WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN KLOOSTERBALSEM Jifdscheifte Een belangrijke sportweek aangebroken EN DACHT TE BEZWIJKEN AKKERS AUTO GEHEELD? Meineed? SPORT Nederlandsche sportsmen uit en thuis. Zullen er successen komen DE ..TURNLUST"-WANDELTOCHt VANMOROEN. t DE EUROPEESCHE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN. Om den Alpenbeker. Dank zij KLbOSTERBALSEM is zij weer gezond en vrooINk ,Telken» al» hat op kaam, kraag ik een geooel of Ik mat nijptangen werd geknepen en ook of groote tpelden in mijn lichaam prikten. Mijn werk moest ik laten liggen. Niet» hielp an ik werd oud ooor mijn tijd an ongo- rust ooet dt toekomst. Toen begon Ik met Kloosterbaltem, die ook ooor mi] een wondermiddel bleek. Boe meer ik mij met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen werden en hoe betar ik mij ooelde. Nu ben ik weer gezond en oroolijk L te A. OfftOINVVl TIP INZAQf „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en sn(J wonde» Ook ongeëvenaard als wrUfmlddel bQ Iïheumutiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag Omzet-belasting. HIJ HIELD VAST ALS EEN BULDOG. De naam van den straatkoopman E. C. E. is een geregelde versiering van de Straf- zakenlijst. Reeds ontelbare malen werd hij te Alkmaar en elders geverbaliseerd wegens het venten zonder vergunning, doch hij blijft onverdroten met zijn ongeoorloofde negotie voort gaan. Thans vertoefde hij in het huis van bewaring en kreeg gelegenheid om even een slippertje te maken naar het kantongerecht, waar hij opnieuw werd ver oordeeld tot 3 boete of 3 dagen. Als dat zoo voort gaan, zei de ambtenaar vriend schappelijk waarschuwend, zal het een dure geschiedenis worden. 't Kost mij niets, repliceerde verdachte luchtig, maar wel het Rijk, want ik ga toch zitten. Tegen dit argument had zelfs mr. Fack geen dupliek in voorraad. EEN DOKTER, DIE ZELF ZIJN TONG UITSTAK. Ter tijdelijke vervanging van zijn collega van Noppen te Limmen had de arts A. F v d. Vucht uit Akersloot zich naar dit dorp begeven, was voornemens diens erf met zijn auto op te rijden en had ten dien einde leeds lang van te voren de richtingaanwijzer uit gestoken. Deze uitgestoken tong scheen ech ter de bestuurder van een naderende auto, zekeren D. v. L. uit Geldermalsen, niet tot de te verwachten diagnose te kunnen bren gen, althans hij ontweek des dokters wagen niet en volgde een aanrijding. De verkeers regels verwaarloozenden automobilist was heden niet verschenen, en werd bij verstek veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen. Hij heeft nu „lucht" gekregen en zal wel in ver zet komen! EEN FULITITEIT. Een bewoner van Egmond a. d. Hoef Th B. veroorzaakte door zijn klungelachtig wiel- rijden te Alkmaar een collissie met een an deren fietser A. Moeyes, welke carambole plaats vond op het steeds veel attentie eischende Kerkplein. Een schade van 0.50 was veroorzaakt, welk onbeduidend bedtag verder buiten het geding bleef. Opgelegd werd echter 5 boete of 3 dagen, dus de schatkist werd er in elk geval niet slechter van. ONGEWENSCHTE ANKERPLAATS. Het bestuur der polder Waard en Groet schijnt niet gecharmeerd op de vele woon arken, die het anker hebben laten vallen in Kolhornerdiep zonder liggeld te betalen en worden thans vele gezagsvoerders van deze fregatten voor den kantonrechter gedag vaard. Nummer 1 was de arbeider Jan W., die beweerde ook al 'n bedrag aan de ge meente Barsingerhorn uit te betalen en een schrijven toonde van den burgemeester, waarin twijfel werd uitgedrukt of het Polder bestuur wel recht had deze gelden op te vor deren. De ambtenaar toonde echter uit de verordening aan, dat het polderbestuur ge rechtigd was en werd de woonschuitschipper veroordeeld tot 0.50 boete of 1 dag ter waarschuwing ook voor andere schippers. DE OPTIMISTISCHE BAKKER. Een bakkerszoon uit Assendelft, Willem B., was er op Zaterdag 23 Juni ter bedie ning der cliëntele op uitgetrokken op een motorische bakfiets, zonder rijbewijs, en het nummerbord met krijt beschilderd. Op den Provincialen weg te Uitgeest liep deze vrijpostige deegbereider in ae armen van den veldwachter en had zich thans voor twee strafbare feiten te verantwoorden, doch het gelukte hem alsnu een tweetal verzach tende omstandigheden naar voren te kunnen brengen, zoodat het geheele avontuur hem op slechts 3 boete of 2 dagen in totaal kwam te staan. EEN CONTROLEUR, DIE ZELF HEEL WAT CONTROLE NOODIG HAD. Een jeugdig melkcontroleur uit Haarlem, J. E van S., af blijken van een uiterst gering verantwoordelijkheidsgevoel voor iemand ir zijn gewichtige positie, door zich op den rij weg te wagen met een motor, terwijl hij, zooals bij aanhouding te Heiloo bleek, niet beschikte over nummer-, noch rijbewijs. Hij stond heden voor deze twee strafbare feiten terecht en moest heel wat onaangenaams slikken. Zijn eenige verontschuldiging was dat hij trouwen moest. Nu, zei meneer de ambtenaar, die moppig poogde te zijn: Daar neb je toch geen rijbewijs voor noodig! Overigens was mr. Tack slecht te spreken over dezen roekeloozen melkcontroleur en werd gevorderd 20 boete of 20 dagen voor het ontbrekende rijbewijs en 6 boete of dagen voor het dito nummerbewijs. Mr. de Groot nam echter in aanmerking de boetvaardige houding van dezen slimme rik en bepaalde de straf op 10 en 6 boete subs. 5 en 3 dagen. BIJ GEBREK AAN BROOD, KORSTJES VAN PASTIJEN. De werklooze jongeling Fred. R. uit Alk maar had zich in Pettemerpolder te Zijpe op de baarsvangst begeven, niet geheel zonder succes, maar 't bleek, dat de winst in verlies verkeerde, omdat de gevangen baarsjes de wettelijke maat niet konden halen. Gevolg was verbeurdverklaring en heden veroordee ling tot 2 boete of 1 dag. DE KLUTS KWIJT GERAAKT. Een 60-jarige bollenkweeker uit Wijk aan Zee, de heer H. M., reed in zijn 4- wielige motorkaros van Amsterdam over Uitgeest huiswaarts, doch raakte in laatstgemelde gemeente in twijfel, welke zijde van den weg hij bij 't station had te kiezen. Hij stelde echter zijn vertrou wen op de eventueele aanwijzing van de aanwezigen veldwachter, doch deze ambtenaar had het te druk over de po litiek en lette schijnbaar niet op den vreemdeling in Jerusalem. Tot de oude heer bij vergissing de linkerbocht nam en de veldwachter hem besprong tci uitreiking van de gebruikelijke epoed- convocatie. Heel zwaar werd hem zij'i overtreding heden wel niet aangerekend maar voor minde»' dan 2 boete of 1 dag kwam ons bottemannetje er tcch ook niet af DE GEHANDICAPTE SPRINTER. De jeugdige monteur J. C. Sm. uit Schagen, 'n verwoede wegracer, had zich door een val van zijn racetiets ta melijk aan het been gekwetst, doch ie terugtocht naar de ouderlijke woning toch door gezet Het was echter al donker toen hij te Bergen aankwam en netd hij daar ook nog onthaald op een bekeuring ter zake het rijden zonder licht .aangezien hij het a's noodverl'ch- t'ng aangebrachte zaklantaarntje bleek verloren te hebben. Jan, :-og altijd niet genezen van zijn va' verscheen thans hinkende als een aangeschoten kangoe roe voor den rechterstoel om aldaar te vernemen, dat hij werd veroordeeld tot 2 boete of 1 dag. PIET HAD NOG MEER IN ZIJN KLACHTENHOEKJE. Een arbeider uit Akersloot, Piet P., had zijn permanente arbeids-rust ge varieerd door wat te hengelen, doch was door de wind verjaagd naar de Meer, waar hij beter op z'n dobber kon letten. Op die plek had hij echter geen vergun ning en werd hij bekeurd, zeker onder groot kabaal, want hij beklaagde er zich heden over, dat hij zoo'n pak op z'n ribben had moeten incasseeren. De voor stelling werd heden besloten met 2 boete of 2 dagen en verbeurdverklaring van den hengel. Voor de vacantiekamer der arr. rechtbank te Amsterdam had zich gisteren te verant woorden de 19-jarige K. de V., monteur van jeroep, verdacht van heling, subs. schuld- ïeling van een auto. In April van dit jaar werd een auto, toe- oehoorende aan een Amsterdamschen hoog leeraar, ontvreemd. De verdachte zou dezen auto, terwijl hij wist, dat zij gestolen was, hebben gekocht. Er bleek echter, dat meu verdachte een kwitantie had gegeven van den van een auto te repareeren. Er ontstond een ioopprijs. Verdachte gaf n.1. op, dat hij op den bewusten avond met een paar vrienden was gaan wandelen. Op de Prins Hendrikkade trof men een paar personen, die bezig waren de motor gesprek, waarbij de auto te koop werd aan geboden, zoodat na loven en bieden de koop tenslotte tot stand kwam. Tijdens het onderzoek ter terechtzitting verklaarde echter dr. J. Schrijver, schriftdes- kundige, dat de kwitantie geschreven was door den getuige de B., een van de vrienden, waarmede verdachte dien avond wandelde De B. echter ontkende hardnekkig, dat hij de schrijver was, de verkooper van de auto zou het stuk geschreven hebben. Na een scherp verhoor, dat geruimen tijd in beslag nam, vroeg de president mr. van Berckel, of de getuige bij verklaring volhardde. Toen dit het geval bleek te zijn, werd zijn verkla ring op schrift gesteld en door getuige getee- kend, waarna de officier van justitie mr. Bosch de gevangenneming van getuige vroeg. Na geruimen tijd in raadkamer te zijn ge weest, deelde de president mede, dat de rechtbank termen aanwezig achtte om een vooronderzoek wegens meineed tegen gchiige te doen instellen. Het verzoek van den offi cier werd niet ontvankelijk verklaard, daar niet de rechtbank, doch ae officier zelf daar over te beslissen heeft. Uit het verdere onderzoek kwam naar voren, dat de verdachte het schrijven van de quitantie niet nauwkeurig had waargenomen, doch slechts kon verklaren, dat een van de verkoopers van de auto een beweging had gemaakt, als van iemand, die bezig is te schrijven. De officier van justitie zeide in zijn requi sitoir, dat hij van de heele wijze van verkoo pen niets geloofde, hij vorderde een gevan genisstraf van twee jaar, wegens opzettelijke Heling. i De verdediger mr. J. K. M. Mathuisen toonde in een uitvoerig pleidooi aan, dat het geenszins buitengesloten is, dat men met de verdachte een „kunstje" heeft willen uit halen. Volgens pl. had de getuige de B de kwitantie reeds lang klaar, omdat men wist, dat verd. plannen had tot koopen van een auto en getuige de B. van den diefstal van de auto op de hoogte was. Getuige de B. heeft de zaak toen in scène gezet en gedaan alsof hij een auto te koop wist, welke lezing beantwoordde aan de verklaring van een ge tuige a decharge, aan wien de B. mededee- lingen in die richting had gedaan. Pl. con cludeerde tot vrijspraak en vroeg de onmid dellijke invrijheidstelling van verdachte. Na raadkamer werd dit verzoek afgewezen. Uitspraak 17 Augustus DE TOONEELSPIEGEL. Betsy Ranucci—Beekman geeft in de Augustus-aflevering van „De Tooneel- spiegel" die, terloops opgemerkt, dit keer in een bizonder smaakvol omslag is gestoken een voorbeschouwing van het nieuwe tooneelseizoen. In een uit voerig stuk proza schrijft Frans Hulle- man over Molières Ecole des Mari6, in verband met Verkade's jongste voorstel ling, die door Han G, Hoekstra wordt beschreven. Hans Nesna heeft een aar dig satyriek artikel „Ons tooneel van A tot Z" geschreven en voorts bevat dit rijk geïllustreerde nummer een fleurige rubriek „Voetlichtparade" en weer aller lei wetenswaardigs over het bloeiende amateurtooneel. Een zeer belangrijke sportweek is aange broken en geheel Nederland, voor zoover het tenminste belang stelt in de sport, is nieuws gierig naar de verrichtingen van onze ver tegenwoordigers, die èn in eigen land èn daarbuiten onze nationale kleuren gaan ver dedigen of bezig zijn die te verdedigen. Wanneer wij met ons eigen land begin nen, dan kunnen wij daarover heel kort zijn Immers, in Amsterdam wordt morgen een groot athletiektournooi gehouden, waarover wij gisteren en trouwens voordien al meerdere keeren reeds het een en ander vermeld hebben. Wij kunnen er nog slechts aan toevoegen, dat Amsterdam nog nimmer zoo'n sportfestijn heeft meegemaakt sinds 1928, toen de Olympische Spelen hier ge houden werden. Wellicht is dit tournooi ech ter nog belangwekkender, omdat thans een werkelijk keurcorps is opgeroepen en niet vertegenwoordigers van zoo veel mogelijk landen, waaronder natuurlijk ook mindere groote krachten waren. Daardoor wordt de strijd morgen nog scherper en als het weer nu maar meewerkt, dan zou het best eens kunnen gebeuren, dat meerdere wereldrecords uiteenspatten. Voor de athletiek-liefhebbers is het Am- sterdamsche Stadion dus wel de groote aan trekkingskracht en het programma is een uit verkocht Stadion zeer zeker waard! Daarnaast zijn onze sterkste dames op athletiekgebied nog in Londen en zij zullen daar de Nederlandsche kleuren hoog hou den. Of haar dat heelemaal gelukken zal, is natuurlijk een andere vraag. Vooral het uit vallen van Tollien Schuurman is een leelijke handicap voor onze ploeg. Maar de tijd zal leeren Intusschen vertrekken de meisjes per K L. M. zoo gauw mogelijk weer naar Nederland en Zondag verschijnen zij aan de start in ons Stadion. En met haar een keurgroepje buitenlanders, die eveneens door de lucht naar Amsterdam komen. Onze zwemmers op reis. En gistermorgen zijn andere Nederland sche sportmenschen op reis gegaan. Het zijn onze zwemsters en zwemmers, die naar Maagdenburg zijn gereisd, om daar deel te nemen aan de Europeesche kampioenschap- Wanneer er een sport is, waarin Neder land geducht meetelt, dan is het wel de zwemsport. Wij bezitten op 't oogenblik een groepje zwemsters, die tot de besten der wereld behooren. En onder hen is Willy den Ouden misschien wel de snelste van de ge heele wereld. Natuurlijk rekent geheel Nederland op een aantal kampioenschappen. In de allereerste plaats moet Willy den Ouden de 100 en 400 M. vrije slag winnen en bovendien meet mei. Mastenbroek in staat zijn, op deze afstanden nummer twee te worden. De laatste is ook goed voor de 100 M. rugslag en als 't een beetje wil kan Puck Oversloot hier nummer twee worden. En dan maken Jenny Kastein en Fransje Hessels een beste kans op de 200 M. school slag! Tenslotte moet onze dames-estafette de 4 x 100 M. kunnen winnen. Resumeerende dus: van de zes te behalen titels kunnen er drie, misschien vier in Ne derlandsche handen komen en worden er vanzelfsprekend nog eenige tweede prijzen in de wacht gesleept. En in het landenklasse- ment moeten onze dames wel ver bovenaan komen. Allemaal, als het woordje „pech" niet meespreekt! De heeren zullen bescheiden moeten zijn. Wel wordt het gehalte heel langzaam iets beter, maar werkelijke candidaten voor een titel bezit Nederland nog niet. Hoogstens kunnen wij hopen op een behoorlijke plaats De heeren Mooi en Scheffer zullen de na- tionale eer op de 100 M. vrije, 100 M rug en 400 M. vrije slag moeten verdedigen, ter wijl Stotijn in het springen zijn best zal doen. De poloploeg heeft geen kans, hoe gering ook. En dus rekenen wij bij de heeren op niets bij de dames op vrijwelalles Onze roeiers te Luzern Ongeveer tezelfdertijd zullen onze roeiers op de kampioenschappen aan den start ko men. Niet in alle nummers zullen Neder landers uitkomen, maar dat neemt niet weg, dat de Nederlandsche inschrijving toch be langrijk is. De Delftsche vier komt in haar sterkste samenstelling uit, doch zal moeten strijden tegen de ploegen uit Frankrijk. Italië, Zwit serland, Hongarije, Zuid-Siavië, Polen en Duitschland. De Njord-acht, die de laatste weken absoluut sterker is geworden, heeft niet minder dan 10 concurrenten en in de vier met stuurman zullen eveneens 10 andere landen zich met Nederland meten. Dan zijn er nog onze twee, die zeven con currenten hebben. Onze twee is niet slecht, maar waarschijnlijk toch te zwak voor dit selecte zevental. Men ziet, Nederland heeft op 4 nummers ingeschreven en zeer zeker zullen onze jon gens hun best doen. Reeds zijn ze al flink aan het oefenen, hebben zij vorderingen ge maakt en dus Laten wij het beste hopen! Wereldkampioenschappen wiel rennen. Eindelijk worden er deze week de wereld kampioenschappen wielrennen verreden en wel te Leipzig. Nederland, dat jarenlang een zeer belang rijke plaats innam op deze groote wedstrij den, doch de laatste jaren met een beschei den plaats tevreden moest zijn. komt daar met een ploeg renners, die werkelijk iets goeds kunnen presteeren. Juist op tijd heeft van Egmond zijn vorm teruggevonden en op het oogenblik moet hij in staat geacht worden, om wereldkampioen over de sprint te worden. Dat wil heelemaal niet zeggen, dat de titel nu ook naar Ne derland gaat, maar wij bedoelen er mee, dat de kans bestaat. Ook bij onze amateurs hebben wij een paar uitstekende krachten voor de sprint- wedstrijden en het nou werkelijk niet zoo heel wonderlijk zijn, wanneer de jonge Arie van Vliet voor een verrassing zorgde! Onze wegrenners zijn uit het goede hout gesneden en zullen willen toonen, dat ze meetellen. Juist nu er in een betrekkelijk vlak land wordt gereden, zullen onze renners meetellen. Wij rekenen hier op een goede plaats. Alleen de 100 K.M. achter motoren is mis Wel heeft Nederland er zijn vertegenwoor digers, maar deze kunnen het lang niet bol werken tegen de buitenlanders. Maar ook hier dient het: afwachten! Resumeerende dus een belangrijke sport week. En Nederland zal ongetwijfeld een hartig woordje meespreken. De vooruitzichten in Leipzig. De training op de Leipziger wielerbaan is jegonnen en de allereerste indruk was: mis! Totaal mis was het. Deze baan, waarop de wereldkampioenschappen zullen worden verreden, blijkt wel de slechtste van allen te zijn. Het is een ruwe cementen baan met heel stijle bochten en geen snelheid Ettelijke bandjes raken stuk, worden geheel kapot gevreten door het cement en het is begrijpe lijk, dat men daardoor uiterst voorzichtig rijdt, want als je valt, blijft er niet veel vel aan je body over! Onze sprinters deden het in het begin maar matig. Er zat geen tempo in en de tij den over de laatste 200 M. waren hoog. Trouwens, Guus Schilling, die onze renners verzorgt, voorspelde, dat het kampioenschap zou worden gewonnen met een tijd van 13 sec. of zelfs nog hooger! Maar ziet, v. Egmond werkte zich los en van Vliet deed hetzelfde en zoo konden zij gisteren reeds een tijd van resp. 12.2 en 12.4 sec. maken! Ook onze wegrenners trainen reeds en maken het zeer goed. Vooral Pellenaers en Snoejers zijn welgemoed en hopen het beste van de komende wedstrijden. En de rest? We zullen het nog wel eens hooren! Zwemmen. NED. POLITIE SPORTBOND. Te Den Bosch werden de zwemwedstrijden van den Ned. Pol Sportbond gehouden. De uitslagen luiden: 50 M. vrije slag junioren: 1. G. v. d. Lin den, Den Haag 29 3/5; 2. A. H. B. Tryben, Amsterdam 34: 3. Wassing, Amsterdam 1.33 3/5. 100 M. vrije slag senioren: 1. G. v d. Woud, Utrecht (nieuw record) 1.15 3/5; 2 Grafing, Amsterdam 1.21 1/5; 3. Wassing, Amsterdam 1.33 3/5. 50 M. schoolslag junioren: 1. P. Groenen- berg, Amsterdam 41; 2. Diepenbach, Am sterdam 42 4/5; 3 J. v. d. Broek, Den Haag 43 3/5. 100 M. schoolslag senioren: 1. Van Hil den, Rotterdam 1.34 3/5 2. Hendriks. Am sterdam 1.36 3/5; 3. Tetenburg, Utrecht 1.37 3/5. 50 M. rugslag junioren: 1. Lemmens, Amsterdam 47 1/5; 2. Schouten, Den Haag 48 1/5; 3. Kooyman, Amsterdam 48 2'5. 100 M. rugslag senioren: 1. v. d. Woud, Utrecht 1.38; 2. Wassing, Amsterdam I.49 4/5. 3 X 50 M. wisselslag est. senioren: 1 A P.G.S. I, Amsterdam, 2.6 1/5; 2. A P G S II, Amsterdam, 2.7; 3. Hermandad, Rotter dam, 2.10. Hinderniszwemmen: 1. Th. de Jong, Rot terdam 46, 2. Kouwhorst, Amsterdam 47 2/5; 3. A. v. Eyken, Den Haag 53. 5 X 50 M. vrije slag est. senioren: 1. Am sterdam 3.30; 2. Utrecht 3.19 1/5; 3. Den Haag 3.25 1/5. Popduiken: 1. De Jong, Rotterdam 22 4/5; Janssen, Den Haag 26 2/5; Hendriks, Amsterdam 28 3/5. Schoonspringen: 1. Tetenburg, Utrecht 37.67 ptn.; 2. Hendriks, Amsterdam 34.47 pnt. 3 X 50 M. wisselslag persoonlijk senio res: 1. V. d. Woud, Utrecht; 2. v. Helden Rotterdam 2.29 4/5, 3. Wassing, Amster dam, Amsterdam 2.52 2/5. 50 M. gekleed, waarvan 15 M. met dren keling: 1. De Jong, Rotterdam 55; 2. Kolk Amsterdam 1.06; 3. Kammen, Amster dam 1.07. 3 X 25 wisselslag pers. juniores: 1. v. d Linden, Den Haag 1.10 3/5; 2- Groenen berg, Amersfoort 1.15; 3. Nachtegaal Utrecht 1.17 2 K.M vrije slag: 1. G. Wassing, Am sterdam 36 min. 7 sec.2. v. d. Linden, Den Haag 37 min. 14 2/5 sec3. J. Edens, Den Haag 37 min 22 sec.; 4. W. v. Helden, Rot terdam 38 min. 18 3/5 sec., 5. P. Hendriks Amsterdam 38 min. 20 4/5 sec. Wandelen. Voor hen, die daarin belangstellen worb nog medegedeeld, dat de terugkomst wandelaars ongeveer 4 uur 's middags ff plaats vinden. Ze gaan dan langs Berwr weg, Scharloo, Bergerhout, Geestersingel' Nieuwlandersingel, Emmabrug 7ii5. straat, Ridderstraat, Laat, naar 't Guld£ De 350 deelnemers melden zich da» 's morgens vanaf 8.30 uur, terwijl nieuwl zich vanaf dit tijdstip nog kunnen laten schrijven tot half tien. ln* De Alkmaarsche kaaskoppen zullen ook van de partij zijn en wel met de grootste groep. Voor deze nog jeugdige vereenieir» zeker een mooi succes. s Iedere groep van minstens 15 personen (er zijn ongeveer 10 h 15 zulke groepen) ont vangt een herinneringsmedaiïle; bovendien worden twee extra prijzen beschikbaar steld voor de vereenigingen, die tijdens de' marsch den besten indruk maken. Alle deelnemers, die binnen 6X uur (rust inbegrepen) de afstand volbrengen, ontva0. gen een fraaie medaille met Waagtoreo welke bij sigarenmagazijn Hartland geèta.' leerd is. Nu nog goed weer en de Trunlsj/.' marsch wordt een succes! Voetbal. ALCMARIA I—STORMVOGELS I. Morgenavond 7 uur zal Alcmaria I hier de eerste wedstrijd spelen, die als voorberg, ding dient voor het komende seizoen. Men heeft een sterke tegenpartij uitgenoodigd Alcmaria krijgt al dadelijk een mooie ge. legertheid om te toonen waartoe zij in staat is. Alcmaria zal uitkomen in de volgende op stelling: Rampen (d.)Bijlsma en Jon ker (a.); Meijer, de Grand en Lengers (mid denlinie) Keppel, Gerritse, Peereboom, Hiemstra en Hamstra. Roeien. E>e eerste wedstrijden om het Europeesch roeikampioenschap hadden het volgende re sultaat: vier met stuurman: le serie: 1. Hongarije in 7 min. 2.6 sec.; 2. Zuid-Slavië; 3. Duitsch- 'and; 4. Nederland; 5. België; 6. Spanje; 2e serie: 1. Italië in 6 min. 55 6 sec: 2. Zwitserland; 3. Frankrijk; 4. Polen; 5. Tsje- cho Slowakije. vier zonder stuurman: le serie: 1. Zwit serland in 6 min. 41 sec.; 2. Italië; 3. Frank rijk; 4. Zuid-Slavië; 2e serie: 1. Duitschland in 6 min. 41.8 2. Hongarije; 3. Nederland; 4. Polen. acht: le serie: 1. Italië in 6 min. 12.6 8.' 2. Denemarken; 3. Frankrijk; 4. Nederland! 5. België; 6. Spanje; 2e serie: 1. Hongarije in 6 min. 104 sec.; 2. Zwitserland; 3. Duitschland; 4. Zuid- Slavië; 5. Tsjecho-Slowakije. twee met stuurman: le serie: 1. Hongarij» in 8 min. 5 sec.; 2. Frankrijk; 3. Polen;i Zwitserland; 2e serie: 1. Italië in 8 min. 19.6 1 Nederland; 3. België; 4. Spanje. ,i skiff: le serie: 1. Zwitserland in 7 m 42 sec.; 2. Polen; 3. Zuid-Slavië; 4 Spanje: 2e serie: 1. Duitschland in 7 min. 426 sec.; 2. Frankrijk; 3. Tsjecho-Slowakije; l Italië. Het resultaat is dus, dat de Nederland sche twee met stuurman in de finale komt en dat al onze andere ploegen in de herkan- singsraces komen. De twee eersten in die races komen in de finale. Automobilisme. Wiedeman in de derde etappe uitgeschakeld. In vergelijking met de tweede etappe, die een zeer normaal verloop had, stelde de der de etappe den concurrenten voor uiterst pijnlijke moeilijkheden, aldus het Hbld. Het f;etraceerde traject InterlakenSt. Moritz ijkt, wat den afstand betreft, tamelijk on schuldig, doch de 371 K.M. moest worden afgelegd in uiterst geprofileerd bergland. Niet minder dan 6 passen van ruim 2000 M. hoog moesten worden overgetrokken en de Furka was hiervan wel de meest bezwaar lijke. Bovendien waren de wegen niet in e® volmaakten staat en tot overmaat van ramp heerschte er op verschillende plaatsen e® dikke mist. Onder deze omstandigheden het geen wonder, dat er diverse slachtoffer werden gemaakt. Het ergste waren zij ge* troffen, die tot opgeven werden gedwongen- Onder hen bevond zich onze landgenoot Wiedeman op Ford met volgnummer i"? Wiedeman moest door schuld van een tegen ligger, met wien hij in botsing kwam, dea strijd staken. Zijn wagen werd beschadig" en de inzittenden liepen verwondingen <v- Deze schijnen niet van ernstigen aard zijn. Ook de Ford-wagen nr. 22, onder 5' Nederlandsche leiding moest onffeverr zaak hiervan was een mechanisch defect- Voorts liep een tiental deelnemers s punten op. Deze zijn nagenoeg gelijkpa over de categorieën verdeeld. n. Wat den algemeenen stand van zaken iui uue etappes gepenaliseerd ^-aSji groep uit ae 3e categorie, een r.a,zler' e--oe? groep uit de 4e categorie en een J^uhefi uit ae 3e categorie. In het geheel f nog 108 deelnemers een blanco strratr is j. Uit Interlaken vertrokken Donderdag ten 120 concurrenten en 118 s'aa8.uyaj" St. Moritz te bereiken. Drie van 0 -■* Nederlandsche mededingers zij tot- uitirpsrhakpld Omtrent d< dus tot ander* ichW tot uitgeschakeld. Omtrent de u^cu- die nog in den strijd zijn, luiden de zeer gunstig. In het bijzonder moet s meld worden onze landgenoot Lor een D.K.W. in de baby-klasse. uoriV Vrijdag is de 4e etapne b«- Venetië, gereden, lang 549 K.M W.inlJ de zes bergpassen, waarvan de Alpenwegen, het Stilfzer-Joch, hoog. -,ii

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6