Nassau Tax Vreeselijke Gholera-epidemie in Britsch-indië. Agenda Obmtenland JSiunentand, JUovuiciacd Tlieuws Rif dl per ^Rechtszaken IBucqedijke Stand Hijdschtiften Haatste Betichten £and: en 'Jeiin&ouw £xichtuaact Jhuist m Wetenschap 'lUe&Aecicfu Stad en Omqeoinq. Ruim 1000 dooden. LANGENDIJK. Het jubileum der gasfabriek. KOEDIJK. NOORDSCHARWOUDE. BROEK OP LANGENDIJK. DIRKSHORN. EGMOND AAN DEN HOEF. SCHERMERHORN. Nassauplein t Tel. 257 DE MARINESTUKKEN TERECHT, Kist was ongeopend. GASVERSTIKKING TE AMERSFOORT. 7-jarig meisje overleden. NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. Op 24 en 25 Augustus. f oh, Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., eiken avond half 8, hoofdnummer Drie toffe jongens van het vreemdelingen legioen (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-Theater, eiken avond half 8, hoofdnummer Sehnsucht 202 (rom hoofd rollen Magda Schneider en Fritz Schultz. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer Er was eens 'n prins (operette); hoofdrollen Trude Marlen, Willy Fritsch, Paul Hörbiger, Ida Wüst. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, eiken avond half 8, hoofdnummer De brief uit het verleden (rom.); hoofdrollen Margaret Sullyvan en John Boles. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zondag 5 Augustus. 2 uur, opening Alkmaarsche Wielerbaan met internationale wedstrijden. 8 uur, café Graanhandel, derde neder laagwedstrijd A.K.V. S. S. S.Achilles uit Wormerveer. had tegen bepaalde krijgsmaatregelen. Op eens riep een der ministers: „Laten we niet vitten! Laten we alleen het gezonde verstand laten spreken". „Het gezonde verstand a'.- leen is niet voldoende zei Hindenburg, „wanneer we het uitsluitend daarmee moes ten doen, zou geen soldaat in den ooriog gaan". Onder opsnijders. Gedurende den veldtocht van 18701871, waaraan hij als luitenant heeft deelgenomen, was hij tusschen een troepje kameraden te rechtgekomen, die duchtig zaten op te schep pen. Ik heb vijftien man gevangen genomen, zei er een. En ik heb dertig Franzosen neergelegd, zei een tweede. En jij? vroeg iemand aan Hindenburg, wat heb jij gedaan? „Ik ben doodgeschoten", antwoordde Hindenburg. In 1928 ontving de president de afgevaar digden der tooneelschrijvers en componisten op het internationaal congres voor auteurs recht, te Berlijn gehouden. Hierbij richtte hij zich tot Max von Schillings en zei: Daar hier de vertegenwoordigers van vele landen vergaderd zijn, hoop ik, dat wij die heeren betere muziek zullen voortzetten, dan die, waarop wij allen tezamen de wereld in 1914 hebben vergast. Op een keer moest Hindenburg een trein reis van drie uur maken en een officier, die hem een boek zou brengen, kwam niet op dagen. Dan zult u 3 uur niets moeten doen, merkte tenslotte iemand op, waarna Hindenburg antwoordde: Veldslagen mag men desnoods verliezen, maar zijn tijd niet. In het district Ganjam in de Pro vincie Madras (Br. Indië) is een vreeselijke cholera-epidemie uitge broken. Twintig doktoren hebben zich per vliegtuig uit Calcutta der waarts begeven. De landwegen zijn bijna onbegaanbaar ten gevolge van de vele ossenwagens, waarmede de dooden worden vervoerd naar de gebruikelijke brandstapels. De officieele doodenlijst meldt tot dusverre reeds ruim 1000 dooden, maar men vreest, dat het aantal veel en veel grooter zal zijn, daar vele boeren uit angst voor aanmel ding bij de overheid hun dooden heimelijk verbranden. Het werk der doktoren wordt zeer bemoeilijkt door de tegenzin, die de inboorlingen hebben tegen inenting, daar zij vreezen daardoor den toorn van de godin, die de epidemie heeft ver oorzaakt, nog meer te prikkelen. De cholera heeft zich ook uitge breid over de centrale provincies en de vereenigde provincies van Indië, waar reeds 550 slachtoffers sedert het begin Juli zijn gevallen. In de centrale provincies alleen reeds zijn in de vorige week 1500 menschen overleden. PROPAGANDA VOOR HET BOEK. Uitslag van de prijsvraag voor een reclamebiljet! De jury voor de prijsvraag voor een biljet, bestemd voor het maken van propaganda voer het boek en uitgeschreven door het be stuur van de Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels, heeft aan genoemd bestuur verslag uitgebracht en me degedeeld, aan welke ontwerpers de drie prijzen zullen moeten woren uitgekeerd. Er varen 275 ontwerpen ingekomen, yan welke 241 uitvielen, de beneden redelijke eischen bleven of niet in alle opzichten aan de inge stelde voorwaarden veldeden. Na een tweede schifting vielen nog 26 ontwerpen uit, waar van een 16-tal wel kwaliteiten vertoonden, maar om verschillende redenen toch te wei nig aan het doel beantwoordden. Over bleven dus 8 ontwerpen, waarvan na nauwgezette beoordeeling de helft afviel Hiervan moest tenslotte nog één uitvallen, want er waren drie prijzen uitgeloofd. Bij opening der naambrieven bleek, dat de eerste prijs 300) moet worden toegekend aan den heer Albert Klijn te Amsterdam, de tweede prijs 200 aan den heer W. Heijnen te Venlo, en de derde prijs aan den heer F Hazeveld te Amsterdam. De juiy bestond uit de heeren: W. F. Gouwe, J. van Krimpen, W. A. van Leer, S. Noothoven van Goor en S. H. de Roos. EXAMEN BOEKHOUDEN. De uitslag der examens in boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van leeraren in het boekhouden, te Amster dam in Juni j.1. in twaalf steden gehouden, is aldus: totaal 503 candidaten, niet opge komen 2, teruggetrokken 3, geslaagd 311. Men deelt ons mede, dat het in de be doeling van de commissie van beheer der gemeenschappelijke lichtbedrijven voor Lan- gendijk en St. Pancras ligt, het 25-jarig be staan der gasfabriek op 2 Januari te vieren en dan tegelijkertijd het 25-jarig jubileum van den directeur te herdenken. Bij de gister gehouden verkiezing van een lid der banne Koedijk werd gekozen de heer Jb. Kramer Hz. in de plaats van den heer Jb. Zwetsman, die aftrad wegens hoogen leeftijd. Herkozen werd de heer C. Spaan. Deze ver kiezing was bij enkele candidaatstelling. Donderdagavond werd door de harmonie „Excelsior", onder leiding van den heer P. Pranger, een concert gegeven in de muziektent achter de school. Er werden een achttal num mers gegeven, waaronder de ouverture Egmont van L. van Beethoven en de Menuet des Follets uit La Damnation de Faust van Hector Berlioz, resp. verplicht en vrij nummer voor het te Half weg te houden concours. Deze nummers werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd en het was jammer dat niet meerdere personen aanwezig waren. T ZAND. Mej. G. Dignum alhier behaalde het diplo ma aan de r. k. huishoudschool te Bergen (N.H.) Draverij op 19 Aug. In het café van den heer H. Schrieken al hier werd een algemeene jaarvergadering ge houden van de plaatselijke harddraverijvereeni- ging „De Toekomst". Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening over 1933 in ontvangst en uitgaaf sloot met een be drag van 97.50. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Paarlberg, M. Jimmink en G. W. Noot, werden herkozen. De draverij werd bepaald op Zondag 19 Aug. a.s., waarbij prijzen van 40, 20, 10 en 5 zullen worden verreden. Donderdag werd door het gemengd-, koor, het mannenkoor en het muziekcorps een gezamelijk concert gegeven in den tuin achter de pasetorie der herv. kerk. Een 15-tal nummers werden ten gehoore febracht. Jammer was het, dat door den arden wind veel van het geluid verloren ging. Tot hoofdingeland van de banne Haren karspel is herbenoemd de heer P. Nieuw- boer. 55-jarig huwelijksfeest. Gister herdacht het echtpaar Jac. de WaardKareis zijn 55-jarige echtver- eeniging. Zij zijn reep. 83 en 80 jaar oud en men ziet ze nog dagelijks samen ter kerke gaan. Ofschoon zij gedacht hadden, den dag in stilte te herdenken, deelde toch nog een groot deel van den Hoef in hun feest stemming, daar het fanfarecorps des avonds om pl.m. 8 uur een serenade kwam brengen. De jubilaris dankte den directeur, den heer Wester, persoonlijk voor deze atten tie. Uitstapje ouden van dagen. Begunstigd door een prachtigen zo merdag had Woensdag j.1. het jaarlijk- sche uitstapje met de ouden van dagen plaats. Gezeten in 2 groote autobussen, werd naar Amsterdam gereden, waar geluncht werd. Hierna ging het via Bus- sum naar Hilversum, waar het stadhuis en de -tudio's werden bezien; verder via Soestdijk, waar vóór het paleis halt werd gehouden en de Naald werd gezien, met Soesterberg als eindpunt. Ook hier werd weder iets gebruikt en het militaire vliegkamp bezichtigd. Te rug werd gereden over Baarn en Laren naar Valkeveen, waar een geruimen tijd in den tuin werd vertoefd, waarna de terugtocht langs den provincialen weg Zaandam—Alkmaar plaats had en men ten 9 uur arriveerde bij het café Van der Oord, waar allen uitstapten en hartelijk werden toegesproken door den voor zitter, den heer J. de Groot. Ten slotte werd door allen gezongen een door den heer L. G. v. d. Meulen vervaardigd lied, speciaal gemaakt voor dit uitstapje, 4 en 6 persoonswajjens (GROOTSTE WAGENPARK) KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 3 Augustus 1934. Mondelinge uitspraken). Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: A. Z. ie Zijpe, J. M. te Hoorn, N. D. te Limmen, A. D. te Schagen, ieder f 3.— boete of 3 dagen hechtenis. H- v. W. te Wormer, N. A. F. W. te Amsterdam, H. A. de J. te Beemster, P. M. te Heiloo, A. F. te Amsterdam, H. K. te Limmen, H. J. te Bar- singerhorn, P. B. te Schagen, G. M. te den Helder, G. V. te St. Jansteen, C. B. te V/ie- ringerwaard, E. B. te Zijpe, C J- de W. te Zijpe, H. B. te Winkd, P. Z. te Wiennger- waard, ieder 4.boete of 4 dagen hechte nis. R. P. te Castricum, A. J- v d. H. te Zaandam, H. J. B. te Amsterdam, J. T. K. te Heusbroek. C. A V. te Nijmegen, L. S. te den Helder. B. de K. te Heeren veen, H. J. K. te Schagen. J J. W. te Amsterdam, ieder 5.boete of 5 dagen hechtenis. J. S. B. te Heiloo, C B. te Zaandam, M. V. te As sendelft, G. B te Zaandam, F. F. S. te Zaandam, ieder 6.boete óf 6 dagen hechtenis. J. V. te Beverwijk, S. T. te Apel doorn, J. S. te Zaandam, W. H. F. te Leeuwarden, ieder 8.boete of 8 dagen hechtenis. J. J. te Harenkarspel 4.— f 2.boete of 4 en 2 dagen hechtenis. J. H. te Callantsoog, f 10.boete of 10 dagen hechtenis. J. G. E. te Hilligersberg, f 12.— boete of 12 dagen hechtenis. J. V. te Broek op Langend ijk, 6.boete of 2 weken tuchtschool. Overtredingen van de politieverordenin gen: L. S. te Bakkum, L. G. te Rheden, P. B. te Schagen, L H. te Velsen, L. B. te IJmui- den, W. S. te Alkmaar, H. A. te Bolsward, ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis. Th. C. v. S. te Heiloo, J. R. te Limmen, P. C. te Heiloo, A. N. te Limmen, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. J. W. B te Amsterdam. J. W. M. te Arnhem, ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de visscherijwet: F. V. te Uitgeest. E. E te Beemster, J. J. T. T. te Amsterdam, Th. G B. te Heerhugowaard, ieder 4.boete of 4 dagen hechtenis. C. K. te Heiloo 10.boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van het Kanaalreglement: P. S. H. te Amsterdam, 2— boete of 1 dag hechtenis. A. v. d. W. te Zandvoort 2 x 1.boete of 2 x 1 dag hechtenis Overtreding van het Rijkswegenreglement: N. P. te Oudorp, 5.— boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap) J. M. S. te Heerhugowaard 4.boete of 4 dagen hechtenis. v Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond) N. V. Pzn. te Egmond aan Zee, J. D. Hzn te Egmond aan Zee, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. KOEDIJK (Juli). Geboren: Cornelis Gerrit, z. v. Bertus de Groot en Trijntje Kuiper. Petronella Johanna, d. v. Pieter Korver en Grietje Pastoor. Ca- tharina Johanna, d. v. Adrianus Wester en Adriana Maria Brink. Overleden: Gerrit Klomp, oud 39 jaar, echtgenoot van Maartje Wink Saartje van Leijen, oud 59 jaar, echtgenoote van Pieter Hartman. BROEK OP LANGENDIJK (Juli). Geboren: Cornelia, d. v. C. de Groot en A. Meurs. Maartje, d. v. G. Beers en W. van der Molen. Getrouwd: K. Mammen te Zuidscharwou- de en M. Vroegop. Overleden: Jan Spaans, oud 55 jaar. EGMOND-BINNEN (Juli). Geboren: Nicolaas Theodcrus, z. v. Nico- laas Broekhof en Catharina van Ruiten. Pie ter Johannes, z. v. Johannes Petrus Wagner en Arendje van Duivenboden. Maximiliaan, z. v. Johannes Liefting en Christina Nuyens. Maximiliaan, z. v. Eduard Skotarczak en Alida Ki.jn. Olof, z. v. Olof Huiberts en Maria Hopman. Margaretha Aafje, d. v. Jan Mod der en Catharina Brouwer. Petrus, z. v. Cor nelis Zentveld en Maria Klaver. Catharina Maria, d. v. Jacob Zomerdijk en Cornelia Ja- coba Res. Ondertrouwd: Johannes Simon Witte brood en Margaretha Bras. Teunis Olij te Purmerend en Jansje Genet. Getrouwd: Matheus Stoker te Egmond aan Zee en Cornelia Ursem. Overleden: Klaas van Lienen, 60 jaar, wonende te Alkmaar Johannes Tromp, 27 j. OUDKARSPEL (Juli). Getrouwd: Arie Leijen en Tjipkje Geerts- ma. Pieter Cornelis Dissel te Koedijk en Neeltje Schot. Jacob Put en Margaretha Bakker. Petrus Blijleven te Noordschar- woude en Divera Maria Spaans. Magazine ,flova". „Nova" is deze maand met een badnum- mer verschenen en opent met een verhaal van J. P. Baljé „De blonde Nimf", dat zich ken merkt door een verrassend slot. Vermakelijk en eveneens verrassend is de bijdrage vau Guus Betlem „Een kwestie van mode" Car- la Haramer schreef (en illustreerde) een lugubere geschiedenis „De verdwenen hoed", terwijl er voorts nog een wrang en cynisch maar uitstekend verhaal is van Jaap Smook: „R.LR," Wan de vertalingen verdienen vooral ver melding het fantastische verhaal van Carel Gapek „De verdwenen tooneelspeler" en een goed dectective-verhaal „De Steek van de wesp" door Richard Connell. Ook van de Oostenrijksche schrijfster Gina Kaus bevat dit nummer een bijdrage „Het kind van zijn vader". In het filmsupplement trof ons vooral een artikel „Knud Rasmussen's laatste groet", terwijl Max Tak een open brief schrijft aan een onbekenden mijnheer, die zich laatdun kend over een door hem niet bewonderde film uitliet. Tusschen den tekst o.m. foto's van Marga ret Lindsay, Kathe von Nagy en Carole Lombard. Meisjesleven. Gehuld in een kleurig omslag van Hans Borrebach, een meisje in een zweefvliegtuig voorstellende, verscheen bij Valkhoff Co. te Amersfoort de Augustus-aflevering van „Meisjesleven". Een groot deel van deze aflevering is aan de sport gewijd, C. de Marees van Swin- deren vertelt spanende ervaringen uit zijn opleiding tot zweefvlieger. Over de techniek van het kampeeren schrijft G H. van der Veen en over die van het roeien Titia den Hartog. Frank Ar- noldi droeg een geestig gedicht bij, ge ïllustreerd door Willi Bredijk, dat de te genstellingen belicht tusschen een meis je thuis en een meisje in het kamp. Ook de bijdrage van de redactrice, Willy Pétillon is aan de vacantie gewijd; zij zet haar serie „Wat zal ik worden" voort met een artikel over kinderver zorging. Op humoristische wijze be schrijft Cissy van Marxveldt de geschie denis van een onuitstaanbaar dames hondje. De nieuwe film van Frank Lloyd, de regisseur van Cavalcade, heet Berkeley Square. Ze zal binnenkort in Nederland worden uitgebracht, Riek Willink—Pinto schrijft er over in haar filmrubriek. (Ongecorrigeerd.) De vermiste Engelsche kist- documenten der admiraliteit, die onderweg van Londen naar Porthmouth verloren was ge gaan, is gevonden en aan de poli tie ter hand gesteld. De kist was ongeopend. De 7-jarige Reina Heines uit Zaandijk, die bij haar oom op den Arnhemschen weg te Amers foort logeerde, is hedennacht door gasverstik- king om het leven gekomen. De oorzaak is het breken van een gasslang, waardoor het gas vrij uit kon vloeien. GROOTE BRAND. In Goehoengapi op Koeta Radja is brand uitgebroken. 128 huizen en 28 rijstpakhuizen zijn in de asch gelegd. Persoonlijke onge lukken vonden niet plaats. De slachtoffers worden van overheidswege gesteund. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd in het veilingsgebouw van de Langedijker Groentencentrale de derde droge bloembollenveiling gehouden. De aan voer was iets kleiner dan de vorige week. De handel was heel wat minder graag dan toen. Er waren maar enkele partijen, die iets meer dan den minimumprijs opbrachten, van de 280 nummers zijn er 80 verkocht. De meeste der verkochte partijen gingen voor den minimum prijs van de hand. De kleinere soorten, de maten 10 en 11, von den meer koopers dan de groote maat. Muril- lo's, La Reine, Couleur Cardinal en ook een groot gedeelte van de Will Copland bleven on verkocht. UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. Naar het Weekblad voor de Bloembollen cultuur verneemt, is er een zeer groote mate van waarschijnlijkheid, dat het contigent voor invoer van bloembollen in Denemarken, dat op 300.000 K.G. was gesteld, zal wor den verhoogd tot 600.000 K G. DE POST VLUCHTEN OP INDIE. Snip (terugreis) vertrokken van Bangkok aangekomen te Calcutta. Ijsvogel (heenreis) vertrokken van Athene aangekomen te Rutbah, Door de zorgen van de commissie voor luchttourisme van de K.N.V. voor lucht vaart zal ook dit jaar met medewerking van de militaire luchtvaart-afdeeling den marine luchtvaartdienst, de nationale luchtvaart- school, de Nederlandsche Aeroclubs, de K.L. N., de A.N.W.B., het bureau voor lucht tourisme K.N.V.V.L.-A.N.W.B. en de A.N. V.V. een Nederlandsche rondvlucht georga niseerd worden op 24 en 25 Aug. VIJF GRAM RADIUM VOOR JAPAN, Uit Tokio wordt gemeld: De familie Mitsoei, een der rijkste families van Japan, heeft vijf gram radium besteld in den Belgischen Congo. De kosten hier van bedragen één nillioen yen. Vier gram zal ter beschikking worden gesteld van het Japansche Kanker Instituut: het vijfde gram is bestemd voor het Instituut voor Natuurkundig Onderzoek'. naar waarnemingen, verricht in den mornen van 4 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl Mm Instituut te De Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Augustus: Zwakke tot matigen noordelijke tot weste- lijken wind; betrokken tot zwaar of half Ju. wolkt; aanvankelijk nog kans op regen, weinig verandering in temperatuur, Weero verzicht. De depressie over de Britsche eilanden vulde op en nam in befeekenis af. Intusschen stroomen de koelere luchtmassa's uit da zuidelijken sector van dit minimum Fraat. rijk binnen. Zij brachten daar afkoeling tn' zware neerslag. Zoo had Biarritz 57- e!1 Dyon 28 m.M. regen. Een nieuwe verrassing in de druk verde®. ling deed zich voor door de ontwikkeling van een depressie over Finland die buiten, gewoon zware regens veroorzaakte, vooral in het zuiden en over Zwitserland. Zürich tapte 58-, Freidrichshafen 58-, Berlijn 39. en Karlsruhe 22 m.M. af. De invloed van deze depressie strekt zich thans ook over ons land en Denemarken uit In noord-west Duitschland daalde de ba. rometer plaatselijk vrij sterk. Hoogstwaar schijnlijk zal dit minimum zich in noord- oostelijke richting bewegen, de wind zal dientengevolge van noord naaf west krim. pen en weer eenigszins in kracht toenemen. Thans is het vrijwel overal nog rustig weer. Slechts over de Pyreneeën stormt het. In Scandinavië blijft inder den hoogen druk invloed het weer goed. Over Frankrijk is tengevolge van uitbreiding van de Azo-' ren-hoogedruk langzamerhand verbetering te verwachten. HOOG- FN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater. I-aagwater. vm n-m. y.m na-m. 5 0 29 8.29 9.06 6 1.05 1.51 9 50 10.26 7 220 2 50 10.59 U28 8 3 06 3.34 U.52 HOOG- EN LAAO WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). A u g ustus. Dat. Hoogwater Laagwater. v.m. nam. vm. nam. 5: 026 8 17 6 1.02 1 48 9 38 10S 7 2 17 2 47 1047 Ilji 8 3.03 3.31 11 40 DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag om 5 uur is op den Heerenweg te Bergen een 17-jarig meisje, dat links van den rijweg fietste, toen zij omkeek, tegen een auto opgereden. Met een gapende wonde aan den voet is het meisje na voorloopig verbonden ie zijn, naar de ouderlijke woning te Cas tricum overgebracht NIET GOED UITGEKEKEN. Gistermiddag had op de Hoflaan te Bergen bij het Maasdammerwegje een vrij ernstig ongeluk plaats. Het 15-jarig® meisje Dr. uit Bergen stak, zonder uit tè kijken, den rijweg over en werd door een auto,, die met een ongeveer 50 K M. snel heid reed. gegrepen. Het meisje kreeg een lichte hersen-, schudding en vermoeedlijk een schou-; derbladkweTsuur. Het is naar het stads*, ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. BRANDJE IN DE DIESELTRE1N. In den Dieseltrein, die vandaag weer eens een proefrit maakte, ontstond vanmorgen een klein brandje, toen de trein even voorbij het rangeerterrein was. Met een paar emmers water werd het brandje geblucht, waarnaar de trein naar het emplacement reed. GEEN SPREEKUUR WETHOUDER- A.s. Maandag is wethouder Westerhof verhinderd spreekuur te houden. ;- HEROPENING CAFE. Het voormalige café 't Zwaantje bij d*T Heilooërbrug is in andere handen overge gaan en thans, na eenige inwendige vjj£ fraaiingen, heropend onder den naam t nemer Hoekje. Het zal voor de Pass®S'?v. van de autobussen een genoegen zijn, te ten, dat er vlak in de nabijheid een ge1# heid, waar onder het genot van consump tegen billijken prijs het vertrek dezer v tuigen kan worden afgewacht. De nieu - ondernemer, de heer A. Veis, zal de flw regelingen in zijn zaak aanwezig hebbete FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faM sementen: te lo. van J H Olderson, kruidenier^ Den Helder, met benoeming van vftD Ubbens tot rechter-commissaris e mr. Buiskool tot curator; g0ic- 2o. van P. Smit, bloemenventer w huizen, met benoeming van nu" tot rechter-commissaris en van Lange tot curator.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2