct na de ontvangst van het officieel e overlijdensbericht van den Duitschen rijks president werden overal de vlaggen halfstok geheschen, ten teeken van rouw. De Duitsche ex-keizer heeft den zoon van rijkspresident von Hindenburg, overste von Hindenburg, in verband met het overlijden van den rijkspresident generaal-veldmaar- schalk een telegram gezonden, dat aldus luidt: „De keizerin en ik treuren met bewogen hart met U en het geheele Duitsche volk. Een door God buitengewoon rijk gezegend leven heeft zijn vervulling gevonden. De kroonprins zal den vereeuwigden held van Tannenberg in Neudeck onzen laatsten groet overbrengen". In den loop van hedenochtend kwamen zeer velen op de Duitsche delegatie te 's-Gra- venhage hun deelneming betuigen met het overlijden van rijkspresident von Hinden burg, De meeste gezanten en zaakgelastigden van vreemde landen, alsmede verschillende vrien den van Duitschland of van den gezant zet ten hun handteekening in de registers. Korten tijd na het overlijden van den rijkspresident werd op de woning van Von Hindenburg de blauw-wit-roode vlag, als mede de president-standaard geheschen. In het kleine plaatsje Freistadt bij Neudeck begonnen even voor 10 uur hedenmorgen de klokken te luiden De bevolking van de om geving vernam op die manier de doods tijding. De arbeiders van het landgoed Neudeck werden van de velden geroepen. Alle werk zaamheden werden stopgezet. E>e rijkspresident, die gistermiddag na het korte bezoek van Adolf Hitler in slaap was gevallen, is sindsdien niet meer volledig tot bewustzijn gekomen. Enkele minuten na zijn dood werd het bericht in Berlijn bekend en om 9.15 uur daalde van het gebouw van den rijkspresi dent de presidentstandaard half-stok. Ter zelfder tijd kwamen de ambtenaren en em ployés van den president in de tuinzaal bij een voor een korte herdenkingsplechtigheid. Te ongeveer 10 uur hedenmorgen deelde de rijksminister dr Göbbels over de Duitsche zenders de wet mede, waarbij de functie van rijkspresident en rijkskanselier zijn samen gesmolten, zoodat Hitler dus vanaf heden ook rijkspresident is van de Duitsche repu bliek. Voorts deelde Göbbels een wet mede be treffende de staatsbegrafenis van den over leden generaal-veldmaarschalk en verder een verordening van den rijksweerminister, waarbij de rouw van 14 dagen voor alle of ficieren der weermacht wordt afgekondigd; verder een verordening van den rijksminister van binnenlandsche zaken en van den rijks minister voor volksvoorlichting en propa ganda, waarin een volksrouw van 14 dagen wordt bepaald; en tenslotte een verordening van den plaatsvervanger van Hitler, betref fende een rouw van 14 dagen voor alle par tij-instanties, benevens een oproep van den rijksweerminister en van den overste-gene raal tot de weermacht. Deze bekendmakingen werden beëindigd met het lied: „Ich hatt' ein Kameraden". „Uw actie is ons zoo sympathiek, dat het bestuur eenparig besloot u op deze manier daarvan te doen blijken". Ziehier een zinnetje uit een schrijven van de Alkmaarsche gymnastiekver. „Turnlust", die ons tegelijkertijd een rijksdaalder zond voor onze verloting. Al weer zijn wij dus in de gelegenheid, om een nieuw kostbaar rijwielplaatje te koopen en opnieuw zal dus straks een van de zeer velen, die het oude plaatje bij ons brach ten, voor niks en niemendal een fonkelnieuw plaatje in zijn bezit krijgen. Weet u lezer, wat vanmorgen zoo eigen aardig was? Op een gegeven moment hield de stroom van oude plaatjes op en direct stroomde het van de lucht: regen! Wat later kwamen nieuwe zendingen oude plaatjes en tegelijkertijd de zon. Dat spelletje heeft zich in den loop van den morgen twee keer voltrokken. Maarregen in de vacantie, dat is niet gezellig. Wij moeten zonnestraal hebben! En als het morgen dus voortdurend plaat jes regent, zal het geen water regenen! Dan hebben wij zonnestraal en Zonnestraal heeftplaatjes En wij zijn dan allemaal tevreden! Men meldt ons uit Heiloo, dat de inwo ners aldaar hun plaatjes kunnen afgeven aan de garage v. Geelen en v. d. Berkhout, die zoo bereidwillig zal zijn deze plaatjes aan ons af te leveren. DE VEREENVOUDIGDE BEHANDELING VAN STRAFZAKEN. Bij beschikking van den minister van justitie zijn: aangewezen met ingang van 1 September voor den tijd van twee jaar in de enkelvou dige kamer voor de vereenvoudigde behande ling van strafzaken van de rechtbank te Alkmaar: tot lid A. M. Ledeboer, rechter; tot plaatsvervangend lid mr. J. Krabbe, mr. W. A. Ubbens, mr. H. M. Fruin, allen rech ter. RIJKSCONCESSIES ELECTRICITEITS- VOORZIENING IN NOORDHOLLAND. Bij Kon. besluit van 23 Juli is wijziging gebracht in de voorwaarden van de aan de provincie Noord-Holland verleende conces sie voor den aanleg en de exploitatie van in richtingen en van werken tot net voortbren gen, geleiden, transformeeren, verdeelen en leveren van electriciteit. Voorts is bij Kon. besluit van 23 Juli wij ziging gebracht in de voorwaarden van de aan ae gemeente Amsterdam verleende con cessie voor den aanleg en de exploitatie van inrichtingen en van werken tot het geleiden, transformeeren, verdeelen en leveren van electriciteit. TANTE POS IN ACTIE. Er wordt wel eens geklaagd, dat de poste rijen slordig zijn, dat ze dit of dat vergeten, dat zij een belangrijke brief veel te laat be stellen, enz. enz. Maar een compliment krij gen de posterijen slechts zeer zelden. Echter getuigt het volgende o.i. wel van een scherpzinnigheid. Heden ontving het be stuur der gymnastiekvereeniging Turnlust n.1. een inschrijving voor haar te houden 30 K M. wandeltocht op 12 Augustus a.s. De inschrijving was gericht aan „den se cretaris van het comité der te houden wan deltocht te Alkmaar" en prompt op tijd bracht de post het schrijven aan het juiste adres in de Stuartstraat HOOFDINGELANDEN BENOEMD. Tot hoofdingelanden van den Schring- kaagpolder zijn benoemd de heeren P. Pluis- ter en T. Kater te Barsingerhorn. GESLAAGD. Voor het te Haarlem gehouden examen hoofdacte is geslaagd onze stadgenoote T~°! J. J. Mulder. OPHEFFING DER BANNE NIEUWE NIEDORP. Overdracht aan het hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwar tier. Het bestuur der banne Nieuwe Niedorp heeft besloten alle wegen ter lengte van 20 K M. over te dragen aan het hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier en de banne op te heffen. Voorts besloot men het ongebouwd in de belasting te betrekken tegen 3 van de be lastbare opbrengst. Hierdoor is het mogelijk, dat de lasten voor de landeigenaars worden verlaagd. Alle wegen zullen nu van een vast wegdek worden voorzien, wat een groote verbetering beteekent. BRAND DOOR HOOIBROEI. Hedenmorgen ongeveer 5 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een hooimijt, staande achter de boerderij van den heer Dekker op het Zeglis. Waar voor uitbreiding de boerderij staat n.1. nog al ingebouwd gevreesd werd, werd met vrij veel materiaal uit gerukt, doch de brandende hooimassa kon met drie stralen snel bedwongen worden. OUD-NOTARISKLERK GEARRESTEERD WEGENS OPLICHTING. Een voormalige notarisklerk, die door de politie te Amsterdam was aangehouden als verdacht van verschillende oplichtingen, welke ten nadeele van verschillende personen in de omgeving van Bovenkarspel zouden zijn gepleegd, is na verhoor van de justitie ingesloten in het huis van bewaring. IN VRIJHEID GESTELD. De Amsterdammer H., die door de poli tie te Heerhugowaard in den nacht van 27 op 28 Juli j.r was gearresteerd, aangezien hij zich op verdachte wfjze ophield nabij de coöp. maalderij ert naar het huis van bewa ring te Alkmaar was overgebracht, is weder om op vrije voeten gesteld. ZIJN KNECHT MET EEN ZWEEP GESLAGEN. Tegen een koopman te Bergen, die den 17-jarigen loopknecht T. één dezer dagen met een zweep een slag in het gelaat gaf, tengevolge waarvan deze bloedend werd ver wond, is proces-verbaal opgemaakt. RECTIFICATIE. De heer J. Verweel, die te Zaandam is ge slaagd voor het examen Boekhouden M.O. (uitgaande van de Ver. van Leeraren van handelswetenschappen) woont te Bergen. Morgen, 3 Augustus, heeft deze ver- eeniging het plan een inzameling te houden ten einde haar kasmiddelen te versterken. Waar de benoodigde steun in de laat ste jaren een steeds hooger bedrag ver tegenwoordigt (wat kon men vroeger met 10 15 goed werk doen, terwijl thans meestal 25 en hooger noodig is om iets blijvends te bereiken) en het stamkapitaal slechts nu en dan eens met een legaat bedacht wordt het ledental slechts met moeite op peil ge houden kan worden daar moet wel ingeteerd worden! En toch is het werk der vereeniging zeker meer noodig dan vroeger, want het is van overwegend belang voor de minder met aardsche goederen gezegen de stadgenooten, dat zij in dezen zoo moeilijken tijd niet hun zelfstandigheid verliezen, dat zij een hulpvaardige hand vinden om tijdelijke tegenslagen te overkomen, die anders zouden uitloopen op blijvende hulpbehoevendheid. Een gift, een renteloos voorschot voor directen steun, voor aankoop van ge reedschap en handelspenningen zijn de wapenen waarmede de vereeniging strijdt tegen deze tijdelijke onheilsvol.'e omstandigheden. Liefdadigheid naar Vermogen bestaat nu bijna vijftig jaar en heeft onafgebro ken de sympathie der bevolking mogen ondervinden en ook nu weer onmid dellijk verklaarden zich een vijfendertig tal stadgenooten bereid hulp te ver- leenen. Wanneer zij U morgen om een bijdra ge zullen verzoeken, zoo grijpt dan deze gelegenheid aan om een goede daad te doen! Alle giften zijn welkom; toch moge met alle bescheidenheid nog eens de nadruk gelegd worden op het devies der vereeniging: „Liefdadigheid naar Ver mogen". Moge menig grooter geldstuk geofferd worden bij de vele kleine ga ven. Beiden worden dankbaar aanvaard. Moge 3 Augustus 1934 met gulden let ters in het (kas)boek der vereeniging worden ingeschreven! De Snip is heden op thuisreis te Bangkok geland. De Oehoe landde te Bandoeng. DE „IJSVOGEL" NAAR INDIE. Hedenmorgen te 4.54 u. is de „Ijsvogel" van Schiphol naar Indië vertrokken. Zes passagiers zullen de reis geheel of gedeelte lijk meemaken. Hedenmorgen om 7.41 u. is de Ijsvogel in Leipzig geland. BESLUIT TOT OPHEFFING VAN EEN SCHOOL VERNIETIGD. Bij K. B. is vernietigd het besluit van Ged. Staten van Friesland, waarbij was be sloten tot opheffing van de openbare lagere school te Ballum, gemeente Ameland. BONGKREK-VERGIFTIGING. Reeds 5 dooden op Java. In de dessa Tjiklapa nabij Sidaredja op Java is Bongkrek-vergiftiging voorgekomen. In totaal zijn 10 personen aangetast waar van vijf zijn overleden en 3 stervende zijn. Geneeskundige hulp is derwaarts gezonden. DE OUD-GEPENSIONNEERDE MILITAIREN WACHTEN OP EEN DAAD. Zeer Geachte Hoofdredacteur, Terwille van beknoptheid zal ik niet uit weiden over de stellig gedane beloften in 1915 door Zijne Excellentie Bosboom, in 1924 door minister Ruys de Beerenbrouck en in 1926 door de Tweede Kamer. Ook niet over den drang, die in de laatste jaren in de beide Kamers is uitgeoefend tot verbetering van de pensioenen der oud- gepensionneerde militairen, maar slechts aandacht vragen voor het verhandelde in de Eerste Kamer op 16 Februari 1934. Ver schillende leden van deze Kamer hebben toen met klem aangedrongen op verbetering van de pensioenen der oud-gepensionneerde militairen anders dan door middel van de bestaande onredelijke en krenkende steunre geling (stichtingswet) Het antwoord, dat daarop is gegeven, mag al niet koninklijk zijn, maar dan toch excel lent. De minister van defensie erkende n.1. op gemelden datum om.: „dat de finan cieele toestand van de oud-gepensionneerde militairen ongunstig afsteekt bij den gelde- lijken toestand van andere gepensionneerde en dat er dus aan gedacht kan worden om een verschil in behandeling weg te nemen". Deze lofwaardige erkenning, die niets aan duidelijkheid te wenschen laat en het verder toen door Zijne Excellentie gesprokene: „dat men een broedende kip niet moet verontrus ten, dat de zaak in bespreking is en daarom aan de Kamer wordt gevraagd de resultaten van dit onderzoek en die besprekingen met eenig vertrouwen af te wachten", heeft bij de oud-gepensionneerde militairen in hooge mate verwachtingen opgewekt. Er wordt dan ook met verlangen uitgezien naar een daad, bestaande in verbetering van hun pensioen op de wijze, als door vele, ja wel door alie Kamerleden, verlangd, n.1. gelijkstelling daarvan met dat van de oud-gepensionneerde bu rgerambtenaren Moge dan spoedig worden voldaan aan de zoo lofwaardige erkenning en gedane beloften van genoemden bewindsman op 16 Februari 1934 in de Eerste Kamer, opdat de hierbedoelde oud-landsdienaren niet ver der in nood en bitterheid ondergaan. U, mijnheer de hoofdredacteur, grooten dank voor de opname, Hoogachtend, OUD-OND.-OFFICIER. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het christelijk gezin. De jongste aflevering van dit populaire tijd schrift opent met een artikel van Th. Eerdmans over den dood van prins Willem den Zwijger, die op 10 Juli 1584 door sluipmoordenaarshand vieL „Kwakzalverij en amuletten" is het on derwerp, waaraan G. J. Peelen dezen keer een artikel wijdde. Hij wijst erop, dat reeds lang vóór het begin der christelijke jaartelling de meeste volken een onuitroeibaar geloof hadden in de geneeskrachtige werking en doodwerende eigenschappen van allerlei metalen en vooral van edelsteenen, en dat deze vorm van bijge loof zich tot in onze dagen heeft gehandhaafd, zij het dan ook minder sterk dan eertijds. J. J. van der Meulen herinnert aan den mis lukten Pool-onderzoekingstocht van den Brit- schen admiraal John Franklin, die in Mei 1845 uitvoer en van welke expeditie nooit meer iets is gehoord. Ds. F. C. Meister vertelt van zijn indrukken van Milaan. R. Vedder schreef een artikel over besmettelijke ziekten en over infectie. In „Dagen van ontroering" schrijft dr. J. Veldkamp over den dood van prins Hen drik en de onlusten in Amsterdam. Ds. Boer- koel wijdt zijn buitenlandsch overzicht dezen keer geheel aan de donderkoppen aan den Duitschen hemel. Ook dit zeer interessante nummer is weer rijk geïllustreerd. Holland op Reis". „Holland op Reis" van 1 Augustus laat Roeland van Ruyven aan 't woord over Aar- hups en 't Jutlandsche dorp; in een aardig geïllustreerd artikel wordt ons de primitieve bekoring van het Deensche leven geschilder I. E. P. Weber, leider van het Nederlandsche Bergkamp in Italië, geeft een beschouwing over Tirol. De reisiubriek bevat weer ettelijke aantrekkelijke bizonder heden, o.a. over reizen naar Oberammergau. naar waarnmingen, verricht in den morgen van 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768,6 m.M t Vardö. e Laagste barometerstand 741,7 m.M Holyhead. Verwachting, geldig tot den avond van Augustus: Matige tijdelijk wellicht krachtige, z^ Iijke tot westelijke of noordwestelijke wind- zwaar bewolkt met opklaringen; nog kans op eenige regenbuien; aanvankelijk iets ko? Ier; later weinig verandering in tempera, tuur. Weeroverzicht. Reeds in de weerkaart van gistermiddag maakte zich een depressie-storing kenbaar die 's morgens door het ontbreken van scheepsberichten onopgemerkt bleef. Gister avond had deze storing toenemend in diepte zich verder kenbaar gemaakt en thans ligt haar centrum over de Iersche zee. Vooral aan haar zuid- en oostzijde waait het hard over het Kanaal uit west tot zuidwest. Over de westelijke noordzee uit zuid tot zuidoost. Ook vielen rond de kern zware regens. Op vele plaatsen hoeveelheden van ver boven de 10 mM. De invloed van dit storingsgebied strekte zich ook over Frankrijk en onze om- geving uit. Zoodoende verdween de hooge druk over Frankrijk en de verwachte weers- verbetering bleef uit. Over het grootste ge deelte van Frankrijk, onze omgeving en De nemarken, is de lucht betrokken en het weer regenachtig. In Zweden en Noorwegen blijft de hooge druk standhouden. Het is er behalve in het uiterste zuiden van Noorwe. gen goed weer, hier en daar zelfs met abnor maal hooge temperaturen. Over Duifsch- land werd het koeler, plaatselijk kwamen in Midden- en Zuid-Duitschland zware buien voor. (München 19 m.M.) Nadat in den komenden avond en nacht eenige regen zal vallen is de waarschijnlijkheid groot dat het tegen den ochtend wat op zal klaren Morgen overdag kunnen bij gebroken lucht nog eenige buitjes voorkomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.22 uur licht op. HOOG- FN LAAG WATER TE BERGEN AKN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater.. v.m. rum. v.m. aas 6.16 63fe 3 10.01 1032 4 11.09 11 44 7.14 7.47 5 0.29 8.29 9.08 6 1.05 1 51 950 10.26 7 220 2.50 1059 1125 8 3.06 3.34 11.52 HOOG EN LAAG WATER TE EG.MOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. vm. nam. v.m. nam. 3 958 10/29 6.04 626 4 11.06 11.41 7.02 735 5 0.26 8.17 8 56 6 1.02 1.48 9.38 10.14 7 2.17 2.47 10.47 11.16 8 3.03 3.31 11.40 Rijkspresident von Hindenburg over leden. Hitler volgt hem op. Nu de Weensche putsch is afgeloo- pen. (Buitenland.) Spanje een weinig rumoerig. (Buiten land.) Geheime orde van Göring. (Buiten land.) Minister Deckers over zijn tocht naar Denemarken. (Binnenland.) (Zie verder eventueel laatste berichten). GETROUWD: Simon Mettes en Trijntje Tesselaar. Hendricus Buijs en Anna de Boer. Vitto- rio Rosa en Muria Rasch. Hendrik van Velthoven en Jannetje Groen. GEBOREN: Cornelia Alida, d. van Gerrit van 't Voort en Geertruida de Ridder. Hendrik, z van Hendrik Burger en Johanna Opborst. Emerentia Maria, d. van Gerrebrandm Boerlage en Neeltje Schouten. OVERLEDEN: Pieter Huiberts 86 jaar. DE BRIEF UIT HET VERLEDEN. Vanaf morgen zal in de bioscoop „C i fj ma Americain" het b°vengenoeni filmwerk draaien, waarvan de Tel. de w gende recensie geeft: he{ Een filmverhaal, gedramatiseerd witte doek, kent geen remmen als een van tijd en plaats Het overspant rui van tijd en plaats zonder dat de eenhcw r broken wordt

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2