Groote Paardenmarkt op Woensdag 5 Sept. a.s. DEKA Tuberoom Jïu&licaties Stad en Omgeving. £uchtvaact Jteck School £attd: en Jxiinéoum £aatste Betichten Spoet Jifdschciften tBucgecüike Stand te Alkmaar JÏcowhciaal Tlieuws HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Zwembad Alkmaar, om vergunning tot het oprichten van een pompinstallatie, met plaatsing daarin van 4 electromotoren, t.w. twee van 3 P.K., één van 1V, P K. en één van 3/4 P.K., voor de aandrijving van cen- trifugaalpompen, ten behoeve van het zwem bad aan de Sportlaan. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling óp DINSDAG, ?S AUGUSTUS a s., voormiddag te ELF 11UR, en schriftelijk vóór of op dien tijd Geduren de drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 14 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAAR'S 30.000STE. Alkmaar's 30.000ste blijkt nog niet ver geten te zijn. De firma W. Scheepmaker, importeur der Fyffes-bananen, berichtte ons, dat zij er voor gezorgd heeft, dat ook deze vruchten niet op de tafel van het gelukkige gezin zul len ontbreken en de firma De Wit, Magda- lenenstraat (dus niet een damesvereeniging) heeft op zich genomen in de maand Augus tus voor de benoodigde biefstuk te zorgen. Na de gister reeds vermelde bedragen zijn nog de volgende giften ingekomen: B. D. W te A. 2.— fam L te A. 1. N. K. den Helder ƒ1.— Van Grada voor Grada 2.50— Mevr. V. te A. ƒ1. Mevr. K. te A. ƒ1. D. te O. ƒ1.— C. V. te A. 1.— DE KUNST VAN HET GLASBLAZEN Een talentvol glasblazer komt dezer da gen zijn kunst vertoonen in den kunsthandel van den heer Hopman te Bergen en in het bloemenmagazijn van den heer Doggenaar in de Langestraat te Alkmaar. Het is de heer Kitzerow, die een gooche laar in Zijn vak genoemd wordt. Hii neemt een glazen buis, steekt zijn blaasvlani aan en gebruikt hoogstens nu en dan een vijltje en dat zijn alle instrumenten die hij noodig heeft om ranke vaZen, grillige zeemonsters of kelken als bloemklokken uit het doorschij nende materiaal te doen ontstaan. Hii regelt de temperatuur van de vlam en er schiet een aparte kleurnuance door het glas, hij zucht en er ontstaan week geronde vormen en het toppunt van zijn kunst is als hij alleen door het vlugge draaien van de vingers de buis doet wijken, zoodat zij als een kelk openbloeit. De heer Kitzerow werkt met een steekvlam, die 1200 graden warmte ontwikkelt. Hij ar beidt aan glaspijpoi alleen met zijn mond en zijn handen. Hij trekt aan beide kanten van het stuk glas, dat hij gaat bewerken, spitsen. Aan deze spitsen draait hij het glas in de vlam en door de kleine opening blaast bij het verwarmde gedeelte tot den door hem gewenschten vorm. Een opening, langzaam verkregen, bloeit plotseling door het v'ugge vingerdraaien open als een bloemkelk. Kan- delabres, vazen, kelken, grillig gevormde visschen, van alles toovert deze kunstenaar uit het glas en alles is oorspronkelijk er. be rust uitsluitend op de fantasie van den glas blazer. In den kunsthandel Hopman te Bergen is dit glasblazen Woensdag en Donderdag van 912 en van 25 te bewonderen en in de etalage van den heer Doggenaar in de Lan gestraat te Alkmaar Vrijdag van 9—12 en van 2—5 uur en Zaterdag van 2—5 uur Gerulmen tgd houdbaar. Overal verkrijgbaar. DE ITALIAANSCHE OPERA WEDER OM IN ALKMAAR. In verban! met het groote succes, dat de solisten van Italiaansche Opera bij het eerete concert op Vrijdag 3 Aug. j mochten oogsten, is er besloten om op Vrij rag 17 Aug a.6. des avonds 8.15 uur nov eens een herhaling te geven. Er zal een geheel nieuw programma bestaande uit ana's en 'ragmenten van populaire opera's ten gehoore worden gebracht ATTRACTIVE EN GEZELLIGE RECLAME. Wederom houdt de firma Vroom en Dreesmann in haar zaken te Alkmaar en Hoorn de zoo overbekende en succes volle dieren-show. Wij zagen een koddig stel vroolijke apen die de lachsalvo's uitlokken, een pracht collectie siervogels, een groep Quineesche biggetjes, een prachtige pa pagaai, een collectie uitheemsche opge zette diersoorten, alles wederom keurig verzorgd. Voor de kinderen weer een echt eldorado. Naast deze dierenshow is er een va- cantieprijsvraag voor jong en oud, een prijsvraag welke met veel humor en geestigheid is samengesteld. Het zijn een 12 tal tafereelen, welke in kleuren zijn uitgevoerd en waarop per sonen voorkomen die het gemis voelen van ietsja van wat? Het is in ieder geval zeker, dat het bij V. D. verkrijgbaar is. Een leuke wedstrijd die tot meedoen dwingt, temeer daar 250 aan cadeau bons worden uitgeloofd. De 12 tafereelen zijn op verschillende punten door de geheele zaak opgesteld DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van „Dierenbescher ming" te dezer stede is van den heer T. 5 ontvangen voor het dierenasyl onder het motto „11 Augustus verjaardag." CHINEESCHE PIRATEN. Chineesche piraten maken bij voortduring de wateren in en bij het Hemelsche Rijk on veilig. De publicist Emile H. van Stadt heeft een overval door deze zeeroovers mee gemaakt en is een van de weinigen, die de met eigen oogen aanschouwd heeft. In een interessante serie artikelen vertelt hij daarvan. Deze serie zullen wij in de eerst volgende weken in onze courant opnemen. In het nummer van heden treft men het eerste dezer artikelen aan. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel (uitreis) is te Calcutta ge land. De Pelikaan (thuisreis) landde te Rutbah. NEDERLANDSCHE DEELNAME MELBOURNE-RACE. Naar wij van bevoegde zijde vernemen brengt de firma Pander en Zn. thans het vliegtuig PH-OST in gereed voor deelname aan de in October a.s. te houden Mac Ro- bertson-race (Speed-race Londen—Melbour- ne). De heer Geijssendorffer en luit. Asies zullen het toestel naar Australië vliegen. Aanvankelijk was luitenant Asjes aangezocht als gezagvoerder van den Panderjager op te treden, hij heeft echter, toen ook de heer Geijssendorffer voor deze vlucht ter beschik king kon worden gesteld, zijn plaats als ge zagvoerder afgestaan. Voor de hoofdakte-examen zijn te Haar lem geslaagd de dames J. C. Herstel te St. Maarten, J. Meyer te West Terschelling, A. M. Nelis te Alkmaar, A. M. L. van Os te Wijk aan Duin en D. Bakker te Abbekerk Op 9 Sept. is ds. A. Weeder, predikant der herv. gemeente te Diepenheim, 40 jaar predikant. Hij heeft achtereenvolgens te Heer-Hugowaard (1894), Culemborg (1898) Koog aan de Zaan (1902) gestaan en is thans ruim 7 jaar in Diepenheim. Te Hoogeveen is in den ouderdom van 69 jaar overleden ds. J. Kooiman, emeritus predikant der doopsgezinde gemeente te Ter- naard (Fr.) Ds. Kooiman is in 1891 predi kant geworden; hij heeft achtereen volgens te Öudebildtzijl (1891), Barsingerhorn (1893), Workum (1911), Akkrum (1914) en Ternaard (1923), gestaan. In 1930 i3 hem eervol emeritaat verleend. De begrafe nis is bepaald op Woensdag om 2 uur te Sneek. De heer P. W. Kooijman te Oostwoud en mej. B. C. M. Bruynel te Beverwijk zijn geslaagd voor het examen Hoogduitsch l.o. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering dagelijksch bestuur. Onder leiding van zijn voorzitter, den heer P. Stapel Czn. te Hoogkaröpel, ver gaderde het dagelijksch bestuur J.1. 9 Augustus in Den Haag. Kennis werd genomen van het schrij ven van de Vereeniging van Nederland- sche exporteurs van vleesch en vleesch- producten aan de drie centrale land bouworganisaties, waar werd medege deeld, dat voorloopig bij wijze van proef ook de fondsgelden voor de nuchtere kalveren zullen worden afgeschaft, een en ander onder dezelfde voorwaar len als destijds zijn gepubliceerd voor de afschaffing van de fondsgeldheffing voor schapen. Door de drie centrale landbouworga nisaties is nogmaals een schrijven ge richt tot den minister van economische zaken om den invoer van slachtpaarden met een stokmaat hooger dan 1.45 M. te contingenteeren of zwaar te belasten Aan de afdeeling Texel werd een on derhoud toegezegd inzake steunmaat regelen voor de schapenhouderij. Dit onderhoud zal gevoerd worden door den voorzitter en den heer E. Dz. Govers en zal plaats vinden op Texel tijdens den schapenfokveedag op 5 September a.s. Ook de andere afdeelingen der land bouworganisaties op Texel zullen tot dit onderhoud worden uitgenoodigd. Aan de Nederlandsche federatie van landelijke rijvereenigingen werd een subsidie van 50 toegekend als bijdrage voor de aanschaffing van het benoodig de onderwijs-materiaal voor de op te richten Rijschool, aan welke schoof ver schillende practische en theoretische cursussen voor boerenzoons en dochters, alle in verband staande met paarden- verzorging en rijonderricht, zullen wor den gegeven. Besloten werd, het door het bestuur opgestelde pulpcontract ter verdere be handeling door te zenden aan de jerste afdeeling van het K.NX.C. In de plaats van denbeer D. Appel te Twisk, die niet herkiesbaar was. werd benoemd tot vertegenwoordiger der H. M. v. L in het bestuur van de federa tie tot verbetering van den wolhandel in Noordholland, de heer P. Stapel Czn. Aangewezen werden als vertegen woordigers der H. M. v. L. naar de alge- meene vergadering van den keurings dienst Noordbolland de heerpn B. Bies heuvel Azn. te Spaarndam en P. Blaau- boe.- Gzn. te Kolhorn. Enkele ingekomen stukken werden tot nader onderzoek voorloopig aange houden. Hierna behandelde het bestuur het octwerp-schrijven der 3 C. L. O. aan den minister van economische zaken in zake garantiesteun voor gescheurd grasland, ter voorbereiding van de be sprekingen in het hoofdbestuur. Hoofdbestuursvergadering. Na het dagelijksch bestuur kwam het hoofdbestuur in vergadering bijeen on der voorzitterschap van den heer P. Stapel Czn. Vastgesteld werd de agenda der alge- meene vergadering, welke op Donder dag 13 September in Rotterdam zal wor den gehouden. Het hoofdbestuur besloot op deze al- gemeene vergadering te doen inleiden het punt :..De steun aan de veehouderij in verband met de graanrechten". Besloten werd tot de Nederlandsche akkerbouw-centrale het verzoek te rich- ttu, ten spoedigste te wihen overgaan tot de uitkeering van het ingehouden 1/4 gedeelte var. den minimumprijs voor He aardappe <=r> van oogst 1933 daar de oogsttijd voor de telers de noodzakelijk- neid me .ebrengt over meer lei bedrijfs kapitaal te kunnen beschikken vnl. voor de uitbetaling van arbeidsloonen Eveneens werd besloten, de onhoud baar geworden positie der varkenshou ders ter kennis te brengen van de be voegde instantie en aan te dringen op betere prijzen, in verband met de voort durend stijgende graanprijzen, waarvan het zich nog niet Iaat aanzien, dat hier aan binnen afzienbaren tijd een einde ^al komen, alsmede op snelle afname van de varkens- Steun scheuren grasland. Hierna werd uitvoerig het onderwerp- adres der 3 C. L. O inzake garantie- steun voor gescheurd grasland bespro ken, waaromtrent het navolgende aan het K. N. L. C. werd geschreven: Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft de eer U te berichten, dat het met het ont- werp-adres inzake steungarantie ge scheurd grasland niet accoord gaat. Dit vloeit voort uit het feit, dat in dit de gedachte, dat elke. oppervlakte gras- ontwerp blijkbaar uitgegaan wordt van land, welke wordt gescheurd beteekent een gelijkmatige vermindering der melkproductie. Het hoofdbestuur is vap oordeel, dat, waar de veestapel paar wij allen hopen, gaandeweg zal verminderen, de gemeng de bedrijven reeds Jn het voordeel zijn boven de graslandbedrijven, althans voor zoover zij land hebben, geschikt om te scheuren. Deze gemengde bedrij ven kunnen, zoo zij dit voordealig ach ten, voor hun kleineren veestapel min der grasland behouden. Dit vrijwillig scheuren, dat thans reeds plaats vindt, behoeft niet gesteund te wor den. Zelfs is het mogelijk, dat thans ge scheurd wordt zonder vermindering van den veestapel op het bedrijf, eenvoudig omdat de uitbreiding akkerbouw voor- deelig lijkt. Ook is het niet nuttig het scheuren te steunen, indien dit gepaard gaat met een uitbreiding op het bedrijf van den voe- derverbouw. Het ontwerp voorziet hierin niet. Ook geeft het ontwerp den indruk, dat men alleen een prijsgarantie per 100 K.G. wil voor het gewas, dat op het ge scheurd perceel wordt geteeld. Dit acht het hoofdbestuur onuitvoerbaar Beter zou zijh een prijsgarantie niet naar de oncontroleerbare opbrengst op het ge scheurd perceel, doch naar de gemiddel de opbrengst op dat bedrijf en dan voor het gewas en de oppervlakte op het gescheurde perceel verbouwd. Liever echter dan het ontwerp te ver beteren, zou het hoofdbestuur zien, dat uw comité de gedachte uitwerkt, den veestapel van een gemengd bedrijf vast te doen leggen en bij extra inkrim ping van dezen veestapel een premie te verstrekken. In den regel zal hierbij wel gescheurd worden, doch dat is geenszins de hoofd zaak, al zal bij het verleenen van een premie ook scheuren van grasland ge- eischt worden. Daarnaast is het hoofdbestuur van oordeel, dat het redelijk kan zijn, dat aan een bedrijf waarop gescheurd wordt, méér recht op verbouw van producten wordt verleend, welke aan teeltregeling zijn onderworpen. Bij de suikerbieten zal dit wegens den band met eigen coöperaties van de be staande telers wellicht mogelijk zijn, doch bij aardappelen gaat het gemakke lijker. Hiertegenover zal van anderen een klein gedeelte van hun recht moeten worden ontnomen. De verbouw dier producten zal daardoor niet verplaatst moeten worden naar bedrijven of gebie den, welke er niet zoo geschikt voor zijn. Uit vorenstaande moge U genoegzaam duidelijk zijn, dat wij een goede oplos sing niet zoo eenvoudig vinden. De hoofdzaak is echter, dat alleen extra geld uit het landbouwcrisisfonds wegens het scheuren naar de gemengde bedrijven gaat, indien de veestapel daardoor ook inderdaad extra wordt be perkt en de melkproductie waarschijn lijk eveneens. De vraag rijst echter, waarom dan ook niet eenzijdige graslandbedrijven. waar op de veestapel extra wordt beperkt, on der deze regelingen zouden kunnen val len- Onwillekeurig kwam bij de bespreking van dit onderwerp weder ons voorstel, dat geruimen tijd geleden door ons werd gedaan, naar voren, waarbij de toeslag op de melk slechts tot b v. 80 der pro ductie van het bedrijf zou worden be perkt LANGENDIJK. De saneerirtg der bloembollen. Over de door de regeering getroffen maat regelen ten opzichte van de saneering van het bloembollenbedrijf zijn de meeningen der kweekers niet onverdeeld gunstig. Of eigen lijk zijn ze heelemaal niet over deze wijze van saneering tevreden en vroeg men zich af, waar het geld voor de hooge heffing, welke er op de bollen wordt geheven, moet worden vandaan gehaald. Ongeveer 20.per snees zal er moeten worden gestort. Ovfcr het algemeen is men in bloembollen- kweekerskringen slecht over deze regeling te spreken, daar er naar het schijnt, geen advies van de organisaties is ingewonnen. Het gaat er op of er onder, is de meening van verschillende tuinders, daar het er op be gint te gelijken, dat een groot gedeelte, voor al van de kleineren de gevraagde bedragen niet zullen kunnen betalen. Wat zullen die menschen nu moeten? Zullen ze geheel van den bollenteelt worden uitgesloten en ook van dit middel van bestaan worden beroofd, althans van de mogelijkheid om het vak uit te oefenen? Men vreest voor sommigen het ergste. Niet alleen kleine kweekers zullen er de dupe van worden. Ook verschillende groote kweekers zullen niet aan dezen eisch van de Kweekers Centrale kunnen tegemoet komen. Het is dan ook een enorm bedrag. Met belangstelling ziet men het verdere verloop van deze zaak tegemoet. STOMPETOREN. Zaterdagavond bad in het café Renses de verkiezing plaats voor een nieuw bestuur van de afdeeling Schermeer der Holl. Mij. van Landbouw. Voor deze bijeenkomst was flinke belangstelling. Gekozen werden bij de eerste stemming de heeren: P. Spaan Kz., J. Posch, D. de Boer Pzn., T. Vaalburg, C. Klerk Jzn. en A. A. Barendregt. Vervolgens na eenige her stemmingen tusschen de heeren M. C. van der Laan en Jb. de Boer Czn. werd laatst genoemde gekozen. De heer T. Vaalburg nam zijn benoeming niet aan, zoodat de eerst volgende vergade ring in deze vacature zal worden voorzien. Door den heer P. Stapel, voorzitter der Holl. Mij. van Landbouw, werd hierna het woord gevoerd. Spreker wekte de leden op het werk der organisatie te steunen, alleen door eendrachtige samenwerking was iets te bereiken. Hierna sluiting. W ARMENHUIZEN. Alhier zijn dezer dagen twee paarden, een zwarte en een bruine komen aanloopen. De eigenaar van deze paarden is onbekend. In lichtingen zijn te verkrijgen ter Gera- Secre tarie. OUDE NIEDORP Zaterdag 11 Augustus was er slechts één arbeider uit deze gemeente tewerk ge steld bij de rijkswerkverschaffing in den Wieringermeerpolder. ST. MAARTEN. De heer J. H. Wolters, alhier is geslaagd voor het examen landbouwkunde l.o.. ENKHUIZEN. Van Ged. Staten is bij het gemeentebestuur een brief ingekomen, waarin als voornemen van dén minister wordt meegedeeld, dat deze, voldoet de raad niet aan het verzoek, om in plaats van 15 pet. op de salarissen van het secretariepersoneel 1% tot 10 pet. te korten, zelf zal ingrijpen. B. en W. stellen thans voor, een conflict met de regeering te vermijden en aan het verzoek van den mi nister te voldoen. BEEMSTER. De politie te Haarlem heeft aangehouden den veehouder J F. N. van hier, die een par tij ongekeurd vleesch naar Haarlem had ver voerd en afgeleverc. Het vleesch is in beslag genomen en naar bet openbaar slachthuis vervoerd. ZUIDSCHARWOUDE. In de vergadering van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" werd besproken of men al dan niet naar twee concoursen zou gaan in het volgende jaar. Een groot gedeelte der leden was er voor om twee concoursen te bezoeken, doch in verband met de moeilijke omstandigheden, waarmee vele leden te kampen hebben zal het bezwaarlijk zijn, om het benoodigde reis geld te verkrijgen. Er gingen stemmen op oi bij de burgerij met circulaires rond te gar- en in de gelegenheid te stellen tot steun a het fanfarecorps een wekelijksche bijdraj hoe klein ook, te geven. Anderen warer. hii tegen. De heer P. de Geus Jz. heeft, naar wij n; der vernemen, bedankt als secretaris (Ongecorrigeerd.) ANDERHALF JAAR VOOR EENIGE INBRAKEN. De officier van justitie bij de Haa? sche rechtbank heeft heden tezen dn Belgischen drukker A J. S. ter zake var eer.ige inbraken een gevangenisstraf vat. 1S jaar geëischt. bij we'ken eisch reke ning is gehouden met het feit, dat He Belgische regeering de uitlevering van verdachte heeft gevtaagd wegens icn tn België door heji gepleegden doodsleg. De rechtbank zal 21 dezer vonnis wijzen. Athletiek. SCHUURMAN—WALSH OP 26 AUGUSTUS TE AMSTERDAM. Ongetwijfeld hebben alle Nederlandsche Athletiekvrienden meegeleefd in de groote teleurstelling van onze vertegenwoordigsters op de Wereldspelen te Loncfen, toen mej. Tollien Schuurman door een spierscheuring buiten gevecht gesteld werd en de strijd om den wereldtitel, welke met zooveel spanning tegemoet gezien werd, niet kon worden ge streden. Want ongetwijfeld zou de strijd ge gaan zijn tusschen de dames Schuurman en Walsh, met de Duitsche Krauss als goede derde. Toch zullen wij binnenkort in staat zijn te beoordeelen of mej. Walsh terecht den titel van wereldkampioene verworven heeft. Als het spierdefect van mej. Schuurman tij dig hersteld is, zullen wij den uitgestelden titanenstrijd kunen aanschouwen op Zondag 26 Augustus, bij het Sterren-, Veteranen-, en Junioirestournooi, dat de A.V. „1923" dan te Amsterdam organiseert. Wat dus in Londen helaas niet kon, zal thans te Amsterdam uitgemaakt worden. Wie is de beste sprintster ter wereld? Ruitertoerisme. RUITERTOCHT DOOR HONGARIJE. Voor den tweeden ruitertocht door Hon garije, welke is opengesteld voor Nedeiland- sche ruiters en amazones en waarvoor het vertrek der deelnemers per trein uit Utrecht naar Boedapest bepaald is op 1 September a.s., zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Ëventueele deelnemers worden uitge noodigd, zich zoo spoedig mogelijk te willen opgeven aan de Ruitercommissie van den A.N.W.B., Keizersgracht 588-590, Amster dam. Universum. De Augustus-aflevering van „Universum" begint ditmaal met een artikel van ir. B. Swanenburg in de serie de wonderen der techniek: Stroboscopisch onderzoek van de stem; dan een artikel van Pearl S. Buck; Pater Andreas; Een nuttige waarschuwing betreffende Bosch en Heide branden, behan- de'ende de middelen ter voorkoming en ter bestrijding hiervan; verder een verhandeling over Werkgevers en werknemers in Neder- landsch-Indië „De Poenale Sanctie"; tevens vinden we van ir. B. Swanenburg een inte ressant artikel over „De constructie van Pri mitieve duikbooten dan in de serie Landen en Volken der aarde „Mexico in gisting"; Vervallen grootheid, bespekende Europa's verlaten paleizen; dan van de hand van Joseph Delmont „Twintig jaren zwervens in woud en wildernis"; verder een belang wekkend artikel betreffende Westersche com mercialisme en Oostersche mystiek genaamd „Oude en nieuwe Goden in Mongolië"; dan „Een raadgeving van Helen Keiler" onder den titel „drie dagen ziende"; van de hand van dr. P. H. de Hoog :n de serie de mensch en zijn vijanden ditmaal „Over luizen en baarden"; verder een belangrijk artikel over „Gedachten omtrent het huwelijk" onder den titel „Wij getrouwde mannen" (een boek be spreking), „Brand op zee", herinneringen van een oud-kapitein, terwijl ten slotte Hein- rich Mann's „De onderdaan" de serie groo- tere artikelen besluit. Verder zijn er nog vele andere artikelen, die tezamen met bovenstaande het nummer weer tot een goed verzorgd geheel maken. GEBOREN: Christina Josepha, d. van Simon Boersen en Johanna Bleeker. Gerard Petrus, z. van Nicolaas Gerardus Lodder en Hendrika Hillegonda Buijsman. OVERLEDEN: Christina Beemsterboer, 42 jaar. Antje Mors, 88 jaar. Zoontje van den leeuwentemmer .Vader, IX ben kktar met m Q pexpfjngen. Mag lfc au buiten paan f"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3