Agenda yM&licaties £uchtmort JUoiknciaai Tlieuws £aatste betichten Stad en Omqeoing. lOeec&ecicht Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 toi 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dagelijks van 105 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereeniging in het Waaggebouw. Zondag van 10 tot 12 uur voormiddags. Van 23 t/m 25 Aug. te Schagen, eiken avond 8 uur, Bouwmeesters Revue „Vooruit maar weer", met Buziau en Nieuwenhuizen. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummer Een meisje met temperament (rom.); hoofdrol Magda Schneider. Toegang alle leeftijden. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer De reis om de wereld in 80 minuten; hoofdrol Douglas Fairbanks. Extra: Bloemencorso te Bergen. Toegang alle leeftijden. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer Houdt vol cowboy (sens.), hoofdrollen John Wayne en het wonderpaard Duke. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer Fraulein Hoffmann's Erzah- lungen (kom.); hoofdrol Anny Ondra. Toe gang voor eiken leeftijd. DR. RINTELEN'S ZELFMOORD- POOINO. De officieele lezing. Van regeeringszijde wordt naar aanlei ding van de geruchten, die omtrent de po ging tot zelfmoord van dr. Rintelen de ronde doen, de volgende lezing van het gebeurde gegeven Zooals bekend, werd aan dr. Rintelen in den middag van den 25sten Juli bevel ge geven zich in de lokalen van het ministerie van Defensie ter beschikking te houden. Op den 26sten Juli verschenen twee recher cheurs, die opdracht hadden dr. Rintelen voor een verhoor, af te nemen door de staats politie, over te brengen. De rechercheurs werden door een hooggeplaatsten officier ontvangen. Nadat de rechercheurs hun boodschap hadden overgebracht, verliet de officier het lokaal en de beide politie-beamb- ten bleven voor deur van het aangrijzende lokaal, dat op slot was, de wacht houden. Na ongeveer twee minuten hoorden zij in het aangrenzende vertrek een schot. Onmiddel lijk hierop drongen de rechercheurs de ka mer binnen en zagen daar dr. Rintelen in zijn stoel voor de schrijftafel zitten. Hij was aan de linkerborstzijde gewond. Op tafel lag een revolver, waarmede dr. Rintelen zichzelf een schot had toegebracht. Dr. Rintelen was geheel bij zijn verstand. Een der rechercheurs riep uit: „Mijnheer de gezant, wat doet u?" waarop dr. Rintelen antwoordde: „Dat doe ik omdat men mij zoo behandelt!" Hij overhandigde den politie man twee briefjes benevens een afscheids brief voor zijn familieleden. DE COMMUNISTEN IN CHINA. Uit Peking wordt gemeld, dat ongeveer de helft der communisten niet de provincie Kiangsi naar Foekium is vertrokken. Foets- jou acht men tenminste voor het oogenbük niet bedreigd. De plaatselijke overheid blijft echter op haar hoede. Zij heeft 15 commu nisten, die in de stad zijn gearresteerd, doen terecht stellen. DE WERKING VAN DE STROMBOLI. Hoewel de werking van de Stromboli nog steeds geen onmiddellijk gevaar met zich mee brengt, hebben de autoriteiten toch maatregelen genomen, om in geval van noodzakelijkheid onmiddellijk de bedreigde dorpen te kunnen ontruimen. ARRESTATIES IN BULGARIJE. Condof, de voorzitter en een aantal leden van het Centrale Comité van legale Mace donische vereenigingen in Bulgarije zijn ge arresteerd, evenals eenige vroegere Macedo nische afgevaardigden. Zij zullen allen ge ïnterneerd worden, aangezien zij relaties hebben onderhouden met de organisatie der Mihailowisten. NATIONAAL-DEMOCRATEN IN LODZ GEARRESTEERD. In Lodz is wederom een groot aantal Nationaal-democraten gearresteerd wel ke in den laatsten tijd een zeer leven- dige agitatie hadden gevoerd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel is gister naar Nederland ver trokken met als passagier voor Amsterdam de heer S. K. Vlielander Hein, directeur van de Vereenigde Ijsfabrieken. Lady Mountbatten, een familielid van bet Engelsche koningspaar, die een reis over Bau en Java maakte, vloog met de Ijsvogel tot Singapore. Verder zijn nog drie passa giers voor tusschentrajecten geboekt. Hedenmorgen is de Kwartel naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers. Te 7 24 uur is het toestel te Leipzig geland, waar het post heeft bijgeladen; te 8.32 uur is het van daar weer vertrokken. De Oehoe (terugreis) arriveerde gister op Schiphol. DE VLUCHT VAN DEN HEER d. LEEUW. De Nederlandsche sportvlieger, de heer v. d. Leeuw is Woensdagmiddag te 12.30 uur uit Salisbury, vanwaar hij 's morgens om 7.15 uur was vertrokken, te Mebeya aangekomen. Den vorigen dag was hij van Johannesbu6g vertrok ken en via de ruïnen van Zimbabya naar Salisbury gevlogen. De heer v d. Leeuw zet heden zijn retourvlucht naar Nederland voort. - - BERGEN. Gister kwart voor zes geraakte de groote hooiberg bij den heer Leijen aan de Doorntjes in brand. Het hooi was geborgen in een open kapberg, die gedekt was met eternfet- platen. Door de hitte sprongen de platen en werd een geluid veroorzaakt gelijk aan het schieten met mitrailleurs, het geen ontsteltenis in de omgeving wekte. De brandweer was na twintig minuten ter plaatse en kon, dank zij de windstil te, het vuur tot de kapberg beperken, hoewel die dicht bij een groote schuur stond. De motorspuit onttrok zooveel water uit de waterleiding dat de omwonenden een uur lang geen druppel uit hun kraan konden krijgen, terwijl het water daar na geruimen tijd zeer roestig was. Hoewel ongeveer de helft van het hooi verloren ging, werd toch ook de andere helft waardeloos, aangezien de koeien hooi, waardoor de rook is gegaan, be slist weigeren. WINKELSLUITINGSWET. VERRUIMING VERKOOPGELEGENHEID OP ZONDAG. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in gevolge de wijziging der Winkelsluitings wet indien en voor zoover de gemeente raad verklaart, dat de tegenwoordige bui tengewone omstandigheden daartoe aanlei ding geven de verkoopgelegenheid op Zondag voor bepaaldelijk aangewezen groe pen van winkels nader kan worden geregeld als volgt: A. Voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak hetzij visch, hetzij fruit, het zij één of meer der navolgende waren: brood, banket, suikerwerk, chocolade al dan niet tezamen met consumptie-ijs ten verkoop in voorraad zijn, doch uit sluitend voor den verkoop van genoem de artikelen, gedurende ten hoogste zes achtereenvolgende uren B. Voor winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tab aksartikelen ten verkoop in voorraad zijn, doch uitsluitend voor den verkoop van die artikelen, zoomede voor winkels, waarvoor een volledige of een slijtvergunning geldt, als be doeld in artikel I der Drankwet, gedu rende ten hoogste vier achtereenvolgen de uren. Overeenkomstig het voorschrift, dat be langhebbenden bij de verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag in de vijf hiervoor genoemde groepen winkels moeten worden gehoord, zijn ter secretarie der ge meente van 24 Augustus tot en met 30 Augustus a.s. lijsten nedergelegd, waarop belanghebbenden zich vóór of tegen de hier voor bedoelde verruiming van de verkoop gelegenheid op Zondag kunnen verklaren. Alkmaar, 23 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN op Zondag 26 Augustus 1934 (le Kermis- Zondag De toegang tot het sportpark is alleen via den Sportlaan aan den kant van de Zuidtr- houtlaan. De auto's en motorrijwielen kunnen aldaar tevens worden geparkeerd. Voorts is een stal ling voor rijwielen aanwezig. Het loopende publiek kan via het rechter trottoir langs dien toegangsweg het Sport park bereiken. Het tarief voor stalling is: voor auto's 50 cent, voor motorrijwielen 25 cent en voor rijwielen 10 cent. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuw poortslaan, Nieuwpoortsteeg en de Regu lierslaan, aan de Kennemerstraatwegzijde, voor alle verkeer afgesloten. De ingangen aan de Nieuwpoortslaan en de ingang aan de Zandersloot blijven ge sloten bij het aangaan. Alleen de derde in gang van het sportpark aan de Nieuw poortslaan is bestemd voor motorrenners en vrachtauto's met rennersmateriaal. Op het middenterrein wordt niemand toe gelaten, die niet voorzien is van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoon lijk is. Voor stationneerende rijtuigen en auto's is gelegenheid op den parkeerstrook langs den rijweg van den Kennemerstraatweg nabij de Vierstaten. Het is verboden in de Nieuwpoortslaan, op den Kennemerstraatweg en in de Zuider- houtlaan motorrijtuigen en andere voertui gen onbeheerd te laten staan (parkeeren). Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier staten niet toegelaten. Het einde der motorraces wordt door bel- luiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door alle uit gangen van het sportpark aan de Nieuw poortslaan en de Zandersloot vertrekken De uitgang via de Sportlaan is alleen be stemd voor degenen, die hun auto's of motor rijwielen op dien weg hebben geparkeerd of rijwielen hebben gestald. Alle rijverkeer vanaf de Sportlaan wordt bij afloop via Zuiderhoutlaan naar den Kennemerstraatweg geleid. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van Mej. W. Klarenbeek, alhier, om een verlof B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel HEILIGLAND nr. 10. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 23 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Kcmw8ver" (Ongecorrigeerd.) VALSCHE RIJWIELPLAATJES. Vandaag heeft de hoofdstedelijke poli tie een goeden slag geslagen. Dinsdag werd n.1. een man aangehouden, die op de Rozengracht stukjes metaal in een automaat wierp in plaats van geld, om op deze wijze goederen machtig te wor den. Hij werd meegenomen naar het politiebureau en toen hij werd gefoul- leerd, werd een echt rijwielplaatje op hem bevonden benevens stukjes thee- lood waarin afdrukken van een derge lijk plaatje waren gemaakt. Verder had hij nog verschillende andere ingrediën ten bij zich voor het namaken van rij wielplaatjes. Bij een huiszoeking in de woning van den man, waar deze een consumptie-ijsfabriekje drijft, werden verschillende gereedschappen en diver se voorwerpen in beslag genomen, die nende voor vervaardiging van valeche rijwielplaatjee. De man, de 32-jarive L. S., bekende, dat hij enkele plaatjes had nagemaakt, volgens hem slechts bij wijze van experiment. De man werd in gesloten en de verschillende ingrediën ten in beslag genomen. ONTPLOFFING IN KRUITFABRIEK. In de kruitfabrieken van de Herkules Powder Company te Kenville waar rook- loos kruit vervaardigd wordt is door nog niet bekende oorzaak een ontplof fing ontstaan; een arbeider werd ge dood. vier ar deren bekwamen zware brandwonden. Velen werden Ji'ht ge wond. De brand die tengevolge van de ezplosie ontstond bedreigde gedurende eenigen tijd ook een in de nabijheid ge legen dynamietopslagplaate. MUITERIJ OP EEN AUSTRALISCHE KRUISER. Naar de „Daily Express" uit Port Darwin in Noord-Australië meldt zijn op den kruiser „Moresby" verscheidene gevallen van dienstweigering voorge komen. Volgens het blad begonnen de incidenten ermede dat een onderofficier door een matroos werd aangevallen. De matroos werd daarop in de boeien ge slagen. De bemanning koos echter partij voor den matroos. Zij sloot zich in het matrozenverblijf op en weigerde het lokaal te verlaten voor de gearresteer de uit zijn boeien bevrijd was. Het Australische departement van marine heeft bevel gegeven dat de kruiser zich naar Fremantle moet be geven waar hij zich moet aansluiten bij het escader onder bevel van vice-admi- raal Ford. Daardoor zal het mogelijk worden zoo noodig een krijgsraad te vormen aangezien zich in de Noord Australische wateren niet voldoende zeeofficieren bevinden om een krijgs raad samen te stellen. ONZE INZAMELING VAN OUDE RIJWIELPLAATJES. Onze inzameling is thans stop gezet en wij kunnen niet anders zeggen dan dat door zeer veler medewerking een schitterend succes is verkregen. Inderdaad een schitterend succes, omdat het idee, de oude rijwielplaatjes ten bate der tuberculosebestrijding in te leveren, thans ingang heeft gevonden en door deze ge slaagde actie te verwachten is, dat deze in zameling in volgende jaren steeds herhaald zal worden en een stijgend succes zal hebben. Bij de firma Spaander in de Langestraat is thans een alleraardigste etalage te bewon deren. Een verpleegster in smetteloos costuum houdt haar hand beschermend op den schouder van een bleeken jongen en draagt een kaartje in haar hand met het opschrift: „Dit koper, m'n jongen, wordt goud voor jullie gezondheid". Daarnaast is een kaart van Nederland opgehangen, het gebied, v/aarover deze actie m volgende jaren alge meen kan worden ingezet en het is te be grijpen, dat Alkmaar de stad vanwaar ook ditmaal de victorie uitging daarop bijzonder duidelijk is aangegeven. Om verpleegster en jongen liggen oude rijwielplaatjes verspreid, duizenden en dui zenden, als bewijs hoe velen aan onzen op roep gehoor hebben gegeven, hoevelen dus wilden medewerken om de t. b. c.-bestrijding hier te lande zoo doeltreffend mogelijk te maken. Wij kunnen aan het einde van deze zoo zeer geslaagde actie niet anders doen dan nog maals hartelijk dank brengen aan den initia tiefnemer, aan hen, die ons in diverse om liggende kleinere plaatsen medehieljjen de plaatjes te verzamelen en last not least aan de duizenden, die ons in enveloppe een of meer plaatjes deden toekomen. Verschillende inzenders sloten bij hun oude plaatjes een klein of grooter bedrag in soms enkele centen, een dubbeltje of meer. Wij danken ook voor deze goede gaven die wij tot een totaal bedrag van 5.53 aan de t. b. c.-bestrijdingsvereeniging „Zon nestraal" zullen overdragen. Alle inzenders kunnen de tot voldoening strekkende gedachte hebben, dat zij een steentje bijdroegen om het bouwwerk der doeltreffende t. b. c-bestrijding zoo goed en groot mogelijk te maken. In tegenwoordigheid der politie die zich daarvoor welwillend beschikbaar stelde hebben wij hedenmorgen de verloting goedgekeurd door B. en W. bij schrijven van 17 Juli 1934, le afd. No. 762.1 gehouden voor het toewijzen van 27 nieuwe rijwiel plaatjes onder degenen, die hun oude plaatjes op ons bureau hebben ingezonden. Volgens de loterijwet blijkt het ons niet mogelijk de overeenkomstige geldbedragen uit te keeren, zoodat uitsluitend aan de win naars nieuwe rijwielplaatjes 1934/1935 ter hand gesteld zullen worden. De uitslag der verloting is, dat de vol gende inzenders voor een nieuw plaatje in aanmerking komen: Naam: Adres: Mej. Nieuwenkamp, Rochdalestraat 25 P. Mooker, Egm. a. d. Hoef. C. van 't Hoff, Anjelierstraat 2. Mej. Chr. de Jager, Wilheltninalaan 2. J J- Hoogendijk, Schermerweg 13a. A. Rentenaar, Hoogstraat 8a. Firma Timmer, St. Annastraat 19 M. Buis, Ursem B 34. K. Gootjes, Westerweg 17. A. J. E. Ravesteijn, Leeuwenh.str. 19. W. B Zaadnoordijk, Lijtw. 22, Bergen. J. M. v. d. VegtDerogeë, Nieuwpoortsl. 41. Bep Bakhuis, Oudkarspel. W. Siewers, Lindenlaan 68. J. C. Luyten, Broekbeeklaan 12, Bergen. W. Broekhuis, West-Graftdijk. G Hoogland, Lombardsteeg 5. G D. de Winter, Bergerweg 134. Jan Duif, Blaeustraat 26. Mej. M. Kreijermaat, Stationsweg 136. Z. Mield ijk, Wolfpad 5. Mej. B. Duif, Benedenweg 30, Sint-Pancras. Thijs Jonker Jzn., Tuitjehorn. J- Zut, Middelweg H 41, Heerhugowaard. A. Miessen, J. v. Scorelkade 74. J. Teileman, Groeneweg, Bergermeer. Muus Weder, Stompetoren. Wij maken de gelukkige winnaars er op attent, dat zij zich na Vrijdagmorgen aan ons bureau kunnen vervoegen en een identi teitsbewijs dienen over te leggen, waaruit blijkt, dat zij inderdaad een dergenen zijn, wier namen op bovenvermelde lijst vermeld staan. DE FRIESCHE AUTOBUSSEN. De agent der Friesche autobussen in Alk maar, de heer B. van Doom, deelt ons mede, dat het bericht omtrent stopzetting der reizen met de bekende Friesche autobussen, niet juist is. Alleen en dan ook nog slechts voor tijdelijk heeft de Sneeker autobus haar reizen gestaakt. De andere bussen uit Leeuwarden, Franeker en andere plaatsen van Friesland, komen nog regelmatig naar hier en zij zullen regelmatig blijven komen. De organisatie is ocrfc steeds nog dezelfde gebleven. WISSELTRUC Gedurende de drukke kermisdagen op vo rige jaren is het meermalen voorgekomen, zoowel hier als elders, dat vreemdelingen in winkels hun slag trachten te slaan door de bekende wisseltruc, waarbij men een kleinig heid koopt, een bankbiljet in betaling geeft en dan door het afleiden van de aanaacht het wisselgeld met het bankbiljet meeneemt. Waar blijkens persberichten deze perso nen nog voortdurende hun werkzaamheden voortzetten, vestigen wij de aandacht der winkeliers nog eens nadrukkelijk op deze gasten. Uitkijken, juist in de grootste drukte, blijft geboden. VERRUIMING VERKOOPGELEGEN HEID OP ZONDAG. Onder de aandacht van de desbetreffende winkeliers en andere belanghebbeden bij de verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag wordt gebracht, dat ter secretarie der gemeente lijsten zijn neergelegd, waarop zij zich vóór of tegen deze verruiming kun nen verklaren. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een hierop betrekking hebbende bekendmaking van het gemeentebe stuur voorkomende in dit blad. MODEHUIS MODERN. In de Huigbrouwerstraat 9 heeft de heer B. Schrier een modezaak gevestigd, welke morgenmiddag geopend wordt. De zaak ziet er buitengewoon keurig uit. Inwendig is de winkel geheel gerestaureerd en betimmerd met mahoniehout. Ook de drie toonbanken met de glazen vitrines zijn uit den hout opgetrokken, terwijl aan den lan gen wand tientallen vakken uit het zelfde nout zijn gemaakt. De winkel wordt door eenige lampen hel der verlicht en men kan er een ruim over zicht krijgen over de diverse artikelen. Trou wens een overzicht krijgt men ook in de etalage, die modern gebouwd is en veel licht bezit. De firma Schrier heeft een magazijn van heerenmodes. Men vindt er alles, wat er op dat gebied is en wel in de meest uitgebreide sorteering. En bovendien in elke kwaliteit en prijs. Want de firma heeft tot devies: „voor betere heerenraodes tegen voordeelige prij zen". 't Wil ons voorkomen, dat de nieuwe firma weldra geen onbekende meer zal zijn in Alk maar, omdat wij de overtuiging hebben, dat de heer Schrier de zaak goed aanpakt. VERSLAG MUZIEKTUIN. Door plaatsgebrek moest het verslag van het Muziektuin-concert tot het vol gend nummer blijven liggen. OUD-HOLLANDSCHE MOLEN AFGEBRAND. In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Zuidscharwoude de fraaie water molen „De Lange Balk" door brand geheel verwoest. Te ongeveer 2 uur hedennacht werd de brand ontdekt, maar aan blusschen viel niet te denken. Wel was er natuurlijk water ge- naar waarnemingen, verricht in den mnr^ van 23 Augustus. gtn Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763,3 m.M Riga. Laagste barometerstand 744,3 m.M. t Thorshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Augustus: Zwakke tot matige zuidelijke tot westelif ke wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, enkele regenbuien, iets koeler. Weer overzicht. De depressie in het noorden beweegt zich thans zeer langzaam naar het noordoost® en werkt stationnair op de Noorsche zee Secundairen trekken over de Noorsche naar de Britsche eilanden en brengen that« regen in onze omgeving. Over Engeland en Schotland ligt een koud front, dat zich waarschijnlijk lang. zaam naar het Oosten zal bewegen. De groote hitte over het vasteland nam nog toe, waardoor de kans op onweerregens in het bergland begint toe te nemen. De bergstations in de Zwitsersche Alpen melden nog weinig bewolkte lucht en hooge temperaturen. (Saentis op 2500 M. nog 7 graden boven nul). De regenval beperkt zich niet meer tot de onmiddellijke omgeving van het depressiege- bied. Thans brengen de langs de rand van het depressiegebied trekkende kleine storin gen de regenkans en verleggen de neerslag, gebied enzich naar de grens van de conti nentale warmte. Voor ons land moet gerekend worden op iets koeler weer met nu en dan regenbuien met kans op onweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.38 uur licht op. HOOG EN LAAj WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). A u gustus. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 24 3 27 3 59 ft» 25 4.14 4 41 0.47 1,13 HOOG- EN LAAG WATER TE EG MOND AAN ZEE. (In Zomertijd). A u gustus. Dat. Hoogwater. Laagwater. vm. nam. vm. nam. 24 3 24 3 56 - 010 25 4 11 4 38 035 101 noeg in de nabijheid, maar de brandspuit kon niet bij den molen komen. In anderhalf uur was het pleit beslist. Toen was er van de pittoreske molen niets meer over dan een brandende puinhoop. De oorzaak van den brand is onbekend In verband met de kanaalplannen was de molen door de provincie aangekocht. Zij zou echter niet verdwijnen, maar op een andere plaats worden opgebouwd. De brand heeft dat nu verhinderd, zoodat het aantal oud- Hollandsche molens weer met een vermin derd is. Naar wij nader vernemen, was de molen nog niet in eigendom aan de Provnicie over gedragen, zoodat hij nog aan het Geestmer- ambacht behoorde. In den molen waren geborgen vischnetten en dekkleeden van den heer J. Hart, welke goederen slechts laag waren verzekerd. DOOR EEN IJZEREN RING HET VOORHOOFD GESPLETEN. Woensdagmorgen te ongeveer 7 uur, kwam de heer W. V. van Zijdewind met zijn vrachtauto bij den heer Peereboom met ver zoek een der banden even op te pompen. De zoon van P. voldeed aan dit verzoek, maar men kwam tot de ontdekking, dat de band een weinig lek was en gerepareerd moest worden. Waar niemand anders in de garage aanwezig was dan de zoon van P. en deze voor een spoedgeval werd weggeroepen, liet deze de heer V. een moment alleen, omdat ieder oogenblik de eveneens in de zaak werk zaam zijnde Piet Peereboom kon komen en de band wel even zou repareeren. Inmiddels krikte V. zelf even zijn wagen op, om het wiel er af te halen en ging hier mede naar de garage. Toen een moment daarna de heer Piet Peereboom in de garage kwam, ongeveer gelijk met den heer Druif, ontwaarden zij daar een vreeselijk schouw spel. Roerloos lag daar V. te baden in zijn bloed, vloeiende uit een vreeseliike hoofd wonde. Zijn voorhoofd was gespleten. Van den eersten groote schrik en ontstel-, tenis bekomen, werden door P. maatregel®1 genomen, welke in zulk een geval noodig zijn. Docter, geestelijke en familie werden onverwijld gewaarschuwd. ,_L Als doortastend en ijverig man, die lieW geen tijd verloren laat gaan, heeft de nee» V. niet alleen het wiel van de auto genoroöV maar is hiermede naar de garage gegaan oj is begonnen den band af te nemen, wat nera noodlottig is geworden, doordat hij niet heeft laten leegloopen en hierop is g»*j hameren, terwijl op den hand een druk «i van pl.m. 8 atmosfeer. De ijzeren ring is hierdoor met je kracht uit de band gesprongen en he« heer V. tegen het hoofd geslagen, zooa bewusteloos is neergestort. ~t. Dat de ring met groote kracht is slagen bewijst wel, dat deze na s heer V. op zoo'n noodlottige wijze te n ïi iii "7T^niiriti'ir>" Donderdag 23 Augustus. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert St. Caecilia. Vervaardigers gearresteerd. O een sprake van stopzetting der ritten. Noodlottig ongeval te Niedwe Niedorp

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2