8 I kunnen I I I I Rechtszaken DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. H wii daan! Is dat ftw Natuur! Donderdag 23 Angastns. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO uitz.) 8.— O pl. 9 Omroeporkest olv. N. Oerharz. 10.— Morgenwij ding 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11— Deel. R. Ge- raeds. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Omroeporkest olv. N. Ger- harz. 2.30 Deel. E. van Praag. 3 Gr.pl. 3.45 Zenderwiss. 4— Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 5.Voor grootere kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7.— Kovacs. 7.30 Zang door Marie Du- bas. 8.Vaz Dias. 8 05 Grpl 8.15 Nico Treep: De geschiedenis van Salzburg als muziekcentrum. 8.35 Uit Salzburg: Weensch Philh. Orkest olv. A. Toscanini. 9.20 Or. pl. 9.30 Micky's Melody Makers 9.45 Or.pl. 10.— Kovacs Lajos en zijn orkest, m. m. v. Hilde jager, zang. 11.— Vaz Dias. 11.10 12.Gramofoonplaten. HUIZEN, 301 M. (8.—10.— en 11.-2.- KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2—11.30 uurl. 8 9.15 en 10— Or.pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 en 11— Gr.pl. 11.30 —12— Godsd. halfuur. 12 15 Or kestconcert. 2 Orgelconcert S. P. Visser. 3.Voor de vrouw. 3.30— 3.45 Gr.pl. 4.Bijbellezing ds. A. J. W. van Ingen, mmv. J. H. en H. Smit Duyzentkunst, bariton en or gel. 5.Handenarbeid v. de jeugd. 5 30 Chr. Muziekver. „Crescendo"' te Steenwijk olv. A. J. Boetz en gr. pl. 6.30 Gr.pl. 6 43 Chr. Nat. Vak verbond-kwartiertje. 7.Politieber. en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr. pl. 7 30 Weekoverzicht. 8.Gr.pl 8 05 Causerie over Fokker. 8.35 Uit Salzburg: Weensch Phllh. Orkest olv. Toscanini en gr.pl. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Vervolgconcert uit Salzburg. 10.2011.30 Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria-Orkest o. 1. v. N. Austin. 1.20 Gr.pl. 2 20 Midi. Studio Orkest olv. F. Cantell. 3.20 Vesper. 4.10 Ph. Graves, Cunningham, en 1" sopraan banton. 4.35 epor Montgomery. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Het Frank Walter Octet. 7 35 „Divertissement", gevarieerd progr. olv. M. C. Webster. 8.20 Pianorecital C. Dixon. 8.35 Uit Salzburg: Weensch Philh. Orkest ©o©©@€»<& olv. Toscanini. 9 20 Ber. 9.40 Verv. uitz. uit Salzburg. 10.20 Gershom Parkington Kwintet. 11.10 Voordr 11.15—12.20 Dare Lea en zijn orkest. PARIJS (RADIO-PARIS), 1648 M. 7.20 en 8.20 Or.pl 10.35 Orkest concert. 12.50 Pascal-orkest. 8.20 Concert mmv. cello, piano en zang. 1050 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.20 12.20-2.20 Strijkorkest o.l v. An- dersen. 3.05—5.05 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 8.20 Saxofoonrecital S M. Rascher. 9.20 Omroeporkest o. I. v. Reesen. 1035 Pianorecital en marimbaconcert. 11.1512.50 Dansmuziek olv.Jaath. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.45 Orkestconcert olv. Artz. 10.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt. 12.20 Gr.pl. 1.20 Weragkamer- orkest olv. Hartmand. 4.20 Van de DeutschLs.Omroeporkest o. 1. v. Budde. 5.35 Orgelconcert A. No- wakowski. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.30 Stauch-Trio, E. Grape, piano. 10 50 12.20 Orkestconce.1 o. 1. v. Land graf. ROME, 421 M. 905 „Primarosa", operette van Pietri. Leiding: Josi. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Salonorkest. 1.30—2.20 en 5 20 Gr.pl. 6.20 Salonorkest. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.35 Uit Salzburg: Weensch Philh. Orkest olv. Tosca nini. 1005 en 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30—2.20 Salonorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gr.pl. 820 Omroeporkest. 9.20 Concert. 10.40—11.20 Or.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 50Berl. Philh. Orkest o. 1. v. Laber. 10.20 Ber. 10.50 Causerie II.05 Ber. 11.20 „Das n&chtliche Lied'', literair-muz. progr. 11.50 1.15 Gramofoonplaten. OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10-35 10.50, Daventry 10.50—11.05, Lond. Reg. 12.2016.10. Scott. Reg. 16.10-17.35, Lond. Nat. 17.35—19.20, Daventry 19.20— 24—. Lijn 4: Keulen 10.3016-20, DeutschLs. 16.20—17.20, Keulen 17.20-24.—. De Daily Express schrijft: Hitier een genie in de kunst van het aanvoelen van stroomingen, taxeert zijn plebisciet en schat de waarde van de kraent der oppositie. Ver- volgens neemt hij twee belangrijke beslui ten: 1ste. De Rijksweer zal de eenige mili taire kracht zijn; 2de. Een nieuw actie zal op touw gezet worden om „de laatste res'en van ons volk over te halen tot het nationaal socialisme". Dit eerste besluit beteekent, dat Hitier naar rechts gaat, zoo snel hij kan De tweede beslissing kondigt een nieuwe terreur aan. Wat in Duitschland geliquideerd zal worden ,is echter niet de oppositie, welke zal blijven toenemen, maar de laatste overblijf selen van dat vreemde hybridische nationaal- socialisrne, dat millioenen hongerenden heeft gewonnen en Hitier aan de macht heeft ge bracht. De Dail Herald schrijft: Een geografische analyse der stemmen toont, dat de situatie nog ongunstiger is voor de regeering dan de totale getallen aangeven. De landelijke districten, waar de invloed van de Junkers sterk is, waar intimidatie gemakkelijk en traditioneel is, hebben Hitier zijn verplette rende overwinnig gegeven. Maar in de ste den en de industrieele districten zijn de neen- stemmen en onthoudingen en nietige stem men gestegen tot 20, 30 en in sommige ge vallen zelfs 40 procent. Dat toont zeer dui delijk het essentieele feit van den huidigen Duitschen toestand. Het Hitler-regime fun deert zichzelf meer en meer op de macht van de oude regeerende klasse. Waar deze sterk was, is het regime nog sterk. Waar zij zwak was, wordt het regime reeds zwakker. On danks al hun organisatie, verliezen de nazi's hun houvast. Zij hebben reeds hun emotio neel beroep verloren. Alleen de een of an dere vorm van agressie van buiten af zou hun de macht teruggeven. Zij worden ge stadig en onvermijdelijk een reactionnaire partij van het oude type, beheerscht door de oude „conservatieve" krachten. De opvatting van Goering. Een redacteur van de Deutsche Allgem Zeitung heeft een onderhoud gehad met mi nister-president Goering over het resultaat van de volksstemming. Goering zeide dat dit voor de regeering niet verrassend was ge weest. Ook de wereld, aldus Goering, zal, als zij eerlijk zijn wil, moeten erkennen, hoe Adolf Hitier met de harten van alle Duit- schers verbonden is en hoe zijn naam en per soonlijkheid onverbrekelijk voor alle tijden met het Duitsche lot verbonden zijn. Welke staatsman, welk staatshoofd, kan zich op het feit beroemen dat het heele volk eensgezind achter hem staat. De boosaardige beoor deelaars in het buitenland die meenen eenige hoop te kunnen vestigen op de tien procent, die neen gestemd hebben, zullen teleurge steld worden Zij kunnen verzekerd zijn dat wij de ontwikkeling geen oogenblik met ook maar eenige zorg tegemoet zien Het spreekt vanzelf dat wij nauwkeurig de oorzaken zullen nagaan, welke 10 pet. van ons volk op 19 Augustus aanleiding hebben gegeven, om neen te stemmen. De neenzeggers moeten in de eerste plaats gezocht worden onder de genen die zich niet begrepen voelen en die Uit overgangsmaatregelen, welke hard maar rechtvaardig waren, hos dettwritet eerde*! Beenden te moeten vormen. Deze menschen zullen zich later op de borst slaan en hun vergissing inzien, over tuigd door de prestaties en het uiteindelijk succes van de nat. soc. regeermg. Een be langrijk deel van de neen-stemmers zal ver der volgens mij gezocht moeten worden onder degenen die weliswaar ingezien hebben, welke groote doeleinden het nat. socialisme nastreeft, maar die uit persoonlijke over wegingen andere doeleinden meenen te moe ten volgen dan wij. Deze menschen zullen zich ook op een goeden dag laten overtuigen of zij zullen uit oude zwakheid verdwijnen De derde groep vormt het in aantal geringe deel van de bevolking dat eenvoudig niet kan leeren of kwaadwillig is. Zulke lieder* be staan er steeds overal op de wereld. Wij zullen ze niet bestraffen omdat zij neen ge stemd hebben, maar zij mogen het zich voor gezegd houden dat wij in geen geval zullen toelaten dat zij op eenigerlei wijze met hun afwijzende houding propaganda maken. Wij zullen met ijzeren vuist toeslaan, indien zij zich tot misdadige handelingen zouden la*en verleiden, die de veiligheid en orde in den staat in gevaar zouden brengen. Zeer zeker zijn ten aanzien van een of andere vraag van het openbare leven ver schillende opvattingen mogelijk. Niemand wordt het recht bestreden, onder de groote, alleen door den Leider bepaalde gezichts punten op zijn eigen plaats in eigen geest te handelen. Wij wenschen ook openlijke en eerlijke critiek ten aanzien van alle moeilijke vraagstukken die bij opbouw van onzen staat aan de orde komen. Critiek mag echter al leen degeen uitspreken die bereid is en in de positie verkeert om iets beters te prestee- ren en die daartoe het bewijs geleverd heeft. De critiek vindt haar grens bij de groote vraagstukken van de natie, die alleen de Leider bepaalt. Voor onzen Leider Adolf Hitier zwijgt alle critiek. Als de Leider roept en beveelt, neeft ieder zonder meer te volgen en te gehoorzamen, wie het ook zij. De Lei der heeft alle Duitschers zijn hand geboden en zijn warme wensch naar verzoening in zijn proclamatie van 20 Augustus opnieuw uitgesproken. Ik weet dat dit groote doel in korten tijd bereikt zal zijn. Een bijzonder verheugend teeken is dat de volkstemming heeft aangetoond, hoe vastberaden de Duit sche arbeiders voor Adolf Hitier zijn. Negen tig procent van het Duitsche volk heeft zich trotsch voor den Leider van het Rijk uitge sproken. Zij vertrouwen allen dat de Leider de kracht zal hebben om het Rijk naar het doel te leiden. Dan zal het heele volk aan eengesloten achter Adolf Hitier staan. Daar aan te arbeiden, is onze grootste en schoon ste taak. DE AMERIKAANSCHE ROOVERS- Een nieuwe streek. Te Brooklyn hebben vijftien roovers, die met machinegeweren gewapend waren, een gepantserden auto omsingeld van de U.S. trucking co., waarmee geld vervoerd werd. Zij maakten zich van 'n bedrag van 427 000 dollar meester. De gebeurtenis speelde zich af in drie minuten tijds voer een fabriek van consumptie-ijs. Het talrijke personeel van deze fabriek was van dezen brutalen diefstal getuige. Twee mannen, verkleed als werklieden, hadden zich verscholen achter een vracht auto van de ijsfabriek en richtten een ma- clunsgewser op de bewakers van den gepant- die vost de fabriek stilstond. Zij aür' si'isiona. e riepen„Geen woord of dit zal losbarsten" Meteen kwamen twee auto's aangereden waaruit nog meer roovers stapten, die even eens een machinegeweer op c'en auto richt ten, de zakken geld er uit haalden en met groote snelheid wegreden. Alle auto's van de politie, die van draad- looze telefonie zijn voorzien, zijn onmiddel lijk naar de plaats van de gebeurtenis ge zonden. Alle uitgangen van Broooklyn wor den door de politie bewaakt, die bevel heeft gekregen dadelijk op de roovers te schieten met het doel hen te dood en. TER DOOD GEBRACHT WEGENS HET BEZIT VAN BOMMEN. Dit vergaande optreden heeft ontsteltenis verwekt; men verwacht dat de regjering ook ten aanzien van mannen als Rintelen en Stein- hausl niet voor het uiterste zal terugschrikken. De Weensche N. R. Crt--correspondent schreef d.d. 20 Augustus: De terechtstelling van de beide landarbei ders Untersberger en Saureis uit Opper Oostenrijk, welke juist op de binnenplaats van het Landsgerechtsgebouw te Weenen heeft plaats gehad, heeft groote ontsteltenis verwekt. De autoriteiten schijnen op deze uitwerking gerekend te hebben, want zij had den buitengewone veiligheidsmaatregelen getroffen. De terechtstelling is des te opval lender, omdat zij plaats heeft gehad ten aanzien van twee lieden die geenerlei actieve daad verricht hadden, waardoor menschen gedood of ook slechts maar gewond waren. De veroordeeling had uitsluitend plaats we gens het in bezit hebben van ontplofbare stoffen, weliswaar in groote hoeveelheid en van groote briscante kracht. De terechtstel ling was zoo ontstellend, dat de aanwezige geestelijke in tranen uitbrak, toen hij de ver oordeelden den laatsten troost reikte, terwijl een politieman en een soldaat van de deta chementen die de terechtstelling moesten bij wonen, flauw vielen. Tot nu toe zijn te Weenen op grond van de uitzonderingswet 22 terechtstellingen voltrokken, te weten 13 sociaal-democraten en 9 nat.-socialisten. In het laatste geval heeft het in het bijzonder bevreemding ge wekt, dat het verzoek om gratie is afgewezen. Men vermoedt dat de regeering door deze terechtstelling haar autoriteit en strengheid wil bewijzen. Juist de laatste dagen hebben verschillende leden van de regeering te ken nen gegeven dat er geen genade bestaat voor vijanden van den staat. Kenschetsend is dat het Amtsblatt van heden juist een mededeeling bevat, waarin gezegd wordt, dat de advocaten gerust kunnen zijn dat voor hen geen nadeelige gevolgen te ver wachten zijn uit de verdediging van rechts- gezinde elementen, wanneer die verdediging zich binnen normale grenzen beweegt en deze niet zelf in tegenover den staat vijan- dinge uitvallen ontaardt. Na de laatste gebeurtenissen neemt men aan dat ook ten aanzien van de hoogste autoriteiten, die bij den opstand van 25 Juli betrokken waren, mannen zooals Rintelen en Steinhausl, niet voor de uiterste maatregelen teruggeschrikt zal worden. Het feit dat de regeeringsbladen zich sinds eenige dagen uitvoerig met de groote schuld van deze mannen bezig houden, schijnt de voorberei ding te zijn voor vonnissen van de militaire rechtbank in dien zin. VIJENT WAS WEER OP DE VLAKTE. De beruchte Surinamer, J. J. J. Vijent, een oplichter van professie is weer „op de vlakte" geweest. De man wordt langzamerhand een typi sche hoofdstedelijke figuur. Hij opereert n.1. bij voorkeur in Amsterdam en de rechtbank aldaar heeft reeds 12 vonnissen wegens op- ichting, diefstal, flesschentrekkerij etc. tegen lem uitgesproken. Hij heeft in totaal reeds acht jaar op 's rijks kosten gelogeerd. Her- ïaaldeiijk wordt er door de politie in de couranten tegen dezen overzeeschen broeder gewaarschuwd en tegen den tijd, waarop hij weer in vrijheid wordt gesteld, komt er soms een politiebericht in de courant met de strekking: „winkeliers, past op, Vijent is weer losgelaten". Deze maatregelen zijn echter blijkbaar nog niet voldoende, steeds weer weet de Suri namer, wiens signalement en handelwijze toch thans vrijwel algemeen bekend konden zijn, slachtoffers te maken. Hij heeft de ge woonte zich uit te geven voor dokter, in genieur, zee-officier of leeraar, achter zijn naam plakt hij de schoonste aanhangels om meer indruk te maken. Ook houdt hij lange verhalen over zijn vader, die volgens hem president van het -gerechtshof te Paramaribo s, en over andere invloedrijke connecties. Ook heeft de man een paar iaar geleden "en poosje de gewoonte g^had om in de koffiekamer van het Paleis van Justitie te gaan zitten. Hij bracht dan dikke, doch iet wat verouderde wetboeken mee, waarmee hij zijn „kennissen" die hij in dt koffiekamer ont bood. intimideerde Hieraan is echter spoedig een einde gemaakt. Gister nao Vijent zich wegens poging tot oplichting te verantwoorden voor de Ara- sterdamsche rechtbank. Hij liad gepoogd een kostbare chronometer los te krijgen in een winkel aan den Overtoom. Zooals gewoon lijk had hij zach weer uitgegeven voor in genieur, hij zou leeraar zijn aan de Middel baar Technische School en .hij gaf les aan een ziekenhuis! Ook het adres waar de zidit- zending bezorgd moest worden, maakte in druk- de Be ithovenstraat. De president vroeg Vijent, die rich in dp rechtszaal uitstekend thuis voelt en met de grootste vrijmoedigheid antwoordt, voor wien de chronometer bestemd was. Vijent: Voor mijn neef Hirschfeld. President: Wat dioet die? Vijent: Hij is reserve-luitenant ter zee en hij studeert in Utrecht in de rechten. PresidentOh. Daar heeft hij natuurlijk een chronometer-stopwatch voor noodig. Maar die neef van U is nergens te vinden. Vijent: Och, die Nederlandsche Burgerlijke Stand De Surinamer legt dan op verzoek van den president uit, hoe dit familierelatie in elkaar zit. 't Is waarschijnlijk niemand in de zaal duidelijk geworden, maar Vijent praat graag over zijn familierelaties en triomfante lijk keek hij de zaal rond. Tenslotte ontkende hij, terugkomende tot de feiten, dat hij zijn fantastische verhalen ook tegen den winkelier had gehouden. Nooit had hij de bedoeling gehad iemand op te lichten, dat was z'n genre niet! De officier, mr. Van Dullemen, dacht over Vijent's genie anders. Uwe rechtbank, aldus spreker, geniet regelmatig de eer Vijent hier te zien. Dief stal en oplichting zijn hem verre van vreemd, elf veroordeelingen staan op zijn straf register. Ditmaal is hij pas in Mei vrijge komen, na anderhalf jaar te hebben uitge zeten. Het wordt tijd, dat dit dure en gevaar lijke individu de maximumstraf wordt opge legd. Spr. betreurde het, dat d-e wet op de gewoonte-misdadigers nog niet in werking is. Tien jaar hard werken zou goed voor verd. zijn. Spr. requireerde wegens poging tot oplichting, een gevangenisstraf van twee jaar. De verdediger, mr. J. Frankenhuis, pleitte vrijspraak, daar hij de poging tot oplichting niet bewezen achtte. Vonnis 4 September. DEFSTAL VAN KWITANTIES. Voor de vacantiekamer van de recht bank te Amsterdam stond gister een jongeman terecht, verdacht van diefstal van kwitanties, toebehoorende aan de directie van een fabriek aldaar. De man, een metselaar van beroep, was verloofd met een meisje, werkzaam op het kantoor van de fabriek. Zij was ook belast met het innen van kwitanties en haar verloofde vergezelde haar zoo nu en dan bij dit werk. Hij maakte dan van de gelegenheid gebruik om haar enkele kwitanties te ontfutselen. Deze liet hij innen door een vriend, op deze wijze wist hij ruim 200 machtig te worden. De Jongeman legde een volle dige bekentenis af. Hij toonde veel be rouw over zijn daad, waartoe hij uit armoede gekomen zou zijn. De officier van justitie wilde in aan merking nemen dat het rapport over verdachte gunstig luidt, hij is nog nooit eerder veroordeeld. In verband hier mede requireerde spreker voorwaarde lijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Voorts zal hij binnen twee jaar 200 moeten betalen aan de directie van de fabriek. Vervolgens stond de man terecht, die de kwitanties had geind. Hij had zich wegens oplichting te verantwoorden. Verdachte ontkende met klem te heb ben geweten, dat de kwitanties gestolen waren. Volgens zijn zeggen had hij aan het heele zaakje maar 5 verdiend. De dief van de kwitanties hield echter vol, dat deze verdachte de helft van het geld had ontvangen. De officier requireerde zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek van de voor- loopige hechtenis. NASLEEP VAN DE RELLETJES IN DE HOOFDSTAD. Gister diende voor de vacantiekamer der rechtbank te Amsterdam een twee tal gevallen van geweldpleging in ver- eeniging en opruiing gepleegd geduren de de relletjes in de hoofdstad, op 6 Juli j 1. Het eerst stond terecht een 19-Jarige bloemist, de zoon van het communisti sche Amsterdamsche raadslid S. De jongeman zou in de Sumatrastraat geholpen hebben aan het opwerpen van barricaden. Voorts zou hij gevveldple- want nu wijAkkertje"bij ons hehk*. «rit «okor rréuH-n prettig uitstapje kunnen bederve^"} "AKKER'TJES koslen slechte 5g per 12 stuks. Metalen zakdoosje nu» 3 Stuks 20 Cl. (omzetbelasting inbegrep^ ging in vereeniging doordat hij op den booglamp met een steen had vernield De jongeman, over wien een zeer reclasseeringsrapport was uitgebra<& ontkende het hem ten laste gelegde. R - was dien avond naar een repetitie vS een muziekgezelschap geweest en ota half elf thuis gekomen. Dat was het oogenblik, dat de bedoelde feiten hadden plaats gehad. Een agent, die als getuige werd ge hoord, herkende verd. echter pertinent het gooien met een steen had hij zelf gezien, betreffende het opwerpen van de barricade was hij minder zeker. De officier van justitie achtte het op. werpen van de barricade niet bewezen. De vernieling van de lantaarn achtte hij echter wel bewezen, het uitwerpen van lantaarns was in de nabijheid van de barricades gewoonte in de tijden van de relletjes. Het werk van de politie werd daardoor nog moeilijker. Verd. ig het slachtoffer van de vele theorieën, die in zijn hoofd rond spoken. Het rapport over verd. is zeer goed, hij wordt bè- schreven als een eerlijke, openhartige jongen. Uit algemeen preventief oog punt heeft de politierechter steeds in deze gevallen zes maanden opgelegd Dit achtte spr. ook in dit geval een juiste straf. Spr. requireerde tegen verd. een ge vangenisstraf van zes maanden, met aftrek van voorarrest. Het verzoek tot Invrijheidstelling werd afgewezen. Opruiing tot verzet. Vervolgens stond een 38-jarige kleer maker, woonachtig in de Bataviaetraat, terecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij had opgeruid tot openlijk met vereenigde krachten geweld plegen, voorts zou hij tot vernieling hebben opgeruid en neb ben aangezet tot opwerpen van barri caden. Hij zou hebben opgeruid tot ge welddadig optreden tegen het openbaar gezag, door luidkeels te roepen: „Arbei ders en arbeidsters, onze kameraden worden in den Jordaan door de bloed honden afgeslacht en als honden neer geschoten, toont Uw solidariteit, werpt barricaden op, opdat de bloedhonden, wanneer zij hier komen op zwaar verzet stuiten; trek om de boomen en gooi de lampen stuk". Ook deze verdachte ontkende zijn buurtgenooten aldus te hebben toege sproken in de Bataviastraat, doch een burger en een agent hadden zijn woor den gehoord. De officier van justitie zag in verd. een buurtleider, doch toen puntje bij paaltje kwam en de politie opdaagde vluchtte verdachte. Zijn houding is bui tengewoon laf geweest. Spr. requireerde negen maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Alleen als h op den aschstaai gaat kampeeren, moogt u al lerlei rommel achterlaten in 't boschruimt daar de» rommel even op s.v.p De Natuur is geen Vuilnisvat' 121. t Ezeltje had Drein goed begrepen, wan rechtstreeks op de zoogenaamde drenkeling toe. Ei meneer naar Drein toegekomen, die opgetogen was „Wat is dat ezeltje prachtig gedresseerd. Dat beestje is geld waard", nep hij uit. het rende Er was een 122. Piet had inmiddels de staart van het ezeltje gegrepen «n liet zich nu rustig mee naar het strand trekken. „Hoera r Drein, „hier ezel, hier moet je zijn." En het ezeltje ging gehoor zaam met zijn zonderling vrachtje op Drein Drentel toe.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6