Aqmda ^Rechtszaken JCeck ói School £aatste hecichtm Stad w Omgeving. Weec&eeicht fxooUiciaat Tlieums LANGENDIJK. *Naar wij vernemen heeft de tirma 1. Kiamen en Zonen te Zuidscharwoude het voornemen, om. in verband met de hooge invoerrechten op zuurkool een filiaal te vestigen in België. GROOTSCHERMER. EGMOND AAN DEN HOEF. DE STERKTE VAN HET OOSTENRIJKSCHE LEGER. ANTI-JOODSCHE ONLUSTEN IN LITAUEN. Acht joden gewond. TOCHT OVER DEN OCEAAN. Van Italië naar Amerika. BERGBEKLIMMERS DOOR EEN LAWINE BEDOLVEN. De lijken nog niet gevonden. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dagelijks van 105 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereeniging in het Waaggebouw. Zondag van 10 tot 12 uur voormiddags. Van 23 t/m 25 Aug. te Schagen, eiken avond 8 uur, Bouwmeesters Revue „Vooruit maar weer", met Buziau en Nieuwenhuizen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummer Een meisje met temperament (rom.); hoofdrol Magda Schneider. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer De reis om de wereld in 80 minuten- hoofdrol Douglas Fairbanks. Extra: Bloemcorso te Bergen. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende Voorstellingen. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer Houdt vol cowboy (sens.), hoofdrollen John Wayne en het wonderpaard Duke. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victor ia-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer Fraulein Hoffmann's Erzah- lungen (kom hoofdrol Anny Ondra. Toe gang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Zaterdag 18 Augustus. Tenniswedstrijden Advendo. 2—5 uur, bloemenmagazijn Doggenaar, demonstratie kunstglasblazen. 6 uur, Victoriebad, junioren-kampioen schappen Noordholland; demonstraties schoonspringenwaterpolo. Zondag 19 Augustus. Tenniswedstrijden Advendo. 2 uur, wielerwedstrijden Alkmaarsche Wielerbaan. 8—10 uur, Sted. Muziektuin, avondconcert Alcmaria Victrix. Woensdag 22 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, feestconcert Zang en Vriendschap. niet-opgewonden burgers, om tegen een der gelijke overtreding van bestaande wettelijke bepalingen metterdaad op te treden. De politie stelde zich onmiddellijk op het standpunt, dat zij tegen onbehoorlijk en on duldbaar optreden als hier heeft plaatsge vonden moest optreden. Van degenen die te gen den Duitscher handtastelijk zijn geweest, hebben de twee agenten er een, die boven dien de aanstoker van het relletje is geble ken te zijn, naar het politiebureau gebracht. Hier zijn de getuigen en de verdachte ge hoord en is tegen den laatste proces-verbaal opgemaakt, maar wegens niet meer dan waarvoor hij opgebracht was, n.1. eenvoudig mishandeling. De Duitscher was immers niet ernstig mis handeld; hij had een paar klappen opgeloo- pen, maar niet van zóó ernstigen aard dat hij naar een ziekenhuis moest, of zich moest laten verbinden. Van zwaar lichamelijk let sel, laat staan van poging tot doodslag of van eenig misdrijf waarvoor de politie een verdachte vasthouden of voor den offcier van justitie kan leiden, was geen sprake. Voor vervolging kwam slechts in aanmerking het misdrijf van eenvoudige mishandeling, en de wet gebood de politie nadat de verdachte ge hoord was hem op vrije voeten te stellen. Er is dus geen sprake van dat de politie den Duitscher niet met de noodige energie be schermd heeft. De twee agenten die op het relletje zijn afgekomen hebben er onmiddel lijk een einde aan gemaakt en den schuldige dien zij konden grijpen, ook gegrepen. Dat deze later losgelaten is, beteekent niet dat hij er hiermede af is. Het onderzoek in zijn zaak loopt nog; hij zal zijn gerechte stral zeker niet ontgaan, geheel afgezien echter van de nationaliteit van den mishandelde. Wat het verwijt aan de Nederlandsche pers betreft, niet alle gevallen als deze dringen tot de krant door; doen ze dit wel, en zijn ze van voldoend ernstigen aard, dan pleegt de Nederlandsch pers ze niet te ver zwijgen, ook niet uit vrees voor afneming van het bezoek aan ons land van Duitsche toeristen; wel dergelijke domme en ontoe laatbare excessen ernstig af te keuren en te betreuren. DE BOM OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Witboek verschenen. Zoo juist is verschenen het Witboek der Nederlandsche regeering, dat een uitvoerig verslag geeft van de ongereldheden bij de Koninklijke Marine in Nederlandsch-Indië in het begin van 1933, welke haar hoogte- Kunt bereikten in de muiterij aan boord van Ir. Ms. „De Zeven Provinciën". Het eerste hoofdstuk behandelt de ge schiedenis van de salariskorting, welke de onmiddellijke aanleiding tot die gebeurtenis sen was, het tweede de ongeregeldheden in de vlootbasis Soerabaja. Daarop volgt het ver slag van de muiterij, terwijl het vierde hoofd stuk een overzicht geeft van aan de ongere geldheden gewijde beraadslagingen in de beide Kamers aer Staten-Generaal. ZEVEN MOTORRIJDERS UIT PALESTINA IN ONS LAND. Oponthoud te Haarlem wegens ongeluk van een tuinner. Zeven motorrijders uit Palestina vertrok ken op 19 Juni om een rondrit te maken door Europa. Tot dusverre hadden zich geen ongeval len voorgedaan. Gistermorgen was het gezel schap uit Antwerpen naar Amsterdam ver trokken. Omstreeks 6 uur arriveerden zij te Haarlem. Op de Amsterdamsche vaart is echter een ongeluk gebeurd, waarbij een der motorrijders vrij ernstig werd gewond. De zeven rijders reden dicht bij elkaar in de richting Amsterdam. Een automobilist J. v. O. uit Amsterdam, die bij een benzinepomp aan de linkerzijde van den weg benzine had geladen, reed bij hun nadering langzaam weg en zwenkte weer naar rechts. De 23-ia- rige motorrijder E. K. uit Haifa was blijk baar op deze manoeuvre niet bedacht en botste tegen de linkervoorzijde van de auto en sloeg door de voorruit. Hij kreeg vrij ernstige snijwonden aan hoofd en handen en moest, nadat leden van den eersten hulp dienst hem voorloopig verbonden hadden, naar het St. Elisabethziekenhuis worden ver voerd. Zijn landgenooten waren voornemens hun tocht te onderbreken tot hij weer hersteld zal zijn. De motorrijders zijn van plan om via De nemarken, Polen, Oostenrijk en Turkije naar Palestina terug te keeren. FOOIEN AANGENOMEN BIJ DE MARINE. Het Hoog Militair Gerechtshof behandel de gister in hooger beroep de zaken van C. S. en P. van S., beiden sergeants-bottelier, alsmede J. J., korporaal-bottelier, allen uit Den Helder, die door den Zeekrijgsraad zijn veroordeeld, de beide eersten tot drie maan den en J. tot zes weken gevangenisstraf wegens overtreding van art. 363 W. v. S. (het als ambtenaar aannemen van een gift, wetende dat zij hem gedaan wordt teneinde hem te bewegen om, in strijd met zijn plicht, in zijn bediening iets te doen of na te laten). Subsidair was overtreding van art. 363 ten laste gelegd. Uit het verhoor, dat de president mr. Schepel den beklaagden afnam, bleek, dat zij ten behoeve van het dienstvak waarbij zij werkzaam waren van den officier van admi nistratie opdracht hadden inkoopen te doen bij den vischhandelaar J. Z., te Den Helder Gebleken is dat deze bij herhaling bij het voldoen der rekeningen door de beklaagden aan ieder hunner fooien heeft gegeven en dat het bedrag van die fooien verre boven het normale uitging. Zoo is komen vast te staan dat Z. niet alleen tien procent van 't bedrag der rekening betaalde, doch bovendien nog 1 of 2 cent van elk voorwerp, dat meer dan tien cents kostte. Alles bijeengenomen kwam de fooi op ongeveer 30 pCt. van de waarde van het geleverde. Als getuige werd gehoord de betrokken leverancier Z., die behalve winkelier ook grossier is. Deze verklaarde o.m. dat van het oogenblik af, dat hij de zaken van zijn voor ganger had overgenomen, nu 13 jaar ge leden, het steeds usance was geweest om deze fooien uit te betalen. Dit geschiedde in Den Helder als regel als het leveranties voor de Marine betrof. Gevraagd naar de reden van het geven van dergelijke hooge fooien, ant woordde getuige, dat dit in de eerste plaats geschiedde omdat de Marine groote hoeveel heden tegen detailprijzen afnam, zonder dat de onkosten verbonden aan detailverkoop ge maakt behoefden te worden (verpakking, be zorging etc.) eri voorts omdat dit het eenige middel was om de leverantie te behouden. De secretaris der Prot. Chr. Reclassee- ringsvereeniging uit den Helder de heer Bos. gaf het Hof eenige nadere toelichtingen op zijn omtrent de drie beklaagden uitgebrachie rapporten, waarin tot een voorwaardelijke veroordeeling wordt geconcludeerd. Volgens getuige bestond er voor het bottelierschap bij de Marine juist zooveel aantrekkelijkheid, omdat iedereen wist dat daaraan emolumen ten verbonden waren en de fiscus in Den Helder wist het ook, want deze hield er bij het opmaken van den aanslag wel degelijk rekening mede. Hierna was het woord aan den advocaat fiscaal Baron Speyart van Woerden, tot het houden van het requisitoir. In een uitvoerig requisitoir betoogde de advocaat-generaal, dat het vonnis van den Zeekrijgsraad niet in stand kon blijven, om dat z.i. ten onrechte aan de drie verdachten overtreding van art. 363 ten laste is ge legd. Volgens spr. kon hier niet aan de verdachten worden verweten, dat zij in strijd met hun plicht handelden, dat men hier te doen heeft met menschen wier conduite-staat in alle opzichten goed is en die nimmer reden tot klagen gaven. Hun was ook door den officier van administratie geenerlei op dracht gegeven om lagere prijzen te bedin gen. Anders staat het met het subsidair ten laste gelegde. De advocaat-fiscaal wees er op, dat de Staat onder alle omstandigheden staat moet kunen maken op zijn ambtenaren Het is aan dien Saat alleen dat de ambtena ren zich gebonden moeten voelen. Wat heeft nu de getuige Z. gedaan? Deze heeft de bot teliers aan zich willen binden door de exor bitant hooge fooien en waar blijkbaar het denkbeeld om dezen misstand tegen te gaan in Den Helder aan iedereen vreemd was, stonden deze beklaagden tusschen de keuze den Staat of Z. een voordeel te bezorgen. Zij lieten den Staat in den steek en kozen de partij van den vischhandelaar, die zich daar voor niet onbetuigd liet. Volgens spr. hebben de drie beklaagden hun vrijheid van handelen verkocht en staan zij derhalve schuldig aan overtreding van art. 362 W. v. S. Rekening houdend met alle omstandig heden, ook met de bedragen welke aan ieder hunner werdpn uitgekeerd, achtte de advo caat-fiscaal de opgelegde straffen onjuist. Deze zijn voor elk hunner te hoog. Ten slotte requireerde spr. voor J. J. en C. S. een gelijke straf n.1. drie weken en voor P van S. zes weken gevangenisstraf. Mr. C. A. de Groot uit Alkmaar voerde het woord voor beklaagde Van S. Pleiter drong met klem aan op een voorwaardelijke veroordeel ing. Mr. J. Mulder te Den Helder voerde het woord voor C. S. en voor J. J. en verzocht in elk geval een voorwaardelijke straf. Het vonnis van het Hof volgt later. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. 'Het bestuur van den Ned. Tuin- dersbond meldt een groote vooruitgang van het ledental. De laatste maand zijn pl.m. 200 tuinders toegetreden. CALLANTSOOO. De rijksveldwachter van Iperen alhier is gedetacheerd aan de rijkspolitiehonden- africhtingschool te 's-Gravenhage. 'Begunstigd door prachtig weder hebben de leerlingen der o. 1. school Donderdag hun jaarlijksch schoolreisje gemaakt. Des morgens, te ongeveer half tien werd met 2 bussen van de onder nemers Kieft en Ton afgereisd. Het eerste doel was Bergen, waar in „Duinvermaak" heerlijk werd gespeeld en als vanzelfsprekend de nieuwe glij banen wel 't meest in trek waren. Nadat nog eenigen tijd de kinderen genoten hadden op het hooge speelduin, vertrokken de bussen naar Camperduin, waar gepleisterd werd in 't geheel ge restaureerde strandpaviljoen van den heer Minkema en waar de mondvoor raad, rijkelijk overgoten met ranja en rojo, ich goed liet smaken. Hoewel 't aan zee iets warmer had kunnen zijn, naar hartelust is er geploeterd in 't zilte nat. Nog stond op 't program 't hooge duin te Schoorl. Dat de kinderbeentjes haast nimmer vermoeid schijnen te worden bleek al weer hier. De speeltuin aldaar werd nog eens bezocht en aan 't hollen en rollen in 't zand scheen geen einde te kunnen komen, maar 't klokje van vertrek liet zich hooren, den dag was nog niet af. Den Alkmaarder Hout zou de laatste halte worden, waar de beken de apenkooi jong en oud vermaakt, 't Was half acht dat men van daar huis waarts reed en te 8 uur werd de vroo- liike kinderschaar door een groot ana- tal ouderen opgewacht. De blijde gezich ten der kinderen en de enthousiaste uit latingen bewezen weer, dat er volop is genoten. 't Is een pracht dag geweest, de kin deren hebben zich kostelijk vermaakt- Een woord van dank aan de milde gevers van Grootschermer, aan de Ou dercommissie en onderwijzend perso neel, benevens zuster C. Tiemstra is hier op zijn plaats. Ook de chauffeurs een woord van waardeering voor hun prettige bedie ning. 'Dezer dagen zal huize „Schuylen- burgh" te Wimmenum weer bewoond worden door een kleinzoon van oud burgemeester Holland* die voor onge veer 50 jaren de^e villa bewoonde. De woning zal zooveel mogelijk in den vroegeren toestand worden terugge bracht. "Donderdagniddag reed een met vetzaad beladen wagen bestuurd door K. v. d. B op den Slotweg op den linker kant van den weg, zoodat de fietsrijder Jb. B. rechts moest passeeren. Juist toen deze passeerde viel bovendien een deel der lading van den wagen, waardoor B. van zijn rijwie' viel, zijn pols bezeer de en zijn kleeren scheurde. Proce6 ver baal werd opgemaakt. Wegens ziekte van de tegenwoor dige onderwijzeres aan de r. k. school te Ursem is tijdelijk als zoodanig be roemd mej. D. Groot te Alkmaar. Mej. Cath. Schipper, onderwijzeres aan de lagere school, te Grootschermer, slaagde op 20-jarigen leeftijd te Haarlem voor de hoofdakte. (Ongecorrigeerd.) DOODELIJK FABRIEKSONGEVAL Hedenmorgen had op de meubelfa briek „De Genneper Molen" te Gennep een doodelijk ongeluk plaats. De 43-jari- ge arbeider J. v. Schaik, die werkzaam heden verrichtte aan de cirkelzaag, werd door een wegvliegend stuk hout zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij nagenoeg onmiddellijk overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 5 kinderen. De Fransche regeering heeft thans ook offi cieel toegegeven aan den wensch der Oosten- rijksche regeering, die de verleden jaar gege ven toestemming tot uitbreiding van het Oos- tenrijksche bondsleger met een jaar verlengd wenscht te zien, mits de boventallige troepen macht tot geen andere doeleinden dan voor handhaving van de rust en orde in het land zullen worden gebruikt. Wanneer de bestaande moeilijkheden zullen zijn overwonnen, dienen de boventallige soldaten ten spoedigste te wor den ontslagen. Volgens de Echo de Paris is deze laatste clausule opgenomen om tegemoet te komen aan de bezwaren der Zuid-Slavische regeering. Te Schaulen in Litauen kwam het Donder dagavond tot anti-joodsche onlusten, waarbij 8 joden door messteken en steenworpen wer den gewond, zoodat 5 hunner in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Een troep jeugdi ge Litauers drong 's avonds gewapend met mes sen en steenen een joodsche vergadering bin nen en viel de aanwezigen aan. Tegelijkertijd werden in het stadspark op verschillende plaat sen joden mishandeld en vielen ook enkele schoten, waardoor echter niemand schijnt te zijn getroffen. Toen de politie ter plaatse ver scheen, waren de daders reeds gevlucht. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. Onder de joodsche bevolking heerscht groote opwin ding. f WAAROM ER GEEN VERKIEZINGEN IN OOSTENRIJK WORDEN OEHOUDEN. De Oostenrijksche bondscomraissaris van binnenlandsche zaken Adam heeft gisteren een radio-rede gehouden, waarin hij o.a. uit eenzette, waarom in Oostenrijk momenteel geen verkiezingen worden gehouden, hoewel c.e Oostenrijksche bondsregeering was be sloten te gelegener tijd en na een redelijk tijdsverloop r.a de gebeurtenissen in Februari en Juli de wereld te bewijzen, dat een zeer grcote meerderheid der bevolking de grond gedachten van de grondwet van het jaar 1934 erkende. Wanneer men de sterkte van de opositie vergeleek met die van het Vader- landsche front, diende men er rekening mede te houden, dat de oppositie bestond zoowel uit links- als uit rechtsradicalen, wier stemmen practisch tegen elkaar weg vielen. De vliegers Sabelli en Pond zijn vanmor gen om 7 uur van het vliegveld Monte Celio (Italië) gestart voor het eerste gedeelte voor hun retourvlucht over den Atlantischen oceaan naar Amerika. Alvorens den grooten sprong in westelijke richting te wagen, zullen zij nog een tus- schenlanding in Ierland maken. Bij een poging tot bestijging van den Mont Blanc van de zijde van de Turijnsche Alpenhut langs een nog onbeganen weg, zijn twee Italianen bij het beklimmen van een steilen afhang door een lawine bedolven en mee in de diepte gesleurd. Hun lijken zijn nog niet gevonden. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 18 Aug. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 140000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 56—58 3.20— 3.30, 58—60 3.203.50, 60—62 3.30-/ 3.70, 62—64 3.40—3.80, 64 66 3.703.90. 7000 stuks Eendeieren 2.60-ƒ 2.70. DE PROGRAMMA'S DER RADIO-DISTRIBUTIE. Verschillends abonné's beklaagden zich hedenmorgen bij ons, dat zij gister avond tevergeefs getracht hebben naar de grooto verkiezingsrede van Hitier te luisteren welke tusschen 8.30 en 10 uur door alle Duiteche zenders werd uitge zonden. Inplaats daarvan hebben zij van 7.30 tot 12 uur de Luxemburgsche uitzending met muziek gekregen. Een der klagers heeft zich tot het radio-distributiebureau gewend waar men het standpunt schijnt in te nemen, dat „politiek" niet wordt uitgezonden. Wij gelooven dat dit een verkeerd standpunt is. Wij hebben van binnen landsche politiek in den aether meer lin voldoende „genoten" en wij kunnen ons voorstellen, dat, vooral waar hier de politiek tegenwoordig min of meer onder regeeringscensuur staat, de uiterste voorzichtigheid betracht wordt. Een belangrijke redevoering in Duitschland aan den vooravond van een verkiezing, die het geheele land beroert en met de politieke rust binnen onze grenzen niets te maken" heeft is een evenement waarin zeer velen, die het verloop der buitenlandsche gebeurtenis sen volgen, belang stellen. Nu was het Hitier, een ander maal zal het Mussolini, Schlussnig of Dou- mergue kunnen zijn eveneens op een moment waarop slier oogen op de ge beurtenissen in hei vaderland van den spreker gevestigd zijn. Het eenige wat men met dergelijke uitsluitingen van gemeentewege be reikt ,is, dat velen, die zich aan deze cen suur niet willen onderwerpen, zich van de gemeentelijke radio-distributie los maken en een eigen toestel aanschaffen waardoor zij de zekerheid hebben de opmerkelijke redevoeringen in het bui tenland niet alleen in extenso in alle couranten te kunnen lezen, maar ook op het moment dat ze worden uitgesproken met eigen ooren te kunnen beluisteren. AANRIJDING IN DE LANGESTRAAT. In de Langestraat vond gisteravond ter hoogte van het Alkmaarsch Warenhuis een aanrijding plaats tusschen een met een paard bespannen wagen en een wielrijder, tengevolge waarvan diens rijwiel werd beschadigd. De oorzaak van deze aanrijding was, dat de wielrijder tus schen het voertuig en twee andere wielrijders wilde doorrijden. Hierbij kwam hij in botsing met den wagen. Door de politie werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. DE RIJKSWEG ALKMAAR-DEN HELDER. De A. N. W. B. en de K. N. A. C. hebben aan het betrokken wegbestuur verzocht om door het tot stand brengen van 'n beter uit zicht de veiligheid van het wegverkeer af doende te bevorderen ter plaatse waar de Koogendijk uit Bergen bij de vlotbrug bij Koedijk op den rijksweg Alkmaar—Bergen uitkomt, zoomede waar de Damweg uit Schoorldam met dien weg samenkomt. Voorts hebben zij verzocht door middel naar waarnemingen, verricht in den mor^ van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,5 mM u Scilly. tt Laagste barometerstand 746,1 m.M. Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Augustus: Zwakke tot matige later wellicht toene. mende westelijke tot zuidelijken wind; half bewolkt; later toenemende bevoIkj™; weinig of geen regen; weinig veranderingl' temperatuur. Weeroverzicht. Het prachtige windstille weer in het cetHrtm, van het gebied van hoogen druk over west- en centraal-Europa houdt aan. De bergstatioas in het Zwitsersche hooggebergte maken melding van ongekend mooi weer. In de middelgeberg. ten zijn de bergtoppen in de wolken met meer naar het noorden harden wind, In het noorden doen de depressies hun in. vloed gevoelen, die in het noord-oosten werd dieper en gaf veel regen in Zweden en harden wind, tot in het Oostzee-gebied. De Noordwestelijke depressie nadert IJs. land en deed de bewolking toenemen in Ierland en Schotland. Het is te verwachten dat deze laatste deprts. sie naar het oosten zal doordringen en hier be wolking met wellicht een weinig regen ui brengen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.49 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). A u g ustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. vm. nam. 19 9.54 10.30 6.08 6.30 20 11.14 11.54 7.14 750 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertqd). Augustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. vm. nam. vm. nam. 19 9 51 10 27 5.56 518 20 11.11 11 51 7.02 738 van duidelijke verkeersstrepen de aandacht van de weggebruikers op die bezwaarlijke verkeerspunten te vestigen. OVERPLAATSINGEN P.T.T. s De heer H. B. Bais, van het telefoon- district-bureau, is overgeplaatst naar 's-Gr* venhage als directeur van den technische» dienst; de besteller H. C. Ran is overge plaatst van Hippolytushoef naar Den Burg op Texel. SLAGEN MET EEN „SCHOP Een veehouder te Zijpe, die voor zijn woning aan den weg stond, had blijkbaar een grief tegen een juist passeerend wielrij der. Hij meende het meeningsverschil blijk baar het best te kunnen oplossen met behulp van een schop. De fietser kon den slag met de schop echter nog juist ontwijken. Zekere S., die eveneens ter plaatse voorbij fietste en was afgestapt, toen het voorgaande voorviel, kreeg daarop met de schop een hevigen slag op het hoofd, tengevolge waarvan hij een bloedende wonde bekwam. Hij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen Proces-verbaal van een en ander werd door de politie opgemaakt. DEG. A. M. I.T. Het bouwen van de tentoonstellingsge bouwen van de G. A. M. I. T. is opgedra- §en aan de laagste inschrijvers de heeren Hulskamp en S. Koning, voor een bedrag van 3180. VOOR ALKMAAR'S 30.000STE. Voor de kleine Grada Teunissen is van mevrouw S. te A. nog 1 op ons bureau bureau binnengekomen. FAILLIET VERKLAARD. De rechtbank heeft heden failliet ver klaard F. J. Bosch, fotograaf te Den Helder met benoeming van mr. J. Krabbe als rechter-commissaris en van mr. J. Mulder als curator. WAARSCHUWING. De burgemeester van Hillegom geeft be langhebbenden in overweging, alvorens ia handelsrelatie te treden met de zich noemen de bloembollenhandelaren Cors Gijsbert van Zanten en Leendert Starreveld, beiden veer 20 jaar, wonende te Hillegom, bij nem (burgemeester) inlichtingen in te winnen. AANRIJDING ONDER EGMOND Vrijdagmorgen 7 uur had in de Br onder Egmond-Binnen een aannj'a plaats tusschen een vrachtauto G. A. en de uit dezelfde Hchting ko de two-seater van J. v. d. P van Ego**"*; aan Zee. De bestuurder van de two-eeat® te laat de richting-aanwijzer de vrachtauto en daar hij ta snelheid van 80 M. reed kon ei rijding niet meer worden vooi De two-eeater reed tegen het h«K ,sta bollenland van den heer de M e vVft^fi tegen de vrachtauto aan 1>® zaa)t kieeg aanzienlijke schade, v werd onderling geregeld

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2