Agenda 3 Huizen in de asch gelegd. Doet een bod! £aalste éedchlm JUüüümaal Tlieuws Jietk School Stad m Omgeving. lüeec&edcht Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur: Zondags gesloten. Dagelijks van 105 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereniging in het Waaggebouw. Bioscopen. Cinema Amerkain, eiken avond half 8, hoofdnummer De gunst van generaal Yen (rom.); hoofdrollen Barbara Stanwyck en Nils Asther. Extra: Bloemencorso te Ber gen. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., eiken avor.d half 8, hoofdnummer de tweede episode van Drie toffe jongens van het vreemdelingenlegioen (sens.) Extra: Bloemencorso te Bergen. Toegang boven 14 ^Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-Theater, eiken avond half 8, hoofdnummer College Humor (kom.); hoofd rollen Bing Grosby, Richard Arlen, Mary Carlisle Extra: Studentenliefde (rom.); hoofdrollen Fritz Kampers en Lien Deyers Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, eiken avond half 8, hoofdnummer Einmal eine grosze Dame sein (operette)hoofdrol len Kathe von Nagy, Wolf Albach—Retty en Ida Wüst. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag- en Donderdagavond, telkens half 8, hoofdnummer Walzerkrieg (rom.); hoofdrollen Willy Fritsch en Renate Müller. Toegang alle leeftijden. politie en justitie is ingesteld, zal hier klaar heid moeten brengen. Behalve de heer Vermeer heeft zich bij het reddingswerk in het bijzonder nog verdienste lijk gemaakt de heer Gebr. van Heyst, die zich eveneens te water begeven heeft. Een enorme vuurzee. In den afgeloopen nacht heeft te Heerenwaarden (Gld.) een ernstige brand gewoed, waarbij 3 woonhui zen totaal in de asch zijn gelegd. De brandweer van Heerenwaarden, geassisteerd door de brandweer van den Bosch, was met alle beschik bare materiaal ter plaatse, daar werd gevreesd, dat het vuur tenge volge van den hevigen wind nog meer huizen zou aantasten. Men slaagde erin, het vuur te beperken. Deze huizen werden bewoond door de gezinnen van T. v. Royen, B. Brinkman en F. v. d. Helden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Nadere bizonderheden over den brand. Omtrent den ernstigen brand, die in den af geloopen nacht te Heerenwaarden heeft ge woed, vernemen wij nader, dat de brand werd ontdekt omstreeks half een door een aantal feestgangers, die huiswaarts keerden. Zij zagen, dat het huis van den heer van Rooyen, dat aan het begin van het dorp aan den Maasdijk staat, in brand stond. Zij waarschuwden den bewoner, die rustig te slapen lag. De man kon zich in nachtgewaad redden. Uit het perceel kon men van den inboedel niets meer in veiligheid brengen, daar het vurr zoo snel om zich heen greep, dat er geen red den aan was. Tengevolge van den hevigen wind sloeg het vuur over naar het huis van B. Brinkman, dat aan de overzijde van den Maasdijk aan de Hoogstraat ligt. Zoowel het huis van van R. als dat van B. hebben rieten daken, zoodat het vuur gelegenheid had zich snel uit te breiden Van dit huis sloeg het vuur vervolgens over naar het aan de andere zijde van de Hoogstraat gelegen pand, bewoond door den heer F. v. d. Helden. De families Brinkman en van der Helden slaagden er in, nog een deel van den inboedel tijdig naar buiten te brengen. Hun perceelen gingen evenals dat van den heer van Rooyen geheel verloren. Ook het perceel van den heer v. d. Helden was met riet bedekt. Alles was tegen brand verzekerd, de woning van van R. echter slechts zeer laag. De brandweren van Heerenwaarden, Rossum en den Bosch slaagden er in den brand tot deze drie perceelen te beperken. van de stembureaux en de gemeentelijke auto riteiten van de gemeenten, die aan oe verkie zingen deelnemen, gearresteerd en vervolgd zullen worden. De generaliteit van Catelonië beeft beslo ten, haar vollen steun te geven aa: de Basken in hun conflict tegen de regeering te Ma drid. DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEG. De Sovjet-ambassadeur te Tokio bracht gisteren een bezoek aan den Japanschen mi nister van buitenlandsche zaken Hirota, ten einde hem mede te deelen, dat de Sovjet-re- ?eering definitief had besloten, het op 2o uni j.1. door het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken gedane voorstel inzake den verkoop van den Chineeschen Ooster spoorweg aan Mandsioekwo te verwerpen. Na diepgaande fcestudeering had de Sovjet- regeering besloten, den Mantsjoerijscben autoriteiten nogmaals haar tegenvoorstellen van 31 Juli ter ernstige overweging aan te bevelen. Hirota antwoordde, dat hij persoonlijk geen enkel ander voorstel in overweging ken nemen, doch hij zou de mededeelingen van den ambassadeur aan Mantsjoekwo over brengen. DUITSCHER DCOR DUITSCHEN KOMMIES NEERGESCHOTEN. Gisteravond trachtte de 31-jarige Duitscher W. D. om niet bekende redenen komende uit Weckberg op 15 K.M. afstand van de grens tusschen Effelt en Vlodrop Nederlandsch grondgebied te bereiken. Hij werd bij deze poging achtervolgd door een Duitschen commies. D., die op de fiets was, waadde met zijn rijwiel door de beek, die het Duit- sche en Nederla.idsche grondgebied ter plaatse scheidt. Toen hij zich op Nederlandschen bodem iievond loste de Duitsche kommies, die op dat oogenblik aan de Duitsche zijde van de grens stond, een schot, dat het slachtoffer in het rechter bovenbeen trof. Als gevolg daarvan zakte hij ineen en verloor veel bloed. De maechaussee te Vlodrop heeft de zaak in onderzoek. TWEE DOODEN BIJ BRAND. Gisteren raakte door tot nog toe onbeken de oorzaak te Munster een dorschmachine en een hoeveelheid graan in brand. Hierbij kwamen een 52-jarige metselaar en een 19- jarig meisje, die zich niet in veiligheid kon den stellen, in de vlammen om. ENORME BRAND IN DUITSCH DORP. 15 boerderijen vernield. In het dorpje Schönberg in Mecklen- burg zijn in den afgeloopen nacht door een groote brand 15 boerderijen met in totaal 48 gebouwen geheel afgebrand, terwijl veel vee in de vlammen omkwam. Ook ditmaal vermoedt men, dat brand stichting de oorzaak is. Het dorp is in de laatste vijf jaar reeds drie maal door dergelijke branden geteisterd. Men constateerde toen brandstichting, zon der dat men er in slaagde de daders op te sporen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 11 Aug. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 150000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 3.10 3.30, 58—60 3.203.50, 60--62 3.203.60, 62—64 3.503.70, 64 —66 .60—.90. 70.000 stuks Eenden eieren 2.50—2.70. (Ongecorrigeerd.) DUITSCHE PREDIKANTEN GESCHORST. In verband met de nationale synode der Duit6ch-Evangelische Kerk te Ber lijn wordt medegedeeld, dat wederom vijf predikanten in Rijnland zijn ge schorst. Ter synode werd verklaard, dat in totaal ongeveer 800 geestelijken zijn gestraft sedert het begin van het kerk- conflict. HET CONFLICT IN SPANJE. Het conflict tusschen de Baskische genten ten en de Spaansche regeering te Madrid is nog steeds niet opgelost. Beide partijen blij ven op hun standpunt staan. De Basken hebben hun voornemen her haald, Zondag een inter-provinciale commis sie te zullen kiezen, om hun privilege te ver dedigen, dat hun toestaat, zelf de belasting vast te stellen en een bepaald bedrag aan Madrid te betalen. De regeering heeft aan gekondigd, dat zij deze verkiezing als ille gaal zal beschouwen en dat de voorzitters HEERHUGOWAARD. Woensdag hebben de ouden van dagen in leeftijd varieerend van 68 tot 95 jaar hun traditioneel geworden jaarlijksch uitstapje gemaakt per auto (19 particuliere wagens en drie autobussen). De tocht ging via Alkmaar naar Zand- voort en Bloemendaal, waarna over Velsen de terugtocht werd aanvaard. Bij terugkomst werden de wagens bij het café Rus begroet door de muziek vereeni ging „HugoIn de kolfbaan werd nog eenigen tijd verpoosd, waar de voorzitter een woord van dank sprak tot allen, die tot het slagen van dezen dag hadden meege werkt. wel het geval is geeft men een loon ver be neden het normale. Men wenschte hooger uitkeering en was bereid de gebeele week te werken, mits het loon (in cassu steun uit keering) zoodanig verhoogd werd dat men er kan komen Het bestuur werd opgedragen om een onderhoud aan te vragen met «rl raadsfractie om tot het ge wenschte doel te geraken. De heer Kuiper te Haarlem hield een rede over democratie. Bij de rondvraag werden klachten geuit dat de commisssie voor werkverschaffing niet altijd tactisch optreed. LANGENDIJK. De verzending aan de post zal in het vervolg niet meer geschieden per bus van 13.45 uit Oudkarspel, maar met de bus van 12.45 van Oudkarspel Dan heeft men de oude regeling weer terug. Over de Coöp. Veibruiksvereeniging •Jieuw Leven is aan de leden een dividend uitgekeerd van 8 over de bakkerij-produc ten en 2 over de winkelwaren. Uit de kringen der tuinderorganisaties wordt ons meegedeeld, dat bij de regeering iet voornemen bestaat, deze of uiterlijk de volgende maand reeds een voorschot te ver eenen op den tuinbouwsteun voor de teelt van 1934. SINT PANCRAS. Door het breken van een voorveer ge raakte de chauffeur van een vrachtauto van de firma Schot bij den oprit der Mirakelen- >rug, de macht over zijn stuur kwijt. De jotste tegen de leuning die in elkaar werd gedrukt. De auto bekwam groote materieele schade. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Het loon der tuinbouwarbeiders door de commissie voor de proefgemeente vast gesteld op f 18.per week, is door den minister verworpen en op 16.50 terugge bracht. Woensdag zal de heer L van Ruyven, sinds Juni 1929 pastoor te den Burg (Texel), zijn zilveren priesterfeest vieren. Te Haarlem slaagde voor het examen hoofdacte de heer W. A. Barten te Alkmaar. OUDE NIEDORP De plaatselijke vereeniging „Floralia" hield Woensdag een ledenvergadering. De telkenjare van deze vereeniging uitgaande tentoonstelling werd bepaald op 16 en 17 September a.s. Voor de beoordeeling van de ingezonden werken en fruit werden vier commissies benoemd. De vergadering stelde 150 beschikbaar voor prijzen. DIRKSHORN. Eert zware stier. De heer D. Hoogland te Schager- waard leverde dezer dagen aan den koopman A. Fruitman te Amsterdam een stier, genaamd Worteltjes-Wodan die een gewicht had van 1130 K G. Het slachtgewicht bedroeg 743 K.G., benevens 75 K.G. vet. HEILOO. De r.k. Volksbond hield Donderdag avond een spoedvergadering, welke was be legd, omdat de werkverschaffing in de ge meente aanleiding gaf tot klachten. Nu de werkzaamheden aan den Zeeweg geëindigc zijn en er nog steeds ongeveer 60 werkloozen zijn, heeft de commissie tot werkverruiming een regeling ingevoerd, waarbij men 3 dagen per week kan werken en daardoor 10. per week ontvangt, plus f 0.50 kindertoe slag voor elk kind beneden de 14 jaar. Na uitvoerige bespreking sprak de ver gadering zich uit dat men er met die uit keering niet kan komen. Wel geeft de gemeen te gelegenheid om de resteerende 3 dagen ander werk te zoeken, doch er is niets te krijgen en bij de enkeie gevallen dat zulks ALKMAAR'S 30.000STE INWOONSTER, Een half uur na de verschijning van ons blad gewerd ons van den heer Jacob Kuijt, hande laar in rijwielen en huishoudelijke artikelen, Laat alhier, reeds de mededeeling, dat hij voor een kinderwagen van ome 30.000ste inwoonster zou zorgdragen. De N. V. „Omnia", Heldersche weg alhier, deelde ons mede dat zij, indien de moeder niet iq staat mocht zijn de kleine te voeden, het noodige babyvoedsel zou verschaffen. Deze toe zegging ging vergezeld van een hartelijke ge- lukwensch met het voor onze stad zoo heuge lijke feit, en een bus Onpnia-voedsel. Het sigarenmagazijn Rartland zegde voor den gelukkigen vader een kistje sigaren toe. Het meubelhuis van Louis Trijbetz zond voor de kleine een loophek. Kofa verblijdde de menschen met een bon, die recht gaf om in de zaak voor 10 goederen te koopen. Banketbakker Burger zond een taart, de heer de Waal een kaasje, terwijl ook van den kruidenier op de Korte Nieuwesloot een kaasje binnen kwam. Fijne kinderzeep zon den de kappers van Dijk en v. d. Schilden Men zal zich dus wel kunnen voorstellen, dat zoowel de man als de vrouw en de baker in een gelukkige stemming verkeeren: „u hebt een mooi stukje in de courant geschre ven. Ze vonden het allemaal reusachtig", aldus de man toen wij het gezin heden morgen in de thans keurig aan kant ge maakte kamer bezochten. Met stralende oogen vertelde de moeder dat ze met haar kindje door een fotograaf voor de courant gekiekt was en eenigszins spijtig voegde ze er aan toe, dat er geen fotograaf voor de Alkmaarsche was geweest, terwijl wij toch zoo sympathiek hadden geschreven en toch de stadscourant waren. Wij stelden het vrouwtje gerust met de mededeeling, dat de kiek ook in de Alkmaar sche geplaatst zou worden, ze moest de krant van vandaag maar eens afwachten! o Aan ons bureau werden voorts de vol gende bedragen ontvangen: C. D. O. te R. 0.10 N. N. 1.— N. N. te A. 0.10 Hein de Bakker te A. 0.50 Erna II te A. ƒ1. Mevr. K. ƒ1. P. B. te A. f 1.— C. O. te A. 1.— W. S. te A. 1.— J. du B. te A. 1.— Hieruit blijkt wel, dat ons verheugend be richt over de geboorte van Alkmaar's 30.000ste inwoner met blijdschap is ontvan gen en dat velen spontaan met ons de be hoefte hebben gevoeld in dit gezin het door werkloosheid heerschende gebrek te vermin deren. Toch valt ons het tot nog toe ingekomen bedrag tegen. De Alkmaarders, die hun stad liefhebben, zijn toch niet allen met vacantie? Wij vertrouwen er trouwens, op, dat ook zij die met vacantie zijn, ons hun gave zul len zenden om er toe mede te werken, dat Alkmaar's 30.000ste inwoner opgroeit tot een flinke meid, die later met voldoen;ng van haar ouders zal vernemen, dat zij in, voor dat de burgerij op sympathieke wijze er voor het gezin benarde dagen werd geborm, doch zorg droeg, dat haar eerste levensdagen voor het gezin zonnedagen werden. Schenkt daar om ook uw bijdrage. NIEUWE AFSLUITBOOMEN. De houten afsluitboomen bij den over gang aan den Berger weg zijn door ijze ren vervangen, die IX M. breeder zijn dan de vorige, waardoor het verkeer eenige verbetering heeft ondergaan. HET AANZIEN VAN DE VAN DEN BOSCHSTRAAT. Het aanzien van de v. d. Boschstraat zal wederom een belangrijke verbetering ondergaan. Het dagelijksch bestuur van de gemeente heeft thans n.1. de verbou wing goedgekeurd van het perceel van de firma Zwaan en Zoon, hoek v. d. BoschstraatNieuwesloot, volgens plan nen van den heer F. Ringers. OOSTENRIJKSCHE AVOND IN DEN MUZIEKTUIN. De afdeeling Alkmaar van de N. R. V. had gisteravond in den Sted. Muziektuin 'n Oo6tenrijkschen avond georganiseerd. Ofschoon het de bedoeling was, om in den tuin zelf dit feest te „vieren", maak ten de weersomstandigheden het nood zakelijk, in een der groote serres het programma af te werken. Deze serre, die op eenvoudige wijze uiterst gezellig ver sierd was, bleek aan de te stellen eischen te voldoen, zoodat een enthousiaste schare N. R. Vers een gezelligen avond kreeg. Een klein groepje Oostenrijksche schooljongens, die met hun vacantie een tocht door Nederland maken, was naar Alkmaar gekomen, om het een en ander van de Oostenrijksche zeden, gewoon ten, zang en dans te laten hooren en zien. Zij werden door den heer Jb. Cloeck, afdeelingsvoorzitter, hartelijk welkom geheeten en begonnen daarna aan het programma, dat op vlotte en ongekun stelde wijze werd afgewerkt. 't Was geen kunstenaarsavond; verre van dat. 't Was een eenvoudige avond; een avond zonder pretentie. De jongens deden niet gedwongen, probeerden niet alles zoo mooi en vlekkeloos mogelijk te maken. Neen, 't waren echt school jongens, die met hun muziek, hun lied jes en hun dansen de belangstellenden boeiden, die als 't ware Iedereen enthou siast maakten en die juist door hun on gekunsteldheid groote sympathie ver wierven. Deze Oostenrijksche jongens hebben ons inderdaad verrast. Zij hadden een voudige volksliedjes op hun programma, die ze even eenvoudig zongen; zij hadden eenvoudige volksdansjes, die met succes werden gedemonstreerd; zij hadden muziek op alle instrumenten; kortom, zij hadden een programma, dat klonk als een klok en toen mej. Roldanus aan het eind een slotwoord uitsprak, waarin zij de jongens bedankte, was dat bedankje dubbel en dwars verdiend! In de Waagtoren is een bus geplaatst, werpt een schriftelijk bod op een willekeurig schilderij er in. Vermeld op het bod uw naam en adres. De hoogste bieder heeft kans op een kunstwerk tegen zeer lagen prijs. De bus wordt 1 September geopend. De tentoonstelling is geopend van 9—5 uur. Zondags van 10—12 nar. INBRAAK OP DE GROENTEVEILING TE BEVERWIJK. In den afgeloopen nacht is ingebroken bij de groentenveiling Eendracht aan de Veerstraat te Beverwijk. Op zeer des kundige wijze hebben de inbrekers met gebruikmaking van snijapparaten een der brandkasten geopend. Daarin bleek echter slechts een bedrag van 12 13 gulden aanwezig te zijn. Een andere brandkast, waarin zich een groot bedrag bevond, is door de dieven onge moeid gelaten. Wel is nog een busje met 40 meegenomen, welk bedrag aan het personeel toebehoorde. SPREEKUUR WETHOUDERS. Van het college van B. en W- zal alleen de wethouder, de heer H. Klaver, op Maandag a.s. zijn spreekuur ten etad huize houden. OM EEN RIJBEWIJS TE VERKRIJGEN. Wij hebben allen de „slachtoffers" wel eens gezien, die door den heer Kater getest werden, en die hun best deden om een rijbewijs voor auto of motor te verkrijgen. Velen slaagden, anderen mochten nog eens weer komen, maar tenslotte legden verreweg de meesten hun proeven van bekwaamheid met succes af. Dat examen wordt nu eenigszins uitgebreid. Want met ingang van Maandag wordt voortaan ook een mondeling examen afgenomen. De aan staande candidaten dienen n.L ook op de hoogte te zijn van de nieuwe verkeersteekenen en -borden. Wanneer zij dus t. z. t. gaan „slachtofferen" zullen zij verstandig doen, om eerst nog goed die borden en teekens te be- studeeren, zoodat ze op de vragen van exami nator Kater vlot en goed kunnen antwoorden. KAMER VAN K. EN F. VOOR WESTFRIESLAND. De voordracht ter benoeming van een se cretaris der K. van K. en F. voor Westfries land te Hoorn is samengesteld als volgt: 1 dr. mr. C. Drossaart van Dusseldorp te Was senaar, 2. dr. mr. A. D. v. Assendelft de Co ningh te Amsterdam, 3. mr. H. Th. Schaep man te 's-Gravenhage, 4. K. Norel te Enk huizen, 5. drs. M. H. Idsinga te Oouda. VERLICHTINGSAVOND TE HEILOO. Iedereen zal zich nog herinneren den prachtig geslaagden verïichtingsavond te Heiloo van 2 jaar geleden, welke toen ge houden werd in de mooie lanen voor het landgoed Nijenburg. Duizenden trokken naar het mooie bosch om te genieten van de schitterende illuminatie, van de sprookjesach tige verlichting van huize Nijenburg zelve en iedereen was opgetogen, niemand hac verwacht dat zulks in Heiloo mogelijk was, maar Heiloo is bij uitstek geschikt om het in één avond om te tooveren in een sprook jesland. De V.V.V. doet dan ook haar uiter ste best om een zoo prachtig mogelijk gehee te verkrijgec, ieder jaar iets meer, totwij over een paar jaar het geheele dorp en bosch naar waarnemingen, verricht in den~ïïmr„ van 11 Augustus. 0rg€n Medegedeeld door het Kon. Nederl vui Instituut te De Bilt. - Hoogste barometerstand 765,1 m M Jiarrity en Toulouse. -te Laagste barometerstand 744,7 m.M Thorshaven. v Verwachting, geldig tot den avond van iv Augustus: Matige, tijdelijk toenemenden zuidelfo» tot zuidwestelijken wind; half tot zwaar jyT wolkt; enkele regenbuien; weinig veranda ring in temperatuur. Weeroverzicht. In den toestand kwam weinig verandwk. Je depressie bleef stationnair op de Noor. sche Zee. Secundaire minima trekken over en nemen hun koers naar het Kattegat j. Denemarken. Tusschen de 50sten er 58sten ireedtegraad waait het krachtig uit het westen. In Engeland werd het een weinig koeler Over het geheele gebied der Britschj eilanden viel regen. Tot aan de Alpen is het overal zwaar bewolkt en behalve de Ju», spitze zijn alle bergtoppen in de wolken. De regenval nam echter in Centraal. Europa af. Op IJsland was het gistermiï dag en -avond in het zuidwestelijk deel van het eiland zeer warm, doch thans weer koe. Ier. De koude inval in Noord-Scandinaviï maakt verder voortgang naar het zuiden en tracht het gebied van grove warmte terug te dringen. Voor onze omgeving is voorloopi» weinig verandering ir het eenigszins enstui- mge weer te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.04 uur licht op. HOOG- EN LAAO WATER TE BFROEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Jat. Hoogwater Laagwater. nam- v.m. nam. 12 5.23 5.46 2.04 218 13 5 53 6.17 235 JJJ HOOO- EN LAAO WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus. Dat Hoogwater. Laagwater. vin. nam. v.m. nam 12 5.20 5 43 1.52 2.« 13 5 50 6.14 2 23 5fl kunnen illumineeren. Voor dit jaar is deur- lichtingsavond gesteld op DondwtaMf» Augustus. Thans zullen de Ter Coulstóm en de Nieuwelaan met muzieknis een indruk wekkend schouwspel van honderden enken- derden lampions geven. Het prachtig boech» gedeelte leent zich bij uitstek voor illumina tie. Diverse particulieren en buurtcommz- sies hebben toezegging tot medewerking ge< geven, zoodat het centrum eveneens in' een zee van licht zal baden. De fontein voor het raadhuis zal haar wa ter in diverse kleuren omhoog spuiten, ter wijl de berm eveneens verlicht zal worden. De medewerking van beide muziekcorpsen zal een echt gezellige stemming mogelijk maken, terwijl de gymnastiekvereemging D.O.V.E.S. marmergroepen zal uitvoeren welke door diverse lichteffecten in een Hei loo eigen omgeving een indrukwekkend schouwspel zullen vormen en ten laatste zal in de Rustende Jager voor jong en oud een bal worden georganiseerd. Alzoo een prach tig program dat wederom duizenden naar Heiloo zal trekken. B. en W. gaven bereids ontheffing van de winkelsluitingswet. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor sociale zaken maakt bekend, dat voor de week van 13 Augustus18 Augustus uitsluitend rundvleesch in blik wordt afge geven op groene bonnen vanaf no. 10741 en onvermengde margarine op lichtbruine bon nen vanaf no. 5501 en verder vanaf 6501. HET AANGESPOELDE LIJK OP TEXEL HERKEND. Den 9den Augustus was op het strand nabij de Mok aangespoeld het lijk van e® 17-jarigen jongeman, gekleed in badcos- tuum. Gebleken is, dat dit het lijk was van den 17-jarigen Roelof Greving, afkomst* uit Vries in Drente, die te Callantsoog het baden was verdronken. ...l Eerst werd nog vermoed, dat dit het "1 was van den eveneens 17-jarigen Gern®^ die te Sint Maartenzee vermoedelijk 15 v dronken, doch dit bleek bij onderzoek niet v*> Het lijk is Vrijdag op Texel teraardebesteld GOEDKOOPE TREIN. Op Zondag 19 Augustus a.s. zal ;r een goedkoope trein loopen van Al* naar Dén Haag en Rotterdam. V oor uj van vertrek enz. zie men de aanpt®" strooibiljetten. BRAND TE OUDE NIEDORP- Donderdagnacht is door hooibroei br^ uitgebroken in de boerderij van XJJde Kroon te Blokhuizen in de gemeen Niedorp. en De brandspuiten van Oude N'ed Ljjiii Veld konden met veel moeite het L' van den brand op nabij gelegen voorkomen. Verzekering dekt de schade.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2